FINANCIEEL OVERZICHT. RECHTZAKEN. ^eem Vtybe/>£/ FAILLISSEMENTEN. SCHEEPSTIJDINGEN. Nauw verband tnsschen economischen en pclitieken toestand Het nieuwe buiien- landeche crediet aan Euitscliland Ver- belsring van de Suikerprijzen Nieuwe plannen der Cubaansche Suikerproducenten De toestand op de Rubbermarkt nog onzeker Een propaganda-campagne voor Rubber als wegbedekking Obligatie- nitgifte van Philips op komst. Nog steeds zijn het, naast de moeilijk heden op economisch gebied, de onzekere politieke verhoudingen, die haar stempel op de fondsenmarkt drukken. Feitelijk is de critieke toestand op politiek gebied, die in verschillende landen bestaat, een uit vloeisel van de ongunstige -economische po sitie waarin de desbetreffende landen ver- keeren. Zoo wezen wij er reeds in een vorig overzicht op, dat de revolutie in Brazilië haar ontstaan in hoofdzaak te danken heeft aan de ontevredenheid over den ongunstigen gang van zaken in de koffiecultuur, een der voornaamste bron nen van inkomsten voor de Braziliaan- sche bevolking. De woelingen in de andere Zuid-Amerika-ansche staten hebben even eens voor een groot deel haar oorzaak ge vonden in de verarming der bevolking als gevolg van de vermindering in de op brengst van grondstoffen en landbouwpro ducten. Wat Duitschland betreft, is het een be kend feit, dat de extreme partijen aldaar een vruchtbare bodem hebben kunnen vin den voor de verspreiding van hun gevaar lijke denkbeelden, doordien de bevolking verbitterd was dcor de toenemende werk loosheid en den slechten toestand in tal van bedrijfstakken. Op haar beurt heeft de politieke onze kerheid weder een verlammenden invloed 'op den ondernemingsgeest en leidt zij tot een verderen teruggang van de economi sche bedrijvigheid en een hiermede ge paard gaande verdere stijging der werk loosheid. In Duitschland heeft het aantal werkloozen thans reeds de drie millioen overschreden. Tegelijkertijd verminderen 'de inkomsten der regeering uit de op brengst der belastingen, on nemen haar uitgaven, voor ondersteuning van het groote leger van werkloozen toe. Op deze wijze is men in Duitschland in een vicieuzen cir kel geraakt, waar men slechts dan zal kun nen uitkomen, wanneer de politieke toe stand gestabiliseerd zal zijn en de regee ring krachtig het werk van financieele hervorming ter hand zal kunnen nemen. AlleeD dan zal het vertrouwen in bin nen- en buitenland, waaraan het Duitsche Rijk zoo'n groote behoefte heeft geleidelijk kunnen terugkeeren, al zal dit, na de ern stige schok, die het Duitsche crediet op nieuw heeft ondergaan, wel langeren tijd in beslag nemen dan bij vorige gelegen heden het geval is geweest. Wij denken hierbij aan de gebeurtenissen in het voor jaar van 1929, toen de dreigende onder breking der besprekingen over het her- stelvraagsfcuk te Parijs eveneens een ster ken druk uitoefende op de houding der buitenlandsche geldgevers ten opzichte van Duitschland, doch toen, nadat de thans zoo zeer gelaakte Young1'-overeen komst tob stand was gekomen, de rust ai spoedig terugkeerde. De toestand is op het oogonblik intusschen in zooverre ern stiger, dat thans in Duitschland van bin ncn uit verzet tegen de toepassing van het stelplan is gerezen, dat