lste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 22 September 1930 Tweede Blad No. 21631 GEMENGD NIEUWS. DE NIEUWE HANGAR van de „Eerste Ned.Zweefclub" is Zaterdag bij Noordwijkerhout TOT DIRECTEUR VAN DE HOOGERE MARINE KRIJGSSCHOOL te Den Haag is benoemd de kapitein-luitenant ter zee J. T. Fiirstner, als opvolger van kap.-lnitenant ter zee J. van Reede DE DAMESTENNISWEDSTRIJDEN HOLLAND—BEL- GIE zijn gisteren, ondanks h et slechte weer te Breda ge speeld. Mej. Roilin Oouquer que (Ned. Kampioene) in af wachting van dc Service. meis je door een auto gegrepen. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond, omstreeks 9 uur, is op de avabrug te 's Gravenhage een ernstig on- eluk gebeurd. Een, ongeveer twintig-jarig ieisje, werd door een auto aangereden en ekwam zoodanige verwondingen, dat zij ort daarop is overleden. Volgens voorloopige getuigenverklaringen )u de chauffeur van de auto aan het leisje, dat per fiets was, geen voorrang ebben verleend. De identiteit van het slachtoffer is nog iet vastgesteld. o motorboot op de theems omgeslagen. Vier Nederlanders verdronken. Een V.D.-bericht uit Londen meldt: De Nederlandsche motorboot „Foxholl", it Groningen, is aan de monding van de fbeems omgeslagen. Van de opvarenden 'ijn de schipper, Lammers, diens vrouw id hun tweejarig kind, alsmede een ma- roos door verdrinking om het leven ge- lomen. Twee leden der bemanning, de Ne. krlander Koch en Söhhiten werden door visschersboot Notre Dame des Ar- knts", uit Boulogne, gered drie huizen afgebrand. De benadeelden slechts gedeeltelijk verzekerd. Een felle brand heeft te Valkenswaard -ie perceelen in de asch gelegd. De brand 'erd ontdekt in een houten loods, waar ^ee vrachtauto's gestald waren. In min- dan geen tijd waren zij geheel in vlam- opgegaan Het vuur deelde zich daarop 2ede aan twee steenen huizen, eigendom rjn J. de Louw en bewoond door twee ge inen. Ook deze huizei. brandden tot den ?°nd toe af en slech een klein gedeelte het huisraad kon gered worden. De 'jfzaak is onbekend: verzekering dekt hechts gedeeltelijk de schade. tegen een auto gereden. Zaterdagmiddag had op den Amster- damschenweg tussohen Ede en De Klomp een ernstige aanrijding plaats, die den heer Klappers uit Blaricum het leven kost te. Van de richting Ede kwam de heer v. d. Z. uit Bilthoven per auto aanrijden, toen een wielrijder uit een zijweg naderde. Lüt vrees dezen aan te rijden, remde de heer v. d. Z. te sterk, waardoor zijn wie len geblokkeerd werden. De auto slipte dientengevolge rechts tegen een boom en schoof vervolgens naar de linkerzijde van den weg juist toen de heer Klappers van de tegenovergestelde richting op een mo torfiets kwam aarrijden. Ofschoon de heer v. d. Z. zijn stuur nog omgooide kon hij niet verhoeden, dat de heer Klappers met vaart tegen zijn auto reed. Met verbrijzel den schedel werd het slachtoffer op gen O men. Hij moet terstond dood geweest zijn. De heer v. d. Z. bekwam zelf geen letsel, zijn auto werd zwaar beschadigd, zegt de „Tel." o een sleepboot lek gestooten. Eergisteravond is te Amsterdam de sleep boot „Henriette Goedkoop" van de firma Gebr. Goedkoop bij het verleenen van sleep boothulp aan het van de Javakade ver trekkende s.s. „Cassel" van den Nord- deutschen Lloyd, door den sterken wind naar den schroef van dit schip gedreven, waardoor aan de voorpiek van de „Hen riette Goedkoop" zoodanig schade ontstond, dat deze vol water liep. De bemanning van de sleepboot maakte dadelijk de trossen los, waarna de „Henriette Goedkoop" het Y over stak en meerde bij eenige lichters, welke ligplaats hebben voor de Handelskade. Een aantal schippers slaagde er in een zeil on der de sleepboot te trekken, ten einde ver der indringen van het water te voorkomen Men trachtte hierna met de pompen het water te verwijderen; dit gelukte echter eerst, toen van de inmiddels te hulp geko men sleepboot „Antoinette Goedkoop" de pompinstallatie in werking werd gesteld. De beschadigde boot werd vervolgens langs zij de „Antoinette Goedkoop" stevig vast gemaakt en zoo naar de dokken van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij ge sleept dat de kiel over het midden geheel was doorgesneden De reparatie zal bij do E. D. M geschieden. Een dergelijk sleep bootongeval is tot nu toe in de Amsterdam sche haven niet voorgekomen, door electrische.n stroom gedood. Zaterdagmorgen geraakte het 11-jarig zoontje van P. G. Schabbing te Breezand op het erf der woning, gezeten op een ixy wiel, verward in een der draden van de huisaansluiting van het elcctrisch net welke draad was los geraakt. Het duurde eenigen tijd voor de jongen kon worden bevrijd. Toen bleek dat hij reeds door den stroom was gedood. rouwkoets te water- Eergistermorgen te ongeveer half elf is te Amsterdam een met twee paarden be spannen rouwkoets in het water van de Lauriergracht terecht gekomen. Het onge val, dat plaats vond door het schrikken van een der