71»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 10 October 1930 Vierde Blad No. 21646 UIT DE OMSTREKEN. Dr H.NANNING'5 KINADRUPPELS BENTHUIZEN. Voordracht. r De voordracht voor het benoemen van lean onderwijzeres aan de O. L. School alhier luidt als volgt: 1. mej. J. A. J. C. Horning te Arnhem; 2 mej. M. H. Singeling te Oegst- geest; 3. mej. H. Dirkse te Leiden. Raadsagenda. Maandagavond a.s. te 7 uur zal door den Iraad der gemeente een openbare vergade ring worden gehouden Ier behandeling der volgende punten: 1. Notulen en mededeelingen. 2: Bouw en ziekenbarak gemeenschappe lijk met hoofdplaats Gouda. 3. Classpnindeeling der gemeente in de Gemt. Fondsbelasting. 4 Benoeming onderwijzeres. 5 Rekening 1929. 6 Begrooting 1931. 7. Hetgeen verder (er (afel zal worden gebracht, s HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Marinus, z. van D. Elen- baas en A. G. Jongkind Elisabeth, d. van J van Ekeren en H. Ballast Maria, d. van P. T. Malipaard en A. C. Dol Willem, z. Van M. Bakker en M. Koolhjas Jan, z. van J. Haringa en H. F. de Vries Cor nelia Jacoba, d. van A. van Rooden en A. M. Leiten Jan, z. van C. de Haan en C. P. van der Meer Pietje, d. van G. de Rooij en P. Bos Emma, d. van J. Brunt en W. Wielinga Arend, z. van H. Jolink en M. M. Karstens Johanna Cornelia, d. van K. Th. Zwetsloot en M. P. van Steijn Gerarda Johanna, d. van R. Grisnich en G. J. Hagen Adriaantje Alida, d. van K. de Haan en J. A. de Jong Cornells, z. van P. Wegman en M. Maarsen Dieuwerlje Marijtje, d. van C. Visser en M. Molenaar Jan, z. van H. Verveer en W. de Waal Pieter. z. van N. J. Dol en Th. Vis Ger uit, z. van N. D. Enthoven' en C. Enthoven. Ondertrouwd: J. Kooijman wedr. 63 j. en M. E. Stol 54 j. J. de Hoog 24 j. en J. Roubns 30 j. H. C, Barlhel 26 j. en A. A. Tanis 19 j. G. P. Kietsier 29 j. en B, van Elderen 31 j. C. J. Heemskerk wedr. 73 j. en C. Brouwer 67 j. wede. Gehuwd: J. Benjamin 29 j. en M. Kooi man 24 j. G. Uiterwaal 21 j en A. van Poecke 17 j. D. Kooij wedr. L6 j. en A. van der Beek wede. 45 j. A. C. Lagen dijk 22 j. en M. Krijgsman 18 j. H. den Dekker 27 j. en W. Bakker 29 j. G. Groe- neweg 28 j. en Ph. Tamboer 24 j. W. de Bakker 29 j. en W. Duizer 26 j. J. W. Eveleens 30 j. en L. M. Verburg 22 j. Overleden: Jarob, 13 j., z. van N. A Ouwprkerk en A. Overbeek Cornells Grif fioen 63 j., geh. met A Kuiper Nicolaas Anthonie Immink 19 j., ongehuwd Su- zanna Judina van Wijlen 71 j., wed. van S. Verschoor. 5 HILLEGOM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Woensdag 15 October a.s. voor de behandeling van de volgende agenda: I. Vaststelling van de notulen der twee vorige vergaderingen. 2 Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een vakkundig tuin man 4. Afsluiting van de Sixlaan "voor rij- verkeer. 5. Vaststelling vergoeding voor bovental lige leerkracht aan de bijz school voor U.LO. van de Parochie St. Martinus. 6 Ad'hapsiebeluiging aan het adres van den Raad de» gemeente Sassenheim inzake vprkoersgevaren op den Rijksweg. 7 Comptabiiileilsbesluiten. 8. Wijziging van de gaslarieven 9 Idem wateripidinglarieven 10. Verzoek van de Vereeniging voor mnederschapszorg om suhsidip. II. V'erzoek van de R K. Vereeniging van geitenhouders afd. Hiliegom. om subsidie 12 Wijziging afschrijvingspercentage Waterbedrijf. 13 Aanbieding gemepnte-rekening. en dé rekeningen van hef Gashedriif. waterbedrijf en slaehtbedrijf, alle dienst 1929. 14 Benoeming van 4 leden van de Com missie voor Openbare Werken, wegens pe riodieke aftreding van de heeren B N Loerakker. J. B. Mesdterè, J. D. Jansen en F. Selhorst, 15. Verordeningen op de heffing en in vordering van begrafenisrechten. 