tot een öntwrich ting der politieke verhoudingen dreigt te leiden, wanneer in den eerstvolgenden tijd de meer bezadigde elementen niet de over hand blijven houden. Binnen enkele dagen zal blijken, of de Duitsche regeering voldoenden steun zaï vinden voor het doorvoeren van haar finan cieel en economisch programma, waarmede zij de financieele moeilijkheden van het be. grootingsjaar 1931/32 hoopt te overwinnen, en welke bijzonderheden wij reeds in een vorig overzicht vermeldden. Het is zeker geruststellend, dat de regeering er zoo spoad'g in geslaagd is, buitenlandsche ban kiers bereid te vinden voor de verstrekking van het crediet, hetwelk zij noódig heeft öm den komenden winter door te komen, waarin, als gevolg van den ongunstigen economischen toestand, nog een verdere verhooging der uitgaven en een daling der belastingopbrengst wordt verwacht. Dez^r dagen kon reeds officieel worden medegedeeld, dat dit ..Uberbrückungs- kredit" ten bedrage van 125 millioen dol lar is afgesloten met een internationaal syndicaat vtn banken en bankiers, waar toe, wat Nederland betreft de firma Men delssohn Co. Amsterdam en de Neder- landsche Handel-Maatschappij behooren. De Tentevoet van het crediet, dat verstrekt wordt tegen afgifte van zes-maands schat kistwissels en drie maal door de Duitsche regeeriüg kan worden verlengd, bedraagt 4 3/4 pCt. per jaar, de provisie 1 1/4 pCt. per jaar. Het feit, dat de rente te voren over een halfjaar moet worden betaald, verhoogt de werkelijke rente nog eens met 0.3 pCt., zoodat het orediet de Duitsche regeering 6.3 pCt. zal kosten, wat echter onder de tegenwoordige verhoudingen stel lig niet al te duur is te achten. Van meer belang dan de hoogte van den rentevoet echter de omstandigheid, dat het snelle tot stand komen van crediet veder vertrouwen geeft in de internatio nale samenwerking op financieel gebied. In laatstgenoemd opzicht zal ook de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel, welker oprichting, naar men weet, oen onderdeel van het Youngplan vormde, nut tige diensten kunnen bewijzen. In tegenwoordige stadium van organisatie en voorbereiding heeft de Internationale Bank weliswaar geen actieve rol Van béteekecis op do wisselmarkt kunnen spelen in den zin van een betere regeling der wissel koersen In de in de afgeloopen week ge houden zitting van dcD Raad van Bestuur der Bank ie echter besloten, voor de cir culatiebanken, welke een saldo bij de B. 1. B. aanhouden, verdere faciliteiten te overwegen, om de mogelijkheden van de verrekening ter bevordering van het inter nationale kapitaalverkeer te verbeteren. Ofschoon de ontwikkeling van den toe stand in Duitschland ook in de afgeloo pen week het grootste dèel van de aan dacht in beslag hebben genomen, hebben, wat de Amsterdam8che beurs betreft, ook bijzondere factoren op enkele af deelingen hun invloed doen gevoelen. Zoo hebben sui- ker-aandeeleD een krachtige verbetering te zien gegeven, dank zij een herstel, dat in de noteeringen voor het product is inge treden. Op zich zelf moge dit heTstel vrij belangrijk zijn, het tegenwoordige niveau der suikerprijzen is nog altijd zoo laag, dat er van eenige winstmogelijkheid voor producenten nog geenerlei sprakè