P chwmta INVENTA HEBT PLEIZIER VAN UW HAARD! R.S. STOKVIS ZONEN GROOTE SORTEERING Haarden, Gasfornuizen en Gascomforen W. ZAALBERG 9537 RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. EEN SCHATGRAVER TE DEVENTER. Gisteren was zekere G. V. op zijn land tusschen de lighallen en de vleeschwaren- fabriek der Ia. Anton Hunink te Deventer aan het aardappelrooier Circa 10 centime ter diep stekende haalde hjj plotseling aller lei gouden sieraden mee naar boven. De ge vonden voorwerpen dragen schier alle een ouderwetsch karakter: er zijn gouden muls- spelden bij en broches met canlillewerk, manchetknoopen van dezelfde soort, hals snoeren en armbanden, benevens verschil lende ringen, waaronder enkele met cdcl- steenen. De politie vermoedt, dat het ge- vondene van diefstal afkomstig is. D® Kanaalzwemmer, die de verkeerde richting uit giDg. (Humorist). BUITENLANDSCH GEMENGD. ITALIAANSCH VLAGVERTOON De reis van vlagvertoon van het It&liaan- ache vliegtuigcükader, dat achtereenvolgens Boedapest, Boekarest en KonBtantinopel bezocht heeft en nu in de Grieksche hoofd stad vertoeft, was tot dusver een Vreugde- en zegetocht. Daarin hoeft Dinsdag een noodlottig ongeluk verandering gebracht. Twee toestellen zijn bij een demonstratie boven het vliegveld Tatoi met elkaar in botsing gekomen, waarbij cr een neerge stort en vernield is. Dc vlieger kwam om. Het andere toestel wist veilig den bodem te bereiken. Het ongeluk heeft in Griekenland veel deelneming verwekt, ook van officieele zijde. HERINNERINGSMONUMENT. Op de plek van het strand, waarboven Costes en Bellonte den Franschen bodem verlieten voor hun vliegtocht direct naar New-York, zal een monument ter herinne ring aan dit feit opgerichl worden. De kosten zullen voor de helft door den staat, voor de andere helft door publieke inschrijving ge dragen worden. TRIBUNE INGESTORT BIT EEN STIERENGEVECHT. Bij een stierengevecht in den omtrek van Barcelona is een tribune ingestort. Een der tigtal toeschouwers werd min of meer ernstig gewond. <5 TRAGISCH ONGEVAL IN EEN BOSCH. Arbeiders hebben bg Koberwitz in Silezië op een boschpad de lijken aangetroffen van den 65-jarigen Baron von Koppy en diens 26-jarige echtgenoote. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat de barones op het modderige pad is uitgegleden en ge struikeld, waarbij zij in aanraking kwam met hel geweer van den achter haar loo penden baron.. Het geweer is afgegaan, met het gevolg, dat de vrouw doodelijk ge troffen neerviel. De baron, heeft blijkens een door hem achter gelaten schriftelijke bood- schnp zjjn zoo ongelukkig om het leven gekomen vrouw niet wijlen overleven en het wapen daarna op zich zelf gericht. WEER TWEE FRANSCHE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. In de nabijheid van het stadje Marocco is een Fransch vliegtuig neergestort. He', toestel werd vernield en de bestuurder gedood. Een militaire tweedekker is bij Chalons sur Marne over den kop geslagen en vernield. De bestuurder is licht gewond De waar nemer kreeg zulke ernstige wonden, dat men twijfelt hem in het leven te kunnen houden. ERNSTIG ONGEVAL IN EEN DIERGAARDE. In de kloino diergaarde van het bosch restaurant „Am Stern" bij Mannheim beeft een ernstig ongeval plaats gehad De 51- jarige bewaker Kaser werd bij het voederen der dieren door een drie-jarigen beer aan gevallen Hel personeel mocht er niet in sla gen den beer te verdrijven, zoodat een over- val-commando moe9t worden gealarmeerd. Het roofdier werd toen door de politie neer geschoten. De bewaker, die deerlijk gewond was, is aan de gevolgen overleden VLIEGONGEVALLEN. Een vliegtuig, dat bestuurd werd door een leerling van de vliegschool to Chemnitz is ie Stuttgart verongelukt. De motor weigerde plotseling cn de bestuurder