Huidverwondingen genezen altijd het vlugst met PUROL SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AUTO IN BEN MENSCHENMENIGTE Zaterdagavond heeft te Breslau een ern stig ongeluk plaats gehad, waarbij drie per sonen werden gedood. Op weg naar Oels reed een auto in een groote mcnschenmenigte. Daarbij weTd een trambeambte door de auto meegesleurd en gedood, terwijl zijn beide kinderen op slag werden gedood. De auto zou met gedoofde lichten hebben gereden. VISSCHERS VAARTUIG VERONGELUKT. Een groote visschersboot is Zaterdagmor gen in de haven van Casablanca bij hevigen storm tegen een havenhoofd geslagen, waar hij het ernstige lekkage opliep en zonk. Van de bemanning van 11 koppen, konden cr 3 zwemmend den oever bereiken. Het is ge lukt drie andere visschers met kustvaartui gen te redden. Vijf mannen, die zich in do kajuit bevonden, zijn verdronken. RAAB-KATSENSTEIN NIET VOORTVLUCHTIG. Het verhaal dat de bekende Duitsche vlieger Raab-Katsenstein, na aanzienlijke verduisteringen te hebben gepleegd, mct medeneming van constructieteekeningen en andere belangrijke documenten naar Ame rika gevlucht zou zijn, wordt door zijn advo caat tegengesproken. Raab is voor belang rijke zaken naar Amerika; de reiskosten worden bestreden uit middelen, welke der den hem verschaft hebben en hij heeft niet meer teekeningen en stukken meegenomen, dan voor deze onderhandelingen, over het beloop waarvan hij zijn maatschappij al verdere mededeelingen gedaan heeft, noo- dig zijn. RUSSISCHE STOOMBOOT VERNIELD. Volgens een bericht van den „Monlag" uit Moskou, is het 600 ton metende ss. „Schotsk" bij Kamtschatka door brand verwoest. Het vuur schijnt in de machine kamer ontstaan te zijn. Alle pogingen om het vuur te blusschen bleken vergeefs. Ten slotte ontstond nog een benzine-ontploffing waarop de bemanning te water sprong. Het aantal dooden is nog niet bekend. Zeven zwaargewonde leden der bemanning, die gered konden worden, zijn met gebroken ledematen naar een ziekenhuis overge bracht. Bovendien slaagde men er in nog 5 lichtgewonden te bergen. ATHLETIEK. io K.M. WEDSTRITD TE AMSTERDAM. Bij de gisteren te Amsterdam gehouden wedstrijden van den Amsterdamschen Korf balhond vond een wedstrijd plaats over 10 K.M. De uitslag was: 1. Baars Steineman (Pro Palria) tijd 34 min... 46.1 sec.; 2. M. Versteeg K.V.A.Z. tijd 36 min. 35 sec.; 3. Tooaenburg, A.V.A.C.; 4 Haagen, A.A.C. NATIONALE POLITIE-WEDSTRITDEN. Aan de nationale politie athletiek-wed- strijden te Utrecht welke morgen gehouden worden zal de L.P.S.V. deelnemen met de heeren Hollander op 800 meter hardloopen, van Es en Reijnders op 100 meter en Mar- schand op het nummer kogelstooten, ter wijl Reijnders nog aan het nummer ver springen zal deelnemen. BELGIETAPAN (Dames.) Successen van mej. Hitomi. Japan won te Brussel van België met 52 tegen 47 punten. Het weer was slecht Het regende hard. Mej. Hitomi, de bekende Ja- pansche athlete, won de 100 meter in 132/5 seconde, het discuswerpen met 29 m. 13 het speerwerpen met 37 m. 26, terwijl mej. Nakanishi de 80 meter hordenloop won in 12 4/5 