U&diad&i Ói>uMehchfL IwmLi ALPHEN AAN DEN RIJN. 24 UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 24 SEPT.-1 OCT. DES AVONDS TE 9 U. M.T. - 10 U. Z.T. RECLAME. OP 65-IARIGEN LEEFTIJD EEN COMPLIMENT OVER HAAR TEINT. ZIJ VERTELT ALLE VROUWEN HAAR GEHEIM. 20 jaren Kmschen 20 jaren gezondheid. Slel U voor! Reeds grootmoeder en nog te worden gecomplimenteerd over haar teint. Hoe dit komP Haar briet zal het U zeggen. Kruschen houdt haar jong en „fit". Dat ie haar heele geheim. „Toen ik dezen zomer met vacantie ■was werd mij gevraagd hoe ik toch aan dien frisschen teint kwam of wat ik er voor gebruikte. Ik gebruik Kruechen zoo als het wordt voorgeschreven nu reed' gedurende 20 jaar en het is de beste en oenige medicijn die ik ken. Voordien had ik steeds last van mijn lever en gal en rheumaliek in armen en schouders Ik neem het regelmatig, zooals U voorschrijft met bovengenoemd resultaat. Ik verte! het aan iedereen, ook aan mijn kinderen, die nu al volwassen zijn. want ik hen over de 65." E. B. Stel U niet tevreden met haar te benii- den Volg haar voorbeeld. Kruschen zal U jong houden net als hel haar deed. De kleine dagelijksche dosis houdt U inwen dig jong; U staat eiken morgen op zoo friseh en vroolijk als een schoolmeisje en voordat d" eerste maand voorbij is kan men het verbazingwekkende verschil zien in Uw uiterlijk. Kruschen spoort lever en nieren aan tot betere werking. Afval-produelen worden op natuurlijke wijze door die af- voerorganen verwijderd, zooals de natuur dit bedoeld heeft. Uw bloed wordt gezuiverd en vloeit als een Teinigende stroom naar eiken vezel van het lichaam. Het heele or ganisme wordt tot nieuw leven aange spoord, Uw oogen staan helderder. Uw huid is frisscher. U voelt zich en bent dit ook een ander mensch. Duizenden onder vinden het dagelijks. Waarom U niet? Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten It f. 0.90 en f. 1 60 per flacon. Op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Door heel Hol land zijn namelijk onder de apothekers en drogisten duizenden flesschen Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebruiken, zonderde gewone flesch Kruschen te openen. En indien U, na de proefflacon opgebruikt te hebben, met het resultaat niet volkomen tevreden bent. brengt dan de ge wone flesch ongeschonden terug naar den leverancier, bij wien U ze gekocht hebt. Hij zal U onmiddellijk en zonder omwegen Uw (geheele uitgave) f. 1.60 terugbetalen Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon al leen verpakt is bij de groote maal van f. 1.60 en dan nog 'slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordal hij deze groote proefpakken uilver- kocht heeft. ALPHEN. BELANGRIJKE FOKVEEDAG. Tevredenheid over kwaliteit. Begunstigd door zeer mooi weder werd gisteren alhier op het terrein van den heer v. d. Wel aan de Hofzichst<raat uitgeschre ven door den Bond van fokveevevcenigingen in de Rijnstreek een fokveedag gehouden voor het Groninger zwartfblaar en zwart bont Hollandsch veeslag en stamboek var kens en schapen. Reeds vroeg in den mor gen heerschte op het door de gemeente prachtig ingerichte terrein een enorme en gezellige drukte. Onder de talrijke aanwe zigen merkten wij o.m. op den burgemees ter dr. H. J. Lovink, voorzitter van den bond, den bekenden dr. Oosterbeek, dr. De Vink, inspecteur van den veterinairen dienst, afgevaardigden van de afd. van het bestuur van de Hollandsche Mij. van Land bouw, benevens verschillende