CHAUFFEUR PIRIN Ril GEMEENTEZAKEN. De voorzitter deelt nog mede, dat het gasverlies over 1929 5.1 pet. bedroeg. Waar in sommige plaatsen dit 10 pet. of meer is, slaat het bedrijf geen ongunstig figuur. Eerder was het verlies over 1928 ad 1.67 pet. abnormaal laag, en werd dit door bijzonder gunstige factoren veroorzaakt Omtrent de geraeenterekening rapporteert de heer v. d. Gugten. Het trok de aandacht van de commissie, dat niettegenstaande verschillende meeval lers, tot een bedrag van f. 17.887.50 het batig saldo slechts f. 3.095. De vraag rees bjj de commissie, of d& gemeente op deze wijze niet inteert, wat haar verontrustend voorkomt. Wethouder Schoneveld merkt op, dat met de meeste meevallers b\j het vaststellen van de begrooting reeds rekening werd ge houden," met twee, tot een bedrag ad f. 3.024 echter niet. Het batig saldo ad f. 3.095 toont dus aan, hoe zuiver geraamd is Wanneer men overigens direct over de meevallers beschikt heeft, on deze niet heeft gereserveerd, is dit geschied met volle be wustzijn, om in kwade tijden over een „potej" te beschikken, om verlastingverhooging te voorkomen. Do heer T. Kralt zet uitvoerig zijn be zwaren hiertegen uiteen, en blijft van mee- ming, dat hieruit blijkt een achteruitgang, die hij onrustbarend acht. Ci' voorstel van de commissies worden hierna alle rekeningen met algemeene stem- men vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, met ingang van 1 October a.s., tot vaste aanstelling van den gemeenteopz ebter, den heer J. v. Itcrson, thans tijdelijk. B. en W. stellen voor, een wijziging aan te brengen, in het besluit tot aangaan van eea geldleening voor de bestrating Vliet Z.Z., die minder heeft gekost, dan is ge raamd, terwijl er nog 28.000 steenen over ajjn, die elders zullen worden aangewend, vermoedelijk Vliet N.Z. De heer v. d. Gugten wijst op Oude Vlietweg en Schoolsteeg. De leening wordt thans inplaais van f. 8.850 af te lossen in 30 jaar, f. 8.000 af te lossen in 20 jaar. Het voorhiel wordt z.h.s. aahgenomen. B. en W. stellen voor, dat de vastrecht tarieven voor de electriciteit zullen worden gewjjzigd. In hoofdzaak komt de wijziging neer. op een verlaging bij toenemend ver bruik. Een vraag 'van den heer v. d. Gugten. of de commissie het niet heeft aangedurfd, de grondprijzen te verlagen, wordt ont kennend beantwoord. Na eenige bespreking wordt de voorge stelde wijziging z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde is thans wijziging van de installatievoorschriften. Omtrent enkele technische kwesties ver zoekt dr. Jonker nadere toelichting, die door den chef-monteur worden verstrekt. Uit de bespreking blijkt, dat verschor- ping van verschillende voorschriften nood zakelijk is, omdat blijkt dat door leeken. maai niet alleen door hen, maar ook door deskundigen, soms roekeloos wordt ver handeld, wat zeker te eeniger tijd slacht offers zal eischen. B. en W. zullen nog nader overwegen, wat hiertegen gedaan kan worden. De voorgestelde wijziging wordt z. h. s. goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan den heer Versteeg, onder wiens deskundige leiding de verbreeding van de Brouwerstraat, tot tevredenheid werd uitgevoerd, een gratifi catie van f. 50 te verleenen. