67o a 100 VADERLANDSCHE BANK LUGDUNUM B. E. C. (Delft) 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 October 1930 Vierde Blad No. 21653 11 Buitenl. Weekoverzicht. De Automobiel-Salon 1930. VOOR ONZE P0STZEGEL- VERZAMELAARS. ZONDAGMIDDAG 2 UUR, COMPETITIE-WEDSTRIJD Onder Duitschen invloed. In grooter mate dan sinds langen tijd het geval is geweest, beheerscht momenteel de binnenlandsche politiek van Duitschland de situatie in ons werelddeel. Zelfs zoo danig, dat men sterker dan nog ooit stemmen kan hooren klinken, die aandrin gen op wijzigingen van de vredesverdra gen; waarmede dan speciaal wordt be doeld het verdrag van Versailles. De nood is dus wel hoog gestegen, dat thans wordt aangedurfd aan te raken, hetgeen totdus- ver in Frankrijk taboe was! En wel zeer merkwaardig daarbij is, dat dergelijke klanken komen uit Frankrijk zelf b.v. van Gustave Hervé, die in zijn „Victoire" vurig een lans breekt voor soepeler toe passing der verdragen eenerzijds en be langrijke w...ziging anderzijds, alsof hij nooit warm pleiter was voor een onafhan- kelijken Rijnstaat, als buffer tusschen Frankrijk en Duitschland etc. De sombere aspecten hebben derhalve voor een omwen teling des geestes gezorgd, die alle aan dacht verdient Elf jaren is echter een periode, die niet geheel klakkeloos voorbij gaat; vooral niet in onzen snel-levenden tijd. Zoo'n periode laat haar sporen na, zelfs zoodanig, dat ook „verblinden" langzamerhand de oogen worden geopend Niettemin zal men zich met geduld moe ten wapenen, want Briand's invloed in Frankrijk is aan het tanen, die van den geheel herstelden Poincaré aan het groeien als gevolg van het veld-winnen der uiterst rechtsche en linksche groepen in Duitsch land. Het is, om zoo te zeggen, de na tuurlijke reactie op de gebeurtenissen bij onze Oosterburen, die zich nog geruimen tijd zal doen gevoelen, helaas, naar we veronderstellen. En dit, hoewel de loop van zaken ra den Duitschen Rijksdag toch geen tegen valler mag worden genoemd, al is er aan den anderen kant geen reden voor juichen. Nu de partijen komen te sta-an voor prao tische politiek en dus voor zware verant woordelijkheden, komt na de heetbloedige verkiezingscampagne de bezinning eeniger- mate terug. De uitersten moet men daarbij uitschakelen. Zoowel communisten als na tionaal socialisten blijven zich roeren op ouderwetsche manier, ook tegenover ei kaar, waarbij stoelpooten en bierglazen de „doorslaande" argumenten zijn. In uniform verschenen de nationaal-socialisten ter zitting. De communisten vonden, toen puntje bij paaltje kwam, zoo'n vertooning nog te kinderachtig. Zij verdedigen, even als voor de stembus sprak, hun politiek van de. uiterste daad, alsof op verwezen lijking ook maar eenig uitzicht bestond, speculecrend op de goedgeloovige massa, voor wie de leuzen zooveel zijn als nectar en ambrozijn. De Duitsch-nationalen van Hugenberg spelen als 't ware voor de Nazi's, de tweede viool. Alle partijen, daar tusschen in, beginnen echter aan den lijve te voelen, dat op hen rust de groote taak om het Duitsohe rijk te sturen door de zee van moeilijkheden, die van alle zijden dreigend opdoemen. Aanvankelijk leek het, alsof alleen Centrum en sociaal-democraten een vaste koers hielden, doch na wat rondzwalkingen der overigen b.v. liet de Duitsche Volkspartij zich spannen voor het karretje der nationaal-socialisten bij de keuze van den Rijksdagpresident en scheen het, alsof de economische partij de regeering-Brüning regelrecht wilde torpe- deeren door haar minister terug te trek ken laat het zich toch aanzien, dat ook zij koers zullen gaan