718le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Donderdag 16 October 1930 Derde Blad No. 21651 GEMEENTEZAKEN. VRAGENRUBRIEK. RECHTZAKEN. RADIOPROGRAMMA. FEUILLETON. De verloren Injectienaald. VERKOOP GEDEELTE BERM. De heer G. Bouwmeester, te Noordwijker- hout, verzocht van de gemeente te mogen koopen een gedeelte berm langs den Haar- lemmertrekvaartweg, kadastraal bekend ge meente Noordwijkerhout, sectie B, No. 912 (ged.). Tegen inwilliging van dit verzoek be staat noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij B. en W. bezwaar, op grond van reeds vroeger uitgesproken gevoelen, dat de gemeente bij het behoud van stukken berm, zoo ver buiten het grondgebied van de ge meente gelegen, geen belang heeft. Ook thans kan de prijs voor den berm worden gesteld op f. 1.per M2., verhoogd met f. 0.09 per M2. voor het hakhout en f. 0.10 per M2. als vergoeding voor het rooien van de stoven, overeenkomstig het raadsbe sluit van 5 Juli 1920. Adressant is bereid dezen totaalprijs van f. 1.19 per M2. te be talen voor het gedeelte berm ter grootte van pl.m. 240 M2., gemeten 2.50 Meter uit de as van de wegverharding, en is er mede be kend, dat een 5 Meter breede strook daar van, aan de Noord-Oostzijde, bezwaard is met de erfdienstbaarheid van overpad ten behoeve van het aangrenzende perceel land. VERKOOP BOUWGROND. De heer B. Buurman heeft verzocht voor zijn principaal van de gemeente te mogen koopen het bouwterrein nabij den Leidschen Hout, aan het verlengde van de Fagelstraat, hoek Ledenberchstraat, teneinde daarop een landhuis te stichten. Het perceel heeft een breedte van pl.m. 17 M. en een diepte van pl.m. 34.50 M., zoodat de grootte onge veer 586 M2. bedraagt. Adressant kan zich met den gevraagden prijs van f. 15.per M2. overeenkomende met den prijs, indertijd verkregen voor een perceel aan het verlengde van de Johan de Wittstraat vereenigen; ook gaat hij accoord met de aan den verkoop te verbinden gebruikelijke voorwaarden. Teneinde het perceel toegang te geven tot de openbare straat, zou kunnen worden vol staan met voorloopig slechts de Fagelstraat te verlengen en het aangrenzend gedeelte van den ontworpen toegangsweg tot den Leidschen Hout aan te leggen. Nu echter de Leidsche Hout aldaar nage noeg is voltooid en verwacht mag worden, dat er geleidelijk meer vraag naar bouw grond zal komen, achten B. en W. het ge- wenscht, den straataanleg verder te doen uitstrekken. Door een meer volledigen straat- aanleg worden de terreinen grootendeels bouwrijp gemaakt; de gemeente kan alsdan bouwrijpen grond aanbieden, hetgeen onge twijfeld de animo tot bouwen ter plaatse zal bevorderen. De wegaanleg dient dan ook te omvatten bet maken van genoemden toegangsweg tot den Leidschen Hout vanaf den Warmonder- weg, het verlengen van de Johan de Witt straat en de Fagelstraat tot dien toegangs weg en het verbreeden tot 10 M. van een ge deelte der Ledenberchstraat. Tot de uitvoering van dit stratenplan be hoort ook de verbreeding van den Warmon- derweg, van welken weg de zuidoostelijke strook eigendom van onze gemeente is, ter wijl de weg overigens in eigendom en onder houd bij de gemeente Oegstgeest is. Zooals bekend zal zijn, voorziet die gemeente den Warmonderweg van een gesloten wegdek. In samenwerking met Oegstgeest hebben B. en W. het aan Leiden toebehoorend gedeelte vanaf den Rijnsburgerweg lot aan het einde van de bestaande bebouwing tegelijk deze bewerking doen