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met 7—3 stemmen aangenomen Op voorstel van B. en W. werden hierna ver c" ill nie pe-sbengronIs'agsn v,s'g?l?gd Aan het eind der agenda gekomen, deelt de voorzitter mede, dat het urinoir aan de Langevaart is verwijderd. Door hen zal overwogen worden her plaatsing van een dergelijke inrichting, op dezelfde plaats of in dien omtrek. Voorts deelt de voorzitter mede, dat van de Woningbouwvereniging b ingekomen, j een verzoek om voorschot ad 109 pet. voor uitvoering van een bouwplan voor 16 één gezinswoningen ad f. 60.300. De voorzitter zegt, dat zoodra het be sluit lot verkoop van grond aan genoemde bouwvereeniging is goedgekeurd, B. en W. terzake een voorstel zullen doen. Rondvraag. De heer W. v. Tilburg ver zoekt dringend verbetering van den Noord- wijkerweg, die B. en W. toezeggen. Do heer v. d. Gugten zegt, dat zonder medeweten van den raad een trottoir is aangebracht aan den Voorhouterweg. Hij vraagt echter of ook aan de%overzijde daar van. niet tevens verbetering kan worden aan gebracht. met name in de afwatering van de sloot aldaar. De voorzitter zegt. dat dit minstens f. 1000 zal kosten, dat de begrooting daar voor niet toereikend is, en in ieder geval eerst een raming van de kosten moet wor den afgewacht. De zaak heeft overigens de aandacht van B. en W. De heer v. d. Gugten vraagt naar de wijzigine van straatnamen. Naar hij vernam gaan de bewoners van het Hofje accoord met -den naam Noordeinde en zouden zü rorzoeken, dien naam voortaan te mogen voeren. De voorzitter antwoordt, dat dit punt niet op de agenda voorkomt, omdat deze reeds zooveel onderwerpen bevatte. De heer K. v. Delft vraagt, of de heer A. de Mooü zjjn benoeming tot lid van de schattingscomm'ssie heeft aangenomen, waar op de voorzitter bevestigend kan antwoorden. Hierna werd de openbare vergadering ge sloten en ging de raad in geheime zitting. Mej. N. Maas. tijdelijk onderwijzeres aan de Koningin Wilhelminaschool alhier, is benoemd als onderwijzeres aan een Chr. school te Stellendam. SASSENHEIM. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Een heerlijke dag. Het is een loffelijke gewoonte geworden van de Oranje-Vereeniging om na het feest aan de inwoners van 65 jaar en ouder auto-rit aan te bieden. Het mooist van alles is dat dit uitstapje bekostigd wordt uit vrijwillige bijdragen en de benoodigde auto's met chauffeurs welwillend worden beschikbaar gesteld. Waren de vorige uitstapjes naar Deti Haag en Scheveningem en naar Schiphol en' Zandvoort geweest, thans was het doel van den tocht Amsterdam, alwaar oen bezoek aan Artis werd gebracht. Wat was er de laatste dagen naar de lucht gekeken en op den barometer getikt. Zou het regen worden 1 En al klaarde het af en toe wat op, Dinsdagmorgen was het weer zeker niet gunstig te noemen. Motregen en mis tig! Toch had het triestige weer geen in vloed op de stemming; zij die al meer. mee gegaan waren, herinnerden zich het prettige verloop van de vorige tochten 'en hun optimisme werkte uitstekend op de nieuwe deelnemers. Het weer heeft zich evenwel goed gehouden. Tegen 10* uur voTmde op de Beukenlaan zich een fille vatl 50 auto's waarin behalve het comité ruim 100 ouden van dagen wa ren gezeten. Was bij het opstellen veel publiek, ook de belangstelling langs den weg die gevolgd werd was zeer groot. Over Lisse werd door de Haarlemmermeer gere den naar Sloterdijk, alwaar de Motorbri gade der Amsterdamsche politie zich aan het hoofd stelde en voor een veilig ver keer zorgde. In Amsterdam zelf trok de stoet veel aandacht. Ongeveer 12 uur arriveerde men in Artis waar allereerst de inwendige menseh werd versterkt. Daarna was men tot halfvijf vrij in zijn doen en laten. Wat moeten wij van dit dwalen door Artis vermelden 1 We ge- looven dat alles in dien tijd niet bezichtigQ is kunnen worden. Het meest viel natuur lijk in den smaak de Apenkooi en de in Maart geboren Leeuwtjes. Voorts het paar Chimpansees die onder toezicht van een oppasser op het grasveld liepen en van een bord aten. (Een met een lepel). Ver der de Nijlpaarden en de Malcische Beer