16. Verzoek van het Bestuur der Chr. Burgerschool om beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding der rijwielberg- plaats. 17. Verleening van een crediet voor de omlegging der hoofdleidingen vanhet zas- en waterbedrijf in de PastoorslaaD. 18. Mededeelingen. KATWITK. De reguesten inzake de Kwakel. Naar wij vernemen zullen Maandagavond in den Raadszitting o.m in behandeling komen de talrijke requesten der ingezete. pen van Katwijk a d. Rijn waarin ge vraagd wordt in de plaals van de oude Kwa- kelbrug, een nieuwe aldaar ter plaatse te doen bouwen. B. en W. zullen den raad adviseeren deze requesten in banden te stellen van B. en W. voor praeadvies. Na dat B en W. zich aldaar van den toestand op de hoogte hebben gesteld, zullen voor- slpllen van dit College volgen. RECLAME. EE ilUST-OPWEKKEND. f 1.30 p. fl BIS» KATWITK AAN DEN RITN. Be Tuinbouw. Dal het voor den tuinbouw in hel alge meen slecht weer is geweest weet i ede ren tuinder. Op alle gebied is het zeer nadeelig. Het belemmert in ernstige mate de werk zaamheden, doch erger is nog de schade die het overtollige water aan de gewa99en vooral aan de bloemkool, toebracht. Voor vele perceelen is de kans voor een goed ge was, totaal verkeken en reeds nu wordt door de meeste tuinders abnormaal veel tweede soort aangeveerd. Dit is van zeer veel invloed op de totaal uitkomsten, dio beneden de verwachting zullen blijven Be houdens enkele dagen dat er minder vraag was, blijven de prijzen voor peen zeer goed zoodat de teelt hiervan goed loonend is Minder goed gaat het met de winter produc ten. De gewassen zijn goed, doch de prijzen laag. De bloemkool en de peen zijn echter de hoofdproducten, welke alom goed bekend staan. Aan het weer zal het in de komende weken liggen ol de einduitkomst nog rede lijk zal kunnen zijn. Daarvoor hebben we noodig droog weer en geen erge nachtvorst. Muzikale rondgang. De Harmonie Katwijk zal Zaterdagavond a.s. een muzikale rondgang door het dorp houden waarbij tevens gecollecteerd zal worden tot stijving van de vereenigingskas die door buitengewone uitgaven in den laat. sten tijd wel eenigc versterking behoeft. Met die wetenschap zal men ongetwijfeld deze vereeniging a.s. Zaterdagavond bij die rondgang willen steunen. o LISSE. Aanrijding. Gisterenmiddag geraakte iemand uiU N - Vennep beklemd tusöchen een vrachtauto en de stoomtram. De tram wierp hem tegen de straat. Aan handen en beenen zwaar ge wond werd hij bij den heer v. Zanten bin nengebracht. De bouw van de nieuwe Graan- en Meelfabriek voor de Fa. F. M. Verduyn al hier is opgedragen aan de plaatselijke aan nemers Gebrs. Ransdorp voor de som van f. 45.731. o NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Installatie nienw Raadslid Bonw lijken- huisje Verhouw en rapport gasfabriek Electrificatie Langeveld. De Raar dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter wethouder v. Eed en wegens ziekte van den burgemeester. Secretaris de heer Droogh. Punt 1. Installatie van het nieuwe raads lid den heer C. den Hollander in de vacature dr. v. Nes, aan wiens nagedachtenis de bur gemeester persoonlijk in de volgende verga dering woorden boopt te wijden. Al9 leden van de commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven van den heer den Hollander, de heeren Admiraal, Meyer en Krau Zij adviseeren tot toelating. De heer den Hollander is echter nog niet aanwezig. Punt 2. Een dankbetuiging van de