718le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 28 October 1930 Derde Blad No, 21661 UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. De verloren Injectienaald. ALPHEN. Verg. „Het Groene Kruis". In het Wijkgebouw werd gisteravond door de afd. van het „Groene Kruis" al hier een algemeen© ledenvergadering ge houden, na de gebruikelijke opening door den voorzitter, kwam aan de orde de be handeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke onveran derd werd goedgekeurd. Als afgevaardigde naar deze vergadering werden benoemd de heeren L. C. Jongen- burger en H. van Kleef, terwijl tot plaats vervangers werden gekozen zuster de Smit en de heer W. v. d. Bijl. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat over 1929 werd ontvangen een bedrag van f. 4977.21, terwijl de uitgaven f. 4928.21 hadden bedra gen, waardoor een batig saldo ad f. 48.30 te boeken viel. De begrooting over 1930 geraamd aan in komsten en uitgaven op f. 4450 werd onver anderd vastgesteld. Namens de commissie belast met het na zien van het materiaal in 1930, deelde de heer Voskuil mede, een en ander keurig in orde te hebben bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden de ieeren J. P. Liefhebber, J. Munting en D. Raaphorst werden herkozen. De commissie tot contróle van het mate rial werd door den voorzitter samengesteld lit de heeren Verheul, Jongeneel en Rou wendaal. Beëloten werd alsnog de goedkeuring aan t« vragen tot verlenging der statuten, waar in de vergadering werd gesloten. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Wilhelmina, D. van A. Stijk en H. Bakker Helena Cornelia, D. van L. Loogman en H. C. Groen in 'tt Woud Catharina Maria, D. van L. van Emmerik en M. A. Verdel Petrus Josephus, Z. van J. van der Hoorn en Anna MaTia van Die- mm Joanna Martina Maria, D. van J. N. Tuk en G. A. Hölscher. Ondertrouwd: Cornelis Heemskerk wed. 63 jatr en Leonarda Hoogenboom jd. 49 j. Lmnardus Dcubbe jm. 32 j. en Anna Jacoba Alda van der Hoorn jd. 26 j Wilhelmus Johannes van Die-men jm. 21 j. en Maria Jacoba van der Meij jd. 24 j. Getrouwd: Nicolaas Johannes van Berkel jiu. 2*6 j. met Wijnanda Maria Marttiha van der Meer jd. 23 j. Johannes Hendrikus Sdioo jm. 21 j. met Wilhelmina Verhaar jd. 22 j. Adrianus Christianus Koot jm. 22 j. m<t Anna Maria Adriana Rotteveel jd. 22 j. Overleden: Hendrica Margaretha Beugels- dijk, echtgen. van G. van Hameren. o BOSKOOP. GEMEENTEZAKEN. De belastingen - Plannen nieuwe begraafplaats. 3. en W. helbben den gemeenteraad de betrooting voor het jaar 1931 ter vaststel ling aangeboden. De nieuwe financieele ver houding tu9schen het tRijk en de gemeenten kont in deze begrooting voor het eerst tot ui:ing, zij het voor 1931 dan nog ten deele. Inmers de opbrengst van enkele belastin- gai volgens de oude regeling loopen door tot Mei 1931. Een feit, dat tot gevolg heeft, dat eei hoogere belastingopbrengst te wachten is, dan wanneer de nieuwe financieele rege ling volledig werkt. Ter wille van 'n zekere stabiliteit stellen B. en W. voor deze meer dere opbrengst te reserveeren, en wel f. :0.000 voor nader te bepalen tentoonstel- lings-doeleinden. Dit ziet vanzelf op de ten- tocnstellingsplannen voor 1934. Verder stel ler zij voor f. 10.000 van Hoofdstuk IV (Volksgezondheid) over te brengen, met de beloeling om den Raad, na een door B. en W. in te stellen grondig onderzoek, te laten beoordeelen of de stichting en exploitatie van een badhuis mogelijk en wensöhelijk is te achten. In den loop van dit jaar willen B. en