PAANAKKER Co. Belangrijk Bericht GOEDKOOPE AANBIEDING 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 8 October 1930 Vierde Blad No. 21644 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. HART0GS MAANDAG. WOENSDAG en VRIJDAG van 10 tot 3 uur. MAARSMANSSTEEG 3 RECHTZAKEN. ALPHEN. Raadsvoorstellen. Met het oog op de voorgenomen verbree ding van de Hoof (straat nabij de Heulbmg stellen B. en W. den raad voor van den beer H. Hulscher aan te koopen de perceelen Hooftstraat no.s 260, 262. 264 en 266 voor een bedrag van f. 8000.onder de door dezen gestelde voorwaarden. Verder stellen zij voor om aan te koopen panden, nadat die aankoop is geschied, tot den tijd van uitvoering der voorgenomen straatverbree- ding te verhuren aan de tegenwoordige be woners. Van het bestuur vereeniging „Scholen met den Bijbel" alhier kwam bi] den raad een aanvrage in om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van school- meubelen en leermiddelen voor de ïbijzk school voor gewoon lager onderwijs in de Heoftstraat. De aanvrage en raming van kosten geven aan een bedrag van f 472.90. Aangezien de aanvrage voldoet aan de be paling van art 73 der Lager Onderwijswet stellen B. en W. den raad voor de gevraagde medewerking te verleenen. De toestand der gemeente-woningen aan de- Schoolstraat nummers 24. 26. 28, 30, 32, 34 en 36 is sinds langeren tijd van dien aard, dat zij min of meer voor bewoning ongeschikt zijn geworden. De strikt nood zakelijke verbeteringen alleen zouden on geveer f. 2000.bedragen; terwijl de huizen dan nog niet zouden voldoen aan redelijke eischen en nog zeer veel onderhoudskosten zouden blijven eischen. Weshalve B. en W. den raad voorstellen om de woningen, die in het vervolg leeg mochten kpmen te staan niet weder te verhuren en in elk geval het geheelc complex af te breken voor 1 Jan. 1932. B en W. stellen den raad voor de in den loop van dit jaar aangekochte percee len weiland van den heer J. W. Glant te Vorden, gelegen in den Kortsteekterpolder, na aftrek van hetgeen onmiddellijk voor straataanleg noodig is. tot en met 31 Dec. 1932 te verhuren tegen een huurprijs van 175.per H.A. Het te verhuren perceel is groot ongeveer 1.86.30 H.A. De reeds lang hangende aangelegenheid ■betreffende medewerking tot de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in de omgeving van de Goeman Borgesiusstraat naar aanleiding van een destijds ingekomen verzoek van de vereeni ging tot bevordering van lager en meer uitgebreid christelijk onderwijs alhier, heeft thans zoover haar beslag gekregen, dat B. en W. na onderhandelingen met het bestuur van de Nutsstichting tot verbetering van de Volkshuisvesting voorstellen: le. In het belang der volkshuisvesting van gemelde Nutsstichting aan te koopen do oppervlakte grond ter grootte van 7300 M9 aangegeven op de ter secretarie ter in zage gelegde teekening voor den prijs van f. 6.per M2, voor wat betreft een opper vlakte van 500 M2. welke thans reeds bouwrijp is en voor den prijs van f. 1.50 per M2 voor wat betreft den overblijvenden grond ter groote van 6800 M2. welke nog niet bouwrijp is, in totaal voor f. 13.200. en tot opheffing van het hypothecair ver band, hetwelk ten behoeve der gemeente op dien gr.ond rust ten laste der Nutsstich ting tegen aflossing door de Nutsstichting aan de gemeente van een bedrag van f. 3650.—. 2e. Tot den aanleg der straten mede op gemelde teekening aangegeven en wel ten eerste van een straat in het verlengde van de Jan van Nieuwenhuizenslraat en 2 zij straten een naar het Noorden in aansluiting aan de Hugo de Grootstraat en een naar het Zuiden. 