weduwe van dr. v. Nes voor de betoonde belangstel ling. Ingekomen is een adres van de Belangen groep Technici in Overheids- en Semi- Overheidsdienst van den Nederlandschen Bond van Technici, inzake de salarisregeling van den bouwkundig opzichter bij den dienst van openbare werken in de gemeente Noordwijk. Zij heeft bovendien kennis genomen van het schrijven van B. en W. van 30 Juni jt. letter A2 No. 29 aan dezen functionaris, waarbij hem met ingang van dien datum, op straffe van ontslag, verboden wordt, werk zaamheden voor derden te verrichten; dat een en ander haar aanleiding heeft ge geven de huidige 9alaris-positie van dezen technischen ambtenaar nader te beschou wen; dat zij daarbij na ernstige overwegingen tot de conclusie is gekomen, dat de salaris regeling van dezen ambtenaar niet is In overeenstemming met zijn genoten opleiding en theoretische bekwaamheid, noch met de practische geschiktheid, die van hem wordt geëischt. noch de verantwoordelijkheid die hij draagt. Redenen, waarom adressante zich onder verwijzing naar bijgaande Memorie van Toe lichting tot uw college wendt, met het ver zoek de salari9regeling van den bouwkun dig-opzichter bij den dienst der openbare werken nader vast te stellen op f. 2800 tot f 3600 met drie jaarlijksche verhoogingen van f.200 en twee eenjaarlijksche verhoo gingen van f. 100. In de uitvoerige Memorie van Toelichting wordt o.a. gewezen op het feit dat de betrok kene door het genomen besluit zeer belang rijke bijverdiensten, waarop hij zijn levens standaard had ingesteld, zijn afgenomen. Men wijst op de practische en theoretische bekwaamheid van den betrokkene, op zijn groote ervaring, op de onjuiste gronden, waarop de huidige salari9regelin? is geba seerd en men maakt een vergelijking met andere steden Dit adres wordt gegeven in handen van de commissie voor personeelsaangelegenheden. Ingekomen is een adres van ouders van leerlingen der openbare school, waarin deze verzoeken met. den bouw van een nieuwe openbare school den uoodigen spoed te wil len betrachten en te willen bevorderen, dat aan de nieuw te bouwen school pen voorbe reidende klasse worden verbonden. B en W. verzoeken den Raad te willen stellen in hun handen om advies. RECLAME. 200 Jicht, Griep, Spierpijn, Hoofd- en Zenuwpijn TOGAL-tabletten bij alle apoth. en drog. f O.SO en f 2.—. Voor langere kuren in kliniekverpakking f 0.76 <veel voordeellger in 't gebruik) Punt 4. Notulen vorige vergaderingen wor den goedgekeurd. Punt 5. In de plaats van den heer P. Ad miraal wordt tot lid van de commissie voor personeelsaangelegenheden benoemd de heer Liefrink, nadat eerst benoemd was de heer v d. Meer, die deze benoeming ijiet had aangenomen. Hij zal per 1 Nov, in functie treden. Punt 6. In de vorige vergadering staakten de stemmen over het voorstel tot verbou wing van een gedeelte van de openbare la gere school te Nooidwijk-Binnên tot school voor Nijverheidsonderwijs overeenkomstig het in de vergadering van 16 Mei jl. behan delde plan, nadat op de begrooting van dat plan een bezuiniging van f. 800 was aange bracht. B. en W. stellen dit voorstel weer aan de orde en deelen mede, dat indien de stem men andermaal mochten staken, het voor stel geacht wordt niet te zijn aangenomen. Wordt tot volgende vergadering uitgesteld. Punt 7. De Commissie tot wering van schoolverzuim heeft zich tot B. en W. ge wend met verzoek u het voorstel te willen doen het presentiegeld der leden than9 f.50 per jaar bedragende en de belooning van den secretraris der Commissie thans f. 25 per jaar te