Radio-Distributie!! KATWIJKERS UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD W. A. GOUW v 9638 UIT DE RIJNSTREEK. DE AVONTUREN VAN ADAMSON. HAARLEMMERMEER. Auto-ongeluk. Terwijl de heer S. uit Amsterdam gisteren met zijn familie in een auto op den Hoofd weg reed, naderde een paard en wagen uit tegenovergestelde richting. Bij het passeeren maakte het paard een zijsprong, met het gevolg dat de heer S. de macht over zijn stuur kwijt raakte en de auto tegen een boom botste. Door den schok brak de voor ruit en werd de motorkast beschadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Na eenig oponthoud konden de automobi listen hun reis voortzetten. Te dicht naast elkaar gereden. Een tweetal dames, afkomstig uit Den Haag en tijdelijk bij familie in Haarlemmer meer gelogeerd, reden gisteren per rijwiel op den Hoofdweg alhier. Toen zij bij het passeeren van een auto blijkbaar te dicht naast elkaar reden, geraakte het pedaal van een der fietsen in het wiel van het andere rijwiel, waardoor een der dames mej. G. B. een buiteling maakte en met fiets en al in de wegsloot terecht kwam. Zij kon spoe dig uit haar benarde positie worden bevrijd en werd in een nabijgelegen woning van droge kleeren voorzien. Van de gelegenheid gebruik gemaakt. Eeh koopman liet gisteravond op den Kruisweg even zrjn paard en kar aan den kant van den weg staan, omdat hij in een der won:ngen een boodschap moest doen. Hart voor het paard hebbende, legde h^j het dier een warmen deken over den rug. Zeker heeft iemand gedacht bij het naderen van den winter den deken wel tot eigen dekking te kunnen gebruiken, want toen de koopman weer wilde wegrijden, stond zjin paard er nog wel, maar de deken was. verdwenen. Het was hem een raadsel hoe deze in zoo'n kort tijdsbestek van be stemming veranderd was. De Bazar van H. 0. V. Gisteravond te 6 uur werd in tegenwoor digheid van de genoodigden in de Beurs te Hoofddorp de Bazar van do Hoofddorpsche Orkestvereeniging, waarvan de opbrengst zal strekken tot den aankoop van een vleugel piano officieel geopend. Tijdens den verkoop worden den aanwe zigen allerlei" verrassingen bereid en muziek nummers ten gehoore gebracht. De heer W. J. Pleket, hoofd van de bijzondere school aan den Schïnke'.dijk alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Amers foort. In zijn plaats werd met ingang van 1 November benoemd de heer H. de Jong to Hidaard bij Snoek. De ver. van hoofden van R. K. Scho len in hel bisdom Haarlem heel! den heer P. Heilker le Hoofddorp aangewezen als haar vertegenwoordiger in de commissie lot op neming van esperanto als facultatief vak- van onderwijs. HILLEGOM. Een goede vangst. De politie alhier heeft een Haarlemmer aangehouden, die zich schuldig gemaakt hemt aan een viertal feiten. 1. Fietsen zonuer ficht, 2. Opgeven van eijn valscben naam. 3. S.elen van een jas uit een auto, na een ruit stuk geslagen te hebben en 4 onbevoegd rijden met een auto, waardoor een schade ont stond van ongeveer 1000 gulden. De dader J. P. de G. is naar Haarlem gebracht en daar na verhoor door den Offi- cier van Justitie in verzekerde bewaring gesteld. j Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Postuma en H. Jfadland. Getrouwd: M. D. Krieger en C. Speelman. Overleden: J. C. van der Zwart, elf weken. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en to bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags van 7 tot 8 uur. Een glacé handschoen en een beitel. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie Leendert, z. v. A. Vooijs en T. van Beien. Adds, d. v. K. Kuijb en J. Klinkeoberg Alida Wilhelmina, j. v. P. Rovers en W. Zandbergen. Leen dert Willem, z. v. ,J. van Duijn en M. Schaap. Berta Maria, d. v. W Zuijder- duijn cn A. van Duijn. Neeltje, d. v. M. Plug en B. van der Bent. - Wilhelmina, d. v. B den Haas en W. van der Plas. Overleden iGerritje Bouwmeester 52 j., echtgenoote van A. v. d. Meij. Willem Tom, 61 j., echtgenoot van M, Haasnoot. J. van der Meij, 3 j., z. v. K. v. d. Meij en W. Geijtcman. W. Berkheij, 67 j., z. v. D. W. Berkheij en A. Wasse naar. Ondertrouwd: W. Vletter en C. J. Ver- burg. P. Barnhoorn en G. Eerenberg. ADVERTEERT IN HET Ret blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw ad verten tien en abonnementen op aan den agent W. VAN BEELEN Cz. die alle inlichtingen verstrekt. Geen keuze uit 2 stations, maar keuze uit 20 stations. Geen levenslange betaling, maar na hoogstens 5 jaar vrij van betaling. AANSLUITINGSKOSTEN f. 20.—. ABONNEMENT f. 5 PER MAAND. ONDERHOUD VRIJ. Luidsprekers naar keuze, ook electro-dvna- mische. versterkers en etectrische klokken. Vraagt nog heden verdere inlichtingen bij: VOORSTRAAT 64—86 KATWIJK a. ZEE. KATWITK-AAN-ZEE. Stand der werkloosheid. Bi) het correspondentschap der Arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 84 werkzoekenden, zijnde: 7 scneepmakers, 2 grondwtrkers, 3 metselaars, 2 opperlieden, 1 schilder, 1 straaimaker, 1 stucadoor, 8 timmerlieden, 8 losse arbeiders, 1 tuinman. Geplaatst werden 2 grondwerkers, 1 op perman en 3 losse arbeiders. Teraardebestelling van den heer W. Tom. Onder zeer veel belangstelling werd gister middag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer Tom. Op hét kerkhof waren bijna alle reeders tegenwoordig; eveneens stonden rondom de geopende groeve vele notabelen uit de ge meente. Toen de stoet op de begraafplaats aan gekomen was, s.oten z.ch achter de iami.ie- Jeden aan de heeren P. Meerburg, C. den Duik, W. Taat, C. Haasnoot, N. Parievliet Jr. en C. de Best, vertegenwoordigers van de R^ederijvereeniging „De Vuurbaak". Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, trad ds. Ingwersen naar voren en sprak ongeveer als volgt: Wij staan hier verslagen aan het graf van hem, die ons zoo dierbaar was. Wat kan er van deze man veel goeds gezegd worden! Spr. wees er op, hoe de overledene o.a. b^jna 25 jaar medebestuurder is geweest van een der bijzondere scholen alhier. Maar wanneer God met zgn machtige stem spreekt dan zwijgt de mensch en ziet op naar Bovèn. Voorts herinnerde hij aan de verschrik kelijke ramp over de grenzen, waar honderd tallen tegelijk uit het leven werden opge roepen; en welk een schok dit gaf door de geheele wereld. Maar ook wq hebben een krachtige roepstem vernomen in het zoo plotselinge verscheiden van den heer W. Tom, waarin ons wordt toegeroepen, dat er maar één schrede is tusschen ons en den dood. Gelukkig dat daarbij kan gepredikt worden de vertroosting van het leven, dat in Christus is. Ben schoonzoon van den overledene, mr. van der Hoeven, burgemeester van Tholen, sprak een bartel ijk woord van dank voor de betoonde groote belangstelling. Onder diepen indruk verliet de groote schare het kerkhof. Propagandaverg. Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond. De afd. Katwijk van bovengenoemden bond hield een propaganda-avond in Casa Cara. Do zaal was geheel bezet. De voorzitter opende om half 8 de vergadering met gebed en heette allen hartelijk welkom. In zijn openingswoord schetste spr. de beteekenis van dezen avondhet verhoogen van de organisatie-gedachten. Spr. zegt dat het doel moet zijn, alle leden te behouden en velo leden te winnen. Hierna gaf de voorz. de leiding van dezen avond over aan den hoofdbestuurder uit Ülrecht, den heer Moll, die met de projectie- lantaarn verschillende beelden, betrekking hebbend op organisatie gebied, vertoonde. Allereerst verscheen op het doek het bonds lied, wat door allen werd meegezongen. Toen de groote figuren van Kuyper, Talma er, prof. Slotemaker de Bruine. Voorts