3e. Den verkoopprijs van den bouw grond, welke ter beschikking der gemeente blijft, nadat het voor den schoolbouw be- noodigde terrein ter grootte van 2160 M2 ter 'beschikking van het betrokken schoolbe stuur is gesteld, welk overblijvende terrein op bedoelde teekening ook is aangegeven,, te bepalen op f. 6.per M2 en ten 4e de oppervlakte grond Ier grootte van 2160 M2 op de sub le bedoelde teekening beschik baar te stellen voor den bouw der boven bedoelde school. Wanneer dit plan tot uit voering komt zal de reeds veel besproken sloot bij de Grijpensteinstraat gedempt worden. Een ongeval, dat gced afliep. Gistermorgen is bij het lossen van een schip, geladen met zand aan de gemeente lijke los- en laadplaats aan den watertoren een op den wal staande ijzeren z.g. zand- tredhter, gevuld met zand in elkaar gezakt. De trechter, die hierdoor omviel, kwam. te- rtóht op de gemeenlewoning, bewoond door R. Van deze woning werden eenige ruiten vernield; alsmede eenig meubilair van den bewoner. Door de politie en directeur van gemeentewerken werd diTect een onderzoek ingesteld. Met een en ander blèek echter geen strafbaar feit te zijn gepleegd. Het ongeval moet echter worden toegeschreven aan het feit, dat de pooten van den ijzeren trechter de zware vracht niet hebben kun nen houden. Diphtherie. De onder de schoolkinderen voorna melijk de R.-K school heerschende diph therie breidt zich nog steeds uit. Zelfs is reeds één der patientjes, een jeugdig zoontje van de fam. P., aan de gevolgen der ziekte overleden De aan de Atphensohe brug aange brachte afsluitiboomen zijn thans in gebruik genomen. De practische afsluiting be teekent zeer zeker een goede verbetering, vooral voor de beveiliging der jeugd. Door jhr. S. werd bij de politie aan gifte gedaan, dat van dc fabriek van de fa. P. in De Hoorn een houten heining was vernield en tegen den grond gegooid Zeer zeker is hier de baldadige jeugd aan het werk geweest. De politie stelt een onder zoek in naar de belhamels. BOSKOOP. Aanbesteding. B. en W. dezer gemeente hebben aanbe steed. het bouwen van twee woonhuizen aan de Boezemkade. Ingeschreven werd als volgt: A. v. Loon f. 13.300; J. D. Kranenburg f. 10.019; J. v. Nooit, Benthuizen, f. 13.500; firma Groen en Bregman, idem, f. 11.380; J. Mever f. 12.678; C. Verwey f. 11.985; J. Verwoerd, f. 12.215; J. v. d. Vliet, f. 12.689; firma W. v. d. Breg.gen-Bocree, Nieuwveen, f. 11.647 en F. Vink, Moordrecht, f. 10.793. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wo nen de inschrijvers in deze gemeente. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer J D. Kranenburg alhier gegund. HAZERSWOUDE. Geref. Kerk. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk zijn ter voorziening in de vacature voor een ouderling in de plaats van wijlen den heer A. Maaskant candidaat gesteld de heeren G. van Aalst Azn. en P. Slootweg. Burgerlijke stand. GeborenMaria Catharina Wilhelmina-, d. van D. G. van der Voort en W. M. Vrijburg. Ondertrouwd: J. A. Vollebregt 22 j. en M. F. Zwetsloot 23 j. P. Groot 24 j. en A. Binnendijk 26 j. W. Bos 23 j. en G. Edens 19 j. N. Huisman 35 j. en P. de Vreede 27 j. Gehuwd: B. L. Luyten 22 j. en M. v. d. Werf 21 j. De collecte, welke in de Ned. Herv. Keik ten bate van het Zuiderzeefonds ge houden is, heeft f. 115,04V2 opgebracht. LEIDERDORP. Loop der bevolking. Gevestigd: S. van Kampen, v. d. Doesstr. 