verhoogen. De Commissie meent dat er aanleiding be staat, in verband met het aantal en den duur der vergaderingen en den omvang der administratieve werkzaamheden de bedra gen te verdubbelen. B. en W. kunnen zich met het gevoelen der Commissie vereenigen en stellen voor, voor het eerst over het loopende jaar, het bedrag van het presentiegeld te bepalen op f. 100 per jaar in totaal en de belooning van den secretaris vast te stellen op f. 50 per jaar. Wordt aangenomen. Punt 8. Bouw lijkenhuisje Algemeene Begraafplaats. B. en W. stellen voor te besluiten: 1. Het bestaande lijken'huisje op de Alge meene Begraafplaats af te breken. 2. Ter zelfder plaatse een nieuw lijken huisje te bouwen, met inbegrip van het aan leggen van electrische verlichting en water leiding. 3. Voor de sub 1 en 2 genoemde werk zaamheden een crediet van f. 1900 beschik baar te stellen. Naar aanleiding van een vraag of deze bouw zal plaats vinden bij openbare aan besteding, ontspruit zich een langdurige discussie over den bouw van gemeentelijke werken en of deze steeds bij openbare aan besteding en bij voorkeur door Noordwijkers dient te geschieden. Het voorstel wordt ten slotte aangenomen. De bouw zal openbaar aanbesteed worden. Punt 9. De huur, betfèïfende de woning St. Jeroensweg Nr. 3, voorheen verhuurd aan den heer K. Sanders, Hoofd der Openbare Lagere School te Noordwijk Binnen, is per 1 Juli j.l. geëindigd. De huurprijs dezer woning bedroeg voor heen f. 510.—, terwijl de huuroverkomst was aangegaan voor den tijd van één jaar, met stilzwijgende verlenging van jaar tot jaar, tenzij de huur door een der partijen minstens 3 maanden vóór den aanvang van het nieuwe huurjaar werd opgezegd, even wel met dien verstande, dat de huurover eenkomst in ieder geval eindigde 5 jaar na de sjuiühg der overeenkomst B. en W. stellen daarom voor de woning aan één door B. en W. nader aan te wijzen persoon te verhuren onder dezelfde voor waarden en tegen een zelfden huurprijs. Wordt uitgesteld. Punt 10. Rapport inzake toestanden op de Gasfabriek, naar aanleiding van door den heer Krau gestelde vragen. De heer Krau heeft in de vergadering van 27 Juni ernstige beschuldigingen geuit be treffende het beheer en de leiding van de gasfabriek. Het nu door B. en W. gegeven antwoord, gegeven na ernstig onderzoek, bespreekt de heer Krau punt voor punt en noemt het van nul en geener waarde. De voorzitter geeft op een en ander nog maals uitvoerige toelichting en beantwoordt de opmerkingen van den heer Krau. Weth. v. d. Wiel verdedigt het college van B. en W. op de aanvallen van deq heer Krau, maar wil toch geenszins ontkennen, dat er het een en ander aan de toestanden in de gasfabriek ontbrak. Hij verklaart dal de heer Krau dan ook tevreden met zijn interpellatie mag zijn. boewei van verwaar- loozing absoluut niet gesproken mag worden De heer den Hollander betreedt op dit oogenblik de zaal en legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. Punt 11. Voorstel tot verbouw gasfabriek. Nu de nieuwe kameroven op de gasfabriek in gebruik is genomen, en de oude bestaande kameroven algeheel is hersteld, komen B. en W. mét het voorstel om over te gaan tot een gedeeltelijke verbouwing van de gas fabriek en tot het aanbrengen van verschil lende kleinere veranderingen en verbeterin gen daarvan. De kosten van deze verbouwing worden geraamd op f. 3500.waarbij rekening is gehouden met het feit, dat de opbrengst van den verkoop van het uitgebroken oude mate riaal de kosten van het 9loopen zullen dekken. B. en W. stellen voor over