houden en wel de koers van de regeering... Maar verras singen zijn niet uitgesloten en de dag van morgen kan omver werpen, hetgeen heden werd opgebouwd. Rijkskanselier Brüning, die ongetwijfeld het wederom kiezen van Loebe tot Rijks dagpresident zal toejuichen, al moest daar bij een anti-maixistische onderstrooming worden overwonnen, die feitelijk anti-par lementair mocht heeten, heeft in zijn eerste verklaring niet kwaad gemanoeuvreerd. Zonder heil te zoeken in oratorische vol zinnen, heeft hij den toestand, waarin het Duitsche rijk zich bevindt, afgeschilderd in kleuren naar het leven en dat heeft indruk gemaakt. Daarnevens heeft hij zich echter zoo op de vlakte gehouden, dat hij nie mand kon afstooten, alleen ma-ar aantrek ken. Dientengevolge heeft hij de socialis ten reeds voorloopig gewonnen. De sterkste groep zal zoo lang mogelijk deze regee ring helpen overeind houden, ook al gaat dit ten koste van haar populariteit onder het kiezerscorps om erger te voorkomen. De beslissing voor het kabineLBrüning ligt nu bij de economische pa/rtij. Of deze eeD volslagen crisis zal aandurven... In ieder geval zijn de vooruitzichten i© Duitschland gunstiger geworden en als het (buitenland nu den steun geeft, die nood zakelijk is, zoowel economisch als politiek, dan zal men er wellicht in slagen de wan- hooosstemming, gelijk die tot uiting kwam in de jongste Rijksdagverkiezing, te over winnen Doch dan zal het buitenland zich los hebben te maken van de thans heer- schende reactiegeest, ontworteld aan den Duitschen verkiezingsuitslag! Momenteel is evenwel voor de meeste landen de binnenlandsche politiek over- heerschend Engeland zit temidden van de Imperiale Rijksconfeventie en heeft uit te maken de zoo belangriike vraag vrijhandel- voortzetting of protectie. Er zijn kenteekenen zie b.v. de actie voor protectie in de Labour partij dat voor Engeland het ooeenblik voor een matige protectie-politiek niet ver meer af is, al schijnt Snowden zich nog met hand en tand te verzetten. Frankrijk sta-at voor de behandeling der begrooting, Italië is bezig met een nieuwe reeks wet ten. Oost°nriik heeft eerlang nieuwe ver kiezingen, Spanje strijdt voor de vraag monarchie of republiek, België vecht over de Vlaaonsch—Waalsche tegenstelling... RECLAME. 6353 VOOR BELASTE WAARDEN 's-GRAVENHAGE Tegen beurskoers OBLIGATIËN ra. jaarl. uitloting Wanneer men al de zomermaanden door over crises heeft hooren praten: een finan- cieele crisis, een handelscrisis, een crisis in het toerisme, een crisis in de filmwereld, een crisis in de automobiel-productie ten slotte dan komt men eenigszins verwon derd uit den Automobiel-Salon vandaan. Kan men dan in een tijd van crisis erin slagen, zoo'n verzameling auto's bijeen te brengen, waarvan ieder een product van werken, zoeken, volmaking en verfijning vertegenwoordigt en waarvoor een arbeiders- gilde is noodig geweest van de grootste ver scheidenheid en in de hoogste spanning van hun kunnen? Zoo deze Tentoonstelling slechts een ge deelte van de wereld-productie vertegen woordigt, daar er slechts vijf landen aan deelgenomen hebben, die er ieder met een zeer beperkt aantal producteurs uitgekomen zijn toch zijn er niet minder dan 109 stands van constructeurs van chassis en toerisme-wagens In al die stands is een streven naar steeds meer luxe op te merken, steeds meer ver fijning, steeds meer elegance, steeds meer comfort, en natuurlijk met de bedoeling de productie van het vorige jaar in de schaduw te stellen en men kan zich toch moeilijk indenken, dal al die constructeurs zich zulke belangrijke kosten opgelegd zouden