UIT DE OMSTREKEN. BENTHUIZEN. De suikerbieten-campagne. Het suikergehalte voor de eerste hoeveel heid suikerbieten is al-s volgt: W. G. Diep- horst 17,3 pGt.P. J. v. d. Eyk 17.2 pCt.; A. van Velde 17,1 pCt.; J. Vreugdenhil 16, 3 pCt; A. Rensink 16, pCt. Het laagste percentage bedroeg 14,6 (K. RensinkA o HAARLEMMERMEER. HET EEMALINGSVRAAGSTUK VAN DEN HAARI-EMMERMEERPQLDER. Een nienwe waiermachine bij de Kaag. Aan de tenuitvoerlegging van de plannen om het bemalingsvraagstuk van den Haar lemmermeerpolder tot een oplossing te brengen, wordt nog steeds gewerkt zoodat het wel te verwachten is, dat binnen af- z'ienbaren tijd het gewenschte resultaat zal kunnen worden verkregen. Toen het bemalingsrapport aan de orde kwam. werd het Polderbestuur machtiging verleend om de voorbereidende maatregelen te treffen, lot het plaatsen van een tweede Dieselmotor aan de „Leeghwater", bij de Kaag, zoodat aldaar dan steeds een reserve watermachine beschikbaar zal zijn. even als dit het geval is aan den Lynden, waar het stoomgemaal met een electrische ma chine wend uitgebreid. De voorgenomen, spoedig te verwachten uitbreiding aan de Kaag zal de oplossing van het bemalings vraagstuk van deze polder een belangrijke schrede naderbij brengen. De „Cruquius" kon zooals enkele we ken geleden bij hoogen waterstand nog ge- blekefi is moeilijk worden gemist Boven dien is er alle reden om te veronderstellen, dat deze machine voor hel nageslacht als historisch monument en een herinnering aan de droogmaking van het Haarlemmer meer behouden zal blijven. Het verruifnen van het profiel van de dwars, en lengtetochten en van de daarvoor eventueel in aanmerking komende duikers is ook een plan, dat voor de bemaling van dezen polder van groot belang is te achten. Ned. Protestantenbond. In de te Hoofddorp gehouden vergade ring van de afdeeling Haarlemmermeer van den Ned. Protestantenbond werden tot bestuursleden herkozen de heeren S. Silver, J. H. Stoel eh A. L. Breure, ter wijl in de plaats van den heer Niidam werd benoemd mevT. Jongcjans gob. Mole naar Goedgekeurd werd een nieuw regle ment- dat door een daartoe benoemde com missie was ontworpen. Tot organist bij de Ned. Hervormde Geni. te Hoofddorp, is benoemd de heer N. van Exter, aldaar. o HILLEGOM. Uitvoering Hillegomscb Dameskoor. Het concert, dat Hillegomsch Dameskoor in de zaal van Hotel Sistermans heeft gege ven, moet geslaagd genoemd worden. Er was veel bezoek, onverdeelde aandacht en een warm applaus voor het verscheiden pro gramma. Het dameskoor is klein in aantal, maar heeft onder de bekwame leiding van mejuffrouw Gor Igesz groote vorderingen gemaakt. Het is nog altijd het beste koor hier ter plaatse. Welwillende medewerking is verleend door de dames Jetty Bannink (viool), Leni Grimberg (cello) en Corry Koppen (piano), allen uit Haarlem, die veel te genieten boden. Deze dames en bovendien de leidster mej. Cor Igesz en mejuffrouw Tiny de Wreede, die alle nummers van het koor aan een Blüthner-vleugel begeleidde, werden met bloemen gehuldigd. De mooie kunstavond is besloten met een korte toespraak van mejuffr Tuyl Schuite maker om het koor te steunen, voornamelijk door toetreding van nieuwe werkende, dus zingende leden. Ledenverg. „R.K. Kling". De R.