OM HET DEGENKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. U. V. s. II—QUICK II 2—3. In een preüigen wedstrijd heeft U. V. S. van de Quick-reserves verloren. U. V. S. had voor de rust het voordeel van den ster ken wind en was daardoor in de meerder heid, zonder dat haar voorhoede bijzonder gevaarlijk werd. Quick was met haar snelle aanvallen gevaarlijker. Toch scoorden de blauw-witlen het eersfe doelpunt toen Ger- tenaar op den rechtervleugel den bal goed kreeg aangegeven, waarna hij met een hard schot den Quick-doelman passeerde. Veel plezier genoten de U. V. S.-reserves niet van dezen voorsprong, want even later maakte de midvoor der Haantjes uit een pracht voorzet van rechts gelijk. 11. Hoe wel U V. S. sterker bleef, kwam toch een doelpunt aarf de andere zijde, toen de Haag- sche midvoor er in zijn eentje tusschen uit trok en Ouwehand onhoudbaar passeerde Rust 1—2. Met goede voornemens begonnen beide ploegen aan de tweede helft. U. V. S. was aanvankelijk weer de sterkste en na tien minuten had van Dort met een tam schot succes. 2—2. Quick pakte toen de zaken wat flinker aan, waardoor de blauw-wilten werden teruggedrongen. Met een hard schot, dat Ouwehand liet glippen, hernamen de Hagenaars de leiding en het zag er naar uit dat U. V. S. ging verliezen; een regenbui bracht echteT verandering, want na een tien minuten gestaakt te hebben, werd het spel hervat, waarna de thuisclub niet meer voor het Quick-doel weg geweest is. Arbouw schoot eenmaal in vrije positie over en een fraai schot van den Daas werd door een der Haagsche backs met de handen uit het doel gewerkt, wat den scheidsrechter ont ging. Het einde van dezen door beide par tijen fair gespeetden wedstrijd kwam met een 3—2 overwinning voor Quick. Scheidsrechter Bezemer had een gemakkelijke laak. OUICK BOYS (Katwijk) I— RITNSBURGSCHE BOYS I. Zaterdagmiddag speelde Rijnsburgsche Boys I haar eersten competitiewedstrijd in dit seizoen, welke met 1 punt verschil door haar werd verloren. Het veld was best be speelbaar, toen scheidsrechter Honsbeek be ginnen blies. Rijnsburgsche Boys speelde met den ster ken wind in den rug en was al spoedig in den aanval. Het eerste doelpunt kwam, toen van Iterson prachtig voorzette en A. v. d. Vijver den bal ineens in het net knalde. De geelzwarten bleven in de meerderheid en het. duurde niet lang, of A. Ravensbergen zorgde voor doelpunt no. 2. Hierna maakte Quick-Boys een verdiend tegenpunt. Toen kwam Rijnsburgsche Boys weer opzetten en C. Hogewoning maakte no. 3, terwijl de zelfde speler even later, op keurige wijze den stand op 41 bracht. Quick Boys zwoegde, maar de achterhoede en de middenlinic van Rijnsburgsche Boys waren onverbiddelijk. Na de rust kwam Quick Boys geweldig opzetten en bracht den stand met eenigo mooie doelpunten spoedig op 44. Vervol gens werd het 54 en 6—4 voor Quick Boys. Kort voor het einde kreeg Quick Boys een penalty tegen zich, die door aanvoer der van Duijn onhoudbaar ingeschoten werd Einde 65 voor Quick Boys. In de pauze werd de nieuw gebouwde can tine in gebruik genomen. D.V.S. II—LUGDUNUM II 3—1. Lugdunum heeft den sterken wind eerst in den rug, en is dan ook meest in den aan val. Schitterende scoringskansen worden hopeloos 'genegeerd, terwijl daarenboven keeper Baart, de situatie bezocht. Nadat voor een geweldige plasregen is gestaakt, komt D.V.S. iets in den aanval en 5 min. voor de rust opent de Water de score 10. Uit een voorzet van links scoort de Water na de rust opnieuw voor D.V.S. door keu rig in te koppen, 20. Spoedig daarop is het