sec. Mej. Watansbe sprong 5 m. 17 ver. Voorls legde Japan beslag op de 4 X 100 meter estafette in 53 2/5 sec. De Belgische dames zegevierden door mej. Petit in het kogelstooten met 9 meier 89. op de 200 meter met mej. Verschueren in 28 4/5 sec., met mej. Sfevens in het hoogspringen met 1 Meier 40 en met mej. Vandervelde op de 800 Meter in 2 min. 35. LAWN-TENNIS. NEDERLAND WINT DEN DAMES WEDSTRI ID TEGEN BELGIE. WIELRENNEN. MOESKOPS WINT VAN MICHARD. Op de Buffalo-baan te Parijs was Moes kops gisteren in voortretfelijken vorm. In de finale der eersten werd de Neder lander een vóór Michard op driekwart lengte en Faucheux. Finale der tweeden: 1 Mourand, 2 Ber- namini, 3 Piani. Finale der derden: 1 Kaufmann. SWIFT. In verband met het slechte weer en levens wegens slechte opkomst, werd de, 100 K.M. rit om het clubkampioenschap uitgesteld tot Zondag a.s. Er werd nu een 35 K.M. wedstrijd gereden, waarin J. Riethoven zich eerste wist te plaatsen in den tijd van 1 uur 13 min 17 s.; 2e. E. Sladek. 3. J. v Wezel, 4 A. v. Egmond B. Riethoven is het eenige juniOTlid ge weest. dat zich de moeite getroost heeft op te komen en in z'n eentje toch nog een 20 K.M. bij elkaar te trappen. Eindstand: 8—4. Te Breda hebben de Nederlandsche dame9 Zaterdag en gisteren legen België gespeeld. De uitslagen van Zaterdag zijn: Enkelspel: mej. Rollin Couquerque slaat mevr. Storms 61. 61; mej Canters slaat mej. Lhoest 61, 63. mej. Spit slaat mevr. Ittner 75, 75. verliest van mej. Mon- tulet 64, 57, 810; mej. Belzer slaat mej Montulet 97. 61. Dubbelspel: mej. Couquerque en mej. Can ters slaan mej, L/hoest en mevr. Storms 62. 64; mej. Spit en mej Jurrema ver liezen van mej. N'auts en mevr. Ittner 16, 3—6. Gisleren werd het tournooi beëindigd. Zie hier de uitslagen. Mevr. Ittner slaal mej. Belzer 26, 62, G1; Msj. Rollin Couquerque slaat mej. Lhoest 64*86; Mej. Canters slaat mevr. Storms 6—41. 63. Dames Dubbelspel, Mevr. Storms en mej. Lhoest slaan mej Spit en mej. Jurrema 61. 61; Mej. Rollin Couquerque en mej. Canters slaan mevr. Ittner en mej Nauta 6—1, 9—7. Nederland won dus met 8L GOLF. DUITSCHLAND SLAAT NEDERLAND. Hoewel het Duilsche team voor den goll- wedstrijd te Frankfurt tegen Nederland zon der Weyhaltsen speelde en daardoor ver zwakt was, behaalde het gisteren toch een 72-overwinning op de Hollandsehe goll- spelers, die met geschoolde oude krachten, maar niet met genoeg jonge leden speelden. Daarbij kwam dat de eersten beter het ter rein kenden. Reeds in den voormiddag waren de Hollandsehe spelers in de four somes in de minderheid. LimburgerSameek sloegen onze landgenoolen Delcourt en Jhr. Michiels. van Verduynen met 3 en 2, terwijl dr. Voss en de Leipziger Reichert van Van Leiden en Enthoven wonnen met 4 en 2. Slechts een punt kwam aan de Hollanders; Jhr, Snouck HurgronjeJhr. Calkoen won nen n.l. tegen NickelHemmers. In weerwil van den voorldurenden regen bleef de be langstelling bestaan. Jung Nickel, die aanvankelijk tegen Del court in de minderheid was, wist het later tot 6 en 6 te brengen. Limburger kwam uit tegen Jhr. Michiels van Verduynen; hij wist