hebben om nieuwe modellen tentoon te stellen, wanneer ze met hun stocks van verleden jaar waren „blijven zitten", hun hangars, garages en verkoopzalen daar nog vol mee stonden Waarom dan van een crisis ge sproken? Concurrentie ja; een strijd tusschen nationale producties ja. Maar geen crisis. Iedereen is het er over eens. dat er nooit zooveel auto's als nu op de wereld waren. Iedereen is het erover eens, dat de automo biel-productie in de beschaafde landen zich over steeds grooter gedeelten van de maat schappij uitbreidt, en zelfs ook in die landen zich begint te verspreiden, waar de be schaving nog in een rudimentair stadium verkeert, "t Is dus wel degelijk een pro ductie, die nog een onbeperkt arbeidsveld vóór zich heeft waarom dan van crisis gesproken? Wat de concurrentie op de markt betreft o, die is niet te ontkennen, en de Salon de l'Automobile geeft daar een schitterende illustratie vangelukkig voor den voor uitgang der automobiel-productie! Men behoeft niet tot in de fijnste bijzonder heden van de automobiel-techniek op de hoogte te zijn. om met verwondering en zelfs met verrukking te blijven stilstaan voor sommige stands, die werkelijk een summum van vindingrijkheid van smaak en van conscientieusheid te zien geven in de creatie van het vervoermiddel, waarvan iemand beweerd heeft- ..Ik geloof, dat^ er voor de automobiel-productie nu niets ander9 meer te doen overblijft, dan nog een mechaniek uit te vinden, dat den chauffeur vervangt. Die kwaliteiten van vindingrijkheid, smaak en concientieusheid zijn, met eenige variaties, waardig vertegenwoordigd door de vijf naties, die deelnemen aan de Tentoon stelling Er is alleen een verschil in den „geest" der constructeurs op te merken, wanneer men de Fransche producties met de buiten- landsche vergelijkt. Terwijl de Fransche constructeurs nog vooral in groot aan lal 4-cylinderauto's blijven fabriceeren, schij nen de buitenlandsche producteu^ bijna geheel afgezien te hebben van 4-cylindcr- aulo's, ten bate van die met 6 en 8 en zelfs meer cylinders. Dat verschil in cvlindcr- aantal is de nwest karakteristieke kant van den Salon uit mechanisch oogpunt be zien. Nu wat het algemeene uitzicht betreft Ieder jaar trachten de organisatoren van den Auto-Salon die in e<jn nieuw en zoo veel mogelijk origineel decor te zetten. Dit jaar zijn het bollen en vierkanten, die het principe van die decoratie vormen, vooral aan het enorme glazen koepel-gewelf, Zoodra men de hall binnenkomt, wordt het oog getroffen door het kolossale verlich- tings-apparaat. in den vorm van een groote bol, waar twee kleurige banden kruiselings omheen loopen een blauwe, en een roode. en dat opvalt door zijn onverwachten vorm te midden van de banen heel teer-roze ge kleurd linnen, die tegen het glaswerk zijn gespannen. Maar zoo dit decor heel origineel en curieus op zichzelf is. men begrijp' toch riet goed. hoe dat nu harmonieeren moet met de lallooze groote witte naamborden, die boven de verschillende stands eveneens aan het koepeldak zijn opgehangen Iets anders. Dit jaar heeft men uit zuinigheid? niet meer. zooals verleden jaar het geval was. sommige auto's van bij zonder beroemde merken op een extra ver hooging gezet. Dal gaf wat afwisseling en beweging aan het geheel, en onderbrak op aangename wijze de eentonigheid der overal gelijke hoogte der overige geëxposeerde auto's Dit jaar zijn alle stands op dezelfde hoog. te gehouden, en daardoor maakt die onraete. j lijke hall nu eenigszins den banalen indruk van een enorme garage. Maar die indruk blijft natuurlijk niet langer bestaan, wan neer men de sierlijk