JkHARTEVELT's ff JENEVER AGENDA. MUSEA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. l- ij ALOM VERKRIJGBAAR! V1SSCHER1J8ERICHTEN. 1 HEDEN; Schouwburg; M. v. A'damsch Tooneel. „Sherlock Holmes8'/» uur nam. Zaterdag. Den Burch tVerg. „De Vrijheidsbond". 2 1/2 uur. Zondag. Vrsje Bvang. Gem. (JMdelstegrachl); Ochtend- en avond-samenkomst; des avonds aanvang te 7 uur. Maandag. Volkshuis: Lezing met lichtbeelden over; 'den vliegtocht Batavia—Palembang. 8.15 uur nam. Stedelijk Mnsenm de Lakenhal, Lange Schiiitraat 2. Geopend In November, De cember, Januari en Februari van 103 u.; in Maart, April an Mei van 104 uur, in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur, in October van 101 uur. Zon dags vanaf halléén. Entrée Zondags koste loos. Maandags I. 0.25, overige dagen f. 0.10. Hijkimnsenm van Oudheden, Rapenburg 28 1 Dec.1 Febr. van 108 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct. van 10—5 uur, 1 Oct.1 Dec, van 104 uur, Zondags van 14 uur. Entrêa Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10, Geologisch Mineralogisch Mnsenm, Garen- markt lederen dag van 912 en van 1.304 uur, Zondagen gesloten Kosteloos. Ethnogiaphisch Mnsenm, Rapenburg 67-69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 Uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige da gen I 0.10. Rijksmnsenm v. Nat. Historie, v. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25. Tijdelijk gesloten. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortos Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept. 96 uur, 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-biosooop" Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinee. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woendags en 's Zaterdags matinee te 2 unr. „Trianon-Theater", BreestraatBioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woendags en Zaterdags familiematinée. „City-theater" Haarlemmerstr.Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woen dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen Halftwee tot 3 uur n.m. Donderdags: Int. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alcoho- listen. 8—10 n.m. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Sept. a.s. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12 telel. 59». DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Permanente Hof van Justitie Een bankiersconierentie te New York. Urrutia (Columbia) werd tenslotte gekozen als het vijftiende lid van het Permanente Hof voor Internationale Justitie. Aangezien hij ook door den Raad is ge kozen, kon hij door den president geprocla meerd worden tot rechter in het Haagse he Hof. Hierna werd overgegaan tot de ver kiezing der plaatsvervangende leden. Hiertoe werden gekozen: Redlich (Oostenrijk); Erich (Finland); Novakowitsch (Joego Slavie), die eveneens door den Raad werden gekozen, loodat ook hun verkiezing kon geprocla meerd worden. Aangezien de Raad voor den vierden zetel da Matta (Portugal) koos. ter wijl de Assemblee Menizis (Brazilië) aan wees, moost opnieuw worden gestemd. Tenslotte werd toen da Matta (Portugal) gekozen zoowel door den Raad als door de Assemblee, zoodat de President hem tot vierden plaatsvervangende rechter procla meerde Het Internationale Gerechtshof, dat voor den tijd van negen jaar gekozen is. bestaat thans uit 3 Amerikaansche vertegenwoordi gers, 1 der Vereenigde Staten, 3 van Azia tische mogendheden en voorts uit vertegen woordigers van Duitschland, Frankrijk, En geland. Italië, Spanje. Polen, Nederland. Roemenië en België. Het nieuwe Hof zal zijn bezigheden op 1 Januari 