bekende Gro- ningsche veefokkers, tal van andere be kende autoriteiten op landbouwgebied en verschillende leerlingen met den directeur van de Chr Landbouwschool alhier. Voorts bevond zich op het terrein de bekend? stand van de Spiritus- en Calvéfabrieken te Delft. Het aantal inzendingen was be langrijk meer, dan de vorige alhier gehou den fokveedag, n.l. 250, waaronder een 60- tal schapen en 20 stuks varkens. De jury was omtrent gehalte en kwaliteit van het vee ook zeer tevreden, er waren dan ook pracht collecties onder. Met genoegen heb ben wij geconstateerd dat de fokveedag een groot slices is geworden en wel geslaagd mag heeten. Dp juhy, die geen gemakke lijke taak had. bij zooveel inzendingen, bestond voor de afd. A. uit de hoeren ir. .1. S. Swierstrn. Utrecht, J. N. Bouman, Uithuizen, J. Wicringa, Onderdendam en P. F. Verklev, Hazerswoude. Voor afd B. uit heeren A. Louter. Voorburg en G. Bik ker Noordeloos. Pla-atsverv. jury-lid afd. A. en B. dr. A. van Leeuwen Zeist. Voor afd. varkens H. Roest. Hoogvliet en H. Degen Poortugaal. Afd. schapen H. Roes*, Hoog- Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan de agenten B. OOSTERMANN, Steenstraat 3; W. HOOGENDOORN, Prins Hendrikstraat 154; J. VAN DER ENDE, Heerenweg 53. C. VAN DER LAU, Ridderbuurt. vliet en E. D. Gevers, Alkmaar, terwijl als algemeen arbiter optrad ir. P. VerhoeveD 's-Gravenhage. De uitslagen van de keuring en bekro ningen zijn als volgt Afd. A. Groninger Zwartblaard Veeslag. kl. 1. stieren van 3 jaaT en ouder, prijzen f 20 en f. 10 en verg. zilv. med., beschikbaar gesteld door het Ned. Rundvee Stamboek: Cor, eig. G. v. Dorp, Hazerswoude 2e pr. Klasse 2, tweejarige stieren geboren tu&* schen 20 Sept. 1927 en l October 1928. pr. f. 20, f. 15, f. 10, en f. 5: Jan, eig. J. P. v. Galen, Nieuwkoop, eerv. verm. Martin, eig. C. Kwakernaak, Bodegraven, 4e pr. Janus, eig. L. de Wit en M. v. Zwieten, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. Ernst, eig. J. J. J. Konst, Zevenhoven. 3e pr. Tdem, eigenaar J. Kool, Wassenaar le pr Klasse 3, eenjarige stieren geboren na 30 Sept. 1928. pr. f. 15. f. 10, f. 7.50. en f. 5: Oscar, eig.-fokker H. H. v. d. Kloot Mey- burg, Alphen a. d. Rijn 3e pr. Ekko, eig. A. Th. P. Noteboom. Zegveld, 4e pr. Chris- tiaan II, eig.-fokker Gebrs. Affourtit, Aar- landerveen, eerv. verm. Thor, eig. N. J de Vink. Bodegraven le pr. Klasse 4, kalfstieren geb. na 1 Der 1929. Prijzen f. 5, f. 3 en f. 2; Ceres, eig.-fokker, A. Zwanenburg, Bodegraven, 2e pr. Hen drik. id. id. 6e pr. Piet, id. id. 3e pr. Koe- tepoff, eig W. de Wit, Lisse 4e pr. Arnold eig. J. J. J. Konst, Zevenhoven le pr. Leo, eig.-fokker A. Bwanenburg, Bodegraven 5e prijs. Klasse 5, melkkoejen van 4 jaar en ouder. Prijzen f. 15, f. 10. f. 7.50 en f^.50: Corry, eig.-fokker. A. Zwanenburg, Bodegraven- Ie pr. Juliana, eig.-fokker Abr. Hoogen* doorn, Zwammerdam 2e pr. Jannie, eig.- fokker A. Zwanenburg, Bodegraven 3e pr. Jolanda, eig.-fokker, stal v. d. Kloot— Mey- tourg. Alphen a. d. Rijn, eerv. verm. Klasse 6. melkkoeien van 4 jaar en ouder Prijzen f. 10. f. 7.50, f. 5, en f. 2.50: Else- lina, eig. J. Rijlaarsdam, Alphen a. d. Rijn 4e pr. ïflasien, id. id. 3e pr. Frida, eig. W. C. v. d. Vis, Alphen a. d. Rijn, le pr. Tine, eig. L. v. Leeuwen, id. 2e pr. Klasse 6, m eikschotten. Prijzen f. 10, f. 7.50, f. 5. en f. 2.50: Pietje, eig.-fokker, A. Zwanenburg. Bodegraven le pr. Koba, id. id. 5c pr. Ada II, eig.