de oprichting van den bond, verschillende grafische voorstellingen van het ledental, de graphiek van het vermogen en de werk- loozj kas van den bond. waaruit te zien was. dat de financiën er goed voor staan. Vervolgens werden vertoond foto's van de verscheidene excursies, die door de jeugd groepen zijn gemaakt en verder nog ver schillende voorstellingen van de Grieksche bouwkunst. Tot slot volgden nog enkele kiekjes van Katwijk. Met een vriendelijk woord van dank aan den heer Moll voor dezen leerzamen en genoeglijken avond werd om 10 uur door den voorzitter de bijeenkomst gesloten. Door de politie werd D. v, D. uit de Jan Tooropstraat, die in kennelijken staat van dronkenschap in een café vochtte daar uit verwijderd en wegens dronkenschap op het politie-bureau in bewaring gesteld. O. B. van don Slui9weg, stoker aan de gasfabriek, deed aangifte bij de politie, dat uit zijn broek, hangende in de kleedkamer van de gasfabriek een portemonnaie ont vreemd was, inhoudende f. 13. De stationchef van de tram alhier riep de assistentie van de politie in wegens ondervonden hinder van een man, die in kennelpken staat van dronkenschap ver keerde. De man werd door de politie naar het bureau overgebracht. De familie B. uit de Kerksteeg, die kort geleden bjj de politie aangifte deed van de vermissing van een som .1 en daarbjj aan diefstal dacht, heeft nu de politie kennis gegeven, dat het bedrag in huis gevonden is. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Clazina Maria Johanna, d. v. Th. A. Bakker en M. v. Dam. Gerardus Johannes, z. v. G. v. d. Drift en M. J. Verhoeven. Johannes Cornells, z. v. A. W. v. Noort en J. M. A. Warmerdam. OndeTtrouwdJ. F. Hulsbosch en Ch. W. Verhaar. G. v. Eeuwijk en J. M. Streng. GetrouwdH. A. Bouwmeester en C. As v Kesteren. J. Paauw en M. Schrier. NOORD WITK. Liefdadigheidsconcert. Ook hier hebben de blinden van Grave een goed geslaagde uitvoering gegeven. De zaal van het Juvenaategebouw was vol. Het behaalde succes was wel verdiend. „D. O. S." jubileert. Den 5en November a.s. hoopt de Gym nastiek en Schermvereeniging „D.O.S." alhier haar 25-jarig bestaan te herdenken. Dit jubileum zal des avonds feestelijk: worden herdacht. Een feestcomité is reeds gevormd. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven aO personen, n.l. 1 los arbeider, 2 opperlic- lieden, 4 metselaars, 4 visschers, 11 tim merlieden, 1 stucadoor, 1 slagtr, 1 kok, 1 boekdrukker en 4 jongens beneden 18 jaar NOORDWITK-BINNEN. Aanrijding. Alhier had op den hoek Kerkstraat—H. Geestweg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door P. en een motorrijwiel bereden door M., beiden al hier. De motor werd geheel vernield, doch de berijder kwam er wonderlijk goed nf. OEGSTGEEST. Ter-aarde-bestelling ds. W. Voors, Gistermiddag vond op het kerkhof „Hot Groene Kerkje", onder groote belangstel ling de teraardebestelling plaats van ds. VV Voors, vroeger predikant te Feyenoord en de laatste jaren alhier woonachtig. Ds. Jansen Schoonhoven leidde den dienst in het kerkje, nadat in het sterfhuis door den broeder van don overledene di. A. W. Voors, directeur van de Marthastioh- ting een lijkdienst gehouden was. Na voorlezing van 1 Cor. 15 het laatste gedeelte, trad als eerste spreker naar voren ds Kyftenbelt, uit Feyenoord, die in hartelijke en warmgestemde bewoor dingen den predikant herdacht cn namens de gemeente dank bracht voor het velo goede, dat door dezen vriend gedaan is. In de herinnering van menigeen zal hij blijven voortleven. Hierna wees ds. Rauws, zendingsdirpeteur alhier op het zendings werk van den overledene, waarvoor hij hem hulde bracht. De heeren v. Vliet ca Hoogwerf uit Feyenoord dankten voor het geen ds. Voors voor het Chr. Volksorder- wijs aldaar verricht heeft. De heer Leef- lang