DE ESTAFETTE „DWARS DOOR LEIDEN" Een fraaie zege van U. V. S. ZEEMEEUWEN—ALPHEN 3—1. Goed spel der IJmnidenaren. Het is Alphen niet gelukt de overwinning in de wicht te sleepen. Met rust hadden de Meeuwen zich reeds een 21 voorsprong weten te verzekeren, terwijl zij er in de tweede helft nog een doelpunt aan toevoeg den. Zoodra is afgetrapt nemen de bezoekers het spel in handen. De midvoor zendt reeds spoedig een hard schot in, dat de Meeuwen keeper behoorlijk verwerkt. Alphen mist weer een kans, wanneer uit een voorzet van links het leder voor open doel naast wordt geschoten. Het blijkt een kort uitstel, want als even later Krumpelman een kogel in zendt treft deze doel. Niet ontmoedigd speelt thans de thuisclub verder. De hard zwoe gende voorhoede breekt enkele malen door en heeft daarbij spoedig het genoegen gelijk te maken, even voor de rust door een tweede doelpunt gevolgd. De tweede helft kenmerkt zich aanvanke lijk door een gelijk opgaand spel met weder- zijdsche aanvallen. Na eenigen tijd weten de Meeuwen uit een voorzet van rechts den voorsprong te vergrooten. De bezoekers zet ten er nu alles op om den achterstand in te halen, maar het wil niet vlotten. Pech en de hard verdedigende thuisclub wisten doel punten te voorkomen, zoodat het einde kwam met 31 voor de Meeuwen. LUGDUNUM II—A.S.Cf III 5—2. Na 10 min. wist Bronsgeest met een wel gericht schot Smolders het nakijken te ge ven, 10. Geen 5 min, later wist dezelfde speler vanaf de zijlijn keurig te scoren, 20, terwijl direct hierop Koolloos buiten bereik tegen den paal schoot. A.S.C. kwam nu onstuimig opzetten en spoedig kopte Hulst in, 21. 10 minuten voor de rust ging het spel weer gelijk op en Koolloos doelpuntte voor Lugd. 31, terwijl Brons- geest kort daarna een strafschop benutte. Tot 15 min. voor het einde blijft na de rust de stand 41, doch toen verdween het leer, na tegen tal van beenen te zijn geschoten via een modderpoel in de Lugd touwen, 4-2. A.S.C. probeerde thans met alle kracht op te halen, doch toen v. d. Valk, die op de spilplaats keurig werk verrichtte, onklaar raakte en op halve kracht verder speelde was A.S.C. een geslagen team. Het was ten slotte Koolloos die ten 5de male den goed spelenden Smolders verschalkte, en daar mee den eindstand op 52 voor Lugdunum bracht. Foto Bleuzé. B.M.T. II—U.V.S. II 2—4. U. V. S. viel de eer te beurt op het keu rige. nieuwe veld van B. M. T. den openings wedstrijd te mogen spelen, en zij heeft zich op lofwaardige wijze van haar taak gekwe ten wat in de eerste plaats aan haar sterk gewijzigde opstelling is te danken. Thans kwamen de blauw-witten met het volgende elftal: G. Kaay. v. Duyl Burgij Delfos Hansen H. v. Duyl Gertenaar A. Arbouw de Lange Ouwehand den Daas U. V. S. liep hard van stapel en het duurde niet lang, of A. Arbouw wist met een listig schot den ex-V. U. C.-doelman Andeweg te passeeren. In deze periode werd er door U. V. S. werkelijk keurig gespeeld en Arbouw schoot er lustig op los, wat enkele gevaarlijke situaties voor het B. M. T.-doel tengevolge had. Succes kon niet uit blijven en toen de Leidsche midvoor hard tegen den Haagschen keeper schoot, was Gertenaar er vlug bij om den voorsprong te vergrooten. B. M. T. raakte er toen wat beter in en na een kwartier wogen de partijen volkomen tegen elkaar op, al was U. V. S. door meer open spel gevaarlijker. Toch kwam een Haagsch doelpunt ter wereld toen de B. M. T.