met groen, struiken en bloembakken omringde stands, afzonder lijk gaat bekijken. Bijna iedere stand heeft zijn bureau, zijn typiste, zijn telefoon, verscheiden comfor tabele fauteuils en een talrijk personeel, tip-top gekleed, gepoetst en gepommadeerd, dat kwistig glimlachjes en prospecti uit deelt. Soms ziet men rond zoo'n bureau heen heel een familie staan te beraadslagen, oï rond den „chef" worden met zachte stem geheimzinnige besprekingen gehouden. In de gangen tusschen de stands verdringt zich een menigte van de grootste verschei denheid, allemaal menschen die er met een air van zaakkundigen rondloopen van den stijf-deftig doenden meneer-met-mo- nocle tot den volksjongen met een pet op dat krioelt door elkaar, langs elkaar heen, tegen elkaar in, en alle oogen zijn voort durend in beweging. (Alleen Vrijdags vertoont het publiek een meer gelijkmatig aspect dan is het de dag van de „chic" 30 francs entree!) Voor sommige stands van een beroemden naam, of waar een ongeloofelijbe sport- mastodon staat, van ongehoorde kracht en blinkend van koper en nikkel ontstaan ware meetings van menschen, die met een stem vol diepen eerbied hun bewondering staan te fluisteren. Voor andere stands, waar de heele gamma van kleine wagentjes „voor alle beurzen" uitgestald staat weer andere meetings, van nerveuse, van begeerte trillende men schen. hier en daar een in diep nadenken verzonken. Dat is een meeting van even tueel e koopers. Tegen die nerveuse. koorts achtige, ongeduldige koopers hebben de meeste auto's 'n bordje uitgehangen met de waarschuwing: „Verzoeke niet aan te ra ken!" Want de eerste dagen van de tentoon, stelling hebben veel bezoekers zich reeds gedragen als waren ze eigenaar van de auto hunner wenschen, probeerden deuren, pro beerden kussens, probeerden stuurwielen, probeerden wat ze maar probeeren kon- ^nEn weldra werden er barstjes ontdekt in het spiegelende email, nikkel dat dof was geworden, koperwerk met vin gerafdrukken erop. Voor een aardig klein autotje, lichtgroen geëmailleerd, met wielen al9 van zilver en zwart gelakte banden, slaat een echtpaar te kijken. Die wil ik hebben. Zoolang het bij wenschen alleen blijft ga je gang hoor! Maar ik wou. dat je die voor me kócht. Wat zou je daar mee moeten doen? Precies hetzelfde, wat jij met die van jou doet. Maar die van mij gebruik ik om naar mijn zaken te gaan. Ik zou de mijne gebruiken om bood schappen mee te gaan doen. Zou je denken? Zeker! Nou, en ik ben er zeker van, dat een autotje in jouw handen nog niet zoo lang zou duren als je nieuwe japon. Een woedende blik. Oogen vol tranen. Een paar resolute passen naar voren toe, als om weg te gaan voor altijd Voor een sland, waar een prachtige mo tor in doorsnede te zien is, staan twee heeren. Dat is niet tegen te spreken op het gebied van techniek zijn ze werkelijk heel knap. Op technisch gèbied, ja; maar zie eens hoe plomp hun carrosserie is. Ja voor elegance en aankleeding gaat er nu eenmaal niets boven ons. Voor een sierlijk wagentje, verlokkend van kleur, staan een moeder en haar zoontje. Hé toe, moeder, koop dat autotje voor me. Welja, waarvoor niet! En wat wou je nog meer? Een groote, een héél groote roomsoes, mammie. Terwijl beneden in de groote hall de me nigte voortwriemelt als een reusachtige menschelijke mieren-kolonie is het in de tallooze zalen boven, op de gaanderijen, waar alle mogelijke onderdeelen geexpo- seerd worden en allerlei bijkom9ligheidjes die van dichterbij of verder-af met de auto te maken hebben, heel stil. bijna leeg. En de verkoopers kijken de enkele bezoekers, die daar bij toeval verdwaald