ICONOMil x$yoof UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. RADIOPROGRAMMA. j Fonds 9.20. Berichten 9.40: Lezing I 10.00: Dansmuziek 11.2012.20: Dans- I muziek 12.20 Televisie. RECLAME. 361 Rubberhakken. Zooiplaten duct hoenmaker Hevea- product ;t het Uw schoen maker RUSSISCHE TOESTANDEN. Op 8 September kwam aan het station Pererwa van den MoskouKoerskschen spoorweg een passagierstrein binnen met twee locomotieven, één voor en één achter. Toen de dienstdoende stationschef het me chanische sein kreeg, dat de trein weer ver trokken was, opende hij het blok voor een ■anderen trein, maar hoorde even daarna telefonisch, dat de eerste nog altijd aan het station stond. Na enkele minuten zou dc andere trein binnenkomen. De stationschef gaf dadelijk het sein „onveilig" en droeg een. wisselwachter op hoe dan ook den na- derénden trein op te houden. Maar de ma chinist daarvan sloeg noch acht op het on veilige sein, noch op de signalen met roodc lantaarns en hoorn of op het roepen van „stop!" en liep op het achterste gedeelte van den eerstaangekomen trein. Dertien imenschen werden op slag gedood, drie stier ven aan hun verwondingen en verder waren er 34 zwaar en 12 licht gewonden. Al was de machinist van den tweeden trein hooge- 'lijk te laken wegens zijn onoplettendheid, er zou niets gebeurd zijn, als de eerste trein normaal vertrokken was. Daarmee was het een heele geschiedenis. De voorste locomo tief was pas in de herstelwerkplaats ge weest vanwege een cylinderdefect. Daar had men er maar wat van gemaakt. De machi nist, die er op kwam te staan, merkte al gauw, dat de machine niet deugde, maar in- plaats van een reserve-locomotief te requi- reeren, zette hij de reis voort. De passagiers werden zoo door elkaaT geschud, dat ze haast niet meer op de banken konden blij ven zitten. Eindelijk vroeg en kreeg de ma chinist een tweede locomotief. Maar daar mee was het defect van de eerste niet ver holpen. Op het station Pererwa brak een kruk, waardoor tevens de automatische rem- inrichting in werking kwam en daar stond de trein. De machinist was eindelijk over tuigd, dat de locomotief niet verder dienst kon doen, sprak met zijn collega van de reservelocomotief af, dat deze den trein verder zou leiden en ging er met verwaar- loozing van alle regels en instructies m?t zijn locomotief van door, naar Moskou. Dus kreeg de stationschef het automatische sein, dat de trein weggereden was, en zon der zich naar behooren persoonlijk van het vertrek te vergewissen, opende hij het blok. Wat daarvan het gevolg was, weten we al. Het proces dat hierop volgde, leverde na tuurlijk heel wat onverkwikkelijks op. De strafmaat moet dan ook beoordeeld worden uit den gezichtshoek van den procureur van het opperste gerechtshof, die er op wees dat deze gebeurtenis niet op zichzelf stond en een 9chakel was in een heelen keten van gebeurtenissen, dat de verdachten in de kaart gespeeld hadden van de con tra-re vo- ■lutionnaire sabotage. De rechtstreeksche beschuldiging van contra-revolutionnaire sabotage liet hij weliswaar vallen, maar voor verscheiden© verdachten eischte hij toch de hoogst mogelijke vrijheidsstraf. Zoo wer den de machinist van den tweeden trein en de chef van een ander station, die een sein paal tijdelijk van den eenen kant van den weg naar den anderen had laten verplaat sen. zonder daarvan kennis te geven tot IQ jaar gevangenisstraf veroordeeld de machi nist van den eersten trein tot 8 jaar. de sta tionschef van Pererwa tot 5 jaar enz. Als gevolg van het proces zullen bovendien nog een aantal andere functionarissen van