is, en de vooruitzichten zijn niet zoodanig, dat eT op een blijvende verbetering mag worden ge rekend. De V.I.S.P. heeft in het begin der week weer aanzienlijke hoeveelheden superieur en hoofdsuiker van de hand kunnen doen, en al is dit geschied op het onlangs ver laagde niveau van f. 8 voor superie en f. 6.75 voor hoofdsuiker, op zich zelf is het bevredigend, dat op deze wijze tenminste een zoo groot mogelijk deel van den oogst van dit jaar wordt* opgeruimd, zóodat men het nieuwe oogstjaar kan ingaan met klei- nere voorraden, dan waarop tot dusverre was gerekend. Nu het ook de Java suikerindustrie zoo weinig naar den vleeze gaat, hopen de suikerbelangen in andere landen, een vruchtbaarder 'bodem tc vinden dan voor heen voor besprekingen, teneinde tot een internationale regeling van den markttoe- stand te komen. Reeds eerder werd gewag gemaakt van het in Cuba bestaande plan, om de daar aanwezige groote voorraden (1.500.000 ton) in een maatschappij in te brengen en den verkoop er van over vijf jaar te verdeel en. Dit plan schijnt nu thans door 90 pCt. der suikerplanters op Cuba te zijn goedgekeurd, en aangezien het ge steund wordt door Amerika-ansche en Ca- nadeesche bankiers, die in sterke mate bij de Cubaansche suikerindustrie zijn geïn teresseerd, koestert men er grootere ver wachtingen van dan op grond van de er- va-ringen, die tót dusverre met dergelijke voorstellen van Cubaansche zijde zijn op- geda-an, zou kunnen worden aangenomen. Rubberaandeelen hebben zich goed in prijs kunnen handhaven, in overeenstem ming met de ma/rkt voor het product, die in afwachting verkeert van den invloeit, welke zal moeten uitgaan van het staken der productie door ondernemingen, die den strijd om het bestaan hebben moeten opgeven en van de vermindering der voort brenging door andere maatschappijen. Het reeds eerder dooi ons vermelde feit, d^t de Nederlandsche minister van KoloniéD zich op verzoek van het Nederlandsche Rubbercoraité bereid heeft verklaard, zich met den gouverneur-generaal nogmaals in verbinding te stellèn., teneinde de moge lijkheden tot verbetering van den toestaud in de rubbercultuur te' onderzoeken, heett naar men weet aanleiding gegeven tot ee- 'ruchten. volgens welke de Nederlandsche producenten toch nog in een of anderen vorm tot restrictie zouden kunnen beslui ten, in samenwerking raet de Engelsohe producenten. In het weekoverzicht van de bekerde Londensche rubber-makelaarsfirma Syming ton Sinclair wordt er intusschen aan herinnerd, dat een groot aantal van de zich in Britsch bezit bevindende maatschappijen zich slechts derhalve accoord hadden ver klaard met een restrictie, omdat zij van meening waren, dat dit waarschijnlijk de beste maatregel was, om de cultuur weder gezond te maken. Deze maatschappijen hebben inmiddels voorbereidende maatre gelen getroffen, om de tegenwoordige ma laise met andere middelen door te komen of zij zijn doende, dit tc doen. Het woTdt daarom uiterst twijfelachtig geacht, of nu nog een Britsch eenheidsfront zou kunnen worden verkregen. In ieder geval is het te hopen, dat de nieuwe geruchten omtrenfc de mogelijkheid van een Engelsch-Ncderlandsche samen werking ten aanzien ra-n het restrictie- vraagstuk de