-rechtsbuiten een voorzet ineens fraai inkogelde. Bij een vol genden B. M. T.-aanval kqpte de linksbinnen der gastheeren keihard tegen de lat waar door het U. V. S.-doel aan een doorboring ontkwam. De rust kwam met 12. Direct na de thee was B. M. T. sterker. Na vijf minuten kwam de gelijkmaker, toen d* Haagsche linksbuiten een prachtige ren met een buitengewoon fraai schot, dat Kaay te machtig bleek, besloot. 22. B. M. T. kwam geweldig opzetten, en juist dit werd de heeren noodlottig, want toen Arbouw op het middenveld den bal kreeg, liet hij de Haagsche backs zijn hielen zien, en op de juiste wijze werd Andeweg gepasseerd. Door dif succes aangemoedigd pakte U. V. S. weer energiek aan. Even voor tijd werd het B. M. T.-lot bezegeld toen de Lange alleen voor Andeweg kwam te staan, die zich het volgende moment zag gepasseerd. Even later liet scheidsrechter Wout, die kalm en zeker leidde, inrukken en had U. V. S. verdiend gewonnen. R. C. L. II—ALPHIA III 1—8. Een goed begin, is het halve werk. Zoo dacht de Alphia-ploeg er over, door de thuisclub met 18 te verpletteren. Over den wedstrijd het volgendeDe gasten trappen af, en zitten er geweldig op. Zij hebben vlug een O2 voorsprong, waarna de thuisclub zich eenigszins loswerkt en den achterstand tot 12 weet te verklei nen. Rust 31 in het voordeel der gasten. Na de rust is de thuisclub er geheel uit. De onproductieve voorhoede, slecht ge steund door de halflinie, weet het niet ver der dan tot de verdediging te brengen. De gasten evenwel voeren den stand geleide lijk tot 18 op, waarna het einde komt. Scheidsrechter De Boer leidde tot aller ge noegen. o S. C. O. I—A. R. C. II 3—2. Bij een goeden aanval van A. R. C. weet deze al spoedig te doelpunten. Na 25 minu ten maakt de links-buiten van S. C. O dat haar eersten wedstrijd speelde, gelijk 11. Na de thee neemt A. R. C. direct het spel in handen. Haar spel wordt zelfs te forsch, maar de scheidsrechter onderdrukt het direct. A. R. C.'s rechtsbinnen maakt er 12 van. Als er nog 15 minuten te spelen is neemt S. C. O. het offensief over en de linksbinnen brengt de partijen wTeer op ge lijken voet 22. Als S. C. O. weer op het A. R. C -doel ai- stormt, slaat de rechtsback den bal met de hand; de middenvoor van S. C. O. zet de strafschop met een hard schot in een doel punt om 32. De leiding was in goede handen. De zegevierende ploeg van U. V. S., die Zaterdag voor een jaar beslag legde op den zilveren Leidsch Daghlad-estafettestok. Dwars door Leiden.I QUICK BOYS I—TERLEEDE I 181. In een zeer eenzijdigen wedstrijd heeft Q. B. een groote overwinning behaald op Terleede. Q. B. neemt direct het spel in handen doch het duurt ongeveer een kwar tier eer G. v. d. Plas de score opent. Met de rust is de stand 70. Na de hervatting wordt in korten tijd de stand tot 120 op gevoerd. Daarna gelukt het Terleede door een fout in de achterhoede de ,,eer" te red den waarna Q. B. nog een serie doelpunten maakt. De heer v. d. Pot, die goed leidde, had een makkelijke taak, afgezien van de doel punten telling. Bij informatie bleek de eind stand 181. De Terleede-spelers toonden zich prettige verliezers. ALPHEN II—A.D.O. III 2-3- Een vlug gespeelde wedstrijd waarbij het gladde veld aan het spel wel eenigszins af- breuk deed. Toch werd aan beide zijden 1 flink aangepakt. Vooral A.D.O. speelde een goede partij. De Hagenaars beschikten over een snelle voorhoede, die niet naliet, om 1 wanneer er kansen waren, deze zooveel mogelijk te benutten Keeper Grobbe was echter niet gemakkelijk te passeeren. Toch moest hij voor rust reeds tweemaal visschen Als onder leiding van scheidsrechter Ar- noldus wordt aangevangen brengt A.D.O. direct een bezoek aan de overzijde. Alphen neemt het leder daarna spoedig over en brengt een tegenbezoek waarbij de A.D.O.