PARLEMENTAIR OVERZICHT Merino-schaap Kreymborg KERK- EN SCHOOLNIEUWS. INGEZONDEN. SPORT. TWEEDE KAMER. De Zniderzee-visschers. Dezen janschen lieven dag hebben we hog rondgezwommen in de Zuiderzee- debatten. En-, Wel laat zich aanzien dat we vooreerst nog niet op het droge zullen komen. Zmderzee-debatlen. Dat wil zeggen: dis cussie over de wijziging der Zuiderzee-steun- wet. de hulp aan de visschere die schade lijden door de drooglegging. Gisteren hebben we reeds een en ander over de zaak ver leid. Ook nu weer kwamen tal van afge vaardigden betoogen, dat hel nieuwe ont werp onvoldoende verbetering brengt: de heeren Bakker 'c.h- Snoeck-Henkemans fc.h.), Kersten (s. g.), Voe (lib.). Van de Bilt (r.k.), de Visser (comm.), Ond (v.d.): Zij allen hebben het voor de visschers opge nomen, tegenover de Regeering, en zeer in het bijzonder drongen zij aan op een tege moetkoming voor de waarde-vermindering van de schepen. Was deze eenstemmigheid voor den minister al niet prettig, nog lastiger werd het, toen niemand minder dan de gezag hebbende anti-revolutionaire staatsman mr. Heemskerk met een redevoering kwam, die niet minder was dan een ultimatum. De heer Heemskerk, van huis uit een hof felijk man, verklaarde op vrij scherpen toon dat het wetsontwerp niet voldoende was, dat de minister in zijn memorie gebrek aan tegemoetkoming had getoond en veel te stroef en te doctrinair was opgetreden. De afgevaardigde wenschte, evenals de andere sprekers, een tegemoetkoming in de waarde vermindering der schepen, ontkende dat dit m strijd zou zijn met de Grondwet, ontkende evenzeer dat er in 1925 een tegenoverge stelde beslissing zou zijn genomen en be sloot met de mededeeling, dat als de minister bleef weigeren er „een onaan genaam conflict" zou ontstaan. Dit was duidelijke taal. Het werd stil in de Kamer. Dn de minister keek een beetje sip.... Te voren had de heer Bakker ook al ver klaard, dat hij tegen het ontwerp zou stem men als het niet werd verbeterd en de heer Snoeck Henkemans gaf hetzelfde te kennen. Booze klanken I Dat ondertusschen ook de partij politiek dit vischwater in beroering bracht, spreekt vanzelf. De heer Dny» had den vorigen dag een nog al politieke speech ge houden: de heeren Bakker en van de Bilt kwamen hem nu verwijten, „dat hij de politiek uitvocht op de ruggen der visschers" dat hij „demagogie" had bedreven. De affaire kwam echter eerst recht in de politieke regionen, loen de heer Lou de Visser, de generalissi mus der bolsjewieken, haar bespreken ging. Knalpottenmuziekl 01 de drooglegging der Zuiderzee is een prachtig werk vond de heer Lou maar het is jammer dat het wordt uitgevoerd „in een kapitalistische maatschappij" (wilde hij soms de Zuiderzee in Rusland gaan droogleggen?), en daardoor worden nu ook de visschers zoo slecht behandeld. Dit is „onrecht" en „woordbreuk" en „misleiding" (de afgevaardigde heeft altijd een prachlcol. Ic-clie van dergelijke uitdrukkingen), en daarom moet er volledige schadeloosstelling worden gegeven. Geruimen tijd heeft de heer De Visser het regeeringsbeleid gecritiseerd; boven het ru moer der vergadering uit daverde zijn stem, terwijl de andere leden schreven, lazen, spraken of kniesden, en alleen de voorzitter luisterde, moést luisleren, benevens Zijn Excellentie de Minister van Waterstaat. De speech eindigde met een daverende kanonnade over de noodzakelijkheid der Zuiderzee-visschers om een revolutionnaire politiek te gaan voeren en loen kwamen we nog even in Rusland terecht, werd er geroe pen: „De kaviaar is er fijn, maar de visscers zijn er slaven I" Curieus was. loen de geachfe bolsjewiek het had over „den rechtstoestand der Zui- derzee-bevolking". Prachtig! Maar de „Zuiderzee-bevolking". dal zijn de palingen en de schollen en de pieterman nen. Bedoelde hij die? Dat zal wel niet, want die hebben geen kiesrecht. Of het al of niet mooi genoeg was ge weest, kwam de heer Wijnkoop liet betoog van zijn