na een wisselval lig spel met 4 en 2 te winnen. Ook Sameek, die tegen Jhr. Snouck Hurgronje speelde, be haalde met 5 en 3 eon gemakkelijke over winning. Reichert kon zijn taaien tegenstan der Jhr. Calkoen met 6 en 5 slaan. De Leip ziger Voss moest zijn tegenstander Enthoven aanvankelijk als zijn meerdere erkennen, maar kwam len slotte tot een moeizaam be haalde overwinning, zoodat hel totaal resul taat 7 en 2 werd. Het viel op dat de jongere Duitsche spelers zich in den laatslen lijd aanzienlijk hebben verbeterd. „De Crt." DUIVENSPORT. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Chimay. Afstand 235 K.M. De vogels zijn gelost om 1 uur 4ö min. met sterken Zuidwester 9torm. Zij bereikten hun hokken als volgt: V. d. Vecht le, 9e. 17. 18e. Faber 2e. 8e, 10e. 14e 15e, 16e; Stoeke 3e, 4e, 5e 7e; Evgensleijn 6e; 20e; Wolters 11e. 12e, 13e: Dr eerste vogel werd geconstateerd om 3 uur 55 min. 28 sec. en de twintigste om 4.31.38. Een eereprijs geschonken door den heer Eygensteyn weid gewonnen door Faber met de 10e vogel. Hiermede behoort het vliegsoizoen van 1930 tot het- verleden. De kampioenschap pen werden behaald als volgt: Oude duiven korte afstand lot en met Creil- 1ste Stoeke; 2de Eygensteyn; 3de Faber. Jonge duiven: 1ste Stoeke; 2de Wol ters; 3de Monteba. Oude en Jonge duiven: lste v. d. Vecht; 2de Eygensteyn; 3de Faber. „DE TREKVOGEL". Wedvlucht vanaf Neulville (België), 179 K.M. Uitslag: J. Selier le. 7e; D. Klootwijk 2e, 3e; A. v. Polanen 4e; W. Kapaan Be, 11e; H. Wallaard 6e, 10e; G. v Dorp 8e: J. v. d. Moolen 9e; J. R. Smits 12e; R. Pet 13e; C. v. Roode, 14e, 15e. De eerste vogel geconstateerd te 1 u. 29 m. 33 sec. De laatste vogel te 2 u. 46 m. 33 sec. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (Alphen.) Wedvlucht vanaf Chimay met oude en jonge duiven. aJsland 232 K.M. De duiven werden vrijgelaten om 1.4ö en bereikten als volgt hun hokken: 1 P G. Borgers 3 uur 45 min. 32 sec.; 2 M. Mens 3.46.35; 3. idem 3 47.02 4. P. G. Borgers 3 48 05 5. M. Mens 3.48 48: 0. K van Donk 3.50.25-, 7. P G Borgers 3.50.32 8 K van Donk 3.54.31; 9. idem 3 56. 26; 10. U. Bauer 3.57.05. Eerste hokkampioen P. G Borgers met 435 punten; idem tweede M. Mens met 404 punlen; Eerste duifkampioen M. Mens met 147 punten; idem tweede P G. Borgers met 141 punten Door de postduiven-vereeniging „De Ge vleugelde Vrienden" zal op 12 en 13 De cember de 7de groote Nat. tentoonstelling worden gehouden. SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Om den wisselprijs van het Leidsch Dagblad. De derds partij van de match om 4 winstpunten lusschen W. Demmendal en G. Bosscha is remise geworden, zoodat de stand thans is: Demmendal Bosscha 2Ook deze partij nam, evenals de vorige twee speelavonden in beslag. Demmendal had deze partij kunnen winnen, doch koos in tijdnood niet de beste voortzetting. Het verloop der partij was aldus: Reli-opening. Wit: G. Bosscha, zwart W. Demmendal. 1. Pf3 b6, 2. b3 Lb7, 3. e3 Pt6, 4. Lb2 e6, 5. Le2 cö, 6. 0—0 Pc6, 7. d4 Le7, 8. c4 dó, 9 cdö: Pd5:, 10. dcó: Lf6, 11. Dd2 bc5:, 12 Tdl De7, 13. Pa3 Tad8, 14. Lb5 0-0, 15. De2 Pc3, 16. Pc3: Lc3 17. Tacl DfG, 18. Pbl Tdl 19. Tdl: Peó. 20. PeO: Leö„ 21. 