te gaan tot het doen uitvoeren van deze boo noodzake lijke werkzaamheden aan de gasfabriek en bet navolgende te besluiten: 1. De gasfabriek te Noordwijk gedeeltelijk te verbouwen, volgens plannen en teekenin- gen en daarvoor een crediet toe te staan van f. 3600 Na discussie aangenomen. Punt 12. Voorstel tot bouw van een kolen- los- én transportinrichting en cokeselevator ten behoeve van de gasfabriek. Aan de hand van een uitvoerige toelich ting stellen B. en W. voor te besluiten: 1. tot het bouwen van een mechanischs losinrichting en van een cokeselevator ten behoeve van de gemeentelijke gasfabriek, overeenkomstig de bovengenoemde teeke- ningen en beschrijvingen. 2. voor de sub 1 genoemde werkzaam heden bedragen van respectievelijk f. 6000 en f. 2750. zijnde te zamen een crediet van f. 8750, beschikbaar te stellen. 3. den bouw van de sub 1 genoemde in richtingen op te dragen aan de machine fabriek Brabant" te Zevenbergen. Goedgekeurd. V Punt 13. B en W. hebben een uitvoerig onderzoek ingesteld inzake de electrificatie van het Langeveld. Meenden zij aanvankelijk, dat, gezien, de hooge kosten, van electrificatie moest, worden afgezien, zij zijn nader tot het in zicht gekomen dat het belang der gemeente bij electrificatie zoo gTOot is, dat een offer daarvoor uit de gemeentekas alleszins ge rechtvaardigd is. Naar aanleiding van dit nieuw verworven inzicht, hebben zij zich beraden op welke wijze de stroomvoorziening zal kunnen plaats hebben en welke gedeelten van het Langeveld van electriciteit zouden moeten worden voorzien. Voor de stroomaanvoor zijn 2 oplossingen mogelijk n.l.1. de bouw van een transformatorstation, hetwelk vao den in de Langovelderlaan gelegen 10.009 volt kabel van stroom kan worden voor zien, en 2. stroomvoorziening onder laag- spanning vanuit het transformatorstation van de Maria-stichting. Aan de hand van een uitvoerig rapport stellen B. en W. resumeerende voor: a. te besluiten tot den aanleg van een laagspanningsnet en het maken van een aansluiting op het hoogspanningsnet met toebehooren in het Langeveldde hier boven onder a. t/m e. omschreven wijze en tot het verrichten van al datgene wat daartoe vereischt is; b. voor de uitvoering dier werken een crediet te verleenen van f. 23150; c. jaarlijks aan het g.e.b. uit <v? gemeentekas te vergoeden een bedrag ge lijk aan het tekort op de exploitatie van de electriciteitsvoorziening in het Langeveld; d te 'bepalen, dat van hen die thans wor den aangesloten op het aan te leggen laag spanningsnet in het Langeveld geen bijdra gen in de aanlegkost-en zullen worden ge vorderd; e. te bepalen dat de perceelen in het Langeveld niet voor z.g. ..huurinstalla- ties" in aanmerking kunnen komen; f. te bepalen, dat, indien dat van de zijde van belanghebbenden mocht worden gewensuht, het maken van alle huisinstallaties tezamen als één werk door bemiddeling van het g.e.b. aan een installateur zal kunnen wor den opgedrageng. te bepalen dat, aan sluiting aan het laagspanniugskabelnet niet zal kunnen plaats hebben, dan nadat van eiken verbruiker is ontvangen een verkla ring, waarbij deze aan het gemeentebe stuur de vergunning verleent, tot het aan brengen, hebben en houden van masten in en leidingen boven zijn terrein, zoowel teü aanzien van de stroomlevering aan het door hem bewoonde pand als aan die van an deren. De heer Lieffrink informeert, of getracht is van degenen, die zullen aansluiten, een zekere bijdrage te verkrijgen (b-V. f. 12.50). Ook de heer Admiraal vindt een bijdrage in de kabelhuur billijk. De heer