GOEDE OPLOSSINGEN. ANFKROTES, ZOEKPLAATJE. je zal zien de lijd is er voordal je het weet. Je kan er wel een aan Sint Nicolaas wa gen, maar die kan onmogelijk alles geven wal hem wordt gevraagd. Drietal Ouwersioot, eerst Nellie eens feli- citeeren met haar verjaardag en haar veel plezier toewenschen. Wat heerlijk Joh an, dat je een figuurzaag kreeg, nu kan je van allerlei gaan maken. Greta de Tries, ja hoor ik zal nu geen 6 weken wachten zooals gewoonlijk met prijsraadsels, in November geef ik ze weer en dan weer in December is dat niet goed? Werd je geroepen om te komen eten, ja dan 'dien je Ic gaan en den brief te eindigen. Jo de Wekker, hoe aardig van die reu- zenkoek. versierd met van alles van marse pein. Ik begrijp best dat je tante nu veel bezoek krijgt van neefjes en nichtjes, die graag van die reuzen'kook willen smullen. En bijzonder aardig die toepasselijke figu ren boven op de koek. Is dat scttiip, de vrouw, haring, wittebrood is alles van marsepein gemaakt? Rika Vermeer hoe vreeselijk jammer dat je net op 3 October wat aan je voel kreeg, gebeurde het terwijl je meeliep in de op tocht? Je hebt dus helaas niets van het vuurwerk gezien, dat trof heel sleoht. Is je voet nu weer beter? Annie van der Logt, is Matje V. je vrien din en ben je met haar meegeweest om den prijs te halen. Tk denk dat ze jou het boek ook wel eens wil lecnen, dan kan je er ook van genieten. Johan en Hendrik Mulder ik heb nog veel raadsels liggen, dus bewaar ze maar, totdat ik er om vraag, ik wil eerst eens veel opge bruiken van wat ik heb liggen Jannie en Frans de Water zeker nu mag Frans ook gaan meedoen nu hij 7 jaar is ge worden; maar hij behoeft er nog geen brief bij te schrijven als dat nog te veel is. Arie de Kort al heb je geen bepaald postpapier, op een blaadje uit een schrift mag het ook wel, daar ben ik best mee te vreden. Heeft alleen je broertje roodvonk ge had? niemand anders van de familie? Annie en Reinier den Hertog natuurlijk is 3 October een vermoeiende dag, den ge- heelen dag van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat valt er wat te kijken of te hooren, en ieder wil er zeker graag zooveel mogelijk van genieten en vooral als bet weer dan zoo mooi is als dit jaar. Willie en Lenie Schilp geen tijd gehad door je moeders verjaardag en 3 October, nu dat is dan wel te begrijpen. Als het mooi zonnig weer is zoodat ik uit kan gaan, dan voel ik wel dat het mij goed doet, want lucht is versterkend- Ru en Baa ran Dijk is het Ru of Bas die met een verzwikten voet thuis zit. Vervelend hoor, vooral al9 je graag naar school gaat en natuurlijk ook graag mee naar Leiden had willen gaan naar de Borneofilm. Dan moe ten de gezonden die er wel naar toe gaan, ,e er maar alles goed van vertellen. Bert van Reenen dus aan allerlei mee gedaan. eerst met de taptoe en toen mee- geloopen in de optocht. Naar welke film ben je geweest? naar de Borneofilm? Jo Gus-^kloo wel zeker mag Wira voortaan ook meedoen, dat is juist gezellig zoo met jo beiden. Ben jij zoo'n echt poppe- moedertje. heb je wel 12 kinderen, dat is prettig werk voor de winteravonden als het schoolwerk klaar is. Koos en Lydia Slootweg pas voortaan goed op de kinderkrant zoodat je de raad sels ook weer kunt sturen. Wel treurig van je grootmoeder; een heele zorg voor je moeder Agues en Louise Planje, de volgende week hoor ik zeker wel over je prijs. Stuur nu voorluopig maar geen nieuwe raadsels en anecdotes, ik heb er nog zooveel liggen, die wachten op een beurt. Jan en Eempien Wassenaar, ja zoo'n onverwacht bezoekje is soms nog veel aar diger, tenminste als het een welkom bezoek was, maar dat merkt men gauw genoeg en dat weet men wel als men vroeger ook wel kom was. vindt je ook niet? Jacoba Belgen, vervelend dat je aan het sukkelen bent en op diëet moei leven, maar je bent zeker blij dat je niet te bed behoeft te üggen en wel naar school mag gaan. Be terschap hoor. Bep Hoope, zooveel meer werk, zoodat je 's avonds pas laat klaar bent. Nu dan be grijp ik vanzelf wel dat j© geen tijd meer hebt voor de raadsels en brieven schrijven. Hennie Biankcnstein, niets erg hoor, als je eens eenige weken overslaat, wie tijd en lust heeft, mag meedoen, maar het is geen plicht. Dat eene raadsel zal ik eens plaat sen, maar dat andere niet, dat is