ERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. BEURS0VERZ1FHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. listermiddag 3 uur: 762. l-idenmiddag 2 uur: 761. telegrafisch weerbericht waarnemingen in den morgen van 13 Sept,, medegedeeld door het I Son Ned Met Instituut te De Bildt Hoogste stand 772.5 te Eaparanda. Laag L stand 747.6 te Valencia. Verwachting den avond van 16 SeptemberMatige krachtige, Zuid-Westelijke tot Zuid- gelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrok- p; met tijdelijke opklaring. .WaarBchijn- «enige regen, later iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. j oor voorm.14 gr. C. (57 gr. F.) tmr 's midd.15 gr C. (59 gr. F.) GWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. jste stand des voorm. te 7 u. 01 min. Igsto satnd des nam. te 7 u. 23 min. Voor Maandag. jste stand des voorm. te 7 u. 44 min. jste stand des nam. te 8 u. 11 min. watertemperatuur. Zweminrichting ..Hoage Rijndijk". uur voorm.19 gr. C. Ill uur voorm.: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl' I uur voorm.17'/3 gr. C. |ll uur voorm.: 17t/s gr. C. licht op voor fietsers e.a. Ilaterdag 7.50 n.m. tot 6.01 v.m. Jloadag 7.47 n.m. tot 6.03 v.m. PREDIKBEURTEN. voor zondag 14 september. leiden. ■Doopsgez. Gem,: Voorm. halfelf, ds. Bonga lien. ligliso Wallonne: matin 5 dix heures et Vie. M. Bresson. pang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, I 'ieijere. Jc-tref. Kerk (Stille Rijn la): Voorm. 10 de heer van Kampen; nam. halfzes de Blankenberg, liem. Gerei. Gem.: Voorm. halfelf, dr. li Bejjerman van Amsterdam, ier. van Vrjjz. Hervormden: (Volkshuis): nn. halfelf, prof Fagginger Auer. rjjt. Jeugdktrk (Nutszaal): Nam. half prof. dr. G. J. Heering. o ned herv kerk ernepen: Te Enter (Ov.): E. Schimmel, Itneide en Tienhoven; te Gelselaar (leid.): G. Groenewoud, cand. te Vriezenveen: Mankt voor Bergschenhoek ds. C. van Wal. Dirksland; voor Spijk ds. H. W. Banselaar te Rijperkerk (Fr.). gerep. kerk. iangenomen naar Ommen ds. W. de Graaf Hooger Smilde. geref gemeenten. Mankt voor Alblasserdam ds. J. Fraanje Barneveld. rem. geref. gem. Stroepen: Te Meppel: J. H, Groenewegen, Arnhem. SYNODE DER GER. KERKEN li de voortgezette vergadering van de so-lc- der Geref. Kerken bracht ds. J. de :s uit Tilburg een rapport uit omtrent arbeid van de mrs. G. H. A. Grosheide Amsterdam en J. de Wilde te 's-Graven- terzake van de gerezen materieele eilijkheden in sommige kerken na het dlict-Geelen. De Synode besloot dezen Ma dank te betuigen voor hun arbeid. Een brief van dr. J. P. de Gaay Fortman te Amsterdam, omtrent een samen dring met hoogleeraren over ivetenschap- Sjke onderwerpen naar aanleiding van de Assen genomen leerb sli singen werd randen van prof. dr. A. G. Honig ge- w, daar deze namens de hoogleeraren de "spondentie met deze heeren gevoerd tft. Prof. V. Hepp bracht een nader rapport omtrent het nieuwe formulier inzake tevestiging van ouderlingen en diakenen, «ie omtrent het huwelijksformulier. De ging wederom naar de commissie terug, 't. K. Dijk rappor' v r olgens over verzoek van het bestuur der Ned. af- 'kg van den Wereldbond der Kerken, te treden tot de afdeeling en een Vaardigde in haar bestuur te benoemen, asloten werd aan deze uitnoodiging niet 'oldoen, daar reeds de vorige Synode beslissing ter zake genomen heeft. 