producenten er niet toe zul len verleiden, hun productie in buitenspo rige mate op te voeren, of allo maatrege len op te geven, die zij in den laatston tijd tot- beperking der productie hebbeD genomen, opdat de de buitensporige voor- naden der laatste twee jaar geleidelijk zul len kunnen worden geabsorbeerd. Voor de eerste acht maanden van het Joopende jaar heeft de wereldproductie aan plantage-rubber 531.734 ton bedragen, tegen 549.207 ton in het overeenkomstige tijdvak van 1929. Voor de produotie der inlandsche rubberplantage bestaan geen betrouwbare gegevens, maar aangenomen mag worden, dat ook deze, onder den in vloed van den iagen prijsstand, een ver mindering heeft ondergaan. Hiertegen over staat intusschen ook een belangrijke teruggang van het rubberverbruik, dat b.v. alleen al in de Ver. Staten in de eerste acht maanden, in vergelijking met de over eenkomstige periode van het vorige jaar, met 68.578 ton is teruggegaan. De statis- tische positie van het airtikel rubber is dan ook nog steeds verre van fraai. Het is stellig goed gezien van het be stuur van de Engelse he vereemging van rubberprodncenten, om een verbetering te zoeken in de richting van een toeneming van het verbruik. De Rubber Growers As sociation heeft n.l. eer. beroep gedaan op haar leden, om buD medewerking te ver krijgen ter bevordering van het gebruik van met rubber geplaveide straten. Deze steun zal hierin bestaan, door gedurende vijf jaren op de basis van oogst 1929 aan de Rubber Roadways Ltd. een half percent der oogsten gratis beschikbaar te stellen, ëén percent tegen marktprijs met een maximum van 6 pence per lb. en 1 pCt. voor den marktprijs met een maximum van 6 pence per lb. De Ruibber Roadways Ltd. is gesticht door de Rubber Growers Asso ciation, die ook bij de rubberplanters in andere landen stappen heeft gedaan om medewerking voor het plan te verkrijgen. Men hoopt natuurlijk, door do op deze wijze gevoerde propaganda het gebruik van rubber als wegbedekking te bevorde ren. Of het plan succes zal hebben, zal natuurlijk in de eerste plaats afhankelijk zijn van de vraag, of deze rubberwegen in de practijk voldoen, en in welke verhou ding de aanlegkosten staan tot, die van wegen van ander materiaal. Voorloopig loopen de meenlngen hierover nog al uiteen. i In sympathie met rubberwaarden waren ook tabakken beter gedisponeerd. Konink lijke Petroleum, die aanvankelijk een ver der koersverlies boekten, waren later in herstel, op gunstigere berichten uit de Ver. Staten. Ook voor industrieele waar den was de stemming in de tweede helft der week beter dan in de eerste dagen. Verschillende aandeelen konden echter het geleden koersverlies niet geheel inhalen. Blijkbaar heeft de beurs de tot dusverre niet officieel bevestigde berichten over een te verwachten uitgifte van 2% mil lioen converteerbare obligatiën niet gun stig opgevat, al geeft het feit op zich zelf geenerlei aanleiding tot eenig pessimisme. Integendeel zal de maatschappij er door in staat worden gesteld, tegen voordeelige voorwaarden in de kapitaalbehoeften te voorzien, wat ook aan aandeelhouders ten goede zal komen. Uitgifte van aandeelen zou, bij de tegenwoordige beurspositie( in het geheel niet in aanmerking kunnen komen. Onderstaand koerelijstje geeft een over zicht van het koersverloop der voornaam ste fondsen in de afgeloopen week. Naar hieruit blijkt, hebben Brazilia-ansche fond sen zich eenigszins van do scherpe koers daling kunnen herstellen 6% pCt. Brazilië 1926, 47 59%. 