D.V.S. rechtsbuiten die den stand op 30 breng!. Eindelijk gelukt het Lugd. een tegenpunt te maken, 31. Als de groen- witlen dan een penalty krijgen is er van een uitslag nog niets te zeggen. De straf schop wordt echter hopeloos gemist. Het verdere verloop gaat dan gelijk op, en het eind brengt een 31 overwinning voor de groen-rwarten. Scheidsrechter Gordijn floot uitstekend. R.C.L. II-LEIDSCHE BOYS II i-i. Direct pakken de Boys goed aan, maar voor het doel zijn ze de kluts geheel kwijt. Na een kwartier spelens werkt de thuisclub zich eenigszins los, maar door pingelen gaan eenige goede kansen verloren. Eenige oogen- blikken voor de rust krijgt Veldhuizen den bal goed aangegeven en hij lost een schot, dat in het doèl verdwijnt. 01. Na de thee pakt de thuisclub flink aan, maar succes blijft nog uit. Eindelijk worden de gasten zoo voor het doel terug gedrongen, dal één der spelers den bal maar weg slaat. De straf schop wordt in een doelpunt omgezet. 11. Eenigen tijd later hetzelfde geval, maar de keeper stopt den bal. Wederzijdsche aan vallen volgen, maar doelpunten blijven uit. Einde 1—1. Scheidsrechter Graafmans leidde tot aller genoegen. U. V. S. VI—T. O. N. A. III 8—1. De U. V. S.-juniores zetten het seizoen goed in met een groote overwinning op het derde elftal van T. O. N. A. Voor rust was U V. S. veel sterker en spoedig hadden de blauw-witten een 50 voorsprong, met welken stand de rust inging. Na de rust ver kleinden de gasten den achterstand, waarna U. V. S. na goed werk van Th. Hofstra den stand op 81 btacht. De leiding was goed. OM DEN ZILVEREN BAL. Feyenoord slaat Sparta met 20. Het Zilveren voetbaltournooi behoort weer tot het verleden. Het is ook dit jaa.r weer volkomen geslaagd. De eindstrijd ging dit maal tusschen 2 Rotterdamsche elftallen, n.l. Sparta en Feyenoord. Onder enorme belangstelling geeft scheids rechter Tromp om goed half drie het sein voor den aanvang. Sparta trapt af, doch Feyenoord neemt direct den aanval over en geruimen tijd blijven de rood-witten domi- neeren. Dan wordt Feijenoord iets gevaar lijker voor het doel. Bij een aanval van Sparla ontkomt het doel van Feijenoord op gelukkige wijze aan een doorboring als iergevc-r zich door de vijandelijke verde diging heen wringt en zijn schot tegen de bovenlat belandt. Even later scheert een hard schot van Van der Berg juist de lat. Aan den anderen kant ondergaat het schot van Barendregt hetzelfde lot. Het blijft in- lusschen een aardigen strijd met dikwijis goede spelmomenten. Sparta komt dan sterk in de meerderheid en het doel van Feijenoord verkeert herhaaldelijk in gevaar. Eenmaal gaal een kopbal van Viergever juist naast. Even voor de rust volgt een aanval van Feijenoord. Berg plaatst het leder scherp voor den doelmond en Barendregt geeft met een pracht kopbal Feijenoord de leiding (0-1) met welken sland de rust ingaat. Ook in de tweede helft werpen beide ploe gen zich wederom enthousiast in den strijd. De eerste aanvallen zijn voor Sparta doch als Feijenoord plotseling een tegenaanval op touw zet, is het Burg die met een goed ge plaatst schot den voorsprong vergroot (02). Sparla laat zich door dezen achterstand niet ontmoedigen en valt goed gesteund door haar middenlinie, waarin van den Berg uitblinkt, telkens krachtdadig aan. Uit een van deze aanvallen laat van der Maas een ingezon den bal uit zijn handen vallen, waardoor Formenoy gelegenheid krijgt het leder in het net te werken. Dit doelpunt wordt echter wegens buitenspel niet toegekend. Sparla doet dan eenige wanhopige pogingen om althans