AGENDA. STAATSLOTERIJ. SCHEEPSTIJDINGEN. SPREEKCEL. HEDEN: Prediker: Gerei. Bond. Spr. de heer J. Broekema 8 uur nam. VolkshuisLezing met lichtbeelden over den vliegtocht Batavia—Palembang. 8.15 uur nam. Dinsdab Jeruël: Bijfoelbespreking te 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Sept. a s. tot en met Vrijdag 3 Oct. waargenomen door de apotheken D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon J06 en G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telefoon 562. en van Zaterdag 4 tot en met Zondag 5 Oct. door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, telefoon 523. Leiden, Bond v. Hotel-, Café- en Rest.-per soneel aid. Leiden, alsmede een fraaie taart van de arbeidsters in het Chocolade- en Sui kerbedrijf, als hulde voor hetgeen de afdee- ling doet voor het arbeiderskind. Na de'officieele viering van het jubileum in den middag, was de avond uitsluitend gewijd aan het amusement. De verzoTging van dit deel van het programma was opge dragen aan de Amsterdamsche Onderwijzers- tooneelvereeniging in samenwerking met het Bouwman-sextet. De voorzitter der feestcommissie, de heer Van Kluijve, opende den avond met een woord van welkom tot ail'le aanwezigen en bracht in het bijzonder hulde aan het dage- lijksch bestuur der afdeeling. Met den wensch, dat allen een genoeglijken avond zouden hebben, besloot spr. zijn openings woord. Nadat het Bouwman-sextet een twee tal muzieknummers ten beste had gegeven, was 'het woord aan den A. 0. T., welke aller eerst opvoerde een solroolmeeslersidylle in één bedrijf, getiteld „Het jubileum". Na de pauze bracht zij een klucht over het voet licht „De Ooievaarskwestie", evenals het eerste tooneelstu'kje bewerkt door den 'heer Fred. Berens. Vooral het laatste bracht de lachspieren danig in beweging. De rest van het pro gramma werd gevuld door het optreden van mevrouw Berens. die in afwisseling met den conférencier en begeleid door den heer Van Bommel diverse liedjes, betrekicing bobbende op toestanden in de onderwijswereld, ten geboore bracht, waarmede de executanten en terecht veel succes oogstten. De spontane instemming der aanwezigen met d« refreintjes, bewees dat de liedjes al kwamen zij grootendeels uit de oude doos terdege in den smaak vielen. Na afloop van het programma werd nog een dansje gemaakt. Het was al ver na middernacht, toen de feestviering een einde nam. WETHOUDER REIMERINGER. Afscheid in 1S31. De heer Aug. L. Reimeringer zal zich bij de Gemeenteraadsverkiezingen van 1931 niet meer beschikbaar stellen als candidaal, zoo dat zijn raadslidmaatschap en dientenge volge zijn wethouderschap een einde zullen nemen aan het slot der huidige zittings periode De heer Reimeringer, geboren 12 Nov. I860, werd als candidaat van de Liberale Staatspartij. De Vrijheidsbond, zooals de gaam thans olficieel luidt, tot raadslid gc- üoïen in 1905 om dit te blijven lot 1919. 4 Sept. 1923 keerde hij terug in den raad en werd loen levens gekozen lot weihouder, hetgeen hij bleef lot den huidigen dag. Bij afwezigheid van den burgemeester trad hij steeds op als loco-burgemeester. Wij achten hel nog te vroeg om thans reeds een politieke „necrologie" te schrijven en zullen deze bewaren tot tijd en wijle. EXCURSIE VAN DE LEIDSCHE KWEEKSCHOOL Naar de Wereldtentoonstelling te Antwerpen. Zaterdag j.l. maakte de Leidsche Gemeen telijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen een