ALPHEN AAN DEN RIJN. SCHEEPSVERBINDINGEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 765. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgan van 25 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Met Instituut te De Bildt. Hoogste stand 769.2 te Acureiri. Laagste stand 742.4 te Andanes. Verwachting tot den avond van 26 Sept.: Matige tijdelijk toenemende Zuid Weste lijke tot Noord Westelijke wind. Half tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk enkele regen buien. Koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 12 uur 's midd.: 15 gr. C. (59 gr. F.) 3 uur nam.: 15 gr. C. (59 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 54 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 15 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 17 gr. C. 11 uur voorm. 17 gr. C. 3 uur nam.: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zij.' 7 uur voorm.: 161/* gr. C. 11 uur voorm.: 161/* gr. C. 3 uur nam.: 161/* gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 7.22 nam. tot 6.21 voorm. DE RECHTERS VAN HET PERMANENTE HOF VAN JUSTITIE. GENEVE, 25 Sept. (V. D). Bij de eerste stemming voor de verkiezing van lö rech ters van het Permanente Hof van Interna tionale Justitie, aan welke stemming 52 delegaties dee)namen, kregëh 14 candidalen de absolute meerderheid van 27 stemmen. Gekozen werden: Adatsji (Japan); Angi- lotti (Ilailië); Prof. Jhr. Mr. Dr. W. J. M. van Eysinga (Nederland); Fromageot(Frankrijk) Guerrero (San Salvador); Sir Cecil Hurst (Engeland); Frank Kellogg (Ver. Staten'; Ncgulesco (Roemenië); Baron Rollin Jncque- myn (België); Fostworowsky (Polen); prof. Schucking (DuiGi hland); Jang Tsen Mlui (China'; Bustamanto Y Sirvin (Cuba); Al ia mira (SpanjeL Bij de tweede stemming kregen geen der candidaten de a'bsolute meerderheid. De stemming wordt voortgezet. o GROOTE BRAND OP DE VULKANWERF TE BREMEN. BREMEN, 25 Sept. (V. D.) In de model- schrijnwerkerij van de Bremer Vulkan- werf te Vegesack brak in den afgeloopen nacht door tot nog toe onbekende oorzaak een groote brand uit Aangezien de kolen- voorraad. die achter de schrijnwerkerij lag opgeslagen, gevaar liep. werd de hulp ge vraagd van de brandweer uit Bremen, die er na anderhalf uur blu9schingswerk in slaag de, het vuur meester te worden. De model- schrijnwerkerij brandde echter tot den grond toe af. Alle modellen zijn door het vuur vernield. EEN KLU-KLUX-KLAN- OVERVAL. NEW YORK, 25 Sept. (V. D.) Te Miami in den slaat Florida werd de kleermaker David Weinberg, die ter plaatse bekend staat als een aanhanger van communistische ideeën, door een bende onbekenden, vermoedelijk leden der beruchte Klu Klux Klan, ont voerd Na mishandeld te zijn werd de man gebonden en gekneveld, waarna hij met teer werd ingesmeerd en op de bekende wijze met veeren bestrooid. De volgertóe passagiersschepen zijn Vrij dag 26 September in radio-telegrafische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. „Kadin-Holland" N.V.). Alphacca Olinda Pernambuc.i Alpherat Rugby Radio Baloeran Scheveningen Radio' Chr. Huygens idem Commewijne Paramaribo Radio Gelria Scheveningen Radio Joh. de Witt idem Kon. der Mederl. idem Maasdam Rugbv Radio N. Amsterdam Louisburg Radio Vas Orania Scheveningen Radio Oranje Nas sau Rugby Radio Patria Scheveningen P.adio P. C. Hooft idem Prins der Nederl. idem Rotterdam idem Si- bajak idem S. Bolivar idem Tjeriinai idem Venezuela idem Zeelandia Gene ral Pachedo Radio. Bjj verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kos ten 44 centt per woord. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren J. P. M. Molkenboer, te Leiden, N. W. D. Spijker en J. W. R. Laceulle, beiden te Den Haag. o OPENING VAN DE ZEEHAVEN TE DORDRECHT. In tegenwoordigheid der Koninklijke Familie Hedenmiddag te kwart over één arri veerde H. M. de Koningin, vergezeld door H K H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik te Dordrecht voot een officieel be zoek aan de stad en voor de opening van do nieuwe zeehaven De hooge bezoekers begaven zich onmid dellijk na aankomst naar de op het Sta tionsplein gereedstaande auto's waarmede naar het Raadhuis werd gereden Op het Stationsplein stond een eere-wacht van het plaatselijk garnizoen pontonniers opgesteld, terwijl voor het Raadhuis de bijzondere vrij willige landstorm de eere-wacht betrok. De burgemeester van Dordrecht, de heer P. L. de Gaay-Fortman verwelkomde H. M. uit naam van het gemeentebestuur, waarvan vele leden aanwezig waren. Nadat op het Beverwijksplein den hoo- gen bezoekers een welgeslaagde aubade door 1500 kinderen en 700 zangers onder leiding van den heer Ederlmann was gebracht, be gaf de Koningin zich aan boord van het Vis- scherij-Inspectie-Vaartuig, dat het gezel schap naar de Zeehaven langs de Oude Maas en doorgegraven Krabbe bracht. Op de pier waaraan het schip meerde, en waaraan ook het s s. Mecklenburg lag, dat de gasten en genoodigden herbergde, was een baldakijn opgericht, waaronder II. M., de Prinses en de Prins plaats namen. Het was een in drukwekkend oogenblik, toen de burgemees ter het woord nam in tegenwoordigheid van de Landsvrouwe en temidden van loopbrug gen. hijschkTanen, kaden en opslagplaatsen, die tezamen een outillage voor de Dordtsche Zeehaven vormen, de Zeehaven, die de oude stad weer de bloeiende zeevaart moet be zorgen. waarvan zij vroeger profijt heeft ge trokken de Zeehaven Dordtrecht grooje offers heeft gekost, doch welke daad getuigt van sterke wil en goede hoop voor de toe komst Toen na de toespraken Hare Majesteit de Handle in beweging bracht, waardoor het seiiT voor de opening werd gegeven, zetlen zich de verschillende machines in beweging en nam de arbeid in de haven officieel een aanvang een arbeid die hopelijk vruchten zal afwerpen en in omvang zal toenemen. Na de openingsplechtigheid stond een rondrit door de stad op het programma. Har telijk toegejuicht door de bevolking reed de Koninklijke Familie door de rijk versierde straten De rondrit door de stad duurde on geveer drie kwa'rtier; na afloop werd thee en ververschingpn aangeboden in het Mu seum van Gijn aan de nieuwe haven, waar tevens gelegenheid was een kleine tentoon stelling te bezichtigen. Zoodra de Koningin op het Raadhuis was gearriveerd en aldaar plaats genomen had onder een baldakijn, trok de Historische Optocht voorstellende het bezoek van Prins Frederik Hendrik en Prirsfs Amalia van Solms aan Dordrecht in 1631 voorbij. De optocht, die werkelijk zéér geslaagd mag heefen, trok zeer de aandacht van de Hooge Gasten. o POGING TOT INBRAAK TE AMSTERDAM. Door de alarminrichting verraden. In den afgeloopen nacht werd op de Keizersgracht te Amsterdam de aandacht van voorbijgangers getrokken door een zwaar claxongeluid. Spoedig bleek, dat dit afkomstig was van de alarminrichting in perceel 171, waarin gevestigd is de firma Henn Jullien, grossier in horloges, pendu les etc. Politieagenten en rechercheurs, die spoedig ter plaatse waren, zetten het ge- heele blok af. Een uitgebreid onderzoek van kelder tot zolder leverde niets op. Kort hierna waarschuwde de concierge van het eenige huizen verder gelegen bankgebouw de posteerende agenten, dat hij in een leeg staand perceel, naast het bankgebouw ge legen, gerucht had gehoord. Deze raede- deeling had een nieuw onderzoek der poli tie tot gevolg Om drie uur werd een zware tasch met inbrekerswerktuigen gevonden. Kort daarop werd ook een beitel gevonden die in een deurpaneel stak. Een hardnekkig onderzoek had tot resul taat, dat op het dak tusschm de perceelen 161 en 163 twee mannen werden aange troffen, die aangezien elke kans op ont snapping was uitgesloten, zieh aan de die naren der wet overgaven Zij staan als zeer beruchte inbrekers in de hoofdstad bekend. Dank zij de krachtige functioneering der alarminrichting liepen zij in den val. Op hot oogenblik wordt