ondergaan en tevens de trot toirs doen verbreeden. De ten laste van den gewonen onderhoudspost komende kosten van een en ander werden geraamd op i. 3350.waarvan f. 1285.door particu lieren werd gedragen. Uiteraard diende ook het Leidsche ge deelte van den Warmonderweg een dergelijk wegdek te verkrijgen. De hier uit te voeren werkzaamheden omvatten, behalve de ver breeding en verharding van den weg met troltoiraanleg, het dempen en rioleeren van een gedeelte sloot ter plaatse. De kosten worden geraamd op f. 3475.waarvan, als bijdrage in de dempingskosten, van de ge meente Oegstgeest, eigenaresse van de helft der sloot, f.275.wordt terugontvangen. Vermits met het oog op den stand van het door Oegstgeest ondernomen werk de dem ping van de sloot geen uitstel gedoogde, hebben B. en W. daartoe bereids opdracht gegeven. Ook de sloot ten zuidwesten behoort te worden gedempt. Deze sloot is voor de helft gemeente-eigendom en voor de andere helft eigendom van particulieren, met wie om trent een bijdrage in de kosten van demping in overleg is getreden. Deze bijdrage stel lende op f. 520.kunnen de voor rekening van onze gemeente blijvende kosten yan het geheele werk worden geraamd op f. 18.000. Aangezien de gronden in hel grondbedrijf zijn ingebracht, komt dit bedrag ten laste van dat bedrijf. Ten slotte merken B. en W. nog op, dat, teneinde de voorziening van de hier te bou wen huizen met duinwater te verzekeren, 10 pCt. van de kosten van de te leggen hoofd buis, geraamd op f. 2.846.als jaarlijksche opbrengst van aangeslotenen op die leiding, moet worden gegarandeerd. Ter bevordering van de uitgifte van bouwterrein, achten zij het noodig, dat de gemeente deze garantie, ad f 284.60 per jaar, verstrekt. Naarmate de bebouwing ^ch uitbreidt, zal het risico dezer garantie natuurlijk verminderen. Ook van den heer N. A. van Zijp, alhier, ontvingen B. en W. een aanvraag om ver koop van een perceel bouwgrond. Deze heeft ten behoeve van den bouw van een blok van drie aaneengesloten woningen, het oog ge slagen op een terrein, gelegen nabij den Rijnsburgerweg, aan de Zuid-Westzijde van den in aanleg zijnden weg langs de tram baan der H. T. M. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van meening, dat tegen de voor genomen wijze van bebouwing, welke zal bestaan in de plaatsing van flinke, aesthe- tisch goed verzorgde heerenhuizen, geen be zwaren bestaan, mits met het oog op de gevelbreedte en de aan weerszijden van het blok te laten open ruimte een terrein ter oppervlakte van pl.m. 1656 M2. wordt ge kozen. De met adressant gevoerde onderhande lingen hebben zoowel met betrekking tot dit punt als ten aanzien van den prijs en de verkoopvoorwaarden tot overeenstemming geleid. Voor het voorste gedeelte, ter diepte van 35 M. en ter oppervlakte van pl.m. 1260 >12., werd een prijs van f. 15.per M2. bedongen en voor het daarachter gele gen stuk ter grootte van pl.m. 396 M2. een prijs van f. 10.per M2. De voorwaarden komen overeen met de bij de gemeente gebruikelijke bepalingen. VERBETERING RIOOL MAREDIJK. Nu de Maredijk met omgeving op het slamriool in den Rijnsburgersingel is aan gesloten, blijkt het riool in eerstgenoemde straat, tusschen den singel en de Aloëlaan, voornamelijk wegens zijn hooge ligging en het te kleine profiel van het gedeelte tus schen Piet Heinstraat en Aloëlaan, niet in staat het rioolwater van de achterliggende straten voldoende op het stamriool af te voeren, zoodat