7. Dijk rapporteerde ook over het ver- k van dezelfde afdeeling om instemming lallen .betuigen met de resolutie die dezen in internationaal bestuurscomité aan- l en waarin adhaesie wordt gehecht aan L Bellngg-pact. Synode sprak uit. dat het ook haar wensch is. dat de wereldvrede be gird en behouden worde, maar niet in f 'trzoek te kunnen treden, daar men rich vereenigen kan met de beginselen van 'Bond. De heer Knook uit Klundert bracht rap port uit over den evangelisatiearbeid in België. Deputaten voor dezen arbeid kregen opdracht, een collecte voor dit doel uit te schrijven. Tevens werd besloten aan deputaten en de betrokken Belgische kerkeraden te ad- viseeren ten behoeve van de emeriteering van in België arbeidende dienaren des Woords een contract aan te gaan met de samenwerkende kerken in Zuid-Holland ten Zuiden, waarbji deputaten zich verbinden jaarlijks het gemiddelde van de door de andere kerken te betalen bijdragen op te brengen. Dr. Th. Ruys Jr. uit Lisse las het verslag van deputaten voor onderzoek inzake het archief, en bracht vervolgens verslag uit namens deputaten voor het geven van ad vies inzake de archieven der Kerken. Naar aanleiding van dit verslag werd be sloten, weder een archiefbewarende kerk aan te wijzen en een archivaris te benoemen. Het moderamen zal dienaangaande een voor stel doen. o 25 JAAR HOOGLEERAAR. Donderdag 18 September zal het 25 jaar geleden zijn, dat prof. P. J. de Bruin het hoogleeraarsambt aan de Theologische School der Christelijk Gereformeerde kerk te Apeldoorn aanvaardde. Prof. H. ZWAARDEMAKER Gzn. Naar wij vernemen is prof. H. Zwaarde maker Czn., oud-hoogleeraar in de physio logic aan de Rijksuniversiteit ie Utrecht, zeer ernstig ongesteld. „Hbld." BINNENLAND. DE SLUITING DER STATEN-GENERAAL. Veieenigde vergadering van de beide Kamers (Zitting van hedenmiddag). De heer De Vos van Steenwijk, voorzit ter van de Eerste Kamer, bekleedt den voorzittersstoel. De voorzitter benoemt een commissie, die den minister van Binnenlandsche Zaken in het gebouw zal ontvangen en uitgeleide doen. Deze commissie bestaat uit: Eerste Kamer: de heeren de Gijselaar en van Citlers. Tweede Kamer: mevr. BakkerNort, van Vuuren, van Dijk en van Kempen. Kort daarna treedt de minister, vooraf gegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Ruys de Beerenbrouck, minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, plaatst zich achter de ministerstafel en houdt een rede, waarin hij herinnert, dat in gemeen overleg met de Staten-Generaal verschillende werken zijn tot stand gekomen waarvan hij in het bij zonder vermeldde de regeling betreffende den rechtstoestand van ambtenaren, de nieuwe wettelijke regeling van de arbeids overeenkomst van kapitein en schepelingen en de voorschriften omtrent openbare wegen. De minister wordt door de commissie uitgeleide gedaan. Nadat de commissie in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de voorzitter de ver- eenigde vergadering. DE OPENING DER POSTVLUCHTEN NAAR INDIE. Bij de hervatting van de diensten op de luchtlijnen der IC. L. M. dient er rekening mee te worden gehouden, dal ook de post- vluchten AmsterdamBatavia op den voor genomen datum zullen beginnen. Het eerste vliegtuig vertrekt op Donderdag 25 Septem ber a.s. van Schiphol. Over de dienstregeling, de tarieven en verdere gegevens zullen de Nederlandsche Posterijen uitvoerige inlichtingen verstrekken Dit eerste vliegtuig van den nieuwen dienst naar Indië zal als bemanning hebben de vliegers van Dijk en Wiersma en de mecanicien Buitenhuis. GEEN V.A.R.A.