- keeper gelegenheid krijgt zijn talenten te toonen. De Hagenaars verplaatsten daarna het spel naar den overkant en na herhaalde aanvallen weet hun linksbinnen het net te vinden. Uit een strafschop vergrooten de Hagenaars spoedig hun voorsprong, doch ook Alphen laat zich dan niet onbetuigd en weet weldra door Jansen den achterstand te ver kleinen wanneer de rust komt. In de tweede helft vergroot A.D.O. in de eerste minuten reeds haar voorsprong, doch dan komt de thuisclub geruimen tijd aan het woord en moet A.D.O. alle zeilen bijzetten om doel- punten te voorkomen. De druk op het Haag sche doel wordt evenwel steeds zwaarder, waardoor de A.D.O.-keeper even voor het einde nogmaals voor een schot van van Wil- gen moet zwichten. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat het einde komt met 32 voor A.D.O. S.L.F. II—RIJNSBURGSCHE BOYS II 0—7. Zorgde Rijnsburgsche Boys I voor een teleurstelling, door met 72 van S. L. F. I te Leiden te verliezen, het tweede twaalftal der geelzwarten maakte op besliste wijze de teleurstelling weer goed Den geheelen wedstrijd was Rijnsburgsche Boys in de meerderheid, hetgeen tot uitdruk king kwam door 7 doelpunten, door. D. v. Iterson (2), J Schoneveld (2). H. Ravens- bergen (1), C. Kralt (1) en M den Heijer (1). Bij Rijnsburgsche Boys speelden allen uitstekend. De aanvallen van S. L. F. liepen dood op de backs, terwijl keeper v. d. Meij zich uitstekend weerde. De scheidsrechter voldeed uitstekend. Voor de zevende maal werd Zaterdag middag deze jaarlijksche estafette gehopden, en de buitengewoon groote publieke belang stelling bewees daarbij dat deze wedloop om den Leidsch Dagblad-estafettestok zoo lang zamerhand een evenement van beteekenis is geworden, waarvoor duizenden óók niel sportmenschen! zich levendig interessee- i ren. De organiseerende Leidsche Athletiek- 1 Kring trof het ditmaal trouwens ook wel I zéér bijzonder: dagen achtereen stroomde i de regen bijkans onafgebroken neer, doch juist i op dezen Zaterdag van het grootste Leidsche sportgebeuren praalde de zon aan den strak blauwen hemel. In die felle schittering van j Aurora's stralen werd het schouwspel der vinnig strijdende athlelen kleuriger dan ooit en waar bovendien de kamp ten emde toe I spannend is geweest, mag worden vastge- legu, dat zelden een wedloop een meer pro pagandistisch effect kan hebben gehad dan op dezen 27?ten September I Daarenboven: i U. V. S. won.1 U. V. S., die immer cor recte, nooit opgevende ploeg der Leidsche blauw-witten, zoo langzamerhand betiteld als „eeuwige tweede", U. V. S. herhalen wij nam op den Zoeterwoudsche Singel, juist in de bocht voor den hoek met de Ko- revaarstraat, de leiding van Donar over en terwijl het gejuich der blije U. V. S.