3 pCt. Sao Paula 1921, 70, 81%, 7pCt. Sao Paulo Coffee Institute, 571/3, 68%. Koloniale Bank 154%, 160. H. V. A. 363, 388. Javasche Cultuur 265, 292. Ned. Ind. Suiker Unie 166, 187. Pagottan Cultuur Mij. 173, 191. Amsterdam Rubber 94%, 100. Hcssa Rubber 70%, 77%. Deli Batavia Tabak 278, 298. Koninkl. Petroleum 332%. 328%, 341. Aku 55, 67. Margarine Unie 228, 224%, 231%. Philips 301, 239. 296%, Calvé-Delft 109, 112. Ned. Kabelfabr. 390, 404. RECLAME. 1163 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Do Kantonrechter heett de navolgende vonnissen geveld: A. G. Katwijk, overtreding jachtwet f. 10 of 5 d.; N. v. E. Rijnsburg, overtreding arbeidswet f. of 5 d.; C. S. W. overtreding arbeidswet driemaal f.3 of driemaal 2 d. J. D. Amsterdam, loopen op verboden grond en een valschen naam opgeven 2- maal f.5 o[ 2-maal 3 d.; H. J. G„ zwer vende idem idem Idem; J. H. P. S. te Leiden zich na middernacht bevindeh in een koffiehuis f. 2 of 1 d.; J. F. I. Wassenaar, idem idem; P. J. v. L. te Leiden na mid dernacht bezoekers in zijn koffiehuis aan wezig hebben f. 5 of 3 d.A. v. d. W. en diens vrouw A. S. v. P te Rotterdam, te Leiden na middernacht in een koffiehuis vertoeven, ieder f.2 of 1 d.; A. den H. Rijneburp, overtreding arbeidswet f. 5 of 3d.; N. B. Katwijk idem idem; R. de B. overtreding wet spoorwegen f2 of 1 d. J. F. S., overtreding dor verord. Leiden op de straatpolitie f. 2 of 1 d.; P. v. L. open bare dronkenschap f.5 of 3 d.; D. K., Noorrtwijk, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; H W. S Hazerswoude, te Leiden op den openbaren weg liedjes zingen f.2 of 1 d.; A. N. te Leiden per rijwiel, een last vervoe ren breeder dan 70 c.M. f. 2 of 1 d.; A. N. de G. te Leiden, zonder noodzaak fietsen over een trottoir f.2 of 1 d.G. S open bare dronkenschap f.5 of 3 d.; L. R. de G. Amsterdam, burengerucht f5 of 3 d.; J. v. L. idem f.5 of 3d.; J. de K. opertbare dron kenschap f. 5 of 3 d.N. P. idem f. 5 of 3 d. D. V. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; A. V. Voorschoten, overtreding arbeidswet f. 5 of 3 d.; H. G. v. d B. Noordwijk. fietsen zon der bel f 3 of d.; W. G. F. V. Den Haag, visschen zonder vergunning 1.3 of 2 d. W. J. idem, overlr. Visscherijwet f.5 of 3 d.; G. J. H. met een auto rijden zonder spiegel f.5 of 3 d.; I. v. D., Leiderdorp, fietsen zonder licht f.2 of 1 d.; A. V. Ter Aar, te Leiden op verboden wijze een last vervoeren per rijwiel f.2 of 1 d.; C. R., Rijnsburg, fietsen zonder bel f. 3 of 2 d. B. H. Scheveningen, te Leiden fietsen door de Watersteeg f. 2 of 1 d.; H. do J. te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in ver boden richting f. 2 of 1 d.; L. A. Den Haag, overtr. M- en Rijw.regl. f.10 of 5 d.; T. H. v. S. Noordwijkerhou't, te Noordwijker- hout een hond op den openharen weg laten los loopen f. 3 of 2 d. J. D. v. D. Rijnsburg, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; C. de G. Leiderdorp, met een