paarden, geschiedde vóór perceel 8, even voor de passagiers zouden instappen. De koetsier kon bijtijds van het rijtuig springen. De paarden zijn met den kraan- wagen van de brandweer op het droge ge bracht kort daarna is ook de koets, die tusschen een schuit en den wal was blij ven hangen, opgehaald. Q Amateur-tuinier tot zijn vrouw„Wie zou nu toch aan de buren verteld hebben dat ik een splinternieuwe grasmaaier ge kocht heb V' (Humorist). BU1TENLANDSCH GEMENGD. storm. Boven het Kanaal woedde een hevige storm. Talrijke schepen zonden noodsigna len uit Het 4950 ton metende stoomschip „Um- berlei-gh" is bij Plymouth van den anker- boei losgeslagen en op het strand gedreven. Bij Portland is een Fransche 9ohoeneT gestrand. Een van het vasteland komend vliegtuig bereikte slechts met groote moeite het vlieg veld Lympne. Het luchtverkeer wend geheel geslaakt. Ook het mailverkeer over het Kanaal is ernstig vertraagd. Aan de kusten werd groote. schade aan gericht. In de buurt van Southampton is het water over den zeedijk gespoeld en richtte groote schade aan op een feestterrein. Aan de Noord-Fransche kust woedde de storm zóó hevig, dat het niet mogelijk was assistentie te verleenen aan de talrijke sche pen, welke in nood verkeerden. De „Auroch", een reddingsboot uit Brest, welke was uitgevaren om een Zuid-Slavisch stoomschip hulp te verleenen. moest halver wege terugkeeren, daar een man over boord was geslagen en het ruim bijna geheel was ondergeloopen Ter hoogte van kaap Saint Nazaire ge raakten de bunkerkolen van een trawler in brand. Het vuur deelde zich aan het ge- heele schip mede, dat ten slotte op het strand werd gedreven. De uit vijf mannen bestaande equipage kon worden gered. een inbraak in het museum van het lateraan Naar uit Rome wordt gemeld, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een brutale diefstal gepleegd in het museum van het Lateraan. De daders, die precies de waarde van bun buit gekend moeten hebben, zijn langs den zijgevel van het paleis omhoog geklommen en zoo terecht gekomen in de zalen nabij de historische zaal, waarin ver leden jaar het verdrag van het Lateraan tus schen Italië en het Vaticaan geteekend is Kostbare stukken zijn hun in handen geval len, die zij, naar men denkt, in het buiten land van de hand zullen trachten te doen Er zijn reeds achttien menschen aangehou den en men hoopt ook spoedig den aan stichter tot den inbraak in handen te krijgen. de brand te amoeneburg. De brand m de chemische fabriek te Ajnoeneburg heeft een oppervlakte van on geveer 3000 vlerk, meter totaal vernield. Vier loodsen en een timmermanswerkplaats zijn uitgebrand, terwijl duizenden vaten hars in vlammen opgingen, re schade wordt geschat op een millioen mailc. In de omgeving werd ae lucht door de rookwolken zóó donkTer, crai liet electrisch licht moest worden aangestoken. De brandweer moest zich beperken tot het beschermen van de omgevi-X- o ernstig tramongeluk te nice. Te Nice heeft een' ernstig tramongeluk plaats gehad, waarbij ongeveer 20 perso nen, deels zwaar, werden gewond. Veertien gewonden moesten naar 't ziekenhuis wor den overgebracht. Het ongehik heeft zich af gespeeld op het baanvak St. JeanCap Fer- rat. De dichlbezette tram derailleerde met groote vaart op een afloopenden weg, botste tegen een huis en sloeg om. o roofovervallen. Een Berlijnsch houtkoopman beleefdo een avontuur, dat op een film-episode lijkt. Tusschen drie en vier uur 's nachts werd hij wakker door lawaai in zijn slaapkamer. Hij stak het licht aan, om drie revolvers op zien gericht te zien. Onder bedreiging hiermede werd hij ge prest op te staan en mee te gaan naar de brandkast en die te openen. Om te voorko men, dat alarm gemaakt werd, moest ook zijn vrouw meegaan. Ten overvloede had den de roovers nog de telefoonverbindingen verbroken. Daar de koopman een groot huis bewoont, hoorde niemand van het personeel iets van het geval. De drie heeren namen ai het geld en de sieraden mee en verdwenen. Toen het echtpaar er in slaagde, in een naburig huis het overval commando op te bellen, was al zooveel tijd verloopen, dat geen spoor van de roovers Ie vinden was. Drie met revolvers gewapende individuen deden een inval in de kantoren van het station van BaTking in de Londensche ban- lieu. Ze hielden met hun revolvers de twee bedienden in bedwang, bonden hen en gin gen en met een aanzienlijke hoeveelheid bankbiljetten van door. HET MILLIOENENPLAiN. Te Naarden is Zaterdag do algemeene waarin het groote millioenenplan, de verkoop van gronden aan ■belangstelling naar vergadering gehouden van „Stad en Landè van Gooiland", Rijk en Gemeenten werd behandeld. Do erfgooiers luisteren mei de besprekingen. TIJDENS DE EXCURSIE van de Ned. Pomologische Vereeniging is Zaterdag eo> demonstratie gegeven met een motorsproei machine ten gebruike van de ziekte-bestrij ding in de ooftteelt.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5