uit Rotterdam herinnerde aan zijn strijd voor de geheelonthouding, waarna de heer Kammeyer dank bracht voor zün arbeid ten bate der zending onder de Joden. Hierna schetste ds. Visser uit Fnk- liuizen en de heer J. Drost uit Den Haag, de groote vriendendiensten van den on- verGreteli.iken vriend. Tenslotte liet ds. Jansen Schoonhoven zineen van Gez. 249 vers 0. Namens zijn moeder en familie dankte de oudste zoon de hper A Voors voor de betoonde belane stelling. Boven de geopende groeve werd het ..Onze Vader" gebeden. Een dure visite! Het paard van den landbouwer P. G. liep in den nacht uit het weiland en ging eens een kijkje nemen in het met tulpen geplante land van den bloemist D. den Haan aan do Rijsjes, waarbij het groote schade aanrichtte G. is bereid de schade te betalen. Tramstoring. Gisteravond te omstreeks tien uur brak van een electrische tram een as nabij de splitsing aan den Rijngburgerweg. Hierdoor werd het tramverkeer in de richting Noord- wijk en Katwijk gestremd en moest de dienst over enkel spoor worden geleid. Door de politie is eenige dagen gele den een heerenrijwiel gevonden waarvoor nog geon eigenaar zich heeft gemeld. Met ingang van 1 November a.s. is de veldwachter J. C. Krijger bevorderd tot chef- Veldwachter. Geslaagd voor het federatief-aecoun- tants-examen afgenomen door het Nederl. Instituut en de Nederl Organisatie van Ac countants in het vak Bedrijfshuishoudkunde (Accountancy A) de heer O. v. d. Putten alhier. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een op a.s. Woensdag te houden bazar len bate van de nieuwe Hervormde Kerk alhier. RIJNSBURG. De bloemenhandel. Do navolgende prijzen werden 'besteed: Rvode en rose Ceboutanjers f. 0.800 90. Groote ChrysanteD per stuk f. 0.14—0.18 boschrysanteD per bos f. 0.150 50, Sca- biosa f. 0.70—0.80. Dwergasters f. 6—8. Vuurpijlen f. 6.20 8.20, Herfstasters f. 68, Late chrysanten per bos f. 0.40—0.60. Ro zen per bos van 20 stuks Claudius Pernet f. 0.60—0.70, Edith Helen f. 1.40—1.60, Co- lumbia f. 0.800.90, Hadley f. 1.20—1 40. butterfly f. 0.801.10, Rosalandia f. 0.80 1.10, Golden Ophelia f. 0.80—1.10. VOORHOUT. De „Berg en Daal". Het nieuwe machinale poldergemaal van den Berg en Daal-polder nadert haar vol tooiing. Het gebouwtje is reeds klaar en op het oogenblik wordt de. laatste hand gelegd aan de machine, Over enkele dagen zal de Berg en Daal dus niet meer afhan kelijk zijn van den wind, doch zal men al tijd kunnen raaien tot groot gerief der in gelanden. De oude windmolen is dan over bodig geworden en zal, naar wij vernamen, moeten verdwijnen. Vele menschen in den omtrek zullen een en ander minder prettig vinden, want den Berg en Daal-molen is een sierraad voor den polder. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria Gerarda, d. van 0. L. BellekomA. M. Brandenburg Jen- neke Johanna, d. van L. S. A. Kooistra— R. W Heiierman Hendrik Jan, z. van S. HeinsJ. W. Scheggetman Theodora Catharina, d. van L. van der BoogC. .f Langeveld Elizabeth Mary, d. van L. J van der MandeleC. C van Essen Ja- hannes Jacobus Christianus, z. van C. A. AngevarenM. J L. Kortekaas Cornelia Maria, d. van C. W. van den Barselaar E. J. F. Venhuis. Ondertrouwd: ,T. G. KoekG. C. Borren- bergs G. KnetschM. F. de Niet A. SchoenmanM. G. Timmèrs. ALPHEN. Verkeersongeval. Door den heer G. V. uit Lisse werd gisteren aan de politie telefonisch kennis gegeven, dat een hém loeDehoorende vracht auto bestuurd door K. O. in de VViihelrmna- straat ondsr deze gemeente was aangereden door de bestuurster van een personen-auto mevr. G. De aan de vrachtwagen echter aange brachte schade wordt door verzekering gedekt. Marlha-stichting. Door den lakenbond onder leiding van mej. G. van Dam, alhier werd aan het bestuur van de Martha-Stichting afgeleverd 234 lakens, zjnde ongeveer 25 exemplaren meer dan het vorige jaar. Als aandeel in de opbrengst van de wel- dadigheidspostzege^s 19_9—19ó0 ontving de Martha-Stichting a.hier een bedrag van f. 2120.45. Gevonden voorwerpen. Een stalen duim stok, twee belastingpiaatjes in etui en een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen politie bureau Julianastraat. De opbrengst van de zendingsbusjes van den Gerei, bond over het 3e kw. 1930 bedraagt f. 169.89. In den Hoorn nabtf de brug van de fa. Oosthoek werd gisterenavond de wiel- rij.dster mej. v. 