BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarneming in den morgen van 29 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned.'Meteorol. Inst. te De Bilt. Hoogste stand 773,9 te Vestmanoer. Laagste Stand 7o2.1 te Vardoê. Verwachting tot den avond van 30 Sept. Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. Warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 13 gr. G. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Dinsdag. Hoogste stand des voorm. te 9 u. 13 min.. Hoogste stand des nam. te 9 u. 55 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,.Hooge Rijndijk'*. 7 uur voorm.: 15V= gr. C. 11 uur voorm.: 15V= gr. C. 3 uur nam.: 16 gr. C. Zweminrichting „De Zijl' 7 uur voorm.: 15 gr. C. 11 uur voorm.: 15 gr. G. 3 uur nam.: 151/* gf. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 7.12 n.m. tot 6.28 v.m. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Een belangrijk debat, met gewichtige po litieke elementen, ontwikkelde zich in den schoot cler tweede commissie bij de bespre king van het üitvöerigè vërslag over de Volkenbondsactie op economisch gebied. Het verslag bevat een ontwerp-resolutie, die zich richt tegen een „dumping"-actie, welke door den Staat bevorderd wordt. Dit gedeelte betreft, zooals van Roemeen- sche zijde verklaard werd, de „dumping"- pogingen van de zijde van Sovjet-Rusland. I)e Duitsche delegatie verklaarde dat zij instemde met een onderzoek naair de ,,dum- ping"-actie, maar dat zij tegen een ge meenschappelijk optreden was. Een levendig debat ontspon zich ook over het voorstel der Britscho Dominions, om te verklaren, dat de door de conferentie van Warschau aanbevolen preferentieele tarieven op agrarisch gebied, in strijd wa ren met het beginsel der economische ge lijkberechtiging. De vertegenwoordigers cler Kloine Entente en Polen verzetten zich hiertegen met het betoog, dat juist de Do minions in den tijd na den oorlog door ver dubbeling der landbouwproductie een be voorrechte positie hebben verworven, waar tegen men zich enkel door preferentieele tarieven verzetten kan. De Volkenbondsraad hield zich bezig met dc klachten van den Duitschen volksbond over de niet-toelating van zestig schoolkin deren in de Opper-Silezische mindcrbêids- scholen. Ofschoon de voorzitter der gemengde commissie, Galonder, tot tweemaal toe des tijds besliste, dat de kinderen tot de scho len dienden te worden toegelaten, hebben de Poolsche autoriteiten tot dusver aan die beslissing geen gevolg gegeven, waarop de minderheden zich ten slotte tot den Vol kenbond wendden. De zaak is aangehouden tot de Januari- zitting om alsnog een schikking mogelijk te maken. De politieke commissie heeft het door do Britsche regeering geformuleerde verzoek van de hand gewezen om onder auspiciën van den Volkenbond een permanente com missie te benoemen voor de slavernij. Voorts heeft de vierde commissie met 33 tegen 4 stemmen het Italiaanschc voorstel verworpen om nsast het secretariaat-gene raal een college van onder-secretarissen te benoemen. Briand en Curtius hebben elkaar op nieuw ontmoet. Henderson, te Londen teruggekeerd, heeft zich optimistisch uitgelaten over het re sultaat van deze bijeenkomst van den Vol kenbond. Of het echter van harte ging.... Minister Beelaerts van Blokland is naar Den Haag teruggekeerd. BELGIE. Vonnis tegen de Rosa. Zaterdag in het proces-de Rosa vonnis gewezen. Na het pleidooi van den verdediger Spaak en enkele korte replieken van den procureur-generaal en den verdediger, trok de jury zich terug, om te beraadslagen Het resultaat was een bevestigend ant woord op vier volgende vragen: Heeft -beklaagde zich schuldig gemaakt aan poging tot moord? Met voorbedachten rad.e? Was beklaagde in 't bezit van een valschen pas? Is de Rosa in België in 't openbaar