HARTEVELT's JENEVER s TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEEKBERICHT. Barometerstand. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 10 October, medegedeeld door het Kon Ned. Meteorol fnst. te De Bilt. Hoogste stand 767.6 te Toulouse. Laagste stand 736.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 11 Oct.: Meest matige. Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Aanvankelijk nog licht bewolkt, droog en eenige kans op nachtvorst. Weinig of geen regen en iels zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. P.) 12 uur 'smidd.12 gr' C. (54 gr. P.) 3 uur nam.: 12 gr. C. (54 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zaterdag. Hoogste stand des voorm. te 4 u. 26 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 44 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrjjdag 5.52 n.m. tot 5.49 v.m. co in Liter- en Literflesschen ALOM VERKRIJGBAAR! NA DE RAMP DER R. 101. LONDEN, 10 Oct. (V.D.). Vroeg in den ochtend hebben manschappen van de Royal Airforce de Igken van hun kameraden van de R 101 van het lijkenhuis gehaald en ze in de statige en historische Westminster Hall gelegd. Daar liggen de 48 lijken ge durende den geheelen dag, het stoffelijk overschot van den minister van luchtvaart naast die van de manschappen der meest bescheiden zangen, waarmede hun de groot ste eer, die het rijk kan verleenen, wordt bewezen. Ren groote menigte zwijgende men- schen van alle rangen en standen defileerde langs de lijkkisten. Te twaalf uur heden middag werd in de St. Paul's Kathedraal een herdenkingsdienst gehouden. Behalve de Prins van Wales, die den koning ver tegenwoordigde, waren aanwezig de hertog van York, het Britsche Kabinet, de eerste minfct rs der d minions, d Fr n che min s'er van luchtvaart Eynac, de Italiaansche gene raal Balho en vele vertegenwoordigers van andere landen, waarvan velen speciaal naar Engeland waren gekomen om de plechtigheid bij te wonen en Britannië deelneming te be tuigen met de ramo. Zoowel de plechtigheid in Westminster Hall als die in de St. Paul's was zeer indrukwekkend. Morgen zullen van 3.45 tot 5.15 alle draadlooze stations zwijgen. Enkele voet balwedstrijden ziïn van 3 -tot 415 uur ver schoven, terwül matinees en de schouw burgen etc. z'rjn afgelast. Hef zal morgen een «chte rouwdag zijn voor het Engelsc-be volk. GRATIE GEWEIGERD. BERLIJ1JJ. 10 Oct (Wolff). President von Hindenburg heeft het verzoek om gratie van de drie veroordeelde Reichswehr officieren afgewezen, daar hij van meening is, dat in deze moeilijke tijden discipline in de Reichs- wehr allernoodzakelijkst is. LAFHARTIGE MOORDPARTIT IN MEXICO. MEXICO. 10 Oct (Reuter). In een kerk te San Carlos in den staat Tabasco waarin de geloovigen voor een dienst waren bijeen- gpkomeo hpbben bandieten een inval ge daan. Zjj plunderden de aanwezigen uit, barruadHHrdpn de deurpn en 9takpn het ge bouw vorvolgona in brand Volgens de voor loopige berichten zijn 80 mannen, vrouwen en kinderen levend verbrand. HINDENBURG TE AKEN. AKEN. 10 Oct. (V.D.) Onmiddellijk na aankomst aan het station begaf president von Hindenburg zich naar het Raadhuis, waar hij in de Keizerzaal werd ontvangen. Onder de vele autoriteiten bevonden zich ook Nederlandsche belangstellenden o.a. de commissaris der Koningin in de Provincie Limburg baron Hövell tot Westerflier, na mens H M de Koningin, het lid van Gede puteerde Staten van Limburg Maenen. dr. Poels, de heer Mous namens de directie van de Staatsmijnen in Limburg, de burgemees ters van Maastricht en Heerlen, de heer Erkens politiecommissaris in het grensge bied te Heerlen