mede-communist niet alleen onder steunen, maar stelde hij zelfs een molie voor, waarin werd verlangd, dat de regee ring „binnen drie maanden" een wetsont werp zou indienen, waarin aan de eischen der visschers zou worden voldaan. Een complete bestelling dusl De sociaal-demo- rralen vertikten hel, om deze motie Ie on dersteunen en zoodoende haar behandeling mogelijk Ie maken, en reeds scheen zij in de geboorte gesmoord, toen de vrijzinnig -democraten en de liberale dr. Vos zich (zon derling genoegl) over haar ontfermden, en aldus kon zij in hehandeling komen. Eindelijk kwam Minister Reymer aan liet woord en do Kamer was vol be langstelling wat hij doen zou. Zou hij gevolg geven aan het ultimatum van mr. Heemskerk? Hij begon met een sympathie-verklaring gan de Zuiderzee-visschers. „Maar de Hegeering moet met -de werkelijkheid reke ning houden". Reeds in 1918 word in het debat betoogd, dat de hulp niet voornamelijk gezocht moest worden in geldelijke uitkee- ringen. maar in hulp bjj het zoeken en vin den van een ander beroep en door crediel- verleening hierbij. Minister van Swaay heelt zich destijds verklaard tegen vergoeding wegens waarde-vermindering. en tegen een amendement dat deze wilde invoeren Zoo slond dus bij de lot-stand-koming der wet op den voorgrond: het bezorgen van een andere betrekking, subsidiair: steunverle ning. Zij is aldus de minister nooit als schadevergoedingswet bedoeld, en daarom heeft de Regeering thans, bij het wijzigings-ontwerp, dan ook niet in strijd met de oorspronkelijke bedoeling gehandeld. Vergoeding van schade heelt de wet niet ge wild. en dus nam de minister ze ook nu niet op. Dus: op dit hoofdpunt bleef de minister op z'n stuk slaan, al zullen we moeten afwachten, of hij wellicht Donderdag wanneer de amendementen aan de orde komen niet wat zal toegeven. De mogelijkheid daarvan is niet uitgesloten. Reeds nu deed hij eenige concessies, want hij verklaarde zich bereid de rente, die de visschers betalen moeten voor ver leend crediet, nog verder te verlagen, n.l. tot 3 pCt. (op het oogenblik is het 5 pCt.). en ook in de afdoening van de zaken bracht hij eenige verbetering, terwijl hij zich tot verder overleg bereid verklaarde. Conclusie: Zijn Excellentie draaide toch wel een beetje bijl Gevolg? Dat er bij de replieken een mildere toon tegen hem heerschte. Er werd nog zoo'n beetje geplukhaard, de heeren gingen elkan der te lijf, de heer Days wijzigde z'n motie, die meer vertegenwoordigers van visschers in de Generale Commissie wil, zoo, dat ook andere belanghebbenden er in moeien komen, maar er gebeurde niets bijzonders meer, en de algemeene beschouwingen over het ontwerp werden gesloten. Donderdag de artikelen. De situatie, die zich in den loop van den dag een beetje dreigend voor den minister liet aanzien is iets verbeterd. De hemel klaarde wat op. Maar: eerst bij de artikelen zal blijken, ol de bui inderdaad overdrijtt. HAGENAAR. RECLAME. Dit Spaansche schaap levert een uitstekende wol. Vermengd met andere fijne wolsoor- tcn worden hiervan dc prachtige heeren stoffen vervaardigd in dc aller nieuwste kleuren van licht- en donkergrijs, zwart, grijs-zwart, licht en kastanje-bruin, don kerblauw, blauw-grijs. Neemt van deze stoffen een winterjas of najaars- costuum naar maat,naar Uw figuur gesneden cn daarbij geheel passend door den natuurlijken stijl onzer Kreymborg- Coupc. Het apart cachet van die goed zittende kleeding zult U weten te waardccren. Het wordt nu tijd voor 't bestellen uwer winter- klceding. Denkt U er dan om: Krcymborg-coupe 1 HAARL.STR. 143 969 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vaassen. C. S. van Wijn gaarden te Veenendaal. Te Rijssen, W. L. Mulder te Voorthuizen. Aangenomen: Naar Oosthuizen (N.-H-), E. B. Meyer te Gasselte (Dr Bedankt: Voor Kortenhoef. C. D. Buenk, cand. te Zeist GEREF. KERK. Beroepen: Te Appelscha, J. J. Bosma, cand. te Zuidwolde (Gr.) Bedankt: Voor Harlingen, C. W.