den Moskou-Koersken spoorweg zich te verant woorden hebben. SCHEEPSRAMP IN MEXICO. Bij een hevig onweer is een schip met een gezelschap reizigers, die een pleiziertochtje maakten op het meer van Chapala in Mexico, omgeslagen. Reeds zijn tien lijken geborgen, zes menschen zijn gered, vijf wor den nog vermist. men, die erin stonden zijn zeker uitgebloeid. Men kan ze nog beplanten met vroeg bloei ende chrysanthen, met bloeiende Afrikaan- tjes en Asters. Wil men niet veel geld meer uitgeven, zet er dan alvast de bollen of voorjaars- Bij de alhier gisteren in hotel „De III planten voor het volgende jaar in. Men Kolommen" gehouden her-aanbesteding j heeft dan vroeg in het voorjaar bloem- door het Bouwkundig Bureau W. Maarse bakken vol met bloemen. AALSMEER. Aanbesteding. EFFECTENZWENDEL te PARIJS De „Matin" meldt, dat de politie een ern stig geval van vervalscWng van aandeelan eener groote Britscbe maatschappij op hel spoor is. Bedoelde maatschappij heeft een kapitaal van vier milliard. Jfeer dan duizend dezer valsche aand-v- len zijn in omloop gebracht, waardoor den koopers een schade van een mi'llioen francs is berokkend. Eén persoon is gearresteerd. Dit is zekere De Seguira, een Spanjaard. Hij geeft voor te goeder trouw 1e hebben gehandeld. De aan- deelen waren hem. zegt hij, door een En- gelschman, dien hij slechts hij zijn voor naam, Victor, kende ter hand gesteld. KAPITALISTISCH COMMUNISME. De saneering in de Fransche communis tische partij heeft lot een komisch naspel geleid. Toen de partij in 1921 haar gebouw verkreeg, richtte ze een vennootschap op met de toenmalige partijleiders als hoofd aandeelhouders en leden van den raad van toezicht. Na de saneering echter is opeens gebleken, dat de uitgeworpenen de meerder heid in de partijvennootschap bezitten. Te vergeefs is van hen geëischt, dat ze hun functie zullen nederleggen en hun aandee- len teruggeven. De partijleiding la Mos kou heeft nu besloten de hulp van den bourgeoisrechter in te roepen De weigeren de aandeelhouders beroepen er zich evenwel op, dat ten tijde van den aankoop van hel partijgebouw de tegenwoordige partijbonden nog niet hestonden en dat alleen zijzelven met hun bijdragen de oprichting van de ven nootschap mogelijk hebben gemaakt. ALPHEN. Raadsagenda. Maandag 13 Oct. a.s. des namiddags 7 uur komt de raad onzer gemeente in open bare vergadering bijeen, ter bespreking der volgende punten: 1. Voorstel van B. en W. inzake ver- buring van perceelen weiland aan den heer W. v. d. Wel. 2. Voorstel van B. en W. tot wederver huring van een perceeltje weiland achter de algemeene begraafplaats te Aarlanderveen aan P. van Leeuwen Rzn. alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot verhuring van weiland aan den heer P. N. de Kwaaste- niet. Met Kerstmis 1930 loopt af de huur van het by besluit van den raad dd. 23 October 1924 aan P. N. Kwaasteniet ver- nuurde perceelen weiland, de perceelen zijn kadastraal bekend gemeente Alphen sectie A. nummers 2200, 58 en 2203 te zamen groot 2.67.06 H.A. Genoemde heer is bereid het weiland, dat thans tengevolge van eer koop sedert 23 Oct. 1924 van een gedeelte er van nog groot is 2.54.36 H.A. weder voor 6 jaren in te huren tegen denzelfden huur- prys en de voorwaarden, welke thans gelden. 4. Voorstel van B. en W. tot verhuring van het pand Pr. Hendrikstr. no. 100 en een gedeelte pakhuis aan L. F. Scheepers. Dezen huur die 31 Dec. 1930 afloopt, stollen B. en W. met ingang van 1 Januari 1931 voor den tyd van ten hoogste v.jf jaren onder do thans geldende voorwaarden te verlengen. Alleon de huurprys wordt in verband met een op verzoek van den huurder gedane ver bouwing volgens besluit van den raad van 16 Juni 1930 verhoogd met 50 cent en ge- beracht op f. 8.50. 