W. de z.g distributieleening versterkt aflossen. Hiervoor is een bedrag van f. 58.500 gereser veerd. Het restant ad f. 31.500 zal in een versneld tempo worden afgelost, zoo, dat einde 1930 de leening geheel is afgelost. Waar in 1935 de lasten van de spoorweg- leening hoogstwaarschijnlijk op het gemeen telijk budget zullen gaan drukken, opent deze te volgen politiek de mogelijkheid om de spoorwegleening te financieren, zonder dat de last van rente en aflossing stijgt, iets, dat uit een oogpunt van een zekere stabili teit in de gemeente-financiën zeer zeker valt aan te bevelen. Ten aanzien van de plannen voor de nieuwe begraafplaats, waarvoor reeds een terrein is aangekocht, deelen B. en W. mede dat in 1931 nog niet gedacht kan worden aan den aanleg dezer begraafplaats. Wel wenscht het college reeds enkele voorbe reidingen te treffen, bestaande in 't maken van een ontwerp en begrooting. met welke werkzaamheden de gemeente-opzichter zal zijn te belasten. Voorts is hiervoor echter noodig een beplantingsplan. En hieromtrent willen B. en W. het advies van een tuin architect vragen, die wat aanleg en grafin- deeling betreft, overleg zal hebben te plegen met den gemeente-opzichter. De kosten aan de beplantingsplan verbon den ramen B. en W. op*f. 1200. Verder stellen B. en W. voor om met io- gang van 1 Januari 1931 definitief een der den brugwachter aan te stellen. Voor demping van de sloot aan de Zijde tot aan het perceel van ..Copex" hebben B. en W. een bediag van f. 25.000 uitgetrokken. Zoodra de provincie afgezien heeft van de verlegging van de vaart naar het middeé tusschen de Zijde en Laag Boskoop, bestaat er geen rgden meer om met de uitvoering der demping te wachten. In 1931 wenschen B. en W. verder het gedeelte van Laag Boskoop tussohen Burg. Colijnstraat en den spoorweg te doen ver- 'breeden en de brug tusschen Laag Boskoop en den weg langs het station, welke noodig is, te laten bouwen. Hiervoor is een bedrag van ruim f.21000 uitgetrokken. De begrooting heeft geen wijziging van de in April 1.1. vastgestelde belasting-verorde ningen noodig gemaakt. Het toen ontvouwde schema kan ongewijzigd gehandhaafd blij ven. Het aantal opcenten op de gemeente- fondsbelasting zal dus 40 bedragen, tenzij de Raad anders wil, B. en W. zijn van oordeel, dat dit cijfer in de naaste toekomst geen verhooging zal behoeven te ondergaan, tenzij de algemeene depressie ook in de boomkwee- kerij krach lig zal worden gevoeld. Electriciteitstarief. Op de gehouden vergadering van de Bos- koopsche Middenstandsvereeniging, is met algemeene stemmen besloten, om aan den Raad dezer gemeente een adres aan te bie den, waarin verzocht zal worden, om een vastrechttarief voor het gebruik van eleclri- citeit. Vechtpartij. Zondagavond werd bij aankomst van de stoomboot „Vooruitgang", circa 10 uur uit Gouda de hulp ingeroepen van de politie. Naar wij vernamen, had een 4-tal per sonen uit deze gemeente, den dekknecht aangevallen en hem terdege mishandeld. Reinigingsdienst. B. en W. hebben besloten, om in den vervolge, en wel op Maandag en Donder dag ook aan den üoudschen rijweg, het huisvuil door den gemeentereinigings dienst te doen ophalen. De bewoners van over de sloot gelegen perceelen, zullen gehouden zijn hun vuilnis bakken bij de resp. bruggen te plaatsen. Gevonden voorwerpen. Aan het poli tiebureau zijn inlichtingen te bekomen, om trent onderstaande gevonden voorwerpen Glassnijder, colbertjas, een paar wollen kinderschoentjes, lipssleuteitje, lederen tuinwant, gouden dameshorloge, een paar tuinschoenen, heerenjas en damestaschje. De gehouden collecte, ten bate voor de Diaconie der Ned.