onderzocht of ook anderen aan deze poging tot diefstal medeplichtig zijn. o INBREKERSBENDE TE ENSCHEDE AANGEHOUDEN. De politie te Enschedé is een dievenbende op het spoor gekomen, welke in verschil lende magazijnen diefstallen heeft gepleegd. Een groot aantal gestolen costuums, schoe nen. enz is reeds in beslag genomen Acht personen zijn aangehouden Het onderzoek wordt met kracht voortgezet, daar men vermoedt, dat de bende zich nog aan. andere feiten heeft schuldig gemaakt. DE LUCHTPOSTDIENSTEN MET INDIE. Het eerste vliegtuig hedenmorgen gestart. Het eerste vliegtuig van den heden ge- openden geregelden postvluchtdienst op de lijn AmsterdamBatavia, de P.H.-A.G.R., bemand met den lsten bestuurder Evert v. Dijk. den tweeden bestuurder Th. Wiersma en den werktuigkundige M. C. H. Buiten huis, is vanmorgen te 6 uur 40 precies van Schiphol gestart. Indien alles goed gaat vindt de eerste landing te Neurenberg plaats, terwijl het in de bedoeling der be manning ligt om als eindpunt van vandaag Boedapest te bereiken De K.L.M.-machine voert 23000 poststuk ken een record aantal mede; voorts was er voor de eerste maal 15 kilogram luchtvaart aangeboden, welke lading be staat uit 4 kistjes champagne, afgezonden door de Handel Maatschappij Deli-Atjeh, bestemd voor verschillende adressen te Medan, een pakket couranten van de N.V. Deli-Courant, voor haar bureau te Medan en een colli monsters stoffen voor do fa. L. Platen te Batavia. Voor het vertrek van het vliegtuig heefi de heer Plesman, directeur der K.L.M. de bemanning een goede reis en een be houden terugkomst toegewenscht. ,,Heel Nederland en een groot deel van het bui tenland" zeide hij zullen u op uw tocht volgen En als ik een goede raa-i mag geven, laat het dan deze zijnbe tracht de voorzichtigheid." Vervolgens hield ir. Da-mme, directeur- generaal der P.T.T., nog een korte toe spraak, waarin hij er op wees dat er baan brekend werk verricht was voor het lieden bereikte punt: de regelmatige vliegdienst naar Ned Indië. verwezenlijking vinden kon. Met voldoening .constateerde spr. dat de belangstelling in de Indië-vluchten, on danks de periode van schijnbare rust, die in werkelijkheid echter besteed was aan een intensieve voorbereiding van den dienst, in 't minst niet geschaad is, daar van getuigt ook het. vergeleken bij do vroegere vluchten, belangrijk grooter aan tal poststukken, dat thans wordt medege nomen Spr uitte de hoop dat deze eerste vlucht het begin moge zijn van een lange reeks nationale vliegtochten naar Indië. Na de toespraken verliep alles vlot; te ruim halfzeven de schemering had in middels voor het volle daglicht plaats ge maakt draaiden de motoren, enkele mi nuten later reeds taxiede het vliegtuig over het platform naar het groene veld, waar het in Zuidelijke richting zijn aanloop nam Te 6 uur 40 was de machine los van den grond en kort daarop verdween zij, na tweemaal bij wijze van gToet in wijden boog over het vliegveld te hebben gecir keld, in Oostelijke richting, nagestaard door dc vele achterblijvenden, van wie en kelen, die de bemanning het naast waren, hun ontroering slechts met moeite ver mochten te verbergen... ERNSTIGE VAL. Gistermiddag omstreeks 3 uur is de 56- jarige arbeider J G. G van èen bouwwerk in de Hogenhoucklaan te Den Haag geval len. Met een gekneusde borstkas is hij door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekeu- huis aan de Zuidw.il gebracht: Geslaagd is voor het examen wis kunde L 0 gehouden te Den Haag, J. Dwarswaard. te Alphen. UIT NEP. OOST-IND1E. EEN KROKODILLENPLAAG. MEDAN. 