dit water zijn loozing vindt in de sloot langs de Aloëlaan en in de Haar lemmertrekvaart langs den gebouwden nood- uillaat. Daar deze toestand niet kan worden bestendigd, zal tot verbetering van het riool in het genoemde gedeelte van den Maredijk moeten worden overgegaan. Daartoe ware een geheel nieuw betonriool, wijd 40/60 c.M., op grootere diepte dan het thans aanwezige te leggen, gaande van de bestaande damkasl bij den Rijnsburgersingel onder één door gaande helling in aansluiting aan het riool in de Aloëlaan. De kosten, aan dit werk verbonden, wor den, met inbegrip van die voor de noodige rioolkasten en aansluitingen en van het opruimen van het oude riool, geraamd op pl.m f. 8.000.welk bedrag, evenals de kosten, verbonden aan den aanleg van de centrale rioleering, uit geldleening zal kun nen worden gevonden. VERBETERING VAARWATER. Het is gebleken, dat in de vaarwateren in deze gemeente op tal van plaatsen ondiepten voorkomen, welke hinderlijk zijn voor de scheepvaart en daarom zoo spoedig mogelijk dienen te verdwijnen. Behalve in verschil RECLAME. 939 lende andere wateren, zijn in den doorgaan- den scheepvaartweg HavenOude Vest Turfmarkt aan weerszijden lang9 de wal kanten belangrijke verondiepingen vastge steld, hetgeen vooral bij het elkander voorbij varen van schepen, alsmede bij het laden en lossen aan den wal tot ernstige moeilijk heden aanleiding kan geven. In het midden is over het algemeen een voldoende diepte (tenminste 2.80 Maanwezig Ten einde dit vaarwater in behoorlijk be vaarbaren slaat te brengen, zonder gevaar voor de wal muren te veroorzaken, zal het moeten worden uitgediept, zoodanig, dat tot op een afstand van 5 M. uit de wal muren genoemde diepte van 2.80 M. wordt verkre gen, met 'n aan weerszijden geleidelijk naar den wal oploopenden bodem tot een diepte van 1 M. vlak langs de walkanten. Vol gens berekening zal, gemeten in het profiel, een hoeveelheid van 6 700 M3. specie moeten worden uitgebaggerd. De Reinigingsdienst beschikt niet over het noodige personeel en materieel, om, naast het gewone op diepte houden van de grachten, dit omvangrijke baggerwerk uit te voeren. W. en W. zijn daarom van oor deel, dat zulks bij wijze van aanbesteding zal dienen te geschieden. Daartoe is nu een zeer gunstige aanbieding ontvangen van de N.V. Maatschappij tot Aanneming van Waterbouwwerken v.h. A. H. Hofman, te Haarlem, welke maatschappij onlangs de uitdieping van den Trekvliet heeft uitge voerd. Zij heeft zich n.l. bereid verklaard de uitbaggering van Haven, Oude Vest en Turf markt op zich te nemen tegen een prijs van f.7000Daarnaast heeft zij zich bereid verklaard nog eenige andere, nader aan te wijzen ondiepe plaatsen uit te baggeren tegen den prijs van f. 0.86 per M3., gemeten in de onderlossers. Het verdient h.i. aanbe veling om daarvoor, boven het genoemde bedrag van f. 7.000.nog een bedrag van f. 2.000.uit te trekken. In totaal ware der halve voor de onderhavige baggerwerken beschikbaar te stellen een bedrag van f. 9000.hetwelk nog verhoogd dient te worden met een bedrag van f. 200.voor toezicht. Het noodige bedrag van f. 9.200.kan worden gevonden door afschrijving van den post voor Onvoorziene Uitgaven. Daarnaast zal het baggerwerk met den baggermolen van den Reinigingsdienst zoo intensief mogelijk moeten worden voortge zet. Deze dienst beschikt thans over 6 onderlossers. Dit aantal, waarvan geregeld de helft onderweg i9 naar of van de