-K. kiesvereeniging ,,R,-K. Kring' heeft een ledenvergadering met bevredi gende opkomst gehouden. Wegens afwezigheid van den tweeden voorzitter werd de vergadering geleid door het bestuurslid, den heer C. W. van Mans, die zich verplicht achtte een enkel woord te- wijden aan de nagedachtenis van den heer J. H. M. Balvers, den overleden voor zitter. Spr. behoeft niet te zeggen, hoe vaak deze tot de kiezers het woord ge richt heeft in de 17 jaar als voorzitter der kiesvereeniging. De heer Balvers leefde ge heel voor de politiek, heeft er zijn geld en zijn persoon voor gegeven. Nog memo reerde de voorzitter het overlijden van het bestuurslid, den heer Jac. Heemskerk, sinds 1913 Jid van het bestuur, wiens ad viezen in de bestuursvergadering op noo- gen prijs werden gesteld. Tevens deelde de voorzitter mede, dat wethouder Klavyr wegens ernstige ziekte in de Mariustichting verblijft. Zijn toestand is zóó goed voor uitgaande, dat hij hoopt ten spoedigste thuis te zijn. De voorzitter wuos er op, dat !»ot leden tal te klein is. Het is mogelijk dat aantal te verdubbelen, Ee>n woord van denk meende het be stuur te mogen richten tot. mr, -J. B. Sens, die gaarne behulpzaam was bij de samen stelling van het ontwerp van 't reglement, hetgeen reeds de voorloonige goedkeuring van de Kamer Centrale moeht erlangen. Hierna werd het ronoept arfci«"pVcrcwijze behandeld en met algemeene steramen goedgekeurd. DE KAAG. De nieuwe R.K. Kezk. Met de aan den Hoofdweg in aanbouw zijnde nieuwe hulpkerk met kosterwoning; uitgaande van het R.K kerkbestuur der Parochie van de H.H. Engelbewaarders te Lisse, worden goede vorderingen gemaakt Als er geen stagnatie in het werk wordt ondervonden, kan verwacht worden dat de nieuwe kerk over enkele maanden in ge bruik zal kunnen worden genomen. KATWITK AAN DEN RITN. Aanrijding. Gisteravond heeft op den hoek Achterweg van Egmondstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto bestuurd door Heemskerk en de wielrijdster mej. van Rijn. beiden alhier. Voorwiel en voorvork vap het rijwiel werden vernield, Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Verze kering dekt de schade. LISSE. De Bloembollenhandel. Het gladiolenseizoen is thans wederom aangebroken. Aan de veilingen worden flinke partijen aangevoerd. Vooral de parti culiere handel vraagt thans veel Gladiolen en bijgewassen. De Hanze. Onder presidium van den heer F. C. J. v. d. Eerden hield „de Hanze" een vergadering in het Patronaatsgebouw. De notulen werden ongewijzigd' vastge steld. Op een vraag of een lid eener Coöpe ratie tevens lid van „de Hanze" kan zijn, werd bevestigend geantwoord, omdat de sta tuten zulks niet verbieden. Het bestuur is echtei van meening, dat het voor een Mid denstander niet op den weg ligt om lid te worden van een girbeiders-coöperatie. Vervolgens kwam aan de orde de be schrijvingsbrief van de algemeene verga dering De begrooüng werd voorgelezen sluitend met een post van f. 41.300. Goedgekeurd. De beschrijvingsbrief werd vervolgens afge handeld en goedgekeurd. Met de motie-Haarlem voor een vrijen, halven dag ging men accoord. Behalve do voorzitter zal de heer J. v. d Voort als afge vaardigde de vereeniging vertegenwoordigen. Als secundi treedt op de heer Henri v. d. Eerden De voorzitter sloot daarna met een dank woord de vergadering. NOORDWIJK-BINNEN. Een geslaagd kerkccncert der Ghr. Jongel.Ver. Gisteravond werd in de Ned.-Herv. Kerk door de Chr. Jongel.