HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEH Buitengewoon goedkoop INGEZONDEN. RADIONIEUWS. RADIOPROGRêMMA. RECLAME. I is Odol-tandzeep voor het dagelijksche poetsen der tanden. U doet weken met een stukje. Odol-tandzeep wordt in handige aluminiumdoosjes ver kocht U kunt ook steeds aan- vullings-stuk- jes verkrijgea Prfjs per doosi 35 ets. Aanvullingsstuk25 et*. 9737 NOORDWI.TKERHOUT. Mej. C. Arnold is benoemd tot onder wijzeres aan eene Chr. School te Haarlem. Het bestuur der Ei. St Jozef-scholen heeft het nieuw gebouwde gymnastiek-lokaal ook beschikbaar gesteld voor de leerlingen der Chr. Hervormde school, alhier. 1 Oct. a.s. hoopt de heer P. fjpiink van Klaaswaal in functie te treden als onder wijzer aan de Hervormde School alhier. SASSENHEIM. Vroeg planten. Allerwege is men nu bezig met het planten der bloembollen. Een enkele kweeker is reeds aan 't dekken der velden. Dit is wel bijzonder vroeg! Wegverbreeding. In het voorjaar is nabij de Engelenbrug ten behoeve van de wegverbreeding een sloot gedempt en een nieuwe gegraven. Thans heeft men de nieuw gegraven sloot weer afgedampt en wordt deze 1 meter breeder gemaakt. Natuurlijk aan de wegzijde. Of de instructies niet in orde waren, of dat men gedacht heeft: ,,'t gaat zóó wel", is niet bekend. Brockwaybns in de sloot. Zaterdagmiddag geraakte tu sc'.en de Klin- kenbergerbrug en den Spoorweg-overweg een Brockway-bus in de naast den weg gelegen sloot. Daar de wagen met de neus diep in den modder gezakt was, kostte het veel moeite de bus weer op het droge te krijgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: S. M. van der Stap geb. Schil- peroort z. G. C. Veelenturf geb. Hen driks d. Getrouwd: Tj. van der Veen en J. Ros bergen. o VEUR. Lijk opgehaald. Gisteren werd door den rijksveldwachter, op aanwijzing van eenige burgers uit een sloot aan den Broekweg het lijk opgehaald van den 48-jarigen K. Kleijweg, gewoond hebbende aan den Broekweg alhieT. Het stoffelijk overschot is vervoerd naar de ouderlijke woning. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. M. Holland geb. Schut z. J. van Niel geb. Spring in 't Veld z. Ondertrouwd: J. Schouten en W. C. Lans. Door de politie werd C. D. alhier aan gehouden tot het ondergaan van een maand hechtenis. Hij is naar het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage overgebracht. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonius, z. van W. P. van der Krogt en Th. Wouters. Overleden: J. C. Langeveld, 1 jaar. Ondertrouwd: A. M. Verhoog, 23 j. en M. Brinks, 24 j. GevestigdO. Lackma-n, v. Zeist. IJ. van dor Schinkel, v. Haarlemmermeer. C. M. E. Vogelzang, v. Haarlem J. Lancel en gezin, v. Leiden. W. Oh. Wientjes, v. Amsterdam. Joh. R. Qoslcer, v. Zaandam. J. Vogelaar en eehtgenoote v. Stompwijk. Vertrokken: N. van Zijtveld, n. Rhenen. M. EL J. Haasnoot, n. Leiden. R. Buikeraa, n. Wassenaar. 