5. Voorstel van B. en W. inzake het be roepschrift van H. van den Berg alhier tegen de beslissing van B. en W., waarbij hem een bouwvergunning werd geweigerd n.l. het oprichten van een open brand- stoffenplaals aan den Oudshoornscheweg. Bij zyn schrijven van 2 Sept. j.l. aan den raad komt de heer H. van den Berg voornoemd tégen de beslissing van B. en W. in beroep daarbij aanvoerende, dat de bewuste berg plaats naar zyn opvatting geen gebouw is als bedoeld bij art. 5 le al. letter a. der woningwet. Aan de hand van een arrest van den Hoogen Raad en volgens art. 42 der bouw en woningwetverordening welk artikel beoogt de bevordering van een ze keren welstand voor de daar bedoelde omgeving, welk doel van deze bepaling door stichting van een brandstoffenplaats, die toch zeker ter plaatse om den welstand te bevorderen, geheel teloor zou gaan, stellen B. en W. den raad voor het beroep onge- grono te verklaren. 6. Voorstel van B. en W. inzake afbraak van de gemeentewoningen Schoolstraat nos. 24, 26, 28, 30, 32, 34 en 36. 7. Voorstel van B. en W. tot aankoop van de panden Hooftstraat nos 260, 262, 264 en 266 van H. Hulscher alhier en tot gedeeltelijke verhuring er van aan den ver koop er. 8. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel bouwgrond aan de Goeman Borgesiusstraat van het bestuur der Nuts- stichting tot verbetering van de Volkshuis vesting alhier en tot overdracht van den fcenoodigden grond voor den bouw van een bijzondere lagere school ter plaatse aan de vereeniging tot bevordering van lager en meer uitgebreid Christelijk schoolonderwijs te Alphen a. d. Rijn. 9. Voorstel van B. en W. om gelden toe te staan ten behoeve van de aanschaffing van schoolm.ubelen voor de byzondere lagere school aan de Hooftstraat. 10. Voorstel yan B. en W. om medewer king te verleenen tot uitbreiding van de Oranjeschool. 11. Voorstel van B. en W. inzake het ontheffen van schoolschoonmaak en onder- handsche gunning daarvan voor 1931 12. Voorstel van B. en W. inzake beloo ning van den deurwaarder der plaatselijke belastingen voor de jaren 1931 en 1932. In aanmerking nemende de ontvangen venmig- kosten over de afgeloopen jaren, meenen B. en W., dat de regeling der belooning voor de komende jaren gelijk kan zijn aan die, welke de voorgaande twee jaren heeft ge golden t.w. Wanneer de evenbedoelde kos ten niet meer bedragen dan f.200.dan ontvangt de deurwaarder als belooning het ■geheele bedrag, wanneer zij meer bedragen dan f. 200.zal hij ontvangen een bedrag van f. 200.plus de helft van het bedrag der kosten, dat ontvangen is boven f. 200. tot en met f. 500.en een vierde van het bedrag, hetwelk ontvangen is boven f. 500. Voor de verklaringen van onvermogen zullen door den deurwaarder geen kosten aan de gemeente in rekening worden gebracht. 13. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening van het algemeen armbe stuur over 1928 en 1929. 14. Vaststelling van den Staat van onin bare posten der rekening 1929. 