Krau acht het rapport onvolledig, men blijft ,,in af wachting" leven. De voorzitter antwoordt dat men zal trachten de exploitatie zoo voordeelig mo gelijk te doen zijn en zoo aanlokkelijk mo gelijk te maken. Na nog eenige discussie wordt het voor stel z.h.st. aangenomen. Punt 14. Aanleg van straten op en ver kaveling van de terreinen voorheen toebe. hoor en de aan de N.V. Vesta. De heer Lieffrink wil, dat de nieuw te bouwen huizen van voortuintjes worden voorzien. De voorzitter zegt, dat B. en W. den bouw in eigen hand wenschen te hou den, zoodat met alle verlangens rekening kan worden gehouden. Een en ander zal zoo spoedig mogelijk behandeld worden. Het verkavélingsbesluit van de N.V. Vesta" wordt goedgekeurd. Punt 16. Voorstel tot het rooien van boo- men (de eerste van de Voorstraat op den hoek Lindenplein-Voorstraat) om de bocht naar Katwijk gemakkelijker te neme:j, wordt aangenomen. Punt 17. Voorstel tot het bouwen van een nieuwe openbare lagere school. Deze zal bestaaD uit 5 klassen. De kosten van de school met inbegrip van centrale ver warming, electriscb licht, speelterrein-in richting en meubilair, zullen bedragen L 61665. B. eD W. stellen voor te besluiten tot den bouw der school, met toekenning van het voor dezen bouw benoodigde crediet van f. 61665. Naast het hoofd zal worden benoemd een leerkracht met acte wiskunde en moderne talen, zulks in verband met een verzoek der ouders van leerlingen der Noordwijk- sche schoolvereenïging. De heer Braum zegt voor een nieuwe school te stemmen, maar niet omdat de Schoolver. de stok achter de deur gezet heeft. De heer Lieffrink zegt, dat de Schoolver. de menschen toch wel wakker geschud heeft, hetgeen de heer Alkemade ontkent. De heer Meyer wil er nog op wijzen, dat duor het vorig gemeentebestuur nimmer een belangrijk voorstel tot verbetering van het openbaar lager onderwijs gedaan is, uit angst dat dit ten voordeele zou komen aan het bijzonder onderwijs. Punt 17 wordt ten slotte goedgekeurd. Na goedkeuring wijziging begrooting volg de een rondvraag, die niets belangrijks op leverde, waarna men in geheime zitting overging. Na heropening werd medege deeld, dat een crediet verleend is van f. 26.000 voor het aankooperi van riool buizen voor de rioleering van den nieuwtm weg van Noordwijk aan 7ee naar Noord wijk Binnen. Vastgesteld is voorts een ontwerp tot wijziging van het uitbreidingsplan voor ter reinen in den Noordzijderpolder, welke in dertijd door de gemeente van baron v, Zuylen v. Nyevelt zijn aangekocht. Hierop werd de zitting gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren. Gerardus Johannes, z, van G- P. Steenvoorden en M. Th. Heesmkerk Martha Ludgedina, d. vqn G. Hof en E. Bob huis. Ondertrouwd: J. van der Bent, 24 j. en K. van den Hoonaard, 22 j. W. Martens, 24 je en J. F. Vink 29 j. N. Passchier 27 j. en A. C. J. Tellier 29 j. Getrouwd: O. S Fabius, 33 j. en M. Vinov9ky. 31 j. C. M. van Dijk. 27 j. en A. M. Ruigrok, 26 j. Overleden: Evert Antonie Struykenkamp, oud 75 geh. met G. Verdouw Maria van Meurs, oud 68 j. geh. met A. van Rijn. Ingekomen: J. Boender, Pijnacker, Dr» Mr. W. v. d. Berghstr. J. G. H. van der Sleen, studente, Den Haag, Oranjeweg 34. Wed. jkvr. J. M. van der Lek de Clercq geb. de Jonge van Ellemeet, Den Haag, Pickéweg .5. M. M. Boersma, 1.1.-ver pleegster, Haarlem, St. Mariagest. J. J« Korsman, adj.-comm. P. en T.. Amsterdam, Duinweg 31. J. Fr. Nasselink, student, Tubbergen, Kerkstr. 66. W. P. Luijten, onderwijzeres, Voorburg, Voorslr. 60. Vertrokken: J. A. Hinkede Lange, Am sterdam, Barentzstr. 