-sup porters zich met ongekende snelheid voort piantte langs de dichte rijen van toeschou wers langs straat en singels, handhaafden .:e biauw-witte loopers zich aan den kop tegen de haar bedreigende Donar-menschen, om tenslotte op zeer verdiende wijze als eerste te eindigen. U. V. S. won.1 Donar iet wat verzwakt door het verhinderd zijn van Hoexum zal het tot een aansporing zijn om zich met zorg voor te bereiden voor de j voigende ontmoeting, U. V. S. tol een prikkel en steun om den zoo langzamerhand tradi- j j tioneelen winnaar van den Leidsch Dagblad- j prijs (tegenwoordig een met zilver beslagen i estafette-stok) ook in de toekomst met succes le weerstreven. Dat de athletiek in onze veste daarvan niet anders dan goede vruch ten kan plukken, kan niet voor tegenspraak vatbaar zijn! Terecht heeft de voorzitter van den L A. K na afloop van den wedstrijd trouwens reeds geconstateerd, dat er ook nu al merkbaren vooruitgang is: niet in de pres taties, die gelijk zijn aan die van verleden jaar, doch wel in het veel grootere aantal deelnemers, en voornamelijk ook in het feil dat er ditmaal meerdere deelnemende ploe gen waren, die zich voorheen nimmer met de mooie sport van speer en sprint hebben ingelaten. De Leidsche Zwemclub, De Zijl en de voetbalclub Roodenburg hadden zich nu, naast de athletiekvereeniging „Meer burg", voor deelneming aangemeld, terwijl DUITSCHL. SLAAT HONGARIJE Men meldt ons uit Dresden: Voor 44.000 toeschouwers won het Duit- sche elftal van Hongarije in een doelpunten- rijken wedstrijd met 3. Met de pauze hadden de Hongaren de leiding met 30. eerstgenoemde er zelfs in slaagde dank zij een krachtsinspanning van onzen zwem- kampioen Van der Revden beslag te leggen op den derden prijs. Roodenburg moest zich op het laatste moment helaas terugtrekken, doordat eenige van haar loopers om niet be kende redenen niet aan den statt verschenen. In het gebouw der vroegere Kweekschool voor de Zeevaart aan het Noordeinde, was cok nu de verzamelplaats van deelnemers en jury-leden. In het ruime gymnastiek lokaal vonden de loopers een uitstekende kleedgelegenheid. Tegen kwart over drie brachten groote autobussen de deelnemers naar de punten van overgavede jury onder de bezielende leiding van den heer Koopmans maakte nog een laatste inspec tietocht langs het te loopen parcours, en toen.... (te ruim halfvier) viel daar aan den Hoogen Rijndijk het startschot voor de zevende estafette „Dwars door Leiden". Van den aanvang af giqg Donar aan den kop. Bonte nam een voorsprong van 2 a 3. Meter op Boom, van U.V.S. en als wij 't wel zagen nam U. V. S. II bij het eerste overgave-punt de derde plaats in. Donar en U. V. S. I lie pen daarna vrij snel uit en voor ons was verder van de volgende loopers weinig of niets meer te conslateeren. Aan den kop vergrootte Van Manen (Donar) den voor sprong op U. V. S. (A. Arbouw) nog iets, ter wijl Mulder, als derde man, bij het over geven. naar schatting, een tiental meters vóór was. De traditie handhaafde zich, dachten de toeschouwers langs den kant, doch aldra keerde de kans Swanenburg (U.V.S.) nam over van Wassenburg. verkleinde zienderoogen den achterstand... en zie: even vóór het bereiken van de Kore- vaarstraat bracht hij het publiek lot enthou siasme door den Donarman Buttler voorbij te gaan. U. V. S. 'had de leiding! Nog twij felden wij. Een jaar geleden deed hetzelfde geval zich voor op het Rapenburg, maar de V. S.'ers vermochten er toen, ondanks wanhopigen tegenstand, niet in te slagen zic'h in hun leidende positie te handhaven. En om Donar zweefde immers het aureool van onoverwinlijkheid? Traditie? U.V.S. bekommerde er zich niet om! Zes a zeven meter was zij voor bij het bereiken van de Breestraat, misschien, tien op het Rapen burg...., 25 M. op den Witte Singel...., 30en onder den daverenden jubel eener dichte menigte eindigde Annokkee voor