UIT DE OMSTREKEN. DWARS DOOR AFRIKA. De „Times" vertelt, hoe twee Engelsche meisjes, miss Beleer en miss Badgell per auto uit Kaapstad in Kairo zijn aange komen. Zij zijn de eerste vrouwen, die dezen tocht van meer dan 13.000 K.M gemaakt hebben. Slechts enkele gedeelten van den Soedan hebben zij niet per auto -afgelegd, daar de wagen wegens de overstrooming per schip verder moest worden vervoerd. De dames vertrokken 1 April j.l. en volgden de route Johannesburg, Boelawayo, Livingstone, Abercorn, Nairobi, Khartoem, Assoean en Kairo. Gedurende zeven weken werden zij door de overstrooming in Rhodesia opge houden en 14 dagen in Khartoem. Gedurende den geheelen tocht werden de meisjes door de inboorlingen zeer hoffelijk bejegend. Tweemaal kwamen leeuwen rond haar tent snuffelen, en drie dagen hebben zij zonder voldoende water in de woestijn rondgezworven, doordat de gids, die slechts gewend was aan de geringe snelheid van kameelen, zich in den vlugrijdenden wagen niet kon oriënleeren. o VIER DOODEN BIT EEN ONTPLOFFING. Gisteren is in de mijnen in Pottsville (V. St.) een hevige ontploffing ontstaan, waardoor vier arbeiders werden gedood en verscheidene zwaar gewond. o BANKOVERVAL. Te Gibraltar (staat Ontario V. St.) droD- gen roovers de kasafdeeling van de Natio nal Bank binnen en namen ongeveer 50.000 dollars aan baar geld mede, benevens on geveer een millioen dollar aan geldswaar dige papieren. DE HOOGTEPROEF VAN PROF PICCARD. Prof. Piccard heeft gisteren nieuwe po gingen tot het opstijgen met zijn ballon ondernomen, maar deze zijn weer mis lukt. Prof. Piccard en zijn assistent bevon den zich reeds in den gondel toen een heftige Z.W. wind den ballon op zijde drukte, zoodat de hulpkrachten hem slochts met moeite vast konden houden. Hoewel ook ditmaal 250 K.G. ballast uit werd ge worpen, verhief de ballon zich niet van de aarde. Toen verdere pogingen tot opstij gen mislukten, werd de gondel weder ge opend. De oorzaak van het nieuwe misluk ken is nog niet vastgesteld. Prof. Piccard laat echter den moed niet zakken en zal opnieuw trachten op te stijgen, zoodra het weder zulks veroorlooft. (N.R.Ct.) o MALVERSATIES. Vorige week zijn op het Bulgaarsche ministerie van arbeid een groot aantal malversaties ontdekt. In het geheel zijn staatsgelden ten bedrage van 3V6 millioen lewa ontvreemd. Een inspecteur van den arbeid en een afdeelingsbhef van het mi nisterie zijn in hechtenis genomen. BUILENPEST in MANTSTOERITE In Noord-Mantsjoerije is een builenpest- epidemie uitgebroken. Tot nu toe zijn reeds 64 gevallen met doodelijken afloop te betreuren. o TRIBUNE INGESTORT. Uit Puebla (Mexico) wordt gemeld: Tijdens een stierengevecht, dat gehou den werd ter viering van den Mexicaan- schen onafhankelijkheidsdag, brak er een onweer uit. Dit had tengevolge, dat ieder een 'n schuilplaats zooht op de overdekte tribune. Deze was op zoo'n overbelasting niet berekend en stortte in. Daarbij zijn twee menschen om het leven gekomen en 42 ge wond. 