15. Voorloopige vaststelling van de reke ningen over 1929 van: a. de water en licht- bedrijven, b. het grondbedrijf, c. het waar borgfonds inzake woningbouw, d. dc ge meente. De heer P. Zuidam, alhier is t© Utrecht geslaagd voor het examen vrije- en orde- oefenmgen. Jr., voor het bouwen van een landbouw- schuur met bijkomende werken, op een terrein bij de 2de bedijking te Mijdrecht, werd als volgt ingeschrevenAarssen en De Jong, alhier f. 31.380; G. C. Charlet, Leimuider» f. 31.349; Ch. van Gasteren, De Hoef f. 31.237. Chef van den proeftuin. In de plaats van den heer A. C. van Bommel, die deze gemeente gaat verlaten, werd door het bestuur van den Proeftuin als chef benoemd de heer W. Wesselius. De I Bollen moeten worden geplant in zande- rigen grond, in ieder geval grond die goed doorlatend is. De bollen worden zoo diep in de bak geplaatst, dat ze met evenveel grond bedekt worden als de bol groot is. Voor tulpenbollen dus moet de grundbedek- king 78 cM. zijn, voor crocussen 35 cM. Bij strenge winters moet zorg gedragen worden, dat de bakken gedekt worden. De voorjaarsplanten die als bakb planting aangewend kunnen worden zijn: Violen, Si lenen, Muurbloemen, Vergeet mij Nieten. De twee eerstgenoemden dienen by strengen keuze, welke het bestuur met het benoemen I vorst gedekt te worden, terwyl de twee van den heer Wesselius heeft gedaan, wordt een zeeT gelukkige geacht, daar deze be kend staat als een zeer kundig tuinbouwer Geref. Kerk. Voor de verkiezing van een ouderling en een diaken zijn door den kerkeraad der Geref. Kerk de volgende alfabetische dub- beltallen gesteldJ. Millenaar en P. de Ruig (als ouderling), C. de Vries en K. de Wit (als diaken). Op Zondag 19 October heeft de verkiezing plaats. Tot leden der commissie van beheer dier kerk werden be noemd de heeren P. van lperen en H. de Vries. Tot secretaris der Chr.-Hist. kiesver- eeniging is benoemd de heer C. J. Braber, in de plaats van den heer B. Broeckmans. die als zoodanig zijn functie had neerge legd. LISSE. Chr. Geref, Kerk. Het tweetal der Chr. Geref. Kerk alhier is als voLgt samengesteld: ds. P. J. de Bruin, te Veenendaal; en ds. H. A. Hilbers, te Enschedé. Z.D.H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan bij de parochie van de H. Agatha, de heer B. Koopen. NOORDWITK. Dierenbescherming Door de politie alhier werd geconsta teerd, dat een groentehandelaar een hit ge bruikte, die aan de knieën gewond was. De eigenaar heeft daarop het dier moeten uit spannen en op stal gezet. Gevonden voorwerpen. Een radiateurdop een kinderplooirokje een pad vind ersriem met mes en fluit een zwart lakschoentje een groen lederen boodschappen tasch een zwart kindsr- schoentje een blauw jasje met monteurs gereedschap een bruine nappahandschoen met bont Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur nam. ten poliliebureele. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Onze plaatsgenoote, mej. H. Scheffe- laar Klots is benoemd tot 2e concert-mees teres aan de Haarlemsche Orkestvereeniging. NOORDWITK-BINNEN. Bazaar. In de groote met palmen en dennen fees telijk ingerichte garage van den heer P. Brouwer alhier heeft de Geref. Meisjesver- eeniging „Martha" een bazaar ingericht. De balen zijn bestemd voor het Orgelfonds van de Geref Kerk alhier. Gistermiddag te 3 uur had de officieele opening plaats door ds. Visser, predikant der Geref. gemeente alhier. Na het zingen van Psalm 75 vers 1 heette deze de aanwezigen hartelijk welkom en dankte voor de moeite, arbeid en tijd aan den Bazaar besteed. Spreker hoopte dan ook op een groot aantal bezoekers, dan kon het resultaat niet uit blijven. Hierna ging ds. Visser voor in gebed. Bij- zonderen dank is verschuldigd aan den heer P. Brouwer, die deze ruimte ter beschikking heeft gesteld en aan de firma Erven wed. J. v. Nelle, welke een grooten steun verleent door beschikbaarstelling harer koffie- en theetent. Na een en ander te hebben bezichtigd kunnen "wij allen, die er zoo flink aan heb ben medegeholpen, feliciteeren met de keu rige indeeling. Het