-fokker Abr. Hoo. gendoorn, Zwammerdam 3e pr. Betsy II, eig.-fokker, L. de Wit., Alphen a. d. Rijn, 2e pr. Joopie, eig.-fokker C. v. Galen, id. 4e prijs. Klasse 7, melkvaarsen. Pr. f. 10, f. 5 en f. 2.50: Frida, eig.-fokker W. Nell, te Den Haag, 4e pr. Ida, eig. G. v. d. Dorp, Ha zerswoude, 2e pr. Rotje, eig. J. J. Konst, Zevenhoven 3e pr. Truus, eig.-fokker, A. Zwanenburg, Bodegraven, le pr. Klasse 8, pinkvaarscn van één vader, pr. f. 60. verdeeld door de juryMet Neeltje Flora. Sara, Jannetje, Kee, eig.-fokker M. v Zwieten, Alphen n d. Riin," le pr. Met Roza, Adriana, Neeltje, eig.-fokker A. Zwa nenburg. Bodegraven le pr. Met Betsje, Frieda, en Pietje, eig.-fokker L. v. Leeu wen, Alphen a. d. Rijn, 3e pr. Met Daatje, Netty, Machteltje en Margje, id. id. 3e pr. Klasse 9, moeder met 3 afstammelingen, pr. f. 30, verdeeld door de juryAlida met Alida 4. Roland en Alida 6, eig.-fokker G. Eikelenboom, Rijnzaterwoude 2e pr. Marie met Anna, Letje en Trijntje, eig.-fokker stal v. d. Kloot—Meyburg, Alphen a. a. Rijn. le pr. Rieka met Pietje, Rika en Jacob, eig.-fokker Abr. Hoogendoorn, Zwam merdam 3e pr. Klasse IC, vijf melkkoeien uit i vereeni- ging. Prijzen f. 70. verdeeld door de jury: Inzendster Fok- en Oontrolever. ..Al Beter Hazerswoude, met Jans, eig. N. P. Kap- tein. Hazerswoude. Roza, eig. W .Lommer- se, Hazerswoude," Grata, eig. J. D. v. d. Akker, Alphen a. d. Rijn, Anna eig. Jac. H. de Jong, Hazerswoude, Nellie, eig. A. Roest, Leiderdorp (reserve). Jans, eig. N. P Kaptein, Hazerswoude. een 3e prijs. Eig.-inzender G. v. Dorp Hazerswoude, met Freule. Nellie. Petmnella. Rebekka, Fennie en (reserve) Phoenix een le pr. Figena-ars-inzenders C. Kwakernaak en W. J de Vink, Bodegraven, met Mientje, Gondn, Martijn, Nelly, Jennie en (reserve) Trijntje pen 2e pr. Eigenaars-inzenders H. Los Zwammerdam en Jac Los Alphen a d Rijn met Tina. Mina, Olga. Bcïlha en Rika een 3e prijs. Afdeeling B. Zwartbont Hollandsch vee slag. Klasse 1, driejarige en oudere stie ren. geboren voor 1 October 1927, prijzen f 15. f. 10. en f. 5 en verguld zilveren me daille beschikbaar gesteld door het Ned. Rundvee StamboekFrederik Hendrik, eig. Fons, Vee-Export en Ned. Rundv. Stamb. Den Haag le pr. Klasse 2, tweejarige stieren geboren tus- schen 30 Sept. 1927 en Oct. 1928. Pr. f. 15, f. 10 en f. 5: Frans Willem, eig. Jos. C. Wesseling en N. J. Kaptein, Hazerswoude 3e pr. Herman II, eig.-fokker. Joh. Miehiel- sen, Bodegraven, le pr. Max, eigenaresse wed. H. H. Verdegaal, Hazerswoude, 2e prijs. Klasse 3, eenjarige stieren geb. na 30 Sept. 1928. Prijzen f. 15, f. 10 en f. 5: Adriaan. eig.-fokker N. J. Kaptein, Ha zerswoude. 3e pr. Geertje Gerard, eig. Arn. J de Jong, Hazerswoude, 3e pr. Steen huizen, eig. R O. Kroft. Alphen a. d. Rijn 3e pr. Klasse 4, stierkalveren geb. na 30 Sept. 1929. Pr. f. 10, f. 5. f. 2.50 en f. 2.50: Tjeerd eig.-fokker H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. Daniel III id. id. id Andries, eig.- fokker W. Verburg Czn., Bodegraven 2c pr Alida, eig. Jan Zijtveld, Alphen Klasse 5a, melkkoeien van 4 jaar en ouder. Pr. f. 15. f. 10, f. 7.50 en f. 2.50: Bertha, eig. H. C. Kroft. Alphen a. d. Rijn le pr. Alida, Jan Zijtveld, id. 3e pr. Grietje, eig. W. Verburg Czn., Bodegraven. 2e pr. Klasse 5b, melkkoeien van 4 jaar en ouder. Pr. f, 10, f. 7.50, f. 5 en f. 2.50 Geertje, eig. N. J. Kaptein, Hazerswoude. d. Rijn 3e pr. Leida, eig.-fokker J. v. Zijt veld. Alphen nan d. Bijn le pr. Antje. eig. j H. C. Kroft. id. 2e pr. Klasse 6, melkschotten. Pr. f. 10, f. 7.50, j f 5 en f 2.50: Necltje, eig.