Op elke wond Purol Radio-Distributie KATWIJKERS GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. W. A. GOUW 9638 MAN OVERREDEN EN GEDOOD Gistermiddag heeft op den Westzeedijk te Rotterdam een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. 0e 30-jarige Noorsche zeeman Thorbjorn Se.nib, die zich in beschonken toestand in een café aan den Weslzeedijk bevond, werd daar door de vrouw van den caféhouder ui', verwijderd. Hij viel op straat en kwam terecht onder een sleeperswagen, beladen met 2 ton pulp, die bestuurd werd door C. S. uit de Lom bardstraat aldaar. De wagen ging den man over de borstkas. Toen men hem opnam bieek hij reeds overleden te zijn. BUITENLANDSCH GEMENGD. IN EEN WORSTMACHINE BEKNELD GERAAKT. In de slagerij van de firma v. d. Poel aan den Goudschc Rijweg te Rotterdam was de 28-jarige slagersknecht J. J. A. van den Hil- ledijk bezig vleesch in een worslmachine te stoppen. Hij is daarbij met de rechterhand te ver in de machine gegaan, tengevolge waarvan de twee voorste vingers van die hand algesneden werden. TEGEN EEN TRAM GELOOPEN Gistermiddag is onder het viaduct voor de Spaarndammerstraat te Amsterdam een ernstig ongeval gebeurd met een elfjarigen knaap die tusschen de pijlers van het via duct aan hel spelen was. Toen lijn 6 langs de pijlers reed vloog de knaap plotseling den weg op en rende met een zwaren smak tegen de tram aan. De schok was zoo hevig, dat hij per auto van den G. G. D. naar hel Wilhelminaga9thuis moest worden vervoerd. De jongen is er zoo erg aan toe, dat men voor zijn leven vreest. Volgens een der ooggetuigen treft den be stuurder van de tram geen schuld. KINDERVERLAMMING. Te Alkmaar beeft zich bij een 13-jarig jongetje een geval van kinderverlamming voorgedaan. Do patiënt is in het ziekenhuis opgenomen. o MET BIJL EN MES ELKAAR BEWERKT. Eergisteren ontstond in Est Cbij Wa<*3- noijen (Geld.), een hooggaande twist tus- schen zekeren V., wonende onder die ge meente, en zijn ongeveer 20-jarigen neef O. V., woonachtig in de buurtschap „Hoender- boscb" te Ophemert. Met een bijl sloeg O. V. zijn oom een pink geheel af, terwijl deze zijn neef met eeD mes ernstig aan de hand verwondde. De jongeman nam daarop de vluoht, om «an arrestatie te ontkomen. De politie heeft hem tot dusver niet kunnen ontdekken. Het vermoeden wordt geuit, dat hij per trein de wijk heeft genomen naar een andere plaats. Naar men ons me dedeelde, was drift de ooriaak van de ruzie. („Tel.") VECHTENDE BRUILOFTSGASTEN. Eergisteravond heeft te A-lbergen, onder de gemeente Tubhergen. een hevige vecht partij plaats gehad op de bruiloft van den landbouwer K., aldaar. De drie gebroeders G. hebben Van der A met messteken ern stig toegetakeld. De bruidegom is door de bruiloftsgasten een gat in hel hoofd ge. slagen. Ook een tiental bruiloftsgasten werd min of meer ernstig gewond. In den avond heeft de burgemeester van Tubbergen met drie politie-agenten zich naar de ruziema kende feestgangers begeren en onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Twee van de ge broeders G. zijn gearresteerd. Veertig getui gen zijn gehoord. EEN ONGELUKSREIS. De Hamburgsche bark „Padua", die gis teren te Delfzijl binnenliep om een lading salpeter te lossen, heeft aan de maat schappij te Emden gerapporteerd, dat zij onderweg, ten Westen van Zuid-Amerika. op 30 gr. Z B. zeer ruw weer heeft gehad Tij dens een storm werden niet minder dan drie leden der equipage van dek geslagen en vonden den dood in de golven. Later is nog een vierde man bij stormweer uit den mast gevallen. Het eigenaardige is, dat in dit