weerbericht. beleediging van ImjsSELDORF. 18 September (V.D.). r vroegere weihouder Theodor Knauff uit f-mTnerden is op last van de Justitie ge psleerd Knauff heeft bekend gedurende Plaatste twee jaren van bierbrouwerijen uit Nseldorf, Gladbach, Rhevdt en Aken •'.OOO M^rk geincasseerde gelden verduis- N te hebben. Hij was vertegenwoordiger N bierbrouwerijen en moest voor de in- psso zorgen. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 760. Hel dunne pijltje geeft den stand aan van elermiddag 3 uur. Hel dikke pijltje geeft den stand aan van •ienmiddag 3 uur. I TELEGRAFISCH WEERBERICHT Ir.: waarnemingen in den morgen van 18 Sept., medegedeeld door het I Hon. Ned. Met Instituut te De Bildi IHoogste stand: 763.S te Marseille. Laag- I stand: 740.3 te Shields. Verwachting I: den avond van 19 SeptemberKrach- l:s tot matige, later afnemende Z.W. tot i. wind. Half tot zwaar bewolkt tot be letken. Aanvankelijk regenbuien. Iets teler. Stormwaarschuwing3dienst. I Geseind van De Bildt hedenmorgen te IS aan alle posten: Weest op uw hoede. LUCHTTEMPERATUUR. I) nar. voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F), t trar 'Sr-midd.: 14 gr. C. (57 gr. F), li nor nam.: 15 gr. C. (59 gr. F). pOGWATERTUDEN TE KATWIJK a. 2. Voor Vrijdag. togstc stand des voorm. te 1 u. 05 min. logste stand des nam. te 1 u. 17 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 7 uur voorm.: 17 gr. C. II nur. voorm.: 17V2 gr. C. 3 uur nam.: 171/s gr. C. Zweminrichting „De Zijl' 7 uur voorm.: 16VS gr. C. 11 uur voorm.: I6V2 gr. C. 3 uur nam.: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 7.38 n.m. tot 6.10 v.m. PILSOEDSKI. URSOHAU. 18 Sept. (V.D.). De Zon- op de protestvergadering van de Zen- rew te Lublin gearresteerde afgevaar- fee Kosmowska werd gisteren door de litbank te Lublin wegens beleediging van Isrschalk Pilsocdski tot zes maanden ge- loenisstrai veroordeeld, lem was ten laste gelegd, dat hij Pil- liski een waanzinnige genoemd had. las recht niet anders was dan diefstal, ford en brandstichting, wiens regeering f een waanzinnige was. Ce verdediger van Kosmowska is in hoo- p: beroep gegaan. )E STAKING TE BARCELONA. [PARIJS, 18 Sept. (V.D.) Uit Barcelona frit gemeld dat de toestand aldaar, ten- polge van de algemeene staking steeds pstiger wordt. Wegens ophitsing van de peilers werden de directeur en de direc- p van een socialistisch dagblad gearre- prd. Bevel van arrestatie is uitgevaav- Iri tegen verschillende stakingsleiders. In phand met den ernstigen toestand is het Praizoen van Barcelona geconsigneerd. VERDUISTERING DOOR EEN WETHOUDER. 0 MIJNONGEVAL. HIVER HERBERT (Nieuw Schotland). l'Sept. (Reuter). In een der diepere gal lenen van een steenkolenmijn alhier, had pteren een ontploffing plaats van mijn- l'e Op het oogenblik der ontploffing wa- p daar ter plaatse zeventien werklieden re den arbeid. Eenige hunner werden door Invallend gesteente bedolven of inge r'ten. Het is reeds zeker dat er zes doo- r" zijn. ÖYNAMIET-ONTPLOFFING. .