'N RUSSISCHE MOORDENAARS BENDE GESTRAFT. In den nacht op 1 Mei werden in en bij een schuur aan den Moermankspoorweg 15 lijken gevonden van spoorwegarbeiders, hun vrouwen en een kind van negen maan den. Allen waren met bijlslagen op het hoofd vermoord, van de mannen waren de handen op den rug vastgebonden. Het on derzoek wees uit, dat den avond voor den moord tusschen twee stations van den spoorweg het huis van een kolonist was af gebrand, nadat het heele gezin, man. vrouw en drie kinderen waren afgemaakt. Na hun wanbedrijf trokken de moordenaars naar Saratof, waar een van 'hen woonde. Onderweg ontmoetten ze cenige boeren, die ze wurgden, waarna ze er met hun paarden vandoor gingen. ^Na langdurige nasporingen is de Gepeoe cr in geslaagd drie van de moordenaars aan te houden. Den vierde, Misjin Goerof hadden deze drie zelf gedood, daar zij vreesden, dat hij zijn mond niet zou houden. De aangehoudenen bekenden hun misdrijf goedsmoeds; Gris- jenko, hun hoofdman, eindigde zijn verhaal met de woorden: Alles bij elkaar 23 moorden, maar Misjin-Goerof. dat is een zaak apart". Zij zijn ter dood veroordeeld en het vonnis is reeds voltrokken. BRAND IN 'N ASFALTFABRIEK Bij een brand, die gisteren uitbrak in een asfaltfabriek te Rudow bij Berlijn, zijn tienduizend liter benzol in de lucht gevlo gen. Een arbeider werd ernstig gewond, de fabriek zelf is geheel vernield. o VERDUISTERING. Uit Nizza wordt gemeld, dat een ban kier, na het plegen van malversaties op groote schaal, sinds 15 Augustus verdwe nen is. De door hem gepleegde verduiste ringen bedragen vele millioencn francs. Een van zijn cliënten is voor 1.200.000 francs benadeeld Rij de politie zijn tal van klachten in gekomen. AALSMEER. Jaarvergadering. Op de jaarvergadering van „Fanfarecorps Uiterweg" zijn als bestuursleden herkozen de heeren W. Maarse Ald.zn., VV. Maarse Wzn. en J. Spaargaren Jzn. In de plaats van den heer Jb. Tas Gzn., die bedankt had. werd de heer W. Eveleens Jzn. gekozen. De rekening sloot met een batig saldo van f. 189,35. Besloten werd om nog in deze maand een muzikale wandeling door de ge meente le houden. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. GetrouwdHugo v. Gorkum 32 j. te Hazerswoude en Jannetje den Hertog 25 j. Voor de vacante betrekking van orga nisme) bij de Ned. Herv. Gem., hebben zich geen sollicitanten aangemeld. De heer M. PauJ, welke benoemd was tot diaken bij de Ned.-Herv. Gem., heeft voor die benoeming bedankt. HAARLEMMERMEER. Botsing. De bestuurder van een motorrijwiel wilde 's avonds op den Sloterweg in Haarlem mermeer uitwijken voor een losloopend paard, dat onbeheerd op den weg liep en zich telkens van den eenen kant naar den anderen kant begaf. Hij kon echter een aanrijding niet meer vermijden en botste tegen 't dier op. Gelukkig waren de gevolgen niet ernstig en kwam hij er met een beschadigd mo torrijwiel af. Baldadigheden, Bij een tweetal landbouwers aan den IJweg in Haarlemmermeer, hebben balda digheden plaats gehad. Het is te hopen dat de politie er in slagen zal de daders, die er op uit waTen om landbouwwerktui gen te beschadigen en hekwerken te ver nielen, spoedig in handen te krijgen. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van B de Ruijle en M. K. Mesman Willem, z. van W. de Haan en C. Olivier Antonie, z. van G. Griekspoor en J. Vastenhout Simon, z. van J. Quist en C. den Hertog Chrisliaan, z. van Ghr. den Ouden en L. Blom Heintje, d. van A. G. van 't Land en H. Toes Adrianu9 Teunis, z. van A. v. Groenigen en M. van Es Trijntje Hendrika, d. van L. Witte en J van der Groef Cornelis, z. van S de Koning en J. N. Lan9er Geertje, d. van L. Tameris en M. Vis9er Aaltje, d. van D. van der Voet en B. Struik Lea Grada Johanna, d. van P. G. Mees- ters en G. J. Vermeer Cornelia Maria Catharina, d. van P. A. Stokman en P. A. v. d. Zon Wilhelmus, z. van H. C. Koele- veld en H. C. D. van Heijningen. Ondertrouwd: B. van Pelt, 29 j. en A. M. van Essen, 21 j. H. de Wit, 24 j. en K. Kulk, 27 j. N. W. van de Water, 24 j. en C. Breedijk, 23 j G. de Vries. 29 j. en G. van Vliet, 23 j. Gehuwd: J. Langedijk, 24 j. en H. A. A. P. Meegde9, 25 j. J. G. van Dijke, 21 j. en W. Butz, 22 j. S Stammis, 26 j en C. J. Bouman, 21 j. F. W. Mol, 21 j. en J. van Zanten, 21 j. Overleden: Teunis Kamper. 23 j., ongeh., z. van Leendert Kamper Pieter Pauw, 47 j. geh. met D. van Leijen Aagtje Fraai, 78 j. geh. met G Broertjes. De heer L. aan den Hoofdweg alhier kwam 's morgens tot de onaangename ont dekking, dat men kleedingstukken uit z'n winkel had ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. o HILLEGOM. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: M M BamhoornStroomber- gen d. A. J. van der LindenTeeuwen d C. M. van der GeestCoenen z. A. J van AmerongenSteenvoorden z. J. Langeler—Jongkind z. Ondertrouwd: Th. A. van der Putte en A. A Blom. Getrouwd: J. van Woerden en J. Schilp- zand A. van Riek en M. J. Reeuwijk R J. Veldhuyzen van Zanten en E M Kraay. KATWITK AAN DEN RITN. BEZWAREN INZAKE DE KWAKEL. Een interne gemeente-kwestie. Gisteren maakte een groot aantal perso nen van de gelegenheid gebruik om aan Z.Exc. den Commissaris der Koningin be zwaren kenbaar te maken ten opzichte van het besluit van het gemeentebestuur om de Kwakelbrug weg te nemen en de oever verbinding aldaar te doen vervallen. Vertegenwoordigd waren het bestuur der Tuinbouwver. K. en O. het Geref. Kerk bestuur, het bestuur der R.K. Kiesver., be stuur der A.-R. Kiesver., bestuur van de Hanze, en vele particuliere personen uit de plaats. Ter opheldering zij vermeld, dat reeds op 30 Nov. 1928 in den raad een voorstel in behandeling kwam om den Kwakelbrug af te breker. Mat feit dat twee raadsleden uit Katwijk a. f Rijn, de^heeren Hueting en v. Riessen, tfóor het voorstel van B. en W. stemden, was voor dit college aanleiding om voor het behoud van deze oeververbin ding niet te pleiten, en hel voorstel van B. en W. om de brug le doen verdwijnen, werd aangenomen. Een actie, direct on der de inwoners gevoerd, leidde er 4oe dat de zaak alsnog werd aangehouden In de volgende raadszitting verklaarden bedoelde twee raadsleden dan ook dat in tegenstel ling met hun vroegere meening, thans vol doende gebleken was dat Katwijk a. d Rijn bijzonder prijs stelde op behoud van den Kwakel. Een zevental requeslen hadden zulks ook bewezen. Een commissie werd benoemd om rapport over deze kwestie uit te brengen, bestaande uit de heeren C v. Tongeren, J v. Duyn. J. Hueting, H. W. Grimbergen en D v Riessen. Deze com missie was eenstemmig van oordeel dat deze oeververbinding ook voor de toekomst zeer wenschelijk was Helaas nam de raad op 16 Mei 1930 toch een besluit om de oeververbinding weg te nemen. Daarna hebben verschillende vereenigingen bene vens particuliere personen, omwonenden, belanghebbenden bij het behoud van den Kwakel. een