U.V.S. als eerste! Jubel!! Niét omdat U.V.S. meer populair is dan Donar. maar wel omdat men het fraaie werk van de blauw-witten zoo bijzon der op prijs stelde en groote waardeering had voor deze sportieve verrassing. Donar werd dus tweede. Om de voigende plaatsen werd enthousiast gestreden tus- schen de Veld. U. V. S. II en L. Z. C., die in deze volgorde de eindstreep naderden. Vlak voor de finish nam de L. Z. C.'er Van der Reyden plotseling „een duik", zooals onze internationale polo-speler Buys het uit drukte, en op onverwachte wijze bezorgde hij zoo den derden prijs aan de ploeg, die op de Breestraat nog met Meerburg vocht om de zesde en zevende plaats. De laatste man van de Veld kwam vallende over de streep, terwijl U. V S. II vijfde werd. De Zijl kwam kort daarop als nummer zes, en Meerburg als zevende binnen. Na afloop van dezen schitterend geslaag den wedloop, waarbij de politie op zeer te waardeeren wijze haar medewerking heeft verleend, heeft de voorzitter van den L.A.K. de heer B W. Menkhorst, met groote vol doening gewezen op .het dezen dag behaalde succes, en geconstateerd dat het nut der alh- letiekbeoeféning meer en meer, ook bij be oefenaars van andere sporten dan athletiek en voetbal, begint door te dringen. Hij sprak de hoop uit dat het volgende jaar. behalve de deelnemers van thans, ook de korfballers van de partij zullen zijn, en verzocht daarna den oud-voorzitter, den heer J. W. Henny, de prijzen te willen uitreiken. Deze zeide hieraan gaarne te voldoen, temeer waar het ditmaal een voetbalclub is, die de eere-palm heeft behaald. Onder het hoera-geroep der aanwezigen wenschte hij den U. V. S.-aan voerder S. Meerburg van harte geluk met de mooie overwinning, om vervolgens Donar aan te sporen in 1931 met nieuwen moed den strijd te hervatten, ten einde te trach ten den wisselprijs weer in haar bezit te krijgen Nadat L. Z. C. den derden en laat- sten prijs in ontvangst had genomen, heeft de heer Menkhorst tenslotte deelnemers, jury e.a. dank gebracht voor hun medewer king. Ziehier thans de totaal-uitslag: 1. U. V. S. I in 9 m. 23.6 sec. Verleden jaar won Donar in 9 m. 23.2 sec. De U. V. S.- pioeg bestond uit: J. Boom, A. Arbouw, J. Wassenburg, S. Swanenburg. J. Arbouw, H. Peter, S. Meerburg. G. de Lange. D. Ouwehand en G. Annokkée. 2. Donar. in 9 m. 28.6 sec. De loopers waren H. Bonte, Van Manen, W. Mulder, A. Butler, P. Jansen D. Rozendaal, H. Hemerik, J. C. Janssen, M. Verhoog en G. Kaay. 3. Leidsche Zwem club, in 9 m. 59 sec De ploeg bestond uit: Jansen, Broekhuizen, Crabbendam, Van Gelderen, Buys, Munting, Meyn, Dingemans De Reede en Van der Reyden 4. 6e Reg. Veldartillerie, in 9 m. 59.1 sec.; 5. U. V. S. II 6. De Zijl: 7. Meerburg. A.R.C. II—QUICK BOYS III 2—6. In de tweede afdeeling wist Q. B. III in Alphen een 62 overwinning te behalen op A.R.C. III, wat voorzeker een goed be gin is. BELGIE—ZWEDEN 2—2. In het stadion van de F. C. Luik werd gisteren de landenwedstrijd BelgiëZweden gespeeld. Bij de Belgen speelde P. Braine rechtsbuiten daar Versyp wegens ziekte ver hinderd was. Van Poucke bezette de rechls- halfplaats. De rust ging in met 11 Het Belgische doelpunt werd gemaakt door Secrétin uit een voorzet van Voorhoof. Na rust wogen de partijen geheel tegen elkaar op en beide doelverdedigers werden nog éénmaal gepasseerd. Het Belgische doel punt kwam van den voet van Pierre Braine. De Belgen hebben thans vijf maal tegen de Zweden gespeeld. Voor de eerste