de eer te redden, doch zij kan het tegen het technisch beter spelende Feijenoord niet bolwerken, zoodat het einde komt met 20 voor Feijenoord. KEEPER DE BOER (ATAX) SPEELT NIET MEER. De Ajax-doelman Jan de Boer die reeds meermalen het voornemen te kennen had gegeven niet meer te zullen uitkomen, we gens verschillende bezwaren, heeft thans definitief zijn plaats afgestaan en wel aan Bcnneveld van het tweede elftal. Indien De Boer niet meer op z'n genomen beslissing terug komt, verliest Ajax niet al leen een uitstekende doelwachter, maar het Nederlandsche voetbal een kracht, die steeds in aanmerking kwam voor internationale en 9emi-internationale wedstrijden zegt het Hbld. De Boer heeft een fraaien „staat van dienst" achter zich, verdedigde verschillende malen het doel van het Nederlandsch elftal en was voor talrijke internationale wed strijden als reserve uitgenoodigd. Bij het publiek was De Boer een geziene en popu lair figuur, waartoe z'n immer bezadigd op treden niet weinig toe bijdroeg. POLITIE—DE POST- Morgen speelt L.P.S.V. II tegen De Post op het terrein achter Pomona; aanvang 10 uur voorm. BELGIE—TS JECHO-SLO WA KI TE 2—3. Gisteren vond te Antwerpen de landen- wedstrijd BelgiëTsjecho-Slowakije plaats. Met rust leidden de Tsjechen met 31; de eindstand was 32 voor Tsjechoslowakije. DE ENGELSCHE WEDSTRITDEN De uitslagen der voor de Engelsche Lea gue gespeelde wedstrijden zijn in de eerste klasse- ArsenalLeicester City 41 Aston VillaLiverpool 42 Blanckburn R.Sunderland 30 BlackpoolLeeds United 28 ChelseaBolton W70 Derby CountyGrimsby T..1l Huddersfield T.Middlesbrough 02 Manchesier C.Sheffield U20 Newcastle U.West Ham U44 PortsmouthBirmingham 22 Sheffield W.Manchester U23 En in de tweede klassse: BarnsleyOldham A01 BradfordPreston N. E22 Bristol CityCharlton A23 BuryWest Bromwich A02 Cardiff CityBradford City21 Ever IonPort Vale 12 MilhrallNottingham F35 PlymouthSwansea T100 ReadingSouthampton 11 StokeTottenham H21 WolverhamptonBurnley 24 WATERPOLO. A. Z. DEGRADEERT NAAR DË TWEEDE KLASSE. Gisteren werd gespeeld de polowedstrijd A.Z legen Gouda, die m een gelijk spel eindigde (33). De Amsterdamsche Zwem- club degradeert nu naar de tweede klasse. Gouda heeft wegens een onrechtmatig toe gekende strafschop aan A. Z. een protest ingediend. Deelnemers en officials van het schermlournooi om 'het degenkampioenschap van Leiden; van links naar rechts, zittend: Vaiï Duuren, Gijsberti Hodenpijl (organisator), Schepers (kampioen), Joosten (hoofdsecondant) en Bruins, staande: de Boer, Beer: Stapel, Van Eysinga, Stelwagen en Swaan. De le luitenant J. D. Schepers wint den titel. Na een spannenden strijd, die tot bijna het laatste onzeker is gebleven, heeft de le lui tenant J. D. Schepers Zaterdagmiddag het Leidsche schermkampioenschap op degen gewonnen! Het aantal deelnemers was dit maal vrij klein (10), terwijl één van hen bovendien nog moest uitvallen wegens een blessuur (De Jager), maar de organisator dezer wedstrijden, de altijd actieve heer Gijsberti Hodenpijl, had in ieder geval de voldoening dat hier de beste Leidsche degen- schermers bijeen waien, zoodat op goede sport mocht worden gerekend. Welnu, hier aan is ten volle voldaan! De schermsport hier ter stede is tegenwoordig op een zeer behoorlijk peil en het prettige daarbij is dat zich dit niet bepaalt tot een uiterst kleine groep van personen, doch zich over een be trekkelijk groote linie uitstrekt. Zoo weinig ontloopen verschillende schermers elkaar in kracht dat er Zaterdag niet min der dan vier personen favoriet waren