-Herv. Kerk, heeft in hst gebouw „Salvatori" circa 28 gulden opgebracht Burgerlijke Stand. Geboren: Adriaan, z. van J. W. v. d. Stam en W. Pauw Hendricu9 Nicolaas, z. van H. Fase en G. M. v. d. Draaii Geer- truida Margaretha Theresia, d. van G. J. Barendsen en M. H. Jongen Johanna Alida, d. van J. Groeneveld en H. Bulk Nicolaas, z. van I. Dool en J. G. Ramp. Ondertrouwd: A. v. Aalst en G. T. Kap- tein H J. Kersbergen en G. Edelman. Getrouwd: K. W. v. Gelderen, 26 j. en N. v. d. Wolf, 21 j. Overleden: Johannes van Gijzel, 65 j. Arie Vermeulen, 61 j. Trijntje Bijland, wed. van J. v. d. Wolf, 69 j. Gerardus Bijwaard, 23 j. o HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Don derdag 30 October 1930 des voormiddags to 10 uur in openbare vergadering bjjeen. Onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling rekening Waterbedrijf over 1929. 3. Vaststelling gemeente-rekening over 1929. 4. Aanbieding begrooting Waterbedrijf voor 1931. 5. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1931. 6. Benoeming Commissie tot het nazien dier begrootingen. 7. Aanvraag om gelden beschikbaar te stellen voor. de electrificatie van de R.K. school in den Groenendijk. 8. Alsvoren van de R.K. school in het Zwaantje. 9. Vergunning aan J. van Aalst alhier tot het oprichten van radio-centrale voor het Dorp. 10. Nadere vaststelling van de rooilijn voor eventueel te stichten gebouw of ge bouwen langs de Bruggestraat. 11. Koudekerk vraagt goedkeuring voor verkoop van grond bij de Koudekerksche brug. 12. Het nemen van 5 aandeelen van f. 1000.bfj de Bank voor Nederlandsche gemeenten. 13. Voorste! beschoeiing van beide zijden van de Oostvaart bij de Oostbrug. 14. Voorstel tot wijziging van de be grooting dienst 1930. o LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. m Vaststelling schoolgeldverordening. Begrooting 1931. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter doet voorlezing van eenige ingekomen stukken. 1. Hei jaarverslag van de" Lichtfabrieken over 1929 te Leiden. 2. Door den Minister van Waterstaat ver leende machtiging aan den heer den Hertog te Alphen a. d. Rijn voor Radio-distributie. 3. Door Ged. goedgekeurde Raadsbesluiten. 4. Het driemaandelijksch verslag van keuringsdienst van waren, waaruit bleek, dat van een groot aantal genomen monsters een drietal was afgekeurd en van één proces verbaal was opgemaakt. 5. De voorzitter doet mededeeling dat bij de kasopneming van den gemeente-ont vanger alles in orde was bevonden. 6. Mededeeling van een ingekomen schrij ven van den Algemeene Nederlandsche Wielrijdersbond. inhoudende de vraag, of de gemeente als buitengewoon lid wenscht toe te treden, tegen een jaarlijksche contributie ad f. 25. Op voorstel van B. en W. wordt hierop afwijzend beschikt. 7. Een verzoek van de Christelijke Muziek vereniging „Devote" met bijvoeging van de rekening en verantwoording van het vorig boekjaar om een subsidié ad f. 100. wordt ingewilligd. 8. Een schrijven van den Ned. Chr. Bouw arbeiders en van de Chr. Fabrieksarbeiders- bond om een steunregeling te treffen voor de uitgetrokken werklooze arbeiders, wordt in handen van B. en W. gesteld. 