-UITZENDING. Het V.A.R.A.-bestuur heeft heden aan de Radio-Omroep-Contróle-Commissie te Den Haag het volgende telegram gezonden: „Wijzen U in nader antwoord op Uw telegram van gisteren en in aansluiting op het onze, op de in congres toe te lichten uitvoerige resoluties, die gepubliceerd zijn in dagblad „Het Volk" Donderdagavond. Verwachten dat Uw commissie daarmede ge noegen kan nemen. (w.g.) V.A.R.A.-bestuur. Het V.A.R.A.-bestuur heeft van de Radio- Omroep-Controle-Commissie een telegram ontvangen van ongeveer den volgenden inhoud: Aangezien gij de Radio-Omroep-Controle- Cominissie niet in de gelegenheid hebt ge steld Uw redevoeringen in te zien, kunt gij ingevolge art. 7 van het Radio-Controle reglement niet tot uitzending van het con gres overgaan. Namens de Radio-Omroep-Controle Commissie (w.g.) WEBER. Onmiddellijk daarop heeft het V.A.R.A.- bestuur hiervan med'edeeling aan hei Congres gedaan en een telegram gezonden aan den minister van Waterstaat waarin wordt aan gedrongen op alsnog zoo spoedig mogelijk ongedaan maken van dit besluit Vanwege de V A.R.A. werd nog een toe lichting gegeven waarin de gevolgen van dit'besluit ernstig worden genoemd. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Wering van ontsierende reclame - De ver zoeken van de woningbonwver. „Bnitenlnst" en de N.T. Mij. tot ExpL van Onwerende Goederen - De uitbreidingsplannen - Verbe tering Terweeweg Gemeentebegroting 1931 Reorganisatie politie. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, de lieer A. J. van Gerrevink. Afwezig wethouder Zandbergen met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den secretaris, den heer Reitsma, worden onveranderd vastgesteld. Vervolgens deelt de vooHÜter mede: B. en W. hebben aan de firma Bikkers te Rotterdam opdracht gegeven tot levering van een autobrandspuit. De heer Paardekooper verzocht nadere toedichting en vraagt waar deze spuit zal worden gestationeerd. De voorzitter verstrekt deze toelichtingen en zegt dat de spuit na aflevering voorloo- pig in de gemeentegarage zal worden onder gebracht B. en W. hebben de straat, gelegen tus- schen de Weth. Juifermansslraat en Emma- laan (achter de nieuwe O. L. school) den naam gegeven'van Wethouder Boon-straat. B en IV. besloten de huisnummering in de gemeente te herzien en daaTmede van uit het centrum der gemeente te beginnen. Dat van wethouder Rubenkamp als ge schenk is ontvangen een prachtig Zwanen paar. De voorzitter brengt den schenker hier voor hartelijk dank. (applaus). Agenda - 2. Voorloopige vaststelling gemeenlereke- ning 1929. Namens de commissie van onderzoek rap- porteerd de heer de Graat dat de rekening in goede orde is bevonden en stelt voor de rekening goed te keuren. (Wordt besloten). 3. Voorstel B. en W. tot wijziging van de aanvulling der Alg Politie-verordening. Gpd. Staten hebben de gewijzigde veror dening teruggezonden met het verzoek aan het vastgestelde ari. 85 bis de volgende slotalinea loe te voegen: (Dit artikel is van toepassing onvermin derd het bepaalde bij de art. 17 en 17 B van hel Prov. Reglement op de wegen en voetpaden). Het betreft hier de artikelen inzake het snoeien van boomen en opruimen van.heg gen en kreupelhout enz. B. en W. deelen deze zienswijze niel doch hebben geen bezwaar tegen opname der aan vulling en stellen voor deze wijziging vast te slellen. (Wordt besloten). 