gedeelte Van den Stillen Oceaan het weer over het algemeen 9teeds uitmuntend is. DE VLUCHT OVER DEN OCEAAN. Zooals bekend, wilden de oceaanvliegen Boyd en Connor, die met de Columbia uit Harbour Grace op Nffc^fnuudland waren vertrokkeD, een poging doen om het viieg- veld Croydon bij Londen te bereiken. Gisteravond om 7 uur werd daar echter bericht ontvangen, dat de vliegers wegens een mankement aan het benzinereservoir op Trescow, één der Scilly eilanden, voor de lersche kust, warej geland. De oceaan- vlucht is dus volbracht. Zij zouden heden naar Londen verder vliegen. Boyd en Connor hebben den overtocht in 24 uur eD 10 minuten volbracht, wat de kortste tijd is van de zes nu gelukte vluch ten van West naar Oost. „Je hebt die mast heel aardig overeind g(*zet, maar waarom heb je de antenne zoo laag vasi gemaakt?" ..Ja, zipt Uwes mefrau. ik kon niet hooger klimmen (Passing show) DE VLIEGTOCHT VAN MATOOR KINGSFORD SMITH. Majoor Kingsford Smith, gebruikt een sportvliegtuig, een Avro Sports Avian met een brandstof-capaciteit voor 24 uur vlie gen aan één stuk. Hij heeft onlangs bekend gemaakt dat hij naar Melbourne terugging om met zijn verloofde juffrouw Mary Powell te trou. wen. De route die hij volgt, is Rome, Athene, Aleppo, Basra, Busjir, Bender Abbas, Karatsji, Calcutta, Rangoon, Ba tavia, Soerabaja, Bima en Port Darwin. Hij berekent een snelheid van 160 tot 170 K.M. in het uur te kunnen volhouden. Gisteren rariveerde hij te Athene. DE SLACHTOFFERS DER R ioi Gisteravond 6 uur waren 80.000 menschen langs de te praal gestelde lijkkisten in de Westminster Hall te Londen getrokken en de bloemen, die zij meegebracht hadden, konden niet meer in de ruime hal geborgen worden. Aangezien de Hall eerst om 10 uur 's avonds werd gesloten, zullen naar schatting'ongeveer 100.000 menschen de* slachtoffers van de ramp een stille hulde hebben gebracht. EEN BUREAU VOOR BLINDE PASSAGE. Benige dagen geleden heeft de politie te Marseille aan boord van een vertrekkende mailboot, eenige blinde passagiers gear resteerd. Bij hun verhoor kwam vast te staan, dat er daar ter stede een bureau be stond, waar men tegen betaling behulpzaam was bij het verkrijgen van een plaatsje als blinde passagier op naar Amerika vertrek kende schepen. In verband hiermede is een barhouder, zekere Sabee Mahommed en een metselaar gearresteerd. ALPHEN. Ned. Herv. Kezk. Uit het heden verschenen jaarverslag 1 Juli 1929—30 Juni 1903 van kerkcontributie der Ned. Herv. Kerk blijkt, da4 in het af- geloopen jaar is ontvangeD een bedrag van f. 6570.67, tegenover f. 5147 in het vo rige jaar, aldus een vooruitgang van ruim f. 420. Door den heer S. in de Julianastraat werd bij de politie aangifte gedaan van de vernieling van een ruil van zijn woning door zekeren L. De schade werd door dezen vergoed. Gevonden voorwerpen: 1 portemon- naie met inhoud, 1 dames-parapluie tom- pouce, 1 portemonnaie met inhoud, 1 nik kelen on 1 zilveren vulpotlood. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. HAZERSWOUDE. Chistelijke Jongelingsvereeniging. De Christelijke Jongelingsvereeniging „Eere zij God", die hun wekelijksche verga-, deringen weer zijn begonnen, besloten in hun eerslgehouden vergadering wederom in dpn a.s. winter eenige sprekers uit te noodi- gen voor het houden van lezingen. In die zelfde vergadering had bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren S. de Bruin, voorzitter; F Kiehl, 2e voorzitter; P. Ver heul, secretaris; J. Fase. penningmeester en Joh. de Kort, alg. secretaris. Te water geraakt. Door het breken van een sloepbalk, stortte mej v. V. voorover in het water. Op haar hulpgeroep snelde mej v. d. KI. toe en hielp haar uit het natte element bevrijden. Bij de gehouden wegenconlrole wer den eenige personen bekeurd, aangezien zij geen geldige wegenbelaslingkaart konden vertonnen Men zij dus gewaarschuwd. Dit geidt ook voor hen, die hun rijwielen nog niet van een rijwielmerk hebben voorzien. Mej A. S. heefi bij een val haar pols gebroken, zoodat heelkundige hulp moest worden verleend. vVADDINXVEEN. 