9. Op een schrijven van den directeur van het Slachthuis te Leiden, met verzoek om betere verlichting van de noodslachtplaats, stelt de voorzitter voor om, nu de kabel is doorgetrokken, hiertoe over te gaan, en in de noodslachtplaats, electrisch licht aan te brengen. Aldus besloten. Vervolgens worden op voorstel van B. en W. eenige wijzigingen aangebracht op de verordening van aanleg van wegen. Alsnu wordt aan de orde gesteld: Vast stelling verordening op het heffen van schoolgeld. De heer Klaver verklaart, dat hij zich met de classificatie niet kan vereeni gen, de grondslag ad f. 700.is zijns in ziens te laag. De voorzitter merkt op, dal dit niet de grondslag van het belastbaar inko men is. De verordening wordt goedgekeurd. De voorzitter brengt in herinnering een in de vorige vergadering gehandhaafde reclame schoolgeld van den heer Demmen- dal. Het is nader gebleken, dat een vergis sing van personen in het spel is geweest en stelt voor dit te herstellen. Goedgevonden. Een voorstel van B. en W om een trottoir langs de nieuwgebouwde huizen, aan den hoek Hoogmadesche weg aan te leggen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Nadat nog een wijziging in de begrooting 1930 was aangebracht, brengt de voorzitter de begrooling 1931 in behandeling. Alge meene beschouwingen worden niet gehou den. Op de vraag van den heer Vervark, of de toelichting niet eender als de begrooling kan worden ingedeeld, dat dit gemakkelijker zou zijn, antwoordt de voorzitter, dat dit juist niet zoo is. De heer Klaver acht de administratiekosten te hoog en zegt dat de straatbelasting vol fouten zit. De voorzitter verzoekt hem feiten te noemen. De heer Klaver zegt, dat een gedeelte weg, bij de eigenaars in onderhoud, te hoog is aange slagen. Oe voorzitter merkt op, dat bezwaren kunnen worden ingediend. Dezelfde spreker maakt de opmerking, dat,het op Koninginne dag gehouden kinderfeest, waarvoor subsidie wordt verleend, te kort had geduurd. De heer Groenendijk acht dit niet juist, en gaat in korte trekken na, op welke wijze de kinde ren worden bezig gehouden. Wethouder de Bruyne merkt op, dat uit de particuliere bijdragen en subsidie de kinderen worden getracteerd en prijzen verkrijgen. De voor zitter zegt, dat deze zaak bij het feestcomité thuis behoort. De begrooting werd hierop met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van B. en W. om twee aan deelen van elk f. 1000 te nemen bij de Bank van Nederlandsche gemeenten werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de Rondvraag doel de heer de Graaf de opmerking, dat de Munnikkenweg aan ver zakking onderhevig is, veroorzaakt door het leggen van de waterleiding, en gevaarlijk is voor auto's. Hij meent, dat de gemeente voor reparatie aansprakelijk is. De voorzitter zegt, dat het polderbestuur, alwaar deze weg in onderhoud is, hiervoor dan een schrijven moet richten aan B. en W. Niets-meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Dit geschiedde in volslagen duisternis, daar het licht, wegens het doorslaan van een contactstop, weigerde. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, D. van K. Kwakernaak en M. P. Heijkoop. RECLAME. [DRA15lflAvANVALKÉHBURG'S-- 1 ft A LEVERTRAAN LEEUWARDEN- J 7704 OUDE-WETERING. Verg. „Groene Kruis" en „Fonds voor Ziekenverpleging". In Hotel Van den Bosch alhier had de jaarvergadering plaats van beide bovenge noemde vereenigingen. Te kwart na 7 uur werd de verg van het Fonds voor Zieken verpleging door den Voorzitter, den heer P. Roeloffs geopend. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. van den Berg bleek, dat het batig saldo op 30 September j.l. f. 164.11 1/2 be droeg. Het totaal aantal uitbetaalde ver- pleegdagen bedroeg 613, verdeeld over 31 patiënten. Namens de Controle-Commissie bracht de heer J. N. Los rapport uit. De ge- heele administratie was volkomen in orde bevonden, zoodat besloten werd de rekening goed te keuren. Vervolgens kwam aan de orde het bestuursvoorstel tot wijziging van de statuten. Voorgesteld werd art. 15 aan te vullen als volgt: Niet vergoed worden: a. kosten voor op name in een ziekeninriohting voor verlos singen; b. kosten van verpleging van pa tiënten, lijdende aan besmettelijke ziekten, tenzij operatief ingrijpen noodzakelijk is; c. kosten van verpleging voor lijders aan ge slachtsziekten. Tegen de wijziging onder a. hadden de heeren Oostlander en J. J. de Jong bezwaren, daar er toch gevallen zijn, dal opneming in een ziekeninrichting nood zakelijk is. Zij' stelden daarom voor om lid a aan te vullen met de woorden „tenzij op ac]v;e9 van den huisarts". Dit voorstel werd door het bestuur overgenomen en vervolgens door de vergadering aangenomen. Bij de rondvraag zeide de Penningmeester het wen- schelijk te achten, dat het Reglement aan een algeheele herziening werd onderworpen; in verband hiermede stelde hij voor een Commissie te benoemen, die tot taak zal hebben deze herziening voor te bereiden. Tot leden dezer Commissie worden benoemd de heeren P. M. Oostlander en J. J. de Jong, terwijl een nader aan te wijzen bestuurslid nog zal worden toegevoegd. Hierna werd deze vergadering gesloten. Na een korte pauze werd aangevangen met de vergadering van het Groene Kruis. Door den Secretaris, den heer M. Los Az. werden zeer uitvoerige notulen van de vorige vergadering voorgelezen. Deze werden goed gekeurd. Vervolgens werd een zeer verzorgd jaarverslag voorgelezen, waarin de ver schillende werkzaamheden van de vereeni- ging uitvoerig besproken werden. Aan dit verslag ontleenen we het volgende. Het Con^ sultatie-bureau voor Zuigelingen werd te Oudewetering bezocht door 34 kinderen met 298 bezoeken en te Nieuwe-Wetering door 26 kinderen met 200 bezoeken. Totaal 60 kinderen met 498 bezoeken. Vermeerdering tegenover het vorig jaar met 11 kinderen en 118 bezoeken. De Moedercursus werd be zocht door 26 deelneemsters, terwijl een nieuwe cursus werd aangekondigd. Ook werd nog mededeeling gedaan van de hulp, welke aan het Wit-Gele-Kruis te Roelofarendsveen is verleend bij de typhus-epidemie in den afgeloopen zomer, door het uitleenen van materiaal. Dit materiaal is op kosten van het Wit-Gele Kruis ontsmet. Hulde werd ge bracht aan Dokter Van der Bijl, voor zijn véle werkzaamheden in het belang der ver- eeniging en ten slotte werd een beroep ge daan tot eendrachtige samenwerking tus schen bestuur en leden. Uit het verslag van den Magazijnmeester bleek, dat 161 artike len waren uitgegeven, terwijl er 272 in voor raad zijn. Verschillende nieuwe artikelen zijn aangeschaft. Dan kwam het verslag van den Penningmeester aan de orde. Het nadeelig saldo op 30 Sept. bedraagt f. 329.34 De rekening werd, na door den heer Los uitgebracht rapport, goedgekeurd. Over de wegwerking van het tekort zijn bij de be handeling van begrooting besprekingen ge voerd. Uit het verslag van de wijkverpleeg ster bleek, dat in Oudewetering 1288, Nieuwe-Wetering 187 en Leimuiden 312 be zoeken zijn afgelegd. Totaal 1787 bezoeken. Voor de tuberculo9e-bestrijding werden te Leimuiden bovendien nog 54 bezoeken afge legd. Voorts werd door de wijkverpleegster assistentie verleend op de Consultatie- bureaux voor zuigelingen, terwijl driemaal per week de Hoogtezon werd bediend. Ruim 1200 bestralingen zijn verricht, tegen 1070 in het vorig jaar. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engels^h door J. E. DE B. K. 18) lij zag hem ernstig aan en schudde het ho<fd: „O neen, mr. Clifford, het schijnt de nachtzuster en mij een heel licht geval van typhus te zijn, wel het lichtste geval dat ik ooit bijwoonde. Het is typhus, maar de tem- perituur is nooit zoo hoog als wel voor- korrt." „lijn leeftijd in aanmerking genomen is dat gelukkig, niet waar?" „Ja natuurlijk." HU scheen hem, dat ze een beetje verle gen net het geval was. „Heeft de behandeling van den dokter hier iets mede te maken denkt u?" Ze schudde glimlachend het hoofd. „Nsen, er is aan typhus zoo weinig te doen het komt er meer op aan wat men niet moet doen Ik weifelde even omdat wij, de andeie zuster en ik, het zoo vreemd vinden dat sir Charles, die een oude man is, het m zoo'n lichten graad heeft, terwijl de andere gevallen zoo ernstig zijn. Maar ik begrijp, dat er op die dingen geen pijl te trekken is. En we mogen ons niet beklagen, vindt u wel?V Rogei vond haar lach prettig en ook de open mtmer waarop ze hem aankeek. „Waa- komt u vandaan?" vroeg hij plot seling. „Uit hst Westen van Manitoba," „Van de vlakte?" „Ja, het verbaast me dat u dat weet" „Zie ik er zoo onwetend uit?" „Niemand hier weet iets van de aardrijks kunde van Amerika. En dat verwacht ik ook niet. Eens toen ik tegen een man sprak van Manitoba, zeide hij dadelijk, o ja, Centraal Amerika." Roger lachte. „Ik zou niet graag een reeks kruisvragen beantwoorden, maar ik weet toch wel wat van Canada af. U hebt het type dat op de vlakke velden woont." „Wat voor type is dat?" 1 Hij aarzelde even en in zijn oogen schit terde spotlust „Een heel aardig type." Waarop beiden lachten „Om het u precies te zeggen, het is een zekere breedte hier", en hij wees naar de jukbeenderen, „en dan uw oogen zooals ze in uw hoofd staan en een zekere straling er in U bent zeker heel verziende." „Ja, dat ben ik. Ik groeide op in een land waar men mijlen ver zien kan. Toen ik pas in het ziekenhuis was, begonnen mijn oogen mij te hinderen. De doktoren zeiden, dat het kwam van ongewoonte, om alles zoo dichtbij te zien." „U moest buiten zijn Waarom bent u ver pleegster geworden?" Zij trok de schouders op en zeide met een eerlijken lach: „Ik moest iets doen: we wa ren thuis met zoovelen en ik had geen enkel talent „Dat vind ik heel dapper." „Waarom? Duizenden meisjes doen eiken dag hetzelfde." „Misschien wel, maar dat is iets anders. „Ik kan het onderscheid niet zien," zeide zij ietwat ironisch. „Neen, dat kunt u niet en ik kan het niet uitleggen, misschien wel als ik tijd heb ge had er nog eens rustig over na te denken. De twee stonden elkaar aan te zien zonder een woord te spreken Esther was de eerste die weer tot den beganen grond terugkeerde. „Ik moet hier niet staan praten, ik heb iets voor mijn patiënt te doen „Ik ben blij dat u hem verpleegt," zeide Roger met warmte. „Het kan niet zoo maar zijn om... Maar zij wachtte niet op wat verder ko men zou. Met een snaakschen glimlach ver dween zij in de slaapkamer, en hij ging flui tende de trap af. met een prettig, warm ge voel. dat hij niet analyseerde Esther voelde zich ook opgewekt, maar ze vergat toch niet om doodstil binnen te ko men. want haai patiënt mocht eens inge sluimerd zijn. Met haar hand nog op de deurknop keek zij voorzichtig van achter het scherm. Er was iemand in de kamer, dat voelde zij voor ze ontdekte wie het was. Een vrouwe lijke gestalte, met iets gespannen in haar houding, boog zich, met den rug naar de deur, over de tafel Het