24 Sept. (Aneta). De omgeving van Siak Sri Indrapoera te Bengkalis van het gouvernement Oostkust van Sumatra wordt geteisterd door een krokodillenplaag In den tijd van 2 weken werden 13 men- schen. grootendeels kinderen, door de kro kodillen weggehaald HAAGSCHE RECHTBANK. De strafkamer der Haagsche rechtbank deed uitspraak in de zaak van den wagen bestuurder der H. T Mij.. J tl wien ten laste was gelegd dood door schuld ter zak© van de aanrijding op de Vailtantlaan te Den Haag. waarbij de 20-jarige kantoor bediende J. v. Z. het leven liet en legen wien door het O. M. 3 weken gevangenis straf was gecischt. De rechtbank achtte niet bewezen hetgeen den verdachte bij dagvaarding ten laste was gelegd en sprak hem vTij Leidsche Burenruzie. Op 4 Juni jl. had in de Haarlemmerstr. te Leiden, weer een van de bekende buren ruzies plaats, ditmaal tusschen den winke lier H. M. II. en J. D., waarbij eerstgenoem de volgens de dagvaarding D. mei een vijl zou hebben bedreigd. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan dat D.. de vrouw van H. op laatdun kende wijze beleedigde, hetgeen door een gewezen agent van politie, die zich in de woning van H verdekt had opgesteld, was geconstateerd. Op een vraag van den pre sident. tnr. Feith. antwoordde get. D. reeds eerder door den politierechter beboet te zijn wegens beleediging van verd. Na getuigenverhoor nam mr. Polman, het O.M. vertegenwoordigende regui9itor. Spr. veklaarde dat de houding van verdachte hem sympathieker voorkwam dan die van get. D. en hoewel het feit op zich zelf ernstig is, meendt hij, gezien den persoon van verd., een geldboete van 20 gulden te kunnen eischen. Mr. Romijn, als verdediger van H. op tredend, bestreed de juistheid der dagvaar ding Verd. is als beschermer van zijn vrouw opgetreden en is door get. D uit zijn tent gelokt. Spr. acht strafoplegging hier over bodig op grond van art. 41, Wetb. van Straf recht. dab deze in dit geval vervallen. Uitspraak over 14 dagen. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan de agenten: B. OOSTERMANN, Steenstraat 3; W. HOOGENDOORN, Prins Hendrikstraat 154; J. VAN DER ENDE, Heerenweg 53. C. VAN DER LAU, Ridderbuurt. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Polderkwesties Benoemingen De waterleidingplannen. De Raad dezer gemeeDte, kwam in open bare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. Na opening met gebed worden de notulen der vorige vergadering na een kleine aanvulling goedgekeurd. in de vorige vergadering ia gevraagd een actie in te stelleD tegen Amstelland in verband met het steeds dreigend gevaar van een doorbraak. De voorzitter zegt. dat hem bij onder zoek is gebleken, dat men in Den Haag volkomen op de hoogte is en ook actief. Voor het instellen van een raaalpeil wil len de Provinciale besturen van Utrecht en Noord Holland niet meewerken, omdat een groot aantal polders vooral in de pro vincie Utrecht dag en nacht bemalen moe ten worden. Tegen het stichten van een bemaling cp Amstelland wordt het argu ment aangevoerd, dat in 1932 de afsluit dijk van de Zuiderzee gereed komt en de opstuwing van het zeewater gunstig zal be invloeden, terwijl ook het nieuwe kanaal naar den Rijn de afvloeiing zal bevorderen. Ten slotte is het den voorzitter bekend, dat de Polders Westveen, Blokland cn de Gecombineerde Noordschebuurter en Voor- dijksche Polders een aanschrijving ontvin gen of dezer dagen zullen ontvangen, om nog in dit najaar de allernoodigste voot zieningen aan de kade te treffan. De heer Stam is over dit resultaat slecht te spreken en meent dat Amstelland best gedwongen kan worden. Na eenige discussie zegden B. en W. hun aandacht toe. In de vorige vergadering is gevraagd of het niet mogelijk zou zijn de dorpsspuit van auto-tractie te voorzien. De voorzitter zegt, dat hiervoor ook een nieuw spuithuis noodig zou zijn, daar het bestaande dan to klein en Ier plaatse uit breiding niet mogelijk is. B en W. stellen nu voor, teneinde steeds vlug over de spuit in Noorden te kunnen beschikken het huis van den veldwachter te Noorden telefonisch door te verbinden, wat f. 25 per jaar kost en wat in bijzondere omstandigheden in Noorden eveneens een groot belang is. terwijl in Nieuwkoop dag en nacht telefonisch te bereiken zijn de woningen van den burgemeester