excursie naar Ant werpen. Des morgens om ruim 7 uur ver trok het gezelschap, bestaande uit directeur, leeraren, leeraressen, een vijftigtal leerlin gen en den concierge, onder leiding van den heer van Batenburg naar Antwerpen alwaar men te ruim 10 uur arriveerde. Hier bleek direct dat de leiding van dit tamelijk groole gezelschap bij den heer van Batenburg in goede handen was. want on middellijk kon worden ingestapt in een tweetal gereserveerde tramwagens, die het gezelschap naar de Wereldtentoonstelling brachten Bij het tentoonstellingsterrein verzamelde de leider allereerst allen om zich heen om eenige noodzakelijke, nuttige wenken te ge ven, waaraan voor het goede verloop der excursie ieder zich had te houden. Nadat alles was bezichtigd, werd om streeks vier uur de tentoonstelling verlaten om nog een bezoek te brengen aan de O L. Vr Kerk en het Antwerpsche raad huis, waarna men te kwart voor zeven weer naar de Sleutelstad vertrok. Een woord van warme hulde en dank mag voorzeker wel worden gebracht aan den heer van Batenburg, die het door zijn uit stekende leiding heeft mogelijk gemaakt in betrekkelijk korten tijd zooveel schoons te zien. Hij kan terugzien op een welgeslaagde excursie, die bij velen voor volgende reisjes een aansporing zal zijn en de woorden van dank door den Directeur namens allen ge sproken, waren dan ook zeer zeker ten volle verdiend. DE VRIJHEIDSBOND IN DE STATENCENTRALE LEIDEN. Een drietal sprekers. Zaterdag vond in „den Burcht" een ver gadering van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond in de Slatencentrale Leiden plaats. Behalve vertegenwoordigers van de afdeeling Leiden, Wassenaar, Voorschoten, Noordwijk. Katwijk, Lisse, hadden zeer vele leden dier afdeelingen en andere belang stellenden aan den oproep gehoor gegeven. De Voorzitter, rar. A. N. Molenaar, opende de vergadering met een welkomstgroet voor alle aanwezigen: in het bijzonder richtte hij zich tot het Kamerlid mr. H. J. Knottenbelt, die van zijn belangstelling blijk gaf. Spr. zette vervolgens de werkplannen van het Bestuur in de wintermaanden uileen en wees daarbij op de beteekenis van de in April 1931 te houden Statenverkiezin gen. Het gaat in Zuid-Holland om het be houd van den Iweeden Eersle-Kamerzetel, die zonder krachtige werkzaamheid bij deze verkiezingen ernstig gevaar loopt verloren le gaan. Wij zullen aldus mr Molenaar ons tot alle maatschappelijke groepen moeten wenden, om deze van de beteekenis van het liberalisme te doordringen. Wij zul len daarbij steun vinden bij al diegenen, die door eigen krachtsinspanning willen voor uitkomen. Zijn de maatschappelijke krachten te zwak. dan dient de overheid het particu lier initiatief echter te steunen en te leiden. Spr. stond vervolgens stil bij het radio- zendtijdbesluit, dat een spontane manifes tatie van een groot deel van het Nederland- sche volk tot gevolg had gehad. Het is een bedenkelijk verschijnsel, dat schier op elk deel van hel maatschappelijk leven gods dienstige of politieke tegenstellingen zich doen gelden. Het liberalisme komt op grond van zijn algemeen karakter op voor een radio-uitzending, die er toe bijdraagt, al dat gene wat ons volk vereenigt, te bevorderen en wat ons verdeeld houdt, te bestrijden. Spr.'s slotwoord richtte zich tot de jon geren, die zich z.i. wel bij uitstek tot het liberalisme aangetrokken moeten gevoelen. Past „het bêvorderen van eigen kracht" waarvan