tjes en niet te vergeten de Olifanten. Te halfvijf vereenigde men zich aan den maaltijd. Hier bracht de oud-voorzitter der Ornnje-verceniging namens de deelnemers dank aan de bestuursleden en deelde mede dat de burgemeester hem verzocht had zijn leedwezen uit te spreken, dat hij wegens bijzondere omstandigheden heden verhin derd was. Hij hoopte evenwel het volgende jaar weer tegenwoordig te kunnen zijn. De voorzitter bracht dank aan den oud- voorzitter, want op diens initiatief is de eerste tocht ontworpen en volbracht. Nu loopt alles op rolletjes. Daar er in de zaal geen muziek aanwezig was werd een kwar tet gevormd, dat een vocaal concert gaf. Te zes uur werd de terugtocht aanvaard, en te 8 uur arriveerde men weer te Sas- senheim. Bij 'de Molenstraat wachtte ..Ciescendo" den stoet op. Onder vroolijkc •marschen trok men naar Huize ..Bernar dus" alwaar de stoet ontbonden werd. De belangstelling bij de terugkomst wr.a enorm. Niemand was thuis gebleven. Dank baar keerden de oudjes weder huiswaarts met het stellige voornemen een volgende maal wederom mee te gaan. De ondsle inwoonster overleden. De oudste inwoonster dezer gemeente, mevrouw A RoestVan der Voort is op bijna 94-jarigen leeftijd overleden Burgerlijke Stand. Geboreu: Johanna, d. v. W. van Digge len en J. P. van Velzen. Zacharias Jaco bus, z. v. S de Vries en A. de Jong. Johannes Berardus, z. v. G. C. Turk en W. M. Meeuwissen. OndertrouwdHendrik Hugo Los, 25 j. cn Prijna Ciggaar 23 j. Willem van Gerven, 23 j en Johanna Martina Antonia Lange- laan, 21 j. Arie Kroes 27 j. en Jacoba v, der Schrier 24 j. Gevestigd: G. W. A. Soede, Hoofdstraat 255, v. Amsterdam. Mej. M. M. Rotte veel, Oude-Havcn 1, v. Woerden. Mej O. van Bostelen. Floris Schoutenstlaat 5, v Anna Paulowna. A. Tukker en gezin, Hoofdstraat, v. Hillegom. F. Goossens en gezin, Hoofdstraat v. Ouder-Amstei. Vertrokken: C. B. Sassen en gezin, van J P. Gouverneurlaan 54. n. Anna Paulowna -- J. Boersma, v. Charbonlaan 18, n. Mid delburg. Ant. Hoogervorst en Anna Veldhoven, Lisse. GeborenNicolaas Theodorus, z. v. J. G Beugelsdijk en Th. C. van Meijgaarden. Christina Petronella Agatha, d. v. J. P. Dame en Ch. E. van Dijk. Gerardus Wil helmus, z. v. Jeroen Koelewijn en P. A. j van Schie. Marinus Adrianus, z. v. A Havenaar en F. Zoetendijk. Jan, z. v. H. C. Ruigrok en J. M. Borst. Vertrokken: A. J. Kraaijvanger, van Leidschevaart 2, n. Lichtenvoorde. L. J. Janse, v. Leidschevaart, n. Beverwijk. P. Floris v. Leidschevaart 2, n. Lich tenvoorde, St. Vincentiusgesticht. G. A. J. Schellings, v. Leidschevaart 2, naar Ara- sterdam, Haarlemmerdijk 81. H. A. v. d. Plas, v. Boerhaavcstraafc 3, n. Haarlem, De Clerqstr. 154. A. L. Steenvoorden, v. Tcylingorlaan64, n Noordwijkerhout, 's-Gravendamscheweg 45. Gevestigd: B. C. de Vos, Leidschevaart 2, v. Halsteren. L. Popp, Willem Bots- straat 6, van Dordrecht. B. J. A. Se vers, Hoofdstr. 17, v. Veghel. H. M. Vielen, Hoofdstr. 17, v. Apeldoorn. L. C. Trommelen, Leidschevaart 2, v. Zeven bergen. C. A. va nWerkhoven. Heeren laan 4. v. Noordwijk. J M. de Bruin, L.vaart 2, v. Alkemade. W. J. Monshou- wer, L.vaart 2, v. Amersfoort. J. A. M. van Eerden, L. va art 2, v. Arnhem. S. J. Rankee, L.vaart 2. v. Schagen. A. J. Westgeest, L.vaart 2, v. Wassenaar. P. J. J. Brouwer. L.vaart 2, v. Sneek. Fr. v. Hengsten, L.vaart 2, v. Deurne. J Ch. M. Biestra. L.vaart 2, v. Botter dam, Graaf Florisstraat 120. A. H. Ver- burgt, L.vaart 2, v. Eindhoven. Annasstr. 23: M. A. van der Hoek, L.vaart 2. v. Noordwijkerhout. 's-Gravendamscheweg. Maandagavond gaf de muziek- en zangvereeniging een uitvoering in 't plant soen. De nummers werden mooi uitgevoerd en hoewel er eenige regen viel, waren vele luisteraars op de been. WARMOND. Raadsagenda. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Donderdag 25 September a.s. des v.m. 10 uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: Notulen. Ingekomen stukken. School tandartsendienst. Opdracht Verificatiebu reau controleeren Gemeenterekening 1921». Voorloopige vaststelling Gemeenterekening 1929. Vaststelling gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1931. Wijzigng gemeentebe grooting 1930 zoomede goedkeuring te hou den af- en overschrijving. Vaststelling in structie voor den bode-concierge. Aankoop Politieboot. Wat verder ter tafel zal wor den gebracht; o.a. ruil grond Beugelsdijk Rond vraag. Naar ons wordt medegedeeld is door Z.D.H. monseigneur J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, een prijs beschik baar gesteld voor den te geven tooneelwed- strijd uitgaande van de onderafdeeling tooneel van den R.-K. Volksbond, afdeeling Warmond. Gevonden voorwerpenAls gevonden voorwerpen zijn ten Raadhuize aangegeven een portemonnaie, inhoudende eenig geld, zoomede een sleutelring bevattende een aantal kleine sleuteltjes. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. Koeleman geb. Zandber gen d. W. J. Onderwater geb Groene- weg d. M. C. Zonneveld geb. Van Oos ten z. C. J. Hoogeweg geb. Van der Zalm z. G J. M. de Vreede geb. Van Leeuwen z C. A. M. Lexmond geb Vink z. H. Granneman geb. Van Wis sen d. A. M. van de Sande geb. Van Winden d. Ondertrouwd: T. van der Veen en J. Bosbergen. H. W. Hevdt en M. A Dieben OverledenG. Hoogendorp m. 90 j. M. P. H. Waayer v. 18 m. F. J. Th. J. van Beuningen m. 3 ra. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. van den Berg geb. Schreu- ders z. P. J Koet geb. Van Veen z. -- E. M. van der Togt geb. Luyten z. N. B. Vonk geb. Van Geel z. Getrouwd: C. W. Vermeer en M. K. Verschoor. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. GehuwdC. Th. N. Huijts en H. M. Was senaar. Ondertrouwd: B J. v. d Ploeg alhier en Apolonia M. van Seggelen, Alkmaar. A de Groot en Alida C. Verweij, Noordwijk Vaststelling rekening 1929 Belastingtarieven. De gemeenleraad vergaderde onder voor zitterschap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig, behalve de heer J de Groot, die bericht van ver hindering had gezonden. Te ongeveer kwart j voor 10 opent de voorzitter de vergadering, I waarna de secretaris de notulen leest, die onveranderd worden goedgekeurd, j Hierna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, waarvan o.a. de vol gende voor kennisgeving worden aange nomen. Dankbetuiging van H.M. de Konin gin voor de telegrafische gelukwenschen, die zij ter gelegenheid van Haar 50slen ver jaardag van den burgemeester, namens de gemeente mocht ontvangen. Missives van j Ged. Stalen houdende toezending van div. goedgekeurde raadsbesluiten, waaronder dat tot aankoop van een stuk grond met huis en verdere opstallen aan den Hooge Rijndijk en tot het aangaan eener geldleening ad f.22000 tegen 4 3/4 pCt tot dekking der kosten. Voor kennisgeving word! eveneens aange nomen een verzoek van de Ned. Ver. tot be scherming van dieren om in de plaatselijke Bouw- en Woningverordening bepalingen op te nemen met betrekking tot de bescher ming van vee tegen brandgevaar. Ter visie worden gelegd voor de leden het jaarverslag van den keuringsdienst van Waren over 1929, alsmede de procesver balen van gedane kasopnemingen bij den gemeente-ontvanger en den administrateur van het waterleidingbedrijf. Aan den deur waarder bij de plaatselijke belastingen wordt evenals het vorig jaar op diens verzoek eene gratificatie verleend van f. 50. Deze