geheel doet feestelijk aan, de bazaar mag er zijn. Voor de noodige at tracties is zorg gedragen, te veel om op te noemen; alles wat op een goeden bazaar thuishoort is aanwezig. Werkzaamheden gedurende de Herist-maanden. Na terugkeer van een vacantie is het terug zien van den tuin voor velen, die geen goeden zorg achterlieten, een tegen valler geweest. Zij hebben, vooral dit jaar hun tuin geheel verwaarloosd teruggevon den. De regens hebben het onkruid welig doen opschieten, de wind heeft de stengels geknakt en de vruchten liggen, onrijp op den grond. Er valt echter nog veel goed te maken, want al hebben wij geen warm weer, meer te verwachten, in de herfstmaanden kan de tuin nog een fleurig aanzien hebben! In de eerste plaats kunnen de bloembakken weer opnieuw worden verzorgd. De bloe- laatst genoemden zonder dekking den winter kunnen doorstaan. Aardig staat bolgewassen en voorjaarsplanten te combineeren. Bij voorbeeld: de dubbele roze, vroege tulpen; Hurillo met Vergeet mjj nieten, Gele violen met kleine roode tulpen (Axtis of Due. v. Tholl.). Silenen met roze of witte hya- cynthen. Lila crocussen met witte violen. Dit zijn enkele combinaties. Als men naar eigen smaak de samenstelling wil maken lette men er op, dat alle bloemen op een zelfden tijd bloeien en vooral geen vloekende kleuren naast elkaar komen. De tuin ver- eischt, dat men zich wat meer moeite geeft. De verwaarloosde tuin moet in September- October een beter aanzien krijgen. In de eerste plaats wordt het gazon aangepakt. Er moet gerold worden en dikwijls niet één keer, maar meerdere malen, om het gras veld weer „echt fijn" te krijgen. De gras randen worden bijgeknipt, en als dit is gedaan dan is het net of alles ineens al veel beter er uit ziet. Dan schept men meer moes en wordt aandacht geschonken aan de paden. De tuin lijkt dan alweer als herschapen. Maar dan is men nog niet te vreden. want de border en perken steken te veel af bij de ordelijke omgeving. Al gauw is de hand aan het wieden en opbinden en na eenige dagen ziet de tuin er weer „tip-top" uit. De leege plekken, die zijn ontstaan worden weer smaakvol met asters, afrikanen of vroege chrysanthen volgeplant. Zij die een rotstuin bezitten zullen op merken, dat de planten te veel zijn uitge groeid. Men moet dien groei stuiten, door gedeelten van de planten af te scheuren. Hierdoor ontstaan dikwijls uithollingen die dan met aarde moeten worden bijgevuld, opdat de planten niet zullen uitdrogen of wegspoelen. Het geheele najaar blijft dc tuin zorg vragen, want men moet den winter ingaan met een schoonen, goed onderhouden tuin. Dit komt boomen, heesters en meerjarige planten ten goede. Men doet tevens met de ondervinding van dén afgeloopen zomer zijn oordeel. Mogeljjk is er een verbetering in den tuin aan te brengen die men in het komende najaar of voorjaar kan aanbrengen. Let vooral op slecht gekozen kleur-combinaties. Maakt nu een plannetje klaar voor de be- i planting in het volgende jaar. Indrukken gaan soms zoo gauw verloren, en als men he*, even vast legt, dan is uw tuin het volgend jaar veel mooier. De groenten- en fruittuin moet geschof feld en gewied worden. Het oogsten van sommige kooien, andijvie, bieten, heeft een aanvang genomen. We moeten weer aan de winterkost gaan den ken. Overigens valt er in den groententuin niet veel te doen. In den fmittuin daarentegen is het „allo hens aan dek". De oogsttijd is in vollen gang. Het is algemeen bekend, dat fruit niet geschud maar geplukt moet worden. Door schndden kneuzen de vruchten waardoor ze in waarde verminderen en bovendien bij