25-jarig bestaan van de Chr. Zangver. „De Lofstem". Dezer dagen gaf de Ohr. zangver. ,,De Lofstem" een jubileuraavond ter gelegen heid vaD het 26-jarig bestaan, in de Geref. kerk alhier, welke daartoe door het kerk bestuur welwillend was afgestaan. De ope ning geschiedde door den eere voorzitter den heer P. Lyklema, in tegenwoordigheid van den beschermheer, den burgemeester P. A. Troost; waarna het programma keu- i rig en vlot werd afgewerkt. Tusschen de zangnummers bracht de heer C. J. de Man, directeur der vcroeniging eenige orgel-soli teD gehoore. De onderat- deeling van ,,De Lofstem" het meisjeskoor „Soli Deo Gloria", verleende eveneens medewerking. De kerk was stampvol en van de gelegenheid om het bestuur te feliciteeren, werd een ruim gebruik ge maakt. RECLAME. ZWAMMERDAM. DE NIEUWE RIJKSWEG. Het adres afgewezen. Een 11-tal landbouwers uit deze gemeente hebben destijds bij den Minister van Water- staal een adres ingediend om bezwaren in te brengen tegen het voorgenomen plan tot omlegging van den rijksweg achter den kom .van het dorp. Naar wij vernamen, hebben de adressan ten thans namens den Minister bericht ont vangen, dat geen der in het adres aangevoer de motieven den Minister aanleiding geven om in het voorgenomen plan wijziging te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornelis Hermanus, z. van Jo hannes Streng en van Lena Adriana Kemp Johannes Anthonius, z. van Johannes Marinus Vonk en van Annigje Cornelia Jacobi. Overleden: Johanna Maria Margaretha Steenbergen, 1 dag, (overleden te Utrecht). De jaarlijksche Unie-collecte voor Scho len met den Bijbel, in deze gemeente gehou den, heeft opgebracht de som van f. 187.32. Bij openbare verkoop in het hotel „De Rustende Arend" alhier ten overstaan van den notaris H J. B. van de Kreke van Aar- landerveen van het woonhuis met schuur en erf. Brugstraat A. 38 alhier, werd het per ceel in bod eebrarht op f 2200 door den heer M van Muiswinkel te Alphen a. d. Rijn. Bij den afslag werd niet gemijnd waarna het perceel voor genoemd bedrag aan den heor van Muiswinkel q.q. werd toegewezen. AALSMEER. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Maandag 20 October, des namiddags 2.30 uur, in openbare vergadéring bijeen. Onder zijn motorrijwiel. In het Oosteinde reed een motorrijder tegen een lantaarnpaal. Het gevolg w»>«, dat de motor met zijspanwagen omsloeg en de rijder er onder viel. De man kon zich zelf niet losmaken, doch op zijn hulpgeroep snelden eenige personen toe. die er in slaagden hem uit zijn netelige positie te verlossen. Behalve eenige lichte verwon dingen bleek hij er goed le zijn afgekomen. Na ter plaatse te zijn verbonden kon hij zijn reis voortzetten. Het water zaktl Daar de stoomgemalen van de Haarlem mermeer op last van Rijnland sinds Don derdag zijn stopgezet, naar wij vernamen wegens een defect aan de machine te Spaarndam. is het water in den boezem reeds belangrijk gezakt. Nog juist op tijd, daar het hier en daar in deze gemeente een onrustbarende hoogte had bereikt. „Sursum Corda". Hot. Chr. HarmomegezelBchap „Sursum Oorda" hield zijn jaarvergadering in „Irene", onder voorzitterschap van den heer Jac. v. d. Laarse. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal werkende leden 40 bedroeg en 5 adspiranten, of resp. 11 en i meer dan in het vorig jaar. De rekening van den penningmeester sloot in ontvang sten 6D uitgaven met een bedrag van f. 1900. De opbrengst van de gehouden straatcollecte was f. 580 geweest. Als be stuursleden werden herkozen de heeren Jac. van Breemen, G Dekker en W. Har- ting. Na afwerking van de agenda werd de avond verder doorgebracht met zang en muziek, terwijl het aan de noodige traota- ties, welke dom" gedienstige dames werden verstrekt, niet ontbrak. HAARLEMMERMEER. Terbetering Ijsbaan? Zijn onze inlichtingen juist, dan bestaat b\j de IJsclub „Huolddorp" het plan voor het a.s. winterseizoen de oude bij de genie- dijk nabjj Hootddorp gelegen ijsbaan een belangrijke verbetering te doen ondergaan en daardoor in een voor de ijssport meer bruikbaren staat te brengen. In vroeger jaren bood het ijs in de Hnrpfdvaart over een afstand van ruim 18 K.M. een prachtige gelegenheid voor schaat senrijden en beersebte er steeds een gezellige drukte op de lange prachtige ijsbaan. Dit echt oud-Hollandsch ijsvermaak is aldaar helaas niet meer te vinden, nn bij vriezend weder het ijs in die vaart zoo lang mogelijk door motorbooten wordt opengehouden en maar zelden meer een goede baan wordt verkregen. Ook- op de Kruisvaart, zal het ijsvermaak wel tot een verleden gaan behooren, nu dit water voor het verbreeden van den Kruis weg nagenoeg geheel gedempt is. Daarom is het te hnDen. dat de IJsclub het nlan om de oude ijsbaan weder in goede conditie te brengen, met kracht zal doorzetten. Gen en ander over wcest rijden- Door bestuurders van auto's wordt in de kommen der dorpen in Haarlemmermeer nog steeds met een veel te grnote snelheid ge reden. Er zijn er onder, die met een vaart j van 50 a 60 K.M. door 't dorp vliegen en zicb in 't geheel niet storen aan de geplaatste borden van de Kon. Ned. Autom. club en Motorrijwidv.'reeniging. Het is op merkelijk, zooveel dieren er in den laatsten tijd door in woeste vaart passeerende auto's op de wegen in deze gemeente worden over reden en gedood. Er gaat bjjna geen dag voorbij °I bonden en katten, die niet tijdig meer nit den weg kunnen komen, worden het slach'olfer van het autosnelverkeer. dat echter in de dorpen wel wat meer aan beperkende bepalingen moet worden ge bonden. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer G, reed gisteren op den Hoofdweg alhier en zag een tweetal honden in den graskant, die dartelend been en weer spron gen Hij temperde direct zijn vaart, doch kon, toen een der dieren p'.olseliog den weg overstak, een aanrijding niet meer voor komen en kwam met den hond in botsing, waardoor den motor over den kop sloeg en G. er af werd geslingerd. Hij kwam met het hoofd op den grond terecht en werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Hij werd per auto naar zijne woning gebracht en onder geneeskundige behandeling gesteld. Zjjn toestand liet zich echter gelukkig be vredigend aanzien. Onaangename gewaarwording. Gisteravond werd op den Sloterwog var, een uit de richting Amsterdam komendo auto plotseling de voorruit met een steen ingeworpen. De bestuurder werd door de wegspringende glasscherven in het gelaat verwond. Vermoedelijk heelt een opgeschoten kwajongen, die zich met andere jongens in den kant van den weg bevond, zich met steenen gooien bezig gehouden, maar zeker heid kon daaromtrent niet worden verkregen, evenmin of de ruit bij ongeluk werd geraakt dab