-Vereen. ,,Onze Rotssteen is Christus", een Kerkeoncert aangeboden. Medewerkers waren de heeren C. Verloop, cello, A. Bouwman, tenor, Jac. Smit, orgel, en het Chr. Zangkoor „Ad- vendo". Om acht uur werd begonnen met een vertolking op het orgel van het speel werk met achtuurslag. Ds. Haaften open de na gemeenschappelijk zingen van Psalm 138 vs. 1, met gebed, waarna zijneerw. een kort openingswoord sprak. De heer C. Verloop, cello, speelde de „Sarabanda"' van J. P. Bach, het Largo" van G. T Handel, „Larghetto", uit de D-dur vioolsonate van Handel en „Abend- lied" van R. Schumann en gaf in elk num mer veel te genieten. Deze medewerking zal zeker op hoogen prijs zijn gesteld. De heer Bouwman, tenor, zong op goede wijze enkele liederen waarvan wij vooral willen noemen het „Mijn Kerelke" van Hendrika van Tusschenbroek. De heer Smit, orgel, toonde o.a. in het „Die Erhe Gottes aus der Natur", van Beethoven, dat hij zijn instrument volko men meester is. Ook het Chr, zangkoor „Advendo" heeft veel bijgedragen tot het welslagen van dit Kerkeoncert door zeer muzikaal liederen te zingen, waarvan wij speciaal noemen Psalm 84 van G Jellesraa. EeD duet ,,De Leeuwerik" bewerkt door Jac. Smit, werd mooi vertolkt door de dames Dp Bes en M Duindam. Er is zeker veel genoten en de C. J. V. kan met recht op een welgeslaagden avond terugzien. Ds v. Haaften bracht dank aan allen voor hun medewerking en belang stelling, waarna deze druk bezochte bij een komst op de gebruikelijke wijze door hem gesloten werd. NOORDWITKERHOUT. Van een steiger gevallen. Bij de in aanbouw zijnde villa „Pari don" had een voeger het ongeluk van een hoogen steiger te vallen. Tot overmaat van ramp kwam hij terecht op een broeikas. In zorgwekkenden toestand is hij naar een zieken-inrichting te Leiden vervoerd. Bij den beeldhouwer W. en den kunstschilder T. hebben ongenoode gasten getracht een bezoek to brengen, echter zonder gunstige resultaten. Des te bruta ler is hun optreden, daar de Rijksveldwach ter E. in de onmiddellijke nabijheid woont. Ten bate der Zending hadden in de Gemeentewoning verschillende filmvertoo- ningen plaats, o.a. van „Jozef, de droo- mer." Er was veel belangstelling voor, waardoor het batig saldo voor het goede doel. zeer bevredigend was. Bij het nieuwe Krankzinnigengesticht „Sanctn Maria" is wederom een paviljoen gereed gekomen, dat spoedig in gebruik genomen zal worden. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De prijzen zijn in stijgende lijn, doch de aanvoer gaat nog verminderen, evenals de verscheidenheid. Betaald werd voorRoode en rose cebout-anjers f 1.20-1.40, Chry santen per stuk f. 0.16—0.18, ChrysanteD per bos f. 0.20—0.40, Scebiosa f. 0.70—0.80, Vuurpijlen f. 6.20—8.40, Herfstasters f. 6— 8, Rozen per bos van 20 stuks: Columbia i. 1.101.20, Hadley f. 1.601.80, Peröet f. 0.600.70, Golden Ophelia f. 1.10—1.20, Butterfly f. 1.101.20, Rosalandia f. 1.10 1.20, Edith Helen t. 1.601.80. SASSENHEIM. Lief dadigheidsconce r t. De blinden uit het gesticht te Grave alhier gaven in het K. S. A.-gebouw ook hier een goed geslaagden kunstavond. De zaal van het K. S. A.-gebouw was ge heel uitverkocht en velen moesten zich met een standplaats tevreden stellen. Verg. Ned. Prot. Bond. De afd. Sassenheim van den Ned. Prot. Bond hield in het gebouw aan de Juliana- laan haar 10de jaarvergadering. Het jaarverslag gaf een overzicht over het afgeloopen jaar en gewaagde van een opge wekt vereenigingsleven. Het bezoek van de godsdienstoefeningen is bevredigend. Het ledental bleet, hoewel er enkele leden ver trokken zijn, gelijk. De penningmeesteresse had een batig saldo van f 235.63. De aftredende secretaris, de heer B. D. Kapteijn werd met algemeene stemmen her benoemd. Hoewel hij eerst van meening was, te moeten bedanken, zwichtte hij voor de aandrang der vergadering en nam de her benoeming aan De heer Nieuwenhoven bracht namens het bestuur en leden dank voor de vele werkzaamheden die de heer Kapteijn in het belang der vereeniging ver richt De beschrijvingsbrief vöor de Alg Bonds vergadering leverde geen stof tot bespreking. De begrooiing voor 1931 werd