opgetreden, onder een valschen naam? Daarop begaven het hof en de jury zich naar de raadskamer, om de straf vast te stellen. Het vonnis luidde: vijf jaar ge vangenisstraf. Er hebben geen incidenten plaats gehad. In Italië is men verontwaardigd, dat de 9lraf niet zwaarder is en enkele bladen meenen, dat in dit „zachte" vonnis een af keuring van het fascisme moet worden ge zien. Hoe men soms de politiek overal in vil halen. DUITSCHLAND. Toenemende politieke spanning. - Boodschap van Hitier. Twee oorlogsiignren overleden. De kans op een meerderheid in den Rijks dag door vorming van de groote coalitie wordt steeds kleiner. In Brunswyk b.v. blyft de combinatie burgerblok nationaal-socialisten gehandhaafd al is de verhouding dan nog ZU20. Gespeculeerd wordt op de onzijdig heid van het ééne lid der Staatsparty! Uit het door de regeeringspartijen ge publiceerde programma blykt dat het in de bedoeling van de regeering ligt de salaris sen der hoogere beambten te verlagen met 10 pCt. Men wil voorts de wet, die pen sioenen voor de ministers voorziet, opheffen. Da vacantie der beambten zal worden ver kort en hun diensttijd zal worden verlengd. D9 mogelykheid zal worden onderzocht be ambten te ontslaan, die hun functie uit sluitend te danken hebben aan hun lidmaat schap der sociaal-democratie. Dit verwijdert de z.g. burgerlijken verder dan ooit van de sociaal-democraten. Zal ook in het rijk tenslotte toch ge streefd worden naar een bondsgenootschap met de nationaal-socialisten? Het opent zeer gevaarlyke aspecten. Het kabinet Brüning is nog steeds aan het. confereeren, zonder meer. Men hoort weinig daarover. Alleen verluidt, dat de be grooting een deficit zou hebben van 1 milliard. Met groote koppen en een opvallende opmaak publiceeren de Amerikaansche bla den van het Hearst-concern een artikel van den leider der Duitsche nationaal-socialis- tische partij, Adolf Hitler. Het artikel begint met de woorden: ,,Laat de wereld zich niet bedriegen. Duitschland wordt óf weer een vrije natie, óf het wanhoopt aan de toekomst en wordt in de lokkende armen van het Bolsjewisme gedreven. Dit is geen frase, geen bedrei ging, geen voorspelling, doch slechts het constateeren van een feit." Het artikel betoogt dan verder, dat de verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij de staten, die Duitschland de onmogelijke vredesvoorwaarden en _deiondrag^lijke las. ten hebben opgedrongen. De nationaal-socialisten eischen herzie ning van het Verdrag van Versailles en vaD het Young-plan en teruggave van den Poolschen Corridor. Ook de leugen betreffende de schuld vraag moet teruggenomen worden. Wan neer Duitschland dan toch lijden moet, dan is het beter dat men dit lijden thans reeds bewust op zich neemt, dan dat men vele generaties nog laat lijden onder een ja, terwijl het lijden onder een krachtig neen zeker korter zou zijn. Hitier geeft als zijn overtuiging te ken nen, dat op z'n laatst binnen anderhalf jaar nieuwe verkiezingen zullen plaats vin den. Hij verwacht dan wederom een gewel dige toeneming van het aantal nationaal- socialistische stemmen, zoodat men niet zijn toevlucht tot gewelddadige maatrege len zal behoeven te nemen om de macht ifl en over de regeering in handen te krij gen. „Anderen mogen misschien geweld gebruiken- om ons het overnemen van de macht te beletten" schrijft Hitier „maar wij denken aan geen Putsch. De verkiezingen hebben ons den weg naar de macht gewezen." Tenslotte wijst Hitier er op, dat Europa zich thans in de ernstige crisis bevindt, die zij in haar geheele historie heeft gekend. Hij besluit zijn artikel met de woorden: „Gij kunt Duitschland niet te gronde richten of bolsjewiseeren on tegeliikertijd gelooven, dat het overige Europa daardoor onaangetast zal blijven. Mijn vertrouwen in het Duitsche volk is