1931 aan vaarden. Frankrijk en Italië geven elkaar natuur lijk de schuld van het voorloopig afbreken der vlootbesprekingen. Dit feit is te Ge- nëve behandeld tusschen Briand en Scia- loja. De wensch is geuit de onderhande lingen binnen afzienbaren tijd te hervatten. Volgens uit New York ontvangen berich ten, zal binnenkort een aantal vooraan staande financieele experts van de geheele wereld aldaar bijeenkomen ter bespreking van de economische crisis in de wereld. Ge meld wordt, dat de leiders van de grootste banken in Groot-Britannië. de Vereenigde Staten, Frankrijk en Duitschland aanwezig zullen zijn Men wijst er op. hoe Luther, de directeur der Duitsche Bank. al op weg is naar Amerikaevenals zijn voorganger dr. Schacht, terwijl de leiders der Engelsche en Fransche Bank verwacht worden. BELGIE. Het proces de Rosa. De Rosa hield voor de rechtbank een lange rede, waarin hij zijn meeningen uit eenzette. De Rosa verklaarde met nadruk geen anarchist of terrorist te zijn. Wel een socia list. In democratische landen als Frankrijk en België, waar de uiting der gedachten vrij is, keurt hij 't plegen van gewelddaden door politieke tegenstanders af. Heel an ders echter is het gesteld, zegt hij, in Italië, waar men de politieke veroordeelden fusileert en geweld ander geweld oproept. De Rosa meende alle reden te hebben om te gelooven, dat de Italiaansche kroon prins de fascistische gedachte aanhing. De gedachte aan de misdaden van de fascis ten, aan de martelaren der demooraten dreef hem tot het bera-men van den aan slag op het leven van den prins hij diens bezoek aan Brussel. ,,Ik ben een misdadi ger, zegt De Rosa, maar geen misdadiger in den gewonen zin van het woord. Men moet mijn daad beoordeelen in het licht van de Italiaansche atmosfeer en niet anders. Ik heb gemeend, dat het verdwij nen van prins Humbert ook den val van Mussolini en van het geheele fascistische regime tot gevolg zou hebben gehad. Al leen de liefde tot mijn vaderland en do hoop het Italiaansche volk te helpen be vrijden van de fascistische dwinglandij, brachten mij tot het plegen van mijn daad." Het getuigenverhoor verliep vlot en zon, der belangrijke momenten. o i DUITSCHLAND. Hitler's verhoor. In het vervolg van zijn verhoor voor het Slaatsgerechtshof te Leipzig zeide Hit- Ier nog: „Onze stormafdeelingen zijn gesticht als beschermtroepen tegen de uitspattingen der Spartaciërs en andere revolutionairen van links, maar nooit is het doel dezer organisa ties tegen den Staat gericht geweest. Waar om ook? Wij zijn overtuigd dat een denk beeld, een beginsel, wanneer het in zichzelf gezond is, den Staat vanzelf veroveren zal. Wij wachten dus slechts op het oogenblik, dat de 30 millioen Duitsche kiezers die nog niet weten wat wij willen, zich bij de 6 mil lioen zullen aangesloten hebben, die reeds zoo ver zijn. Wanneer eenige onzer jonge, vurige pro pagandisten dit oogenblik niet kunnen af wachten en hun mond voorbij praten, dan kan men daarvan toch den verantwoorde lijken partijleider geen verwijt maken. Voorzitter. We dwalen af. Wat verstaal u onder den „dwang" die lot de gebeurtenissen to Munchen in November 1923 geleid hob- ben? Hitier antwoordt, Tlat hij hierover niet in het openbaar kan spreken. De voorzitter leest dan uit het vonnis voor. dat het doel der beweging wel degelijk de uitroeping van Groot-Duilschland de instel ling van een direclcTium met. een dictator aan het hoofd en de vorming van een natio naal leger geweest is. Hitler; In 1923 was de toestand zoo. dat onmiddellijk gevaar bestond dal de latente oorlogstoestand tusschen Beieren en het Rijk