14 LbS, 22. Pac-3 Td8, 23. Td8: Dd8:. 24. Ld3 Df6, 25. Dc2 gó, 26. Lh7:+ Kg7, 27. g3 gf4:, 28. g!4 Dalt, 29. Dhl Dc3, 30. Pc4 15, 31. Ddl Lc6?, zwant kon hier den looper nemen op h7, zijn koning komt la ter na eenige schaakzetten op 18 en wit staal verloren. 32. Kf2 DI6, 33. Dhö D17, 34. Dh4 Le8. 35. e4 Ie4:?, veel beter was hier Dh5 36. Le4: LI4 37. Dh7f KI8 38. D17:t Kf7: 39 h3 Kf6 40 KI3 Lc7 41. Ke3 Kg5 42. Lf3 LgG 43. Le4 Lló 4-4. Lfo: gf5: 45. Kf3 Kh4 46. Pe3 Kgó 47. h4t Kh4: 48. Pfó.f Kgó 49. Ke4 K16 50. Pe3 Ke6 51. Pc4 Lb8 62. Kd3 LI4 43. a-4 Kd5 54. Ph2 Le5 55. Pc4 L14 56 Pa3 a6 57. Pc4 Lgö 58. Pb2 L16 59. Pc-4 Lgö 60. Pa3 LI6 61. Pb Lg7 62. Pd2 Lcó 63. Pei Ld4 64. Pg3 Lfd 65. Pe2 Leo 66. Pgl Ld4 67. Pf3 L12 68. Pd2 Lgl 69. Pe4 remise. WINTERWEDSTRITD LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR". Op Maandag 6 October a.s zal de winter- wedstrijd in bovengenoemde club begin nen. Reeds 24 leden hebben hiervoor in geschreven. Deze zijn naar speelsterkte ge rangschikt in 4 groepen. In de hoogste groep zijn geplaatst: H. I. de Nie, W. F. Snieder, E. W. v. d. Burgh, P. J. v. d. Zeeuw, J. de Boer en J. Stol. RECLAME. 9i9n AARLANDERVEEN.. Naar wij vernemen, zal de heer Kuier uit Den Haag binnenkort voor de afd. Pa trimonium in de zaal van den heer Nic. Delfos een causerie houden over de nieuwe Ziektewet. o ALPHEN. Blcemverkoop Chr. Wijkverpleging. Woensdag a.s. zal de jaarlijksche Herfst- asler verkoop wederom worden gehouden ten bate van de Chr. Wijkverpleging. Na dere aanbeveling voor dit bijzondere liefde- weric in onze gemeente wat toch zeer zeker aller belangstelling en bijzondere steun verdient is zeer zeker overbodig. Op verzoek van de betrokken militaire autoriteiten te Nijmegen werd door de politie alhier Zaterdagmiddag aangehouden en naar Utrecht op transport gesteld onze plaatsge noot De R. Laatstgenoemde, die pas met groot verlof van herhalingsoefeningen was teruggekeerd, schijnt zijn strafregister nog nader te moeten zuiveren BOSKOOP. Baldadigheid. Door een bald-adigen schooljongen werd bij den schoenenhandelaar G. Koetsier, aan de Burg. Colijnstraal. een groole elraatklin- ker legen een winkelruit gegooid, met g?vo!g dat de zeer dikke spiegelruit totaal weid vernield. De 9chade bedraagt circa 100 gulden. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. GeborenPietertje, D. van J. van Laar en K. Oudsihoorn. Getrouwd: G. Ghr. Anker en C. de Graaf. Op Woensdag 24 Sept. a.s., des na middags te 1 uur zal er in het gebouw „Irene" gelegenheid zijn tot kostelooze in enting en herinenting. NIEUWKOOP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt qp Woens dag 24 September a.s., des voormiddags te 10 uur, in openbare vergadering bijeen. Punten 1. Ingekomen slukken en mededeelingen. 2. a. Voorstel tot het aangaan van een pegel ing met de 10 gemeenten betreflende den aanleg en de exploitatie eener gemeen schappelijke drinkwaterleiding en het in het leven roepen van een stichting tol dat doel. b. Borgstelling voor dc richtige betaling van rente en aflossing op den voel van art. III van bovenbedoelde regeling. c. Bij aanneming dezer voorstellen be noeming van 2 personen als leden van' het Algemeen Bestuur. 