onbegrensd, zijn vrij heid mijn doel." In denzelfden geest schreef Hitier aan de Engelsche Rothermere-pers. Communisten en nationaal-socialisten ont wikkelen op het oogenblik gemeenschap pelijk ijverige propaganda voor een sta king der verkeersmiddelen, die Donderdag a.s. op den 83sten verjaardag van rijkspre sident Hindenburg zou plaats vinden. Deze staking is officieel gedacht als een protest tegen het personeel der Berlijnsche ver keersondernemingen. in werkelijkheid zal men hier natuurlijk ook met een politieke demonstratie der radicalen van links en van rechts te doen hebben. Overigens blijven beide partijen elkaar op vergaderingen etc. afdrogen! Twee figuren uit den oorlogstijd zijn heengegaan. Generaal-veldmaarschalk prins Leopold van Beieren is op 84-jarigen leeftijd te München overleden. De prins werd op 2 Februari 1846 als tweede zoon van den prins-regent Luitpold geboren. In 1915 kreeg hij het commando over het negende Duitsche leger, in 1916 werd hij opperbe velhebber aan het Oostelijk front, waar hij een beslissend aandeel had in de Duitsche overwinningen in Polen en Rusland, Te Berlijn is, 61 jaar oud, overleden de vice-admiraal b.d Richard Ack rraan, die in 1914 bevel voerde over het Duitsche slagschip „Göben", dat hij na-* Turkije wist te brengen. FRANKRIJK. Rede van Tardien. Ter gelegenheid van de Landbouwweek te AlenQon hield minister-president Tardieu een rede over het agrarische regeenngspro- gram. Hij verk'aarde, dat het zijn kabinet gelukt was, de heerschende landbouwcrisis te overwinnen. Voornaamste voorwaarde voor den economischen welstand van Frankrijk noemde Tardieu den bujten- landschen zoowel als den binnenlandschen vrede. De Fransche buitenlandsche politiek wordt gevoerd volgens een gedegen en over zichtelijk systeem. Frankrijk werkt aan het organiseeren van zoowel den economischen als den politieken vrede in de geheele we reld. in het bijzonder echter in Europa. De grondslag voor dezen vrede i9 de formule: „Veiligheid, arbitrage, ontwapening". Frank rijk verzet zich echter tegen een wijziging in de volgorde van deze formule. Het verwacht uitgebreide garanties en sancties, maatrege len, die de veiligheid moeten waarborgen en die door de veiligheid geëischt worden. Zoo lang de andere staten niet ontwapenen, kan Fiankrijk dat evenmin doen. Frankrijk blijft rustig en waakzaam, als vrije verdediger van do verdragen, die den grondslag van den vrede vormen. o OOSTENRIJK. Nieuwe verkiezingen? Nu een ministerie Vaugoin, nadat de groot-Duitschers en de landbond hun mede werking hebben geweigerd, een minder heidskabinet van de christelijk-socialen zou zijn, verwacht men, dat in Oostenrijk nieuw© verkiezingen zullen worden gehou den. De geheele pers zonder onderscheid is er vcor. dat het parlement ontbonden en nieuwe verkiezingen uitgeschreven zullen worden. Het hoofdorgaan van de christelijk-socia len schrijft, dat het nutteloos zal zijn, om met het oude parlement verder te werken en ook de socialistische „Arbeiterzeitung" verlangt, dat zoo spcedig^ mogelijk nieuwe verkiezingen worden gehouden, aangezien, nu het regeeringsblok uiteen is gevallen, het volk moet b°siissen, wie regeeren za'. Onder gewone omstandigheden zouden de nieuwe verkiezingen eerst in April worden gehouden, daar dan de zittingsperiode van het tegenwoordige parlement afloopt, men verwacht ze nu in de eerste helft van No vember. o SPANJE. Een republikeinsche demonstratie. De aangehouden kolonel Macia is over de Fransche grens gezet en zal naar België zich begeven. Te Madrid had een republikeinsche de monstratie plaats, waaraan alle republi- keinsche organisaties van Spanje, de so- ciaal-democTaten uitgezohderd, hebben deel genomen. De politie had omvangrijke maatregelen genomen en de demonstratie had een kalm verloop. Men gelooft in Spanje, dat door deze betooging de een heid tusscHen de republikeinsche groepen een voldongen feit is geworden. 