voor den titel, terwijl de uilslag later nog eens ten overvloede heeft aangetoond dat hun prestaties op vrijwel gelijke waarde moeten worden geschat. Waannede wij dan niets willen afdoen aan de zeer verdienstelijke verrichting van luitenant Schepers om dit enerveerende tóürnooi als eerste te be ëindigen! In den aanvang heeft het er eenigen tijd op geleken dat de beslissing zou vallen tus schen Bruins, Van Duuren (die verleden jaar den titel won) en Stapel. Immers Sche pers, die mede favoriet was, begon met zijn eerste partij tegen Swaan le verliezen, ter wijl zijn kansen nog meer daalden toen hij kort daarna sneuvelde tegen Bruins. Tus schen genoemd drietal scheen zich toen de strijd verder te zullen afwikkelen, en het ging daarbij vrij spannend toe: Bruins ver loor met 21 van Stapel, deze op zijn beurt met 21 van Van Duuren en laatst genoemde weer met dezeifde cijfers van Bruins. Zóó draaide men precies in een kringetje rond en steeg met ieder ronde de interesse van het aandachtige publiek! De stand was nu; Bruins 6 (van de 8) ge trokken partijen, 1 verloren; Stapel, 5 getr., 1 verl.; Van Duuren 5 getr., 1 verl terwijl luilenant Schepers volgde met 6 getr.t en 2 verloren partijen. Met nog zoo weinig partijen voor de boeg meende men inlusschen te mogen aannemen dat laatstgenoemde voor het kampioenschap kon worden uitgeschakeldI Doch juist toen demonstreerde zich de sport in haar waren gedaante en wel in den vorm van onverwachte uitslagen. Stapel kreeg tijd gebrek tegen den immer verdedigenden Swaan...., een reglementaire double als gevolg daarvan...., toen een wat gefor ceerde attaque van Stapel, die opnieuw een dergelijke beslissing vreesde...., en een zege der tegenpartij was het resultaat. Sta- pel's kansen waren dus gedaald, doch Van Duuren volgde direct zijn voorbeeld door met 21 ten onder te gaan tegen Schepers, die aldus zijn stelling aanmerkelijk verbe terde. Wel was de situatie op dit moment buitengewoon gunstig voor Bruins (die thans aan den kop ging en nog slechts tegen Van Eysinga en Stelwagen te trekken had), maar in een nerveuze partij tegen Stelwagen moe3t hij met 20 het onderspit delven, hetgeen plotseling geheel andere aspecten schiep! De vier, in den aanvang genoemde favo rieten stonden nu precies gelijk met elk twee verloren partijen, zoodal de strijd weer geheel open was geworden. En de spanning steeg I Van Duuren won zijn voorlaatste partij met 21 tegen Swaan, en Schepers vervol gens met dezelfde cijfers van Stapel. Heele- maal zuiver scheen deze decisie overigens niet; bij den stand 11 staakt de arbiter het gevecht: treffer bij Stapel, je dan nee? Een der secondanten had den gevechtsgang niet kunnen volgen en legde zich dus neer bij de beslissing van zijn collega. Touché concludeerde deze doch. „Onmogelijk", zei luitenant Schepers, trik heb hem persé niet geraaktl" De scheidsrechter deed wat de bepalingen daaromtrent hem voor schrijven en gaf Stapel een treffer aan, niet tegenstaande op dat moment ieder het ge voel moet hebben gehad dat hier een fout was gemaakt Een feut, die verstrekkende gevolgen had, omdat zij in eenmaal de be slissing bracht voor het kampioenschap. Immers, het was Schepers' laatste partij en een telling bracht onmiddellijk aan het licht dat al zijn concurrenten (die met evenvetl gewonnen partijen konden eindigen) in on gunstiger positie waren voor wat betreft het aantal ontvangen treffers, dat nu den door slag zou moeten geven. Van Duuren won nog mèt 20 van Stelwagen en Bruins tot slot met 21 van Van Eijsinga doch 't ver mocht niets meer af te doen aan het feit dat luit. Schepers degenkampioen van Leiden was geworden. Ziehier de eindstand: 1. J. E. Schepers, 6 gew., 7 on tv. en 14 gegeven treffers. 