en de Nederlandsche consul- generaal te Aken jhr Pelzer Berensberg. Het eerst werd het woord gevoerd door den regeeringspresident Stieler. Daarop sprak de 0berbürgermei9ter van Aken dr. Rombach. die den president namens de stad het eereburgerschap verleende. President von Hindenburg dankte voor de hem bewe zen eer en spoorde de bevolking aan met moed te trachten den crisistoestand te over winnen en mee te werken aan den opbouw van een nieuw Duitschland. Hierna zongen de aanwezigen het Duit- 9che volkslied. Vervolgens begaf de presi dent zich naar het bordes van het raadhuis om de groote menigte die op het marktplein stond met een enkel woord toe te spreken, in den zelfden geest als hij zooeven had ge daan De op het marktplein opgestelde zang verenigingen voerden daarop een zangnum mer uit, waarna von Hindenburg onder groot gejuich het raadhuis verliet. In den middag heeft.de president in het nieuwe Kurhaus de veteranen en de oorlogs invaliden bezocht. In het Waldstation woonde het grijze staatshoofd een sport- demonstratie van de Akensche sportver- eenieineen bij Tenslotte werd een rondrit door de stad en omgeving gemaakt en den Dom bezichtigd. Hedenavond om acht uur vindt in het nieuwe Kurhaus een officieel feestdiner plaats. o HET VRITE WOORD IN POLEN. SOSNOW1TZ, 9 Oct. (Wolff.) De eerste gemeenschappelijke verkiezingsvergadering der opposilioneele partijen, werd door een groote troep leden der regeeringspartijen uit eengedreven. Het vergaderlokaal werd afge broken. Elf personen liepen verwondin gen op. 0 DE OPSTAND IN BRAZILIË. NEW-YORK, 10 October. (V.D.) In het hoofdkwartier der opstandelingen te Rio Grande do Sul is tnans bekend, zal 3/4 der regeeringstroepen zich bi] de opstan delingen heeft aangesloten. De opstandige krijgsmacht marcheert in twee groepen op Rio de Janeiro aan. Alle spoorwegen in het ZuideD van het land zijn stilgelegd. De opstandelingen probeeren de belangrijke haven Santos af te snijden van het ach terland. In tegenstelling hiermede beweert de regeering te Rio de Janeiro, dat de op standelingen in Mmas Geraes geduchte verliezen hebben geleden en zich terug trekken. De herovering van Bello Horizote zou nog slechts een kwestie van eentge uren zijn Palmyra en andere steden zou den ontruimd zijn. President Washington Luis verklaarde, dat het meerendeel der troepeD de regeering trouw is gebleven, Volgens berichten uit Washington zou pre sident Hoover verklaard hebben, dat ver wacht wordt, dat de burgeroorlog in Bra zilië van langen duur zal zijn en beveelt de strengste neutraliteit aan Oud-president Coolidge achtte in eenige couranten-artike len een langen duur van den Braziliaan- schen burgeToorloe niet uitgesloten en weeg op een mogelijke inmenging van den Volkenbond. MATTHEWS GEVALLEN. LONDEN. 10 October (V. D.) Uit Singa pore wordt gemeld, dat kapitein Matthews dip met zijn vliegtuig de vlucht naar Australië na een oponthoud van 10 dagen heeft hervat bis^rhen Bangkok en Sengora is neergestort. Bijzonderheden ontbreken. HOOG WATER. SAARBRüCKEN. 10 Oct (Ned. Tel Ag). De rivieren in het Saargebied zijn sterk ge stegen. Te Ottweiler werd een zweminrichting door de wassende golven weggeslagen en tegen oen brug aangedreven Te Neunkirehen is de Klies (Blies) zoo sterk gestegen als nog nooit is voorgekomen. Hel geheele verkeer staat stil daar de hoofdstraat gedeeltelijk blank staat De m de buurt van de rivier liggende fabrieken en hoogoven bedrijven hebben het bedrijf moe ten stopzelten Op eenige bedreigde trajecten werd het spoorwegverkeer gestaakt (Ook uit Duitschland. Frankrijk en België komen berichten over hoog water). DE NIEUWE OCEAANVLUCHT. LONDEN. 