VAN EEN KLEIN HONGAARSCH MEISJE. OPLOSSINGEN. PRIJSRAADSELS. KLEURPLAATJE. CORRESPONDENTIE. Een klein Hongaartje in ons land Moest eens een boodschap doen; Ze hipte blij de winkel in, Deed fluks haar inkoop toen. De juffrouw, die van plagen hield (Sprak tot de kleine klant: „Zeg, vindt je 't nu niet mooier hier «Als in jouw vaderland? Hier zijn de boomen prachtig groen, Ginds staan z' in grijzen gloed; Hier valt er mooie blanke sneeuw, En daa£ zoo zwart al9 roet!" Maar ol wat werd het kleine ding Daar vrees'lijk door geraakt, Wijl 't jonge kinderhart van liefd' Voor 't vaderland reeds blaakt. (Stampvoetend en met fonk'lend oog Riep ze: „d&t is niet waar! Het is bij ons veel mooier nog, U jokt het alles maar! ,,'k Ben vrees'lijk, vrees'lijk boos op u!" Enweg stoof Grèthe heen; De juffrouw die van plagen hield Bleef wat verbluft alleen! 't Is naar haar pleegmama. dat vlug Ons arm klein meisko vliedt, Vertelt haar dan het heel verhaal Luid snikkend van verdriet! Ma neemt ze in haar armen zacht En fluistert haar in 't oor: De juffrouw plaagde je maar wat, Doch meende 't vast niet, hoor! ,,'tls heusch bij jullie even mooi, Dus droog je traantjes vTij!" Toen klaarde 't lieve snoetje op, Ons meiske was weer blij! Was op de juffrouw niet meer boos, Die plaagt haar ook niet meer; Nu zijn ze sa&m, geloof hei vrij, De beste maatjes weer! CATH. II. v. KLAVEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Het ladderraadsel is als volgt: linde Breda radijs vlerk April Nederland. lelie braam konijn kudde 2. Paard paars. 3. Vingerhoed. 4. Bezoeki Buitenzorg Medan. De elleboog. 6. Op een portret. 7. Den Ben hen pen. Zooal9 ik al schreef, nu moeten jullie zelf ladderraadsels maken. Daarom gaf ik er een op in de laatste kindercourant, daD kou je alvast probeercn, en nu in deze kinder courant staat de oplossing er van. Gaat nu zelf 2 ladderraadsels maken, de grooteren 2 en de kleineren 2. De grooteren moeten zelf 2 woorden kiezen van negen letters en de kleineren 2 woorden van zeven letters. Die woorden moei je dan van boven naar be neden schrijven, net zooals bij dit ladder raadsel het woord Nederland van boven naar beneden staat geschreven. Die letters van de woorden die jullie hebt gekozen, moeten dan telkens de middelste letter zijn van woorden van 5 letters, net zooals je hier bij 't ladderraadsel van Nederland ziet. De grooteren maken dus tweemaal negen rijtjes van woorden van 5 letters, de kleine ren maken tweemaal zeven rijtjes van woor den van 5 letters ls het dus goed begrepen? eerst de woordeD van 9 of 7 letters zoeken eu dan weet je wat de middelste letter tel kens moet zijn van de woorden van 5 letters. En je hebt het voorbeeld van het ladderraadsel Nederland hier in deze courant, dus kijkt maar goed. Maar natuurlijk niet dezelfde woorden kiezen als van Nederland. Van de grooteren en van de kleineren verwacht ik dus 2 eigen gemaakte ladderraadsels Naam en leeftijd er onder vermelden, en tijdig inzenden. Dit plaatje-klein moet nog gekleurd, Maar zonder 'n ongeluk gebeurt! Zorg, dat de clow niet tuimelt, hoor! Of 't varkentje er gaat vandoor! Gelukkig is Jan Lach niet bang En houdt hij Krulstaart in bedwang! Wat hebben beide dolle pretl Daar roept Jan Lach plots: Opgelet! - Want, hoe of Krulstaart galoppeert, Ik heb mijn grappen niet verleerd! - Met éénen zwaai zit ik weer goed, Zooals alleen een clown dat doet! - Mijn hoedje? Och, daar laat 'k den wind Mee spelen, als hij 't prettig vindt! Trek ons nu over op papier En kleur ons dan met veel plezier! r— Wij zullen heusch niet verder gaan, Al komt de Directeur er aan! De baas van 't spul vindt 't stellig goed, Ten minste: als je 't netjes doell Ziezoo daar zijn weer de beloofde prijs^ raadsels. Ik heb alles duidelijk uitgelegd over ladderraadsels, verleden week er een opgegeven om op te lossen en nu deze