AGENDA. BUITENLAND. BEDEN: Vrije Evang. GemSeringenstraat Sa menkomst 8 uur nam. Dinsdag. Jeruel, Groenesteeg. Samenkomst 8 uur nam Leidsche Volkshuis. Tentoonstelling „School en Leven in de Sovjet-Unie." 8— 5 en 791/» uur nam. Oud-Hortu9zicht. Leidsche Radio-Ver., 8 1 .'4 uur nam. Schouwburg: Groot Volkstooneel „Nathan (heeft mazzel". 8 uur nam. Stadsevangelisatie. Morschweg. Samen komst, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Mij. tol bevordering der Toonkunst, generale repetitie „Die Jahres- zeiten". 71/* uur. nam. Volksgebouw Ledenvergadering Tuinver. „0n9 Belang"', 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 November a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502. RECLAME. HET 5-TARIG BESTAAN VAN DE V.A.R.A. Steenlegging voor een nieuwe studio. Zaterdag herdacht de Vereeniging van 'Arbeiders Radio-Amateurs den dag, dat zij vijf jaar geleden werd opgericht. Voor deze gelegenheid hadden zich vele genoo- digden, bestuursleden en bstuurciers v.io ■moderne vakvereenigingen, verzameld in het omroepgebouw van de V.A.R.A. aan de Heuvellaan te Hilversum. Ter herden king van het 5-jarig beslaan zou tevens de eerste steen gelegd worden voor het nieu we studio-gebouw, dat de V.A.R.A. in den tuin van de studio aan de Heuvellaan laat bouwen en dat, met de oude studio, een geheel zal vormen. De V.A.R.A.-voorzitter, de heer A. de Vries, heette de aanwezigen allen welkom cn herinnerde er aan, hoe op 1 November 1925 in „Parkzicht" ie Amsterdam op ini tiatief van de heeren Zwertbroek en Van Looi de Vereeniging van Arbeiders Radio- Amateurs was opgericht, en hoe deze ver eeniging moest werken, zonder geld, aan vankelijk zonder steun, en met de gebrek kigste middelen, en toch heeft weten te bereiken, dat thans de 10O.o<K> leden zijn overschreden. De studio iB te klein gewor den, en het stemt tot vreugde, dat men juist vandaag de steen kan leggen, van de nieuwe studio, die zal voldoen aan de laat ste eischen en waarvan men de omtrek hier ziet uitgezet. Spr. verzocht den heer I,. J. van Looi, de eerste, die de'functie van V.A.R A. voorzitter heeft bekleed, en die thans uit Berlijn voor deze plechtigheid was overgekomen, den eersten steen van het nieuwe gebouw te willen leggen en de perkamenten oorlonde in te metselen. Nadat de heer Van Looi aan dit verzoek had voldaan, zeide hij dat het plant-sen van een gedenksteen geschiedt, als men iets. waarop men trotse his, voor het nage slacht wil bewaren. Het door de VARA. verrichte werk, het werk van de duizenden leden in het land, die er avond aan avond voor de V.A.R.A. op uittrokken, is iets, waarop men trots raag zijn. De heer Beekman, voorzitter van de federatie Amsterdam der V.A.R.A. en van dc jubileum-propaganda commissie, bood vervolgens het geschenk van de leden aan, bestaande uit een oorkonde met de aan melding van 6178 nieuwe leden, die in de maand October gewonnen zijn. De heer Lebon deelde mede. dat het ledental door dit geschenk gestegen is tot 101.649. waarvan 97.140, die tevens het weekblad ,,De Racb'ogids" lezen, en 4509, die geen abonii«S zijn Namens het N.V.V. voelde vervolgens de heer E. Kuprrs het woord, die niet alleen de moreele steun van de vakbewe ging toezegde, maar verklaarde, dat de V.A.R.A zoo noodicr ook op de daadwer kelijke steun der vakbeweging kon rekenen. Na een toespraak van den secretaris van de S.D.A.P den heer C. Woudenberg, bood de directeur van de N.V. „De Arbei derspers" de V.A.R.A. namens genoemde onderneming een bedrag aan voor een carrillon in den toren van de nieuwe studio. De heer Van Duuren, secretaris van het Instituut voor Arbeids<mt.wikkelmg voerde vervolgens het woord namens de gezamen- lijke cultureele organisaties der arbeiders beweging. waarna raej Marie Kraan, na mens het personeel de vereeniging bloemen