op een directen strijd zou uitloopen en voor ons bestond toen de overweging of deze strijd onder de Beiersche vlag gevoerd moest "worden. De „dwang" bestond dus hierin, dat wij onze stormafdeelingen op allerlei moge lijkheden voorbereid moesten houden. Dan zegt Hitier. dat hij in 1925 vastge steld heeft dat de volksgeest uit zichzelf be gon te ontwaken en tot de oude tradities be gon terug le keeren. De denkbeelden van in ternationalisme en pacifisme die het volk zes jaar lang ingestampt waren, begonnen hun uitwerking le verliezen, en ook in het leger begon men weer le voelen voor het oude beginsel van een nationaal leger als onafscheidelijk deel van het Duitsche volk en ook onze andere beginselen begonnen er als vanzelf wortel te schieten. Voorzitter: Deze ideëele beginselen kan men dus ook met onwettige middelen na streven. Heeft u nooit, in uw program, of in uw besprekingen met uw medestanders, zoo niet uitdrukkelijk, dan toch informeel, de mogelijkheid open gelaten van een geweld dadige ontknooping? Hitler De partij ontvangt mijn orders, maar ieder mijner bevelen mag slechts tot uilvoering gebracht worden als het niet met de Grondwet in strijd is. Ik noodig mijn ge zamenlijke politieke tegenstanders uit mijn bevelen aan dit beginsel te toetsen en te controleeren. Voorzitter: En geheime bevelen? Hitler Al onze leiders weten, dal nooit geheime bevelen worden gegeven, behalve zulke, die tegenover sommige politieke orga nisaties, zooals b.v. den Bond van Roode Frontsoldaten, geheim gehouden moeten worden. Maar zelfs in dat geval mag geen geheim bevel gegeven worden, dat als het door een of andere oorzaak aan het licht mocht komen, ook niet absolute rechlvaar- diging in zich zelf vindt Ik ben overtuigd, dat zulke bevelen ook nooit gegeven zijn Ik wil onze ideëele doeleinden onder geen en kele omstandigheid met onwettige middelen bereiken en ik heb een groot aantal oude en voor een deel verdienstelijke partijgenoolen buiten onze beweging gesloten omdat zij tegen dit grondbeginsel gezondigd hadden. Voorzitter: Hoort Georg Strasser soms daarbij? (Strasser is een zeer militant en buitensporig antisemietisch lid van den vo- rigen Rijksdag geweest). Hitier: Strasser ken ik niet persoonlijk, maar wel weet ik, dat in onze beweging een groep ontstaan is, wier tendenzen ik afkeur. Hiertoe behoort b v. wel de uilgever van „De National SozialisF' in Berlijn, dr. Olto Strasser. De voorzitter leest nu een artikel voor van een niet-uitgestootene, dr. Muchow. die geschreven heeft „Hitler's taal is duidelijk toen hij gezegd heeft. „In dien eindstrijd zullen hoofden in het zand moeten rollen". Hitier: Bij deze woorden heb ik ook do revolutie der geesten voor oogen gehad. Het citaat doelt op mijn overtuiging, dat er eens een Duitsch staatsgerechtshof zal komen, dat November 1918 zal uitwisschen en daar bij zullen dan ook hoofden in het zand rol len. Een poging tot verheffing van het ge knechte Duitsche volk is toch zeker geen on wettig doel? Wanneer we nog twee of drie Rijksdagverkiezingen achter den rug zullen nebben, zal de nalionaal-socialislische partij een eigen meerderheid in het parlement be zitten. Dit is onafwendbaar, omdat het volk begint te voelen, dat dogenen, die ons het Vredesverdrag opgedrongen hehben, het Duitsche volk geen mogelijkheid tol eigen leven en bestaan hebben gelaten. De geheele Grondwet van Weimar en de verdere Duitsche wetgeving is niets anders dan een uitvloeisel van het Vredesverdrag van Versailles. Is het geen zuivere aangele genheid van bjnnenland9che politiek, als wij dezo verdragen niot als wettig