zijn, aan met den een beetje weemoedigen blik van arme. maar waardige bloedverwanten. Buiten op de Avenue Alexandre III. even als op de Champs Elysées. op de kade Cours Ia Reine en zelfs tot op de Esplanade des In valides toe, zet de tentoonstelling zich voort. Proef-auto's van verschillende mer ken met een chauffeur ertiij om u dadelijk van dienst te zijn, zoo je mocht verlangen een proefritje te maken Auto's van bezoe kers. De particuliere auto's van exposanten. Reclame-auto's voor het een of andere auto-produkt. Overal waar uw blikken zich heen wenden zie je auto's, auto's, opeen- hoopingen van auto's, auto-parken, auto stations. En de bezoeker, die nog geen eigen auto bezit, voelt zich bijna vernederd daar. Wat! ongeveer iederéén heeft een auto, en hij nog nietl Waarom is hij zoo'n misdeelde? En hij belooft zichzelf vast. dat hij tegen den volgenden Salon óók een eigen auto hebben zal. wat voor èen dan ook. En dat is dan weer een klant te meer voor de auto-markt, de tentoonstelling van twee- dehandsch auto's, die nu tegelijkertijd ge houden wordt, in het Expositiepark aan de Porte de Versailles, en waar men wagens ziet, die nog bijna heelemaal nieuw lijken, maar die toch vaak het kleine gebrek hebben dat ze bij een proefrit koppig weigeren ver der te gaan dan de uilgangs-deur. M. DE ROVANNO. Pajijs, 10 October 1930. Correspondentie voor deze rubriek zende men aan: Redactie „Leidsch Dagblad", Postzegelrubriek Leiden. Hoe moeten wij de kleuren behandelen? In ons laatste artikel vertelden wij u iets over de kleuren m 't algemeen, daar bij de belofte doende, in een volgend arti kel meer in 't bijzonder bepaalde kleuren te zullen behandelen. Alvorens hiertoe echter over te gaan moet ik u nog iets mcdedeelen wat betrek king heeft op alle kleuren en zegels. Wanneer wij nieuwe zegels krijgen ol koopen, dan is natuurlijk ons eerste werk als verzamelaar, dit zegel eens goed te bezichtigen. Daar is natuurlijk niets tegen, als we het tenminste goed doen, d.w.z. dat wij, waar het betreft een ongebruikt of reeds afgeweekt zegel, dit niet met de vingers aanvatten, maar met een pincet. In de tweede plaats, en hier gaat het nu juist over, dit zegel niet te bezichtigen in het volle licht, tenminste zonlicht. Er zijn talrijke verzamelaars die zich hieraan schul dig maken, en vooral speciaal-verzamelaars. Nu wij toch de lange winteravonden weer krijgen, dat wij weer vroeg kunstlicht moe ten gebruiken, is het beter om, wanneer wij nu een zegel kijgen, dit te bekijken bij kunstlicht, of wanneer wij het toch overdag willen bezien op een schaduwrijke plaats. De kleuren van sommige zegels zijn o zoó teer en eenige felle zonnestralen kunnen de kleuren direct doen terugloo- pen. Bedenk wel dat verkleurde zegels de waarde vaak tot op de helft doet dalen. Wij zullen thans overgaan de meest voorkomende kleuren te bespreken. Wij weten dus nu, dat, wil men een zegel z'n oorspronkelijke kleur laten be houden, wij het niet moeten blootstellen aan het felle dag- of zonlicht. Maar wij kunnen de kleur ook verliezen door het afweeken en dit is wel een der meest belangrijke factoren voor onze ver zamelaars. Uit eigen ondervinding sprekend, zal ik hier laten volgen een lijst van kleuren en haar behandeling. Hierbij dient te worden opgemerkt dat men nooit een te diepe bak, schaal of anderszins mag gebruiken, daar men spoedig de kans beloopt, dat dan de zegels geheel onder water komen. Voorts legt men het zegel altijd met de beeldzijde naar boven. Tenslotte legt men nooit meer dan 5 k 10 zegels tegelijkertijd in het wa ter, naar gelang van het te verwijderen papier; men zoekt dit van te voren liefst even uit, daar een zegel dat geplakt is op een adresbandje van een courant, veel spoe diger losgeweekt zal zijn, dan een zegel dat op een kaart is geplakt. (Wordt vervolgd). CORRESPONDENTIE. Degenen die zegels hebben gezonden voor de ruilrubriek, kunnen deze in den loop der komende week terug verwachten, terwijl ik degenen die mij daarbij vragen stelden, tegelijkertijd schriftelijk antwoord zal doen toekomen. PHILATELIST. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. Programma voor morgen. Af deeling I, le klasse: D.F.C.Ajax- H.F.C.Hermes-D.V.S.Z.F.C.Stormvogels V.U.C.Excelsior; 't GooiH.B.S. 2e klasse A: H.R.C.—A.F.C.; W.F.C.— Z.V.V.; T.O.G.Alcmaria Victrix; Zeeburgia West Frisia; IlollandiaD.E.C. 2e klasse B: HerculesZandvoort-, D.W.S. Baarn; B:F.C.de Spartaan; V.V.A. Bloemendaal; HaarlemVelox. 3e klasse D: U.V.V.H.V.C.; Voorwaarts «—Alphia (J. v. d. Laan); L.S.V.Vrienden schaar; OlympiaZeist; UtrechtD.CLS. Afdeeling II, V.S.V.R.C.H.; Feijenoord K.F.C.; Blauw-WitHilversum; Sparta EDO. 2e klasse A: QuickUnitas; D.H.C.—de Hollandiaan; V.I.O.S.V.OC.; Xerxes Steeds Hooger; B.M.T.Neptunus. 2e klasse B: GoudaD.C.L.; Fortuna G.V.V.; S.V.V-Overmaas- S.V.W.—R.F.C.; V.D.L.O.D.S. 3e klasse A: L.F.C.T.H.B. (J. C. L. de Moor); LugdunumB.E.C. (M. Bezemer); AlphenA.S.C. (S. H. v. d. Kraats).; Zee meeuwenSchoten; HillinenU.V.S. (G. van Setten). 4e klasse ABodegravenS.O.A. (G. IdeTi- burg); CelerilasD.V.S. (M. G. Bos); R.C.L. Archipel (H. J. v. d. Poort); Postduiven H.D.V. Reserve 2e klasse A: U.V.S. IIV.U.C. II (F. Domburg) H.V.V. III—S.V.V. II; H.B.S. III —Fortuna II A.D.O. II—B.M.T. II. R.F.C. IIQuick II. Reserve 3e klasse A: Delft IIV.I.O.S. II; A.SC. II—Alphen II (G. H. N. de Jong); B.E.C II—H.V.V. IV. D.H.C. Ill—R.V C. II. Afdeeling IV, le klasse: NoadB.V.V. Afdeeling V, le klasse Be QuickG.V.A.V. FrieslandM.S.C.; FrisiaAchille9; Alcides Velocitas; VeendamLeeuwarden. Buiten de competitie. DeventerOost-NederlandWest-Duilsch* land. Maastricht: Zuid-NederlandLuxemburg. Van Overal. Het wordt met Ve'ocitas zoo langzamer hand een sensationeel geval 1 Anderhalve maand na het tijdstip, waarop de competitie officieel moet aanvangen, hebben de groen- witten nog geen enkelen wedstrijd gespeeld, en zoo kan zich het miraculeuze feit voor doen dat reeds in October in 't bondsorgaan wordt aangedrongen op maatregelen om tij dig in dezen achterstand te voorzien! Zon dag moeten de Groningers in Meppel te ga9t en het is zeer te hopen dat het weer zich thans gunstig houdt, want de waterstand in Zuid-Drente is buitengewoon hoog en het lage veld der Alcideanen kan dientengevolge bitter weinig meer verdragen De belangrijkste ontmoeting in de eerste klasse van afdeeling I is morgen waarschijn lijk die te Dordrecht tusschen D. F. C. en Ajax. Tegen do rood-witte Amsterdammers spelen de Dordtenaren gewoonlijk hun bests spel en het zal derhalve heel wat inspan ning kosten voor de gasten om de zege mee huistoe te nemen. Een gelijk spel is lang niet onmogelijk. Z. F. G. moet haar leidende positie verde digen tegen Stormvogels en op eigen gron<I moet zij daartoe in staat worden geacht, af laat de productiviteit der Zaansche voor hoede nog wel iets te wenschen over. Het feit, dat de achterspeler Van Kaar Zondag in Rotterdam na ver opdrijven het eenige doelpunt van den wedstrijd scoorde, zegt in dit opzicht toch wel iels! V. U. C. heeft te gen Excelsior een kansje op haar eerste overwinning. H. B. S., dat er ook al niet heel gunstig voor staat (Den Haag schijnt geen erg fraai seizoen te zullen