-'ÜW-YORK, 18 Sept. (Ned. Tel. Ag.) bet Noord-Westen van de Vereenigde '•aten zijn in een buskruitfabriek vijf bui- met dynamiet ontploft. De arbeiders Nden eglukkig de fabriek eenigen tijd ^°rec verlaten. Door de ontploffing werd het geheele fa- -^ksgebouw veTwoest en in de omgeving Lerd groote schade aangeridht. Verschel de personen hebben meer of minder èrn- verwondingen opgeloopen. EN GELANDAUSTRALIË. BAGDAD, 18 Sept. (Reuter). De avia- teur Matthews, die traoht een vlucht te doen van Engeland naar Australië, vloog vanochtend over de stad, zonder te dalen. AUTO DOOR D-TREIN VERPLETTERD. WEHNEIN, 18 Sept. (V. D.). Een ernstig auto-ongeluk heeft gistermiddag bij Poech- lam plaats gehad. Een auto, waarin drie personen zaten en die op weg was naar Brunn, werd door den D-trein Weenen Parijs gegrepen en totaal versplinterd. Twee der inzittenden werden op slag gedood, ter wijl de derde ernstig gewond werd. De overwegwachteT had vergeten de boom en van den overweg te sluiten. AANSLAG MET HANDGRANAAT WARSCHAU, 18 Sept. (V. D.) In een dorp in West Galicie werd in een groep jongelie den, die van den arbeid terugkeerden, door tot nu toe onbekende daders een handgra naat geslingerd, die tusschen de jongeman nen ontplofte. Twee van hen werden gedood, zee ernstig en acht licht gewond. DE MOORDZAAK LANS. TWEEDE DAG. Voortzetting van het getuigenverhoor. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden ochtend de behandeling voortgezet van de moordzaak-Lans. De belangstelling was thans veel minder dan gisteren. Bij een gehouden appèl nominaal bleek, dat van de gedagvaarde getuigen 10 niet zijn versohenen. Als eerste getuige wordt heden gehoord dfc weduwe van den ver- slagene, mevr. P. C. LansKroon. Deze verklaart, dat verdachte tegen haar heeft gezegd, dat hij op den bewusten dag vroeg was weggegaan. Hij heeft geen uur genoemd, maar als verdachte zegt vroeg" dan moet dat voor zes uur geweest zijn. De verslagene had op den moorddag tegen getuige gezegd, dat hij niet veel te doen had, en dat hij vroeg zou thuiskomen Hij kwam altijd om 6 uur thuis en wan neer het later mocht worden dan telefo neerde hij even- Toen hij dien dag niet gebeld had, heb ben getuige en haar dochter herhaaldelijk naar het kantoor getelefoneerd. Aangezien geen antwoord kwam, is de oudste dochter gaan kijken en daarbij deed zij de vreese- lijke ontdekking. De verslagene heeft verdachte altijd ten volle vertrouwd, van Oudheusden was ech ter niet geschikt voor zijn werk, maar hij werd in dienst gehouden, omdat hij vrouw en kinderen had. Verdachte heeft Vrijdagmiddag met den accountant van Voorst een onderhoud gehad oyer, voortzetting der zaken. Hierbij is ook ter sprake gekomen, dat verdachte directeur zou worden. Verdachte ontkent, dat over directeur wor den gesproken is. 'Wanneer mr. Kokosky aan getuige eenige vragen stelt en de procureur-generaal een opmerking maakt, roept mr. Kokosky met stemverheffing uit: „Mijnheer de procureur- generaal, ik ben aan het woord en ik wensch niet door u geinterrompeerd te wor den. Na mij kunt u het woord krijgen". •Mr. de Visser: U hebt gisteren ook tel kens opmerkingen gemaakt, toen ik aan hot woord was. Ik heb daartegen geen be zwaar gemaakt. Mr. Kokosky: Maar ik heb er wel bezwaar tegen. U is in deze zaak partij. Mr. de Visser: U niet. Mr. Kokosky: Neen. ik