10 Oct (Reuter). Het stoom schip ..Lancastna" meldt hedenmorgen om 10 40 uur Greenwich tijd hel vliegtuig „Co lumbia" waarmede kapitein Bovd een trans-Atlantische vlucht naar Engeland maakt, te hebben gezien op 400 mijl ten oosten van Harbour Grace. TI TDSCHRIFTEN. RX.. Bouwblad. In het goed verzorgde K K Bouwblad be merken wij o a artikelen over een ontwor pen arbeider«dorp in de gemeente IJbach, Zuid Limburg over tuinarchitectuur en electnsch lasschen. alle geïllustreerd door j r+,n serie duidelijke teekeningen en foto's. STADSNIEUWS. TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN Prof. Dr. M. W. DE VISSER. Op de begraafplaats „Rhijnhof" is hedenmiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. dr. M. W. de Visser, in leven hoogleeraar in het Japansch aan de Leid- sche Universiteit. Behalve tal van hoogleeraren merkten wij op den doodenakker o.m. op mr. A. van de Sande Bakhuyzen, president en mr. P. J. Idenburg, secretaris van het college van curatoren, het bestuur van de Ver- eenigde Faculteiten van Leidsche Studen ten. van de Indologenvereeniging, van de litteraire faculteit, het Collegium van het L. S .C., de besturen vaD de V. V. S L. en Sanctus Augustinus, den Senaat van de Unitas, dr. H. H. Jnynboll, directeur en dr. O. C. Krieger, conservator van het Ethnographisch Museum, afdeeling China en Japandr R. van der Meulen, redac teur van het Nederlandscb Woordenboek. In den stoet reden verder mede prof. dr. J. Ph. Vogel, rector-ma^nificus en prof. dr. J. J. Blanksma, secretaris van den Acadeniischen Senaat, prof. dr. J. Huizinga decaan van de faculteit der letteren en wijsbegeerte, prof dr. Ph S. van Ronkel, decaan van de vereenigde faculteiten van rechtsgeleerdheid en der letteren en wijs begeerteprof. dr. N. van Wijk. prof. dr. J. A. Pierson en prof. dr J. Rahder uit Utrecht, prof. dr. J. J. L. Duvvendak voorts vele vrienden en kennissen van den overledene. Op verzoek van de familie werd aan het graf niet gesproken. Nadat de met eenige bloemstukken ge dekte kist in de groeve was neergelaten, dankte een familielid, de heer. Sipkes, na mens de weduwe en den zoon voor de be langstelling tijdens de ziekte en na het overlijden 'betoond en vow de laatste eer den ontslapene bewezen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaal9-examen Indisch recht: mej M. U. Mohammad Ach- mad (Den Haag); voor het doctoraal exa men geneeskunde: de heeren B R .lungerius (Rotterdam); M. W Jongsma (De Bilt); M. Dura (cum laude). (Rotterdam); en mej I G. H. van der Sleen (Haarlem); voor het doctoraal examen geneeskunde de heer G. H Stroobach Amsterdam.) voor het doctoraal examen scheikunde de heer C. W. van Hoogstraten (Leiden); voor het arts examen eerete gedeelte de heeren: L M F Vogelzang (Den Haag). Bevorderd zijn tot arts de heer F. A. Trozee (Den Haag) en mevT. dr. L. Thomas Tencer (Den Haag). Aan de inzendingen van de Leidsche Universiteit en de N.V. Rotogravuremaat schappij alhier op de Internationale Tentoon stelling te Luik zijn grands prix toegekend. In den komenden winter zal bij het 4de R. I. alhier een cursus worden gehouden voor opleiding tot sergeant-majoor-instruc- teur. waaraan 10 sergeanten zullen deel nemen. Op Zaterdag 18 Oct. organiseert de A.V.R..O. eeD kindcrmiddag in den Schouw burg, waarbij mevr. Antoinette van Dijk e>n Kellenbach's Poppenkast medewerken. BINNENLAND. Dr. KOOMANS NAAR AMERIKA Naar Aneta verneemt zal de heer dr ir. N. Nooraans, hoofd ingenieur der telegrafie en telefonie hedenavond met het stoom schip „Volendam" naar Amerika