J. BAALBERGEN WIJ VERZEKEREN U DE MIJNRAMPEN IN DUITSCHLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. DRIE JONGENS VERMIST. Sedert enkele dagen worden te Sillard uil hel gesticht voor verlaten kinderen in don Knollenburg drie knapen van negen jaar vermist. BENZINE IN BRAND GEVLOGEN. De 15-jarig© C. de H., uit de Beverstraat te Rotterdam, was gistermiddag op den zol der van 'n pand in de St. Mariastraat een benzinelamp aan het vullen. Hij morste daarbij wat benzine en toen hij de lamp wilde aansteken, vloog dit plasje benzine in brand. Het vuur sloeg onmiddellijk op zijn Moeren over. Gillend rende de jongen naar [benedon, waar een buurvrouw en con werk man. zekeren T. v. N. uit de Frederi-ks- slraal, er gelukkig vrij spoedig in slaagdon do vlammen le dooven. De jongen bleek ern stige brandwonden aan liet onderlijf en beide boenen gekregen te hebben. Hij moest in (het ziekenhuis aan den Coolsingel worden opgenomen. Van N., die brandwonden aan beide han den had bekomen, werd eveneens daarheen gebracht, maar kon, na verbonden te zijn, naar huis gaan. o- Mijnheer Schraapgraag (die een visite van den dokter wil uitsparen):: „Dokter ik ben bang dat onze Wimpie de kinkhoest heeft. Kom eens hier Wim, en hoest eens." (Passing Show) o BU1TENLANDSCH GEMENGD. 'Hol aantal slachtoffers van de Maybach- mijn is gelukkig niet meer gestegen. De mijninspeclie IX deelt mee, dal thans alle ingesloten mijnwerkers, op één na, die niet gevonden kon worden, geborgen zijn. Het aantal dooden, met inbegrip van dezen eens, bedraagt 93. In het ziekenhuis liggen 21 gewonden, vier van hen verkeeren in levensgevaar. Van de dooden zijn alle, op vier na, geïdentificeerd. Morgenochtend le negen uur zal in de kapel van het mijngebied een Katholieke en in een aan de mijn toebehoorende zaal een Proteslantsche lijkdienst gehouden wor den. In aansluiting hieraan zal in do ge hoorzaal een officieele bijeenkomst worden gehouden, waaraan ook door den Voorzitter der Regeeringscommissie Ernest Wilton zal worden deelgenomen, en waarin de dooden van Maybnch herdacht zullen worden. Voor zoover de dooden geïdentificeerd zijn, wor den zij naar de plaats van inwoning over gebracht. De overigen zullen hun laatste rustplaats vinden in een massagraf op het Ehrenfricdhof Bildstock. In het ziekenhuis te Eschweiler is nog con van de gewonde Alsdorfer mijnwerkers overleden Het aantal slachtoffers is nu lot 263 gestegen. Do Eschweiler mijnonderneming maaklo door aanplakking bekend, dat de secties i, 5 en 6 der schacht Anna II vandaag weer iu werking gesteld worden. Ook do in de ma- chine-afdeeling te werk gestelde arbeiders kunnen weer aan den arbeid gaan. Het in exploitatie brengen der andere secties zal plaats hebben naar gelang van de vorderin gen van het opruimingswerk. Bovendien kunnen nog 3fl0 man werk vinden in de na burige mijnen der onderneming. DE RAMP TE SMYRNA. Bjj de overslroomingen in Smyrna zijn volgens de laatste berichten 70 personen om het leven gekomen, terwijl er ongeveer 700 huizen ingestort zijn. o HET STORM- EN WINTERWEER Zondag en Maandag hebben boven Oos tenrijk hevige onweders gewoed, welke met een zwaren regenval gepaard gingen. Volgens de waarneming van het meteoro logisch bureau is sedert 60 jaar in October niet zooveel regen gevallen als thans het geval was. In de bergen woedden hevige sneeuwstor men, waardoor vele ongelukken zijn voor gekomen. Een arbeiderscolonne, die werk zaam was bij den aanleg van den Grosz Glocknerstraatweg, werd door een sneeuw storm overvallen met het gevolg, dat een arbeider doodgevroren is, terwijl drie anderen met bevroren ledematen in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Hel telefonische verkeer lusschen Passau en Weenen is gestoord, waarschijnlijk door dien water den kabel binnengedrongen is. EEN MILLIONAIR ONTVOERD. Te Galva (Illinois) is een