en de dagclijksche bestuurders een souvenir aanbood Dr plechtigheid, die per radio werd uit gezonden \va? te drie uur geëindigd. Na afloop maakten de genoodigden een excur sie naar de Seintoestellenfabriek te Hil versum en naar den zender te Huizen, die onde» deskundige leiding bezichtigd wer den. Tenslotte vond 's avonds een diner plaats in het Palace Hotel. WATERSTAATSPERSONEEL. Zaterdagmiddag werd in café Boschlust aan het Bezuidenhout te 's Gravenhage een drukbezochte vergadering gehouden van het personeel van den Rijkswaterstaat, aan gesloten bij de Vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Een dracht maakt Macht". Nadat een tweetal sprekers aan het woord was geweest werd een resolutie aan genomen, waarin wordt geconstateerd, dat een gezonde regeling van de arbeids-, dienst en rustttijden nog steeds is uitgebleven evenals de verstrekking van dienstkleeding heeft getraineerd. Ondanks alle pogingen zijn de diensttij den van het waterstaalspersoneel lang en onregelmatig gebleven en wel in die mate, dat zij een storenden invloed op het gezins leven uitoefenen en daardoor hel levensge luk van honderden beambten aantasten. Voorts wordt in deze resolutie vastgesteld dat de verstrekking van dienstkleeding in 1929 en vooral in 1930 volstrekt onvol doende geweest is, hetgeen tengevolge heeft dat hel waterstaatspersnneel geen toonbare kleeding meer bezit, ofschoon aftrek daar voor wordt toegepast. Aan het slot der resolutie dringt het walerstaatspersoneel, bijna vragensmoede, aan op -eindelijke invoering van een ge zonde regeling van de arbeids-, dienst- en rusttijden en regelmatige dienslkleeding- verstrekking. Besloten werd deze resolutie ter kennis te brengen van den minister van Water- slaat, van den directeur-generaal van den Rijkswaterstaat en van de volksvertegen woordiging. BEGRAFENIS B. J. GERRETSON Op dc algemeene begraafplaats „Croos- wijk" te Rotterdam is het stoffelijk over schot van den heer B J. Gcrretson, oud-ge meenteraadslid van Rotterdam, oud-lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland en oud-lid van de Tweede Kamer ter aaïde be steld. Onder de velen, die de plechtigheid bij woonden, bevonden zicb o.a. dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, de wethouders De Jong en De Groot, dr. B. J. Scholoking, burgemeester van Wateringen, Joh. H. Lenze, administrateur van hel (hoofdbestuur der Chris tel ijk-Historische Unie, de heer IJ. Stulemeyer, burgemeester van Schiedam, en vele anderen. Nadat de kist in de kapel op de baar geplaatst en met vele bloemstukken gedekt was, nam dr. J. Th. de Visser het woord om namens de vrienden van de Christel ijk- ïlisloriscthe Unie te spreken. Spr 9cbetste de groote zelfstandigheid, die den heer Ger- relson altijd heeft gekenmerkt De over ledene was een man, door God met rijke talenten toegerust, een geniale autodidact. Ds. P. Veen uit Utrecht, voorzitter van het Nederlandsch Jongelingsverbond, her dacht wat de ontslapene voor de jeugd be- leekend heeft. Vervolgens voerden nog het woord de heer A'br. v. d. Hoeven als vriend, de heer D. J. J. Stam. voorzitter van „Obadja", waarvan de overledene eere-voor- zitler was, waarna ds. Riemens uit Leiden dankte. Aan de groeve dankte de zoon van den overledene, prof. C. Gcrretson, allen voor de belangstelling. BESCHERMING VAN DEN ARCHITECTENTITEL. De Bond van Nederlandsche architecten hield te Rotterdam een druk bezochte ver gadering, waarin een motie werd aange nomen. waarbij wordt aangedrongen bij de regeering, maatregelen te nemen tot wettelijke bescherming van den arehitec- tentitel. Na afloop der vergadering werd een excursie gemaakt naar het nieuwe ge bouw van de Bijenkorf onder leiding van architect W. M. Dudok, waarna een bezoek aan de nieuwe graansilo aan de Maas haven werd gebracht. DE