het bewaren spoedig gaan rotten. Een ander nadeel van het schudden is, dat er ook kleine takjes, die een volgend jaar vruchten kunnen geven, mede afgeschud worden en daardoor een deel der toekomstige opbrengst verloren gaat. Men plukt door de vrucht op te lichten en naar boven over te buigen, zoodat ze aan het einde van de steel afbreekt. Het deel, het welk blijft zitten, is een verdikt, week, houtachtig deel, en wordt de „beurs" genoemd. Deze beurs is het gedeelte waaraan in het voorjaar de bloempjes gezeten heb ben. Vallen er bjj het schudden of door onhandig plukken beursen van den boom. dan gaan er veel toekomstige vruchtknoppen verloren. Den juisten tijd voor oogsten te bepalen is niet gemakkelijk, daar zelfs de standplaats vaak van invloed is. Het komt voor, dat aan denzelfden boom, vooral als deze hoog is, de vruchten aan den zonkant enkele dagen vroeger rijp zijn, dan die, welke aan den tegenovergestelden kant hangen. Vroege soorten, die „boomrjjp" zijn en gegeten moeten worden van Augustus tot en met October, -kunnen worden geplukt als ze gemakkelijk loslaten. Een paar dagen na den pink zijn de vruchten gewoonlijk wel zoo gerijpt, dat ze goed zijn voor 't gebruik. Sommige soorten moeten een paar weken narijpen. Laat men de vruchten te rijp aan den boom worden dan vallen ze af; ze worden meelig of buikweek. waardoor ze niet te gebruiken zjin. Den juisten pluktijd te weten is niet gemakkelijk, ieder liefhebber moet dat van zrjn eigen boomen en vaak ook in eigen tüd door ervaring te weten komen. Het is zeer goed te begrijpen, dat dezelfde soort in Groningen, in Gelderland, in Zee land of in Limburg gekweekt, wat den tijd van riinheid betreft wel enkele dagen kan verschillen. Als de schil een doorschönende gele tint krijgt is dit een teeken. dat de vrucht, geplukt kan worden. Dit verschijnsel doet zich ook voor bn wormstekige vruchten dan is het echter niet aan te merken als een teeken van rjjpheid. Een meer betrouwbaar teeken is het af vallen van gave vruchten, de zaden in het klokhuis zjjn dan bruin of beginnen die kleur te vertoonen. De latere soorten Appelen en Peren, die van December tot Maart voor tafelfruit dienen, als het weer dit toelaat, moeten zoolang mogeljjk blijven hangen. Is de boom nog in het bezit van bladeren, dan kunnen die late vruchten wel tot half of einde October aan den boom blijven zitten. Gebruik bij het plukken platte, niet te groote manden. Bekleed de manden van binnen met kranten en pluk de vruchten voorzichtig; vooral zoo dat de steel er aan blijft, want vruchten zonder steel hebben niet alleen in den handel minder waarde maar met de steel eraan toont zf) meer. De gepinkte vruchten worden als het vroege soorten zijn, in de bewaar plaats gebracht en daar dun, liefst op een enkele laag, uitgelegd op van latten ge maakte schoppen. Die latten moeten 2 cM. van elkander liggen en mogen geen scherpe kanten hebben, waardoor de vruchten onder het liggen zouden kneuzeu. De vruchten voor de winterprovisie legt men eerst in een loods of in een dergelijk vertrek of ruimte dun uitgespreid neer om wat uit te zweeten; want vochtige vruchten maken de bewaarplaats vochtig. Daarom plukt men ook niet bij nat weer en ook niet 's morgens vroeg als er nog dauw op de vruchten zit. De vruchten moeten dus droog in de be waarplaats gebracht worden en als er de noodige ruimte voor beschikbaar is, laat men ze eerst uit zweeten. Men moet ook gedurig de vruchten nazien en die. welke rotting beginnen te vertoonen er uit weg nemen. Door rotting komt ook vocht in de bewaarplaats, bovendien steekt de eene rotto vrucht de andere aan. In fruitkelder of bewaarplaats moet zoo weinig mogelijk licht kunnen toetreden. Hoe lichter de be waarplaats is, hoe korter de vruchten be waard kunnen worden. Vragen aangaande Tuinbouw aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". VOOR DONDERDAG 9 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. Voor 6 uur 298 M. üitsl. A.V.R.O-uitzending. 