vastgesteld. Bij de rondvraag, die zeer geanimeerd was, werd medegcddeeld dat het orgel thans, door schenking van het restant schuld, eigendom der vereeniging is. Op het gebouw rust nog een schuld van f. 3150. Hierna sluiting. VOORHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op mor gen des nam. om kwart over zeven uur bij een ter bespreking van: 1 Notulen 2 Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Voorstel van B en \V. tot wijziging der geldleeningbesluiten inzake waterleidingbedrijf 4. Voorstel van B. en W tot wijziging def gemcenlebegrooting 1930 en die van het wat.eri|f^fngbedrijf over hetzelfde'dienstjaar 5Vaststelling der begroeting 1931 met,behandeling van het rapport van de Commissie van Onderzoek 6. Behandeling reclamesschoolgeld 7. Rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN. Rectificatie, In het verslag van den gemeenteraad is in de op één na. laatste regel te lezen „Zij was in dienst van de gemeentebedrij ven';, hetgeen moest zijn ,,Zij was niet", enz. Vergadering'„Het Greene Kruis." In hotel Deurloo, vergaderde de afdeeling Voorschoten van de Zuid-Holl Vereeniging „Het Groene Kruis" onder leiding van haar voorzitter, den heer E Vernède. De opkomst der leden en van het bestuur was niet bijzonder groot. Nadat de notulen onveranderd waren vastgesteld, bracht de penningmeester. Rector Th. M P. Bekkers, verslag uit van zijn gehouden beheer Hier uit bleek dat in 1929, 744 personen lid waren. Uitgegeven werd aan verbandmid delen, Instrumenten, Linnenkast. Moeder cursus enz. f 733.73; Con9ultatie-burcau voor Zuigelingen f. 192.30;Tuberculose-be- strijding f 1532.52 en Horstellings-Kolonies f 52.33 Het saldo was in vergelijking met het vorige jaar iets minder. Deze rekening was nagezien en in orde bevonden. Onder dankzegging werd de penningmeester ge dechargeerd De ingediende begrooting tot een bedrag van f. 2240.werd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris de heer J. H. Rutten zijn jaarverslag uit Er deden zich in het jaar 1929 niet veel bijzondere feiten voor. Het consultatie-bureau voor zuigelin gen kon beter worden bezocht De gehou den moedercursus trok niet die belangstel ling, welke er voor verwacht werd. Onder dankzegging werd het jaarverslag goedgekeurd. Bii afwezigheid van Zuster Barmen 't I.oo las de secretaris het ingezonden verslag voor van de tuberculose-bestrijding, aange vende het aantal bezoeken en gezinnen, die geregeld bezocht wordep. De beschijvingsbrief voor de algemeene vergadering in Rotterdam gaf geen stof tot bespreking. Met een enkel woord werden de candidaten voor het hoofdbestuur bespro ken. Het bestuur zal een vertegenwoordiger voor deze vergadering benoemen Tot bestuurslid werd herkozen bij accla matie de heer W A. A. J. Baron Schim- melpenninck van der Oye. Tot commissie leden voor het nazien van de rekening 1930 werden benoemd de heeren .T. Waasdorp. W. Jansen en P Dijkman. Door de magazijnmeester wend geklaagd over de wijze waarop sommige familie.® de geleende instrumenten terugbrachten of lieten halen Voortaan zullen geen verplegingsartikelen meer worden meegegeven, wanneer geen bewijs van een geneesheer wordt overge- (egd Een beroep op de behandelende ge- I neesheeren om een klein ,bewij9je werd ter vergadering geuit. Besloten werd dezen winter een cureus te doen houden „Eerste hulp bij Ongeluk ken." Van de Vereeniging Het Oranjekruis worden gratis leermiddelen ter beschikking gesteld. Aan de plaatselijke geneesheeren zal gevraagd worden zich met deze cursus te belasten Na afloop van de cursus zal een examen worden afgenomen, terwijl