UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. VARIA. Immers vóór 1877 was het een vaste brug, terwijl, nadat de brug aan de Turf markt in dien tijd ophaalbrug geworden tras, men het noodig geoordeeld heeft ook de Kwakelbrug te bestendigen en ophaal brug te maken en ook steeds op den legger van wegen en paden der gemeente heeft voorgekomen Vports zijn de pogingen tot medewerking van Ged Staten om een brug Ie bouwen vóór de Sandtlaan. volgens offi- cieele verklaring van B. en W in de Raads zitting van 16 Mei 1930 niet geslaagd zoo dat men steeds op den eenen overgang zal rjjn aangewezen en de minste storing aan d? groote brug, onoverkomelijke bezwaren zal opleveren. Opgemerkt mag worden dat de bouw gronden aan de Sandtlaan. gemeente-eigen- i m. door opheffing van de Kwakel. dus door gedeeltelijke afscheiding van de kom der gemeente, ongetwijfeld in waarde zul len dalen. Reden, waarom ondergeteekenden. bestu ren van: Tuinbouwver. „Katwijk en Om streken", Gereformeerde Kerk, R.K. Kies vereniging „Plicht en Eensgezindheid", A.R. Kiesvereeniging. R.K. Middenstands- vereeniging „de Hanze", ongeveer alle in woners van Katwijk a, d. Rijn omvattend, beleefd doch met den meesten aandrang verzoeken, na afbraak van de Kwakelbrug, ppd soortgelijke oeververbinding aldaar tot «tand te willen brengen. o KATWITK-AAN-ZEE. Inbraak in vnnrtoren. Een troepje jongens wist zich door in braak toegang tot den Vuurtoren te ver schaffen, waar zij eenige schade aanrichtten een paar ruiten vernielden. Door de jolitie werden zij er uit verwijderd. Drenkeling gered. Een zoon van schipper H., die het stuur over zijn fiets niet meer meester was, om dat een zijner broekspijpen in de fietsket- lir.g verward zat. reed met rijwiel en al in het Prins Hendrikkanaal. Daar hier pas met een baggermachine gebaggerd was. was bet er 2.70 M. diep. De jongen die niet zvremmen kon, riep om hulp. De haven meester C. Guyt, die op den hoogen dijk alles gezien had, kwam haastig aanloopen Door gekleed te water te gaan. wist hij met do hulp van andere toegesnelde personen den drenkeling bij de kleeren te pakken te krijgen en hem naar den kant te trekken. LISSE. Aanbesteding. De uitslag van de gehouden aanbesteding meelfabriek F. M. Verduyn luidt als volgt: N V. „Meteor", Leiden, f. 69.915; J. en A. Valk, Leverdijk, f. 59.219; D. Vergunst, Lisse 1.57.000Duin en Vink, Noordwijk, f. 51.500; M. Kort, Warmond, f. 53.300; v. Apelman. N.-Vennep, f.49 400; Burgschap. Schipluiden, ƒ.48.900; Kort en v. d. Wiel f. 48.508; Langeveld, Leiden, f. 48.000; Stik- voort. Leiden, f. 48.000; Voordouw. Zwam- merdam, f. 47.900; Gebrs. Ransdorp, Lisse, I 45.731. Gunning aangehouden. Burgerlijke Stand, GeborenHelena Johanna, d. v. H. v. d. Vlugfc en C. v. d. Voort. Nicolaas Jaco bus Maria, z. v. N. v. Graven en B. M. v. Ruiten. Neeltje, d. v. G. v. d. Velden en A. G. v- Wijk. Joanna Jacoba Pe- tronella, d. v. P. G. M. Beelen en J. P. Leeuwen. Johanna Adriana Pancratia Maria, d. v. J. G. v. d. Meij en W. Zand bergen. Johan Albert, z. v. C. J. Segers en A. Fransen. Clazina, d. v. C. F. Daudeij en N. H. de Kooker. Gerardus Petrus, z. v. J. Grimbergen en C. Korte- kaas. OverledenJan Star. echtgen. van G. v. 4 Meij, 68 j. Antonius Joseph Pot. 6 j. Ondertrouwd- A F. Schenk en G. H. v. Dijk. M. A. v. Stijn en S. H. v. d. Lans. J. J .F. v. Riel en M. Wassena-ar. A. Hoogervorsfc en A. Veldhoven. H. J v. Diest en W .v. d. Berk. Gehuwd: A. Grimbergen