20.000 personen namen aan de demonstra tie deel. De sprekers van de verschillende republikeinsche richtingen eischten aftre den van den koning en de instelling van den republikeinschen staatsvorm. De voor naamste sprekers waren de leider der radi caal-socialisten Marcellino Domingo, de leider der Republikeinen Lerroux en de stichter der rechts-republikeinsche partij, de oud-minister Zamora. De meeste spre kers dreigden met revolutie en riepen de soldaten op, zich bij de republikeinen aan tc sluiten. BULGARIJE. Niet naar de Balkan-conferentie. De Bulgaarsche delegatie welke naar Athene zou vertrekken tot deelneming aan de Balkan-conferentie, heeft op het laatste oogenblik besloten af te zien van deelne ming aan deze conferentie. Het secretariaat heeft een communiqué uitgpgeven. waarin dc- motieven tot dit besluit als volgt worden geformuleerd. De Bulgaarsche gedelegeerden zijn van meening. dat door in zekere Grieksche bla den gevoerde campagne, aan den vooravond van de bijeenkomst der Balkan-delegaties in de Grieksche hoofdstad, de gelegenheid wordt aangegrepen een smartelijk verleden in herinnering te brengen en feiten naar voren te brengen, welke reeds meer dan vijf-en-twintig jaren geleden hebben plaats gehad, waardoor de vervulling der reeds zoo moeilijke taak. onmogelijk wordt. Of het van Bulgarije goed gezien is POLEN. De Onrusi in Silezie. De oppositiepartijen in Silezië hebben een oproep tot de arbeiders van het industrie gebied gericht, waarin aangespoord wordt om een slaking van drie dagen af te kondi gen als protest tegen de ontbinding van den Silezischen landdag en de arrestatie van Korfantv. Zaterdag is de communistische afgevaar digde Wieczorek in hechtenis genomen, die nog gevangenisstraf heeft te ondergaan we gens hoogverraad. Een andere communistische afgevaardig de. die eveneens gearresteerd zou worden, had zich nog bijtijds uit de voeten gemaakt TURKIJE. Een regeering Ismei pasja. Ismel pasja heelt teil kabinet gevormd in den geest als Zaterdag door ons aange geven. Intusschen is er ook nog een derde partij opgericht, die den naam Republikeinsche Volkspartij zal dragen. CHINA. Noord en Znid. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Cen trale regeerjng van Nanking, den gouver neur van Mantsjoerije, Tsjang Sjoe-liang, het opperbevel over de noordelijke provin ciën heelt aangeboden. Gelijktijdig wordt hem vrijheid van handelen in Noord-Chine verzekerd. Tsjang Sjoe-liang heeft hierop geantwoord dat hij het aanvaarden van dezen post afhankelijk stelde van zijn be voegdheid om in Noord-China geen organi saties der Chineesche Nationale Partij le dulden. In Engelsche politieke kringen is men van oordeel dat de centrale regeering maar schalk Tsjang dezen post heelt aangeboden als belooning voor zijn neutraliteit in den strijd tusschen Noord en Zuid. Op de Jangtsje zijn wederom ecnige Amerik. kanonneerbooien beschoten. ARGENTINIË. De rust hersteld. De rust is overal hersteld. De vroegere minister van Binnenlandsche Zaken, de Gonzelez, is gearresteerd en aan boord van den kruiser Buenos Aires gebracht. De dokter, die met het oog op Irigoyen's gezondheidstoestand aan boord van de „Belgrano" is gezonden, heeft verklaard het raadzaam te achten, dat de oud-president aan land wordt gebracht. Dr. GOEBBEL VOOR DE RECHTBANK. BERLIJN, 29 Sept. (V. DO De nationaal socialistische rijksdag-afgevaardigde dr. Goebbel had zich heden voor het gerechts hof wegens het beleedigcn van eenige offi cieel© autoriteiten en van de Joodsche kerk gemeenschap |e verantwoorden. Aangezien dr. Goebbel niet verschenen was, maar een door een medicus geteekend bewijs van verhindering had gezonden, ver