trachtte in glij vlucht te dalen, hetgeen echter door den ster ken Noordenwind mislukte De machine slortle neer en weid geheel vernield. De piloot is aan de bekomen verwondingen be zweken. Op het militajre vliegveld te Lemberg is een vliegtuigongeluk gebeurd tijdens een oefenvlucht, Het betreffende vliegtuig ge raakte plotseling aan de stuurinrichting onklaar, verloor het evenwicht en stortte omlaag, zoodat het geheel verwoest werd. Onder de overblijfselen werden de inzit tenden. een vlieger-officier en een onder officier in levensgevaarlijken toestand ge vonden. HET LAND IN BEROERING DOOR EEN RADIO-HOORSPEL. fn de avonduren verbreidde zich gisteren door Duitschland het bericht, dat op den minister van buitenlandsche zaken, dr. Cur- iius bij zijn aankomst aan het station Friedrichsstrasse een aanslag was gepleegd. Bij de redacties der verschillende dagbladen kwamen niet alleen desbetrelfende berich ten uil Berlijn, doch ook uit het geheele land. Oorzaak van al deze beroering was de radio. De toedracht was de volgende: De Berlijnsche uitzending gaf ten gehoore een hoorspel, getiteld „de minister is ver moord", tijdens welk stuk op een gegeven moment een concert wordt onderbroken voor de mededceling. dat de minister van buiten landsche zaken op het station Friedrichs strasse vermoord is. Dit bericht was door tal van hoorders voor een persbericht gehouden, hetgeen bovengenoemde beroering in den lande tol gevolg had. ATHLETIEK. DE ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. RECLAME. 8973 Neemt een haard die zuinig doorbrandt, zonder dat U er veel naar om hebt te kijken. Neern» een sierlijken, degelijken VULHAARD, GASHAARD OF GASRADIATOR laat U voorlichten op onze toonzalen: WESTZEEDIJK 507 - ROTTERDAM KEIZERSGRACHT 313 - AMSTERDAM ALEXANDERSTRAAT 8 - DEN HAAG N.V. Handelmaatschappij Vraagt Uw leverancier, «iMMHHi had, doch dat hjj onder den slechten invloed van anderen had gehandeld. Pleiter ver zocht verdachte's onmiddellijke invrijheid stelling Ds rechtbank vond geen termen, aan dit laatste verzoek te voldoen. Uitspraak over 8 dagen. Eenige nadere bijzonderheden. Morgen wordt voor de 7e maal de Esta fette dwars door Leiden geloopen, als slot van het athletiekseizoen. De route is onver anderd gebleven, n.l.: start bij de Burggra- venlaan Hooge Rijndijk Zoeterwoud- sche Singel Korevaarstraat Breestraat Rapenburg (om den verkeersagent heen) Kaïserstriat Witte Singel finish voor het Leidsch Dagblad. De v.m. Kweekschool voor de Zeevaart is wederom kleedlokaal en daar zal ook de prijsuitreiking plaats vinden. Om uiterlijk 3 uur zullen de auto's de loopers naar hun plaatsen brengen, terwijl om halfvier het startschot zal vallen. De afstand is pl.m. 4 K.M. Voor iedere ploeg komen 10 loopers uit. Dit jaar is het hoogst aantal deelnemers bereikt: acht. Alle deelnemers zullen op hun rug den naam der vereeniging dragen, waar voor wordt uitgekomen. De ploegen zullen uitkomen in volgend tenue: Roodenbnrg: blauw-zwart verticaal ge streept shirt met zwarte broek. U. V. S. I: blauwe broek met wit shirt, j waarop schild met letters U. V. S. U. V. S. II: witte broek met blauw-wit ver ticaal gestreept shirt. De Zijl: wit shirt met zwarte broek R.K. Sportvereen Meerburg (Zoetcrwoude) zwarte broek niet wit shirt. Leidsche Zwemclub: zwart zwemtricot met L. Z. C.-insigne en zwart sporlbroekje. Donai: witte broek met wit shirt, waarop groene ster. 6e Reg. Veld Art.: witte broek met Oranje shirt. De wisselprijs, de Leidsch-Dagblad-Esta- fetlestok, is vorig jaar gewonnen door Donar. die dezen derhalve zal verdedigen. Als 2e prijs is beschikbaar de bronzen Leidsch-Dagblad-plaquette, terwijl de direc tie van ons blad wederom 10 zilveren en 10 bronzen draagmcdailles voor de twee eerste ploegen heeft uitgeloofd. Als het weer nu morgen medehelpt, be looft hel een spannend sportgebeuren te zullen worden. De politie heeft alle medewerking toege zegd en dit belooft een uitnemend verloop. Mogen wij echter ten overvloede fietsers nog eens dringend waarschuwen, vooral niet te trachten, den wedstrijd te volgen? HAARDEN- en KACHELMAGAZIJNEN Nieuwe Riju 24, Telef. 