0. M. Hoogen- doorn, n. Groot-Ammers. WARMOND. St. Hathiai. Zaterdagavond gaf de R.K. Harmonie haar laatste zomerconcert van dit jaar, dat als een geslaagd slot mag beschouwd wor den. De muziek was uitstekend, zuiver van klank en goed van toon. Ook een aandachtig gehoor van een ernstig publiek bewees hoe dergelijke uitvoeringen in de smaak vallen. Wij roepen de vereeniging gaarne toe- ..tot het volgend jaar en dan.... meerdere openlucht cOncerlen". Inwijding Philosophionm. Op den dag van de plechtige inwijding van het Philosophicum alhier door Z. D. H. Monseigneur J D. J. Aengenent. Bisschop van Haarlem op 7 October a s zal de Con secratie-plechtigheid aanvangen te 7.30, de Pontificale H. Mis le circa 10 uur. De In deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nederl. Roode Kruis, heelt netto opgebracht 42.29'. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE STADHUISBOUW. Mijnheer de Redacteur. Met instemming zullen veie honderden lezers van Uw blad het adres van de Vereen. „Oud-Leiden" hebben gelezen. En ook zullen duizenden het met uw driestar van Zater dag 27 Sept. eens zijn. Natuurlijk kunnen allen geen lijd vinden en zijn velen te be scheiden om een „Ingezonden" over deze zaak te schrijven. „Men" is leek en dan laat je dit maar aan meer „verstandigen" over. Ik ben ook zoo'n leek, doch geloof, dat ik namens duizenden Leidenaars spreek, wan neer ik den wensch hier uitspreek, dat het plan-Dudok niet uitgevoerd zal worden. En wel, omdat het ten eerste meer op een fabriek lijkt dan op een stadhuis; ten tweede: wij hadden natuurlijk gaarne ons oude stadhuis mèt toren teruggehad, zooals zij was, doch waar dit onmogelijk is. moet, vooral omdat de toren niet bij den ouden gevel terug gegeven kan worden, zooals zij was, de ge heele oude gevel opgeruimd worden. Zónder de toren „staat" de oude gevel niet. Ten derde zou het ergerlijk zijn, de Nieuwe Rijn te gaan verminken, door, zooals het laconiek luidt, een „strook water" te dempen. Dit is toch wel een dwaas ol gevoelloos idee. Als dit gebeurt, is het typische van den N. Rijn daar weg; juist die bocht moet er blijven, anders wordt de N. Rijn een sloot en „slaan" de Korenbeurs en Vischbrug ook niet meer. Het terrein voor een nieuw stadhuis is aan de Breestraat te klein, maar mag niet op zulk een manier vergroot worden. De Breestraat is tegenwoordig en wordt 't in de toekomst nog meer, een winkelstraat, even als de Vischmarkt, en '1 terrein, waar 't stad huis gestaan heeft, kan 't best geheel met winkels gevuld worden; dit in in de lijn, doch een stadhuis daar lusschen in werken, n.b. mei een winkelgalerij aan de Visch markt, is voor Leiden onwaardig. Wanneer echter een nieuw stadhuis toch op de Bree straat moet komen, dan moet dit geheel nieuw zijn en vrij staan tusschen Maars- manesteeg en Korenbrugsteeg. Die stegen moeten breeder. Dan is er in de lengte van de Breestraat veel aan terrein gewonnen en de ontworpen „binnenplaats" kan wel ver vallen; die grond kan beter gebruikt en als verkeerswegje wordt 't in de toekomst toch niet gebruikt. En er zal op andere wijze wel licht genoeg in 't gebouw kunnen intreden. Een ander terrein (Sleenstraat) is allicht beter. Jammer, dat het terrein van de Kweek school v. Zeevaart niet beschikbaar is. Zou dit geen prachtig punt zijn voor een nieuw stadhuis en royaal groot? EEN LEEK. RECLAME. 