was lady Clifford; maar wat deed ze daar? O. ze keek natuur lijk naar de temperatuurlijst? HOOFDSTUK XI. Waarom zou lady Clifford zooveel belang stelling toonen in iets van technischen aard, zooals een temperatuurlijst. Verscheidene malen op den dag werd haar precies alles van den toestand van haar man medege deeld. Zij scheen Esther toe als een lastig kind, dat vooruit altijd wil weten wat er zal gaan gebeuren. Ze zag lady Clifford zich op richten en naar het voeteneinde van het bed sluipen. Zij zag haar voorover buigen, zon der het ledikant aan te raken en met inge spannen aandacht den zieke gadeslaan. Zijn oogen waren nog gesloten, misschien sliep hij wel, maar Esther dacht dat de uitdruk king op het gezicht van zijn vrouw zou hem een schok gegeven hebben, als hij haar ge zien had. Haar schoonheid was geheel ver dwenen. Met haar tanden op haar onderlip bijtend en met een scherp loerende uitdruk king in de half dichtgeknepen oogen. geleek zij een ander mensch. Vreemd zooals angst iemand kan doen veranderen. Toen begreep Esther dat Lady Clifford niet wist dat ze bespied werd. Wat een ont stellende gedachte. Esther had nog nooit iemand bespionneerd Maar spionneeren was een te hard woord Begeeng om haar onwil lens bedrijf weer goed te maken, liet zij de kruk van de deur los, maar het was te laat Juist op dat oogenblik keek Lady Clifford haar aan De uitdrukking van haar oogon veranderde dadelijk. „Ik hoorde u niet binnenkomen,' prevelde ze met het accent, dat bekoring aan haar woorden gaf. „Ik trachtte het zacht te doen, denkende dat de patiënt misschien sliep." „Ja, ik geloof dat hij 9laapt, ik kwam juist binnen om eens naar hem te kijken." Ze zag weer naar de onbewegelijke figuur, stak toen haar arm door die van Esther en leidde haar naar de andere zijde van de kamer. „Vertelt u me eens zuster," zeide ze op vertrouwelijken toon. „Hoe lang duurt deze ziekte gewoonlijk." „Gewoonlijk een week of zes," zeide Esther, die dacht dat de vraagster naar den bekenden weg vroeg. De Fransche zuchtte als iemand wier zenuwen tot brekens toe gespannen zijn. „Zes weken, welk een eindelooze tijd van onzekerheid. „Maar u behoeft niet al dien tijd in onze kerheid te zijn," haastte Esther zich gerust stellend te zeggen „Voorbij een zeker punt hoeft u niet meer ongerust te zijn, tenzij hij instort." „O ja, dat herinner ik mij. En wanneer i9 dat zekere punt er?" „Nu, zoowat drie weken na het allereerste begin. Dan moet zijn temperatuur normaal zijn." Met haar zenuwachtig bevende vingers nog op Esther's arm, stond lady Clifford dit te overdenken en zeide toen plotseling: „U vindt mij misschien heel dom om zoo onder den indruk te zijn. De dokter vindt dat ook; hij vindt zenuwen uil den booze. Ik weet dat vele vrouwen het heel kalm op zouden nemen maar dat kan ik niet. ik ben zoo ge voelig. En ik denk maar sleeds, als er eens iets met mijn man gebeurde." „Maar ik zie niet in waarom er iets zou gebeurenhij wordt bij den dag beter," zeide Esther, hoe langer hoe meer van de wijs gebracht. Ze was geheel onvoorbereid op de bijna heftige wijze waarop de andere haar toe voegde: „Zoo denkt u dat dus ook, hij gaat goed vooruit?" Het was bijna een beschuldiging. „Ja zeker, er is geen reden voor onge rustheid." Het blanke voorhoofd fronste zich, de hand omklemde haar arm vaster. „Dus u denkt niet, dat voor een man op zijn leeftijd en met zijn gezindheid tynhus iets is om bang voor te zijn U zoudi niet bevreesd voor hem zijn?" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9