en van den monteur van liet gemeentelijk Electrisch Bedrijf, A. Gruis. Wordt goedgevonden. De heer Breedijk wil een premie vast stellen van f. 25 voor wie het eerst bij brand aanwezig is om de spuit te vervoeren. Overweging door B. en W. wordt toe gezegd. Medegedeeld wordt, dat de bouw van den nieuwen transformator Zater'a-ravond wordt aanbesteed. De heer Stam vecht er voor den Ziendeweg voor het verkeer geheel vrrj te krijgen. Ged. Staten wezen reeds eenmaal dit ver zoek af en ook de Provinciale Waterstaat en het Gemeentebestuur van Alphen aan der. Rijn werken niet mee. Nu moest men de Kon. Ned. Automobielclub in den arm nemen, wat dan ook geschied is, doch»het antwoord, dat B. en W. ontvingen was ver nietigend, want uit een ingesteld onderzoek was gebleken, dat zelfs beperkte opheffing van de gesloten verklaring voor motorrij tuigen op dien weg in het belang van de veiligheid van het verkeer niet gewenscht wordt geacht. Het overpad bij Valkenet is thans keurig in orde, men is er verrukt over, doch de kosten vallen niet mee, waarom de Raad een vriendelijke aanval gedaan had op de kas van den Polder Nieuwkoop, om de toegezegde bijdrage van f. -75 wat ver hoogd te krijgen. Blijkens mededeeling van den voorzitter vingen B. en W. slip bij het Polderbestuur. Aan P de Graaf wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd en onder wijzer van het eertijds gegeven vervolg-on- derwijs. wat hij noodig heeft bij zijn po gingen om daar een pensioen uit te halen. De voorzitter deelt een en ander mede uit het jaarverslag van den keuringsdienst van waren over 1929. Hieruit blijkt, dat de waakzaamheid over wat ons te eten en drinken verschaft wordt alhier 18 ka raats is. B. en W. willen de ledigstaande woning wijk G No. 26. eerder bewoond door de fa milie Rietveld te Slikkendam en welke op 2 October verkocht wordt, onbewoonbaar la ten verklaren, doch beschikken nog niet over een advies van de Gezondheidscom missie. De Raad vindt nu goed, dat B. en W den notaris waarschuwen, zoodra het advies komt en het mede in die richting wijst De agenda bevat als hoofdschotel de wa terleidingplannen een onderwerp, dat nu reeds ruim 5 jaren actueel was B. en W. hadden de leden verzocht even- tueele vragen of voorstellen vóór 17 Sep tember in te zenden, alleen de heer Ver haar was mondeling een paar punten ter secretarie gaan bespreken, waarover de voorzitter thans een en ander mededeelt. Van de elf gemeenten gingen reeds voor: Nieuwveen, Ter Aar, Zevenhoven, Waarder, Barwoulswaarder, Lange Ruige Weide en Papekop. De voorstellen gingen ten slotte onder den hamer door. De Burgemeesters zijn ambtshalve lid van het algemeen bestuur en de Raad had hel recht in verband met het zielental nog twee leden aan te wijzen Hiervoor was een tweede vrije stemming noodig. waarbij de heeren A. J. den Hartog en C Breedijk ieder 8 stemmen op zich ver- eeDigden en dus benoemd waren. De heer Splinter kreeg er 3, de heer Augustinu9 2 en de heer Stam 1. Tot plaatsvervangers werden bij eerste stemming benoemd de beer P. Augustinus met 9 en de heer S. Splinter met 6 stemmen, waaifoij de heeren Stam 3, Verhaar 2, Van Leeuwen 1 en Ver- hage 1 stem verkregen. Volgt thans de benoeming van een hulp- keurmeester, omdat H J Woudstra uit De venter zijn benoeming niet aannam. Thans wordt weder benoemd No. 2 van de aanbe veling. A J. de Haas uit Noordeloos en wel met 7 stemmen tegen 4 op No. 1 C. A. de Keijzer. Volgde de rondvraag. De heer Zwart wil des nachts een drietal lampen laten doorbranden in het dorp. Dit is het vorig jaar wel uitvoerig onderzocht en om de kosten afgestemd, doch misschien was de Raad meende hij nu wel i toe schietelijker geworden. Werd verwezen naar B. en W. De heer Breedijk vraagt of B. en W. a! wat deden om het venten legen te gaan. Op zijn voorstel zullen nu op de uiteinden van de gemeente bordjes worden geplaatst, want zoo kon het niet langer, meende men. Dezelfde spreker vraagt ook, hoe het slaat met de radio-centrale. B. en W. blijken diligent te zijn. De heer Verhage wil de vliegende winkels keet-en. In handen van B. en W ter onder zoek gesteld. De heer Van Leeuwen vindt de Kerkstraat een schande voor het dorp De aanwezige opzichter kreeg opdracht ora inet weinig kos ten er tijdelijk nog wat aan op te knappen. Daarna sluiting met gebed. AMSTERDAM. 