en M. Elfcring. Gevestigd: Mej. C. C. Alders, v. Veur, Heereweg 258. G. v. d. Eng, v. Haar- •(5m. Heereweg 106. J. Verschoor, v. Sliedrecht, Heereweg 299. O. de Vries, Ferwederadeel, Loostcrweg 10. A. Middelkoop en echtgen., v. Warmond, Halfweg 4. H. v. Hoven en gezin, v. Haarlemmermeer. Wilhelminastraat 8. Vertrokken: C. G. Lammer*, n. Borgen Zoom. Ph. H. J. Moller, n. St. Ocdenrode. J. F. Hennekes. n. Amster dam. J. v. Zoen, n. Warmond. P. Lok. n- Ambt-Vollenhoven. Mej. P. G. Bel laar®, n. Haarlem M. Crone, n. Over- schie. Mej. P. M. v. d. Lans, n. Leiden. M. H. Kuipers, n. Bodegraven. Mej. •L Broer, n. Ter Aar. NOORD WITK-BINNEN. Concert uitgesteld. Het concert te geven door het fanfare corps „Excelsior" het welk oorspronkelijk Genavond zou worden gegeven, zal morgen avond plaats hebben. o NOORDWITK-AAN-ZEE. Van een ladder gevallen. De 16jarige schildersknecht L. P. alhier op den Beethovenweg aan een villa op ■oo ladder werkzaam. Hij kwam van een toogte van plm. 4.80 M. te vallen. Dr. 1 verleende de eerste hulp. Per politie- •rancard is de gewonde naar zijn ouderlijke *°ning overgebracht, Vaar wij nader vernamen, zou een rugge- 2raatsfractuur z\jn geconstateerd en zal de tëwonde vermoedelijk naar het ziekenhuis Leiden worden overgebracht. De winterslaap ingetreden Ons dorp is weder in winterslaap ver zonken. Bijna alle badgasten zijn vertrokken. In verscheidene villa's en pensions werden reeds de ramen van luiken voorzien, tot het volgende seizoen. NOORDWITKERHOUT. Vertrek van den heer K. J. Noy. De heer K. J. Noy, sinds zes jaren hoofd der Chr. Herv. School alhier, is, in ge lijke betrekking, benoemd, aan een nieuw te bouwen school in [Jmuiden. Niet alleen de ouders deT schoolgaande kinderen, doch een groot deel der bevolking, ziet de heer Noy noode heengaan. Niet alleen op ker kelijk gebied, doch ook in neutrale function wist de heer N. zich verdienstelijk te maken. Zijn aanstaand vertrek wordt algemeen met leedwezen vernomen. Inwijding nieuwe R.K. Kerk. In 't Langeveld alhier, was 't gister morgen al vroegtijdig een bijzondere drukte Op plechtige wijze had alda-ar n.l. de in wijding plaats van de nieuwe kerk. behoo- rende bij 't Mariegesticht. (Gesticht voor krankzinncge vrouwen. De plechtigheden begonnen reeds 's morgens om 8 uur en duurden den geheolen voormiddag. De wij ding geschiedde door monseigneur dr. Eugène van Rechem, van Gent (België). Vele autoriteiten en genoodigden namen deel aan de vele godsdienstoefeningen. Wegens geringe aanvoer houdt de tuindersverecniging ,,De Eendracht" voor- loopig nog twee veilingen per week. Nog steeds is er groote belangstelling voor. OEGSTGEEST. Mishandeling. J. R. (e Katwijk aan Zee deed aangifte bij de politie alhier, dat hij in deze gemeente is mishandeld door K., te Leiden woonachtig met een ballastschop. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces verbaal op Tegen twee personen, zekere L. en K. uit deze gemeente is door de politie proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van groenten. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Met een f linken aanvoer werden de na volgende prjjzen betaald. Herfstasters f. 0.05 —0.08; Vuurpijlen f. 0.08—0.10: Afrikanen f. 2-4; Dwergasters f. 4-6; Pompon-Dahlia's f. 0.70—0.80; Dahlia's f. 1.30—1.40: Sca- biosa f. 0.500.70: Witte Lelies per kelk f. 0.12—0.14; Chrysanthen per bos f. 0.20 0.45; Zinnia f. 0.600.70; Asters in diverse soorten f. 0.30—0.40; Hejianthus f. .0.400.60: Ceboutanjers rood en rose f. 0.70—0.S0: Gladiolen f. 0.40—0.80; Mont bretia f. 0.20—0.30; Groote Chrysanthen per stuk f. 0.120.15; Rozen per bos van 20 stuks: Hadlev f. 1.10—1.20; Columbia f. 0.80—0.90; Pernet f. 0.C0—0.70; Butterfly f. 0.80—0.90; Edith f. 1.20—1.50; Gold Ophelia f. 0.70-0.80. o WARMOND. Keuringsdienst van vee en vleesch. Blijkens het jaarverslag van den keu ringsdienst van vee en vleesch over 1929 zijn gedurende dat jaar in deze gemeente geslachtrunderen, 95 bedrijfssla-chtingen, 3 huisslachtingennuchtere kalveren, 4 be- drijfsslachtingenvarkens 127 bedirijfsriach tingen, 38 huisslachtingen. Aan keurloon werd betaald wegens keu ringen van geslachte dieren f. 1382; wegens keuring van ingevoerd vleesch f. 6.25 alzoo in totaal f. 1388.25 Bij besluit van Zijne Exc. den mini* ter van Staat Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland van 23 Septem ber 1930 is aan B G. Sfreekers alhier op gedaan verzoek eervol ontslag verleend als veldwachter dezer gemeente en zulks met ingang van 1 October a.s. Ter secretarie dezer gemeente i* ge deponeerd een in goeden staat verkoerend rijwiel waaromtrent inlichtingen te beko men zijn bij de gemecnte-politie. WASSENAAR. Ernstige autobotsing. Op den Rijksstraatweg heeft gisteravond een ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks 6 uur kwam uit de richting Leiden een vrachtauto van de firma Ten Hope uit Rotterdam, waarin twee personen zaten Nabij de Narcislaan remde de bestuurder. Door de gladheid van den weg slipte de wagen, zoodat deze een lichtmast omreed, vervolgens tegen een boom botste en ten slotte naar den linkerkant van den weg zwenkte. Op dat moment naderde uit de richting Wassenaar een Chandler-auto van de firma Riem. waarin waren gezeten twee Wasse- naarsche agenten van politie, de heeren v. D. en P. De laatste, die de wagen be stuurde. voorzag een botsing. Hij remde uit aile macht, zoodat zijn wagen zelfs zwenkte, maar desalniettemin kwam hij in botsing met de vrachtauto De Chandler werd van voren geheel ingedeukt, terwijl de heide in zittenden werden verwond. De vrachtwagen bekwam ook groote *ohade terwijl de passa giers eveneens werden verwond Dr. Baart de la Faille, die de eerste hulp verleende constaleerdp bij den agent v. D. een sleulelbeenfractuur, bij de overigen geen ernstige verwondingen Alle vier pa tiënten werden naar het ziekenhuis te Lei den overgebracht. Burgerlijke stand. Geboren: Christiaan. z van C HeinQ en W. Schut Hendrica Cecilia Maria d van J. P. van Eijk en C. P van Veen Gerritje d van P B Breedveld en E. A. C. Reedijk Arie, z van P van der Kwaak en J T. van Winkel Alida Johanna, d van C. H. van Pelt en J. J. G. Gitz Marijke, d. van J. Hermeen en J van Delden Overleden Catharina Apolonia Schrave- made, oud 70 jaren, wed v. H Duijndam Theodoru* Hubertus Gielen. oud 56 jaren echtgen. van H. M. P. Hutgen.* Catharina Elisabeth van der Gaag, oud 63 jaren echt genoot van P. Oarriere Ondertrouwd: T. M. Schram a en H A C Remmerswaal J H Keizer en M J. Versprille J. C. Bollen en A Albers A P van de Graaf en S W Snellpman ALPHEN. Verkooping. De uitslag van de .gisteren ten overstaan van den notaris H B. J van de Kreke ge houden openbare verkooping in hel hotel „De rustende arend" van het dubbel burger woonhuis van wijlen wed. C. Bos in de Vin- kebuurt is als volgt Het perceel werd na inzet en afslag voor de som van f. 3500 toe gewezen aan de fa. Sprev en Zn houthan del te Zwammerdam Aanrijding. Door den landbouwer M. K. uit Won- brugge werd gisteren met paard en wagen in de Hooftstraat een aanrijding veroorzaakt met het pand van de wed. T. waardoor eenige rolluiken werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek in Naar wij vernemen zullen aan dc A!