Thorbecke sprak, niet bij uitstek bij onze jeugd, die vervuld van toekomst verwachtingen en vertrouwend op eigen kracht, zich een weg door het leven wil banen? Daarna sprak de heer W. Lubberink over de socialistische leuzen. Deze schetste het socialisme als de gees telijke strooming, die de sociale ongelijkheid uit de wereld wil zien geruimd, door het menschelijk streven naar bezit tot de uiter ste grenzen in te perken. Dit streven vond in het verleden telkens instemming, wan neer de kuituur een tijdperk van snelle ont wikkeling doormaakt. Dan nemen tijdelijk de ongelijkheden toe en de socialistische ge dachte komt in het brein van enkelen wederom tot leven. Zoo was tot ver in de 19de eeuw het socialisme nimmer massabeweging. Eerst Marx en Engels wendden zich tot de groote groepen der bevolking en wel door deze de illusie van het socialisme als historische noodzakelijkheid te doen accepteeren. Waar aan zich dan paarde het geloof, dat met de verwezenlijking van het socialisme aan alle sociale nooden een einde zal zijn gemaakt. Evenwel, waar het socialisme met de werkelijkheid in aanraking kwam. zonk de illusie ineen. Niet alleen in Rusland zijn de socialistische constructies mislukt, ook in Duitschland kwam het niet verder dan destructief werk. En wat ons eigen land be treft, de zegeningen, die het socialisme voor de eene groep arbeiders bracht, bleken ten nadeele van andere. Wanneer men dit alles in de practijk ziet en tevens ervaart, dat Marx ongelijk had, toen hij voorspelde, dat de arbeiders er onder het huidig productieproces steeds slechter aan toe zouden geraken, dan gaat men toch twijfelen aan de hervormde kracht van het socialisme. Spr. eindigde met een beroep te doen op de arbeiders, die op eigen kracht vertrouwen om zich eens ernstig af te vragen, of de liberale gedachte zich niet meer dan de socialistische bij hup gevoel van eigen waarde en zelfverantwoordelijkheid aan sluit. Het zou spreker niet verwonderen, als ook in arbeiderskringen de belangstelling voor het liberalisme groeiende was Mr. J. J. Belinfante schetste vervolgens de liberale opvatting van den Slaat. Onverschillig hoe men zich het ontstaan van den Staat denkt, dient de Staal niet meer macht te bezitten, dan noodig is, voor zijn zelfhandhaving het begrip van den Staat brengt mede, dat'hij in zijn duur het leven der enkelingen overschrijdt en voor de vervulling van zijn taak, welke in de eerste plaats heeft te beslaan in hand having van het rec'ht, verzekering van orde en veiligheid en van ieders vrijheid, in zoo verre deze met de vrijheid van anderen vereenigbaar is, alsmede stunuleering van de zelfwerkzaamheid der burgers en verzor ging van die algemeene belangen, welke door het particulier initiatief niet of niet voldoende worden verzorgd. Daarnaast heeft de Staat misstanden op maatschappelijk terrein, welke het particulier initiatief on machtig is te keeren, tegen te gaan en de geestelijk, lichamelijk en economisch zwak ken te helpen en te steunen, voorzoover zulks niet of onvoldoende door de vrije maatschappij geschiedt. In het maatschappe lijk leven en de bedrijfsvrijheid der burgers grijpe de Slaat niet in dan bij gebleken vol strekte noodzakelijkheid; de Staat neme ook niet de exploitatie van bedrijven ter hand, tenzij voldingend is aangetoond, dat het overlaten van die exploitatie aan particu lieren schadelijk is voor algemeene belan gen, die de