een tweetal herhalingscursussen het geheel completeeren. Wie met goed gevolg deze cursussen heeft doorloopen, ontvangt een insigne als „Eerste Hulp". Ten slotte werd door den Voorzitter met een enkel woord iets meegedeeld over den Schoolartsendienst die binnenkort in deze gemeente in werking treedt, en reeds in andere districten zijn nut heeft bewezen De ouders worden ge heel vrijgelaten en kunnen, indien verlangd, bij een eventueel onderzoek aanwezig zijn. Met een woord van dank werd deze be langrijke vergadering gesloten. WARMOND. Geschenk aan de gemeente. Door het bestuur der sociëteit „Amicitia" alhier is aan B. en W. medegedeeld, dat door de sociëteit aan de gemeente een ge schenk zal worden aangeboden voor het nieuwe raadhuis. Dit aanbod is in dank aanvaard en zal den raad worden medege deeld. Belangrijke verg. IfR.K. Hanze". De afdeeling Warmond van den Neder- landschen R.K. Middenslandsbond „de Hanze" hield een zeer druk bezochte alge meene vergadering m „Hotel de Zon" onder Voorzitterschap van den heer F. F. J. Slager. Nadat deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend deelde spreker mede, dat de adviseur der Ver eeniging bericht had gezonden tot zijn leed wezen niet aanwezig te kunnen zijn. Het deed spreker genoegen te kunnen mede- deelen dat de bloempjesdag gehouden ten bate van het Santos fonds een groot succes geworden is en een bedrag heeft opgebracht van f.110.60. Bereids, aldus spreker, heeft zich ook een Santos Commissie gevonn 1 onder Voorzitterschap van den heer Pastoor met als Secretaris en Penningmeester resp. de heeren Paardekooper en van Stijn. Deze Commissie heeft reeds daadwerkelijk 9t-.un verleend, daar een kind van een der leden reeds op kosten van dit fonds werd uitge zonden. Spr. vertrouwde dat ieder naar ver mogen ditf onds om zijn zeer goed doel zou steunen. Nadat de notulen der vorige bijeen komst door den Secretaris waren voorge lezen en deze onder dankzegging zonder op of aanmerkingen waren vastgesteld, werd overgegaan tot voorlezing van de ingekomen stukken. Allereerst kwam aan de orde een schrijven van het Hoofdbestuur van de K S. A. waarin deze, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer instelling een beroep deed op de Katholieken van Neder land deze instelling die zooveel nuttig w._rk gedaan heeft en nog doet inzake het Katho lieke Sociale leven, te 9teunen. Aan de orde kwam o.a het voorstel van het Bestuur om een bijdrage te verleenen' aan de R.K. Steenzeters te Amsterdam. Al9 bewijs van sympathie en medeleven stelt het Bestuur voor uit de kas een bijdrage te verleenen van f. 5. Een krachtig applaus bewees dat het Bestuur hier een voorstel had gedaan dat aller sympathie had. Hierna kwam aan de orde „Verhooging Contributie." Het zal wellicht verschillende leden vreemd hebben getroffen, aldus de Voorzitter, dit punt op de agenda te zien. Deze aangelegenheid heeft echter reeds dikwijls een punt van bespreking uitgemaakt in onze bestuursver gaderingen, doch de vrees dat deze verhoo ging niet in den geest der leden zou vallen heeft ons steeds weerhouden dit voorstel naar voren te brengen. Onze organisatie aldus spreker ligt op het oogenblik lam, er zit geen leven in ondanks het feit dat wij deze week reeds het 69ste lid mochten inschrijven. Wij kunnen niets doen om het cultureele leven onder onze leden te be vorderen om de eenvoudige reden dat wij ons op dit gebied geen enkele uitgaaf kun nen getroosten. Dat kan niet aldus spreker. Zoowel het individueel belang der leden als het belang van de organisatie eischt dat er iets gedaan wordt. Het Besluur stelt