976S STICHTING „.TERUEL" MIDDELSTEGRACHT 3 Geachte Redactie, Beleefd verzoeken we U nog eens» een plaatsje in de kolommen van Uw veel ge lezen blad le mogen innemen voor hel be lang onze kleine beschermelingen, ten einde on2e vrienden bij het naderen van den winter op de hoogte te houden. Gelijk wij nu reed* zeven jarêti plegen le doen, hopen we straks weer aan de morgenvoe ding voor de armste kleinen onzer stad te beginnen. Het laat zich aanzien dat dit in den a.s. winler veel zorgen mét zich zal brengen. Reeds worden we overstroomd van aan vragen niet alleen voor de morgenvoeding, doch ook mei een aardige collectie gedra gen kinderkieeding die we zuinig hij^pn hadden gezameld, hebben we in beslist noodige gevallen kleinen moeten helpen, zoodat we er weer al le vro'. doorheen ziin we hopen echter dat er wel weer wat klee- ren komen zullen. Men zie zijn garderobe eens na s.v.p Ook al door de algemeene malaise heeft het afgeloopen zomerseizoen onzen pen ningmeester heel wat zorg re^oorzaakt zoodat dezer dagen onze geheele finanlieele bezitting bestond uit 12 centen. Er konden uit de interne verpleging sinds de opening 80 kindertjes geheel hersteld naar huis gezonden worden. En uit het laatsle boekjaar wijzen we U op het volgende: Gedurende 365 dagen zijn er gemid deld tien kinderen per dag verpleegd, te zamen du9 drie duizend zes hónderd en vijftig verpleegdagen. Gedurende 160 werkdagen hebben ge middeld 85 kinderen des morgens 8 uur ge- ontbijt. tezamen dus dertien duizend zes honderd ontbijts. Dus U ziet welk een practische en ge zonde liefdadigheid we door het zuinig be heer van Uw steun konden tot stand bren gen en we hopen dat U ons bliift gedenken. Laat toch het geroep over malaise onze moed en ons medegevoel met de arme kleine slumperts niet verdringen, doch juist een aansporing wezen om nu vooral de kleinen zooveel mogelijk te helpen uit de nood waarin het jeugdig leven van zoo menig kleine bedroevend lijdt. F. H. v. d. HORST. Middelstegracht 3. WEG HAAGSCHE SCHOUW—- KATWITK AAN DEN RITN. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u om een weinig plaatsruimte voor het volgende. De boven genoemde weg, eenigen tijd geleden in uw veelgelezen blad aangehaald, öfn haar schil derachtige ligging, met boerderijen enz is op heden de moeite waard eens tê komen zien. ik zou gaarne mét schrijver van dat stukje nu eens een wandeling maken langs denzelfden weg. Alleen zou ik hem dan aan raden een paar flinke waterlaarzen aan te trekken, want op sommige plaatsen is deze weg onbegaanbaar, er zijn gaten van 15 lot 20 c.M. diepte. Tot al deze buitengewone heerlijkheden is men echter slechts toegela ten. na het betalen van een behoorlijke som tolgeld, en van dat tolgeld wordt natuurlijk de weg in orde gehouden? .Mis. geachte lezer, aan dezen weg wordt totaal niets gedaan; een of twee oude menschen maken zoo nu en dan eens een gat dicht om het volgende te vergeten De bewoners zijn op heden haast genoodzaakt met een plank hun woning te verlaten, om zoodoende dan toch nog maar droog er. heelhuids op de kruin van den weg le komen. Daar men nu om dezen lijd van het jaar veel in de Dagbla den leest, dat er schouw wordt gedreven op sloten, poelen en wegen, zou ik gaarne de aandacht van de overheid op voornoemden weg vestigen, daar deze we? noodzakelijk een geheele vernieuwing eischt. en men toch. ook als belasting hetalend burger, hoopt iets van zijn geld te zien besteed aan een noodzakelijke herstelling. Met beleefden dank voor de plaatsruimte, namens eenige bewoners en gebruikers van dien weg. Hoogachtend. C. BOEKEE. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDER LAN DSGHE KORFBAL-BOND. West I Zuid: DeetosVitesse 62. Oost I A: NoviomagumE.K.C.A. 22. Oost I B RigtersbleekAchilles 53. West TIG: H.B.S—A.L.O. 3—3. Overzicht. De dag van gisteren heeft een schamel beetje uitslagen opgeleverd. Ook ditmaal werden tal van terreinen onbespeelbaar ver klaard. Aan het Nieuwe Kanaal hebben Fluks en D.K.C. zich voor den wedstrijd gereed ge maakt, doch de scheidsrechter lastte den wedstrijd af. Het Deetos-terrein had de regen verdra gen en verkeerde in uitstekenden staat. Deetos en Vitesse hebben die omstandigheid benut om een snelle, vlotte partij te spelen, en al wonnen de Dordtenaren ten slotte met vrij groot verschil, dank zij Vitesse's krach- tigen tegenstand is de Dordtsche overwin ning het grootste deel van den middag een open vraag geweest. Vitesse heeft zich aanvankelijk niet laten intirnideeren en zelfs het éerste kwartier van beide wedstrijd helften hét initiatief tot den strijd genomen. In eerste opstelling kon Vi tesse met haar veilige verdediging, een zui ger spelend middenvak en een doordacht spelende aanval het snelle, maar af en toe onzuivere spel der Dordtenaren geheel het hoofd bieden. En ook in tweede opstelling wist Vitesse, ondanks haar minderheid in het veld, door taai verdedigen het hoofd boven water te houden. Daarna heeft Deetos den wedstrijd uit het vuur gesleept, ook al door weinig-serieus optreden van enkele Vilcsse-speelsters. Bij Deetos was de aanval het sterkste quartet. De Mey en mej. Voordenberg spe len wcloverlegd, en Seits die nog wat wild en stijlloos ronddraaft, zal het in hOn na bijheid wel leeren. Wedemeyer en de Graaf spelen beter mid denvak dan aanval, maar dat laatsle kun nen zij veilig overlaten aan mej Brugge- man. En evenzoo zorgt mej. Smits voor doel punten wanneer Stam en Zwaan ondanks hun blakende ijver, met hun scholen in ge breke blijven. Vitesse behoeft over haar eersten wed strijd niet ontevreden le zijn. Ter Poorten en Uittenbroek hebben hun vorm van het vorig seizoen nog, van Beeck is dezelfde ge vaarlijke aanvaller van voorheen en ook de andere drie heeren kwamen met eere uit den strijd. Bij de speelsters onderscheidde zich mej. Ensink, zij speelde een mooie partij tegen mej. Voordenberg. De leiding berustte bij den heer Welter, een nieuweling in de le klasse. Zijn debuut was niet feilloos, maar dat werd niet ver wacht noch gevergd. De jonge arbiter durfde zijn beslissingen te nemen en te handhaven. Wij gelooven dat hij zijn weg wel zal vindon. o DEETOS—VITESSE 6—2. Beide twaalftallen zijn volledig, en on- middelijk zit er gang in het spel. Vitesse onderneemt de eerste gevaarlijke aanvallen, doch v. Beeck waagt geen enkel ver schot. De Deetos-aanval doet juist andersom en verschillende