't W. door een haar achterop komende auto aangereden. Het rijwiel van mej. v. 't W. werd bijkans totaal versplin terd. Zij zelf kwam er behoudens eenige ontvellingen tamelijk goed af. De bestuurder der auto, die het ongeval veroorzaakte, was zoo vriendelijk om door te rijden en was gisterenavond nog niet bekend. Een ander passeerende autobestuurder ontfermde zich over de wielrijdster en bracht deze naar het politiebureau om van een en ander aangifte te doen. BOSKOOP. Man te water. Wij schreven onlangs, dat ongelukken bij de brug over den Otwegwetering met konden uitblijven. Thans is dat een feit geworden, doordat de veerman Kaptein, die op het bewuste vlot dienst doet in de wetering viel. Deze gebeurtenis veroorzaakte groote ontsteltenis, doch gelukkig kon de man gered worden. Beide enkels gebroken. De veldwachter te dezer plaatse, moest in verband met een diefstalzaak, zekeren P. B. hooren. die1 verblijf hield ten huize zijner schoonouders aan den Otweg. Toen B. den veldwachter zag aankomeD, vluchtte hij naar den zolder, en toen do politieagent hem tot daar achtervolgde, nam hij het onzinnig besluit, om door bet zolderraam op den beganen grond te sprin gen met het gevolg, dat hij zijn beide enkels brak. Door den veldwachter is B. voorloopig verbonden. Aanranding. Door een grondarbeider werd bjj de Rijks politie aapgi.te gedaan van het feit, dat hjj in de Hoogeveen, door twee hem onbekende mennen is aangevallen en beroofd van zijn portemonnaie inhoudende circa 75 gulden. De politie stelt in verband met dit zeer ernstig misdrijf een uitgebreid onderzoek in. NIEUWKOOP. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes, zoon van J. P. G. Groeneveld en C. H. van Capel. Ondertrouwd: L. G. Ruiterman, 30 jaar, wonende te Delft en H. E. M. rechters, 27 j. NOORDEN. Vergadering Jfmisverbond". In de St. Franciscuszaal werd een goed bezochte ledenvergadering gehouden van het Kruisverbond en de Mariavereeniging. Als nieuw lid, tevens geheelonthouder, werd geïnstalleerd de heer J. G. Verlaat, onderwijzer. Vers.ag speldjesdag. Verkocht werden 283 speldjes h 10 ct. is f. 28.30, aan giften f. 1.70 wordt f. 30.De kosten bedroegen f. 2.32, waarna f. 21.23 was toegezonden aan het Hoofdbestuur en f. 6.45 kon worden ge reserveerd voor eigen kas. Verslag bloemententoonstelling. De heer G. Pieterse deelt de hierover beschikbare gegevens mede. Verslag Sobrietas-almanak. 50 exemplaren werden aangevraagd, welke zoo goed als verkocht waren. Verslag Diocesane jaarvergadering. De heer J. G. Vroonhof heeft deze vergadering als afgevaardigde bijgewoond en brengt daar een zeer interessant verslag over uit. De activiteit van de afd. Noorden was daar het platteland ten voorbeeld gesteld. Besloten wordt het 10-jarig bestaan van de Mariavereeniging te vieren op Zondag, 23 November a.s., des morgens kerkelijk en des avonds in de zaal. Na nog eenige besprekingen volgt sluiting dar vergadering. WOUBRUGGE. Plaatsnaamborden. Door de A.N.W.B. en de K.N.A.C. zijn op de toegangswegen tot ons dorp plaats- nuaraborden geplaatst. Dit is zeer zeker voor het vreemdelingen verkeer een goede ver betering. PI.8 BCK&. ADAMSON DE DUPE VAN ZIJN GOED HART. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7