ambte naar blijkt volgens B. en W. zoo goed zijn taak tl vervullen, dat er over het afgeloopen jaar geen achterstallige belasting meer is Hierna beschikt de Baad op een 5-tal ver zoeken om vermindering of ontheffing van schoolgeld, waarvan er 3 een gunstig re sultaat mogen boeken. Eveneens beschikt de Raad gunstig op een verzoek van mej. Zandvliet om. teruggave van vergunningsrecht, wegens vertrek uit de gemeente. Een bedrag van f. 22.50 zal haar gerestitueerd worden. In verband met een paar opmerkingen van Ged.. Staten wordt verder besloten, om wijziging te brengen, van administratieven aard, in het raadsbesluit, waarbij, ten be hoeve van aan A. van der Poel toebehoo- rende perceeten, overpad wordt gevestigd op een aan de gemeente ioebehoorend stuk grond bij de Schoulenbrug. Vervolgens besluit de Raad om de ge maakte winst op het water over 1929, groot f. 120 47 aan te wenden tot extra afschrij vingen op de bezittingen van het water leidingbedrijf. Daarna wordt overgegaan tot de voor loopige vaststelling van de rekening van 1929. waarvan de bedragen in de vorige vergadering werden genoemd en waarbij bleek dat er een batig slot is op den gewonen dienst van ruim f. 21000. De desbetreffende commissie van onderzoek rapporteerde dat ze geen aanmerkingen heeft te maken en adviseerde om de rekening vast te stellen, zooals B. en W. ze aanboden. Aldus besluit de Baad met algemeene stemmen, terwijl de wethouders zich van stemming onthou den. Aangeboden wordt vervolgens de begroo ting voor den dienst 1931, die sluit in den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven met f. 127096.46 en in den kapitaaldienst in ontvangsten met f. 20972.98; in uitgaven met f. 20707.47 en een batig saldo geeft van f. 265.51. De Baad stelt deze begrooting in handen eener commissie van onderzoek, waarin worden benoemd de heeren Jac. van Leeuwen Azn. G. van Leeuwen en J. C. Stadhouder. Conform de aangeboden ontwerpen stelt de Baad voorts vast eene verordening op de heffing van schoolgeld voor het openbaar vervolgonderwijs, alsmede de daarop be trekking hebbende rïivorderingsverordening. Tot hoofd van den vervolgcursus wordt benoemd de heer N. Roos, hoofd der open bare lagere school en tot onderwijzeres mej. H. Kruis, onderwijzeres aan die school. Eveneens wordt vastgesteld eene verorde ning op de heffing van bijdragen in de kosten van den ontsmettingsdienst, op grond van de Wel op de Besmettelijke ziekten, die eene dergelijke verordening voorschrijft. De heer Los kan er zich slecht mee vereenigen, dat personen die gedwongen worden om naar een ziekenbarak vervoerd te worden ook nog in de kosten daarvan moeten bij dragen. De heer de Graaf stelt voor om te pro testeeren en vestigt terloops even de aan dacht op het feit, dat bij de bestrijding van mond- en klauwzeer allerlei maatregelen worden voorgeschreven, doch dat de vee artsen zelf de ziekte verspreiden doordat ze op de markt de koeien stuk voor stuk bij den kop nemen om te onderzoeken of ze lijden aan genoemde ziekte. Hierna worden verordeningen vastgesteld zooal9 B. en W. ze hebben aangeboden. Het heffingstarief luidt als volgt: Bij een belastbaar inkomen van f. 1600 of meer, doch minder dan f.2000 20 pCt., bij f 2000 of meer doch minder dan f. 2500 •i'O pCt bij f. 2500 en meer doch minder dan f 3000 60 pCt.; bij f.3000 en meer doch minder dan f. 4000 80 pCt. en bij meer dan f. 4000 het volle bedrag. Hierna komt in behandeling een door een daartoe benoemde commissie ontworpen raadhuisplan, hetwelk beoogt het bijbouwen van een gedeelte dienstgebouw aan de lin kerzijde van het raadhuis en waarvan de kosten worden geraamd op f. 17000.Aan dit plan