4. Voorstel tot vaststelling van een veror dening van ontsierende reclame in het niet landelijk gedeelte der gemeente. Deze verordening bestaande uit 6 artike len betreft de bevoegdheid vpn B. en W. om eigenaars of gebruikers van" onroerend goed gelegen in het niet landelijk gedeelte der ge meente waarop getimmerten of borden zijn aangebracht tot reclame, aan te schrijven die reclame te verwijderen wanneer naar hun oordcel ontsiering ontstaat. Mei de opsporing van overtredingen zijn i)iede belasl de aniblenaTen van het ge meentelijk bouw- en woningtoezicht. (Wordt aangenomen). 5. Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de woningbouwvereniging „Buiten- lust" om gelden voor woningbouw (42 ar beiderswoningen, huurprijs f. 5 pe w.) inge volge de woningwet, en betreffende de plan nen van de heeren van Zijp en Kort lot straataanleg langs den Rijnzichlweg. Het uitvoerig samengesteld advies van B. enW. wordt voorgelezen waaruit blijkt dat Iwee andere plannen zijn ingekomen nl. een verzoek om vergunning stralenaanleg langs den Rijnzichlweg en een verzoek om ver gunning tot aanleg van straten in aanslui ting mei de beslaande straat van Bui tenlust. De plannen Buitenlust en Kort houden in bouw van arbeiderswoningen. De eerste 42 woningen van f.5 p. w., de tweede 117 wo ningen van f. 4.75 lot i.8 p. w. Wal het eerste plan betreit moei de risico worden gedragen door de gemeente en Rijk. Bij hel tweede plan is het risico voor de gemeente zeer gering door zoo noodig vcr- leening van een crediel onder hypothecair verband. Alzoo achten B. en W. gezien de aanslui ting van stratenplannen Kortvan Zijp in bet belang der gemeente en volkshuisves ting en stellen voor het verzoek van de W. B. Ver. Buitenlusl af te wijzen en goed te keuren de plannen Kort en van Zijp. De heer Varekamp is in principe voor het plan Kort doch spreekt zich uit over moge lijke aanleg van een z.g. tuindorp met vóór tuintjes, gezien de uitbreidingen in de ste den en vraagt of het plan van Zijp overeen stemmen zal met het uitbreidingsplan De voorzitter zegt dat het plan Buitenlust veel verantwoordelijkheid voor de gemeente eisclit. Volgens gedane oproeping door den heer Kort zijn maar enkele aanvragen ingeko men voot woningen beneden f.5 p. x Spr. geeft geen definitieve zekerheid inzake hel plan van Zijp omtrent overeenstemming m'l het uitbreidingsplan. Zeker zal dit bij B. °n W in acht genomen worden. Bij B. en W. en den gemeente-opzichter als adviseur, bestaan geen bezwaren voor aanleg van z.g. tuindorp. De heer Uiltenbogaard informeert ten eer ste naar de medezeggingsschap van de be woning. De voorz. antwoordt hierop dat jn de eerste plaats in aanmerking komen inwo ners van Oegstgeest. Vervolgens zegt de heer Uitlenbogaard dat hij de meening van B. en W. niet deelt om trent de ingekomen aanvragen voor wonin gen van f 4.75 p. w gezien hel ledental van de vereeniging Buitenlusl die zeker allen in aanmerking wenschen te komen voor bewoning. Spr. acht ook z.g. tuindorpbouw veel duur der. Inzake de bedoeling 20 woningen van f. 4.75 te bouwen en het restant met hooger huur, spreekt hij zich uit om dit aantal min stens te verhoogen tot 40. ftezien de bedoeling, zorgen en moeiten van Buitenlust, zal hij niet kunnen mede gaan met het plan Kort. £)ok de heer den Ouden spreekt zich uil over onvoldoende ingewonnen inlichtingen omtrent de behoefte aan goedkoope wo ningen. De heer Bakker zegl, gezien de plannen eu foto's