13 G. C. van Rossenberg, Achterweg 60 S. Postine cn gezin. Achlh.weg 25 J. P. Galjaard. kinderhuis „Voordorp" J. de Beer, Hoofdstraat 204 Wed M. G. CortsOppelaar en gezin. Hoofdstraat 43a Vertrokken: M. H. Hogewoning, naar Katwijk, Nieuwe Commandeurslraat 42 L. Koote en gezin naar Leiden, Nieuwe Bijn 78 E. .T. C. Fruyers, naar Zoeter- wcude, Hooge Rijndijk 240 I. Mechelse, naar Leiden. Haarlemmerstraat 186a W. P. Holswilder en gezin, naar Leiden, Lange, straat 35 T. C. van der Wal naar Bos koop, Zuidkade G. Beekman en 'gezin., naar Driebergen, Herstellingsoord „Klein Loo" F. M. de Vos, naar .Amsterdam, Nieuwe Heerengracht 87 IT. E. Christi- aanse en gezin naar Oegstgeest, Terwee- weg 47. Ter uitvoering van de vee- en vleesch- keuringswet. werden in de maand Septem ber aangegeven als bedrijfsslachting 14 run deren en 16 varkens, als noodslachling 2 "runderen (afgekeurd^ 1 kalf (afgekeurd) 1 schaap (afgekeurd). 2 varkens (afgekeurd.) ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren; Adriana, d. van Cornelia Johan nes van Dijk en van Geerlruida Maria Vlas man Gerrit, z. van Jacobus Johannes Olieman en van Gerritje Roos. Gehuwd: Johannes van der Oest, jm. 25 jaar te Arphen a. d. Rijn en Aaltje Verbeek, jd. 20 jaar. Gevestigd: Uit Schipluiden, Theresia Kohier, onderwijzeres, C. 49 Uit Loos- drecht, Johannes Merkus, boerenknecht B. 10 Uit Voorhout. Catharina J. M. van Rijzen, C. 49 Uit Haarlem, Wilhelmina A. M. Boer, C. 49 Uit Zaandam, Johanna Chr. M v. Dilshuizen. C. 49 Uit Alphen can den Rijn. Pieter van der Lede en ge zin. fabrieksarbeider. A. 62 Uit 's-Gra- venhage. Cornelia A. M. Verhoeven, C. 49 Uit Harlingen, Krijn Heslinga en gezin, arbeider. A. 76 Uit Schiedam. Antje Wielsma, echtgenoole van Anthonius Th. IJdo, C. 108b Uit Boskoop. Pieter Mijderwijk. kippenhouder. C. 139b Uit Ulingeradeel. Gailske Hange, dienstbode, B 89 Uit Bodegraven, Johannes F. Tis- seur en gezin, fabrieksarbeider C. 113 Uit Rotterdam. Johanna W. M. Wilmsen, C 49 Uit Driebergen. Maria Hoogen- doorn. Wed. Basliaan de Groot, A. 80a. Vertrokken: Naar Schipluiden, den Hoorn, Mariaschool. Maria C. Heemskerk, onder wijzeres. C. 49 Naar Rotterdam. St. Pe trus-Internaat. Havenstraat 109. Anna C. ITartog, C. 49 Naar Rotterdam, St. Pe- tTus-Internaat. Havenstraat 158. Anna C. G v. d. Sloot, religieuse, C. 49 Naar Woerden. Utrecht9che Straatweg 20, Johan H van Bemmel. veehouder. B. 76a Naar Bodegraven. Emmakade. Obbe van der Weide en gezin, reiziger. C J13a Naar Boskoop. Reijershoop 2(0. Willem Konijn cn gezin, tuinder. D 56 Naar Ouden bosch, Pensionaat „St. Louis". Cornells G. en Franciscus van de Poll. C. 58 Naar 's-Hertogenbosch. Choorstraat 7, Gabriëlle J TI Ban, C 43 Naar Bodegraven. Prin senstraat 70, Jacobus van Broeke en gezin, spoorwegbeambte. C. 113 Naar Alphen aan den Rijn. Hoorn 5. Gerrit Albla*- en gezin, aardappelenhandelaar, A 80a Naar Alphen aan den Rijn, Vinkebuurt 11, Adri- anus B. C. van Velzen, spoorwegbeambte, A. 26 Naar Bodegraven. Oranjestraat, Jan A. van den Hoven en gezin, schipper, A. 73 Naar Boskoop, Ridderbuurt 70, Jan de Jong, boomkweeker, D. 75 Naar Reeuwijk, Middelburg. Aaltje Verbeek, D. 54 Naar Rotterdam, Korte Schoonder- loostraat 8a, Dirk Rietkerk en gezin, los werkman, C. 108 Naar Amsterdam, ge sticht „Voorzienigheid", Lauriergracht. Al- bertine V. en Erneslina E. Fliers. C. 49 Naar Oudenbosch. St. Anna-Kweekschool, Cato Dietz. C. 49 Naar Bodegraven, Meije. Anna Busser, dienstbode. B 53. De heer G. E. van Beek alhier, is aan de Rijks-Universiteit te Utrecht geslaagd voor het candidaats-examen in de Genees kunde. De veehouder W. Hoogendoorn alhier