wel opzettelijk als mikpunt was uitge kozen. Voor' den autobestuurder was het intusschen een hoogst onaangename gewaar wording. Tot onderwijzer aan de bijzondere school do Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink), is benoemd de heer Niidam te Franeker. H1LLEGOM. Geen verhooging. De Gemeenteraad heeft in den loop van dezen zomer besloten ora bet presentie geld van 4 gulden te verhoogen tot op 6 gulden per zitting. Nu is er een bericht ingekomen van Ged. Staten, dat zij niet aan het verzoek om verhooging van het presentiegeld voor de raadsleden kunnen voldoen. Verkooping. Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin aan den Stationsweg No. 78, groot 9.98 Aren, dat in bod stond op f. 6200, is ten overstaan van notaris De la Ha.vze uit. Heemstede afgeslagen. Het werd op f. 200 gemijnd en voor E. 6400 aan den beer F. Warmerdam toegewezen. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Polilie-bureau: arm band, broche, rozenkrans, 9tuk gaas. Te bevragen aan de volgende adressen: A Imanse. Hofsldaal 37, grijze dames handschoen, M. van Rooden, Leidsche- slraat 16, pakje inh. nieuw stel heeren- onderkleeding, M. Verschoor, Leidsche- slraat 128, motorbril, N. van der Werft, Loosterweg II 92 twee knolten katoen no, 4 KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van L. van Duijneu T. van Beele Jacob, z van C. Aandewiel en W. van der Plas Wijntje, d. van C. Aandewiel en W. van der Plas Pietje, d. van P Schaap en J. van Beelen Janna, d van M. Peeman en G. van der Plas Cornells, z. van W. van der Boon en P. van Beelen Jannetje, d. van A. Hoek en W. van Duijn Leenderi. z. van L. van der Meij en J van Beelen Overleden Arij Berkheij 72 j.. echtgenoot van K. den Hollander. Ondertrouwd: H. H van Tricht en N. do Jong G. Vlieland en D. Haasnoot. Getrouwd: P. Kraaijenoor en N. Hoek L Remmelzwaal en E. van Duijvenbode. KATWITK AAN DEN RITN. Vergadering De Hanze. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze' hield dezer dagen een ledenverga dering in het parochiehuis. De voorzitter, de heer W. Cacpers. opende de vergadering met gebed en heette allen welkom. Ver volgens installeerde spr. het nieuwe lid, den heer v. d. Drift, en sprak den wensch uit, dat de heer v. d. D. een trouw lid der vereeniging moge worden. In behandeling kwam de beschrijvingsbrief voor de Cen trale Raadsvergadering. Na eenige bespre king, werd besloten mei de voorstellen Haar lem inzake Rijkstelefoon, voorstel Rotter- dam betre tonde coöperatie N. Spoorwegen, on Rotterdam aangaande de Arbeidswet, mee to gaan. Als afgevaardigde voor de Centrale raadsvergadering werd gekozen de heer M. C. van den Berg. secundus de heer Nic J. Winters. Een voorstel om jaarlijks een feestavond le organiseeren vond algeraeene instemming. Vooal het 12</s jarrig bestaan zal feestelijk, doch vooral kerkelijk, worden herdacht. Het bestuur zal een en* ander uitwerken. Een vraag betreffende „Santos" zal de voorzitter van Santos tegelegenertijd beantwoorden. De heer Rietveld klaagde over de minder vlugge bediening der telefoon. Men moet dikwijls lang wachten voor men van het kantoor gehoor krijgt. De voor zitter zal zulks ter sprake brengen bij het bestuur der Chr. Middenstandsvereeniging. Een vraag over de Retraite zal in bestuurs vergadering behandeld worden. Op een vraag van den heer Mulder over te houden lezingen op de jaarvergaderingen antwoordde de voor zitter, dat momenteel de agenda hiervoor te uitgebreid was. Hierna sluiting dezer geanimeerde vergadering met gebed. Do opbrengst van de maandelijksche collecte voor het Bouwfonds der Geref. Kerk I.euroeg f.72 29. Voor hulpbehoevende kerken werd ge collecteerd een som v.yi f. 45.37. ADVERTEERT IN HET Het blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentiön en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. Geen keuze uit 2 stations, maar keuze uit 20 stations. Geen levenslange betaling, maar na hoogstens 5 jaar vrij van betaling. AANSLUITINGSKOSTEN I. 20.