- phensche brug. welke brug tijdens de ope ning voor de «chpepvaart tot nog toe voor het verkeer werd afgesloten met een twee tal primitieve kettingen, dezer dagen een tweetal afslni'hoornen worden aangebracht, hetgeen zeer zeker een goede verbetering bete«kenll Door zekeren P. G. afkomstig uit Haar lem werd bij een rijwielhandelaar en ande ren gisteren een rijwiel te koop aangeboden. De politie, die hiervan in kennis werd ge steld. arresteerde hem. Hoewel G. eerst een valschen naam opgaf viel hij later door de mand en bekende het rijwiel te hebben ont vreemd aan de spiritusfabriek te Delft. O. werd met het rijwiel op transport gesteld naar Delft. BOSKOOP. Chr. Jongel.vereeniging Samnol. De Chr Jongel.vereeniging ..Samuel" heeft in haar laatst gehouden vergadering besloten, om dezen winter "onversatie- avonden te houden, met het doel te trach ten de jongelui zooveel mogelijk van de straat te houden. Deze avonden zullen gohouden worden in de Nutsbewaarschool aan de Kerkstraat, terwijl voor deze avonden zal worden aan gekocht een sjoelbak, benevens nog eenige andere spellen. o HOOGMADE. Muziekver. „Ce Harmonie". De muziekvereeniging „De Harmonie" alhier is, na een rust van 3 jaar. weer tot nieuw leven gekomen. Het ledenaantal, eerst gekrompen tot 5 leden, bedraagt thans 20 leden, en oefent onder leiding van den directeur, den heer van der Kaai van Leiden, weer geregeld. Voorzitter van deze vereeniging is de heer P. Zwetsloot, aan wiens optreden het te danken is dat onze gemeente weer een actieve muziekvereeniging bezit. De Wil'belminavereeniging alhier hield haar Koninginnefeest De eerste dag werd besteed aan een kinderfeest, waaraan de kinderen van beide scholen deelnamen, 's Morgens werd met de kinderen, begeleid met muziek een optocht gehouden door het dorp, daarna had in de school de kindertrac- tatie plaats en een goochel voorstelling in de zaal van Opdam. Het verdere van den dag werd gevuld met volksspelen, zooals wiel- rijden met hindernissen, ringrijden per rij wiel en het van ouds bekende katknuppelen. De volgende dag was meer officieel. Om 10 uur werd de Burgemeester, als vertegen woordiger van H.M. de Koningin, door den heer Mr Sormani, rentmeester van de Heerlijkheid Hoogmade, en de feestcommis sie, met een met twee paarden bespannen rijtuig van zijn woning gehaald en Hoog made binnengeleid. Aldaar werd de burge meester door den heer Sormani een woord van welkom toegesproken namens de feestcommissie, waarop door den burge meester. als eere-voorzitter een openings woord werd gesproken. Met een driewerf hoera voor H.M. de Koningin, namen de feestelijkheden voor dezen dag een aanvang. Allereerst werd een optocht met versierde tilbury's en rijwielen gehouden, waarna het ringsteken werd beoefend, waar zooals altijd veel belangstelling voor was. Vervol gens werden de andere nog op het pro gramma voorkomende spelen afgewerkt. Op het feestterrein werd het publiek bezig ge houden door de aanwezigheid van verschil lende vermakelijkheden. Des avonds had de prijsuitreiking door den burgemeester plaats met voor iederen winnaar een toepasselijk woord, waarna