aantal requesten gezonden aan Ged. Staten waarin verzocht werd dit raadsbesluit aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen. Ge'd Staten hebben thans, na 4 maanden, Wericht dat zij geen aanlei ding hebben om aan dit verzoek, het ter vernietiging voordragen aan de Kroon, te voldoen, Tenzij de raad op hun vroeger ge nomen besluit terug komt. zal de Kwakel verdwijnen. Naar wij vernemen zal ook thans getracht worden een weg te vinden, of de vroede vaderen te vermurwen, waar door het behoud van de brug verzekerd wordt. Bij de besprekingen "over dit punt gister middag met Z.Ex. den Commissaris, deed Z.Ex. vooral uitkomen dat Ged. Staten van oordeel zijn dat zulks tot de meer interne aangelegenheden der gemeente behoort en men zulks dus vooral en op de eerste plaats met het gemeentebestuur moet trachten te vinden Reden waarom Z.Ex. de vele aan wezigen die over dit onderwerp wenschten te spreken, in overweging gaf, zulks alsnog te doen. De bespreking over dit onderwerp was dan ook in ongeveer 2^ minuten ge ëindigd. Daar niemand over een ander onder werp wenschte te spreken, was de audiën tie hierna afgeloopen. Hoog bezoek. Gistermiddag werd onze gemeente ver eerd met het bezoek van Z.Ex. den Com missaris der Koningin in de prov. Zuid- Holland jhr. mr. v. Karnebeek Nadat Z.Ex. door den burgemeester was ontvangen was er audiëntie waarvan, voor onze plaats, een groot aanlal personen gebruik maakten. Hierna maakte Z.Ex. een rondrit door de gemeente, zoowel Katwijk aan den Rijn als Katwijk aan Zee. Van verschillende wo ningen wapperde de driekleur. nen uiteen en zegt daarbij dat de offi- cieele opening niet zal plaats hebben op Donderdag 25 doch Vrijdag 26 Sept. des avonds om 6 uur. De kaarten voor de beoordeeling van den étalage-wedstrijd zullen alleen aan koopers uitgereikt worden De slagers en bakkers zullen, met net oog op hun consumptieartikelen, het recht hebben om hun étalage op Zaterdag te openen. Hiervoor moeten de betrokken personen zich vooraf opgeven. Enkele artikelen welke niet onder het bonnenstelsei van de winkelweek vallen, zullen nader worden bekend gemaakt. Deelnemers voor de winkelweek kunnen zich alsnog tot uiterlijk Donderdag op geven. Gedurende de winkelweek zullen de win. i kels tot 's avonds 9 uur geopend zijn. Men mag de étalages echter zoo lang verlichten als men zelf wil. Des Zondags zijn echter alle winkeliers in de winkelweek verplicht hun étalages niet te verlichten. Na cenige vragen van internen aard werd de vergadering gesloten onder de zinspreuk ,,Lisse Vooruit" 1 NOORDWljK. Dr. H. van Nes. Weth. Juffermansstr. 28 G. M. de Vreede naar Roermond. Pens St. Ursula J. q' Beuk, naar Heemstede. Binnenweg 133 M J Th. Adams, 11 verpleegster, naar Gent (België), Molenaarstr. 50 -— M. J F. Th. Thijssen, naaT St. Michiels-Gestel E m! van Schaick, dienstbode, naaT Abcoude! Koppeldijk B 107 J. C. A. Geerts, kap persbediende. naar Bergen (N.H.), Geeslweg. 