-fokker W. Ver- burg Czn., Bodegraven 3e pr. Antje, eig RECLAME. 7944 H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, 2e pr. Alida, eig.-fokker J. v. Zijtveld, id. le pr. Klasse 7, ïnelkvaarzen. Pr. f. 10, f. 5 en f 2.50: Antje, eig.-fokker H. 0. Kroft, Al phen a. d. Rijn. le pr. Esther, eig.-fokker Jos. C. Wesselingh, Zoeterwoude 3e pr. Christina, eig.-fokker Jac. C. Wesselingh, Zoeterwoude 2e pr. Klasse 8, melkkoeien ouder dan 3 jaar uit een vereeniging. Pr. f. 20 en f. 10: In zending uit de Fok- en Controlever. ,,A1 Beter", Hazerswoude, met Cecilia, Irma, Aagje, Antje, Ida (reserve) Sientje, eig. van deze dieren Jos. C. Wesselingh te Zoe terwoude, een 3e pr. Fokker-eig. H. G. Kroft, Alphen a. d. Rijn, met Antje, Geer- truida, Antje, Antonia. Alida (reserve), Jo, een le pr. Eig.-fokker J. v. Zijtveld, id, met Anna 3, Fortuna, Anna 4. Flora en Mar go een 2e pr. Klasse 9, vijf pinkvaarzen, geb na 30 Sept. 1928, afstammende van een vader. Pr. f. 15 en f.10: Eig.-fokker W. Verburg Czn., Bodegraven met Neeltje, Ida, Bet je, Dora en Neeltje een le pr. Eig.-fokker J. v. Zijtveld, Alphen a. d. Rijn. met Anna, Alida 4, Alida 4a, Flora en Fortuna een 2e prijs. Schapen. Ingezonden door leden van het schapen-stamboek voor Zuid-Holland. Tesselaars (alle geregistreerd). Rammen, geb. in 1929 of vroegerA. J. de Jong, Ha zerswoude, 2e pr J. C. Paul, Zevenhuizen le prijs. Rammen geb. in 1930: Eig.-fokker J. C. Paul. Zevenhuizen, le pr. Idem 2e pr. Eig. M. P. Vrij te Nootdorp eerv. verm. Eig. A. Ripping te Berkel 2e pr. Ooien, geb. in 1929 of vroeger. M. P. de Vrij. Leidschendam le pr. Idpin 3e pr. J. C. Paul, Zevenhuizen 5e pr. A. J. de Jong, Hazerswoude 6e pr. M. P. de Vrij. Noot dorp 2e pr. Idem 4e pr. Ooien, geb. in 1930: M. P. de Vrij. te Leidschendam 5e pr. Idem. le pr. Idem 2e pr. J. C. Paul. Zevenhuizen 3e pr. A Ripping te Berkel 6e pr. A. G. Scheer te Zoetermeer 4e pr. Varkens. Ingezonden door leden van het Varkensstamboek voor Zuid-Holland Groot-Yorkshiren (alle geregistreerd). Be ren, ouder dan 1 jaar: C. Cramer. Alpher. a. d. Rijn, le pr. J. C. Paul, Zevenhuizen 2e pr. Beren van 6—12 maanden: Gebrs. Af fourtit, Aarlanderveen, le pr. J. C. Paul, te Zevenhuizon 2e pr. Eigenares Varkens- fokver. ..Reeuwijk", te Reeuwijk, eerv. vermelding. Zeugen, ouder dan 1 jaar: Eig.-fokkers Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen le pr. J. C. Paul. Zevenhuizen, 3e pr. ld. 2e pr. F. Scheer te Stompetoreft 2e pr. Zeugen van 612 maanden: Eig.-fokkers Gebrs. Affourtit. Aarlanderveen 2e pr. J. C. Paul. Zevenhuizen 3e nr. Idem le pr. Zeugen met biggen: Eig.-fokkers Gebrs. Affourtit, Aarlanderveen een 2e pr. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren. Everdina Neeltje, D. van B. Kroone en M. van der Panne Ondertrouwd: Jan Willem Bos 26 j en W. Schoo 22 j. C. Groenendijk 24 j. en K. de Vos, 24 j. Getrouwd: C van Vliet 27 j. en A. C. van der Maat 35 j. F. D. Pijnacker 28 j. en A. A. de Bruin 20 j. J. D. Kleijne 27 j. en G. H. Kooij 19 j. Gevestigd: J. A. van den Hoven (en gezin) schipper, van Zwammerdam; J. A. Eekhof, dienstbode, van Leiden; M. H. Kuipers, ka pelaan, van Lisse; C. Jansen, dienstbode, van Utrecht; J. van Brummen, zonder beroep, van Driebergen. Vertrokken: J. F. Tissen (en gezin) naar Zwammerdam; A, M. van Gulik, dienst bode, naar Utrecht; J. A Blommestein, dienstbode, naar