willen aan vaarden omdat zij ons opgedrongen en afge dwongen zijn? Wij erkennen de schuld van ons volk aan het uitbreken van den oorlog niet, en zeker niet tol in lengte van dagen voor de nog ongeboren geslachten. Is het on wettig deze oorlogsschuld-leugen to bestrij den? Ja, inzoover bevinden wij ons in een revo lutie, dat wij met allo wettige middelen tegen deze verschijnselen wonsohen le strij den. Dat kan door de buitenstaanders voor het oog der wereld dus als een on wettig middel beschouwd worden, maar een Duitsche rechtbank zal dit niet kunnen aanvaarden omdat onze verdere strijdmidde len pas aangewend zullen worden als wij eerst langs den wettelijken weg de meerder heid in volk en parlement behaald zullen hebben. De menigte, die voor het gebouw van het Rijksgerecht stond, ging bij wijlen tot de monstraties over, die af en toe oen zoodanig karakter aannamen, dat de politie het plein eenige malen onlruimen moest, Aangezien dit met vrij groote moeilijkheden gepaard ging, werd op het plein voor het Gerechts gebouw een motorspuit van de brandweer opgesteld, om bij hernieuwde demonstraties de menigte met eenige waterstralen uiteen te kunnen drijven. o FRANKRIJK. De directeur der Fransche Bank. De President van de Republiek heeft het besluit onderteekend, waardoor de onder directeur van de Bank van Frankrijk, Moret, in de plaats van Moreau tot directeur van do Bank wordt benoemd Volgens een officieel communiqué heeft men er eerst over gedacht den minister Germain Martin dezen post aan le bieden. Doch deze heeft in overleg met collega's be sloten het ambt niet te aanvaarden. o—— ENGELAND. De Imperiale* Conferentie. De openingszitting van'de Imperiale Con ferentie. zal Woensdag a.s. worden gehou den in de Ontvangzaal van het Ministerie van Builenlandsche Zaken, waarin o m. de Locarno Traclaten werden onderteekend, o— OOSTENRIJK. Een iegeeringscrisis. Het is Schober niet mogen gelukken, het conflict in het kabinet te bezweren en gis teravond heeft hij den bondspresident het ontslag van het heele kabinet aangeboden. Schobex. Verrassing bracht dit ontslag niet meer. Algemeen is men van oordeel, dat de pre sident naar parlementair gebruik aan den voorzitter van de christen-social. partij dat is aan minister Vaugoin, de vorming van het nieuwe ministerie zal opdragen. Hoe de beide andere burgerlijke partijen zich in dat. geval zullen houden is nog niet bekend, doch men verwacht, dat zich bij de kabinetsformatie groote moeilijkheden zul len voordoen. De oorzaak van de kabinetscrisis wordt algemeen gezocht in de meeningsverschil- len tusschen Schober en Vaugoin, tegen wiens partij Schober een hardnekkigen strijd gevoerd heeft, pogende den invloed van Vaugoin in de regeering langzamer hand op zijde te schuiven. Dr. Seipel, dc gewezen Oostenrijksche bondskanselier, die gisteren te Oslo was aangekomen om lezingen te houden over den toestand in Oostenrijk, kreeg telegra fisch bericht van het aftreden van de re geering met het verzoek dadelijk terug te keeren om deel te nemen aan de onder handelingen over de worming van het nieu we ministerie. Mgr. Seipel heeft daarop alle lezingen afgezegd, omdat hij dadelijk wilde terugkeeren. TS JECHO-SLOW AKI JE. Ce anti-Duitsche beweging. Gisteren hebben te Praag trots waarschu wingen van de politie, wederom anti-Duit sche betoogmgen gehouden, doch de politie was ditmaal den toestand meester. Gisteren hebben in het ministerie van binnenlandsche zaken en bij de politie con ferenties plaats gehad met de directeuren der bioscopen. Z\\ verbonden zich de films, die aanleiding tot de .betoogingen gegeven