dit feest met gezellige mu ziek en dan9 werd besloten De commissie kan met trots op haar werkzaamheden terugzien! NIEUWKOOP. Gemeenteiaadsbeslniten. In de gehouden vergadering van den Raad werden de waterieidingplannen mefc algemeene stemmen goedgekeurd. Tot leden vau het algemeen bestuur werden benoemd de heeren A. J. den Hartog en C Breedijk en tot hun plaatsvervanger* P. Augustinus en S. Splinter. Tot hulpkeurmeester werd benoemd A. J. de Haas te Noordeloos. Burgerlijke Stand. Geboren: Lainbertus Gerardus, z. v. H P. Vermeij en P. M. Blom. Andreas Gerardus, z. v. A. A. Wansinck en W. Hoogerwerf Arie, z. v. A. van der Mare! en H. Bos. Overleden: Alida van Trigt óC j. NOORDEN. Bloemenkas. Voor rekening van den Keer J. Pietersen Jzn. alhier zal op een terrein ter Westzijde van de Ned.-Herv. Kerk een bloemenkas gebouwd worden ter grootte van ongeveer 800 M2. De bouw is opgedragen aan N. Vink, timmerman, alhier. o TER-AAR. Ernstig motorongeluk. Toen de heer Karsemeijer, Rijksvec-trts te Nieuwveen, met de motorfiets naar Lan- geraaur reed. slipte ter hoogte van den heer v, d. .1 zijn motorrijwiel tegen de bestra ting Hij kwam ernstig te vallen. Door toe gesnelde personen werd hij zwaar gewond onder den motor vandaan gehaald en in het naastbijzijnd pereeel binnengebracht, alwaar spoedig geneeskundige hulp was. Na verbonden te zijn, werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. De voorstellen inzake de gemeen schappelijke drinkwaterleiding werden dooT den gemeenteraad met algemeene stem men aangenomen. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Schoolkwestie's. - Brandvrije Archief bewaarplaats. - Credietverleening. De raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester de heer P. A. Troost, secretaris de heer A. Kreupeling. Na opening door den voorzitter wordt eerst het verslag der vergadering van 16 Juli en dat van 30 Juli j.l. onveranderd vastgesteld. Voorts wordt mededeeling gedaan van een serie ingekomen stukken waaronder het besluit van Gedeput. Staten houdende goed keuring van het besluit van den raad tot verkoop van een gedeelte der oude openbare lagere school aan het Dorp aan de N V. Meubelfabriek v.h. Modderkolk en Dijs. De voorzitter deelt verder nog mede dat het plan is om de nieuwe openbare school aan het Dorp op 29 October a.s. officieel te openen, waartoe de raadsleden alsnog zul len worden uitgenoodigd In verband daar mede zal waarschijnlijk gedurende eenigen tijd aan de kinderen dier school vacantie moeten worden gegeven, vanwege de ver huizing van de eene school naar de andere. Mededeeling wordt gedaan van de rappor ten van heeren schoolartsen over de wer king van het instituut schoolarts over het jaar 1930 Vervolgens wordt nog gesproken over de wensehelijkheid van het al of niet opheffen van de regeling welke in deze ge meente is tusschen het gemeentebestuur en de besturen van de bijzondere scholen inzake tusschenlijdsche toelating van kin deren van de openbare scholen op de bij zondere in deze gemeente en omgekeerd. B en W. hebben terzake de meening van de bijzondere schoolbesturen gevraagd maar nog slechts een antwoord bekomen, hetwelk schijnbaar niet gunstig luidt voor het hand haven der regeling, welke overigens aan het betrokken schoolbestuur niet bekend is. aangezien zij van zeer ouden datum is. Tevens blijkt nog dat terzake een misver stand heerseht aan de zijde van het school bestuur. waarom besloten wordt deze zaak nog aan te houden totdat meerdere ant woorden van schoolbesturen binnen zullen zijn gekomen. Wordt besloten met do gemeentebedrijven een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan. Wordt benoemd met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan de openbare school aan de Brug mej. .1. H. Boekholt. onder wijzeres te 's Gravenhage. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een bode-concierge ten gemeentehuize, waarvoor worden aanbevolen de heeren Jac. Hogebrug, D, van Borgeijk en J. M Lind- hout. allen wonende alhier. De uilslag der stemming is dat met 10 tegen 3 stemmen als zoodanig wordt benoemd de heer J. Hoge brug. Wordt besloten over te gaan tot uitbreiding van het personeel aan de gasfabriek door de bedrijvencommissfe te machtigen om den in lossen dienst zijnden W. M. Hofman, tij delijk aan te stellen, welke aanstelling t.z.t. dan kan worden omgezet in een vaste aan stelling. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming van de diverse raad9commissiën, met het gevolg dat in de samenstelling daarvan geen wijziging wordt gebracht. Wordt besloten de woning der gemeente aan de sluis welke thans leeg staat in be hoorlijk bewoonbaren staat te brengen en dan weer te verhuren. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om aan hun college een crediet toe te staan voor den bouw van een brandvrije archiefbewaarplaats, waarvan de kosten zijn geraamd op f 9000.Dit beteekent natuur lijk een heelo uilgaaf voor de gemeente, maar aangezien reeds eenige malen van hooger- hand op den onhoudbaren toestand is gewe zen van het niet bezitten van een dergelijkp bewaarplaats, willen B en W. de verant woordelijkheid van den bestaanden toestand niet langer dragen en sfellen derhalve den raad voor een beslissing Uiteraard zou ook de vernietiging van het gemeente-archief een ramp befeekenen voor de gemeente Wordt besloten tot den bouw van bedoelde bewaarplaats en wel daarvoor te gebruiken het kantoor van den gemeente-ontvanger, terwijl deze een nieuw kantoor krijgt achter het thans daarvoor gebruikte. Wordt besloten aan de vakleekenschool over 1931 een subsidie te verleenen van f 371.48, zulks overeenkomstig het verzoek van het bestuur der vakteekcnschool. De gemeen lerekening wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W vastgesteld met een batig slot van f 25.990.57 wat be treft den gewonen dienst. De bedrijf*reke- ningen met de navolgende riolen: Gasbedrijf winstsaldo f 1985,21V», elèctriciteitsbedrijf ■winstsaldo f. 7606.37, waterleidingbedrijf verliessaldo f. 1809.10. Aan de orde is thans het voorstel tot het verleenen van een crediet aan B. en V ten behoeve van de hütsmimmerrm? in verband met dp aanstaande volkstelling Terzake is een opgaaf der kosten gevraagd van dc schilders in deze gemeente, maar is de raad van oordeel dal het aanbeveling verdient platen van zink met nummers aan te bren gen aan de huizen in plaats van de num mers te schilderen op een wit vlak van den muur. Wordt besloten de nummers le doen aanbrengen op zinken platen en ter zake B en W het gevraagde crediel toe !e staan. Thans komt nog een onverkwikkelijk voor stel van B. en W. De raad is n.l. verplicht zulks in verhand met de desbetreffende be palingen van de nieuwe besmettelijke ziefc- tenwet over te gaan tot het bouwen van ha- rakken opdat aldaar lijders aan besmette lijke ziekten afzonderlijk verpleegd kunnen worden Ook is mogelijk dat de gemeente