Langerak; F. D. Pijnaker, houtbewerker, naar Zwammerdam; T. Os kam. zonder beroep, naar Woerden; A. A. de Bruin, zonder beroep, naar Zwammer dam; L. van Beek, zonder beroep, naar Alphen a. d. Rijn. Wedstrijd „Willem Teil". De scliielvereeniging „Willem Teil" heeft deze week haar gewone jaarlijksehen Wil- helminawedstrijd gehouden. Bijna alle leden namen aan den wedstrijd deel. De uitslag van den wedstrijd luidt als volgt: 1ste klas: 1 H. Göbel 97 punten; 2. C. D. Michielen 97 p.; 3. K. Punselie 96 p.; 4. E. van Waveren 96 p.; 5. C Teekens 95 p.; 6. C. Zaal Tzn. 94 p.; 7. A. M. Vink 93 p.; 8. A. Veelenturf 93 p.; 9. J. E. Kraaij 92 p. 2de klas: 1. A. Scheer 95 punten; 2. P v. Wensveen 90 p.; 3. C. Schellingerhout 90 p.; 4. J. Boer 89 p.; 5. J. Vink 88 p 6. D I Bergshoef 88 p. I De nieuwe voorzitter, de heer J. v. d. i Giesen, reikte in café Vink de prijzen op de hem eigen geestige wijze uit. Vexkooping. Uitslag pubdieke verkooping van tiwee kaaspakhuizen, een heerenhuis en een win kelhuis aan de Kerkstraat, ten verzoeke van den heer Bs Batelaan. Perceel 1 was in bod gebracht op 10.150 en werd thans afgemijnd op f. 70 door den heer P .Zaal Azn. Opbrengst f. 10.220. Perceel 2. pakhuis, stond in bod op f.3600 en werd afgemijnd door den heer J. v d. Giesen op f. 15.00, Opbrengst f. 3615. Perceel 3. winkelhuis, stond in bod op f. 4000en werd afgemijnd op f. 600. door den heer C. .T. Scheer. Opbrengst f 4600.—. Combinaties werden verder niet afge mijnd. Totale opbrengst alzoo f. 18.435. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente komt op Woens dag 1 October a.s., nam. 2 uur, bijeen. Punten Opening. Vaststelling notulen. Ingekomen stukken. Voorstel tot wijziging van een Raadsbe sluit tot verhuur van terreinen. Voorstel tot verkoop van balans, schalen en gewichten van de Waag aan D. Cou perus Benoeming van een directeur der Am- bachtsteekenschool. Benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1931 Eindindruk Historische tentoonstelling. Naar wij vernemen is de belangstelling voor de Historische tentoonstelling, vooral den laatsten dag, bijzonder groot geweest. In totaal is deze door bijjia 1000 betalende be zoekers 'bezocht. Niet alleen onze, maar ook de indruk van het meerendeel der bezoekers was, dat aan het comité zeer veel lof toe komt voor zijn buitengewoon belangrijken arbeid. Ongetwijfeld* is de belangrijke histo rie van Bodegraven weer gaan leven voor hel tegenwoordige, voor een groot deel „ge ïmporteerde" geslacht Opmerkelijk was het bovendien, dat zóó groote belangstelling be stond voor deze tentoonstelling van de zijde van oud-Bodegravers. Heel wat ouderen, geboortig uit Bodegraven en die daar voor het meerendeel in geen jaren waren terug geweest, maakten van deze gelegenheid ge bruik om weer eens wat van hun geboorte plaats te zien. Vooral voor de ouderen was bijzonder aantrekkelijk de mooie inzending portretten. Van verschillende zijden vernamen wij weer den wensch, dat er iets blijvends lot stand kome, opdat wat nu zoo met zorg js verzameld, niet geheel verloren ga. Wèl zijn alle inzendingen particulier eigendom, maar in den loop der jaren zou vrij zo.ker een mooie verzameling uit Bodegravcn's oud heid bijeen le brengen zijn. Gevonden voorwerpen: een bos sleu tels en een dekkleed. Verloren: een taschje met inhoud en een nieuwe ledige porte- monnaie. Inlichtingen ter secretarie. Medewerking verleende het Strijkor kest ,.Laus-Deo'. Er heerschte den geheelen avond een