vertrek ken, om zich aldaar op de hoogte te stel len van de technische radio aangelegen heden en het voeren van besprekingen met de autoriteiten op radio gebied daar te lande. De reis zal met inbegrip van de heen- en terugreis omstreeks 1% maand duren. VERDRONKEN. Gisteren werd te Amersfoort in den laten avond gillen gehoord en een pet gevonden bij de rivier de Eems ter hoogte van de gemeente reiniging Dreggen had tot dus verre geen resultaat. De pet werd echter herkend door de echtgenoote van den ge meentewerkman W. A. Polhout. die blijk baar te water is geraakt en verdronken. Het slachtoffer was 41 jaar oud. De man was werkzaam bij de gemeente-gasfa briek. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 21-jarige Leidsche student M. W C. de J. is op 17 Juli jl te Leiden door een wielrijder aangereden. Tijdens hel opmaken van nmopc-verbaa! en^ifecr-'lo de verbali sant. dat hij in kennelijken 9taat verkeerde <rn vond daarin aanleiding hem naar het politiebureau over te brengen fDerW^n zou De J. zich hebben verzet door een hek vast (o cndinA-r» n tegenovergestelde richting ta rukken en te trekken. Als getuigen werden twee politiebeambten gehoord Verder werd een tweetal studenten als getuigen a décharge gehoord. De Kantonrechter te Leiden had verd. van de beweerde openbare dronkenschap vri besproken. Hel 0. M waargenomen door mr. Blok. achtte de tenlastelegging bewezen en requi- reerdf f 25 boete subs. 20 dagen. Mr. van Loen legde verd. f. 10 boete subs. 10 dagen op. HAARLEMMERMEER. Klap van een paard. De arbeider H. liep gisteren achter een paard, dat zich op het aan den Hoofdweg alhier gelegen land bevond. Plotseling sloeg het dier zoodanig achteruit, dat een der hoeven hem rakelings langs het hoofd ging en nog een wond bjj het oor veroorzaakte. Gelukkig bleek de wond niet van ernstigen aard te zjjn, zoodat de man er nog goed afkwam Intijds gered. Van een in de Ringvaart nabij den Spaarn- wouderweg alhier, passeerend motorvaartuig, viel gisteren een 3-jarig meisje over boord dat zich op het dek had begeven en naar den voorsteven was geloopen.. De schipper, die zich op het achterdek bevond en het ongeval gelukkig spoedig had opgemerkt, had de tegenwoordigheid van geest direct in de bjj het schip behoorende roeiboot te springen, waarmede hij hetreeds wegge dreven en in zinkenden toestand verkec- rende meisje intijds wist te bereiken. Hij mocht het genoegen smaken zjjn dochtertje behouden aan boord te brengen. Woest rijden. De bestuurder van een personen-auto wilde op den Hoofdweg alhier een met een paard bespannen wagen met een vaart van 50 3 60 K.M voorbijrijden. Doordat hg blijkbaar bemerkte dat het paard een beetje schichtig werd, maakte hg in volle vaart een zwenk zoo groot, dat het motorrijtuig tegen een langs den weg staanden paal botste, die als door een wonder intact bleef. Een der lantaarns van de auto vloog aan splinters terwijl ook de motorkast deerlgk werd ge havend. De chauffeur bekwam door oen hevigen schok een lichte verwonding aan het hoofd. NOORDWIJK-BINNEN. Aangereden. Op den Zeeweg nabij de R.R. Jongens school alhier werd het zoontje van den heer A. door een vrachtauto aangereden. Door krachtig remmen wist de hestuurdpr erger te voorkomen. De jongen is naar zijn woning vervoerd. Door de politie is gearresteerd N v. d. K alhier, verdacht van overtreding van art 247 Wetboek van Strafrecht De ver dachte wordt door den Commissaris van politie ter beschikking van de Justitie te 's-Hage gesteld. NOORDWITKERHOUT. ERNSTIG ONGEVAL. Leidekker van de Herv. Kerk gevallen. Hedenmorgen te kwart over achten onge veer