auto rijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 d.G. de L. Rijnsburg, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d H. S. Sassenheim, idem f.3 of 2 d.; L. H. idem f. 3 of 2 d.; J. v. d. M. Rijnsburg fietsen zonder rem t. 5 of 3 d.J. v. d. M. idem, fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; II. D. als geleider van een hondenkar op den wagen zitten f. 1510 d.; J. C. v. D. Lisse, dronkenschap f.5 of 3 d.; II. M. de J. Schiedam, te Katwijk op een verboden plaats parkeeren f. 3 oi 2 d.; J. P. M. te Rijnsburg zonder vergunning het bedrijf van orgeldraaier uitoefenen f.3 of 2 d.; A. N. R. idem f.3 of 2 d.; J. Z., N. A. T. Haarlem, loopen op verboden grond ieder f. 5 of 3 d. C. H. J. v. d. K. Leidschendam, varen zon der vergunning f. 10 of 5 d.; T. M. idem f. 106 d.: C. G. P. Oegstgeest, fietsen zon der licht f. 3 of 2 d.; J. B. idem f. 3 of 2 d.; P. M. K. te Leiden als bestuurder van een rijwiel zich vasthouden aan een in bewe ging zijnd motorrijtuig f.2 of 1 d.; A. H. v. d. M. fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; J. v. E. dronkenschap f. 5 of 3d.; P. J. H. overtr. Leerplichtwet f. 6 of 3 d.J. K. idem f.6 of 3 d.; E. v. M. idem f.6 of 3 d.; W. S. idem f.1 of 1 d.; J. S. idem f.1 of 2 d.; C. B. vr. C. S. idem f. 2 of 1 d,; W. B. vr G. G. idem f. 6 of 3 d.; A. B. vr. M. C. idem f.6 of 3d.; C. B. vr. H. S. idem f.8 of 1 d.N D. vr. H. S. idem f.8 of 4 d. J. F. vr. C. v. R. idem 2-maal f. 4 of 2-maal 2 d.; G. F. v. d. H. vr. P. M. idem f.6 of 3 d,; .T. H. vr. W. M. idem f.8 of 4 d.; E. A. K. Den Haag, met een auto rijden zonder nummerbewijs f.10 of 5 d.G. W. dronkenschap f. 5 of 3 d.; P. G. v. W. Nieu wer Amslel, met een auto rijden zonder rij bewijs f.5 of 3d.; P. S. V. Eist idein f.5 of 3 d.; G. A. v. O. Bodegraven, met een auto rijden zonder spiegel f. 5 of 3 d.; J. v. R. overtreding der visscherijwet f. 3 of 2 d. A. J. V. Oegstgeest, idem f. 10 of 5 d.; K. A. K. zwervende, fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; W. J. Z. Katwijk, autorijden zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2-maal f.4 of 2-maal 2 d.; W. de R. idem, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; J. H. Rijnsburg, idem f. 3 of 2 d.; L. v. D. idem, fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; G. B. Voorburg, autorijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d.; A. B. H. Honselerdijk, motorriiden zonder rijbewijs f.10 of 5 d.J. G. Berkel en Rodenrijs, autorijden zonder spiegel f. 5 of 3 d.; M. A. Amsterdam, overtreding regl. v. pok voor het vaarwater tusschen Rijn Schie f.5 of 3 d.; J. M. S. idem f. 5 of 3 d.; J. G. C. te Katwijk op een verboden plaats parkeeren f.3 of 2 d.; J. V. Noordwijk, loopen op verboden grond f. 5 of 3 d.; D. N. Rijnsburg, autorijden zonder verlicht num mer met letter en zonder rood achterlicht 2-maal f. 4 of 2-maal 2d; P. H. idem, fiet sen zonder licht f. 3 of 2 d.S. Tfh. W. Sas- senlheim, autorijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d.; A. K., zwervende, openbare dron kenschap f.5 of 3 d.J. v. B. idem idem f.5 of 3 d.; A. K. idem idem f. 5 of 3 d.; A. J. II. Haarlem autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2-maal f.4 