bankier-mil- lionair Zaterdag verdwenen. Men denkt, dat bandieten uit Chicago hem ontvoerd hebben. Zijn vrouw -heeft n.l, een mededeeling ont vangen, waarin een groot losgeld gevraagd wordt. WISSELVERVALSCHERS GEARRESTEERD. Te Managua (Nicaragua) is een bende internationale wisselvervalschers gearres teerd. Zij hadden reeds hun slag geslagen door aan een bankinstelling aldaar valsche wissels tol een bedrag van 200,000 dollar te verkoopen. GROOTE BRAND IN EEN GARAGE. In een groole garage in Glasgow is een brand uitgebroken, die het naastliggende groote hotel in groot gevaar bracht. Slechts door de groolste krachlsinspanning slaagde de brandweer er in uitbreiding van het vuur te verhinderen en hel hotel te redden. De garage zelf brandde volkomen uit. Meer dan 100 auto's werden een prooi der vlam men. De schade is uiteraard zeer groot. DE GOUDMIJNEN IN PERU. Naar gemeld wordt, zijn in Peru alle goud mijnen tot regeering9bezit verklaard. Builenlandsche maatschappijen mogen in de toekomst de Peruaansche goudmijnen alleen dan exploiteeren. wanneer het per soneel van de mijn voor tweederden uit Peruaansche burgers bestaal. PREDIKBEURTEN. Voor Woensdag. AARLANDERVEEN. Chr. Geref. Kerk: Voorin, 101/* en nam. halfzeven, ds. van der Meiden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Nerk (Julianastraat): Nam. 7 our, ds. van Egk van Heslinga van Apel doorn. o ALPHEN. Film- en Prcpcganda-avond Bijz. vrijw. landstorm. In een tot in alle hoeken gevulde St. Jo- sephzaal werd gisteravond door de afd. van den bijz vrijw. landstorm alhier een film avond gehouden, welke zeer zeker alleszins geslaagd kan heeten en zeer zeker volkomen aan het beoogde doel zal hebben voldaan Onder de aanwezigen zagen wij o m. den commandant van de Zuid-Westelijke land stormcommissie majoor Boots, den secretaris den heer D Kaares, den heeT J. M. Krijger, lid van de Tweede Kamer der S. G.. den burgemeester van Woubrugge den heer Bod- dens Hosang en tal van andere bekende po pulaire autoriteiten op landstorm^ebied. Bij deh aanvang sprak de voorzitter kap-ï- laan H. J. M Sondaal een kort openings woord. Allereerst heette hij allen hartelijk welkom en sprak den wensch uit dat deze avond alleszins aan het beoogde doel zou mogen beantwoorden. De aanwezigen zongen hierop spontaan een twoetal coupletten van het oude „Wil helmus" Het bekende duo de heeren Piel Koren, viool, en Nico Ouwerslool, piano, speelden hierop de openingsmars^h van „Hoch Hei- decksburg", waarop de spreker van dezen avond de heer J. M. Krijger gelegenheid kreeg tot het uitspreken zijner zeer voor treffelijke rode. Spr. bracht allereerst dank aan de plaatselijke commissie voor de uit- noodiging, waarop hij slechts met de groot ste moeite wegens drukke ambtsbezigheden en huiselijke omstandigheden kon vo'- doen. In het algemeen sprak spr. voorts een opwekkend woord en verdedigde op treffen de wijze het bestaansrecht van het instituut van den Bijz vrijw landstorm Spr eindigde tenslotte met er op te wijzen ,,Hoo als 't Moet" de landstorm als het ware een tegenhanger der revolutie beteekont ter bescherming van den band tusse.hen Neer land en Oranje, Troon en Vaderland. Hof en Hui9, ons gezin en tenslotte ons persoonlijk leven, (daverend applaus). Ter afwisseling werd hierna de komische film van ,.E1 Capitano als hoefsmid" ver toond. welke veel bijval verwierf. Nadat na de pauze de leger en viool- film „Onze jongens in hun diensttijd" op het doek was gehracht welke film ook veel bij val verwierf, werd door den commandant majoor Boots met een gebruikelijke geluk- wensch overgegaan tot de uitreiking van de brevetten aan een 20 lal scherpschutters. Hierop volgde nog de film van de avonturen van Bobby en Fido en een kort slotwoord van den voorzitter, die aan allen dank bracht voor het welslagen -van dezen avond. Bij het passeeren van de Alphensche- brug werd deze gisteren aangevaren door een baggermachine en licht bescnadigd De kapi tein der baggermachine werd bij de Goujv- sluis aangehouden. Don vrachtrijder B. uit Aarlanderveen had gisteren het ongeval met zijn vracht auto alhier in onze gemeente een gaslan taarn omver te rijden. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrij dag a.s. des nam. te halfacht uur. Punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wij ziging gemeenterekening 1928. 4. Vast stelling begrooting deT gemeente dienst 1931. 5. Comptabel besluit. Het bestuur van den Wassenaarsch'n polder zal op 5 en 6 November a.s. de groote schouw over slooten en tochten van dien polder houden. Thans is het laatste mond en klauw zeergeval in deze gemeente geweken.. In totaal zijü 67 veestapels aangetast geweest. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Don derdag a.s. de& namiddags te halfacht uur. Punten: 1. Notulen 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbiedmg gemeentebegTooting dienst 1931. 4. Comptabel besluit. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De raadder gemeente komt Donderdag а.s. des voormiddags 9.30 uur in openbare vergadering bgeen. Punten van behandeHng: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Inge komen stukken. 3 Voorstel inzake heffing bruggeld. 4. Vaststelling suppletoir cahier hondenbelasting. 5. Voorstel tot het toe treden als buitengewoon lid van de A.N.W.B. Voorstel tot het ver'eenen van afschrij ving schoolgeld. 7 Voorstel tot het vast stellen der begrooting 1931. 8. Rondvraag. AALSMEER. Verg. Ver. „Goed Wonen". Gisteravond vergaderde de bouwvereeni- ging „Goed Wonen" in café „Floralia" aan den Stommeerweg Door den voorzitter, den heer W Harting Wzn., werd de vergadering, welke door ongeveer een 40-tal leden be- zoch: werd, met een woord van welkom ge opend. De notulen der vorige algemeene vergadering werden door den secretaris, den heer H. Koogje, gelezen en onveranderd goedgekeurd De voorzitter deelde vervol gens mede, dat de bouwsom van de nieuwe woningen een paar duizend gulden mee zal vallen. Het gemeentebestuur zal gevraagd worden, om die te mogen aanwenden voor het bouwen van schuurtjes bij de nieuwe woningen. Hierna was men genaderd lot het punt bestuursverkiezing. Alvorens daartoe werd overgegaan, sprak de voorzitter woor den van dank aan deh afgetreden secreta ris, den heer G. Nap, die door zijn benoe- nrng als dagelijksch opzichter als bestuurs lid inuesl afrieden. De heer Nap heeft zich dom Kennen als een uitstekend bestuurslid, aan wien ie ccreeniging veel dank verschul digd is. Bij de nu volgende verkiezing werd ten slotte de heer Janssen (onderchef Spoor) met 27 van de 35 uitgebrachie geldige stem man gekozen. Bij de rondvraag werden nog vers billende zaken besproken. Gewezen werd op de noodzakelijkheid, dat het be stuur in het bezit komt van een teekemrtg van de ligging van het rioolnet, ter voorko ming van eventueele beschadiging door het inslaan van palen enz. Het bestuur zegde toe, daarvoor tp zullen zorgen. Naar aan leiding van het feit, clat een der gezinnen hun huis niet zóodiüig bewoont als naar billijkheid verwacht mag worden, kwam de vraag naar voren; Of de ingestelde be- woningscommisste récht' had om zich te bemoeien met het interieur der woningen. Door den voorzitter werd meegedeeld, dat deze commissie de bevoegdheid heeft, om de woningen, zoowel binnenshuis als buiten aan een inspectie te onderwerpen. Gevraagd werd. of het niet mogelijk was om werk- looze arbeiders uit de gemeente zooveel mogelijk te werk te stellen bij den bouw der nieuwe woningen. Op den aannemer kan geen dwang worden uitgeoefend in dien geest. Het zal hem verzocht worden Enkele leden waren minder tevreden, omdat het bestuur een dagelijkschen opzichter had be noemd. zonder dat het eerst daartoe een behoorlijke oproeping had