-Keur te Oudewater. o NEDERL. VERBOND TOT KERKHERSTEL. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is gisteren de vergadering van het Ned. Ver bond tot Kerkherstel gehouden. De verga dering was zeer druk bezocht. Prof. dr. Th. L .Haitjema hield een ope ningsrede over het onderwerp„Partij- rneening of Ohistus-belijdenis Daarna is in het huishoudelijk gedeelte der vergadering het reglement voor het Verbond vastgeBteld, waarbij de artikelen 1, 2 en 3 buiten discussie werden gelaten omdat deze de grondlijnen bevatten voor den arbeid van het Verbond volgens het besluit van de oprichtingsvergadering te Amersfoort. Het hoofdbestuur zal rekening houden met. de ter vergadering gemaakte opmerkingen, en o.a. met den uitgesproken wensch om het aantal predikant-hoofdbe stuursleden niet te doen domineeren. De koninklijke goedkeuring zal op het regle ment worden aangevraagd. RECLAME. 994 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste 9tukken wordt niet teruggegeven. HET WETSONTWERP TOT AANLEG VAN EEN SCHEEP VAART-VERBINDING VAN AMSTERDAM MET DEN BOVEN-RIJN. Waak ik of droom ik. zoo vroeg ik mij zelf af, toen ik in de memorie van toelich ting van Minister Reijmer op het wetsont werp tot aanleg van een scheepvaartver binding van Amsterdam met den Boven-Rijn de volgende passage las: „De ondergeteekende meent, dat indien hij geheel vrij stond in het doen eener keuze aan de hand van de voorafgaande be schouwingen hij de voorkeur zou geven aan het Geldersche valleiplan. Hoezeer men ook zou kunnen betoogen, dat blijkens de vele rapporten en publiceeringen over dit vraagstuk waaromtrent in dit stuk enkel de voornaamste punten zijn besproken, ten einde door te groote uitgebreidheid het overzicht niet te schaden de beide plan nen zoo weinig in waarde verschillen, dat het voor de Regëering toch waarlijk geen bezwaar kan zijn om lot uitvoering van het Wijk bij Duurstede-plan te besluiten, nu daarop door belanghebbenden zoozeer prijs blijkt te worden gesteld, moet nochtans niet uit het oog worden verloren, dat de Regeering hier in de eerste plaats het alge meen Rijksbelang heeft te vertegenwoordigen dat dit algemeene Rijksbelang dus de hoofd zaak is, waarom zij de totstandkoming van deze scheepsvaartweg zou mogen bevorde ren. En als men bedenkt, dat bij de uitvoe ring van het Geldersche valleiplan voor, practisch gesproken, dezelfde aanlegkosten als bij aanleg van een Wijk bij Duurstede- kanaal de beschikking wordt verkregen over twee ruime, moderne scheepvaartwegen, waarvan één bestemd voor de Rijnvaart, hoog op de rivier uitmondende en aan reeds belangrijke industriestreken mogelijkheden van verdere ontwikkeling biedende, en één bestemd voor de binnenscheepvaart, wan neer men in aanmerking neemt, dat men dan voor lange jaren, zeker voor langeren tijd dan bij een Wijk bij Duurstedekanaai het geval zal zijn, van kanaalverruiming af js, en wanneer tenslotte overwogen wordt, dat in een verre toekomst wegens toenemend verkeer voor oogen. moet worden gehouden dat de aanleg van een Geldersch valleika- naal wellicht toch. niet zal kunnen worden ontgaan, dan mag ernstig de vraag worden gesteld, of bij de keuz? van een Wijk bij Duurstedekanaai hetalgemeen Rijksbe lang wel voldoende in het oog wordt ge houden. te meer, omdat de streekbelangen waarvoor bij het Wijk bij Duurstedekanaal gepleit is, toch zeer voldoende behartiging vinden door de aan het Geldersche vallei plan gekoppelde verbetering van het Mer- wederkanaal lusschen Amsterdam en de Lek* Zoo gesteld is de ondergeteekende van oordeel, dat het Algemeen Rijksbelang eerder zou leiden tot de keuze van een Geldersch. valleikanaal en dat daardoor bestaande be langen niet worden benadeeld. Ik heb mijn oogen nog eens goed uitge wreven vóór ik de hiervoor aangehaalde passage herlas. Ondanks dit zoo overtuigend uitgesproken oordeel van den Minister komt Z.M. even later er toe te schrijven; „dat in den aller laatste* tijd zich omstandigheden hebben voorgedaan, welke verdere overwegingen en ten slotte een andere oplossing meer aan bevelenswaardig maken." A priori lijkt, het zeker onmogelijk om na zulk eene diepgaande overtuiging nog bak zeil te halen. Maar dit daargelaten, is het inderdaad juist, dat de veranderde omstan digheden van zooveel gewicht zijn. dat deze de schaal naar den anderen kant vermogen door te slaan, m.a.w. naar het Wijk bij Duur stedeplan? 