0 NOORDWITKERHOUT. De Kerkvoogdij der Ned Herv. Kerk besloot in hare vergadering van gisteren avond, om aan den aannemer H Bouw meester alhier, op te dragen, het maken van een kelder ten behoeve der Centrale Ver warming. Het bijkomende timmerwerk werd gegund aan de firma P. Laros NOORD WITK-BINNEN. Rectificatie. In ons nummer van gisteren komt abusievelijk voor dat tot directeur werd bcnoeipd de heer E. C. Mens. Dit moet zijn E. C. Urlu8. KATWITK-AAN-ZEE. Radio-kerkdienst. De kerkdienst, welke a.s. Zondagavond (e 6 uur in de Oudé''Kerk alhier zal worden gehouden, zal naar wij vernemen door de Ned. Chr. Radio-Vereen, over „Huizen" wor den uitgezonden op golflengte 1071 M. In dezen dienst hoopt voor te gaan ds. R. P. A. Rutgers, Ned. Herv. Predikant, die zal preeken over Handelingen 8 2729 Fi- lippus en de Kamerling). Gezongen zal wor den psalm 84:2; psalm 87:2, 3 en 4; gezang 36. 1 en 2 en psalm 89 :7. Het orgel wordt bespeeld door den heer Nic. van Beelen. Inschrijving Teekenschool. Gisteravond is het inschrijving van leer lingen geweest voor den Winteravondcursus van de Ambachtsteekenschool. Er hebben zich 108 leerlingen laten inschrijven, een aantal, dat tot nu toe bij eerste inschrijving nog nooit bereikt is. De zangschool „Katwijk" naar Hilversum. Gistermiddag om kwart voor 2 was het verzamelen voor de zaal voor Chr. Prot. Belangen. Een honderdtal leerlingen van de zang school, directeur de heer Nic. van Beelen, zouden aan den tocht deelnemen. In vier groote autobussen werd plaats genomen. Over Utrecht ging het naar Hil versum. Van de prachtige omstreken van die plaats in het Gooi werd volop genoten. Over hei en door bosschen werden de schre den gewend naar de uitspanning „Onder de dennen". Hier konden de kinderen zich naar ge noegen vermaken en werden zij ruimschoots getracteerd op lekkers en limonade. Alles werd van tijd tot t\jd door zang opge vrolijkt. Om kwart voor acht des avonds werd in dankbare stemming de terugtochtt aanvaard. Allen kwamen behouden des avonds om 11 uur weer thuis. Veel ouders stonden hun kinderen by de zaal op te wachten. Er werd nog een zanghulde aan de directeur gebracht. Vele ouders en kinderen dankten den heer Nic. van Beelen voor het genot, dat dezen dag ondervonden was! De directeur ^an het postkantoor alhier deelt mede, dat Vrijdagmiddag a.s. de tweede postbestelling niet uitgevoerd zal worden. De heer D. Bakker, oud-hoofd van een O.L. School alhier, thans wonende te Linschoten heeft eervol ontslag aange vraagd als leeraar in Ned. Taal en Hand- teekenen aan de Ambachtsteekenschool, waar aan hij tot heden nog verbonden was. LISSE. Vergadering Winkelweek. In de zaal van H.B.G. vergaderden de middenstanders van Lisse ter bespreking van de a.s. Winkelweek. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van het comité Lisse Vooruit", de heen- F. C. J. v. d. Eerden. In 't kort zet de voorz. nog eens de plan RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De navolgende prijzen werden betaald: Gladiolen f.0.300.40 p. 100, idem extra f. 0 70O 80, Ceboutanjers, rood en rose f. 0.700.80, Scabiosa f. 0 800.90, Chry santhen f- 46, Statice f. 34, Asters in verschillende soorten f. 0.300.40, Chry- santhen per bos f. 0.200.40, Witte Lelie per kelk f. 0.120.14, Dahlia's f. 1.201.40, Pompon DaJhlia's f. 0.600.70, Dwergasters f. 46, Afrikanen f. 46, Helianthus f. 0.50 0.60, Montbretia'9 f. 0.150.20, Rozen per bos van 20 stuks, Rosalandia f. 0.700.80, Gold Ophelia f. 0.70—0.80, Hadley f. 1.10- 1.20. Pernet f. 0.60—0.70, Columbia f. 0.70 0 80. Butterfly f. 0.80—0.90. Dr. H. van Nes f Zooals wij