ZAKENVLUCHT VAN DEN HEER VAN TYEN. Uit Konia, in Turksch Klein-Azië, wordt gemeld, dat de heer Van Tyen, met zijn Pander-vliegtuig „Do Adelaar" op een zakenvlucht naar Nederlandsch indië, na een verblijf van ongeveer een week te Stamboel gisteren zijn reis heeft voortge zet. Hij vertrok gistermorgen te 9.04 uur uit Stamboel en landde juist 5 uur later, te 14.04 uur te Konia SCHIPPER VAN URK GEHULDIGD. Eergislermiddag heeft het hoofdbestuur van de Noord- en Zuidhollandsche Red dingmaatschappij den schipper Van 11 rk van de reddingboot „Brandaris" gehuldigd. De heer Tegelberg, voorzitter der Maat schappij. overhandigde hem een gouden horloge met inscriptie en bracht Van Urk dank voor zijn 20-jarige trouwe plichtsver vulling op de „Brandaris". DE ALGEMEENE TOESTAND. De vredesverdragen De Rnssische delegatie inzake oniwapening. Arnold Rechberg heeft kapitein Ehrhardt een telegram overgeseind, dat hij van Hervé ontvangen heeft, en waarin deze verzoekt Ehrhardt te vragen naar zijn voorste'len inzake de Fransch-Duitsche verzoening. Kapitein Ehrhardt is op dit verzoek inge gaan in een antwoord-telegram, waarin hij o.a. zegt: „Daar ik mijn persoonlijke goedkeuring van de Duilsch-Fransche overeenkomst te kennen gegeven heb, acht ik het t'nins noodzakelijk ^en breedere basis te leggen. Ik zal daarom tot mijn politieke vrienden, van wie er vele zich gewijd hebben aan de grootere nationale vereenigingen en par tijen, de vraag richten hoe de eenvoudige Duilsche frontsoldaat over de eindelijke bij legging van hel eeuwenoude conflict lus- schon Duilschland en Frankrijk, waarvoor beide naties haar kostbaarste bloed ver goten hebben, denkt." Hervé zet intusschon in zijn „Victoria" zijn actie onvermoeid voort. Vooral op Polen oefent hij thans druk om terug te treden uit den corridor, doch van Poolsche zijden hoort men nog slechts afwijzingen. In de Britsche ..Saturday Review" ver klaart de T9jecho-Slowaksrhe staatspresi dent Masaryk zich voor een gedeeltelijke herziening der vredesverdragen. De twee grootste gevaren, die Europa op het oogenblik bedreigen, zijn z.i. de Poolsche corridor en het Hongaarsche vraagstuk. Door de verklaringen van veie Duitschors is het hem bekend, dal men zich in Duilsch- land nooit bij den tegenwoordigen toestand kan neerleggen. Wat de Hongaarsche kwestie betreft, meent Masaryk, dat van een herstel van het Hongarije van voor den oorlog geen sprake kan zijn, doch hij beseft de moei lijkheden van Hongarije en is bereid, er in toe te stemmen, dal een rectificatie van de tegenwoordige grens wordt overwogen. Echter zal een grenswijziging slechts met goedkeuring van de kleine entente en van de geallieerden kunnen geschieden. Voorts verklaart Masaryk, dat hij niet aan aanvallende bedoelingen van Musso lini gelooft. Een belangrijke rol in Europa zal het Yaticaan spelen. Of dit interview ook zal worden teruggenomen, wanneer er verzet legen komt? Naar officieel uit Moskou wordt gemeld, heeft de Raad van Volkscommissarissen der Sovjet-Unie. Litwinov benoemd tot voor zitter der Russische delegatie ter voorbe reidende ontwapeningsconferentie te Genève De delegatie zal verder o.m. beslaan uit: Stein, Lunat9charsky, een lid van den Raad van Oorlog en een lid van het uitvoerend comité der Sovjet-Unie. Litwinov, is naar verluidt, voornemens op zijn doorreis te Berlijn af te stappen, ten einde een onderhoud te hebben met dr. Curtius. den Duitschen minister van bui- tenlo.ndsche zaken. Tijden*, zijn afwezigheid zal Litwinov te Moskou worden vervangen door den plaat9- vervangenden Volkscommissaris van bui- tenlandsche zaken, Krestinski. Lord Cecil, de leider der Engelsche dele gatie. publiceert in het Londensdhe blad „Reynold News" een opmerkelijk artikel, waarin hij uiteenzet, dat de plicht tot ont wapening onafwijsbaar is. In