verre schoten van de Mey en Seits vliegen in de richting van het doel. Verschillende keeren weten de Jong en Uit tenbroek in het middenvak Wedemeijer en v. d. Graaf het ledèr te ontnemen, maar v. Beeck c.s. brengen het nog niet tot een doelpunt. Zoo blijft het spel twintig minuten zonder doelpunten, maar toch snel en boeiend. Dan heeft Seits plotseling met een schot achter den korf 6ücces (10), maar even later brengt Lente met een goed doel punt de partijen op gelijken voet Cl1). In de volgende opstelling zakt Vitesse af. Het Leidsehe midden werkt slecht door en maar zelden kunnen ter Poorten c.s. aanvallen. Voortdurend is de Vitesse-verdediging in actie, zij weet stand te houden tot één mi nuut voor de rust: dan geeft mej. Brugge- man op fraaie wijze de thuisclub weer de leiding (21). Met friSsehen moed zetten de Leidenaars de tweede helft in Het verband blijkt weer aanwezig en na een kwartier heeft Ter Poorten met een ver schot de achterstand te niet gedaan (2—2). Doch van den uit worp af herovert Deetos de leiding (8—2) en als de Vitesse-verdediging werkeloos toe ziet maakt mej. Smits er in korten tijd 42 van. Vitesse is daarna geslagen. In de laat ste tien minuten weten mej. Voordenberg en Seits de eindstand op 62 te brengen. WIELRENNEN. SWIFT. ATHLET1EK. HET NEDERLANDSCH RECORD SNELWANDELEN. C. A Gubbele verbetert het record over 10 K.M. De Rolterdamsche Athletiek Vereeniging Pro Patria hield gisteren wedstrijden in snelwandelen over 10 K.M. om het kam pioenschap van Nederland De uitslag luidt: 1. A Gubbels. Pro Patria, in 47 min. 9 9 sec Nieuw record Het oude record is 48 min. 17,6 sec., terwijl het wereldrecord 4ö min. 26,4 sec bedraagt. 2. P. Engelman, 3. M, Engelman (beiden P.P.), 4. A. Toscani (A.A C.), E. J Wijburg (P.P.), 6. D. Toet, 7, F. Berghout (beiden Te Werve). DE ZAANSCHE ZES-STEDEN- LOOP. Gisteren werd te Zaandarrf de Zaansche zessledenloop over ló K.M. gehouden. De gedetailleerde uitsiagen luiden als volgt: A Klasse. K.N.A.U.-leden: 1. C. C. Peters (Trekvogels) Den Haag. lijd 49 min. 20,2 sec,; 2. P. van Leenen, D.O S. Rotterdam, 49 min. 56 min.3. C. Rooyak- kers, D.H.C Dellt, tijd 50 min. 45 sec.; 4. W. J. Bakker, S.L.T.O. Amsterdam, tijd 50 min. 46 sec.; 5. E. Coenen. O.D.I.N. Amstel veen; 6. A. Mulder, A.V.AC. Amsterdam; 7. J. de Groot, Zwaluwen, Den Haag, 8. W. F. v, d. Steen, Zaansche Athletiek Vereen.; 9. J. L. Toorenburg, A.V.A.CAmsterdam; 10. P. de Vries, A.AC., Amsterdam. De rit over 1 K.M. (sprint) om het club- kampioenschap is leelijk verregend en lot nader order uitgesteld. De junior-leden reden een 500 M sprint, waarvan de uitslag is: 1. C. Paats, 3 pnt.; 2 R. Riethoven 4 pnt. SCHERMEN. WEDSTRIJDEN DER POLITIE-SPORTVEREEN. De le equipe van de L. P. S. V. Irekt mor gen een wedstrijd op sabel tegen een comb, van A. E. W., aanvangende 8 uur in de zaal van het politiebureau. De 2e equipe trekt Woensdagavond, te 8 uur, in dezelfde zaal op Sabel tegen Arena II DUIVENSPORT. „DE TREKVOGEL". Wedvlucht vanaf Mons (België), 202 K.M. Uitslag: H. Wallaard le, 9e. D. Klootwijk Se. Q. v. Dorp 3e J. Seller 4e, 6e. R. Pet 6e. W. Kapaa-n 7e. C. v. Rooden 8e. De