niet, ik sta hier voor den verdachte, maar u had hier niet moeten zitten. Het is niet juist, dat in deze zaak het O.M. wordt waargenomen door iemand, die ook als officier bij de recht bank heeft gezeten. Ais volgende getuige wordt gehoord mej. P. C. Lans, die op den bewusten Donderdag middag met haar moeder was wezen wan delen. Getuige is om kwart voor zes thuis gekomen en na dat oogenblik is niet ge telefoneerd. Vader kwam altijd om 6 uur thuis en als het later mocht worden, telefoneerde hij Mr. Kokosky: U hebt vroeger gezegd, dat Uw moedeT iets later dan U is thuisge komen. Thans zegt Uw moeder, dat zij na halfzeven is thuisgekomen. Hoe kan het dan. dat U om kwart voor 6 thuis was. Getuige: Dat weet ik zeker. Mr. Kokosky: U is voor het eerst gehoord anderhalf jaar na den moord. Hoe kunt U dan met zekerheid verklaren, hoe laat U thuis bent gekomen. Pleiter twijfelt aan deze verklaring. Daarna wordt gehoord W. de Haas, de tegenwoordige directeur van de NV. de Haas. Getuige is den dag na den moord in het pand aan den Ooslzeedijk geweest en heeft daar bloed gezien aan de deur en naast de mat in het benedenportaal. Getuige H. F. Bieling, kunstschilder, legt eveneens een verklaring af over de bloed vlekken. Met zekerheid weet getuige, dat er bloed op de mat was. Vrijdagochtend is ge tuige in het pand geweest. Naar zijn mee ning moet ieder, die daar geloopen heeft, bloed aan zijn schoenen gehad hebben. Mr. de Visser: Uw verklaring wijkt geheel af van de verklaringen van de andere ge tuigen, die zeggen, dat er geen bloed op de mat was. Houd! U Uw verklaring slaande? Getuige: Natuurlijk, tot mijn dood toe Mr. de Visser: U hebt een teekenmg van het portaal gemaakt en daaraan houdt U zich nu vast. Maar de verslaggever van de Voorwaarts, de heer Liber, heeft toch gezegd, dat naar zijn meening die teekening wat overdreven was Getuige de Haas zegt nog te gelooven dat getuige Bieling fantaseert, en dat hij in ge dachten meent meer te hebben gezien dan er in werkelijkheid was. Hierna komt naar voren als getuige de in specteur van politie J. V. Tas, Deze heeft de teekening van den heet Bieling gezien en ■»o»d haar overdreven. Getuige heeft ook bloed gezien in het be nedenportaal. Het was echter slechts een kleine hoeveelheid. Op de mat was ook een klein beetje bloed. Dit zat aan den rand en het leek of het er op getrapt was. ,Het in het portaal aanwezige bloed was zoo gering, dat hij het niet de moeite vond om daarvan een foto te nemen. Getuige L. van Boekelen is werlrster ge weest bij de N.V. de Haas en zij hield eiken morgen de zaak 9choon. Op den ochtend na den moord heeft ge tuige opdraoht gekregen om het bloed op te ruimen. In het benedenportaal was ook een kleine hoeveelheid bloed Des middags heeft getuijre de mat uitge klopt, maar daaTaan heeft zij geen bloed gezien. Verdachte heeft op'Zaterdag (de moord ge schiedde op Donderdag) aan getuige ge vraagd, of zij den boel al opgeruimd had. Getuige inspecteur Hermans, zegt op een vraag van den president, bij zijn verkla ring te blijven dat er geen bloed op de mat was. Vervolgens wordt gehoord de expeditie knecht J. L. Boer, die bij de N.V. de Haas in dienst