moet men loch zeker de onderne mers zeer dankbaar zijn en acht daarom aanvaarden van het plan Kort zeer ge- wenscht. De heer v. Breda is dezeltde meening toe gedaan van de heeren Uitlenbogaard en den Ouden omtrent hel te gering aantal arbei derswoningen De heer Paardekooper spreekt zich uit voor den bouw van de 20 arb. woningen en af te wachten of dit aantal voldoende is. De heer v. d. Burg steunt het voorstel van B, en W. als het meest gewenschte. De voorzitter verheugt zich in de woor den van den heer Bakker die de eerste hulde uitsprak voor de ondernemers. Wat het missen van voortuinen aangaat acht hij geen bezwaar van gewicht Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt dan aangenomen met op 1 na algemeene stemmen (die van den heer v. Breda) 6. Advies van B. en W. betreffende hei verzoek van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Leiden tot straat- aanleg in het Emmapark. Het advies wordt voorgelezen waaihij B. en W. voorstellen het gevraagde verzoek toe le slaan. De situatie zat geheel in overeenstem ming komen met de bestaande toeslanden. De buizen, kabels en rioleeringen zullen ter weerszijden van den rijweg in de trottoirs komen en het landelijk aspect zal behouden blijven door zoo veel mogelijk open bebou wing. De heer den Ouden vraagt naar hèt peil in dil parkgedeelte waarop de voorziller na dere inlichtingen geeft. De heer Paardekooper verwacht zeker schade aan de wegbeplanling door aanleg van gasbuizen in de trottoirs. De voorzitter zegt, dal deze zoo ver moge lijk van de boombeplanling zullen verwij derd blijven. De heer v. d. Burg brengt B. en W. hulde voor hun inzicht inzake de oplossing van kabelaanleg enz. in de Irolloirs waardoor de rijweg zeker in beier conditie kan blijven. De heer Bakker vraagt of de technische dienst accoord gaat met dit plan daar de weggedeelten loch zeker meermalen zullen worden beschadigd voor een algeheele be bouwing is lot stand gekomen. De heer Uittenbogaard geeit in overwe ging de trottoirs naast de tegels te voorzien van schelpen inplaats van grind. Het voorstel van B en W. wordt dan aangenomen met alg. slemmen. 7. Voorste! omtrent hel uitbreidings- en rioleeringsplan.. Zooals uwen Raad bekend is werd het than? van kracht zijnde uitbreidingsplan der gemeente vastgesteld bij raadsbesluit dd. "20 December 1910 en werd het later herhaalde lijk aangevuld, terwijl wij bij raadsbesluit dd 26 October 1927 werden gemachtigd op nieuw eens aanvulling van het plan te ont werpen. Dit ontwerp is opgemaakt door den heer Spijker. Wij zullen thans kori uiteenzetten de redenen waarom wij meenen dal tot de vaststelling van dit laatste ontwerp niet be hoort le woTden overgegaan. 1. De bebouwingen in de gemeente brei den zich sterk uit. Er wordt gebouwd op plaatsen waar lol nu loe geene of slechts geringe bebouwing bestond. De vele goede verkeerswegen, die de ge meente doorkruisen, verhoogen het gevaar van zoogenaamde lintbebouwing, die men, in beginvorm, reeds aantreft langs den Rijnsburgerweg, Hoogen Morschweg en den grooten Rijksstraatweg. Het uitbreidingsplan en de bouwverorde ning zullen een harmonisch geheel moeten vormen en als dus met de werkzaamheden voor een nieuwe bouwverordening wordt begonnen, moet een uitbreidingsplan zijn ontworpen en vastgesteld. Onze gemeente ligt in het hart van het Hollandsche grootestedengebied. Een der belangen, die thans reeds in groo- ier verband moeten worden