—. ABONNEMENT f. 5 PER MAAND. ONDERHOUD VRIJ. Luidsprekers naar keuze, ook electro-dyna- misc.he; versterkers en electrische klokken. Vraagt nog heden verdere inlichtingen bij: VOORSTRAAT 64—66 - KATWIJK a. ZEE. KATWIJK-AAN-ZEE. Vergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afd. Katwjjk van bovengenoemien bond vergaderde gisteravond in Casa Cara. De voorzitter G. Vooys opende de ver gadering met te laten zingen Ps. 6810, ging toen voor in gebed en la3 tenslotte Spreuken 22. Spr. .boete allen hartelijk welkom en sprak er zjn blijdschap over uit, dat deze ver gadering een 50-tal leden waren aan wezig zoo druk bezocht was. Hij ver welkomde den heer Simons nit Utrecht, hoofdbestuurder van den bond, die op dezen avond het woord zou voeren, en ook leden van de aid. Valkenburg, die hier aanwezig varen. Na een inleidend woord van spr, tas de secretaris J. van Duyn de notulen van de vorige vergadering, die werden goed gekeurd. De heer Simons besprak nu het „Regle ment Pensioenfonds". De volgende organi saties: 1. De Dioc. Vakbond van R.K. Patroons in het bloembollenbedriji in het Diocees Haarlem. 2. De Chr. Patroons/er- eenjging voor de Bloembollenstreek. 3. De Bond van Werkgevers in het Bloembollen- bedrijf 4. De Ned. R.K. Bond van Bloemist-, Tuin-, Land- en Veenarbeiders. 5. De Ned. Chr. Landarbeidersbond en 6 De Ned. Bond ran arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf zijn overeengekumen om een fonds te slichten, waaruit aan oude of inva lide arbeiders een uitkeering kan worden verstrekt, volgens nader te omschrijven regelen. Spr. ging na hoe de bijdragen aan het fond., jaarlijks tusschen de genoemde organi saties worden vastgesteld. Tot de bij bet fonds aangesloten patroons wordeD geacht te behooren alle door bet collectieve contract voor het bloembollenbedrrjl gebonden werk gevers en zij, die vrijwillig tot het fonds toetreden. Patroons die vrijwillig tot het fonds wenschen toe te treden kunnen slechts toegelaten worden, Indien zij verklaren, dat zij do bepalingen van het collectieve con tract voor het bloembollenbedrijf voor zich als bindend beschouwen. Spr. behandelde voorts, hoe het for^5 beheerd wordt. De helft van de bes.uursleden wordt aangewezen door de patroons, de andere helft door de arbeidersorganisaties, met dien verstande, dat elke organisatie minstens een vertegenwoordiger in het be stuur aanwijst. De voorzitter wordt voor den duur van een jaar beurtelings uit de vertegeuwoordigers der patroons- en arbei dersorganisaties aangewezen, tenzij een der groepen eenstemmig van haar bevoegdheid in deze afstand zon doen. Spr. sprak nu over de uitkeeringen. Aan hen, die als arbeiders werkzaam zrjn of waren bij tot dit fonds toegetreden werk gevers, zal, indien zij den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt een nitkeering, hier ouderdomspensioen genoemd, worden ver strekt. Het ouderdomspensioen bedraagt voor arl eiders met minstens 10 diens'jaren f.6p week is f.7- 2J f8'—,. en zoo tot en met minstens 40 dienst- jartn L12.— per week. Dil ouderdomspensioen wordt slechts ge durende 26 jaren per week genoten en wel 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6