fout. Wim Post, zie zoo. nu weet ik dat je een jongen bent. Zoo fijn feest gevierd en daar door de prijsraadsels niet opgelost? Bewaar die nieuwe raadsels nog wat, want ik heb er nog zooveel in voorraad. Henk Boom, dat spreekt vanzelf, alle te- leurgeslelden moeten maar weer hopen op een volgenden keer. Dirkje Hopman, zeker staat de kachel hier al en brandt al een poos, zachtjes, maar het is toch lekker, een vuurtje. Ja als je de 3 goede oplossingen had gestuurd, had je kunnen meelolen, niemand had het woord karwei gevonden Gré Rotteveel, je had alleen Gré onder je brief gezet, gelukkig herinnerde ik mij je achternaam nog. Hoe wist je zoo dat Leny mij niet zou schrijven, o ja, nu herinner ik mij dat ze jarig was dien dag en dus begrijp ik er alles van. An je de Gelder, als de inkt op water leek dan zou ik er niet veel van hebben kunnen lezen. Of ik het naar vond dat fk niet naar Leiden kon komen met 3 October? Ja zeker, maar ik heb de laatste twee jaren al zoo heel veel moeten missen door altijd ziek te zijn. Leni Prins en Clazientje Spaargaren, hoe grappig die verkleedpartij op den verjaar dag van Leni'9 moeder. Vroolijk en fees telijk staat dat, zoo'n kamer vol bloemen, dat hoort er zoo bij. als iemand jarig is. Zeg maar aan Bep Sp en Ali de Gr. dat ik mij nog heel goed herinner dat ze vroe ger hebben meegedaan, dikwijls een brief van hen beiden gehad. Matje Vogelaar, neen, daar zorg ik alle maal voor, wie de prijzen krijgt, want ik krijg toch immers alle brieven en ik kijk alles na of het goed is en ik zorg voor het loten. Frans Schouten, nu waren het weet extra teekeningen, die hansworst en Napo leon met een heele berg eieren voor zich en die paddestoelen Er slaan nu in de bosschen veel mooie paddestoelen, in Leer- sum zag ik er ook veel. Piet Nieboer, als je hel er op gewaagd had, de drie goede oplossingen te sturen, dan had je ook nog kunnen meelolen, maar ik had heusch niet gedacht dat iemand het woord karwei kon vinden Jacobus Laurier, de zinnen met verborgen steden, die goed zijn zal ik eens plaatsen, in sommige is een vergissing. Maar nu voor- loopig geen nieuwe raadsels sturen, ik heb er nog genoeg liggen. Nu allen weer hartelijk gegroet. MEJ. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag Van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Chris Burg, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Francien den Hoed, Marietje den Hoed, Matje Vogelaar, Car Vogelaar, Piet Nieboer, Frans Schouten, Jacobus Laurier, Celia Muyzerfc, Kees Muyzert, Hennio Blan kenstein, Joke Wijk, Adrie Bavelaar, Wim Kruit, Dirkje Hopman, Hendrik Mulder, Johan Mulder, Wim Post, Henk Boom, Lenie Prins, Clazientje Spaargaren, Annie van der Logt. Bep Hoope, Hendrika Syl via Vermeer, Celia Kret, Nicolaas Dirk Kret-, Jacoba Betgen, Anje de Gelder, Rika Heyink, Willy de Neys, Marietje La- terveer, Abram Wijnnobel, Frans Piena, Rika Piena, Jaa-ntje van der Laken, Martha Schimmel, Greta de .Vries, Karei West, Annie Zaalberg, Hennie Geijp, Gonnio Geijp, Marie Langver, Leo van Veen, Mari© van Veen, Clara Ouwersioot, Petronella Ouwersloot, Johan Ouwersioot, Adrie Bouw Willem Bavelaar, Greta Bavelaar, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Dirk Bin- nekamp, Koosje Nieboer, Suze van Pola- nen, Gerharda Eggink, Christiaan Egging, Klaas Vonk, Henk Vonk, Ru van Rijk, Bas van Dijk, Arie de Kort, Agnes Planje. Jo Gussekloo, Gré Rotteveel, Neeltje Mcut- dijk. Jelly Vogelsang, Bert van Reenen, Willie Schilp, Lena Schilp, Annie den Her tog, Reinier den Hertog, Jannie de Water, Frans de Water. Ingezonden door Marietje Laterveer. Piet ..Zeg Jan wat zeggen ze bij iullis in Den Haag tegen een lantaarnpaal V' Jan: ,,Dat weet ik niet" Piet: „Bij ons in Leiden niets, want bij ons zegt een lantaarnpaal ook nieta. Ingezonden door Celia en Kees Muyzert. Een jongen moet een opstel maken over een ezel en schrijft: „De ezel is een zoogdier en een scheld woord. Zijn ooren vindt je dikwijls in boeken." i Ingezonden door Emmy Christiaansc. Kok: „Meneer het spijt bij erg, de sla h bedorven, ik heb er in plaats van azijn, benzine in gedaan. Wat moet ik nu doen V' Hotelhouder: „O dat is niets, dan zet ik gewoon jyp het menu: Tuf-tuf-salade." Waar is Pietje?

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16