8.019.45: Gramofoonplaten 10.01—10.15: Morgen wijding 10.20—12.00: Concert. AVRO - Kwintet 12.01—2.00: Concert Rotterd. Philih. Orkest. Orgelspel door H. Boesnach vanuit Theater Tuschinski te Amsterdam 2 002.30: Voor de vrouw 3.004.00: Aansl, Grand-Theater te Amsterdam. 4 00 5.00: Ziekenuurtje 5.00—5 30: Gramo- foonpl. 5.307.15: Concert. Omroep orkest Concert op 2 vleugels door W. De nijs en H. Beuker 6.30- Beursber. 7 15 7.45: Radio-Volks Universiteit. L. J. Jor- daan: „Van Lantaarnplaat tot Talkie" 7.458.15: Joodsche gezangen door Ober- cantor M. II Landau en het koor u.d Syna goge Amsterdam-Zuid 8.15: Aansl. Con certgebouw te A'dam Het concertgebouw Orkest. In de pauze: Praatje door Mevrouw I. de Leeuwvan Rees 10.30: Per9ber 10 4311.00: Voordracht Mr. A. W. Kamp 11.001115: Gramofoonpl. 11.15 II.30: Wederoplreden M A. W. Kamp 11.3012.00- Gramafoonpl. Huizen 1875 M. 8.00—9.15: KRO. Gra mofoonpl. 10.00—10.30: NCRV. Lezen van Christ, lectuur 10.30—11.00: NCRV. Korte ziekendienst o.l.v. Ds. Aalders 11.30 12.00: KRO. Godsdienstig halfuurtje o.l.v. Past. Perquin 12.151 45: KRO. Concert door het KRO-Trio 1.452.00: KRO. Gramofoon 2.002.45: NCRV. Graroo- foon 2.4-53.45- Cursus handwerken 3 454.00: Gramofoon NCRV 4.005.00: NCRV. Ziekenuurtje o.l.v. Ds. Bakker met baritonzang en orgelspel 5.006.30: NCRV. Concert door het Haagsche Trio (piano-viool-cello) 6.306 45- NCRV. Kniples 6.457.15: NCRV Engelsche les 7.157.46: Cursus Maleisch. 8.00 10.45: NCRV. Concert. Mej. T. v. d. Sluys, sopraan, H. C. v. Oort, bas. Het Radio-Orkest o.l.v. P. v. d. Hurk 10.00: Persber. 10.4511.30: NCRV. Gramofoon Deventry 1554.4 M. 10.35: Morgenwij ding 11.05. Lezing 12.20: Concert. L. Ashdowne (bariton). Trio 1.202 20: Orgelspel door K. Buckley 2.20: Berich ten 2.30: Uitz. voor scholen 3.204.05 Kerkdienst 4.25: Lezing 4.50: Orkest- ccncert 5.35: Kinderuurtje 6 20* Le zing 6.25: Berichten 6.50: Berichten 7.00: Zang door T. Mahushina 7 20: Lezing 7.45- Lezing 8.15:: Pauze 8.20 Concert, Solisten en Orkest. Spéciaal concert ten bate van het Radio voor Blinden Parijs „Radio Paris" 1725 M. 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Dansmuziek 4.35- Kinderuurtje 7.20: Radiodialoog 8.20: „Le Roi Dagöbert van A. Rivoire 9.50: Concert. Kwintet en solisten. Langenberg, 473 M. 6,207.20 Gramo foonpl. 9.3511.15: Gramofoonpl. 11.30: Gramofoonpl. 12.251.20: Concert Orkest, fluit 4.50—5.50: Orkestconcert 7.20: Orkestconcert. Intermezzo: Das neue. Gedicht in der Musik. Declamatie en zang. Na afloop concert tot 11.20 Orkest- concert. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kestconcert 2504.20: Orkestconcert 4 205 00- Kinderuurtje 7.209 20- „Mignon" Opera van Amboirse Thomas 9.40—1150: Dansmuziek. Brussel 508.5 M. 5.20: Dansmuziek 6.55: Gramofoonpl. 835: Accordeonmu- ziek 9.50: Dansmuziek (Gramofoon^ Zeesen 1635 M. 5.056.20: Lezingen 6.^06.50: Gramofoonpl. 9.5511 20: Berichten 112012.15: Gramofoonpl 12.15120: Berichten 1.201.50 Gra mofoonpl 1 503.50: Lezingen 3.50 4.50: Concert 4.507.20: Lezingen 7 20: Orkestconcert. Albert Spalding (viool) 9 35 Berichten en tot 11.50: Dansmu ziek. Zang door Gessner. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6