2525 en Haarloinme.rsti'ant 235, Telef. 1353 VOETBAL. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE L. V B. Programma voor morgen. Ie klasse: S.C.O. 1—A.R.C. 2 3.30 uur; Quick B. 1—Terleede 3.30 uur; S.L.F. 1— Rijusb. Boys 1, 3.30 uur. '2e klasse: A.R.C. 3Quick B. 3, 3,30 uur; Rijnsb. B. 2—S.L.F. 2„ 3.30 uur. Overzicht. S.C.O. I dat Zaterdag j.l. met een eer volle 4—3 nederlaag tegen A.R.C. I het onderspit moest delven, zal nu te Oegst- geest tegen het tweede van A.R.C. moeten bewijzen, dat het haar ernst is geweest. Al zijn wij ook geneigd S.C.O. als de sterkste in dien strijd te betitelen, zal het haar toeh door A.R.C. II niet gemakkelijk wor den gemaakt. Quick Boys I, dat vorigen Zaterdag op liet kantje af (6—5) tegen Rijn6burgsche Boys I kon winnen, ont vangt nu thuis Terleede. dc nieuwe club uit Sassenheim. 't Lijkt ons toe dat de Boys weer moeten oppassen. S.L.F. I krijgt bezoek van Rijnsb Boys 1, dat geen zwak zusje is. Voor de tweede klasse gaat Q. Boys III naar A.R C. III. S.L.F. II trekt naar Rijnsb. Bovs II. BLOEMBOLLENDIEFSTAL TE ALKEMADE. De Haarlemsche rechtbank behandelde gisteren een zaak tegen den 46-jarigen tuin bouwer J. T. wonende te Alkemade. die terecht stond wegens diefstal van vijf zak ken bloembollen. Subsidiair was hem ten laste gelogd, dat hij deze bollen uit winst bejag had vervoerd en meer subsidiair schuldlieling. In deze zaak werden zeven getuigen ge hoord. De bollen waren gestolen ten nadoele van den 54-jarigen bloemkweeker J. R. te Alkemade. Uit het verhoor van verdachte bleek, dat hjj op 10 Juli bezoek kreeg van de politie, die in een sloot bij zijn land in zgn schuit; vijf zakken bollen had gevonden. Op do vraag hoe hjj daaraan kwam had verdachte geantwoord„Daar heb je niets mee te maken". Later vertelde hij. de bollen den vorigen avond gekocht te hebben van zekeren Piet Huisman, die op zgn land was gekomen. Verdachte kende hem niet. doch had hem wol eens in een café ontmoet De bollen waren volgens verdachte den volgenden morgen vroeg afgeleverd aan do Ringvaart, waar H. ze aan den berm had geplaatst. President: Waarom leverde die H. de bollen niet bij u thuis? Verdachte: ..Ja. edelachtbare, zoo vraag je de boer de kunst 3f." Die H. had weinig t'tjd er. ik moest er toch bijna eiken dag langs. Weet u wat het is. ze zoeken me". De Officier van Justitie, requisitoir ne mende: Juist, dat kunnen we verdachte toe geven, dat we hem zoeken. In alle hollen diefstallen welke daar den laatsten tijd ge pleegd zijn. heeft hp de hand gehad. Het is wel toevallig, dat de aard en de hoeveelheid der gestolen bollen overeenstemt met die van de bij verdachte gevonden bol len. Ook is het zonderling, dat niemand 'a morgens den grooten onbekende Piet Huis man met do bollen aan de Ringvaart heeft zien staan. Hos heeft dezs H. die volgens verd. op de fiets was, vijf zakken met bol len kunnen vervoeren. Den diefstal achtte de Officier niet be wezen. wel echter de schuldlieling. De rnen- scheu zullen volgens den officier dolblij zijn, indien de bollendiefstallen zullen oindigeii, als verdachte opgepakt wordt. De Officier eischte 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. H. O. Drilsma, zeide dat de officier uiting van de vooropgezette meening, dat verdachte de bollendief was, die de streek onveilig maakt. Volgens pleiter moe': op al hetgeen verdachte in de dag vaarding tenlaste