voor de contributie te verhoogen met f. 2.50 per jaar. Dit voorstel van het Bestuur werd met groote meerderheid aangenomen. Al9 afgevaardigden naar den Gentralen Raad werden aangewezen de heeren C. M. v. Stijn Sr. en J. v. Moorsel en als plaatsver vangers'de heeren C. M. v. Stijn Jr. en W. v. Dijk. Hierna werden verschillende voor stellen afgewerkt van huishoudelijken aard en welke speciaal betrekking hadden op de aanstaande Centrale Raadsvergadering. Van de gebruikelijke rondvraag werd zeer druk gebruik gemaakt. De heer van Stijn wees er op dat door verschillende niet .georgani seerde winkeliers geleverd werd aan het St. Liduina gesticht, hetgeen volgens de bestaande voorschriften niet geoorloofd is. De Voorzitter zeide dat deze aangelegen heid reeds de volle aandacht gehad heeft van het Bestuur en deze zaak reeds met den Pastoor was besproken die direct zijn mede werking had toegezegd deze aangelegenheid in het belang van de vereeniging te zullen oplossen. De heer G. M. v. Stijn Jr. zou gaarne zien dat vanwege de Hanze een inningsbureau voor belastingen werd inge steld waarop de Voorzitter uiteenzette dat zulks praktisch niet uitvoerbaar was. De heer Papot vroeg, hoe het stond met de verbetering van de Dorpsstraat, waarop de heer Zwetsloot mededeelde dat deze zaak in de volle belangstelling va-n B. en W. staat en binnen niet al te langen tijd met de werk zaamheden een aanvang zal worden ge maakt. Spreker beklaagde er zich over, dat te dezer zake zoo weinig medewerking van de Dorpsbewoners ondervonden werd hetgeen een goede en vlugge gang van zaken niet bevorderde. De heer van Stijn beklaagde er zich nog over, dat in deze Gemeente de gasprijzen zoo abnormaal hoog waren, ge zien de prijzen in Leiden Hij zou het zeer op prijs stellenwanneer door het Bestuur in de een of andere richting slappen werden gedaan om te komen tot een verlaging. De Voorzitter was het volkomen eens met den heer van Stijn dat de gasprijs alhier abnor- j maal hoog was. Spreker weet niet hoe de zaak precies in elkaar zit doch, indien hij goed ingelicht is zit men hieraan tot in lengte van dagen vast. Dit hebben we te aanvaarden als een erfenis van onze vroe gere vroede vaderen, die zich geen vol doende rekenschap hebben gegeven van de draagwijdte van dit contract Ook kwalifi ceerde de heer van Stijn de handelwijze van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden als unfair inzake hel wegnemen van Philips- lampen wegens het verzwaren van het kabelnet en het daarvoor in de plaats stel len van minderwaardige andere rommeL Verschillende leden waren het met den heer van Stijn eens. De Voorzitter deelde mede, dat waar Philips lampen waren weg gehaald ook Philipslampen moesten terug komen en adviseerde in deze zich te wen den tot de Directie der Stedelijke Fabrieken. Niets meer aan de orde zijnde, werd déze zeer geanimeerde vergadering gesloten. DiphtheriHs. In verband met de veelvuldig voorko mende gevallen van diphtiheritis zijn de scholen in deze gemeente voorloopig ge sloten. o WASSENAAR, Feestverg. Middenstaniweieemioing. Gisteravond hield.de Wassenaarsche Mid- denstar.dsvereeniging een feest vergadering ter eere van haar eerste lustrum. Door den voorzitter, den heer van der Helm werd deze feestelijke bijeenkomst met een kort woord geopend. Hij heette allen hartelijk weikom in het bijzonder het be stuur van de zustervereeniging .,De Hanze". Spreker laat jn het kort de afgeloopen vijf jaren de revue passeeren. Hij herinnert zich de eerste bijeenkomst in den Deijl en zeide dal toen in een volgende vergadering de Middenstandsvereeniging