de beloften, die de geallieerden den Duitschers in Ver sailles gedaan hebben, is met geen woord sprake van afhankelijkheid der ontwapening van veiligheid of iets anders. De voorwaarde was slechts: de Duitsche ontwapening Het slotprotocol van hot verdrag van Locarno beval een verplichting tot ontwapening, waar evenzeer acht op moet worden ge slagen als op de garanties, welke in dit ver drag worden genoemd. Veiligheid moet steu nen op de achting voor de verdragen. En geland Zal zijn verplichtingen nakomen en verwacht dat ook van de andere machten. De Duitsche delegatie zal weder staan on der de leiding van Gaaf Bernstorf. De mi nister van buiienlandsche zaken had ver zocht ditmaal de leiding der delegatie op te dra gen aan generaal-overste Von Seekt, maar in den ministerraad is dit voorstel verworpen. Slechts dooT een toeval heeit men den diefstal ontdekt. Men wilde namelijk het kostbare stuk laten fotografeeren, om de afbeelding naar een tentoonstelling te sturen. In eenige Berlijnsdhe metaal-bedrijven is een deel der arbeiders, dat het werk niet hervatte, in hoofdzaak communisten, ont slagen. RECLAME. FRANKRIJK. VERSPREIDE BERICHTEN. Het „Gentrum" meldt, dat het Tweede Kamerlid mr. A. baron van Wijnbergen, te 's Gravenhage op een trottoir loopende, door een fietser omver is gereden. Hij werd daarbij vrij ernstig gewond. Aan mr. H. Wiegman is, op zijn verzoek met ingang van den dag. waarop zijn op volger als notaris zal zijn beëedigd. eer vol ontlsag verleend uit zijn betrekking van notaris te Amsterdam. Het Duitsche vliegtuig, de D.O. X is gisteren wegens het slechte weer niet uit Friedrichtshafen vertrokken. Te Amster dam werd vernomen dat het vliegtuig heden zou vertrekken. DUITSCHLAND. Het linancieele program - De dieistal der oorkonde van 1848. Morgen zaJ de rijksregeering bij den Rijks raad hel financieel program der regeering indienen. Rijkskanselier Brilning is voornemens bij deze gelegenheid een groote rede te houden over den algemeenen politieken toestand, die de oorsprong is van hel financieel pro gram, lerwijl de minister van financien, Dietrich, de voorgestelde maatregelen toe lichten zal. Intusschen is in de Economische Partij ook oncenigheid uitgebroken. Een paar lei dende figuren zijn afgetreden! Met betrekking lot den diefstal van de Grondwetsoorkonde van 1848 uit de Biblio theek van den Rijksdag, wordt nog verno men, dat behalve dc oorspronkelijke oor konde ook de eenige bestaande reproductie verdwenen is. Beide documenten bevonden zich in een ijzeren kist in het magazijn van de bibliotheek. Het document is op zichzeif een unicum, daar het de oorspronkelijke handteekeningen van alle afgevaardigden der Nationale Vergadering bevat Tevens is aan het lichl gekomen, dat er nog eenige andere werken gestolen zijn, o a eenige carricaluren uit 1848, zeldzame gra fieken en eenige werken over sexueele wetenschap. De waarde'van dc ontvreemde grondwetsoorkonde wordt op minstens 100.000 Mark geraamd. Aanvallen op Briand Kranslegging op Allerzielen. Morgen, als de Kamer bijeenkomt, zullen er onmiddellijk verscheidene interpellaties over de buiienlandsche politiek aan de orde zijn. waaronder ook over de houding van Duiisd.land. interpellanlen zijn Frarrklin Bouillon (rad. iinkerz.), Ibarnegarey (groep-Marin), Scappi (groep-Maginot), Franco Albert en Nogaro (rad.), Doriot en Cachin (communis ten). Blijkbaar Ier inleiding van dit groot debat over Frankrijks buiienlandsche politiek zijn de tegenstanders van Briand een geweldige campagne begonnen. Franklin Bouiilon hield le Bordeaux een rede over hel Duilsche gevaar voor Frank rijk. Hij verklaarde „dat men tegenover Duit'chland juisl het tegendeel had moeien doen van heigeen Briand lot nu toe gedaan heeft. Niemand kan Duilschiand voldoende concessies doen, om Duitschlands