zocht de officier van justitie een bevel tot inhechtenisneming legen dr. Goebbel uil te vaardigen. De rechtbank oordeelde, dat het medische bewijsstuk waardeloos was en stelde de be handeling uit tot 13 October a.s.. terwijl tegen dr. Goebbel een bevel tot voorgeleiding werd uitgevaardigd. o— REUSACHTIGE BRAND. PARIJS, 29 Sept. (Y.D.) Gisteren brak in een katoenopslagplaats te Roubaix een brand uit, die zich in korten tijd over een zeer groot gebouwencomplex waarin groote hoeveelheden goederen lagen opgeslagen, uitbreidde. Door het vuur werden o.a. 5000 baleD katoen vernield. De schade wordt geschat op ongeveer 10 millioen franc. KINDERZIEKTEN-EPIDEMIE IN SPANJE, OVIEDO, 28 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Uit Belonico wordt gemeld dat aldaar een be smettelijke ziekte onder de kinderen is uit gebroken, die hel karakter van een cpidp- mie aanneemt. Reeds zestig kinderen zijn door de ziekte aangetast. SANTA ROSA DOOR EEN AARDBEVING TOTAAL VERWOEST. PARIJS, 29 Sept. (V.D.) Het Argentijn- sche telegraafagentschap Radio meldt uit Salta, dat de Argentijnsche stad Santa Rosa door een aardbeving geheel is ver nield. Sedert den 25sten December van het. vorige jaar werden in de verwoeste stad niet minder dan 36 aardbevingen gere gistreerd. Ook andere in de nabijheid ge legen steden hebben schade geleden. MILITAIRE BEZUINIGING IN AMERIKA. NEW YORK, 28 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Pre sident Hoover heelt een besparingsprogram voor het Amerikaansche ministerie van oor log uitgewerkt Hierdoor moeten 10 tot 20 millioen dollar bespaard kunnen worden. DROOG AMERIKA. NEW YORK, 29 Sept. (Ned. Tel. Ag.). De stryd tegen het alcoholverbod is thans in een nieuw stadium getreden tengevolge van een belangrijke beslissing van den met de uilvoering der drankverbodwet belasten commissaris. Deze heeft n.l. verklaard, dat de berei ding van wijn en bier in privé woningen niet strafbaar is, wanneer de aldus ver kregen dranken uitsluitend voor eigen ge bruik. en niet voor den handel bestemd zijn. Anderzijds wordt vermeld, dat de auto riteiten den strijd tegen de dranksmokke- larij met de grootst mogelijke energie voort zetten. In Brooklyn ontdekte de politie by een razzia een geheimen radiozender, welke aan een smokkelaarsbende behoorde, die op deze wijze met haar uit twaalf schepen be staande vloot in verbinding kon blyven. De beide radiotelegrafisten zijn gearres teerd. ONGEVALLEN. BAKOE, 29 Sept (Ned. Tel. Ag.). Gis teren heeft in een petroleumraffinaderij alhier een ontploffing plaats gehad, waardoor twee arbeiders om het leven zyn gekomen. KAAPSTAD. 29 Sept. (Ned. Tel. Ag.). Uit Kaapstad wordt gemeld dat in een myn in de nabijheid van Johannesburg een schacht is ingestort. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. BUURTVERKEER. Met den a.s. Winterdienst der Ned. Spoop. wegen zal het buurtverkeer behalve in D- en Pulmantreinen, in alle treinen der Ned. Spoorwegen geldig z(jn. EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Er wordt aan hermnerd, dat de zomertijd dit jaar eindigt op den Vijfden October ten drie uur in den voormiddag, zoodat in den nachl van Zaterdag 4 op Zondag 5 October e.k. de klokken 6én uur moeten worden achteruitgezet. De Minister van Staal, Minister van Binnenlandsche Zaken on Landbouw heelt een commissie ingesteld, welke tot taak zal hebben middelen le beramen om hel lager land- en tuinbouwónderwijs der cursussen meer dan tot dusver onder bet bereik der land- en luinarbeiders te brengen. Hen zie voor Nagekomen Berichten, Beurs- overzicht en Gemeenteraad van Leiden de tweede pagina van het Tweede Blad. De volgende passagiersschepen zijn Ding dag 30 Sptember in radiotèlegrafüche ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de H. T. M. „Radio-Holland".) Alphacca