gezien, is het uitbreidingsplan Moeten dus de bij het gemeentebestuur ingediende stratenplannen passen in een goed uitbreidingsplan, het uitbreidingsplan moet passen in de hoofdlijnen van 'l streek plan, en passen aan de meer gedetailleerde plannen der aangrenzende gemeenten. Wij stellen u verschillende redenen voor ons te machtigen, deze aangelegenheid te onderzoeken, opdracht te geven tot het ver vaardigen van een uitbreidingsplan voor de geheele gemeente, behalve de Broek- en Simontjespolder en ons daartoe het noodige crediet loe le slaan. De heer den Ouden zegt dat de destijds ingestelde commissie tot herziening van hpt uitbreidingsplan jammerlijk schipbreuk heeft geleden en brengt daarom hulde aan B. eu W. voor het thans voorgelegde voorstel. De heer Bakker wijsl op de mogelijke groote kosten en acht voorzichtigheid gc- wenscht. De heer Paardekooper dringt op 9poed aan. Het voorstel uitbreidingsplan wordt aange nomen. Inzake het rioleeringsplan brengt de heer v. Breda hulde aan B. en W. waardoor Q9 bewoners van den Rijnzichtweg zeer zeker zullen worden gebaat. Ook dit voorstel wordt aangenomen. 8 Voorstel van B. en W. lot verbetering van den Terweeweg. In hun advies vragen B. en W. uitstel van verbetering van den Hoogen Morschweg. Mede gezien het advies van den gem.- opzicbler is het tijdstip om tot deze verbete ring over te gaan thans niet rijp. Gezien de toestand van den Terweeweg die een ver- bingsweg vormt met den Rijksweg en de parken waardoor het doorgaand verkeer meer en meer toeneemt, achten B en W. verbetering van dezen weg als een onmisbaar beleid van hun college. Noodig zal zijn demping van eenige sloo- ten, hakken van boomen en waar noodig voorzien van rioleering en geheel den rij weg bewerken als de thans in behandeling zijnde wegen. De kosten zijn geraamd op f. 20112. Na verschillende vragen der leden wordt het voorstel in stemming gebracht' cn aan genomen met 91 stem, die van den heer Uittenbogaard. 9. Voorstel van B. en W. tol assistentie van den gemeente-opzichter. Naar aanleiding van de uitbreiding der veelvuldige werkzaamheden is een achter stand daarin gekomen en achten B. cn W. een tijdelijke kracht bepaald noodzakelijk. Na discussie verzoek: de heor Bakker aanhouding van dit punt ter bespreking in gesloten zitting. Hiertoe wordt besloten. 10. Beroepschrift G. N. v. d. Ameele be treffende benzinepomp-plaatsing aan den openbaren weg met praeadvies van B. en W, Gezien de ingekomen bezwaren m. n. door de Directie der N.Z.II.T.M. achten B. en W. gewenschl het beroep af te wijzen. De heer den Ouden acht thans plaatsing geen bezwaar na tot standkoming van de verbrecding van den Rijksweg, en stelt voor, gesteund door den heer Paardekooper, het verzoek toe te staan. Ondanks de meening van B. en W. dat, mocht de Raad toestemming verleenen dan is plaatsing volgens de politie-verordening nog niet geoorloofd, werd het voorstel den Ouden aangenomen. 11. Verzoek van den directeur van „Ons Oegstgeest" om vrijstelling van de betaling van leges volgens de legesverordening, met praeadvies van B. en W. B en W. adviseeeren afwijzend te be schikken aangezien de betreffende verorde ning geene wijziging toestaat. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. 