Staat heeft te verzorgen, als: de gezondheid of de veiligheid, of tenzij geble ken is, dal het particulier initialief niet in staat is die bedrijven behoorlijk le exploi- teeren. Het is noch in bet belang van de stoffe lijke welvaart, noch in dat van de ontwik keling van verantwoordelijkheidsgevoel en plichtbesef, noch ook in dat van het besef van onafhankelijkheid of eigenwaarde, dat de burgers in ieder opzicht aan den leiband moeten loopen en dat zij steeds meer wor den aangewezen op staatssteun. Het leven op staatskosten, het trekken van allerlei voordeelen uit de overheidskas, dooft de energie om zelf de handen uit de mouw te steken, vernietigt den spaarzin en den zin tot soberheid, terwijl het werken onder staatstoezicht een toenemend heirleger van goeddeels improductieve staatsambtenaren vordert, die op kosten van de producenten moeten worden gehonoreerd. De liberalen komen dus met kracht op voor de gedachte, dat de Staat rechtstaat moet zijn en dus in zijn verhouding tot de burgers niet straffeloos het recht mag schenden. De derde spreker, de heer G. A. de Ridder uil Amsterdam behandelde vervolgens het onderwerp: „Het Christendom en liberale staatkunde". Hij stelde daarbij de vragen: wat is christendom? en wat is liberalisme? Tegenover de voorstelling van het Chris tendom als een statische grootheid, onver anderlijk in leer en kerkgezag, steil hij het christendom als een dynamische kracht, die voortdurend mensch- en levensvernieuwend werkt. Jezus zelf heefl steeds daar den na druk op gelegd: „Wie iets van mijn geest in zich Iaat werken, moet in de maatschappij staan als het zout der aarde, het licht dat niet onder de korenmaat blijft, de zuurdee- sem in het meel". In den mensch moet iets daardoor veranderen Er moet iets van een Goddelijke kracht in 'hem werken. Men kan zich onze beschaving niet denken zonder den Christelijken invloed, die tot in het neohumanisme en het Duitsche idealisme heeft doorgewerkt. Onze tegenstanders, zeide spr. stellen het voor, alsof in de 17de en 18de eeuw krach ten zijn opgekomen, die geleid hebben tot het liberalisme, dat als een zondvloed van revolutie door de wereld is gegaan en aan het Christendom vijandig is. Maar al heb ben ook in de Fransche revolutie liberale gedachten gewerkt, het liberalisme is niet van revolutionairen oorsprong Spr wees vervolgens uitvoerig op de be schouwingen van Kant, waarin men veel kan vinden dat ook voor het moderne libe ralisme nog van groole waarde i9; vooral Kant's beschouwingen over de „Autonomie des Geistes"; de vrijheid van den mensehe- iijken geest maar aan den anderen kant de gebondenheid aan zijn eigen geweten. Het vrijheidsbeginsel heefl een eigen positieven inhoud, welke zich sterk afleekent tegen die van andere politieke partijen, ook tegen het Marxisme Het „du solist" van Kant heeft ook betrekking op het optreden in de poli tiek, waarin een ieder een taak heeft te ver vullen. Spr. schetste vervolgens den invloed van het Christendom rn geheel het Westen van Europa. Christendom en liberalisme zijn elkaar niet tegengesteld, doch ontmoeten elkaar op sik terrein. Het liberalisme aldus spr. is een kracht, die door zijn tegenstan ders zal worden erkend, een kracht, die men niet kan ontberen. Nadat de voorzitter de sprekers had be dankt, werd bij de bestuursverkiezing, die hierna plaats had, het bestuur met de navol gende leden aangevuld: J. G. Slothouwer te