was. Getuige heeft met Bruinaars den ochtend na den moord de zaak opgeruimd. Hij heeft daarbij wel twee mesjes gevonden, maar geen mesje met een wit beenen heft. Naar getuige's meening hoefde men niet in het bloed in het portaal te trappen, om naar boven te komen. Als men er in trapte moest dit expresselijk gebeurd zijn. Voorts deelt get. mede, dat hij 's avonds vaak heeft gezien, dat het licht op het kan toor uitging, zonder dat iemand de zaak door het voorhek verliet. Degeen, die het licht uitdraaide, moet dan derhalve door het achterhek zijn gegaan. Getuige S. S. te Korte, matrassenmaker, is op den dag van den moord des avonds ongeveer 7 uur met mej. Lans naar het kantoor gegaan. In het benedenportaal vonden zij een aktetasch, terwijl er ook een vlek bloed was. Getuige is toen in zijn woning de poli tie gaan waarschuwen. Toen getuige en mej. Lans boven kwa men, troffen zij daar het lijk van den heer Lans aan en een groote plas bloed Op dat oogenblik zal het ongeveer vijf minuten over 7 geweest zijn. Mej. Lans heeft toen om dr. Mees gebeld, die na aankomst ver klaarde. dat de dood ongeveer om kwart voor zes moest zijn ingetreden en dat het slachtoffer nog hoogstens 3 minuten na den aanslag kon hebben geleefd. Getuige A. W. Bos, directeur van het bij kantoor „De Unie" te Rotterdam, woonde in November 1928 bij mevr. Wijnen. Verdachte is 's avonds hevig ontsteld bij getuige gekomen en heeft hem medege deeld, dat de politie hem had gevraagd, om naar het kantoor te komen, aangezien de heer Lans vermoord was. Later is hij nog eens gekomen en toen wilde hij met de bus van half twee naar den Haag terug- keeren. Den volgenden dag-is verdachte op nieuw bij getuige gekomen en heeft toen met hem over de voortzetting der zaak gespro ken. Het was aan getuige bekend, dat ver dachte steeds giro-overschrijvingen deed naar zijn schoonzuster, mevr. Wijnen. De volgende getuige i9 mej. Ghr. G. W. Lans, de oudste dochter. Verdachte heeft tegen deze getuige gezegd, dat hij op den moorddag reeds om half 6 was weggegaan. Verdachte: Neen, dat heb ik niet gezegd. Getuige verklaart verder, dat haar vader verdachte absoluut vertrouwde. Getuige heeft des middags met haar moe der en zuster gewandeld. Om halfzes heeft de zuster haar bii de Hoofdsteeg verlaten om naar huis te gaan. Getuige zelve is lus- schen kwart voor 7 en zeven uur thuisge komen. Haar vader kwam altijd om 6 uur thuis en wanneer hij later kwam, telefo neerde hiL Toen vader niet thuis kwam en telefo nisch geen antwoord werd ontvangen is ge tuige naar het kantoor gegaan, waarbij zij vergezeld werd van te Korte. Toen getuige boven kwam 'heeft zij het lijk van haar vader gevonden in het keukenkamertje. De aktetasch. welke in het benedenportaal is gevonden, behoorde aan den verslagene. De tasch was geheel leeg. In het benedenportaal was een kleine hoeveelheid bloed en boven op de corridor bevond zich een groote bloedplas. Getuige deelt verder mede, dat zoowel haar vader als verdachte, benevens nog eenige andere personen een sleutel hadden van het achterhek. Verdachte en getuige's vader verlieten in den regel samen het kantoor: Zij gingen dan door het voorhek. Getuige