gedaan. Er had den toch meer liefhebbers voor de functie geweest. Het bestuur gaf toe. dat het beter geweest zou zijn, eerst een oproeping in de bladen te doen, ondanks dat zijn keuze voor dagelijksch opzichter een zeer goede is ge weest, en hel statuair volkomen gedekt is. In het vervolg zal er steeds rekening mee worden gehouden. Nadat verder nog enkele zaken van meer internen aard waren be sproken, sloot de voorzitter met een woord van dank deze geanimeerde vergadering. Een geslaagd Concert. Gisteravond werd door de heeren Jan Keessen (viool) en Willem Keessen (piano) een concert gegeven in de Doopsgezinde Kerk. Voor dit concert bestond véél belang stelling, hetgeen niet te verwonderen is, daar de heeren Keessen als musici een uit stekenden naam bezitten. Ook dezen avond hebben de kunstminnende luisteraars weer volop van hun subliem spel genoten. Met Kreisler, Martini, Vilali en anderen hebben zij uren van onvergetelijk kunstgenot ge schonken. Daar de geldelijke opbrengst ge heel ten goede kwam aan de afdeeling van Het Witte Kruis" voor de t.b.c -bestrijding in de gemeente, was het jammer, dat het kerkgebouw, hoewel velen waren opgeko men, niet tot in de uiterste hoeken bezet was. Bij de alhier gehouden collecte, na afloop der vergadering van de hulp-afdee- ling van den Gereformeerden Zendingsbond, ten bate van de Zending, werd een bedrag ingezameld van f. 82.42. HAARLEMMERMEER. Te water geraakt. Dezer dagen bemerkte de bestuurder van een uit de richting Leiden komende personen-auto, waarin de heer G. en zijn echtgenoote waren gezeten, op den Hoofd, weg alhier, dat de stuurinrichting defect raakte. Hij kon het motorrijtuig, dat ge weldig heen en weder slingerde, niet meer in zijn macht houden, met het gevolg, dat d« wagen in den waterkant reed, onderst boven sloeg en gedeeltelijk in het water terechtkwam. De chauffeur had de tegen woordigheid van geest direct het portier te openen, waardoor de inzittenden uit hun benarde positie konden worden bevrijd Be houdens een paar lichte kwetsuren kwamen ze er goed af Met vereende krachten werd de auto weder op den beganen grond ge bracht. Deze bleek wel beschadigd, doch nog berijdbaar te zijn, zoodat de auto mobilisten, na verbonden en ven uen sohrik bekomen fce zijn, hun reis naar Amsterdam konden voortzetten. Annexatieplannen op kerkelijk gebied. Reeds gedurende vele jaren heeft een groot aantal bewoners van den Ringdijk de grens van den Haarlemmermeerpolder mot het oog op de groote afstanden in deze uitgestrekte gemeente, de wel te begrijpen gewoonte gevolgd om bij het voldoen aan hun godsdienstige plichten zich naar de kerk te begeven in de aan de overzijde van het water gelegen omligigendc gemeente. Jn den loop der jaren zijn daardoor reeds eenige buurtschappen van dezen polder op kerkelijk gebied in hoofdzaak wat betreft de bewoners die tot de Ned. Hervormde or. R K. Kerk behooren als het ware inge lijfd bij die gemeente over de grens van Haarlemmermeer, waar de hewoners altijd gewoon zijn ter kerk te gaan. Deze annexatie levert voor de betrokken personen in menig opzicht groot gemak op en in sommige gevallen draagt die inlijving zelfs een officieel karakter. Zoo werd eem- gen tijd geleden het Noordelijk deel van de Ned Hervormde gemeente Haarlemmermeer officieel bij Houtrijk en Polanen aaPgeslo ten, terwiil ook verschillende kerkbesturen in omliggende gemeentpn hun parochie m?t een aang-enzend deel van dezp gemeente hebben uitgebreid Het meeste heeft men nu ter zake nog Ie knmrcn met den Ringdijk nabij Sloten mt-t z'n talrijke bewoners en niet het minst ook met den dichtbevolkten Aalsmeerderdijk, waarvan de bewoners gedeeltelijk behooren tot de Ned. Hervormde Kerk le Hoofddorp en in de naburige gemeenten ter kerke gaan. Voor deze buurtschappen worden ook po gingen aangewend om lot een bevredigende oplosring te komen. Voor den Aalsmeerder- dijk word een commissie geconstitueerd o*n te onderzoeken in hoeverre het mogelijk is om officieele annexatie op kerkelijk gebied te verkrijgen en te trachten het gewenschte resultaat te bereiken. Vinger afgekoeld. De heer B. had gisteren aan den Hoofd weg alhier het ongeluk met z'n hand in aan raking le komen met dc raderen van een in beweging zijnde machine, waardoor een der ringers nagenoeg geheel werd afgekneld. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. fn verschillende deelen van den Haar lem merrneerpolder dopt zich de besmette lijke ziekte roodvonk" voor Tn de laatste 3 weken werden alhier ruim 20 gevallen van deze ziekte geconsfateerd. Bij de gehouden aanbesteding voor hot houwen van een dubbel woonhuis aan den Aalsmeerderwec. voo^, rekening van don hcer J. Heiisfek f^erd het-lanesl invesriire-., ven donf nPhr van T.uling le Hoofddorp voor f. 5970. De gunning werd nog aange houden. o HILLEGOM. Hekwerk. Het maken van een hekwerk op den betonnen muur op den hoek van den Stations weg en den Loosterweg II is opgedragen aan de firma Huyzer te Rotterdam. Patrimoniumstraat. Do straten van het woningcomplex Patri monium zgn in eigendom en beheer van de gemeente. De toeganggevende straat en de brug daarin echter niet. Aan den raad zal dezer dagen worden voorgesteld deze straat en brug over tenemen. De Sixlaan blijft een rustige wandelweg. De laan, die genoemd is naar den vroe- geren ambachtsheer van Hillegom, was jaren terug aan de Zuidzijde niet bebouwd. Daar door was het karakter van den weg zeer landelijk en rustig. Later zgn de villa's ver rezen en de meeste van hen kregen elk voor zich een weg, niet alleen als uitpad op de Sixlaan, maar ook verder op, liefst in een rechten lijn door het gras naar de Hoofdstraat ol den Stationsweg. Er ont stonden smalle en breede toegangen, een breede zelfs zonder, dat het gemeente-be stuur er in gekend was. Daarover is enkele jaren geleden in den gemeenteraad een har tig woordje gezegd. Met hel opkomen van het automobilisme verrezen er naast de villa's in deze laan auto-garages en het spreekt van zelf, dat het met de rust in de laan niet meer zoo gesteld was als vroeger. Behalve de eigen auto's kwamen er die van bezoekers en van de leveranciers. De witte paaltjes, die het rijverkeer ander de hooge oude beuken moes- ton belemmeren ten behoeve van wande'aars en spelende kinderen, zijn in den loop der jaren voor een groot deel verdwenen. Er keerschte een geest van eigen gerechtigd heid, eerst in het ongevraagd en onbewust, aanleggen van paden, en in den laatsten tijd door het parkeeren van auto's op don af gesloten rijweg en ook vaak op het gras rniter de hoornen. Dit begon het gemeentebestuur le ver drieten. Of de verdwenen witte paalijes moes ten weer herplaatst worden, óf er moest iets anders op gevonden worden om de laan als rustigen en veiligen wandelweg te be houden. Er is besloten tot een radicaal middel, namelr.k de Sixlaan gesloten te verklaren voor het verkeer met motorrntu;g°n op m*er dan twee wielen. Dit besluit is door den raad op 15 October bekrachtigd. Bp de ingnigfn zullen borden g^p'aatst worden volgens het bi.i Ministrieel bes'ui' voorge- schreve- model en d° maarregel zal 1 Dec. a.s. in werking treden. Hoa het nu moet met de auto's van de bewoners van de laan zelf? B. en W. hebben bevoegdheid aan deze bewoners onder door dit college te stellen voorwaarden ontheffing van de verbodsbe paling te verleenen en het ligt voor de hand, dat alte belanghebbenden zulten zorgen, dat zg voor 1 Dec. a.s. een ontheffing in hun bezit hebben. Hoe het met de bezoekende auto-rbrier.