of 2-maal 2 d.; J. de H. Aalsmeer, autorijden zonder spiegel f. 5 of 2 d.J D. met een hondenkar rijden zonder licht f.3 of 2d.; P. M. J. N. Oegstgeest, fiet sen zonder licht f.3 of 2 d.Th. S. idem f.3 of 2 d.; F. J. R. met een handwagen rijden zonder lioht en een valschen naam opgeven f.3 of 2 d. en f.7 of 4 d.; P. N. Th. v. d. W. Nieuwkoop, autorijden zonder spiegel f.5 of 3 d.; P. L. idem f.5 of 3 d.; A. P. een auto laten staan met werkenden motor f. 3 of 2 d.; J. K. Katwijk, te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in ver boden richting f. 2 of 1 d.M. E. N. Bloe- mendaal, idem f.2 of 1 d.; P. W. Rotter dam le Leiden autorijden over de Lange Mare O Z. f. 3 of 2 d.J. H. Rijnsburg te Leiden met een handwagen rijden door de Vrouwensteeg in verboden richting f. 2 of ld.; D. B. te Leiden fietsen over een voet pad f. 2 of ld.; M. S. K. Rijpwetering, te Leiden fietsen door de Maarsmanssteeg f.2 of 1 d J. D. te Leiden zioh bedienen van een ongemuü'korfden aangespannen hond, f.3 of 2 d.; H. de R. te Leiden met een mand bloemen een slandplaafs innemen f.2 of 1 d.; P. A. K. te Leiden fietsen over de Karnemelksbrug f.2 of 1 d.M. C. de H. vr. I. L. overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f.2 of 1 d.; J. W. W. idem f.2 of 1 d.; E. K. Delft, autorijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; S. v. E. Rijnsburg fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; C. H. v. R. Wassenaar idem f. 3 of 2 d., S. P. Den Haag, overtreding der a!g. pol.-verord. van Voorschoten f. 3 of 2 d.; R. L. W. Wassenaar, openbare dron kenschap f 5 of 3 d.; P. K. Rijnsburg, over treding der alg. pol. verord. van Rijnsburg f. 6 of 3 d.; W. v. E. idem idem f. 6 of 3 d.: B. J. v. O. te Rijswijk Z.-H. te Voorschoten te snel autorijden f.6 of 3d.; J. J. W. S. Den Haag, te Voorschoten te snel motor rijden f. 6 of 3 d.; G. v. d. B. vr. F. K. Katwijk, overtreding der leerplichtwet f. 6 of 3 d.L. v. d. B. vr. D. H. idem idem f. 6 of 3 d.; C. v. D. vr. J. K. idem idem f. 6 of 3 d.; N. v. D. idem idem f.8 of 4 d.; C. v. D. vr. J. H. idem idem f. 1 of 1 d.; W. v. D vr. J. v. D. idem idem f.8 of 4 d.; G. v. D. vr. W v. B. idem idem f. 10 of 5 d N. v. D. idem idem f. 6 of 3 dA. v. D. vr. J. v. d. P. idem idem f. 6 of 3 d.; A. W. G. vr. M. K. idem idem f. 1 of 1 d.; J. G. vr. T. v. D. idem idem f. 6 of 3 d. A. W. G. vr. M. K. idem idem f.-l of 2 d.; C. H. vr. A. de V. idem idem f.6 of 3 d.; C. H. wed. P 0. idem idem f. 8 of 4 d.; O. de .1. vr. J. B. idem idem f.8 of 4 d.; H. de J. vr. A de H. idem idem f. 8 of 4 d.; M. J. wed. W. II. 0. idem idem f. 10 of 5 d.; IJ. K. vr. II. N. idem idem f.8 of 4 d.; J. K. vr. C. G. idem idem f. 6 of 3 d.; J. K. vr. E. M. idem idem f. 6 of 3 d.; W. v. L» vr. G. de M. idem idem f. 10 of 5 d.; H. N. vr. J. v. d. P idem idem F. 6 of 3 d.; L. O. vr. J. v. D. idem idem f. 6 of 3 d.. A v. d O. vr. C. v. D. idem idem f. 6 of 3 d., J. O. wed. W. de M. idam idem f. 5 of 3 d. M. v. d. P. vr. G. v. D. idem idem f. 10 of 5 d.; G. v. d. P. vr. W. K. idem idem f. 6 of 3 T. v. d. P. vr. C. R. idem idem f. 6 of 3 d. E. R. vr. A. de B. idem idem f. 6 of 3 d. N. S. vr. Tj. R. idem idem f. 6 of 3 d..1. V. vr. G. ft. idem f. 6 of 3 