eerste vogel werd geconstateerd te 4 li. 36 m. 32 sec., de laatste te S u. 6 m. 58 sec. EEN GOEDE RECLAME VAN KALUNDBORG. Zooals zoovele omroepetalions dansmuziek en concerten uil Hotels uitzenden geschiedt zulks ook door Kalundborg Een hotelhouder kwam op het idee om de luisteraars le la ten raden welke nummers gespeeld werden. Die alle nummers juist vermeldde kreeg als prijs een levenslang gralis verblijf in zijn hotel. De uitwerking van deze handige re clame was frappant. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie-indeelinfl. De indeeling voor de competitie van den Leidschen Biljartbond luidt als volgt: te klasse. D.O.S. I; Poort van Cleef I, Klein Rustoord I, Flora I en Hollandia 1. ie klasse: D.O.S. 2, Klein Rustoord 2, T.O.G. I, S.D.O. I, 't Groene LakeD I, L.U.T.O. I, A.D.O. I. Krijt op tijd I, en Hollandia i. 3e klasse: D.O.S. 3, S.D.O. 2, L.U.T.O. 2, P. v. Cleef 2 en De Kroon I. 4e klasse: D.O.S. 4, S.D.O. 3 en 4, De Kroon 2 en 3, A.D.O. 2. L.U.T.O. 3, 't Gr. Laken 2, T.O.G. 2 en D.O.B. I, te Hoog- made. Het programma voor October luidt 7 Oct., 2e kl.S.D.O. I—Hollandia 2, L.U.T.O. I—'t Gr Laken I, D.O.S. 2—A D.O. I, T.O.G. I—Kr. op tijd I, Kl. Rust oord 2 vrij. 8 Oct., lc kl.P. v. Oleef I—Hollandia 1 D.O.S. I—Flora I, Kl. Rustoord I vrij. 4e kl. De Kroon 2De Kroon 3, S.D.O. 4—S.D.O. 3, A.D.O. 2—D.O.S. 4. L.U.T.O. ?- 't Gr. Laken 2, D.O.B.T.O.G. 2. 9 Oct., 3e kl.De Kroon IL.U.T.O. 2, S D.O. 2—D.O.S. 3, P. v. Cleef vrij. 21 Oct. 2e kl.Hollandia 2—L.U.T.O. I, 't Gr. Laken I—D.O.S. 2, A.D.O. I-T. O.G. I, Kr. op tijdS.D.O. I. Kl. Rust oord 2, vrij. 22 Oct. le kLHollandia ID.O.S. I. FloraP. V. Cleef I, Kl. Rustoord I vrij. 4e kl.: De Kroon 3—S.D.O. 4, 8.D.O. 3 —A.D.O. 2 D.O.S. 4—L.Ü.T.O. 3. 't Gr. Laken 2—D.O.B., T.O.G. 2—De Kroon 2. 23 Oct. 3e kl.D.O.S. 3—De Kroon 1, P. v. Cleef 2S.D.O. 2, L.U.T.O. 2 vrij. Programma vx>or de voorwedstrijden 2e Cn 3e kl. kampioenschap: 1 Oct 2e kl.A. J. Offenberg—D. G. v. d. Voort, J. BoumanA. v. Rijsdam, C. PauwP. M. v. d Berg, C Schouten— R. Kantebeen, W. PenseelP. Horree. 29 Sept. 3e kl.O. Randeraat—J. v. d, Poel, L. v. KeekenG. v d. Berg. H. v. NiekerkH Rietbergen. 30 Sept. 3e kl.D. Randeraat—fl. P. v. Amsterdam, G. Jansen Jr.H. Witjes. J. SchuurmansL. v. Keeken. DeelnemeTs voor het le kl. kamp zijn B. de Roo, kamp. vorig jaar, J v. ri. Rulst. Jac. J. v. d. Meer, G. Bietbroek. P v. Buiten. L. Turk en J. Brninincks. Deze wedstrijden hebben in begin Novem. ber plaats. De deelnemeTs aan het kamp. worden nader bekend gemaakt. RADIO-TENTOONSTELLING IN BRUSSEL. De jaarlijksche radio-tentoonste-Flin? in Belgiö vindt dit jaar plaats van 1027 Oc tober te Brussel in het Palais de l'Habita- tion. De tentoonstelling is internationaal en de deelname buitengewoon groot. Voor de radio-industrie is België nog een goed ter rein. De radio is daar nog in opkomst. VOOR DINSDAG 30 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO.-Uitzen- ding 8.019.45: Gramotoonpl 10.01 10.15Morgenwijding 102012.00: Concert. AVRO.-Kwintet 12.15—2.00: Concert door het orkest van het Asta- Theatcr te Den Haag. Zang door Sophia Both-Haas 2.002.30: Voor de vrouw 3.003.30: Gramofoonpl. 