maal ont moetten zij elkaar, op de Parijsche Olym piade. Het liep uit op een smadelijke 8—1 nederlaag voor onze buren. Hetzelfde jaar nog nam België revanche door te Brussel met 50 te winnen. In 1927 sloeg België de Zweden met 21, doch in Stockholm werd in hetzelfde jaar een zware 70 nederlaag geleden. „M.m" DE ENGELSCHE LAGUE. Zaterdag zijn gespeeld in de eersteklasser BirminghamArsenal 24 Bolton W Newcastle U03 Derby C.Manchester C11 Leeds U.Huddersfield T12 Leicester C.Blackburn R31 LiverpoolChelsea 31 Manchester U.Grimsby T02 MiddlesbroughAston Villa 31 Sheffield U.Portsmouth 31 SunderlandBlackpool 24 Westham U.Sheffield W33 En in de tweede klasse: BamsleyBristol G10 Bradford C.Everton 03 BurnleyBradford 32 Charlton ACardiff C41 Nottingham F.Oldham A41 Port ValeBury 01 Preston N.E.—Stoke City 51 SouthamptonWolverhampton W. 20 Swansea T.Reading 21 Tottenham H.Milwall 41 W. Bromurch A.Plymouth 12 HOCKEY. NEDERL. HOCKEYBOND. Te Amsterdam is de jaarvergadering ge houden van den Ned. Hockeybond onder voorzitterschap van den heer J D. Tresling die als zoodanig bedankt had Uit het jaar- en financieel verslag, stip pen wij voor wat het eerste betreft aan dat het aantal leden op het oogenblik bedraagt 1420 Senior- en 891 Junior-leden, alsmede de vereenigingen ondergebracht in den N. H. B. B. als lid van den N. H. B.. terwijl uit het financieel verslag blijkt dat de rekening- ontvangsten en uitgaven met een batig saldo van plm. f. 683 sluit. De heer R. Baron van Pallandt, de eenige candidaat, werd bij acclamatie als voorzit ter- gekozen, terwijl mr. Schuit op dezelfde wijze zich de functie, die de heer Van Pal- landt tot dusverre in het hoofdbestuur be- j kleed had, zag toebedeeld. Verdere bestuurs- wijzigingen hadden niet plaats. Op voorstel van den heer mr. Hoy er werd de heer Tres ling staande de vergadering tot eere-lid be noemd Nadat enkele ondergeschikte punten, zooals vaststelling der contributie en benoe ming kascommissie waren afgehandeld. I kwam de aanwijzing van het officieel orgaan ter sprake. Aangewezen werd de „Ned Sport." De begrootmg werd vastgesteld. Besloten werd aan spelers van het Ned. elftal alleen de reiskosten te blijven ver goeden. In de Commissie van Beroep werden de heeren Nolst-Tremté, Mouton, Broese van Grounau, mr. Ras, De Kempenaar en Ter Haar herkozen, terwijl door het aftreden van den heer Tresling de opengevallen plaats in de Elftal-comm. door mr. Schuit zal ingenomen worden en de vacature, ont staan door het zich uit deze commissie te rugtrekken van baron van Pallandt, door Drijver (Deventer) bezet zal worden. De E. C. werd dus als volgt geconstitueerd: mr. Schuit, Drijver, Wagener, mr. Geyl en jhr. Quarles van Ufford. Het groot aantal protesten dat het bestuur het laatste seizoen te verwerken kreeg, heeft het genoopt een anderen weg te dien opzichte te moeten inslaan. In overleg met de Scheidsrechter-Commissie is besloten tot het instellen van een Technische annex pro testcommissie. waardoor de Scheidsrpchter- Commissie als zoodanig komt te vervallen. Voor deze nieuwe functies werden de vol gende heeren aangewezen: Evekink. mr. Hoyer en Molhuyzen (seerp. v. 1. van 't Lam en Werle. Voorts besloot de vergade ring dat ingeval van protest zulks binnen 24 uur schriftelijk aan den betrokken scheidsrechter(s) en tegenpartij moet woideQ medegedeeld. Na rondvraag werd de vergadering ge slote*. 2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12