honger te bevredigen Daarom is hel beter, in hel ge heel geen concessies le doen. Waar zal men voldoende Franschen van daan halen, om Frankrijk legen het Duitsche gevaar le beschermen? Een herziening van Duitschlands Ooste lijke grens noemde Franklin Bouillon vol strekt onaannemelijk Ter gelegenheid van Allerzielen hadden vele plechtigheden plaats ter eere van de in den wereldoorlog gevallen militairen. De president der republiek, Doumergue, legde een krans op hel graf van den onbe kenden eoldaal. tenvijl pok namen» dc re geering en hel gemeentebestuur van Parijs kranaleggingen werden verricht. DRAlSlflAvAN'W-KEriBURG'S-' A -'iLEVERTF?/ 7704 ABESSINIE. Ras Tafari gekroond. In tegenwoordigheid van talrijke buiien landsche delegaties, waaronder de hertog van Gloucester, werd Ras Taifari gistermor gen met groote plechtigheid tot koning der koningen en tol keizer van Abbessiniê ge kroond. ENGELAND. Overwinning dei conservatieven bij gemeenteraadsverkiezingen. Rede van Hertzog. Zaterdag hebben algemeen gemeenteraads verkiezingen plaals gehad. Het resultaat daarvan in de 80 voornaamste plaatsen Ie: arbeiderspartij gewonnen 27 zeiels, verloren 92 zetels; liberalen, gewonnen 9 zetels, ver loren 17 zetels; conservatieven: gewonnen 79 zetels, verloren 10 zetels; onafhanke- iijken: gewonnen 22 zelels, verloren 20 zotels Voor de conservatieven derhalve een flinke overwinning, die hen zal aanzetten, zoo spoedig mogelijk Lagerhuis-verkiezingen af te dwingen Wat echter niet mogelijk is zonder hulp der liberalen. Neville Chamberlain, de voorzitter van de conservalieve partij, heeft na de overwin ning van Beaverbrook's candidaat bij de tusschen'.ljdsche verkiezing in Zuid-Pad- i dington verklaard: „Voor de conservatieven is de uilslag een les nopens de noodzakelijkheid van grooter '.rouw aan de partij, als onze politiek effect wil hebben. „Voor de mannen van den rijkskruistocht is de uilslag een Pyrrhus-overwinning Hun eenige vertegenwoordiger In het Lagerhuis kan niet den minsten invloed hebben op eenige partij, en zijn aanwezigheid daar zal, terwijl zij de sterkie der conservatieve parlij verminderl, onopgemerkt blijven." 9 De minister-president, van Zuid-Afrikji Hertzog heeft op een bankel voor de gede legeerden dor rijksconferenlic over Alrika's toekomst gesproken. Hij verklaarde, dat Afrika binnen 100 jaar de grootste afnemer van de industrie van West-Europa zal zijn. Daarom moet de be langstelling der financiers en der ïn- dusirieelen op Afrika worden gevestigd. Ook mag de Engelsche regeering bij haar politiek tegenover de inlanders nooit een be slissing nemen zonder levoren overleg te plegen fnel de regeering van Zuid-Afrika. Hij wees er mei nadruk op, dat de Engel- sche politiek ten bate van de inlanders nimmer aan de belangen der blanke kolo nisten mag ie korl doen. BULGARIJE. De feestelijkheden te Sofia. Sedert Vrijdag is Sofia nog niet tot rust gekomen Tot laat in den nacht was het slol door een dichte menschenmenigte omgeven welke steeds weer in enthousiast gejuich uitharstle en de fantastische verlichting van gebouwen en wegen bewonderde. Uit radio- luidsprekers weerklonken Bulgaarsche liede ren en dansen. Op het slotplein speelde een orkest nationale muziek, waarbij volksdan sen werden uilgevoerd Zaterdag is in Bul garije gevierd als den dag van den natlo- nalen heilige Iwan Rilsky. Deze dag zai levens de naamdag van de koningin zijn. Des morgens vond een Te Deum plaals, in tegenwoordigheid van het koninklijk echtpaar Hierbij sloot aan een marsch van de Sofia'sche schooljeugd door den slottuin voorbij het koningspaar, die staande den ge- beelen stoet die drie volle uren noodig had om voorbij te trekken aanschouwde. Aan het hoofd der buiienlandsche scholen marcheerden de Itallaansche schoolkinderen in de kleeding der fascistische jeugd Gisteren hebben de vereenigingen en de burgerwacht van Sofia een optocht gefor- moerd. 