3304.30: Concert. Thea Diepenbrock (piano). Willy de BeusWillemse (zang), Sal Dwinger (viool) 4.305.00: Piano-Studiemuziek door Egb. Veen en Louis Sc'hmidt 5.00 6.30: Radio-Volks-Universlteit. Spreker Wil lem Andriessen. Onderwerp: Chopin. Aan den vleugel- Willem Andriessen 8.01 8.45: Luchtige liedjes, duetten en samen- zangen Anl. van Dijk, Dinl van Maarle, Paul Collin, Henr. Koekoek 8.459.30: Concert. Concertgebouw-kwartet 9.30 11.00: AVRO.-Opera uitzending. Hélène Cals, Betty v. d. Bosch-Schmidt, Aart Gremmé, Henk Viskil, J. Ph. Caro, W. Ravelli, het Versterkte Omroeporkest 11.0012.00: Gramofoonpl. Huizen. 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. KRO.-Uitz. 8.309.15: Gramofoonpl. 11.8012 00: Godsdienstig halfuurtje 12.001.30: Concert door het KRO -Trio 1 302.00. Gramofoonpl. 2.003.00: Vrouwenuurlje 3 003.15: Kniples 5 00ö.4ö: Gramofoonpl. 5.45—6.00: Sporlkwartiertje 6.00—6.30: Lezing over de Katholieke Kerk en de beschaving, door Pater v. d. Borne 6.307.20: Concert door hel KRO.-Orkest 7.20: Praatje over den KRO., door Past. Ribbergh 7 309.00: Radio-revue, de bonte radiowereld 9 00: Vlaamsche sympathie voor KRO. 9 10: Schlager door het Salon-orkest 9 30: Nieuvvsber. 9.40: Lezing over Radio en Kunst 9.50. Vroolijke muziek door Lus- tenhouwer's künstlerensemble 10.20: Pater Borr. de Greeve, over: Kath. belangen bij de radio 10.30; Het Hum. Utrechtsch mannenen9emble 1130: Concert door het KRO-sextet 11.55: Slotwoord door Pastoor Perquin. Daventiy, 1554.4 M 10 35 Morgen wijding 11.06: Lezing 12 20: Concert. M Bissett (alt), R. Hawkins (tenor) 12.50 Orgelspel door E. O'Henry 1.20: Orkest concert 2.20: Televisie 2.25: Berichten 2.30: Uitz. voor scholen 4.50: Orkest concert 5.35: Kinderuurlje 6 20: Lezing 6.35: Berichten 7.00: Orgel spel door E. D'Evry 7.20: Lezing 7.13. Lezing 8.05: Concert. Kwintet, E. Forst (alt) 8.20Lezing 8.50: Vaude ville 10.00: Berichten 10.15 Lezing 10.35: Berichten 10.4512.20: Dans muziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 12.60 2 20: Gramofoonpl. 4 05: Orkestconcert en soli 8.20: Concert. Orkest en solisten 9.05: „Mefistofele" van Boito. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.25—7.60: Gra mofoonpl.10.3512.10: Gramofoonpl. 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: Orkest concert 5.506.50: Orkestconcert 8.209.05: Gramofoonpl. 9.06: „Revo- lulionshochzeit". Tooneelspel in 3 bedrij ven van S. Michaelis. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Orkestconcert 3.205.20: Orkeslconcert en declamatie 5.205.50: Kinderuurljt 8.208.50- „Den Forvandlede BrudgoiaL Klucht in 1 bedrijf van L Holberg 8.56 9 10: Orkestconcert 9 1010.10: De clamatie 10.30—11.30: Kamermuziek 11,3012.50 Dansmuziek Brussel, 508.5 M' 5 20: Trio-Concert 6.60: Gramofoonpl. 8.35: Orkestconcert. Zang. Zees en, 1636 M.6.05—7.20: Berichten 7.207.50: Gramofoonpl. 1020 12 20 Lezingen 12 20—1.15: Gramo foonpl. 1152.20. Berichten 2.20 2.50: Gramofoonpl. 2.504.50 Lezingen - 4 50—5 50: Concert - 6.50—8 20 Le zingen 8.20: Concert Koor, Orkest en solisten 10.30: Berichten. 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7