verwierf op de -door de Hollandsche Maat schappij van Landbouw te Woerden gehou den veekeuring een eersten prijs met in de derde klasse aangevoerde zwartblaarstier- kalveren. Mej. J. Hoogendoorn. volontaire ter Gemeente-Secretarie slaagde te 's-Graven- hage voor het praktijkdiploma Machine- schrijven. In verband met een aan Mej. J. P. Petersen, onderwijzeres aan de Ned. Hen*. School alhier om gezondheidsredenen ver leend verlof, is tot tijdelijk onderwijzeres aan genoemde school benoemd, mej. J. Namink, van Amsterdam. De heer G. Ultee, als tijdelijk onder wijzer werkzaam aan de Chr. Nat. School alhier (Hoofd de heer A. R. Koster) is be noemd tot onderwijzer aan de Wilhelmina- school te Amstelveen. HAARLEMMERMEER. Diefstal. De arbeider F. K., werkza-am bij den landbouwer V. aan den Sloterweg alhier, ■miste 's morgens zijn jas, die hij in de schuur had opgehangen. Van dezen diefstal wordt verdacht een arbeider uit Gelder land. De politie stelt een onderzoek in. Brand. Gisternacht omstreeks 12 uur ontstond op het erf van den koopman v. d. W. aan den Spieringweg in deze gemeente brand in een achter de woning staande hooi schelf. De brandweer arriveerde spoedig en slaagde e>r in dc aangrenzende perceelen te behouden en den brand tot de schelf, die geheel afbrandde, te beperken. Verzekering dekt de schade. De Bietencampagne. Het ongunstige natte weder hoeft hier cn daar in den Haarlemmermeerpolder stagnatie veroorzaakt in het rooien en ver voeren der bieten. Vele schepen zijn in de Hoofdvaart teruggekeerd, in afwachting van nadere berichten. Hoewel de voorraad bieten, welko van verschillende kanten aan de suikerfabriek te Halfweg reeds werd ontvangen nog vrij groot is, is bij aanhoudenden regen gerin gere aanvoer wel te verwachten, hetgeen aan de fabriek wellicht aanleiding zou zijn om met halve kracht te gaan draaien. Ook voor de arbeiders, wien het werken in den drassigen grond niet meevalt, maar die het in den regel toch zoo lang moge lijk volhouden, is het te hopen dat er spoe dig een verandering in de weersgesteld heid ten goede zal komen. HILLEGOM. Een meer op den weg. Als het regent zooals deze week, ont slaan er plassen op den weg, hier zoowel als elders, maar een plas van 3 tot 5 me ier breed en 20 tot 30 meter lang, is nog een zeldzaamheid. Dit meer is te zien op Weerestein bij de Treslongstraat. De jongens spelen in de plas op hun manier met planken en stukken hout. Als de auto's er door rijden, spat het water meters ver op. Van de twee villa's, waarvoor de plas ligt, is er een te bereiken zonder hooge laarzen. De andere is van den vasten wal afgesloten, uitgenomen een strookje drogen grond langs het tuinhek, waar te zijner tijd eens een trottoir aange legd moet worden. De toestand is een gevolg van de we£- verbreeding, het dempen van een sloot en wat daar verder aan vast zit. Wegens DRUKTE houdt 1 8818 VOORTAAN SPREEKUUR voor TANDHEELKUNDE VOORSTRAAT 4, b. d. Boulevard KATWIJK AAN ZEE. K AT WI IK-A AN-ZEE. De Gemeente-fondsbeiastmg. De nieuwe regeling va nde financieele ver houding tusschen Rijk en Gemeente heelt een geheel ander belastingstelsel gescha pen. De rijksinkomstenbelasting, de verde- diging's- en de gemeentelijke inkomstenbelas- RECLAME. 