ge zellige stemming, zoodat deze uren dan ook weder uitstekend geslaagd kunnen worden genoemd HET RESIDENTIE-ORKEST. Op de abonnementsconcerten van ..Het Residentie-Orkest" in de Stadsgehoorzaal zullen de volgende solisten medewerking verleenen: 23 October 1930. Meta Reide], zang; 13 November 1930. Robert Gasadesus, piano; 22 December 1930, Sam Swaap, viool: 19 Januari 1931. André Lévy, cello; 16 Februari 1931. Ed. von Zathuretzky, viool, en 9 .Maart 1931, Vera Janacopulos. VRAGEN DES TITDS. Naar wij vernemen, zegt hel „Yad." zal het tijdschrift Vragen des Tijds met 1 No vember ophouden te bestaan. MINNY TEN HOVE GAAT TROUWEN. Uil Amsterdam wordt aan de „St.Ct." ge meld: Minny ten Hove, die verbonden is aan de Koninklijke Vereeniging „Het Neder- landsch Tooneel" zal in het begin van het volgend jaar in het huwelijk treden RECLAME. BOSKOOP. Prijsuitreiking Bijz. Vrijw. Landstorm. Gisteravond had in hotel „Klaassen" de feestelijke vergadering plaats van de afd. Boskoop van dep Bijz. Vrijw. Landstorm. De voorzitter, de heer C. v. Heesen,"opende op gebruikelijke wijze, en sprak een woord van welkom lot de aanwezigen, in hel bij- zonder tot den heer G. J. J. Pot, Jid der Gew. Landstorm-commissie Gouda, den heer P. A. Colijn, burgemeester van Boskoop en ver volgens tot de afgevaardigden van naburige afdeelingcn. Hierna sprak de lieer Pot een opwekkend woord, waarna de heer Colijn gelegenheid kreeg tot het uitreiken van de schietwed- strijdprijzen, hetgeen met een toepasselijk woord plaats vond. Na de pauze werd de film „Het Doods- signaal". vervaardigd door de Anti-Bolsje- wistische Centrale en eenige authentieke lichtbeelden betreffende de Russische gru welen vertoond Ziet U wel hoe de eene soort van zebra van de andere verschilt 1 Maar hoe ook hun prachtige huidteekening onderling geheel anders is, elke zebra op zichzelf is toch een bijzonder fraai dier. Zoo zijn ook dc nieuwe Krcymborg-jassen, hoe ook verschillend van kleur en dessin cn van velerlei model, toch in één ding overeenkomend: Ze zijn allemaal gemaakt volgens den eigen stijl cn het fijne naaldwerk der Kreymborg-coupe. Dat maakt elke Kreymborg- jas tot iets bijzonders. Kreymfeorg Haarlemmerstr. 143 ©EERSTE KW. ©VOLLE MAAN (I LAATSTE KWARTIER NIEUWE HAAN ZUID VENUS HARS JUPITER SATURNUS In het N.O. komt de Stier (met Aldebaran als heldere ster) iveer te voorschijn; in hel Z.Z.O. komt de Zuidervisch (met Fomalhant als helderste ster) boven den horizont. Het E.K. van de Maan is den 30en Sept. in het Z.W. te vinden. Men tfient er rekening mede le houden, dat in werkelijkheid bet Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wan neer deze met deD rug naar 't Zuiden cn he' gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bjj sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeetden aan den Oosthemei opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon, waar OOST staat, vóór zich, zoo, dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Peer) van den beschouwer is afgewend: men zal dan voor het N'0-lijke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien, juist zoo, als zij aan den heme' staan. Dc sterren in bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben, zijn van de le grootte of helderder de dikke ronde stippen zjjn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere, stippen zijn sterren van de 3e ol van een lagere grootteklasse. 2—S

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10