3. Benoeming van een hulpkeurmeesler wegens niet-aanneming van de benoeming door H. J. Woudstra. Nieuwe aanbeveling: No 1 C. A. de Keijzer en No. 2 A. J. de Haas te Noordeloos. 4. Wijziging van de begrooting. De vliegerwedstrijd voor de school gaande jeugd, welke bepaald was op Zater dag jjl., des nam. 2 uur. is wegens hel stormweder uitgesteld tot Zaterdag a.s. TER-AAR. De Tuinderij. Teneinde in den slechten toestand van de tuinderij verbetering te brengen, zjjn den laatsten tijd al heel wat middelen besproken en aangewend. Als een dier middelen die van plaatselijken aard zijn, wordt hier voor Ter Aar thans naar voren gebracht het cenlraliseeren der groentenveilingen. Hierin schijnt men thans, nevens de aanvrage om Regeeringssteun die op initiatief van onzen Burgemeester is gedaan, een aanmerkelijke verbetering te zien. Door het omzetten der 3 bestaande in een centrale veiling zal naar verwachting meer weerstand geboden kunnen worden en de dure exploitatie zal worden opgeheven. WADDINXVEEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Woens dag 24 Sept. a.s., nam. te 2 uur. in open bare vergadering bijeen. Punten 1. Verslag der vergadering van 30 Juili 1930 2. Ingekomen stukken en mededeelingen, om daarop zoo noodig le besluiten. 3. Benoeming van een onderwijzeres,, waarvoor wordt voorgedragen: mej. J. H. Boekboli (e Den Haag; mej. A. C. Hommes te Aippingedam en mej. N. F. Joosse te Mid delburg. 4. Benoeming van een bode-concierge. 5. Voorstel tot het geven van een vaste aanstelling aan den heer A M. Sampjonius als plaatselijk geneeskundige en schoolarts. 6. Voorstel lot uitbreiding van het perso neel der gasfabriek. 7. Benoeming van de diverse raadscom- missiën. 8. Voorstel tot verbetering van een wo ning aan de sluis en herziening van den huurprijs. 9. Credietverleening voor den bouw van een brandvrije archiefbergplaats. 10 Verzoek om in Bloemendaal gas te doen leveren door Gouda (Indien de machti gingen van Gouda en Leiden zijn ontvan gen). 11. Electrificalie van Akkeroord c.a. 12 Subsidie voor de vakteekenschool. 13. Gemeenterekening over 1929. 14. Rekeningen der bedrijven over 1929. 15. Credietverleening voor de huisnum mering in verband met de volkstelling. 16 Voorstel inzake de uitvoering der Be smettelijke Ziektenwet met betrekking tot de ziekenbarakken 17. Begrotingswijziging. Kind ernstig gewond. Aan de Zuidkade werd een kind van den heer N. ernstig aangereden door een motorrijder, geheel buiten diens schuld. De kleine werd op den weg geworpen en liep hoofdwonden op. Dr. Saipnlonius verleende medische hulp. Wagen te water. De koopman G. K. alhier geraakte in Bloemendaal met zijn wagen te water. Hij kon zichzelve redden, doch een groote partij koopwaren ging verloren. Als gevolg van het verlagen van de daar liggende bruggen zal de Zuidelijke dwarsweg en de Breedenweg in deze ge meente gedurende ongeveer een