heeft gezien, dat verdachte op den dag na den moord een scheur in zijn broek had. Dat was echter ook wel eerder gebeurd. Getuige zegt voorts, dat haar vader op den dag van den moord bezig was met een Cuba-order. Hiermede was geen haast. Den volgenden ochtend heeft getuige deze order gevonden. Zij was geheel af en lag open en bloot op het kantoor. Dit was in strijd met de gewoonte, want steeds werden der gelijke orders in de brandkast weggesloten. Op een vraag van mr. Kokosky antwoordt getuige, dat zij op de mat in het beneden portaal geen bloed heeft gezien. Hierna wordt gepauzeerd. HET WEEKBLAD „PAN". Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den uitgever van het weekblad „Pan" J. H. E. die door de rechtbank op 24 April 1.1. tot f. 1000 boete subs 50 dagen hechtenis werd veroordeeld, wegens het verspreiden en in voorraad hebben van eenig geschrift, aan- stootelijk voor de eerbaarheid. Het Hof vernietigde het vonnis der recht bank. Opnieuw rechtdoende verklaarde het Hof de feiten bewezen en veroordeelde verd. tot een geldboete van f. 500 subs. 25 dagen hechtenis. De advocaat-generaal had bevestiging van het vonnis geëischt. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraalexamen In disch recht de heeren Lie Oen Hoek (Lei den) en F. de la Croix (Den Haag); candi- daats-examen Indisch recht de heer Sie Soen Giang (Den Haag); candidaats-examen rechten mej. J. van der Jagt (Leiden) en de heer G. van Herk (Rotterdam)); docto raalexamen rechten de heeren P. Th. J. v. Tetering (Haarlem) )en F. Schuylenburg (w. en c.-i.) )(Den Haag). „HET SCHILDERSAMBACHT". Heden is in de zalen van den Dierentuin tc Den Haag geopend de internationale tentoonstelling „Het schildersambacht", georganiseerd door den Bond van Neder- landsche Schilderspatroons, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van dien bond. Deze tentoonstelling, welke tot 25 Sep tember geopend blijft, omvat alles, wat met het schildersvak in verband staat en be oogt het handwerk te bevorderen door het exposeeren van mooi en deugdelijk schil derwerk. Daarnaast is aan fabrikanten en hande laren gelegenheid gegeven hun artikelen to exposeeren. o SPOORWEGONGELUK. Afgeloopen nacht had te Schalkwijk een ernstig spoórwegongeval plaats. Een deel van een goederentrein, die daar ter plaatse was afgebroken en zou terugzetten, kwam met zooveel vaaTt daar de spoorweg daar afloopt tegen het andere deel aan, dat de wagens over elkander heenschoven, en een groote ruïne ontstond, daar overal de stukken van de wagens terecht kwamen. Door den hevigen schok derailleerden de wagens en werden beide hoofdsporen Utrechtden Bosch versperd. Hedenmorgen kon geen trein in die richting meer vertrek ken. Later, toen één hoofdspoor vrij was, werd enkel spoor gereden, tengevolge waar van de treinen uit en in de richting den Bosch met uren vertraging aankwamen. De sneltrein 85 AmsterdamUtrechtMaas tricht ondervond ll/o uur vertraging. De treinen UtrechtLeiden hadden geen vertraging. De materieele schade is groot. Eerst ging het gerucht, dat een remmer bij bet ongeval gedood was, maar later bleek dit niet het geval te zijn. Men zie voor Nagekomen