is gelegd, vrijspraak volgen Uitspraak over 8 dagen. Daarna stond de 21-jarige zoon van den vorigen verdachte terecht, eveneens wegens bolleadielstal, gepleegd ten nadeele van zijn patroon J. W. R. De gestolen bollen wer den by verdachte op zolder gevonden. Ver dachte bekende. Het motief voor den dief stal wilde hij niet mededeelen. Hjj verdiende f. 2-1 per week. De Officier zeide, dat hg vermoedde, dat ds vader van dezen verdachte de auctor intellectualis is geweest bij dezen diefstel. Daarom wilde de officier geen zware straf opleggen Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Dc verdediger mr. W. de Clercq zeide ook, dat deze verdachte geen slecht karakter KANTONGERECHT TE ALPHEN Door het kantongerecht te Alplien werden de navolgende verstek vonnissen gewezen wegens overtreding van het politiereglement voor de Rijnbrug te Alphen a. d. Rijn, G. F. te Leidschendam 3 x f. 2. subs. 3x1 d. Overtr. Molor- en Rijwielverord der ge meente Boskoop A. V. to Zeist f. 1 subs. 1 d. M. II. C. te Boskoop, C. de G. te Wad- dinxvecn. A. V. te Boskoop allen tot f.3 subs. 2 d. Motor- en rijwielwei T. A. K. f5 subs. 2d.; C. P. A. C. te Leiden, id.; P. T. P. te dtn Haag f.10 subs. 5d.; II F f. 3 subs. 2 d. Leerplichtwetovertr. A. de V. Ie Boskoop f.6 subs. 3 d.; R. de IV. f.50 subs. 25 d.; M. de V. Ie Benthuizen f.5 subs. 2 d. Overtr Veewet. L. v. d. V. f. 100 subs. 20 d. Reglement van politie voor de Gouwe. J. O. Ie Katwijk aan Zee, P. N. te Rotter dam. J. R te 's-Gravenhagc allen ontslag van rechtsvervolging, daar geen strafbaar heid is begaan. Alg. Pol. Verord. der ge meente Koudekerk. C. P K. te Leiden f. 3 subs. 1 d.; A. B. te Leiden, id Terzake we gens overtr. art. 453 wetb. v. Strf. .1. T. II. H. zonder bekende woon- of verblijfplaats f.5 subs. 2 d.; G. VV. zonder bekende woon- of verblijfplaats f.5 subs. 2 d.; C. J. v. W. zonder bekende woon- of verblijfplaats f. 10 subs. 6 d.; C. J. S. zonder bekende woon- of verblijfplaats 2xf. 8 subs. 2x4d.; D. D. te Beilen f.6 subs. 3 d.; H. T. on H. te Rotter dam I. 12 subs 6 d.'; W. v. d. S. te Boskoop 3 d. hechtenis. Overtreding Warenwet. S. T. te Boskoop f. 5 subs. 2 d. Motor- en rijwiel verord. der gemeente Nieuwveen. L. S. te Waddinxvecn f. 5 subs. 2 d. Art 424 wetb. v. Str. G. V. f. 15 subs. 15 d., idem vrij spraak; N. J. v. V. f. 12 subs fi d. Bouw- en Woningverord. der gemeente Woubrugge f. 5 subs. 2 d. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Alphen aan den Rijn. HILLEGOM. Voortzetting der leesten. De tweede feestdag zette met veel mooier weer in dan de eerste. De regen dreigde eerst het vuurwerk te doen mislukken, maar het is best afgeloopen. Alles ging door en duizenden hebben er van genoten. Het was verbazend druk op en nabij het feestterrein. De groep versierde karretjes van kinderen en kinderwagens op Donderdagmorgen was weer prachtig. Alle deelnemers kregen wat, terwijl toegekend werden le prijs aan van Bemmel, 2e M ai l and en 3e Schrier. Tonkneppelen door mannen had tot uit slag: 1. H. van der Linden, 2. Jan Leijten. 3. P. Taling. Hardrijden met vliegende hollanders lever de het volgende op: 1. Gerard van Riek. 2. Toon Imansc, 3. H. Kraay, 4. Ph. Salman. Ringrijden per fiets werd uitgevoerd in twee groepen. Prijswinners werden de da mes T. Gijselaar Je. Jo Brouwer 2e. Rie Ber- bee 3e. en Fr. Wilhelmus 4e prijs. Van de heeren waren de prijswinners le Jan Verbruggen, 2e J. Lubbe. 