's Avonds werden de feestelijkheden besloten. Keizer Ras Tafari. De keizer begaf ziöh naar en van de plechtigheid in de gouden koets van den Duitschen ex-keizer, getrokken door zes lichtgekleurde Oostenrij'kscihe paarden. De kerk was tot aan den nok toe gevuld en een nog veel grootere menschenrnassa woonde de kroningsplechtigheid buiten de kerk bij. De priesters waren gekleed in kostbare fluweelen gewaden, waaroverheen met gouddraad beslikte mantels geworpen wa ren. De kroning zolf duurde korten tijd. Na het uitspreken der tradibioneele ge beden, plaatste de aartsbisschop van Advea de rijk met juweelen versierde kroon op het hooid des keizers. Op de of'ficieelc kroningsplechtigheid volgde vervolgens een godsdienstige plech tigheid in de kathedraal. Daarna reed de keizer in den kronings wagen door de versierde straten onder de Iriomfbogen door. die onder zijn persoon lijke leiding ter gelegenheid van zijn kro ning waren opgetrokken. Op zijn tocüit werd hij door duizenden van zijn uit alle deelcn des lands toege stroomde onderdanen op onlhousiaele wijze toegejuicht. In het paleis aangekomen nam de keizer vervolgens de gelukwenschen der buiien landsche delegaties in ontvangst. De nieuwe keizer is den 17den Juli 1893 geboren. Hij is opgevoed bij de Fransche missie te Harrar In 1912 huwde hij met Waizero Maniu, kleindochter van Ras Mi chael, uit welk huwelijk vijf kinderen ge sproten zijn, drie zoons en twee dochters. Asfaw, 's keizers oudste zoon, is 27 Juli 1916 geboren. De nieuwe keizer wordt beschreven als een onvermoeid werker, uiterst belezen, bekwaam en een sterke persoonlijkheid, die invloed op anderen weet uit te oefenen. Als regent heeft hij reeds getoond een open oog te hebben voor de nooden van zijn land en zijn volk. Niet alleen doet hij zijn best door slichting van scholen en ziekenhuizen en andere werken van socialen aard zijn volk op een hooger peil van beschaving le bren gen, hij trachl ook door het aantrekken van buiienlandsche leermeesters en buiten- landsoh kapitaal den landbouw le ontwik kelen en de rijke schatten le ontginnen, die irt A'bcssinië's bodem schuilen. EGYPTE. Studenten-relletjes. De politie zag zich gisteren genoodzaakt op de studenten van de lechnisclie school net vuur te openen daar deze het gebouw der school in brand wilden steken. Naar gemeld wordt werden bij de relletjes vijf studenten gewond en liepen drie politie mannen verwondingen op. Het schoolgebouw werd ernstig beschadigd. De premier heeft met hel hoofd van den openbaren veiligheidsdienst een bespreking gehouden over de ie nemen maatregelen. TURKIJE. Opening van het parlement Dank aan Mussolini. Zaterdag is het parlement geopend. Kemal pasja verklaarde 'n de openingsrede, dat hel noodzakelijk is het vraagstuk der buitcnlandsche schulden onder oogen te z.en. volgens de nieuwe praktische formule, die de regeering toestaat de economische crisis te bestrijden en het nationale be drijfleven mei in gevaar te brengen. Ver der zeide hij. dat de buiienlandsche politiek ten volle open staat voor aile vriendschap pen zonder voorbehoud. Spr betoogde, dat deze poliliek begrepen word! en onlangs goedgekeurd is door de geheele wereld De Ghazi betuigde zijn groote tevredenheid de Turksch-Grieksche betrekkingen in een nieuw hartelijk stadium te zien treden. Wijzend op de oprichting van de liberaie parlij. gar de Ghazi het Turksehe volk den raad. om uil deze gebeurtenissen een les te trekken voor de opbeuring van het vader land. - Venizeios en Tewfik Roesjdi bey hebben aan Mussolini hun dank beluigd voor de rol, door hem gespeeld bij het tot stand brengen der Griokseh-Turksche toenade ring. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2