Voorschoten, F. H. Feikema le Noordwijk en mr. C. J. Dom Colthoff te Wassenaar. TAARFEESTVIERING A. W. SITTHOFF's MANNENKOOR. In hel concertgebouw „Concordia" heefl Zaterdagavond de tweede jaarfeestviering van bovengenoemde vereeniging plaats ge had, waaraan ter afwisseling hebben me degewerkt de humorist C Spaanderman en de onder leiding van den heer W. Verve, concerteerende band „Toujours Nouveau". Toen de heer S G. van Looy be schermheer dezer vereeniging met zijn vrouw plaats had genomen, trad de voorz., de heer Boom naar voren, om de talrijke aan wezigen in 't bijzonder de heer J P J Wierls die voor het feestvierende koor het volkslied „Hollands Kracht" compo neerde hartelijk welkom te heeten Hij sprak daarbij teven? de wensch uit. dat de vereeniging nog in ledenaantal zou toene men, ervan overtuigd zijnde, dat onder het personeel Van A. W Sijthoff's Uitg. Mij nog wel goede krachten schuiten om het mannenkoor grooter en sterker te maken Hierna werd begonnen met de afwerking van het goed samengestelde programma, dat werd geopend door het koor, onder lei ding van den directeur, den heer P de Rook met Beati Morlui, van Mendelssohn, waar op volgden „Aan een beekje" en „Hollands Kracht". Met groote ernst droegen de zan gers deze schitterende werkjes voor. Het koor bewees hierin duidelijk, dat het zich op het zuiver uitspreken der woorden toe legt, benevens op het zuiver op toon blij ven. Hulde aan den heer P. de Rook. die zijn koor met een behoorlijk program goede uitvoeringen kan laten geven. De bezieling die van dezen directeur uitgaat is werkelijk buitengewoon en moet door iedereen geap precieerd wordenl Dit was dan ook den ge- heelen avond het geval- elk werkje werd mei een langdurig en aanhoudend applaus beloond. Zelfs moest de „Marsch" van ^filh. Volckmar herhaald worden. De heer de Rook en zijn mannen kunnen terug zien op een buitengewoon goed ge slaagden avond, waarvan een stampvolle zaal eenige uren genoten heeft Voor de af wisseling zooals we hierboven reeds schreven was de heer Spaanderman uit gezocht. Hij heeft menige lach bij de aan wezigen ontlokt en amuseerde ieder met vrootiike vertellingen. Ook de band „Tou jours Nouveau" heeft zijn best gedaan: tot diep in den nachl werd op deze uitstekende jazz-muziek gedanst Summa Summarum: een schitterende avond voor de uitvoerders, zoowel als voor de aanwezigenl ONTVLUCHTE PSYCHOPAATH AANGEHOUDEN. Te Utrechl i6 aangehouden de uit het Psy- chopathenasy! ontvluchte J. d. B,, die zich intusschen heeft schuldig gemaakt aan dief stal van vee uit de weide. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Gisteravond te 11.20 wilde op het station alhier de 25-jarige W. K., uit Noordwijker- hout nog in den reeds vertrekkenden trein springen. Hij slapte mis en geraakte bekneld tusschen treeplank en perron. Toen de trein stilstond, moest de treeplank afgeschroefd worden, om den man te bevrijden. De dokter van den E. H. Dienst kon wonder boven wonder geen letsel constateeren. De raadsleden de heeren Tepe en Reimeringer hebben een voorstel ingediend om aan het Genootschap „Kennis is Macht" een subsidie uit-de gemeentekas toe te ken nen, voor één jaar, van ten hoogste f. 250. ten behoeve van een aan de school van dat Genootschap op te richten cursus in het Esperanto. De alhier tot arts bevorderde semi- arts W. J. P. M. »3n Rooy. is bestemd tot officier van gezondheid 2e' kl. bij