Berichten en Benrsoverzicht pag. 3 van het Tweede Blad. De navolgende passagiereschepen zijn- Vrijdag 19 Sept. in radiotelegratische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stalions en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Radio Holland" N.V.) Alphacca, Rugby radio Alcyone. San tos radio Baloeran. Schev. radio Christiaan Huygens, idem Commewijne, Rugby radio Flandria, Schev. radio Gelria. idem Insulinde, idem Jan Pietersz. Coen. idem Johan de Wilt, idem Nieuw Amsterdam, idem Oldekerk, Sabang radio Orania, Sohev. radio Patria. idem P. C. Hooit, idem Pr. der Nederlanden, idem Sibajak, idem Sla mat. idem Spaamdam, Cabo Fmisterre Rad. Springfontein, Malta radio Sta tendam, Schev. radio Stuyvesant, Bar bados radio Venuzuela, Schev. radio Volendam, Louisburg Radio Vas Zee- landia, Schev. radio. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kos ten 44 centen per woord. LEIDEN, 17 Sept. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereeni- ging „Leiden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks 1.0.701.60. Kro ten 1.1.402 50. Komkommers f. 210. Bloemkool I 1.1222. Bloemkool H I. 310. Witte Kool I. 25 Roode Kool 1. 25. Sa- voye Kool f. 510. Groene Kool f. 1.406. Rapen 1. 46. Meloenen I. 424. Pieterselie f 12. Prei f. 12. Selderie f. 12. Krop salade f. 0 70—-2. Bleekselderie 1.1520. Knolselderie f. 48. Wortelen 1. 36. Kro ten per 100 kilo I. 46. Kroten, gek. f. 6 10. Snijboonen 1. 1041. Sfokboonen 1.12 29. Pronkboonen 1. 46. Stamboonen 1.10 17. Postelein 47. Spinazie f. 510. Tomaten A f. 1480. Tomaten B f. 12.80. To maten C f. 1240. Tomaten CC I. 5.40. Uien 1.46. Spruiten I f. 812. Spruiten II 1.24. GOUDA. 18 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2460 stuks, waarvan 207 slacht- varkens, vette van 29 tot 30 ct. p. pond, Londensche van 25 tot 26 ct. p. pond, zou ters van 26 tot 28 ct. p. pond, levend met 2 pCt. korting. 584 magere varkens f. 30—50 643 biggen f. 1621; 8 runderen 325375* 25 nuchtere kalveren 1. 1620; 2 graskal veren: 65 schapen 1.28—32; 36 bokken en geiten f. 37, alles per stuk. Handel alle soorten matig. Kaasmarkt Aanvoer 353 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk f. 44—48. 2e kw. met rijksmerk f. 3843. zware 1.50, handel matig. Aanvoer 178 partijen eieren. Kipeieren f. 5.608.50, eendeieren f. 5.506 p. 100 stuks. Handel matig. Aanvoer 879 ponden boter. Goeboier f. 0.901, weiboter f. 0.800.90 p. pond. Handel vlug. Coop. Zuid-Holl. Eierenveiling. 565S K.G. 7.30—7.60. 5860 K.G. 7.60—7.90 per 100 st. 60—63 K.G. 7.90—8 20. 62—64 K G. 8—8.30 Bruine 6065 K.G. 88.20. kleine eieren i 405.80, eendeneieren 1. 6 per 100 stuks. BARNEVELD, 18 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 800.000 stuks. Prijs f. 7.708.75 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN, 16 Sept. Aangevoerd 1862 kippeneieren, prijs f. 7.25—8.25 p. 100. 56 eendeneieren f. 55.95. Roodekool 25. Savoyekool 910; Bloembollen f. 0.601.00 p. 1Ó0 stuks. Rabarber 5 ets. Radijs 34 ets. per bos. Uien 4ets. per K.G. ALPHEN, 17 Sept. Spinazie f. 911.50. Heerenboonen f. 8—16. Snijboonen f. 822 per ICO K.G. Peen f. 10—12.30. Kroten f. 2 —3.20. Uien f. 4. Andijvie f. 12.40 p. 100 bos. Kropsla I f. 11.60. Komkommers 1 f. 58. Bloemkool I f. 6is. II f. 1—3. Sa voyekool f. 11. Roodekool 1. 