® en met de auto-rijdende leveran ciers moet, zal de tgd leeren. De gemeente zelf laat b.v. het vuilnis per auto ophalen; dit motorrijtuig op meer dan twee wielen, zoowol als dat van den dokter, den bakker, den boterhandelaar en vele andere hande laren en ook hel familielid, dot zijn ver wanten in de Sixlaan per auto komt be zoeken. zal bezwaarlijk te weren zijn. Ongetwijfeld zullen B. en W. vrijgevig zijn. met de ontheffingen, zij het onder be paalde voorwaarden als niet parkeeren op het gras en dergelijke, maar een 6oepele toepassing van de zijde der politie teD opzichte van bezoekers, uit welken hoofde ook, is wenschelijk opdat de maatregel niet gehaat en niet gesaboteerd wordt. Gelet op hetgeen in de raadsvergadering van 15 October is gezegd, mag zoowel deze vrijgevigheid nan de zijde van B en W. als de soepelheid der politie verwacht worden. Het streven om de oude rustige: Sixlaan te behouden als een stuk natuurschoon, waar gaarne gewandeld wordt, is zeer te waaraeeren. Naar wjj officieus hebben vernomen, zullen zeer waarschv'nlHk a^ier nog twee rrksvfldwechters gestationneerd worden. Sinds lang was er één in deze gemeente. KATWITK AAN DEN RITN. V "3 Anto-holsing. In de bekende gevaarlijke bocht op en bij de Turimarktbrug kwamen gisteren weer twee auto's met elkaar in botsing. Een oud Fordje H 7190 moest hét voornamelijk ont gelden. Fen biina nieuwp vrachtauto van den groenlenhandelaar. S. de M. te Rijns burg bracht het er goed af. Van dc Ford was een band gesprongen. De spatborden werden vernield, de voorruit gebroken enz Beiden beweerden onschuldig te zijn. Dat zal met behulp van de politie die inmiddels ontboden was wel uitgezocht worden. De bestuurders kwamen er beiden goed af. Diamanten Huwelijksfeest. Heden vierde het echtpaar A. v. Bde M. aan den Achterweg hun diamanten huwe lijksfeest Zooiets komt niet alte dagen voor en is daarom wel vermeldenswaardig. De bruidegom en de bruid, die beiden reeds 80 lente's passeerden, verheugen zich nog in een goede gezondheid. Vele felicitaties mochle- zij vandaag in ontvangst nemeji. De bewoners van den Achterweg hadden van hunne belangstelling blijk gegeven door het uilsteken der vlag. Een mooie attent ié. Keurige afwerking en lage prijzen! Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee. 833 KATWIJK-AAN-ZEE. De Haringvisscherij. De berichien van goede vangsten blijven aanhouden. Onder den Engelschen wal is in de eerste dagen der afgeloopeD week zelfs zeer veel haring gevangen. Een be wijs daarvan leverde een stooindrifter, die Zaterdag te IJmuiden binneD kwam mat 470 kisten versche haring en toen f. 3?50 besomde Drie dagen daarna liep hetzelfde schip de haven van IJmuiden opnieuw bin nen en besomde toen f. 4975. Zoo somber als het er nog slechts enkele weken gele den uitzag, zoo rooskleurig is het op het oogenblik. wat betreft de vangsten en htfc heeft er alle schijn van, dat de maand No vember nog zeer veel vjc reedernei zal goedmaken. Sommige reederijen staan er al goed voor, maar ook zijn er nog, die ten achter zijndaar de loggers nóg slechts f. 14000 a f. 16000 besomd hebben. Door de mechanisatie van het bedrijf too- pen de exploitatiekosten zeer op en een logger mag tegenwoordig wel een f. 39000 besommen, wil er van winst in de reederij sprake zijn. Tengevolge van de groo»< vangsten zijn in de laatste dagen de ha- ringprijzen nog iets verder teruggeioopen. Maar lager dan f. 17 voor een kantje volle haring behoeft er niet gegeven te worden. In handelskringen is men er van overtuigd, dat het laagste punt nu bereikt is. In de woonplaats lemqnekeerd. De kleine afhouder van de KW 3, P. v. d. Kraan, die dezen zomer bij het haten het ongeluk had tusschen den reep en de motorwineb bekneld te rakeD en met beide beenen gebroken in het hospitaal f© Hartlepool in Enseland werd opgenomen, ia thans in het ouderlijk huis alhier aange komen. Hii kwam met het hospitaal kerk schip ,Dp Hoop" ovpr var. Hartlepool naar IJmuiden en werd vandaar met een 7ie- kenauto naar onze gemeente getranspor teerd. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6