maand voor het verkeer afgesloten zijn. De heer v. H. viel met zijn rijwiel zóó ernstig, dat hij eenige hoofdwonden opliep en ter plaatse door een dokteT behandeld moest worden. AALSMEER. Kranige redding. De 7-jarige B. W. geraakte in de diepe Mach in es loot, in de nabijheid van de veiling „Bloemenlust". Aanvankelijk bemerkte nie mand het ongeluk en het knaapje was reeds •naar het midden van 't breede water afge dreven, toen juist de heer D. Sp., een em ployé van de veiling, passeerde, die den jeugdigen drenkeling opmerkte. Hij bedacht zic*h geen oogen'blik, sprong, nadat hij vlug zijn bovenkjeeding had uitgetrokken, te water en had het genoegen het kind van een wissen dood te redden. Een mooie leeftijd. Heden, Maandag, is de heer Kerker, ver pleegde in „Rustoord" alhier, 90 jaar. Het is de oudste van de verpleegden in deze in richting. Deze bijzondere dag zal wel niet ongemerkt voorbijgaan. HAARLEMMERMEER. Te water. Mej. B., die de rjjwielkunst blijkbaar nog niet al te goed verstond, had nabij Hoofd dorp bü het passeeren van een auto het ongeluk het stuur kwijt te raken en met fiets en al in het water terecht te komen. Een tweetal voorbijgangers zag het ongeluk gebeuren en slaagde er spoedig in. de juf frouw, die geheel met modder bedekt was, op het droge te brengen. Zjj werd door een der bewoners, bjj wien men haar van droge kleeren voorzag, per auto naar hare woning gebracht. HILLEGOM. Belangrijke rolschaatsenwedstrijden. Gedurende de volksfeesten alhier, oi Woensdag en Donderdag a.s. wordt ook eei hardrijderij op rolschaatsen gehouden, wel op Woensdagmiddag, op de van dei Endelaan. De belangrijkheid van deze hard] rtjderjj blijkt uit de namen der deelnemer; zijnde: T. Boot, Purmerend: J. P. de Konin;,, idem; K. de Koning, idem; J. Kos, Oud] karspel; C. Kos, idem J. Langendrjk. idem K. H. Mulder, Loppersum (Gr.); G. Mettes, Haarlem; S. de Vries, idem; S. Heiden IJsselmonde; J. Heiden, idem; A. J. Heidei Jnz., idem; T. Hooftman Jr., idem. Allei zijn lid van den Ned. Schaatsenrijdersbonc en zijn in Zwitserland getraind. Voorstellen aan den Raad. Door B en W. zal aan de Gemeenteraaf voorgesteld worden het tarief voor leiding wateT geleverd aan de industrie en aan groote gebouwen, te wijzigen. Ook zal voor gesteld worden de legeskosten voor muziek vergunningen een weinig te verlagen. Termak in de Pastoorslaan. In beginsel is besloten het leggen van pen Termak-wegbedekking in de Pastoorslaar op le dragen aan de N.V. Termak Maat schappij te Bus9um. Comité Ouden van Dagen. Door het comité, dat het uitstapje van Ouden van Dagen in auto's heeft georgani seerd, is besloten als zoodanig niet te ontbinden. Het comité blijft bestaan en za dus in het volgende jaar weer een auto ritje voor bejaarde menschen houden. Dg deelnemers aan den tocht en de auto eigenaars ook hebben er zooveel genoegen van beleefd, en de ingezetenen toonden een dusdanige algemeene instemming met hel mooie werk, dat het comité zich verplicht acht m 1931 weer zoo'n dag te houden. De eensgezinde samenwerking uit alle kringen is zeer gewaardeerd. De a.s. Volksfeesten. Met