6. Meloenen f. 17—44 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Sept. Eigen heimers f. 0.801.60. Peen per 100 bos f. 5.208. Bloemkool 1ste soort per 100 f. 13.80—24.90. Aanvoer 215 kisten aard appelen, 2940 bos peen. 17.500 bloemkool. BOSKOOP. Coop. Vereen. De Boskoop- sche Veiling. Veiling van 17 Sept. Rozen: Ophelia 1015 ct.. Golden Ophelia 2128 cent, Marcel Royer 2240 ct., Hadley 55 72 ct., Claudius Pernet 5775 ct., Colum bia 3450 ct., Butterfly 1929 ct., Mac Keiler 31—41 ct., Wilh. Kordes 21—32 ct.. Mad. Jules Bouché 3447 ct., Rosalandi 5958 ct., Else Poulsen 4055 ct., Florev 5968 ct., Else Poulsen 4055 ct., Kilham 1625 ct., Keizerin A. Victoria 1923 ct. Genmengde rozefi 713 ct.diversen 12- 15 ct.. Chrysanten, groolbloemig 1.60 1.90, tros 2540 ct.. Gladiolen 79 cent, Clematis Durandi 2023 ct., Anjers 814 cent. Physalis Franchetti 3045 ct., Cle matis Pr. Hendrik 1.803.00. ROELOFARENDSVEEN. 17 Sept. To maten A. 4.306.60. Idem R. 4.507.70. Idem O. 2.70—3.20. Idem C.C. 1p. 50 K.G. Meloenen 325 per stuk. Kropsla 0.302.90. Andijvie 0.502.20 per 100 krop. Snijboonen 0.50—3.—. Idem stek 1.25. Prin- senboonen 2.4ö. Dubb. stam 6570 p. K.G. LEIDSOHENDAM, 17 September. Vrije Eierenveiling Aangevoerd 15173 Kippen eieren 1. 7.258.95 387 Eendeneieren f 6 00—7.00. 81 Kippen f. 0.5Ö1.75; 47 Konijnen 0.35—4.26 23 Duiven f. 0.17—0.31. Appelen f. 0.050.21 per K.G.; Peeren f. 0.07—0.23 per K.G. NOORDWIJKERHOUT. 17 September Veiling „De Eendracht" Snijboonen 1. 0.70 2.00; dubb. Heerenboonen zonder draad f. 1.00130; dubb. met draad f. 1.65; Stok- heerenboonen I. 1.102.25; Enkele Heeren boonen I. 1.30—185; alles per zak van 10 K.G. VEUR, 17 September Aangevoerd8889. 8577 Kippeneieren f. 6569.00; 312 Een- dtneieren f. 6,507.50. 299 Kippen f. 030—1.80, 10 Eenden f 0.80 1.30; 42 Konijnen 1. 0.303.30 21 Dui ven f. 0.230:45 VOORSCHOTEN. 17 September. V. P. V. Kippeneieren f. 88.70 per 100. Kuiken eieren f. 5.206.10. Eendeneieren 1. 7.20 7.40. Kippen 1.0.75—0.90 per stuk. Hanen 1.0.50—1.05. Duiven f. 0.11—0.13. Konij nen f. 0.16. WADDINXVEEN. Aangevoerd: 846 Kip- eieren. Prijs f. 7.90—9.40 Een partij Eend eieren I. 6.40—6.80 per 100 stuks. Handel vlug. Verloofd: LENA VAN MEURS en LEENDERT ZWANENBURG Leiden, 18 September 1930. Trompstraat 25. Hendrikstraat 12. 8873 Inpl&ats van kaarten. Ondertrouwd: 8920 P. ZUID AM en P. H. MAANDAG Sr. Huwelijksvoltrekking 25 Sept. a.s. te Leiden. De beer en Mevrouw G. J. C. v. DOOREMAAL- v. d. LELIE, geven kennis van de geboorte van een zoon 8711 CORNEUS GEBARDUS Weltevreden, 14 September '30 St. Carolns Gesticht. Geboren: WILLEM Zcon van 9167a W. VERHOEF E. J. VERHOEF— DE JONG. Leiden, 169'30. Jan van Houtkade 24. De heer P. L. FABRIEK en Mevr. JO FABRIEK—PALM geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon LUCAS ROELOF. Bandoeng, 17 Sept. 1930. Wilhelminaslraat 21. 9159a Overleden te Noordwljk Dr. H. VAN NES Mede namens de Zusters H. W. VAN NES. Noordwijk, 16 Sept. 1930. 8940 L 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3