gisteren reeds meldden is in den ouderdom van ruim 64 jaren, na een langdurig zeer smartelijk lijden alhier overleden dr. H. van Nes. De heer Van Nes werd in deze gemeente geboren. In Juni 1888 werd hij bevorderd tot arts, waarna hij assistent-geneesheer werd aan de chirurgische kliniek van pro fessor Tilanus te Amsterdam. Den 16 Sept. 1893 promoveerde de ontslapene aan de universiteit van Amsterdam tot doctor in de geneeskunde cum laude. Hij was een vooraanstaande persoonlijk heid en een hoogst bekwaam medicus die bij zijn collega's zeer hoog stond aange schreven. Ruim 40 jaren heeft hij zich ge heel aan zijn werk gegeven. Op 21 November 1902 nam hij alhier de practijk van zijn vader dr. J. van Nes over. Vanaf October 1918 was hij ondanks zijn druk ambt, lid van den Gemeenteraad.' (Als opvolger staat op de lijst de heer O. de Hollander). De overledene was Deken van de Broeder schap Sint Joris cn meerdere malen koning in deze orde. Sinds 1884 was hij lid van de St. Jorisdoelen en sinds 1893 secretaris penningmeester. Ook was hij jaren lid van de gezondheidscommissie in het district Katwijk. Met hem is heengegaan een man die steeds t.en volle zijn plicht deed, een hoogstaand mensch die niet voor zichzelf leefde. Als geneesheer en als raadslid heeft hij de gemeente groote diensten bewezen, en ook de vele door hem behandelde badgas ten zullen met eerbied aan den overledene terugdenken Hij ruste in vrede! Burgerlijke Stand. Geboren: Michiel, zoon van A. J Smit en D. Duivenvoorden Alida Maria, dochter van G G Gaal en P. M. Sprangers Pe trus Johannes Nicolaas, Zoon van C. J. Hoo- goveen en E. A. M. Dames. Ondertrouwd: E. J. Bakker, 25 jaar en A. M. K. Schulte, 28 jaar K. Kruyswijk, 27 jaar en B Knoester, 28 jaar C. P. Hinke, 29 jaar en J. A. de Lange, 25 jaar K J. Knoppert, 24 jaar en C. N. Marbus, 22 jaar. Overleden: Engelina van Haaster, oud 57 jaar, gehuwd met A. Waasdorp. Ingekomen: C. H. A Westerbrink Alphen a. d R Dr. Mr. W. v. d. Berghst. M. van Driel, Moercapella, Dr. Mr. W. v. d. Berghst. N. Gouman, Ileerjansdam, Dr. Mr W. v. d. Berghst. A. den Hollander, Middelharnis, Mr. Dr. W. v. d. Berghst. E. M. M. Jacobs, religieuse. Rotterdam, Bronckhorslstr. 42 M. W. M. van Trier, onderwijzeres, Amsterdam, Bronckborstr. 42 R. Bröcker. timmerman, Leiden. Zee straat 30b J. M. Jonker, studente, Leiden, Oranjeweg 34 M. A Stapper, bakkerskn., Alphen a. d. R., Wilhelminaslr. 11 A. G. Straatman, religieuse, Heerlen. Pickéweg 16 K. Pranger, carosseriebouw. Wormer- veer, Voorstraat 15 C. Smit cn Tam., vis- scher, Sa9senheim, Schoolslr. 4-6. Vertrokken- P. Jansen, ag. v. politie, naar Haarlem, Leidschestr. 116 Th. Kauszen, kellncrin. naar Amsterdam, Karei du Jardinslr. 66 J. Ilbrink en fam., zadel maker. naar Amsterdam, Hudsonstr 53 M Santeroos. verpleegster, naar Leiden, Acad Ziekenhuis J J. van Es, huiskn., naar Leiden, 4e Binnenvestgr. 53 L. Th. Borsboom, landarb., naar Den Haag. Joh. Camphuisstr. 126 L. Eichholzer, serveer juffrouw, naar Den Haag, de Vriesstr. 