het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht. De alhier tot semi-arts bevorderde student H. Lekkerkerker is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij het reserve-personeel voor het leger hier te lande. Sinds de heer P. Spaa Jr. voorheen Secretaris v. d. Leidsche Chr. Oranejver- eeniging, in den Haag woont, wordt ook geregeld in de Residentie „Leidens Beleg en Ontzet" herdacht en wel steeds aan den vooravond van. 3 October in de Groote Kerk. Een groote schare vult dan steeds het groote Kerkgebouw. Ds. I. Voorsteegh zal de feestrede uit spreken. terwijl verder de avond wordt aangevuld door zang en muziek. De Ned. R.K. Tooneelbond heeft voor het volgende seizoen competitie-wedstrijden uitgeschreven, welke tevens gelden om het kampioenschap van Nederland. In totaal zrjn 27 inschrijvingen ingekomen. De Leidsche Tooneelvereeniging „Adolf Kolping" is in gedeeld bij de afdeeling Heeren-tooneel, kring A tezamen met de volgende vereeni- gir.gen: „Arti et Amicitiae", Dordrecht; „Benedictus XV". Rotterdam; „Joost van den Vondel", Rotterdam: „St. Bonifacius", Loos duinen; „D. O. V.", Bussum. Ontvreemd is een heerenrijwiel, dat men onbeheerd had laten staan. Zaterdagavond werd in een café aan den Stationsweg een jas ontvreemd. Op de Haarlemmerstraat werd aangehouden zekere I. V., juist op het moment, waarop hij trachtte dit kleedingsluk te verkoopen. Zaterdagavond is aan een 9-jarig meisje H. v. d. B. door eenige jongens een taschje ontrukt. Als dader werd aangehouden de 12-jarige J. M., die het taschje in een boom verstopt had. In ten afgeloopen nacht belde iemand bij het Casino-theater aan, om zijn daar ge stalde fiets af te halen. De directeur, de heer v d. M. deed hem open en zag toen, dat een van de gordijnen van het theater in brand stond. Met een minimax kon hij den brand blusschen In de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen: Volw. kinde pers. ren Totaal Maandag 22 Sepl 34 34 Dinsdag 23 Sept 37 1 38 Woensdag 24 Sept. 35 1 36 Donderdag 25 Sept. 37 1 38 Vrijdag 26 Sept. 35 35 Zaterdag 27 Sept. 34 1 35 ONDERTROUWD. M. Vertind, jm, 29 jaar en S. Witteman, jd. 23 jaar A C. de Goede, jm. 25 jaar en M. van Roijen, jd. 25 jaar J. J. Glas bergen, jm 22 jaar en W, Boerhof, jd. 23 jaar Th. J. J. Versteijnen, jm. 28 jaar en If G. Tisseur, jd. 24 jaar M. Boon, jm. 26 jaar en J, J. de Geus, jd. 24 jaar I. J. M. Groffie, jm. 24 jaar en J. M. C. Volle- berg, jd. 22 jaar G. Heijns, gesch. 34 jaar en R. A. Wallisch, jd. 33 jaar H. Zuidema, jm 23 jaar en A. Sjardi.in, jd, 2l jaar W F Derogèe, jm. 27 jaar en L. Heruer, jd 19 jaar. (Nlct-Oiflclecl). 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag. 29 September 1930. 5e Klasse, 9e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 19424 1500. 514. 570. 1187. 1208. 2726. 2802. 3625. 3860 elk 1000. 3758. 12092. 18877. 19669 elk ƒ400. 10631. 20857. 20997 elk 200. 5231, 6683, 6954. 7294. 10443, 13697. 14983. 14990. 15014. 15211, 17085. 18216. 18504 20481 elk ƒ100. Prijzen van 70. 