71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 September 1930 Tweede Blad No. 21638 GEMENGD NIEUWS. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN BOTTERDAM, gisteren door H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana gebracht kenmerkte zich door de bijzonder hartelijke ontvangst van de zijde der inwoners. De juichende kinderen defileeren voor de Koninklijke bezoekers, dio dit défilé van het balcon van het Stadhuis gadeslaan. BIJ HAAR TOCHT DOOR ROTTERDAM werd de Ko ninklijke familie overal met veel sympathie ontvangen. H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana wuiven de menigte dankbaar toe. EEN MINIATUUR RADIO is de uitrusting van den Lon- denschen politieagent komen completeeren. Daarmede kan de „man der wet" op verre afstanden in de stad bevelen vernemen of assistentie verzoeken. ADATCI, de vroegere ambasseur van Japan te Parijs behoort tot de nieuwbenoemde rechters van het Permanent Hof voor Inter nationale Justitie te Den Haag. Adatci is een bekend figuur in de internationale diplomatie. Op het balcon van het stadhuis aan den Coolsingel te Rotterdam luisterden de vorstelijke personen naar de aubade én namen zij de enthousiaste toejuichingen der duizenden Rotterdammers in ontvangst. BURGEMEESTER PATIJN van den Haag heelt aischeiü genomen van den gemeenteraad. Een overzicht van de laatste door hem gepresideerde raadsvergadering. Aan de tafel van rechts naar links: de heeren Drees, de Wilde, v. d. Meulen, burgemeester Patijn, Ter Pelkwijk, Quant en Vrijenhoek. Geheel rechts staande de heer Snoeck Henkemans, die den scheidenden burgemeester toesprak. VROUW TE ROTTERDAM VERMOORD. Een 22-jarige schoonbroer de dader. Verschrikkelijke ontdekking van een 12-jarig meisje. Gistermiddag is in een woning aan de Willebrordusstraat te Rotterdam de nog jonge vrouw van den koopman Malspaard, die met zijn wagen de stad is was, ver moord gevonden door haar 12-jarig nichtje. Het meisje is gistermiddag omstreeks half één bij naar tante gekomen, maar kreeg j op haar belleD geen gehoor. Ze bleef eeni- gen tijd bellen en omdat zt het tien maag den oude dochtertje van haar tante hoorde huilen, vroeg zij een rijwielhersteller, dio zijn werkplaats beneden in de woning heeft haar te helpen binnen te komen. De rijwielhersteller weigerde, omdat hij moest gaan eten. Hij liet het meisje aan t de deur staan. Het kind bleef bellen. Na eenigen tijd kwam een heer zijn fiets stal- len bij den fietsenmaker Deze man heeft het kind gevraagd wat zij wilde, waarop het meisje zei, dat ze binnen het kind hoorde huilen en dat zij op haar bellen niet werd opengedaan. De heer heeft haar ge holpen en het gelukte hem het slot. dat zeer eenvoudig van constructie is, open te krijgen. Het meisje liep naar binnen en vond in de achterkamer haar tante dood liggen. Ze is onmiddellijk naar de ouderlijke woning teruggekeerd, waar toevalligerwijze slechts haar grootmoeder thuis was. Toen zij haar grootmoeder vertelde wat ze had gevonden is de vrouw de straat op geloopen waar zc aan burgers heeft verteld dat haar schoondochter vermoord was gevonden Deze hebben toen onmiddellijk de politie gewaarschuwd die spoedig in de woning aan de WillebrordusstTaat aanwezig was. Daar vond men de vrouw in een plas bloed liggen Zij had diepe steekwonden in het hoofd, die rnet een broodmes, dat men vond, moeten zijn toegebracht. J De vrouw was geheel gekleed, ze had zelfs een mantel aan. Een hoed droeg zij niet. In de woning was geen wanorde veroorzaakt. De buren hebben niets gehoord. Slechts is door getuigen geconstateerd, dat de vrouw boodschappen heeft gedaan. Nie mand heeft een man uit het huis zieri ko men, hetgeen verklaarbaar is, omdat het erg stil is geweest in de straten van dc buitenwijken in verband met het koninklijk bezoek. Al spoedig bleek, dat een schrijfbureau was opengebroken. Het politieonderzoek wees uit dat hierin een bedrag van f. 4000 geborgen was geweest. Er is gebleken, dat de vroiiw vier steek wonden in den schedel zijn toegebracht Men heeft later in den middag in de kamer de hoed van de vrouw gevonden. Daarin werden de vier steekgaten ge vonden. Het broodmes, waarmee het misdrijf is gepleegd, is door den dader uit de keuken weggenomen. Op verzoek van de politie is direct door 1 dr. Hulst, uit Leiden, een onderzoek inge- I steld. Aanvankelijk scheen het resultaat gering, doch reeds gisteravond werd gemeld, dat de dader was gevat. Niet te Rotterdam, maar... in Den Bosch! De arrestatie is als volgt in zijn werk gegaan. Het onderzoek wees ai spoedig in de richting van een broer van M., den 22- jarigen Gerrit, getrouwd en vader van twee J kinderen Deze broer woont in Oss cn is daar als blikslager werkzaam. Vroeger is hij als knecht in de zaak van de drie com pagnons (M., met een broer en een anderen compagnon), werkzaam goweest. Hij vol deed daar echter niet en eenigen tijd ge leden is hij dan ook weggegaan. Hij was intusschen op de hoogte van het feit, dat het geld der zaak steeds bij M. thuis werd bewaard. Over het algemeen stond hij bij de verschillende familieleden niet org gun stig bekend. Zaterdag is "hij in de stad gekomen, al lereerst om een nieuw pak te koopen en vervolgens om aanwezig te zijn bij den I verjaardag van zijn moeder. Hij heeft dien Zaterdag en Zondag bij zijn moeder door gebracht en Zondagavond heeft hij ook het verjaringsfuifje meegemaakt. Gisterochtend as hij daar vroeg wegge gaan. Hij wilde den trein van 8.16 naar Oss halen, vertelde hij. Deze trein heeft hij niet genomen. De politie heeft zich in verbinding ge steld met haar collega's in Oss. Deze zijn op onderzoek uitgetrokken en konden con- stateeren, dat hij nog niet bij zijn vrouw was teruggekomen. Wel had zij een tele gram van hem ontvangen van den volgen den inhoud,,Ik kom vanavond. Ben bij vader en moeder, Koningin in Rotterdam". Bij onderzoek bleek dit telegram om 12.25 uur te zijn afgegeven, vlak na den moord dus. Dit alles was voor de politie aanleiding om de aanhouding van Gerrit M. te ge lasten. Oogenblikkelijk daarop werden telegrammen naar de politie-autoriteiten in geheel Nederland gezonden, waarin een buitengewoon volledig signalement van den man stond opgegeven. Tot zelfs een be-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5