's Ministers motiveering van dit plan luidt aldus: „Het maken van een Geldersch valleika naal hangt samen met de totstandkoming van enkele werken in de Zuiderzee tot vor ming van IJ- en Eemmeren, onderdeel van de tot stand te brengen Zuidwestelijke inpol dering in de ingesloten Zuiderzee, waardoor dus noch kapitaal- noch rentelast van deze werken zouden komen tenlaste v. dat kanaal". „Bij de voorafgaande beschouwingen was aangenomen, dat na afsluiting van de Zui derzee en aansluitende aan de Noordweste lijke inpoldering tijdig met vorenbedoelde werken tot vorming van IJ- en Eemmeren zou kunnen worden aangevangen, zoo tijdig in allen gevalle, dat daarvan de uitvoering en voltooiing van een Geldersch valleika naal binnen een termijn van ongeveer tien jaren geene vertraging zou ondervinden. Evenwel is omtrent de tot nu toe gedachte volgorde, waarin de verschillende inpolde ringen in de afgesloten Zuiderzee zullen worden ter hand genomen, eenige onzeker heid gerezen. De vraag doet zich namelijk GYMNASTIEK. MELKMAN VOORTURNER. Naa/r wij vernemen is door het Bondsbë- stuur van het Koninklijk Nederlandsch! Gymnastiek-Verbond besloten den Neder-' landschen kampioen Melkman (U.D.L., Bergen op Zoom) als voortumer aaD te stellen voot dit seizoen ten behoeve van de vereenigingen die zulks wenschten. Aan vankelijk was gedacht aan een buiten- landsoh voortuirner, doch het Bondsbestuur, a-cht Melkman's capaciteiten gelijk staan met die van een buitenlandsehen voor^ turner. voor of het wel goed gezien is. om na den Wienngermeerpolder onmiddellijk een be gin te maken m. d. plm. 150.000 H.A. groote Zuidwestelijke inpoldering en of het niet veel eer om economische redenen aanbeveling verdient eerst de kleinere Oostelijke inpol dering (plm. 53.000 H A.) te beginnen. In dien dat het geval zou zijn, zou daarbij moeten worden overwogen of ook niet de ten behoeve van de Zuiderzeewerken te maken werken tot vorming van IJ- en Eem meren kunnen worden uitgesteld, waardoor groote bedragen aan rente en onderhoud gedurende een reek9 van jaren kunnen wor den bespaard." „Deze eerst kort geleden opgekomen vra gen eischen meuw onderzoek en dit zou feitelijk moeten zijn afgeloopen, voordat omtrent een Geldersch valleikanaal defini tief zou kunnen worden beslist. Na alles, wat in. zake de verbinding van Amsterdam «met den Boven-Rijn is voorgevallen, meent de ondergeteekende, dat verder uitstel in het nemen van eene beslissing omtrent deze scheepvaartverbinding moeilijk te aanvaar den is. Nu door mogelijk veranderd inzicht in de uitvoering van de Zuiderzeewerken spoedige en niet te kostbare uitvoering van hel Geldersch valleiplan niet zeker schijnt, is het Wijk bij Duurstedeplan het eenige, dat voor onmiddellijke uitvoering in aan merking kan worden gebracht". Een en ander komt dus hierop neer, dat de Minister vele mogelijkheden opwerpt, die een nieuw onderzoek eischen, waar opnieuw tijd mee heen gaat, redeh waarom Z.E. tot dat onderzoek niet wenscht mee te werken. Mijn vraag is nu: is dit motief het tijdverlies van zooveel gewicht, dat we daarom het Geldersche valleiplan moeten loslaten? Gesteld, dat deze mogelijkheden onderzocht werden en daarbij bleek, dat zij slechts in schijn bestonden, zouden wij ons dan hebben te schamen, dat wij begonnen zijn aan een werk ti.m. het Wijk bij Duur- sledeplan, waarvan de Minister zelf zegt, dat het algemeen Rijksbelang eerder leidt tol de keuze van een Geldersch