50. M. Fabius—- Vinowsky, Amsterdam, Valeriusplein 14. J. W. A. van Dalsum, Den Haag. Ramar- kliniek. A. Vriends, kappersbediende, Den Haag, de la Reijweg 118II. W, Oosterom, bakkerskn.. Loosduinen, Ocken- burghstr. 88. J. S. Grunstravan Rijn, Katwijk, E. A. Borgerstr. 22. J. Koot, kok, Harderwijk, Vijhestr. 4. A. G. Swart volont. b. d. pol., Meppel, Stationsweg 47. A. C. Cirk, dienstb., Heemslede, J. v. Berg straat 18. R. P. van Eeden, Voorhout, Leidschevaart 2. H. van den Heuvel, dienstb., Den Bosch, Twaalfmorgenstr. 12. E B. Wollmeier, winkeljuffr., Wassenaar, Iepenlaan 4. Aan het postkantoor alhier en Öe daaronder ressorteerende wijkkan toren werd gedurende de maand September 1930 op de diverse rekeningen gestort een bedrag van f 213.467-87 en uitbetaald een bedrag van f. 69.106.98. Het aantal stortingen bedroeg 1119, het aantal uitbetalingen 193. RECLAME. TERUG UIT INDIE MET RHEUMATIEK. Een lijden van 7 jaar door Kruschen beëindigd. Begint U met te lezen waf de heer W. P. te Hilversum ondervond en volgt u daarna gerust zijn voorbeeld U zult er versteld van staan hoe spoedig ook u de zoo vurig be* geerde verlichting van Uw iheumatische kwellingen zult ondervinden. „Ruim 7 jaar leed ik aan rheumatiek, heb vele medicijnen aangewend, doch alle met weinig of geen resultaat. Uit ïndië hier aan gekomen, hoorde ik over Kruschen Salts en ten einde raad ging ik dit gebruiken. Ik kan niet anders zeggen, dan dat Kruschen het eenige middel is, waaraan ik lot nu toe te danken heb, dat mijn rheumatiek langzaam maar zeker uit mijn lichaam verdwijnt. Ik ben pas kort bezig Kruschen Salts te gebrun ken. Overal en ieder zal ik dit middel aan bevelen als het beste, dat ik ooit heb kunnen vinden tegen de zoo gevreesde rheumatiek. U kunt van deren brief naar goeddunken gebruik maken, ten einde Kruschen Salts zooveel mogelijk bekend te maken." W. P. Wanneer U voor de rest van Uw leven verlost wilt zijn van de vlijmscherpe urine- zuurkristallen (de oorzaak van Uw rheuma tiek). die zich in de gewrichten en weefsels nestelen, begin dan morgenochtend voor hef ontbijt een halven theelepel Kruschen op een glas heet water of in een kop thee te nemen. Vergeet niet. dit geregeld eiken dag te doen en houdt dit eenige maanden lang vol. Dan zult U beseffen waarom Kruschen het zich vastzetten van het overtollig urine zuur in Uw gewrichten verhindert en u behoedt voor de ketenen der rheumatiek. Kruschen is een combinatie van zes leven wekkende zouten, die ons lichaam eiken dag noodig heeft en die ook uw lichaamskracht en energie doet toenemen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k. 0.90 en f 1.60 per flacon. Op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts proheeren op onze kosten. Door heel Hol land zijn namelijk onder de apothekers en .drogisten duizenden flesschen Kruschen ver deeld. die verpakt zijn met een gratis proef flacon. U kunt deze gratis proefflacon ge bruiken, zonder de gewone fleseh Kruschen te openen En indien U. na deze proefflacon opgebruikt te hebben, met hel resultaat r.ict volkomen tevreden bent. brengt dan" de ge wone flesch ongeschonden terug naar den leverancier, bij wien U ze gekocht hebt Hij zal U onmiddellijk en zonder omwegen ITw (geheele uifeave) f. 1.60 terughplalen. Maar vergeet niet dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van f. 1 60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogjst, voordat hij deze groote proef pakken uitver kocht heeft. 529

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13