hebben, van het programma af te voeren. LITHAUEN. Nieuwe arrestaties. De aanhangers van Woldemaras voeren de laatste dagen weer een versterkte actie. Zij propageeren hun denkbeelden ijveriger dan ooit en verspreiden geheime circulaires waarin de bevolking lot nieuwe agitatie wordt aangezet. De Lithausche politie heeft in verband hiermede weer een groot aantal aanhangers van Woldemara9 gearresteerd. TURKIJE. Ce regeeripQ is afgetreden. Gelijk gisteren onder de telegrammen is aangekondigd, dat gebeuren zou. is het ka binet lsmet pasja afgetreden. Ismet pasja. Kemal pasja heeft het ontslag aanvaard en heeft reeds de eer9te besprekingen met de partijleiders gevoerd. RONDOM DEN VOLKENBOND, GENEVE, 26 Sept. (V.D.) De verschil lende commissies der Volkenbondsassem- blce waren hedenmorgen druk aan het werk. Waarschijnlijk zal de politieke com missie het eerst met haar werkzaamheden gereed zijn. Hedenmorgen werd in deze commissie rapport uitgebracht over de mandaten- kwestie en morgen zal zij met het rapport over de bestrijding van den slavenhandel haar werkzaamheden beëindigen. Nu dc juridische commissie van den Volkenbond besloten heeft dc kwestie betreffende Me mel op de agenda voor de e.v. bijeenkomst van den Rand te plaatsen, heeft do secre tarisgeneraal van den Volkenbond den gouverneur van Memel telegrafisch naar Genève ontboden. Hedenmiddag om 12 uur zou hij daar aankomen. De 2de commissie (voor de technische vraagstukken) hoeft zich beziggehouden met eon interessant rapport van den Zweed Vennersten, waarin belangrijke opmerkin gen worden gemaakt ten aanzien van het probleem van de koopkracht van het goud en dat een resolutie bevat, waarin de aan dacht der regeeringen op dit probleem wordt gevestigd, aangezien vermindering van den goudvoorraad daling van prijzen tengevolge kan hebben, mot alle onheil volle gevolgen daarvan. HET PROCES TE LEIPZIG. LEIPZIG, 26 Sept. (V.D.) Hedenmorgen begon in het proces tegen de nationaal- sccialistische Rijksweeroffieieren liet ver hoor der getuigen, die zelf het naast bij de zaak betrokken zijn, n.l. de officieren met wie de beklaagde nzich in verbinding hadden gesteld om hun denkbeelden te propageeren en te verwezenlijken, de luite nants Minzer van het 6de veld-artillerie- regiment te Hannover en luit. Ludin van dc krijgs- en artillerieschool. Volgens verschillende getuigen hebben beiden dikwijls over de nationale beweging in Duitschland gesproken. De getuigen ver klaarden. dat de gesprekken met de be klaagden van een algemecne vijandelijke stemming getuigden en altijd eindigden met het betoog, dat het leger geen voldoende bescherming waarborgde. o De ANTI-DUITSCHE BEWEGING IN TSTECHO-SLOWAKITE. BERLIJN, 26 Sept. (V.D.) De vertegen woordigers der filmindustrie hebben in ver band met de gebeurtenissen in Praag, stappen bij het ministerie van Buitenl. Zaken gedaan, en om bescherming van de Duitsche klankfilm in Tsjecho-Slowakije gevraagd. Hierbij werd gewezen op de gun stig e behandeling welke dc Tsjechische films in Duitschland hebben. Zoo werden in 1929 20 Tsjechische films naar Duitsch land uitgevoerd, hetgeen de geheele Tsje chische productie is. o EEN LYNCHPARTIT. NEW-YORK, 26 Sept. (V.D.) Te Tho- masville heeft zich wederom een geval van lj'nchjustitie voorgedaan. Een neger, die er van verdacht werd een kind te hebben vermoord, werd door de menigte uit de ge vangenis gehaald en opgehangen, waarna het lijk aan een vrachtauto gebonden en door de stad gesleept werd. RECLAME. in Liter- en li I jl j V» Literflesschen KORFANTY GEARRESTEERD. K'ATTOWITZ, 26 Sept. (Wolff) De af gevaardigde