2. H. van Duuren Sr., 6 gew., 8 ontv. en 14 geg. tr. 3. E. J. Bruins, 6 gew., 9 ontv. en 13 geg. tr. 4. J. F. Stapel, 5 gew., 8 ontv. en 13 geg. tr. 5. J. J. Swaan, 4 gew., 12 ontv. en 10 geg. tr. 6. R. J. Beer, 3 gew., 11 ontv. en 3 geg. tr. 7. B. Stelwagen, 2 gew., 13 ontv. en 9 geg. tr. 8. Jhr. Van Eysinga, 2 gew., 13 ontv. en 6 geg. tr. 9. W. C. de Boer, 2 gew., 14 ontv. en 7 geg. tr. Na afloop hééft de heer Gijsberti Hoden pijl de prijzen uitgereikt en in het bijzonder den hoofdsecondant den heer Joosten, uit Amsterdam, dank gezegd voor zijn even cor recte als prettige leiding. Luit. Schepers, ten slotte, heeft den heer Gijsberti, mede uit naam der andere deelnemers, bedankt voor de goede organisatie dezer wedstrijden. KORFBAL. BELGIE—NEDERLAND 1—n. Groot overwicht onzer landgenooten. Gisteren werd te Brussel ter gelegenheid van de Belgische Eeuwfeesten in het Daring- stadion de wedstrijd België—Nederland ge speeld, welke door de Hollanders met 11—1 werd gewonnen. De ruststand luidde 5—1. De landenwedstrijd werd vóór een voet balwedstrijd in het Daringstadion gespeeld, zoodat vrij veel publiek getuige was van een gemakkelijke zege van Holland. Het weer was nogal twijfelachtig. Om twee uur traden de beide twaalftallen aan. De heer Beets van den Belgischen Korfbal Bond sprak de spelers en speelsters toe, waarna de beide aanvoerders bloemstukken wis selden. Scheidsrechter De Bruyn (België) laat be ginnen en na eenige Belgische aanvallen komt Holland meer in den aanval en fraai gecombineerd worden vele aanvallen on dernomen. De Dordrechtenaar De Mey scooort het eerste doelpunt, en niet lang daarna heeft hij ten tweede male succes. Dan ondernemen de Belgen, in de nieuwe opstelling, enkele goed opgezette aanvallen en uit een daarvan kan Filis tegenscoren. Onmiddellijk daarop verhoogt Arends de score tot 31. Wederom kan gewisseld worden en is het Zuidenviertal in den aanval. Na een vrije worp is het Mej. Klamer, die nummer vier noteert. De Belgen zijn in het veld niet zwakker, maar het schot ontbreekt totaal en ook qua baltechniek moeten onze Zuiderburen nog heel wat leeren. Na fraai samenspel tus schen Dorsman en Mej. Richel weet de laatste ten vijfde maal de Belgische korf te doorboren. Er is dan 32 minuten gespeeld. In den resteerenden tijd wordt er niet meer gescoord. Na de pauze maakt Mej. Voordenberg er met een prachtig schot 61 van. Haar clubgenoot Wedemeyer scoort nummero ze ven. De Belgen vertoonen al teekenen van vermoeidheid, en al komen zij nog al eens in de nabijheid van den Nederlandschen mand, alles gaat over of naast. Dan wordt Holland sterker en tot het einde toe blijven de Hollanders in de meer derheid. De D. D. V.'er Bakker doelpunt tweemaal, België zakt steeds verder in en Looy en Mej. Richel weten ieder nog een maal den mand te vinden. Zoo komt dan het einde met een 111- overwinning der Nederlanders na een vrij hoogstaande partij van hun kant. ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRI IDE! VAN „ROOD-WIT". Ter gelegenheid van de R.-K. Sportvr was door de Roomsch Katholieke Athleli vereeniging „Rood-Wit" voor gisteren nationale senioren athletiekdag uitgescl ven, waaraan werd deelgenomen door vereenigingen Jeanne d'Arc, Leiden; A. C Haarlem; Holland, Haarlem; V. I. C sterdam; U. R. L. 0., Leiden; Meerburg, 'l terwoude; Wilskracht, Alphen; Rood-\! Leiden; P. A. G., Poeldijk; U. D. I., Ams dam; Leiden, Leiden; D. E. M., Beven en Leonidas, Haarlem. Was de organisatie op het A.S.C.