stort plaatsen, is niet voldoende om een door- ioopend gebruik van den molen mogelijk te maken; het werk ondervindt telkens stag natie door te weinig beschikbaar materieel. B. en W achten daarom de aanschaffing van een zevenden onderlosser noodzakelijk, waarvan de kosten op - f. 3.000.worden geraamd. Dit bedrag zal, evenals indertijd de kosten van aanschaffing van den bagger molen en de vroegere onderlossers, uit geld leening kunnen worden gevonden. J. de G., te L. Daarover kunnen wij moeilijk oordeelen. Bij tijd en wijle zult u er wel van hooren. HAAGSCHE RECHTBANK. \uto-ongeval te Katwijk. De chauffeur A. v. d. M., heeft terecht gestaan in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter te Leiden, waaruq hij was veroordeeld tot een geldboete we gens overtreding van art. 22a der moto» - en rijwielwet. Op Zaterdag 26 October 192U was hij 's avonds als bestuurder van een autobus, waarin een elftal van de Quick Boys te Katwijk was gezeten, uit Alphen komen rijden, waar de inzittenden een voetbalwedstrijd hadden gehouden. Bij aankomst te Katwijk is verdachte toen in de Adrianastraat eerst tegen een stilstaan- den, met paard bespannen melkwagen aan gereden en daarna tegen een aan de andere zijde van den weg staand huis, waardoor wagen en huis werden beschadigd. Ook kan telde de autobus. Verdachte had zich nu te verantwoorden wegens het op zoodanige wijze rijden, dat daardoor de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in gevaar werden gebracht. Verschillende getuigen werden in deze zaak gehoord. Verdachte 'beweerde het ongeval niet te hebben kunnen Voorkomen, doordat hij verblind werd door de lichten van een hem tegemoet rijdende auto. Hierdoor kon hij den melkwagen niet zien. Mr. Blok, het O. M. waarnemend, op de verdediging anticipeerend, wees er op, dat men hier niet te doen heeft met een st^/uld- delict, maar met een overtreding van de Motor- en Rijwielwet, zoodat hetgeen door den verdediger in eerste instantie is aan gevoerd, dat hier geen veroordeeling kan volgen, omdat niet de wijze, waarop ver dachte heeft gereden, in de dagvaarding nader is aangeduid, onjuist is. Al zou ver dachte verblind zijn geworden door het licht van de andere auto, dan had hij, niets meer ziende, direct moeten stoppen. De zeer geringe schuld, die bij overtre ding moet worden aangetoond, is hier aan wezig. Derhalve meende het O. M., dat het vonnis a quo, moet worden bevestigd. Mr, L. Weyl, betoogde als verdediger, dat op deze dagvaarding geen veroordee ling kan volgen. Immers niet de wijze van rijden heeft hier de aanrijding veroorzaakt. Er zijn allerlei mogelijkheden, waardoor men tegen een stilstaand voorwerp kan oprij den. De man heeft bovendien volkomen correct gereden, wat door de verklaringen der getuigen is komen vast te staan. Op dezen grond moet ontslag van rechtsver volging plaats hebben. Zij, die het verblindende licht gezien hebben, verklaren, dat het zóó fel scheen, dat verdachte niets meer kon zien, terwijl hij den melkwagen zeer dicht genaderd was. Verdachte heeft alles gedaan om de situatie te redden Dat dit mislukte, is in geen geval zijn schuld. Hier is een geval van overmacht. Pr. concludeerde tot vrij spraak, althans ontslag van rechtsvervol ging- VOOR VRIJDAG 17 OCTOBER. Hilversum, Tot 6 uur: 298 M. 800' VARA. Gramofoonplaten 10.00: Morgen wijding (VPRO) 10.15: Voordracht door Johanna Opdam 10.30: Ziekenuurlje 11.30: Gramofoonplaten 12.00: AVRO. Tijdsein 1201—2.00: AVRO Concert. Omroeporkest Suzs Luger (zangl 2.05 2.30: AVRO.