het oog op de volksfeesten, die hie Woensdag en Donderdag a.s. gehouden wor den, zijn door het Gemeentebestuur enkele maatregelen getroffen. Op beide dagen zijn de kantoren der ge gemeentediensten na 12 u. gesloten voor hei publiek, te weten Gemeente-secretarie, Gas en Waterbedrijf, Openbare Werken, Abat toir en Zweminrichting. De reinigingsdienst zal gedurende de beide feestdagen geen vuilnis bij de ingezetenen afhalen. De Burgemeester heeft bepaald, dat de café's om 1 uur 's nachts ontruimd moeten zijn. Het Postkantoor sluit den postdienst op Donderdagmiddag om 2 uur. De derde brief- postbestelling en de tweede pakketpost bestelling zullen dien dag niet uitgevoerd worden. Het programma der feesten bevat de vol gende voornaamste nummers: Woensdagmorgen 9 tot 12 uur turfrapen, zakloopen, plankrijden, en 'hardloopen. Woensdagmiddag van 25 uur turnen, tonkneppelen, en touwtrekken. Dien zelfden middag wordt er op de van den Endelaan door bekende schaatsenrijders een hard rijderij op rolschaatsen gehouden. Woensdagavond om 9 uur zal een groot vuurwerk afgestoken worden. Donderdag morgen om 9 uur al begint een optocht van versierde autopeds, vliegende hollanders, kinderwagens, karretjes enz., in de Prins Hendrikstraat. De harddraverij der Vereeniging. die dit jaar het 25-jarig bestaan herdenkt, begint om half twee uur op de Van den Endelaan. Er zijn hooge prijzen uitgeloofd, ter gelegen heid van 'het 25-jarig bestaan. Er mogen vele paarden verwacht worden. De spelen worden uitgevoerd op het ter- rem naast de Zweminrichting, waar ook de kermisvermakelijkheden te vinden zijn. KATWIJK. Be Najaars-Schietwedstrijden. Zaterdag 1.1. was het de eerste dag der groote najaarswedstrijd van de Katwijksche Burgerwacht,'de z.g. „Trousselot' -wedstnjd. De wedstrijd werd den eersten dag niet begunstigd door mooi weer, het woei fel aan de schietbanen en vooral bij de staande series speelde de wind de schutters nogal parten. Er werd geschoten op schijf B.W. een serie knielend, een serie liggend en een serie staand. Vooral de staande serie gaf nogal wisselvallige uitkomsten, door den sterken wind. Het was niettemin een zeer geanimeerde middag. De uitkomsten waren als volgt voor deze eerste 3 series. Klasse 1. C. v. Leeuwen met 127 punten. 2. F. Schaap 120 p.. 3. R. Trousselot 118 p.. Ant. Ingwersen 115 p., 5. Ghr. J. Minnee 115 p, 6. Jac. Meijer 113 p., 7. A. Slinger land 111 p., 8. P. Slingerland 110 p.. 9 J- Slingerland 10S p., 10. Jac. Bloot 106 p.. 11- J. de Kreek 10-4 p.. 12. L. J. v. d Valk 102 P- In B.: No t. S. Minnee 116 p.: 2 B Duh- belaar 113 p., 3. H. v. Leeuwen 111 P- Cor Hoek 110 p 5. H. de Boer 107 p.. 6. D Nasveld 107 p.. 7. J. Dubbelaar 104 p., 3. J- Duivenbode 102 p., 9. M. v. d. Oever 96 P- 10. P. Varkevisser 86 p. Klasse C.: No. 1. Jac. Impthoorn 100 P- 2 A. Haasnoot 99 p.. 3. Nic. Schuitemaker 93 p. 4 A. Rijsdam 91 p. 5. T. Impthoorn 90 p.. 6. W. A Rijken 89 p.. 7. W. van Leeuwen 86 p.. 8 Nic. Oudshoorn 30 P- Volgende week Zaterdag heeft de e*n wedstrijd plaats.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6