hebben B. en W. hunne goed keuring gehecht, tepwijl de heer Los in den breede nagaat hoe of dit plan is tot stand ge komen in overleg met de architecten Bik en Breedeveld te Leiden. Nadat nog eenigen tijd hierover is gediscussieerd besluit de Raad met 9 tegen 1 stem (de heer Sterrenburg) het plan aldus te doen uitvoeren, waartoe een blanco crediet wordt verleend aan B. en W. terwijl dit college wordt gemachtigd om bestek en voorwaarden van aanbesteding vast te stellen. Daarna besluit de Raad om de woning van den heer Noordman, wethouder, voor rekening der gemeente te doen aansluiten aan het telefoonnet, terwijl de voorzitter nog een paar vragen van de vorige vergadering beantwoordt. Van de rondvraag maakt alleen de heer Starrenburg gebruik, waarna de voorzitter deze vergadering te ongeveer elf uur sluit. Aanbesteding. Dinsdagmorgen werd ten gemeentehuize voor rekening der gemeente aanbesteed, onderhoudswerken aan de Schouten brug (perceel I) en idem aan de Bakkersbrug en Lagerbcrgbrug (perceel II). Ingeschreven werd als volgt: Erven Paardekooper f 1498 en f.1698; Chr. Kluijters f. 1995 en f 1445; E. Hulsbos f. 1994 en f. 1453,50; L J. Bos man f. 1804 en f. 1462A. H. Volleberg ƒ.2195 en f. 1620, en Nic. Overdevest f1326 en f. 1358. Deze aannemers wonen allen te Zoeterwoude, terwijl voorts nog een biljet was ingekomen van W. van Beek te Leiden voor f. 2095 en 1545. Door B. en W. is het werk gegund aan Nic. Overdevest te Zoeterwoude, zijnde de laagste inschrijver. Zilveren jubileum als wethouder. Zaterdag den 18den October a.s. hoopt de heer M. Th. Kompier, wonende in de Weipoort alhier, zijn zilveren jubileum te herdenken als wethouder dezer gemeente. Een paar jaar geleden heeft de heer K. onder groote belangstelling zijn 25-jarig raadlidmaatschap herdacht Voorts is de jubilaris vanaf de oprichting der Bóeren- Spaar- en Leenbank in deze gemeente voorzitter van den Taad van toezicht, ter wijl hij nog tal van andere functies in het openbare leven bekleedt, zooals lid der Prov. Zuivelcommissie; lid der Wildschadecom- missie, bestuurslid van het Wit-Gele Kruis, van den plaatselijken Land- en*Tuinbouw- bond, St. Vincentiusvereeniging en tal van andere vereenigingen. Ter gemeente-secretarie is wederom aangifte gedaan van een geval van mond en klauwzeer. Mej. van der H.. wonende Watertje alhier, kwam met haar rijwiel, door onbe kende oorzaak, in de naast het voetpad loo- pende vaart terecht en ging met fiets en al kopje onder. Een toevallig voorbij ko mende wielrijder kon de drenkelinge mot haar fiets weer op het droge helpen. Aanslaande Zondag wordt op het S. A. C -terrein aan den Schenkel weg een groote Sportdag gehouden, waarbij een muziekkorps de feestelijkheden zal opluis teren. RECLAME. .<as geregeld aan de grillen nel weer blootgesteld, m toch steeds op zijn post zijn.l Wij benijden hem .niet op| Zijn tochtig plekje, doch met| Aspirin-Tabletten beschermt| Ij zich tegen de gevolgen! k van ons wispelturig klimaat.! eenig op de wereld Let op dan oranje band on hat Bayarkruis. Prijs 75 ets. 037 i HUIS-VERHURING. In een voorstel van 27 Juni j.ï. b"elref-| fende de verlaging van de huur van het per ceel Heerenstraat No. 48 van f. 625 tot f. 500, deelden B. en W. mede. dat op de basis van den verminderden huurprijs ge tracht zou worden zoo spoedig mogelijk eea nieuwen huurder te vinden. Thans heeft zich als gegadigde voor de] huur van de woning aangemeld de heer C. ten Haken, alhier, die voornemens is in het perceel een winkel in visehwaren te ves tigen. STRAATWERKEN BIJ DE HAVENBRUG. Bij besluit van 17 October 1927 stelde del Raad de noodige gelden ter beschikking voorl het