van dg Silezische Sejm en lei- der oppositiepartij. Korfanty, is hedenmor gen door de criminccle politie, na een huis zoeking gearresteerd en in een auto wegge voerd. De politic weigert inlichtingen le ver strekken. o DE TURKSCHE FINANCIEN. ANGORA, 26 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Dc Kamer heeft gisteren de wet inzake de handhaving der nationale valuta aangeno men. Alle aanwezige 269 afgevaardigden, met inbegrip van de liberalen hebben voor het ontwerp gestemd. Do nieuw gekozen afgevaardigde Felhi Bey oefende bij deze gelegenheid criliek op de algemeene financieele politiek der regee ring. UIT BRITSCH-INDIE. BOMBAY, 26 Sept. (Reuter). Toen gisteren het partij-congres der nationalistische partij was bijeengekomen om de deelnemers aan de ronde-lafel-conferentie uit de partij te zetten, werd door een vijandig gezinde me nigte Mohammedanen eon bom geworpen, waardoor 25 personen licht werden gewond. Ook te Panvel in het district Kolahadi hebben onlusten plaats gehad, waarbij de politie zich genoodzaakt zag van de vuur wapens gebruik te maken. Het aantal personen, dat bij deze onlus ten gedood en gewond is, is nog niet bekend, doch men deelt mede, dat de Indische ma gistraat aan de bij de vechtpartij opgeloopen verwondingen is overleden. o DE OUDSTE WERELDBEWONER ERNSTIG GEWOND. NEW-YORK, 26 Sept. (V.D.) De Turk Zago Agka die volgens zijn zeggen Io6 jaar oud is en algemeen als de oudste man ter wereld geldt IS bij een verkeersongeval-ern stig gewond. Hij vorloeft reeds geruimen tijd in de Ver. Staten en voert een krachtige propaganda tegen den alcohol. Gisteren werd hij door een vrachtauto op Broadway gegrepen en omvergeworpen. Hij werd zoo ernstig gewond, dat men aan zijn herstel twijfelt. o HULDIGING VAN HEARST. NEW YORK, 26 Sept. (Ned. Tel. Ag.) De bekende couranten-magnaat Hearst is bij zijn aankomst alhier door een daartoe ge vormd comité hartelijk gehuldigd wegens zijn uitzetting uit Frankrijk. Hel gemeentebestuur van Chicago heeft Hearst tot een officieel© feestelijkheid uitge- noodigd, waarbij hem de dank der bevolking zal worden overgebracht voor zijn vader landslievende daad, die de oorzaak was van zijn uitzetting. Ook do gemeentebesturen van Boston en Oakland hebben besloten Hearst te huldigen. IJMUIDEN, 26 Sept. 1930. VISCHPRIÏZEN. Tarbot per KG. f. 1.10—1.30; Griet per kist van 50 K.G. f.5743: Tongen per K.G. f. 8.402.70; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.3612. Schar per kist van 50 K.G. f. 5.403.20; Vleeten per stuk f. 3.302.40; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 0; Groole Sehelvisch per kist van 50 K.G. f -12; Middel Sehelvisch per kist van 50 K.G. f- 42-33; Kicinmiddel Sehelvisch per kist van 50 K.G. f. 2418; Kleine Sehelvisch per kist van 50 K.G. f. 154.60; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 67—57; Gullen per kist van 50 K.G. f. 181.40. kist van 50 K.G. f 18—1.40; Heilbot, per K.G f. 1.701.50; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.803.20; Koolvisch per stuk f. 1 0.70 Makreel per kist van 50 K.G. 4. 96.60 Aangekomen 6 Stoomtrawlers- TJM 165 met f.2222; TJM. 37 met f. 4686; 1JM. 35 met f 7699; J.TM 176 met f. 1842; TJM 154 met f.1866; MM 201 met f.3726; S IJ. 802 mei f.3139; TT.II. 979 met f.2138- en de loggers. TJM 406 mei 23 1/2 last; IJM. 49 mei 181/2 last IJM 1.59 me! 393 kantjes; K W. 19 mei 483 kantjes pekelharing voor Katwijk 1310 kisten versche haring f 12 2.30 p. k. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2 too (op 2 lijnenl REDACTIE 1507 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2