44 58 109 234 285 332 338 515' 542 658 720 832 925 1127 1158 1168 1333 1337 1492 1537 1665 1726 1750 1929 1066 2246 2284 2288 2289 2395 2447 2587 2669 2862 2917 2958 3071 3108 3155 3344 3472 3566 3592 3851 3876 3922 3950 4140 4257 4370 4399 4442 4444 4519 4653 4968 5226 5290 5357 5365 5380 5531 5543 5683 5819 5839 5944 6014 6023 6070 6202 6220 6340 6471 6480 6493 6527 6583 6867 6921 6982 6994 7192 7235 7303 7346 7398 7537 7576 7623 7673 8017 8032 8221 8355 8445 8493 8745 8757 8831 8832 S934 9003 9148 9470 9471 9487 9577 9585 9610 9648 9667 9732 9855 9904 10005 10012 10296 10371 10438 10537 10700 10709 10793 10827 10957 10992 11170 11225 11253 11545 31667 11694 11773 11936 12149 12206 12463 12604 12645 12843 12897 12943 12958 13125 1317S 13285 13369 13481 13511 13533 13610 1386S 14060 14IW 14167 14270 14425 14782 14823 14935 15O03 15075 15142 15212 15241 15354 15478 1548S 15555 15637 15661 15713 15767 15905 15919 15985 16032 16044 16092 161S9 16268 16313 16314 16357 16401 16789 16845 16879 17108 17156 17166 17223 17290 17399 17427 17430 17549 17692 17764 17777 17874 17961 18088 18155 18380 18390 18465 18524 18540 1S627 18676 18707 18770 18950 19076 19081 19242 19246 19265 19318 19430 19442 19639 19724 19869 2Q213 20592 30670 20781_ 20952 NIETEN: 16 37 123 153 166 179 265 274 299 315 324 331 366 398 455 460 469 470 520 524 583 618 620 623 641 723 765 771 783 817 819 855 902 922 962 967 989 1022 1030 1035 1052 1057 1099 1118 1144 1148 1166 1175 1217 126S 1301 1306 1308 1338 1390 1408 1465 1475 1505 1522 1532 1627 1630 1632 1651 1674 1728 1795 1805 1819 1846 1858 1868 1963 1964 1997 2015 2042 2075 2121 2125 2172 2223 2242 2265 2352 2372 2403 2420 2429 2466 2491 2495 2524 2553 2565 2578 2595 2606 2619 2674 2683 2696 2752 2806 2880 2883 2897 2900 2918 2964 3023 3024 3072 3079 3129 3186 3202 3250 3252 3277 3397 3471 3477 3512 3529 3549 3558 3594 3601 3617 3628 3713 3734 3755 3760 3774 3775 3798 3630 3864 3913 3920 3928 3956 3969 3977 3993 4005 4029 4050 4095 4101 4165 4216 4233 4234 4250 4299 4319 4351 4356 4365 4394 4428 4435 4475 4502 4504 4514 4524 4555 4590 4625 4647 4688 4718 4749 4787 4815 4840 4880 4894 4916 4930 4953 5000 5002 5059 5138 5174 5180 5207 5218 5296 5309 5320 5386 5423 5432 5441 5475 5502 5505 5568 5594 5623 5641 5723 5740 5757 5770 5777 5787 5817 5853 5854 5S79 5913 5921 5940 5950* 5985 5980 5998 6094 6143 6152 6182 6189 6213 6223 6253 6291 6297 6301 6315 6318 6345 6418 6421 6428 6486 6521 6558 6627 6721 6862 6890 6913 6937 6910 6961 7047 7065 7078 7102 7139 7185 7196 7248 7272 7276 72S0 7289 7295 7314 7328 7359 7368 7395 7417 7483 74SS 7534 7550 7554 7561 7600 7626 76-14 7676 7681 7686 7689 7700 7717 7748 7769 7775 7817 7906 7911 7917 7937 7975 7984 8058 S156 8177 8256 8270 8325 8334 S469 8538 8547 8551 S564 8593 8625 8637 8638 8675 8677 8736 8788 8808 8863 8888 8895 8907 5908 6922 8924 8932 8941 8967 9020 9125 9181 9195 9204 9232 9233 9275 9364 9377 9385 9391 9422 9427 9438 9494 9583 9616 9685 9725 9729 9806 9849 9854 9938 9957 9967 9992 10003 10008 10047 10065 10070 1O105 10125 10148 10160 10185 10214 10236 10242 10327 10362 10365 10372 10388 10547 10555 10557 10581 10659 10747 10788 10806 10815 10924 10960 10971 10976 11017 11047 110S0 11091 11120 11141 11223 11235 11298 11339 11340 11367 11368 11434 11539 11601 11633 11649 11722 11723 11784 11805 11816 11820 11833 11848 11870 11874 11877 11881 11882 11912 11932 11971 11981 11990 12040 12079 12150 12207 12308 12422 12481 12516 12540 12542 12554 12564 12575 12577 12600 12662 12665 12666 12676 12684 12746 12813 12869 12871 12914i 13000 13004 13020 13037 13090 13105 13121 13144i 13165 13169 13171 13181 13206 13219 13221 13277' 132S2 13295 13307 13400 13422 13452 13472 13515 13575 13713 13877 13S83 13968 13987 14095 14137j 14142 14174 14230 14253 14289 14326 14330 