valleikanaal. Maar ook al nemen wij clie mogelijkheden eens als werkelijkheden aan. dan. zegt de Minister, zullen groote bedragen aan rente en onderhoud, gedurende een reeks van jaren worden bespaard. Worden die bedragen dan niet opgeheveii door de kosten, die, wanneer het Wijk bij Duurstedekanaal wordt gegraven, het gevolg zullen zijn van het door den Minister ge noemde hoogst belangrijke feit. dat men met het valleikanaal voci langere jaren dan bij een Wijk bij Duurstedekanaai van kanaal- vermiminfl af is? Maar afgezien van dit kosten equivalent, juist wanneer het gaat om een kanaal, dat zooveel qualiteiten heeft als het valleikanaal moet er een slreven bestaan dat eiseht evenzeer het Rijksbelang om tot uitvoe ring van dat kanaal-plan te komen, moet een weg woi'den gevonden, niet om dat plan den rug toe te keeren. maar om de bezwaren uit den weg te ruimen, ook al kost dit nog eerngen tijd. Wat beteekentdie tijd tegen over de lange jaren van voordeel door een valleikanaal, wij hebben toch ook dit plan. voor de toekomst te bezien, we heb ben toch ook met onze nazaten rekening te houden. Dat oprechte streven tol behoud van 'tval lei plan. dat volgens den Minister zooveel meer goeds in zich heeft dan het Wijk bij Duurstedeplan. heb ik gemist in het betoog van den Minister.' Maar waar een wil is, is een weg. En die weg zullen onze ingenieurs als hun de gelegenheid wordt gegeven en wij niet voor den tijd terugdeinzen, ongetwijfeld vinden. En misschien wel heel spoedig. Ik geef 't direct voor beter, maar wil toch op merken. dat, beschouwt men den toestand van de Zuiderzee, zooals zij na de afsluiting door den dijk van Wieringen tot Piaam zal zijn. dc Zuiderzee met de Noordzee dan geen verband meer zal hebben en dus geen eb- en vloedstroom daar meer zullen voorkomen. Het water zal in de afgesloten Zuiderzee (nu eigenlijk fcuidermeer geheeten) een vast peil behouden. Onder deze omstandigheden zal golfslag van eenig^. beteekenis in dat ondiepe water van het Zuidermeer niet kun nen voorkomen. Aangezien echter de bodem Ier plaatse van de uitmonding van het val leikanaal bij de Eem grootendeels bestaat uit slappe kleigrond, zou aan aanslibben voor een deel van de vaargeul moeten worden gedacht en zou, maar dan ook alleen voor hel gedeelte, waar de waterstand het laagste is. gemiddeld 7 A 8 voet, een beschutting door een dijk van geringe hoogte het aan slibben moeten voorkomen. Deze dijk zou dan gelegd kunnen worden vóór dat met de werken tol vorming van IJ- en Eemmeren begonnen wordt. Hoe het ook zij een oplossing zonder de werken van IJ- en. Eemmeren moet hier mogelijk zijn. De eventueel meerdere kosten zullen dan meer dan voldoende geëquiva- leerd worden door de waarden voortvloeiende uit de totstandkoming van het valleikanaal, dat bij den Minister, ook ondanks de denk beelden ..Mussert", de voorrang heeft boven het Wijk bij Duurstedeplan. (3de alinea blz. 14- van de memorie van toelichting). •T. J. VAN CAPELLE. Oud-lid der Staatscommissie voor de Binnenvaart. VOETBAL. OEFENWEDSTRITD WESTELIJKE ELFTALLEN. De Technische Commissie op zoek naar nieuwe spelers. 'Alvorens het Nederlandsch elftal, dat ofl 2 November a.s. te Ziirich tegen Zwitser land moet uitkomen, wordt samengesteld, heeft men een oefenwedstrijd in elkaar gezet tusschen een tweetal Westelijke elf tallen en voorts wacht men de prestaties af van verschillende spelers in de twee serai- interlandwedstrijdèn, die Zondag a.s. zul len plaats vinden n.l. te Deventer Oost- NederlandWest-Duitschland en to Maas* trichtZuid-NederlandLuxemburg. De Technische Commissie van den K.N, V.B. schijnt dc overtuiging te zijn toege daan, dat grondige veranderingen in onze" nationale ploeg noodzakelijk zijn, vooral waar het de voorhoede betreft (uitgezon derd de midvoorplaatsvoorts de spil- plaats en den speler, die Van Kol als partner heeft. De leden van de Technische Commissie* die gistermiddag te Amsterdam in