163 Hooge Kioder-Kaplaarzen ting zullen vervallenin de plaats daarvoor komt de gemeente-fondsbelasting Ons ge meentebestuur plaatste Katwijk in de 3de klasse en besloot 25 opcenten to heffen. Eenige voorbeelden zullen laten zien, dat velen minder zullen behoeven te betalen, al leen de hoogere inkomens worden zwaarder getroffen. In de 1ste kolom zal vermeld worden het bruto-inkomen, dus zonder kinderaftrek, welke f. 100 per kind bedraagt. In de 2e kolom staat vermeld, de blasting, welke betaald moet worden over het belas tingjaar 19301931 met een vermenigvul- digingscijfer van 1,7. De 3de kolom laat zien. hoe de belasting bedragen in de eerstvolgende jaren zullen zijn. met inbegrip van 25 opcenten. Dit alles geldt voor een gezin met 2 kin- deren. Bruto Gemeentelijke Gemeente inkomen inipmstenlbel. fondsbelast. verm.cijfer 1,7 plus 25 opc. f. 650 f. 0,85 I. 750 O 00 00 800 3,91 1,25 900 - 6,37'.': 3,75 1000 9,18 6,25 1100 12,32'.'! 8,75 1200 15,81 11,35 1300 19,63'/: 13,75 1500 38,22 17,50 1700 37,57 22,50 1900 47,60 26,25 2500 81,60 48,75 3000 111,35 67,50 3500 141,10 86,25 4000 170.85 105. 5000 230,35 152.50 8000 408,85 312,50 10000 527,85 437,50 20000 „1122,85 „1170.— „30000 1717,85 1920.— 40000 „3312,85 „2670.— De heer A. F. Ouwehand alhier is ge plaatst als stuurmansleerling aan boord van het stoomschip „Simon JBolivaT" van de Kon. Ned. Stoomb.-Mij. De heer J. Volbeda alhier is benoemd tot leeraar in de Ned. taal aan de Ambachts- tee(ken9chool in de vacature-D. Bakker. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Katholieke Kring opgeheven. De Katholieke Kring hield een ledenver gadering in het parochiehuis. De voorzitter, de heer L. v. Paridon, opende de vergadering en deelde mede dat de secr. wegens ver blijf in het buitenland niet tegenwoordig kon zijn, en dat het bestuur dezer dagen een vergadering had gehad, waarin besloten wa3 thans de vraag aan de orde te stellen of de Kring zou blijven bestaan of dat deze zou worden opgeheven. Na eenige bespreking werd besloten de K K. op te heffen en daarvoor in de plaats te stellen een vereeniging „Katholiek Kat wijk", waarvan iedere Katholieke Katwijker door zijn eigen organisatie lid zou zijn. De gezamenlijke besturen der diverse organi saties zouden dan het bestuur van Katho liek Katwijk vormen. Het initiatief werd hiertoe genomen en besloten tegen a.s. Zondag alle besturen ter vergadering uit te noodigen waar dan lot definitieve oprichting zou kunnen worden besloten en een bestuur gekozen. Na rondvraag, welke minder belangrijk was, sloot de voorzitter deze vergadering. Auto te water gereden. Een vrachtauto voor zandvervoer geraakte door onachtzaamheid van den bestuurder aan den Wassenaarschen weg van den weg af te water. Daar de auto was geladen was de val van dien aard, dat er na lossing van rij den op eigen kracht geen sprake was. De auto is daarna met een kraanwagen gelicht en naar een garage te Leiden vervoerd. De bestuurder kwam er goed af. Aanrijding. Herhaaldelijk komt het voor, dat auto's bij de ophaalbrug door de onpractische lig ging van den bocht in botsing komen met de brug. Zoo ook kwam gisteren weer een auto voor zandvervoer in botsing met de leuning. Wonder boven wonder liep het zonder onge lukken af. De brugleuning werd in elkaar gedeukt, doch de auto bleef nog op het brug dek staan. o OEGSTGEEST. „Gemeentebelang Oegstgeest". De vereeniging „Gemeentebelang Oegst geest' 'heeft met de- gehouden bijeenkomst gisteravond in Hotel „Het Witte Huis" een aanvang gemaakt met de wintercampagne. Dat deze avonden op hoogen prijs worden gesteld, blijkt wel uit de opkomst van leden en geïntroduceerden. Ook dezen avond mocht de voorzitter, de heer Wichers Rollandet een groot aantal leden en belanghebbenden hartelijk welkom toeroepen. Als spreekster trad op mevr. V. do Het- tyey als onderwerp: „Zigeuners in