Santos Radio Aludra Cabo Finislerro. Radio Alpherat Rugby Radio Baloeran Scheven. Radio Chr. Huygens idem Gelria idem Kon. d. Nederl. idem Leerdam Rugby Radio Maasdam idem Springfontein Cabo Finisterre Rad. Oidekerk P. Sudan Radio Orania Scheven. Radio Oranje Nassau Rugby Radio Patria Scheven. Radio P. C. Hooft idem Pr. d. Nederlanden idem Rietfontein Rugby Radio Sibajak Sche- veningen Radio S. Bolivar idem Sta tendam idem Tjerimai idem Venezuela idem Volendam Bouisburg Radio Vas. IJMUIDEN, 29 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 2.201.50. Tongen f 3.75—2.95. Griet per kist van 50 K.G. f. 72—45. Groote schol f. 70. Middelschol f. 65. Zctschol f. 7455. Kleine schol f. 39 11. Schar f. 28—10. Roggen per 20 stuks f 38—28. Vleeten per stuk f. 4.33—3.20. Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G f. 21—15. Groote Schelvisch f. 58—42. Mid del schclviscb f. 36—29. Kleinmiddel schelv. f 21—15.50. Kleine schelv. f. 11.50 —2.80. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f. 8260. Gullen per kist van 50 K.G. f. 28.504.70. Lengen per stuk f. 0.90. Heilbot per K.G. f. 1.65—1.35. Wijting per kist van 50 K.G. f 6—5. Makreel f. 19—7. Koolvisch per stuk f. 1.40—0.50. Aangekomen 21 stoomtrewlers: IJM 7, met f.3383; IJM 62, met f. 1575 IJM 2, met f. 2814; IJM 43, met f.2200; IJM 10, met f. 2671IJM 129, met f. 2291 IJM 417, met f. 3400; IJM 374, met f. 8502; IJM 125, met f1951IJM 152, met f. 2701; IJM 180, met f. 1363; IJM 133, met f. 2824; IJM 95, met f. 3780; IJM 94, met f. 4314; IJM 155, met f. 2605; IJM 118, met f. 2087; IJM 128. met f. 2988; IJM 21, met f. 3300; IJM 18, met f.4118; IJM 159, met f.811; IJM 15, met f. 2800; en de loggers KW 24, f 8985; KW 65, met f. 790; IJM 268, met f. 1760 besomming en de volgende loggers alles met bestemming Katwijk: KW #144, met 121 kantjes pekelharing: KW 34, met 702; KW 68, met 213; KW 47, met 289; KW 44, met 364; KW 62, met 351KW 45, mpt 322; KW 3, met 357 kantjes pekel haring. LEIDEN, 27 Sept. Leidsche Eierenvei- ling. Totale aanvoer 2S33 stuks. Kipeieren f. 780f.890; Eendeneieren f.575f.625 p. 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 27 Sepl. Coöp. Vereen. „De Boskoopscbe veiling". Rozen p. bos: Ophelia 2132 ct.Golden Ophelia 41 71 ct.; Marcel Royer 3337 ct.; Hadlcy 1.141.48; Claudius Pernet 84117 ct.; Columbia 5471 ct.; Butterfly 3855 cl.; Mac. Keiler 446G ct.; Wilh. Kordes 30 40 cl; Jules Bouché 6572 ct.; Rosalandia 6582 ct.; Florex 90101 ct.; Kilham 13 24 ct.; Briarclift 122147 ct.; Else Pouisen 5060 ct.; Gemengde rozen 1222 ct.; Po- lyantharozen 7176 ct. Diversen per bos; Chrysanten, gr. bloemig 2.20—3.40. id. iros 1525 ct. Anjers 11—15 ct. Herfstastcrs 1214 ct.; ClematisDurandé 16 ct. Phy- salis-Franehetti 41—59 ct Dahlia's 8-12 ct. ROTTERDAM 29 Sept. Veemarkt Aan gevoerd 474 vette runderen, 214 vette kal veren, 710 schapen of lammeren, 1112 var kens; koeien 5458, 4952 3642; kal veren 77 1/2—82 1/2, 70—72 1/2— 62 1/2 65schapen 34—40; lammeren 30—34; zuiglammeren 2428; varkens 29 1/2, 28. Overzicht: koeien trage handel, prijzen iets lager; vette kalveren luie handel, zelfde prijzen van vorige weekschapen 'en lammeren stugge liandei, zelfde prijzen van Vorige week; varkens redelijke handel, prij zen lager. VEUR, 27 Sept. Engelsche Komkom mers le soort f 4 20, 2e soort 2 10, 3e soort 1.stek f. 0.20. Gele komkommers, le soort 4.50, 2e soort 2.90, 3e soort 1.10, stek 0.19. Kropsla, le soort 3.10, 2e soorl 1 70, uitschot 0.50. Peen 7.60 Bloemkool, le soorl 12.40, 2e soort 9.70. Tomaten, mid. 12 50, gr. ronden 13.20, 2e soort 11.50, 3e soort 8 80, rijp 9 10. Andijvie, p 100 1.60. Spinazie 0.69. Poste lein 12.70 Snijboonen 32.Spercieboonen. Druiven 28.Perzik 1210. 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3