is de leidekker H. uit 's-Gravenhage, die bezig was het dak van de Herv Kerk te voorzien van nieuwe leien, naar beneden gestort, Tn zeer zorgwekkenden toestand is de ongelukkige naar het St. Elisabeths Zie kenhuis te Leiden vervoerd, na eerst te ziin voorzien van de H H Sacramenten. Om één uur hedenmiddag was zijn toe stand alleszins bevredigend, hoewel omtrent den aard der verwondingen nog niets be kend kon worden gemaakt. SASSENHEIM. Het afscheid van den heer Visser Vlasveld. De heer .1 Visser Vlasveld aan wien zoo. als wij reeds eerder mededeelden op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als Kas- sier van de Cofip Boerenleenbank zal a s. Dinsdag 14 October als zoodanig aftreden De heer Visser Vlasveld is vanaf de oprich ting ongeveer 27 jaar geleden in deze functie werkzaam geweest Tot ziin opvol ger is benoemd de heer Lefebpr van Lisse. werkzaam aan de Coflp Boerenleenbank Ie Lisse De heer Visser Vlasveld gaat Sapoenheim verlaten en vestigt zich in den Haag In de hel as Vooriaar te houden Alg Vergadering zal officieel afscheid van den kassier worden genomen. WASSENAAR. Eerste H. Mis. Gistermorgen om half tien heeft paler Zeno (in de wereld B. van den Barselaar) in de parochiekerk van den H. Willibrordus alhier, zijn eerste H Mis opgedragen. Wegens den bijzonder zwakken gezond heidstoestand van den pater ging deze plech tigheid niet met veel uiterlijk vertoon ge paard. Er werd geen gezongen Mis maar een ge lezen Mis door hem opgedragen De kerk was smaakvol versierd. In bet priesterkoor hadden plaats genomen de pa rochie geestelijken, paler van den Berg en paslocr Wiemers. Tijdens de Mis zong het j zangkoor op verdienstelijke wijze eenige muzieknummers Na het Evangelie beklom pastoor Thole- naar den kansel voor het houden van een korte toespraak over den tekst „Ik zal II den weg wijzen dien gij gaan moet en Ik zal mijn -aogen steeds op U gevestigd houden Na dp H Mis zong hel zangkoor een pries- tarcanlale van paler Haagh Mei een gezellige bijeenkomst in het pa'.ro- naatsgebouw werd de plechtigheid besloten. J AMSTERDAM, 10 October. Stemming flauw. Industrieelen, Olies en Mijnaandeelen lager. Rubbers en Suikers prijshoudend Ta bakken verdeeld. Scheepvaarten stil. Duit- sche waarden flauw. Braziliaansche obliga ties gedrukt en Amerik. waarden flauw. De ochtendbladen brachten heden weer ontstellend nieuws. De koersen uit Wall- Street kwamen weer beduidend lager af ten gevolge van teleurstellend nieuws uit het zakenleven en het faillissement van een bekend bankiersbuis. Op de ochtendbeurs te Amsterdam kwaim dit reeds lot uitdrukking in lager koersen en in 't officieel© verkeer was er geen spoor van herstel te bespeuren. Van de Industrieelen verloren Marg. Unies een 5-tal procenten. Philips reageer den tot beneden 300 pCt. Aku's vielen tot 51 pCt. terug. Accoustieken stelden zich be neden 80 pCt ölie'S waren gedrukt. Koninklijken wer den enkele procenten lager afgedaan, ter wijl verschillende Amerikaansche soorten niet onbelangrijk lager kwamen. Rubbers waTen prijshoudend en gaven slechts bescheiden variaties te zien. Tabakken waren verdeeld. Voor Oude Deli's kwam een hoogere, voor Senembahs een lagere noteering tot stand. Suikers waren prijshoudend, doch vielen tegen, daar gisteren hoogere koersen waren betaald en 't nieuws omtrent de suikermarkt gunstiger geworden is. Van de Mijnwaarden golden Al gem. Exploraties lager. Duitsche aandeelen flauw. Young- en Dawes-leening wederom lager. Braziliaansche waarden weer lager. Braziliaansche waarden liepen niveau, doch schenen hier en daar toch eenigszins gevraagd, waardoor onder beurs- lijd weer een opwaartsche richting ingesla gen werd. Prolongatie t 1/4 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12,0411/16; Duitschland 58.98; Frankrijk 9,72 3/4; België 34.58 1/2, Zwit serland 48,20; Oostenrijk 35,00; Denemar ken 66,35, Zweden 66.35; Noorwegen 66,60; New-Yoik 247 15/16. LEIDEN, 10 Oct. Veemarkt, Aangevoerd 1184 runderen, 76 kalveren, 1111 schapen. 