Hongarije en de Hongaarsche muziek". Mevr. de Hettyey begon to vertellen, dat de Hollanders nog zeer weinig van Hongarije en de bevolking weten. En wie zal dat beter kunnen beoordeelen dan mevr. de Hettyey, zelf Hongaarsche, die thans in Nederland verblijft? De Zigeuners verschillen geheel van de beschaafde Europeanen, zij spreken een eigen taal, vormen voor het grootste deel rooversbenden en trekken verspreid de ge- heele wereld door tn leven meest in groe pen van plm. 100 man of kleiner. Zij zijn slim en brutaal en worden in de geheele wereld geschuwd om hun roofzucht en daarom uit elk land verbannen. Ook in het huwelijksleven is het ge heel anders; de vrouw zorgt voor de kost van het geheele gezin en de man leeft een eigen leven en beloont de vrouw voor haar arbeid met meer slaag dan liefde. Een toekomst hebben zij niet want zij le- vén bij den dag. Het eenige, waarvoor zij een diep in nerlijk gevoel hebben, is muziek. Zonder muziek kan de Zigeuner niet leven. Uren achtereen geven zij zich daar aan over en uiten dan hun leven, hun lief en hun leed. Geen vreemdeling kan de HongaarscKó muziek begrijpen, aJleen do Zigeuner. Na dc pauze heeft mevTouw de Hettyey de aanwezigen vergast op eenige dezer Hon gaarsche voortbrengselen w. o. eenige lie deren van plm. 300 jaar oud, en daarvan een en ander verteld. Aan het einde dankte de voorzitter voor het gebodene. Deze eerste avond i9 een groot succes ge worden. ZOETERWOUDE. De woning van den heer Noordman, wethouder alhier, wordt aan het telefoon net aangesloten onder No. 19, Zoeterwoude.- Gedurende de maand September werrl door het gemeentelijk waterleidingbedrijf alhier 3891 M3. water afgeleverd. Bij de firma Oosthoek alhier werden wegens slapte in het bedrijf een zevental arbeiders ontslagen. VERDUISTERING te NIJMEGEN Voor de rechtbank te Arnhem heeft gis teren terecht gestaan de 43-jarige J. A. W. v. H., boekhouder bij het gemeenteslachthuis te Nijmegen, ter zake van verduistering van gelden uit de kas van het slachthuis. Om mislukte speculaties te dekken had verd. zich gedurende het tijdvak November 1929 tot Mei 1930 een bedrag van f. 4500 uit de kas toegeëigend. Verd. legde een vol ledige bekentenis af. De officier van justitie, jhr. mr. Naihuys, meende, dat hoewel de gemeente Nijmegen op vervolging geen prijs stelde (veixl. had het grootste deel van het verduisterde be drag teruggestort) een gevangenisstraf hier op zijn plaats was. De eisch luidde 6 maanden gevangenis straf. INBRAAK IN HOTEL DES INDES TE DEN HAAG. Ruim zeven jaar geleden, in September 1923 werd in hotel des Indes te 's-Graven- liage een inbraak gepleegd waarbij in hec kantoor een schrijftafel werd opengebro ken, waaruit een portefeuille, inhoudende f. 2500 aan Nederlandsch, Amerikaansch en Zwitsersch bankpapier, word ontvreemd. Nasporingen door de politie werden niet met succes bekroond. Eenige maanden geleden werd in het hotel slapende aangetroffen een 26-jarigo huisknecht, die daar vroeger in dienst was geweest. Bij verhoor verklaarde deze dé dader te zijn van bovenvermelde inbraak. Te dezer zake had hij zich voor de 5e kamer der Techtbank te verantwoorden. Verd. legde een volledige bekentenis af. Tegen hem werd twee jaar gevangenisstraf geöischt. Ter zake van medeplichtigheid aan dezen diefstal stond vervolgens terecht een 42- jarige machinist die den huisknecht bii de uitvoering van zijn daad behulpzaam was geweest. De officier eischte toeren deze ver dachte een j'aar gevangenisstraf.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13