-ten keurig verzorgd, het weer kwam er zo beetje als spelbreker tusschen en het c de vele regenbuien doorweekte en terrein was mede oorzaak dat de presta niet steeds tot het hoogste konden wori opgevoerd. Toch werden, ondanks de onguns omstandigheden zoowel in loop-, werp- springnummers prestaties geleverd, die bo de verwachtingen uitkwamen. Op de 1500 M. werd 1. G. Henneken (1 land) in 15 min. 28 1/5 sec.; 2, Th. SI man (Rood-Wit); 3. J. Burger (D. E. 4. L. Koek (Holland); 5. F. Hakkaart (M< burg). W. Vogel (Holland), die de Iwe plaats bezette, werd gediskwalificeerd. 100 M.: 1. D. Ronde (Holland) 11 4/5 s 2. W. v. d. Schot (U.D.I.), 12 sec.; 3. P d. Meer (Holland), 4. W. Vogel (Hollai 5. B. Ronde (Holland), 6. A. v. Etten (1 land). Hoogspringen: 1. M. Ebbing (A. C. 1.55 M.; 2. W. y. d. Schot (U. D. I.) 1.50 3. A. van Etten (Holland) 1.50 M.; 4 Jonkergotiw (Holland) 1.45 M.; 5. F sekom (Holland) 1.45 M.; 6. B. Wijsit (Jeanne d'Arc) 1.45 M (na loting). Speerwerpen: 1. G. Jonkergouw (Holla 39 M.2. N. de Zwager (Holland) 35.20 3. J. Bekkering (Jeanne d'Arc), 34.80 M. J. Raaphorst (Jeanne d'Arc), 33.29 M 5 van Galen (Holland) 32.73 M.; 6. J. Flip (A. C. E.) 32.71 M. 5000 M.: 1. W. Vessies (D. E. M.), 17 n 37 2/5 sec.; 2. A. Mulders (A. G. E.) 18 n 15 4/5 sec.; 3. C. Haack (Leonidas) 19 n 43 sec.; 4. Jos Dubbelaar (U. R. L. 0.). Discuswerpen: 1. J. van Galen (Holla 32.07 M.; 2. K. Lindström (Holland) 27.95 3. M. Ebbing (A. C. E.) 27.51 M 4. M. Hagen (A. C. E.) 26.77 M.; 5. H. Duind (Rood Wit) 24.21 M.; 6. J. Bekker (Jeanne d'Arc) 23.47 M. 4 x 100 M. estafette: 1. Holland I, 2. H land II. 3. A. C. E. De beker, uitgeloofd voor de vereenig met het hoogste aantal behaalde pun werd gewonnen door de vereeniging „H land", te Haarlem. BERGER WINT TE PARITS. Men meldt uit Parijs aan „de Crt.": Berger heeft niet teleurgesteld en de be nummers, waarvoor hij ingeschreven h t.w. de 200 yards en de 100 M., op overt gendo wijze gewonnen. Het weer was niet ideaal; een straffe wi stond recht tegen de baan. In het. nummer 200 yards had Berger tweede baan. Onmiddellijk nam hij den k tot halverwege op den voet gevolgd Beigbedere. Toen echter vergrootte Berj geleidelijk zijn voorsprong en won met ru 2 M. verschil in den tijd van 20 second) Beigbedere werd tweede in 20.6 secondi De 100 M. werd in twee series en finale geloopen. Zeer gemakkelijk won Nederlander zijn serie; het werd een klei wandeling voor hem en zonder inspanr plaatste hij zich in 11.2 seconde voor finale. In de beslissing gaf hij zich geh< Met een prachtig élan schoot hij onmido lijk naar voren en had op 50 M. reed? f vcorsprong van ongeveer 3 M. Berger 9la de erin, dezen voorsprong nog te verg" ten en won volkomen onbedreigd in den goeden tijd van 10.8 sec. Sinat werd t\vee< Rousseau derde. Algemeen luidde de opinie over Berg) „Quel bel athlète!" Wegens den sten; wind had niemand gedacht, dat de 100 onder de 11 seconden zou worden geloop) Slechts Paulen, die Berger vergezelde, optimistisch. „Laat hem maar schieten; zult eens zien, hoe hij loopt!" zeide hij- het was Paulen, die gelijk had Berg haalde het onder de 11 seconden. Na afloop werden door den Nederlan schen legatie-secretaris, den heer Carste die op de eere-tribune aanwezig was- prijzen uitgereikt; een reisnécessaire voor 200 yards en een likeurstel voor de 100 Een eigenaardige cadeau voor een, alhle?

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12