d.; A. V. wed. J. B. idem idem f.6 of 3 d.; P. P. gedpm. te 's-Gravenhage, openbare dronkenscljap f5 of 3 d P. H. gedom. te Deventer idem f.5 of 3 d.; D. A. fiefsen zonder reflector f.3 of 2 d.; H. B. Billhoven, te Katwijk op een verboden plaats parkeeren f. 3 of 2 d A. A. J. Ooslerblokker, autorijden zonder rij bewijs f.5 of 3 i; A. G. H. Katwijk, idem f. 5 of 3 d.; H. J. S., overtreding der veroTd. Leiden op de straatpolitie f. 2 of I d. RECLAME. jar¥ybert ve™angt het gorgel- drankje. Wybert beschermt U tegenverkoudheid en infectie BT Daarom dagelijks Wybert I 1162 Uitgesproken: Th. J. van der Meij, handelsreiziger, ie Sassenheim, Ruslhoflaan 5. Reehter-comm. mr. A. N. Kuhn. Curator mr. F. C. Feuer- stein, te Leiden. STOOMVAART.-MIJ. „NEDERLAND". TANIMBAR, uitr., paa9. 16 Oct. Ouessant. JOHAN DE WITT, thuisr, 17 Oef van Singapore. KON. HOLL. LL0ÏD. EEMLAND, uitr., pass. 16 Oct. n.m. 10 u. 30 Dungeness. DRECHTERLAN'D, thuisr., 16 Oct. n.m. 3 u. fe Bahia. KON. NED. ST0QMB. MIJ. AURORA, 16 Oct. van Middel). Zee le Amst. AMAZONE, 16 Oct. van Middl. Zee le Amst. OBERON, 17 Oct. van Hamburg te Amst ILOS, 17 Ocl. van Hamburg (e Amst. AGAMEMNON, 16 Oct. v. Ceula n. Genua. JAX. 16 Oct. van Melilla n. Alicanle. RI0N, 16 Oct. van Aalborg n. Amsl HERMES, 16 Oct. Van Bourgas n Con- StcLnZcL IRIS, 16 Oct. van R'dam n Middl. Zee. MIDAS, 15 Oct. van Curacao n Puerto Plata. STELLA, 16 Oct. van Bourgas n Con- stcinzcL BOSKOOP, thuisr., 14 Oct. van Antofa^ gas la. BRIELLE, uilr., 14 Ocl. le Talcuhuano COSTA RICA, 17 Oct. van Amst. n. W.-Indie, HOLLAND—AMERIKA LIJN. SPAARNDAM, uitr.. 16 Oct. van Vigo, DRECHTDIJK, Pacific Kust n. R'dam 17 Ocl. van Colon. LEERDAM, 17 Oct. van New-Orleans le R'dam. EDAM, thuisr., verlrekt 18 Oct. van Havana. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. TEXEL, uitr., 16 Oct. van Suez. HOLLANDAUSTRALIË LIJN. ARENDSKERK, 16 Oct. ,v. Hamburg te R'dam. H0TT. LLOYD. DELI, thuisr., 16 Oct. van Marseille. GAROET, thuisr.. vertrekt 17 Oct. n.m. 5 u. van Londen. KOTA BAROE, 17 Oct. van R'dam le Londen K0TA TJANDI, thuisr., 16 Oct. v. Liverpool. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RIJPERKERK, 16 Oct. v. Amst. n. 0. Afrika. NIJKERK, 17 Oct. van Hamburg te Amst. BILLITON, 17 Oct. van Bremen te Hamburg. BREDA, 16 Oct. v. East London te Durban. NIAS, 16 Oct. van Mozambique te Beira RANDFONTEIN, 16 Oct. van Las Palmas n. Duinkerken. NIAS, uitr., 16 Oct. te Beira, JAGERSFONTEIN, thuisr., 15 Oct. v. Tanga. AMSTELKERK, thuisr., 17 Oct. te Havre verwacht. HELDER, uitr., 16 Oct. van Bordeaux. JAVA—NEW-YORK-LUN. DJEMBER, 15 Oct. v, Jacksonville n, Java. o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. BUSSUM. 16 Oct. van Charlottetown n Havana. R0SSUM, 16 Oct. van Penarth te Las Palmas LARENBERG, R'dam n. Archangel, pass 16 Oct. Lodingen. MIERINGEN, 16 Oct. van B Aires. MAAS, 13 Oct. van Dakar n. Kaolack. PENDRECHT, 9 Oct. van Constanza n. Tunis W0ENSDRECHT, 14 Oct. van New Orleans n. Ronaan. ZAAN. 16 Oct. van Sunderland te Konings bergen. MAGDALENA, Brahestad n. Cardiff, pass 16 Oct Holtenau. INDUS, sleepboot, was 15 Oct. 1 u 40 v.m. 130 mjjlen van Lands End. o 3-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11