3e Jan Bek kers en 4e Jac. v. d. Linden. En toen kwam de Handicap Harddraverij aan de beurt, op de van den Endelaan, die met zand bestrooid en een prachtige baan voor de paarden was. Dit is een zeer belang rijk nummer van de feesten, welk nummer echter steeds meer de aandacht van de vreemdelingen dan van de ingezetenen trekt. De opkomst was dan ook in het begin van den middag niet bepaald groot. Er werd gereden om prijzen van f. 250, f. 100, f. 75, f. 50 en f. 20, terwijl de troost prijzen f. 50 en f. 25 waren. Van de ingeschreven paarden verschenen er 25 op de baan Dat groole getal voor spelde een drukken middag en een laat eind. Het weer hield zich vrij goed, er was vrij veel wind. een licht regenbuitje en een stortbui. De kortst te loopen afstand was 310 meter voor Petite Amie G. en Baucis, terwijl Janet Harvester en Madrigal elk 350 meter moes ten draven. De andere paarden hadden een afstand tusschen de 310 en 350 meter te loopen. De uitslag was: le Sister Pa trie H. 330 M. van J. Klarenbeek te Amsterdam, berijder L. Ensing. 2e Reva D 320 M van L. En sing. Den Haag. berijder de eigenaar. 3e Pieternel 330 M. van W Vessior te Bever wijk, berijder J. van Leeuwen4e Monte Carlo 320 M. van P. J. de Boer te Den Haag, berijder de eigenaar; 5e Tamboer 315 M. •van A. de Vlieger te Haarlemmermeer, be rijder de eigenaar. Om het late uur (7 uur) zijn de troostprij zen over de afgereden paarden verdeeld. Het was de tweede dag even druk als de eerste. Alles is uitstekend verloopen. Voor zoo ver ons bekend is. had de politie, die versterkt was met rijksveldwachters, geen enkele moeilijkheid. In de gemeenteraadsvergadering van 29 April j.l. werd dit plan in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Ongeveer 4 maanden na indiening is dit plan met afwijzend praeadvies van B. en W. behandeld. Blijkbaar zeide spr. hebben B. en W. al dien tijd gezodbt of gewacht tot er een middel kwam waardoor ons bouw plan onmogelijk werd. Tot nu toe is er in deze gemeente niets gedaan in het belang der volkshuisvesting. Wat nu van particuliere zijde zal worden gedaan zoogenaamd in 't belang der volks huisvesting, kunnen wij gevoeglijk in twijfel trekken. De ondervinding elders wijst in geheel Undere richting waarvoor B. en W. in den Raad hun oogen gesloten hielden. Bouw- exploitanten werken voor andere doelein den dan woningbouwverenigingen, het einde is zoo geheel anders. Het particuliere plan is wel heel een voudig opgezet maar waarschijnlijk zonder voldoende voorzorgen van het Gemeente bestuur. Welke zijn de garantie, door de bouw ondernemers gestort, als hun plan in 't ge- Üieei niet of niet volgens de opzet zullen worden uitgevoerd? Zijn de heeren van die woningen ook vastgesteld voor de eerstvolgende 50 jaren? Wanneer door de ondernemers het bouw- crediet wordt afgelost, blijven dan de bepa lingen gelden of zijn zij dan vrij om tot huurverhooging over le gaan? Deze zaken zijn tijdens de openbare be handeling in den Raad geheel onaangeroerd gebleven en toch voor een. woningbouwver- eeniging van zoo groot belang. Dat er hulde gebracht werd in die vergadering aan een bouwondernemer is iets zeer bedenkelijks, daar het hier een gewone particuliere onder neming geldt. Het is toch geen geschenk aan de gemeente? De bouwvereeniging welke volgens hare statuten werkt in het belang der gemeenschap heeft nooit dank ontvangen voor haar werken om de huur van arbeiderswoningen zoo laag mogelijk te houden Vervolgens betreurde spr. de verdediging an een der Raadsleden die op het lustrum feest der Woningbouwvereniging geheel ongevraagd de toezegging had gedaan de plannen te zullen steunen. Hoe geheel anders is dit verloopen. In het vuur van zijn rede wekte spr. de aanwezigen op, om bij de eerstvolgende ver kiezingen alleen die vertegenwoordigers te kiezen die de belangen der gemeenschap zullen behartigen. De rede werd met applaus beloond. Vervolgens hadden de verkiezingen plaats voor bestuur en Raad van Commissarissen. Van de rondvraag werd door velen gebruik gemaakt waarna de vergadering werd ge sloten. Ernstige aanrijding. Gislernamiddag