14333 14337 14366 14372 14494 14495 14571 14581 14626 14631 14632 14645 14706 14712 14748 14774 14790 14802 15001 15069 15129 15137 15146 15149 15167 15170 15186 15198 15230 15244 15264 15274 15334 15344 15381 15432 15443 15467 15508 15567 15592 15677 15719 15737 15790 15818 15861 15870 15882 15915 f5924 15970 15978 16001 16030 16055 16100 16118 16136 16159 16179 16191 16200 16259 16297 16312 16342 16405 16455 16467 164S1 16551 16583 16594 16604 ÏÏ662 16637 16688 16693 16709 16748 16941 16981 16985 17029 17042 17051 17057 17068 17111 17121 17143 17194 17225 17256 17321 17351 17366 17375 17378 17445 17462 17471 17594 17605 17606 17634 17645 17658 17706 17744 17760 17773 17820 17849 178631 17872 17904 17917 17955 17978 18003 18006 18073 18124 18146 18167 18192 18228 18241 18267 18276 18330 16354 18388 18405 18406 18440 18449 18485 1S503 18557 18501 18596 18610 i86I2 18618 18691 18692 18745 1S759 1S781 18813 18815 18859 18860 18893 19115 19182 19191 19193 19198 19211 19214 19240 19248 19253 19254 19259 19338 19431 19455 19468 19492 19522 19529 19545 19583 19645 19695 19772 19788 19809 19813 19883 19934 19940 20062 20105 20127 20156 20158 20207 20209 20217 20377 20383 20389 20426 20446 20452 20458 20478 20503 20554 20557 20569 20621 20635 20644 20725 20741 2075S 20761 20765 20792 2<"-S70 2087S 20S89 20893 20894 20900 20954 20955 20957- Verbeteringen. 5c Klasse. 8e Lijst: 14572 met ƒ70 ontbreekt; 17629 70 m/z.17699 70; 19707 m.lzl 19607 HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. STADSDIJK, thuisr., 27 Sept. van Madras. HOOGKERK, uitr., 27 Sept. van Rangoon. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RIETFONTEIN. uitr., pass. 27 Sept. Ouessant NIAS, uitr., 30 Sept. te Mombassa verw. MINERVA, uitr., 26 Sept. te Sapele. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALUDRA, 27 Sept. van R'dam n. B. Aires. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA, thuisr., 1 Oct. te Las Palmas verw. STCOMVAART.-MIJ. „NEDERLAND". POELAU LAUT, thuisr., 1 Oct. te Londen verwacht. CHR. HUYGENS, thuisr., 30 Sept. bij Perim verwacht. POELAU TELLO, 27 Sept. v. Amst. n. Java. KON. NED. STOOMB. MIJ. BAARN, uitr., pass. 26 Sept. Wight. ORANJE NASSAU, thuisr., 30 Sept. te Madeira verw. HOLLAND—O. AZIË-LIJN. OUDERKERK, 27 Sept. van Amst. n. Japan. ROTT. LLOYD. SAMARINDA, 27 Sept. v. Batavia n R'dam. PATRIA, uitr., 29 Sept. te Sabang verwacht. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, thuisr., 27 Sept. van Sydney. o DIVERSE STOOMVAARTBERICBTEN. ALBLASSERDAM, 26 Sept. van Esbjerg n. Riga. BEURSPLEIN, R'dam n. Narvik, pass. 26 Sept. Kopervick. GRONINGEN, Corunna n. Duinkerken, pass. 26 Sept. Ouessant. INDUS, sleepboot, 25 Sept. v. Cowes te Lagos. KERKPLEIN. Narvik n. R'dam, pass. 27 Sept. Kopervick. KRALINGEN, 25 Sept. van Riga n. R'dam. MAASBURG, R'dam n. Wabana, pass. 25 Sept. Lizard. MITRA, 25 Sept. van New Orleans te Hel- singfors. NOORDZEE, sleepboot, 22 Sept. van Casa blanca te Sierra Leone. PARKLAAN, 26 Sept. van Barry n. Livorno. Een bewoner van den Sluisweg te Kat wijk aan Zee verzoekt de autoriteilen dier gemeente hun aandacht te willen wijden aan den Sluisweg, hoek Te Briltenstraat, omdat het bij regen voor de bewoners al daar onhoudbaaT is. De riolen kunnen het water niet verzwelgen en het heeft dan vec-1 van een overstrooming. De stank is mede buitengewoon erg. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2