25 September. Beurs onge animeerd. lnduslrieëe'.en gedrukt Rubbers cn Suikers lager. Tabakken prijshoudend. Scheepvaarten en Mijnfondsen kalm. Ame rikanen stil. Anaconda's flauw. Duitsche obligaties onregelmatig Van Berkel's vast. Olie's gedrukt De aflaire ter beurze was heden van zeer bescheiden afmetingen en waar de koersen v de meeste fondsensooTten op lager niveap kwamen maakte de beurs een ongeanimeer- den indruk. Het meest ging nog om in de Duitsche obligaties, Young-leening waren eerder wat flauwer, doch verschillende an dere soorten konden lichtelijk aantrekken. Van de industrieelen verloren Philips en kele procenten, terwijl Margarine Unies eveneens met een lagcren prijs genoegen moesten nemen. Aku's openden prijshou dend. maar liepen daarna enkele punten te rug. De Accoustieken waren weejr wat luier Van Berkels waren hooger genoteerd. De Olie's waren gedrukt. Koninklijke zoo wel als enkele minder courante soorten en de Amerikaansche Shell verkeerden in reac tie. De Rubbers moesten zich verliezen over de geheel© linie getroosten. Amsterdam Rub ber openden omstreeks 91 pet., maar trok ken al spoedig iets aan. Suikers golden meerendeels beneden de prijzen van gisteren. Tabakken waren prijs houdend. Van een herstel na het verlies van gisteren was echter niets te bespeuren. Mijnwaarden en Scheepswaarden lagen 'builen de belangstelling. In Amerikanen ging maar weinig om. Al leen in Anaconda's werd nogal wat afge daan. Het fonds kwam behangrijk lager te liggen. Prolongatie 1 3/4 pGt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.05 1/4; Duitschland 59 05 1/2; Frankrijk 9.73 3/4; België 34.57 1/2. Zwit serland 48.11; Oostenrijk 35.02 1/2; Dene marken 66.65; Zweden 66.37 1/2; Noorwe gen 66.35; New-York 2.48. LEIDEN, 24 Sept. Noteering coöp. gToen- ten-, fruit- en bloenienveiling-vereenigdng „Leiden en Omstreken". Andijvie f 0.50 2.komkommers f.28; bloemkool I f. 10 18; bloemkool H f.28; roode kool f.3- 6; Savoye kool f.58; groene kool f.25; China kool f 24; rapen f.3—6; meloenen f.520; pieterselie f.12; prei f.12; selderie f. 1—2; kropsalade f 0.50—1.40; bleekselderie f 2426; knolseldcrie f.4»—8; wortelen -f. 27, alles per 100 stuks. Kroten f.46. kroten, ge'k. f.610; snijboonen f.1033; stokhoonen f.1227; pTonkfltoo- nen f.5—8; slamboonen f. 1118; postelein f. 5—10: spinazie f 613; tomaten A f24.60. B f.21.80; C. f.22 50; CC f 13.40; uien f 35; wortelen f. 13; spruiten I f. 4 10; spruiten II f 12; aardappelen f. 4 tot f. 5. al-les per 100 Kilo. GOUDA, 25 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2452 stuks, waarvan 281 slacht- varken9. Vette van 29—30 ct. p. pond; Lon- densche van 2325 ct. p. pond, zouters van 2727 1/2 ct. p. pond. alles levend met 2 pCt. korting, 589 magere varkens 3045 per stuk; 1446 biggen 1520; 3 runderen 350400; 28 nuchtere kalveren 1220; 1 gra9kalf: 57 schapen 2832; 47 bokken en geiten 38. alles per stuk. Handel alles matig. Kaasmarkt. Aanvoer 283 partijen. Prijzen le kw met rijksm. 4549, 2e kw. met rijksm. 3943, zware tot 51 Handel matig. Aanvoer 205 partijen eieren. Kippeneieren 68.50, eendeneieren 56.00 pet 100 st. Handel matig. Aanvoer 658 ponden boter Goeboler 0.90 1 00, weiboler 0.80—0.90 per pond Han del vlug. Coop Zuid-Holl. Eierenveiling. Aanvoer 19 600 kippeneieren Van 5860 K.G. 7.80 8.10. van 60—62 K.G. 8.10—8.40. van 62— 64 K.G. 8.308.60; bruine van 6065 K.G 7.908.60; kleine eieren 5.005.80;' eendeneieren 6.00 per 100 9tuks. 3—1 j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3