tot stand is ge komen, bestaande uit 30 leden; het vol gende jaar telde de vereeniging 64. het $ds jaar 76, het 4de jaar 78 en nu 87 leden zoodat volgens zijne meening de gehee'e middenstand te Wassenaar is georganiseerd. Spreker wijst er op dat er in den afgeloo pen lijd veel is ondervonden en ook veel werd geleerd. Hij gelooft te mogen verklaren dat er door het Bestuur gedaan is wat r-r mogelijk maar gedaan kon worden, en do afgeloopen jaren niet onvruchtbaar zijn voor bijgegaan ook voor een groot deel te danken aan de prettige samenwerking met de zus terorganisatie „De Hanze" en ook aan den Burgemeester, hoewel nog niet lang in dezo gemeente Inch reeds veel voor den Midden stand heeft gedaan. Hoewel zich steeds weer opnieuw donkere wolken samenpakken zegt hij dat we paraat moeten bl.ijven, ondanks meer werkloosreid, meer wfnfcels en concurrentie enz. Spreker geeft daarom het woord aan den heer Harnas, de voorzitter van de feestcom missie. die dezen avond heeft georganiseerd. De heer Harnas hield een geestige speech Hierna betrad de heer Wubbe, voorzit ter van de Hanze het podium die de Wasse naarsche Middenstandsvereeniging géluk- wenseht met haar Lustrum. Hij zegt dat de Hanze deelt in de blijdschap van haar zus tervereeniging, daar beide vereeni gingen steeds hand aan hand gaan. Hierna nam het feestelijk deel een aan vang. Een strijkje zorgde voor de noodige af leiding terwijl de beide humoristen Kees Klara en A. Flora een afwisselend program ma met ernstige en vroolijke liedjes ten beste gaf en veel bijval oogstten. Verder werd de avond met verschillende spelletjes en onder vroolijko kout doorgebracht. Eerst laat, het was inmiddels 3 uur geworden keerden allen voldaan huiswaarts. Liefdadipheidsconcert. Ook hier hebben de blinden van het St. Henricus-gesticht een uitvoering gegeven. Gelijk elders was de avond druk bezocht en oogstten de verschillende nummers ve?l succes. Aanbesteding. Door het gemeentebestuur werd heden aanbesteed het maken van grond-riolee- rings en bestratingswerkena. voor den aanleg van een straat tusschen den Oost- dorperweg en de Havenstraat; h. voor den aanleg van rioleering in een gedeelte van den Achterweg. Ingeschreven werd als volgt: J. H Doesselaar en J. L van den Broek te Eindhoven voor f. 28.500, firma Mareelis en Heemskerk te Leiden f. 26.777. A. Voordouw te Zwammerdam f. 22.800, H. van Leeuwen Jr. te 's-Graverjhage f. 22.750, J. Warn&ar en W Hoogstraten te Leiden f. 21.900: N V. voorheen W. Visser en Zo nen, alhier f 19.990. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Alida, d van J. Mens G. Sn elder waard Johannes, z. van L. A. HomanA. M. W. J. van der Meer Joop Ernst Johan, z. van J. SinkeE. B. Jurgens Miek, d. van W. T. de LangenC. van de Sande Jacobus Joseph, z. van C. J. Wa genaarG. M. Oud. Ondertrouwd: J. P. A KicberlA. M. van der Velde A J. BorsbooniG. Verhagen J. K. F. van der Hoek—J. T, Dutour Geer- ling J. A. BuijsmanM. Sparreboom. ZOETERWOUDE. Rectificatie. In verband met het bericht, dat tegen zekeren P. B. in de Rijmegommerstraat alhier proces-verbaal is opgemaakt we gens verschillende oplichterijen, zij ge meld. dat bedoelde P B. niet in de Rijnegommerstraat woont, doch in het Lege Rak a d Rijndijk alhier. Een en ander op verzoek van eenige bewoners in de Rijnegommerstraat die ook P. B. ge naamd zijn Door de vissehers G Overdevest en H. van Amsterdam, is bij de politie aan gifte gedaan, dat uit hun vischbunnen, paling en snoek is ontvreemd Een onder zoek wordt ingesteld. GevondenEen bruin lederen koffer. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7