vernieuwen van de Groote Havenbrug! c a. In dit werk waren begrepen de on-l middellijk daaruit voortvloeiende straat-j werken op de aan de brug grenzende straat- gedeelten, derhalve het herstellen en, waar! noodig, verbeteren van de aanwezige kei-1 bestrating ter plaatse. De vraag rijst echter, I of het niet wenschelijk is, om in aansluiting! aan de totstandkoming van de nieuwe brug I thans over te gaan tot het aanbrengen van I een meer moderne bestrating op het Haven plein en het op de brug uitkomende gedeelte van de Haven. B. en W. meenen, met de Commissie van Fabricage, deze vraag bevestigend te m'oe- ten beantwoorden. H. i. toch behoort op deze uit verkeersoogpunt zeer belangrijke straatgedeelten een modern, aan de eischen van het verkeer "beantwoordend wegdek aanwezig te zijn, terwijl bij behoud van de bestaande bestrating, gezien het verkeer, a!- gehecle vernieuwing toch niet lang zal kun nen uitblijven. Voorts past een nieuwe be strating bij de nieuwe brug en bij de verbe tering van den Lagen Rijndijk, de omgeving van de Zijlpoort en de Haven, welke bin nenkort zal tot stand komen en het onmid dellijk aan de groote Havenbrug aanslui- I tende gedeelte niet omvat. Als wegdek komt voor de onderhavige ge deelten naar haar meening in aanmerking een bestrating van koperslakkeien met voeg- vulling. Tegen een asphaltdek zou overwe gend bezwaar beslaan. Het verdient aanbeveling, tegelijk met deze verbetering, op het Havenplein eenige voorzieningen te treffen met het oog op de regeling van het verkeer. Dit plein toch is een belangrijk verkeersknooppunt: uit niet minder dan 6 richtingen stroomt het verkeer daar samen. Ten einde een be vredigende regeling van het verkeer ter plaatse mogelijk te maken, zullen eenige verkeersheuvels met de noodige stoplijnen moeten worden aangebracht, terwijl voor de verkeersregeling op drukke uren een verkeersagent op het plein zal moeten wor den geposteerd, waarvoor een .standplaat* noodig is. Voorts is het wenschelijk, dat de tram sporen van het plein verdwijnen. Met de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Maatschappij is hieromtrent overleg ge pleegd, met het resultaat, dat deze maat schappij zich bereid heeft verklaard hier toe mede te werken, op voorwaarde, dat de daaruit voortvloeiende kosten voor reke ning van de gemc»nte komeD. Met de Com missie van Fabricage meenen B. en W., dat deze voorwaarde kan worden aanvaard. De koeten van een en ander zijn als volgt geraamd. De bestrating (met inbe grip van den trottoiraanleg) var» het Ha- vcnplein zal een uitgaaf vorderen van plm. f 12.500. die van het desbetreffende ge deelte Haven van plm. f. 7300, in het ge heel derhalve van f. 19.800. Zooals reeds is opgemerkt, waren in het ontwerp van de nieuwe Havenbrug begre pen eenige bestratingswerken, waarvoor van het voor de brug c.a. beschikbaar sre- stelde bedrag f. 6000 was gereserveerd. De thaais voorgestelde bestratingswerken zullen dus meer kosten plm. f. 13.800. Hier bij komt. dan nog een bedrag van plip- f. 13o0 voor de verkeersvoorzieningen op het Havenplein, terwijl het verwijderen van de tramsporen van het Havenplein een uitgave van f. 2400 zal vergen. EeD ge deelte van de voor dit laatste noodige werkzaamheden., van welk gedeelte de kos ten bedragen f 250. was reeds begrepen in het plan voor den bouw der nieuwe Haven brug, zoodat nog noodig is een bedrag van f. 2150 In totaal zal thans mitsdien beschikbaar gesteld moeten worden f. 13.SCO f. 1350 f. 2150 f. 17-300, welk bedrag B en W. zouden willen putten uit het Fonds voor Stadsverbetering, Werkversch. en andere Soc. Doeleinden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10