-Schooluitz. 2.30—3 00 AVRO. Gramofoonplaten 3 004 00 AVRO. Concert. AVRO-Kwintet 400: VARA. ..Onze keuken" door P. J. Kers. 4 45: VARA. Kinderverhalen 5.45 VARA Concert. VARA-Orkest 6.50: VARA. Ac- tuee! allerlei te verz. door 't N.V.V - 7.05: VARA. Orgelspel door Joh. Jong 7 15: VARA Literair halfuurtje door A. M. do jong 8 01 VPRO. Cathechisatie Da F. W J. v d Kieboom: „Strijdvragen" 8 30 VPRO. Gramotoonp! 9.00- VPRO Mr. Roel Houwink: „De biografie van den staatsman 9 30 VPRO. Vervolg Gramo foonplaten 10.00: VPRO Persberichten 10.03 VPRO. Persberichten 1015: VPRO. Voorlezing door Ds E. D. Spelberg uit „De 3 grijsaards" van Tolstoi. 10.45: VPRO Gramofoonpl. 11.00- VARA. Gra mofoonplaten. Huizen, 1875 M. Dis! NCRV.-Uitzen ding 8.15: Concert 10.3010 50: Zie- kendienst 11 00—12.30: Gramofoonpl 12.302.00: Concert. J. de Mane (viooD. H. Hermann (viool), H. v. d Horst Jr. (cello). Mevr v d. Horst—Bleekrode (piano) 2.00 —3.30: Gramofoonpl. 3.505 00: Con cert. Mevr. Hekkert—v. Eysden (sopraan), H Herman (viool), Mej. Lauenrolh (piano en orgel) 5.005.15: Gramofoonplaten 5.166.15: Orgelconcert door B de Bruin 6.156.45. Bezoek van den Radio-dok ter 646—7.15: Engelsche les 7.15—. 7.45: A. J Herwig: „Kunstmest in den tuin" 7.45800. Politieber. 8.00—9 00: Concert. Arnhemsche Orkest Vereeniging. 9 00—9 30- Mr. N. G Veldhoen: „Naar Rome" 9.30—10 00- Vervolg concert 10 0010.10: Persberichten 10.10U.30: Vrooi ijk allerlei (Gramofoonplaten) Daventiy, 1554.4 M. 10.35: Morgen wijding 1105: Lezing 12.20: Concert. M. Gold (viool), M. Jardine (piano) 12.50 Orgelspel door J. E. Humphreys. M. Bladon riackelt (sopraan) 1.50: Gramofoonpl. 2.50; Uitz. voor scholen 4.50: Orkestcon cert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6 35: Nieuwsber. 6.50- Koersen 6.55: Lezing 7.00: Pianospel door V. Mc Lean 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Pianospel door S. Wearing 8.20: „Madame Butterfly". 1ste bedrijf 9.20: Nieuwsberridhlen 9.35Koersen 9 40: Lezing 9.55: „Madame Butter fly". Tweede en derde bedrijf 11.35 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 12.50: Gramofoonpl. 4.05: Orkesfconcert en soli 9 05: „Tristan en Isolde" van Richard Wagner. Langenberg, 473 M. 6.207.20: Gra mofoonpl 9.3510.35: Gramofoonpl. 11.30: Gramofoonpl. 12.251.50 Concert 4.505.50: Orkestconcert 7.208.05: Orkestconcert 8.10: „Ein Mann erklart einer Fliege der Krieg". Hoorspel van W. Schmidtbonn. Muziek van G. Kneip. Daarna tot 11 20: Dansmuziek. Zeesen, 1648 M. 6.203.50: Lezingen en lessen 3.504.50: Orkestconcert 4.507.15: Lezingen en lessen 7.20: Werken van oude componisten voor fluit en alt 7 50: „Der lustige Krieg". operette van J. Strauss 9.05: Moderne muziek voor hobo en piano. Daarna concert door J. Einödshofer en zijn orkesL Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kestconcert 2 204 20: Orkestconcert en zang 7.357.55: Cembalo-soli door F. Jensen 7.55-9.25„Morbus Teller- mann". Drama in 5 bedTijven van Helgo Rode 9 4510 20: Mandoline-concert Brussel, 508.5 M. 5.20. Kamermuziek 6.50: Gramofoonpl. 8.35- Fragmenten u d. opera „Rigoletto" van Verdi 8 35: (338.2 M Concert georganiseerd door de SAROV. Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engels^h door J E. DE B. K. 8) Terwijl ze sprak daverde een auto met halsbrekende spoed de straat op en hield stil voor het huis er naast, een ietwat schun nig uitziende juwelierswinkel Uit de taxi stapte een vrouw, jong en elegant. Ze be taalde den rit en keek toen om, zeker naar j den naam boven de winkeldeur. ,,'t Is no. 24 mevrouw," zeide de chauf feur, als om haar te helpen, „Ja goed." antwoordde zij, nog aarzelend. Od het hooren van die stem had Esthpr zich omgedraaid en zag nog juist hoe de dame haar zilvervos nauwer om den hals haalde en, haar marokijnen taschje tegen zich aanhoudend, den winkel binnenstapte. De taxi, met een zwakke cling" van de meter, stoof den heuvel weer af. Esther tikte haar gezellin op den arm. „Dat was lady Clifford, die daar den win kel binnenstapte." Miss Paul's schildpadden lorgnet ontgleed aan haar handen. „O ja? Ik heb het niet gezien. Waar? In welke winkel?" „In deze hier." „Werkelijk I Dat is een grappig, vies klein stulpje voor haar om naar toe te gaan." Zij nam haar lorgnet weer op en bekeek het opschrift op de deur. Er stond „Abel Klement, handel in oude en nieuwe juwee- len." Toen niet tevreden met dit oppervlak kig onderzoek, ging ze vlak voor de deur staan en staarde, haar nieuwsgierigheid bot vierend, in voorover gebogen houding naar binnen „Ze neemt iets uit een klein doosje in haar taschje," verkondigde de Engelsche na een nauwkeurig, critisch onderzoek. „Ja, natuurlijk het een of ander sieraad voor re paratie Neen toch niet. ze maakt het doosje niet open Ze volgt den winkelier naar de deur achter in den winkel. Nu is ze weg." Voldaan over het feit, dat er niets meer was om mede te deelen. verwijderde miss Paul zich van de d£ur „Dat lijkt nu niets geen winkel voor haar,' vervolgde ze peinzend, terwijl béiden opwandelden. „Zoo'n schunnig, tweede rangs zaakje. En kwam ze in een taxi en niet in haar eigen auto?" Ze was zoo verdiept in deze kwestie, dat Tiet Esther amuseerde en deze er een zieke lijk verlangen, om iets geheimzinnigs te zoe ken in een zaak, die zich waarschijnlijk als iets heel gewoons ontpoppen zou in meende te bespeuren. „Weet u wat ik denk," zeide haar wan- delgenoot vertrouwelijk, „dat die groole dame iets doet dat niet geweten mag wor den. Dat is mijn overtuiging, die je moogt verwerpen of aannemen." HOOFDSTUK V. „Pardon, hebt u soms ook lucifers?" Bij het hooren van die mannenstem zoo vlak bij haar, keek Esther verschrikt op van de rekeningen, die ze bezig was le schrij ven. Ze had iemand in de salon gehoord, maar ze dacht dat het Jacques was, die even tevoren de koperen voordeurbel stond to poetsen. De stem, die zonder groet zoo ge woon tot haar sprak, kwam haar bekend voor. Zij stond op van haar schrijftafel l ij het venster en keek den indringer vlak in het gelaat, terwijl ze de lucifers van het buffet nam. „Hier zijn ze," zeide ze, hem de doos gevende. De bezoeker, met een sigaret in den mond en de handen in de zakken, drentelde door de kamer en nam de doos aan Hij was jong, Engelsch, keurig gekleed Zijn optreden was ruw en jongensachtig, hij had iets traags over zich en toch ook iets onrustigs. Hij was ongetwijfeld de jonge man. dien zij al eenige malen gezien had met de Fransche in het Restaurant des Ambassadeurs. Kalm doorrookende keek hij de kamer rond. „Dokter nog uit?" vroeg hij onverschillig. „Ja maar hij zal wel gauw thuis koman, het is dadelijk tijd om te lunchen Ze wilde vragen of ze iets voor hem kon doen, maar vond toen, dat dit onnoodig was. Hij scheen meer een vriend die voor een ge zellig praatje komt binnen