terzake een overeenkomst sluit met een an dere of andere gemeenten, wal dan ook door B en W. is getracht. Er i« geconfereerd met Boskoop en Gouda en het eindresultaat is geweest het voorstel van B °n W zich voor deze kwestie tc ver binden met Gouda wat dan de gemeente zal kosten óf f 0.06 per inwoner per jaar gedu rende 40 jaren of wel de som van f. 7000 in eens. En daarvoor krijgt dan de gemeente in de te Gouda te stichten berakken recht op3 bedden. Waar het in het onderhavige geval moei lijk is een andere d. w. z. betere oplossing fe vinden wordt besloten dat de gemeente zich zal aansluiten hij Gouda terwijl over de kwestie der kosten enz. nog nader be slissingen zullen worden genomen Nadat nog een begrootingswijziging is goedgekeurd wordt de vergadering gesloten. Afgesloten rijweg. In verband mefc de graafwerken ten dienste van de nieuwe vaart, die den I.Tsel mefc de Gouwe moet verbinden, is het rij tuig- en auto-veTkeer tusschen Gouda en Waddinxveen aan de Moordrechtsche Tien- deweg gestremd. Dit zal vermoedelijk van vrii langen duur zijn. Een in deze gemeente gehouden col lecte ten bate der Bijbelverspreiding heeft ruim f. 145 opgebracht. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. TRAMSPOREN HAVENPLEIN. Tweeduizend en vierhonderd gulden zijn noodig om het uiteinde van de Haarlem merstraat zoo goed als af te sluiten, dit ten minste meende ik le kunnen opmaken uit hetgeen ik las onder het hoofd Gemeente zaken in het ,,L. D." van 2-1 dezer. Beter ware het f. 2400 te besteden om bedoelde sporen in het Havenplein aldus aan te brengen dat op het uiteinde van de Haarlemmerstraat geen trams meer het verkeer hinderden en dus deze lastige sta in den weg zou komen te vervallen. Het verkeer zou hiermede werkelijk ge baat zijn, want er is inderdaad voor weg gebruikers overleg noodig om zonder ongelukken dit tot de helft vernauwde uit einde der Haarlemmerstraat in of uit le rijden vooral in de richting Heerengrncht of omgekeerd. Bovendien zullen de omwo nenden 'behalve een enkeling) ongetwijfeld blij zijn wanneer bedoeld obstakel zou ver dwijnen. Enfin, de H.fl. Raadsleden zullen wel zoo vriendelijk willen zijn alvorens hun goed keuring aan het voorstel van B. en W. te hechlen, eerst eens even den toestand aldaar le gaan bezien, dan twijfel ik niet of wij zullen spoedig van de H.T.lI.-misère aan hel uiteinde der Haarlemmerstraat worden verlost. W. DEN HEETEN Jr. TEVREDEN KUNSTVRIEND. De tooneelschrijver Labiche nam een9 een gast uit de provincie mee naar zijn loge in het Théatre des Variétés, waar juist een blijspel van hem voor 't eerst werd op gevoerd Het stuk. dat later niet weinig de lachspieren in beweging bracht, werd dien avond door het publiek niet begrepen en duchtig uitgefloten In den loop van .den avond wendde Labiche zich tot zijn gast en zei: Wat spijt het me vriend, dat ge 't zoo slecht getroffen hebt. O, integendeel, antwoordde de provin ciaal oprecht, en met een van vergenoegd heid stralend gezicht: ik vind 't wat fijn. ik heb er al zoolang op gevlast een stuk te zien duikelen RECLAME. Larnotte 9chreef een boek. dat niet ver kocht werd. De uitgever beklaagde zich bij den schrijver. Maak je maar niet ongeru*t. zei de auteur, ik heb genoeg vertrouwen in het Hof. f" zuil zien dat het verboden wordt Wer kelijk kwam hel verbod los De uitgever kreeg nu zooveel bestellingen, dal er taf van herdrukken volgden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7