te omstreeks vijf uur reed de heer J. K. uit Lisse met een personen auto over den Rijksstraatweg nabij Ende- gecst huiswaarts. Vp tegenovergestelde richting kwam de 30-jarige verpleegster A. M. M. C. van het krankzinnigengesticht Endegeest" per rijwiel aangereden, die voor de auto den Rijksstraatweg trachtte over te steken. Zij werd met haar rijwiel door de auto gegrepen en tegen de straat geworpen, waardoor zij ernstig aan het hoofd gewond bleef liggen. Door doktoren van Endegeest werd zij aldaar binnengedragen en verbon den. Vermoedelijk heeft zij een schedelfrac- tuur bekomen. Haar toestand is zorgwek kend. De auto stond na de aanrijding onmid dellijk stil. Bij het onderzoek bleken de rem men van de auto volkomen in orde. Daar de verpleegster C. aan de inrichting Endogecst werkzaam is, werd zij aldaar ter verpleging opgenomen. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. Anto in elkaar gedrnkt. Te omstreeks 8 uur, gisteravond, had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto aan den Rijnsburger- weg nabij de timmerfabriek van Kooij en la Lau. De vrachtauto van en bestuurd door D P. uit Rijnsburg moest langzamer gaan rijden voor een voor hem rijdenden paard en wagen. Dit werd door den bestuurder van de personenauto J. G S. A. uit Noordwijk te laat opgemerkt. Deze reed legen de achter zijde van de vrachtauto van P. op, waardoor de geheele voorzijde van de personenauto in elkander werd gedrukt. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De auto van A. moest worden weggesleept. De politie maak te van. een en ander proces-verbaal op. OEGSTGEEST. Jaarverg. Woningbouwver. „Buitenlust". In café ..Centraal" kwam de woningbouw vereniging ..Buitenlust" in jaarvergadering bijeen. De opkomst was groot. De voorzitter, de heer J A Verkuylen opende met een woord van welkom en dank voor de betoonde belangstelling in het werk der vereeniging De notulen van de vorige vergadering weiden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De uitgebrachte jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd. Na enkele huishoudelijke zaken kwam het tweede bouwplan ter sprake. De voorzitter gaf van dit plan een breed voerige uiteenzetting w.o de tot stand ge komen indiening bij den Gemeenteraad van een plan tot bouw van 72 woningen in December 1929 en het daarna gewijzigd plan (42 woningen) in April j.l. ZOETERWOUDE. Allen een nat pak! Gistermorgen is in het Westeinde alhier de auto van den poelier V., waarin zich buiten den bestuurder nog 5 schoolkinderen bevonden, te water geraakt.. Op het hulpge roep der kinderon kwamen eenige bewoners van het Westeinde te hulp gesneld, die allen op het droge brachten. De bestuurder had zich zelf weten te redden. Daarna is men begonnen met de eieren, boter, enz. uit den wagen te halen, waarna men het motor rijtuig heeft opgetakeld. Naar wij vernemen is de oorzaak van het ongeluk te wijten aan het feit dat een veer van het motorrijtuig stuk was. Gelukkig zijn er geen ernstige ongevallen gebeurd; me! een nat pak kwamen allen vrij. Schoolgeldregeling vervolgonderwijs. De door den Raad vastgestelde schoot- geldregeling voor het openbaar vervolg onderwijs luidt als volgt: bij een belastbaar inkomen van f. 500 tot en met f. 600 per maand f. 0.50; meer dan f. 600 t/m f "09 f. 0.60; f. 701 t/m f.800 f.0.75; f. 801 t/cn f.1000 f. 0.95; f.1001 t/m f.1200 f. 1.15; verder verspringen de klassen met een be lastbaar inkomen van f. 200 en eene stij ging van f. 0.25 per klasse tot en met f. 2200; van f. 2201 t/m f. 2600 wordt gehe ven f.2 85; f 2501 t/m f 3000 f 3 20: 1 3001 t/m f.3500 f .3.75; f.3501 t/m f.4000 4.50; f.4001 t/m f.4500 f.550 en daarboven f. 7.00 per maand. - 26

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6