beleven) sneuvelt in Hilversum, terwijl H. F. C.'s achterhoede bij machte zal zijn ,om een gelijk spel te for- ceeren tegen H. D. V. S. Voor de derde klasse D gaat Alphia gij Voorwaarts op bezoek en spelende als ver-1 leden week tegen de Utrechtsche geblokten moet zij daar kunnen winnen. Vaa buiten gewone kracht is Voorwaarts in ieder ge val niet Blauw "Wit zal in afdeeling II al haar krachten inspannen om zich aan den kop van de ranglijst te handhaven en legen Hil versum zal dat o. i. ook wel lukken. Zelfs kan de positie der Zebra's wat mooier wor den indien hetgeen te verwachten is K. F. C. verliest tegen het bezoekende Feyenoord. Sparta heeft zich door de zege op A. D. O. voorloopig onder de sterksten geschaard, maar de beschouwingen over het spel der Rotterdammers zijn over het alge meen niet zoo heel optimistisch. Kracht zou een belangrijke rol spelen in het succes der Spartanen en wanner dit waar is, dan moet er toch wel eenigszins aan worden getwijfeld of zij morgen zullen kunnen win nen van Edo, dat op Spangen te gast komt. Immers deze Haarlemmers weten in dit op zicht van repliek te dienen en aangezien zif moreel gesterkt zijn door de onverwachts zege op Blauw Wit zullen zij zich ongetwij feld met enorm elan in den strijd gooien» Eerlijk gezegd zien wij Edo morgen minstens één puntje meenemen naar de Spaarnestad. In IJmuiden gaan V. S. V. en R. C. H. elkaar bekampen. Spelend als Zondag moeten de- Racingmenschen kunnen winnen. De derde klasse A brengt dezen keer geen plaatselijke ontmoeting; welk feit der ver melding waard is. Zoo langzamerhand begoif men er al aan gewend te raken! L. F. C. speelt thuis tegen T. H. B., waar van zij kan winnen. De cijfers van vorige wedstrijden wijzen dat ten duidelijkste uit. Veel moeilijker zal Lugdunum het achter Pomona hebben tegen B. E. C. In een uit voerige beschouwing van een Delftschen col lega over deze ploeg hebben wij zooveel goeds gelezen over de B. E. C.-combinatie dat mede aan de hand van reeds verkre gen resultaten met eenige zekerheid mag worden aangenomen dat dit elftal een zeer belangrijke rol zal spelen in den strijd om het kampioenschap. Of Lugdunum stand z^l kunnen houden? Wij zullen het moeten af wachten. doch hebben er nochtans wel ver trouwen in. De groenwitte ploeg speelt een soms uitstekend spelletje en met een weinig geluk kan dat tot goede resultaten leiden. Ter versterking van de eigen positie is een zege trouwens ook broodnoodig! Ook in Alphea zal het spannen De club van dien naam speelt daar tegen A. S. C.. dat momenteel evenals B. E. C. nog ongeslagen is. „Momen teel", want wij gelooven. dat de Alphenaren op eigen grond een kleine overwinning zul len weten te behalen In Hillegom speelt Hillinen tegen U. V. S. en over het resultaat van dezen wedstrijd hebben wij eigenlijk geen oordeel nu de Hillegommers nog tegen geen enkele der meer bekende clubs in het vuur zijn geweest: tegen B. E. C. zochten zij nog tevergeefs naar hun vorm van het vo rige seizoen, terwijl de groote overwinning op T. H. B. weinig zegt omtrent de kracht der Hillinen-ploeg. Voor de vierde klasse komen R. C. L. «n D. V. S. respectievelijk in het veld tegen Archipel en Celeritas. Het wisselvallige spel van beide Leidsche ploegen is oorzaak dat wij ons liever van een voorspelling onthou den. Bodegraven zien wij thuis winnen van S. O. A. U. V. S. II heeft in de res. 2de klasse stel lig heel wat moeite om V. U. C. II te weer- RECLAME. Broen- Wit tegen de momenteele leiders der 3e kLA. Sportterrein achter „P0M0SA", gewono prijzen. 1200

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13