vallen, dan °en iJatiënt. Ze zou haar opvatting, dat dr. Sar- torius geen sociale banden had, moeten la ten schieten. Ze wilde weer doorgaan met haar werk, toen de rond kijkende oogen van den jongen man zich op haar vestigden, en er in zijn onverschilligen blik iets van be langstelling opflikkerde. „U komt me zoo bekend voor," zeide hij. „Ik moet u ergens gezien hebben. Waar was dat?" Esther's oogen ontmoetten een oogenblik zijn onderzoekenden blik, toen schudde zij het hoofd. „Vreemd, u bent hier vroeger niet geweest. Bij dr. Sartorius bedoel ik," „Neen nooit." Met zorg knipte hij een beetje asch van het tafelkleed weg en zag haar toen weer aan. „Toch weet ik zeker, dat ik hier in Cannes uw gezicht heb gezien." Het probleem scheen hem nog al te inte resseeren „Hebt u eenig idéé waar dat ge weest kan zijn?" Een paar seconden zag ze hem toen aan, overleggende wat zeggen zou. „Ja," antwoordde ze toen bedaard „Ik zal u zeggen "waar het was. Ten minste ik geloof dat ik het weet." „Waar?" „In de restauratie van het Carlton. Zoo wat veertien dagen geleden, op lunchtijd." Besloten om niet meer te spreken over die andere ontmoeting, toen hij met lady Clif ford was, werd ze stoutmoediger. „Waart u daar niet met twee dames, die er nog al Spaansch uitzagen, de eene veel ouder dan de andere?" Hij trok zijn wenkbrauwen op en blies een wolkje rook naar buiten. „Dat zou me niet verwonderen," stemde hij toe, waarmede hij het onderwerp uit zijn gedachten scheen te zetten. Esther ging weer door met haar werk en hoorde hem doelloos in de salon heen en weer slenteren. Toen klonk het ritselen van een courant en Jac ques. die kwam dekken voor het déjeuner, keek door de hall en fluisterde tegen Esther: „Die capitaine zal blijven voor het déjeuner 't Treft dat ik vandaag een ragout heb; <r is genoeg voor drie Ik zal in de omelette nog een ei meer doen Hij dekle voor drie en haalde toen uit een diepe schuilhoek achter in het buffet een cocklailkaraf en allerhande flesschen. „Die jonge man, is hier eens drie weken gebleven," vertelde Jacques. „Hij moest al tijd de cocktails mengen, op verschillende manieren. Een sleutel knarste in het slot van de voordeur, de zware stap van den dokter klonk in de hall en hield stil bij de salon. „Zoo Holliday," zeide hij zonder eenige verbazing „ik zag je auto buiten staan." ,,'t Is wel een van de laatste keeren dat je haar gezien hebt, dokter," antwoordde de bezoeker, naar hem toegaande. Ik ga haar verkoopen. Weet je ook iemand, die zoo'n klein karretje noodig heeft?" Do twee gingen samen naar de eetzaal. Esther zag hoe de medicus zijn vripnd een langen, onderzoekenden blik toewierp, al vorens te vragen „Waarom wou je haar kwijt?" „O, ik denk dat ik binnen eenige weken dit werelddeel ga verlaten." „En waar ga je naar toe?" De dokter zag neer op den jongen man met zijn wonderlijk weggedoken kleine oogen. Hij scheen vermoeid en niet erg be langstellend. en toch was er in zijn houding iets van negatieve vriendelijkheid, die Esther nog nooit had opgemerkt. „Ik ga misschien naar Argentinië; er is me daar een baantje aangeboden." „Zuid Amerika!" De doffe vermoeide oogen monsterden den kapitein van het hoofd tot de voeten en druk ten minachting uit. .Zoo, dus is het dat?" Hij zocht in zijn zakken naar een sigaret en toen een bij hem opkomende gedachten uilend. zeide hij: „Ik denk dat je al wel be sloten bent." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9