51 A van der Plas en fam.. visscher naar Kat wijk. Paul Krugerslr 53 A van Roon en fam arbeider naar Katwijk. .Tan Toorop- straat CM Eijmer naar Aarlanderveen, p a Af. S. v. d. Voort Th. A. J. de Wolff en fam., landtechniker, naar Oegstgeest, SASSENHEIM. Een mooi nitstapje. Ter gelegenheid van het huwelijk van een zoon van een der firmanten werd het ruim 100 man tellende personeel der N.V. v. Zonneveld en Philippo een reisje naar de Zuiderzeewerken aangeboden. Hoewel de af reis niet zeer voorspoedig was de bussen die liet gezelschap naar Amsterdam moesten vervoeren en tegen half zeven besteld, kwa men eerst te half tien werd de tocht zeer opgewekt. Hoogst voldaan kwam men weder thuis. Een dag van aanrijdingen! Het was gisteren een dag van aanrijdin gen. Nabij de Zuiderstraat werd een stil staande handwagen aangereden door een zeer breede vrachtauto, waarvan de chauf feur voor het eerst met een breede wagen reed. Deze faalde in zijn berekeningen. Een splinternieuwe linnenkast werd van den wa gen geslingerd en bii stukken en brokken op geraapt. Even later reed een auto, door den neer slaand en stoom van de tram, tegen een stil staande Ford aan. De aanrijdende auto was van voren geheel ingedeukt en moest wor den weggesleept. Een inzittende dame werd verwond en door drs. de Boeuff en Hueber behandeld. Het Fordje werd voorzien van 'n nieuw wiel enreed weg! De derde aanrijding vond plaats nabij de Klapbrug. Hier liep het geval af met lichte beschadiging van beide auto'9. VOORSCHOTEN. Opening Ambachtsteekenscliool. De Ambachtsteekenschool wordt binnen kort weer opengesteld, blijkens een elders in dit blad geplaatste advertentie. De gelegenheid om leerlingen in le schrij ven bestaat morgenavond in de voorm. openb. shool. Deze teekenschool is reeds meer dan vijf- lig jareii, één der nuttigste instellingen in onze gemeente en vele personen, ook uit de omgeving, hebben op deze school potlood, passer, teekenhaak en penseel leeren han- teeren'en denken met genoegen aan de uren in de teekenschool terug. Zij, die de tentoonstelling van leekenin- gen en werkstukken aan het einde van den iaatsten cursus hebben gezien, weten wat den leerlingen wordt geleerd en zij die 't niet gezien hebben, behoeven niet le aarzelen, hunne zonen aan de leeraren toe te ver trouwen. sluimerende talenten worden er lot ontwikkeling gebrachtl WASSENAAR. Verg. tuinbouwver. „Wassenaar en Omstreken". De Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken hield dezer dagen eene leden vergadering. Door den voorzitter, den heer A G. van Tol werd deze vergadering geopend waarbij bij zijn groot genoegen uitsprak voor het feu dat zooveel ieden aanwezig waren en zoo veel werd ingezonden, vooral omdat het nog zoo kort was na de tentoonstellingsdrukte. Inzonderheid heeft hij den eere-voorzitter. den heer C. van Drent welkom evenals den heer H A N. Jansse, die op dezen avona eene lezing met lichtbeelden zou hou e. over het „Vogelleven". De notulen daarop door den secretarie, den heer J. van den Berg voorgelezen woe den zonder op of aanmerkingen vaslge Een nieuw lid wordt vervolgens met a mecne stemmen geballoteerd. Alvorens verder te gaan brengt de vo - zitier dank aan alle leden die bij de den tentoonstelling met zooveel zorg werk naar voren hebben gebracht OoK. secretaris voor zijne vele werkzaamn Men zal met genoegen op deze ges a< t tentoonstelling kunnen terugzien. Tot jury voot de prijsvraag: P3001 lectie groenten en voor het ingezo

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6