35 stieren f.200—395; 153 Kalf- en melk koeien f.230415, handel ilauw, 508 vara koeien f. 200—390, handel matig, 269 vette ossen en koeien f.225440, schoon a. d. haak f.0.62—1.10, handel stug; 219 gras- kalveren f.45—125, 18 vette kalveren f, 60 120, schoon aan den haak f. 1.05—1.20, 58 nuchtere kalveren f. 14—21, 361 Vetta schapen f.23—43, 75 weide schapen f.22 36, handel traag, 522 mest varkens tl7 53- 40 Londensche varkens, per K.G, levend gewicht 46—48 ct., 60 zouters 4652 ct., handel matig, 943 biggen f.814, 7 paar den f.90 240, 7 veulens, 23 bokken en geiten f.312. Kaasmarkt. Aangevoerd 163 p'artjjen kaas. 1ste soort Goudsche kaas per 50 K.G, f. 44 —48 2e soort f. 38 431ste soort Leidsche kaas f.4550; 2e soort f.37—43. Handel matig Aan de stadswaag gewogen: 98 partjjen, 3784 stuks, 33223 K.G. Aangevoerd Goudsche kaas 125 partijen, Leidsche kaas 38 partjjen. BODEGRAVEN, veiling van 9 Oct. Aan voer 6368 stuks kipeieren, prijs f.8.109.00 Kuikeneieren f.610 tot f.710; Eendeneieren f. 6.80-6.60. Kipnen f.0.70 100. BOSKOOP. Coöp. vereeniging „De Bos- koopsche veiling", veiling van 9 Oct. Rozen: Put er 1 81 115 cl.. Mie Ki I er 39-50 ct., Golden Ophelia 4069 ct., Ophelia 3551 ct, Columbia 6175 ct., Phoebe 3237 ct., Hadley 104—150 ct., Gemengde rozen; 4952 ct„ Jules Bouché 5559 ct., Rosa- landia 65 -109 ct„ Claudius Pernet 90—13S ct„ Wifh. Kordes 4458 ct., Plorez 100 120 ct., Marcel-Royer 49—54 ct., Else- Pnnlsen 69 ct, Br'aml'ff 69101 ct., Keei- serin A. Victoria 6280 ct, Diversen: 'Chrvsanthen. gr.bloemie 150250 ct., id. tros 14—17 ct., Phvsalis Pranchetti 4-1— 58 ct Alles per bos van 10 stuks. HOOFD1 0:.P, 9 Oct. Graanbeurs. Tarwe (witte) f.5—9 50: Tarwe (roode) f. 6-8; Rogge f.5—5 50' Winte-gerst f. 4.75—5.25; Gerst (chevalier) f.5—5.75; Haver f.5—6; Duiveboonen f. 1213.50; Paardeboonen f.7 50—8; Groene erwten f.8—10; Kar wij f.28 -29: Geel mosterd f.20—22; Blauw- maanzaad f.2930- Kanaricz3ad f.1213; Alles per 100 K.G. WOLfiiTIOnp. veiling van 9 Oct. Prijs kipeieren f.7.60 8.40: Eendeneieren f. 5.30 5.60 Boter 78 82 ct. per pond. LEEUWARDEN. 10 Oct. Veemarkt. Aan, gevoerd 25 enter stieren, prijs 200 320 p. stuk. 95 twenter stieren 320—520. 410 vette koeien 220—410, Ó.71 1.05 p. K.G. 329 melk- en kaltkoeien 210410. 94 pinken 130 —200. 32 vette kalvereo 45—110 1953 gras kalveren 60—130. 166 nuchtere kalveren 11— 20. 295 vette schapen 2642. 230 weide- schapen 28 —40. 516 lammeren 2232 802 vette varkens 58120. 0.480.55 p. K G., zouters 0.60 0 52 p. K G 67 Magere var kens 2658 201 kleine biggen 1017 38 bokken en geiten 36 paarden, totaal 5772 stuks. Mijnboter 1.54, 1.50, 1.30. Veiling- prijs 1.43, 1.33. Commissieprijs 1 68. Aan- 3'3. 44/6 1/12. Kippeneieren aangevoerd 18000 K.G., prijs 61^—8 ct. p. sfc. Handels- priis 1.15—1.25. Eendeneieren aangevoerd 250 K G. priis 6- 6Vh et. p. at Handels- prijs 0.75 0.85 p. KG Pluimvee: 800 slaehtkippen 6.65—1.75. 30 slaehthanep 0 70 1.50. 200 jonge hanen 0.50 0 76. 100 piep kuikens 0.100 40 20 jonge duiven 0 20 p. stuk. 30 penden 0 60 0 80 25 knni'npn 27V$ et. per pond 8leutelkaac 37—41. Nneelkaas 31. Gnndakaas 1663. Edammer 30 52. Aanvoer 47116 K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3