het Olympisch Stadion aanwezig waren, zullen vermoedelijk wel vooral naar die spelers gekeken hebben die eventueel voor een dier plaatsen in aanmerking zou kunnen komen. Allereerst zouden we de buitenspelers kun nen noemen. En die hebben althans niet aan de verwachtingen voldaan. Gerritsc wisselde goede met heel zwakke momenten af; onze indruk was, dat hij veel beter kan. Vooral'na de rust verviel hij telkens weer in zijn oude fout, to lang drijven, wachten met voorzetten, waardoor de ach- terhoede der tegenpartij steeds gelegen heid kreeg zich behooriijk op te steller Zijn clubgenoot op den anderen vleugel speelde meer constant, raaaT schitterend was het zeker niet. In het andere elftal was Van Nellen wel snel, maar hij vergat voor zetten te geven, toc*h wel een eerste ver- cischte van een vleugelspeler. Als rechts* buiten'! trad Hanse van R.C.H. op (Hen driks die oorspronkelijk was gekozen, kou niet uitkomen wegens een Zondag j.l. to Hilversum opgeloopen blessure). Hij was wel de minste van de vier, al trad zijn. doortastendheid op den voorgrond. Wat de binnenspelers betreft, StrijboscH en Van E verdingen zijD goede doorzetters, maar tegen een technisch spelende ploeg zullen zij het ten eenemale moeten afleg gen. De Z.F.C.-speler De Maar zal het wel leeren. zijn samenspel met Homborg was bijwijlen uitstekend te noemen, terwijl hij ook niet aarzelde om wanneeT hij de kans kreeg een schot in te zenden, waarvan er twee doeltroffen. Van Osch was tactisch misschien een der beste spelers op het veld, zijn opstellen is bijna altijd goed, maar, voor doel raakt hij d ekluts kwijt en zijn schieten is niet st-e<rk te noemen. Wat de spilplaatsen betreft Van den Berg van Sparta en Ramaker van A.D.O. gaven el kaar in kracht niet veel toe, al vonden wij het plaatsen van den Rotterdammer, voor al het openen naar de vleugels veel beter .dan van den Hagenaar. Het zal ons be nieuwen wat Kools Zondag a.s. op de spil- plaats te Maastricht zal presteeren. Van de vleugelhalfs vonden wij Breitnef, de beste. In de tweede helft had hij Ger- ritse volkomen in zijn macht, zijn steunen, van de voorhoede was soms uitstekend en zijn geestdrift is nog altijd even groots Ook de Z.F.C.er Rep speelde niet on aardig. Wat de backs betreft, Diepenbeek cn De Bruin waren niet verschenen, de laatst© naar wij meenen ook al door een opgeloo pen blessure. Lambers en Lietzen vormden nu de achterhoede der A-ploeg: Van der Geest en Frenk die van dc B-ploeg. Geen van vier kwam in aanmerking om de Oran jetrui te dragen, hun spel was meermalen verdienstelijk, maar zulke verdedigers heb ben wij er talrijke in on9 Jand„ Rest nog de keepers en de midvoors. Odijk van de Hollandiaan is de keeper, die voor het publiek speelt. Van der Mach* van Fcvenoord valt op door het uitstekend stoppen van hooge ballen en die kreeg hij wat. Doch hij heeft weinig kijk op lage ballen. De meeste der gemaakte doel punten waren beslist onhoudbaar, en dat zegt toch wel, dat beide doelwachters hun werk naar behooren hebben verricht, al kunnen wij hensch nog wel ren tijdje het bewaken van het Oranjedoei aan Van der Meulen toevertrouwen Koper van Zandvoort en Lagendaal van Xerxes zijn beiden lang, beschikken over een goed schot, verdeelen het spel behoor lijk, maar zijn te langzaam, een fout d»e b.v. ook Barendregt aankleeft. Dat pittige dat eon midvoor moet kenmerken, dat door tasten, dat missen we en daarom twijfelen we er niet aan, of Van Reenen zal zijn plaats behouden. Doch alweer dient gezegd te worden, dat beide spelers lang niet on verdienstelijk speelden en beiden^ scoorden eenige fraaie goals. Het was een gemoedelijke aardige wed strijd om te zien. Snel ging het spel van doel tot doel en af en toe werd er geest driftig gestreden. Daar er nog al wat doel punten gescoord werden, was het ook voor het publiek een goede wedstrijd. De B-ploeg won met 54. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10