week staat de oplossing er in, zoodat je ziet, hoe jo het moet opschrijven de rijtjes netjes onder elkaar, zoodat het hoofdwoord van boven naar beneden is te lezen. Dirk Binnekamp je had het iadderraadsel heel goed en duidelijk opgeschreven, dus jij zal er best 2 zelf kunnen maken. Klaas en Henk Vonk hier zijn vandaag de prijsraadsels al, dus gaat maar gauw aan het werk, je had dit Iadderraadsel heel goed opgeschreven, maak er nu ieder zelf 2. Jannie en Frans de Water voorloopig geen nieuwe raadsels sturen. Jullie hebt het ook goed begrepen hoe je een ladderraadsel moet opschrijven. Jacoba Betgen je hebt het ladderraadsel niet gemaakt dat moest toch, kijk dan nu maar goed in deze courant, hoe je er een moet maken en moet opschrijven. Heel aar dig hoor dat feestje met film en tractatie, veel plezier dien avond. Lieda Collec is mij van harte welkom. Boven 11 jaar behoor je tot de grooteren. Schrijf maar Tante in plaats van Juffrouw. Neeltje Vogelaar ga gerust maar weer meedoen, als je er nu weer zin in hebt. Willy Rutgers natuurlijk begrijp ik het, dat je 's zomers zooveel mogelijk buiten wnt zijn en dan minder tot raadsels oplossen komt dan 's winters, dan is het een aardige afleiding Jo en Wim Gussekloo een heel grappig ventje zat er op jullie postpapier, van wie zijn die velletjes? Wel Wim wat heb je heerlijk veel gekregen en was dat nog niet eens alles wat je mij opnoemde? Gerard en Dorus de Geus wel bedankt voor de mooie ansicht uit Wassenaar, was die ook van Kees? dat is heel aardig hoor, Als je een ladderraadsel maakt, moet ja het net zoo opschrijven, zooals nu de oplos-, sing van het ladderraadsel Nederland er in staat, de rijtjes onder elkaar zoodat je het woord in het midden goed van boven naar beneden kan lezen. Ja ik zou dat ook een treurig gezicht vinden, zoo iemand die ver minkt is in den oorlog Zeker Dorus je mag gerust door Gerard op weg geholpen worden. R. C. L. Burg voortaan liever alleen met één voornaam voluit onderteekenen. dat doet iedereen. Annie Boekestein je had van het ladder- raadsel niet alleen het woord Nederland moeten opschrijven, maar alle gevraagde woorden netjes onder elkaar. Kijk nu goed naar de oplossing van het ladderraadsel in deze kindercourant, dan zie je hoe je het moei opschrijven als je zelf ladderraadsels maakt. Heb je toen lekker gesmuld van de •eigen gebakken pannekoekjes. Jelly Vogelsang en Neeltje Meuldijk wil len jullie er de volgende week met de prijs raadsels om denken dat je dan ieder op een apart velletje schrijft en niet zooals anders altijd mag op hetzelfde papier ieder een kantje Slecht weer hè de laatste dagen, dat troffen jullie slecht in je herfstvacantie. Annie en Reinier den Hertog ik heb toch zóó gezocht overal naar dat raadsel, maar helaas niet gevonden, ik krijg ook altijd zóóvele papieren en briefjes toegezonden. Weten jullie het soms nog uit je hoofd? Annie van der Logt waren die oom en tante Zondag overgekomen, nu dan hebben ze het al heel erg slecht getroffen met het weer. Matje en. Cor Voge'aar jullie klagen en zuchten ook al over het ?lechte weer, nu geen wonder, ik vind het ook ellendig. Jacob van Hees, bepaald ziek ben ik ge lukkig niet meer, maar ik moet nog erg voorzichtig zijn en veel rusten. Gelukkig dat je hand ai weer veel beter is, het was op school zeker ook heel lastig. Koosje Nieboer, vervelend dat je de ma zelen hebt of ben je nu al weer wat beter. De woorden van het ladderraadsel moeten onder elkaar geschreven worden, kijk maar in deze courant bij de oplossingen. Rika en Frans Piena ik heb het goed uitgelegd dat je zelf de ladderraadsels moet maken, zelf alle woorden kiezen. Je had dit Iadderraadsel heel netjes opgeschreven. Ja, ik moet ook al dagen in huis blijven, erg vervelend. Karei West, wat een plezier heb jij ge-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15