12. Voorstel van den Burgemeesler be treffende reorganisatie der politie. In een uitvoerig betoog meent de voor zitter, gesteund door de wethouders, dat de inwoners der gemeente recht hebben op meerder politie-toezicht en stelt voor tot machtiging het politiecorps tot 4 man uit te breiden. De geheele regeling van den politiedienst acht hij uit den booze, gezien de nacht diensten waardoor in het centrum niet steeds politiehuip bij de hand is. De heer v. Breda .-preekt zijn genoegen uit over het voorstel, waardoor toch zeker I man uit den nachtdienst kan worden ont trokken zoodat le allen tijde jjolitiehulp bij de hand is Het voorstel wordt aangenomen. 13. Aanbieding gemeentebegrooting 1931. De begrooting sluit voor den gewonen dienst met i. 2948G0.74. Kapit. dienst f. 319385.89. Wordt in handen gesteld aan de Com missie, beslaande uit de heeren: de GTaaf, Nijssen en Breda. 14 Begroolingswijziging dienst 1930 wordt na voorlezing vastgesteld. Rondvraag: de heer v. Breda vraagt o[ dc electr. kabelaanleg Rijnsburgerweg vóór den a.s. winter tot sland zal komen. De voorzitter zegt bespoediging toe. Hierna gaat den Raad in besloten zit ting tot behandeling Reclames Schoolgeld en bespreking punt 9. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. om aanstelling tijdelijke assistentie van den gemeente-opzichter met alg. slem- men aangenomen. Hierna sluiling. AMSTERDAM, 13 September. De handel was op den laatsteri beursdag geheel onbe- teekenend. De flauwe houding vap Wall- slreet was oorzaak van eenig aanbod en allerwegen moesten dan ook koersverliezen ■worden aangetoond, zoodat de markt een gedrukt voorkomen had. Van de induslriee- len kregen zoowel de Philips als de Marga rine Unies een verlies van enkele procen ten le incasseeren. Aku's waren prijshoudend en ook de Ai - coustiek aandeelen boden goed weerslanjl. Rubbers waren kalm. A'dam Rubber en enkele minder courante soorten bleven op peil. Tabakken waren verdeeld. Van de Su- matra-soorten werden Sumatra's hooger, 6e anderen lager afgedaan. Olie's waren gedrukt Koninklijke verloren enkele punten Van de Suikers werden II. V. A.'e vrij druk omge2el; ondanks de Cuba suikersoorten noteeringen werden suikers beneden de vorige prijzen atgedaan. Mijnen ongeanimeerd en zoowel Boelons als Algcm. Expl. golden lager. Amerikanen waren lager. LEIDEN, 12 Sept. Noleering Coop. Groen ten-, Fruit- eD Bloemenveiling-vereeniging „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.70 tot f. 1.50, kroten f. 2.50 tot f.3.komkom mers f. 5 tot f. 9, bloemkool I f. 10 lot f 24 bloemkool II f. 3 lot f. 11, roode kool f. 4 tot f. 7, savoye kool f. 8 tot f. 12' groene kool f. 2 tot f. 5, rapen I. 5 tot f. 6, meloenen f. 5 lol f. 25, pieterselie f. 1 tot f. 2, prei f. 2 tot f. 3, seledrie i. 1 tot f. 2.40, kropsalade f. 0.50 tot f. 1.70, bleeksetderie f. 15 tol f.25 wortelen f.6 tol f.11 per 100 stuks; kro ten f. 4 tot f. 6, kroten, gek. f. 6 tot f. 9, snijboonen f. 5» tot I. 40, stokboonen f. 10 tot f. 27, pronkboonen f. 5 tot f. 6, slam- boonen I 8 lot f. 15, postelein f. 5 tol f 7, spinazie i. 5 tot f. 10, tomaten A f. 9.90, B f 10.20, C f. 8.20, CC f. 3.20, uien t. 4 tot f. 6, spruiten I f. 8 lot f. 12 en spruiten II i. 3 lot f. 5 per 100 kilo. LEIDEN, 13 Sept Botermarkt. De prijzen van boter op de lieden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (con trole) f. 1.85 per kilo, prima boerenboter f 1.75 tot f. 1 90 goede boerenboter f 1.60 tot f.170 per kilo. Aangevoerd 65-8, 12-16 vaten wegende 1415 kilo. Handel vlug. LEIDEN, Turfmarkt van 8 lot en mei 13 Sept Aanvoer 120 000 stuks lange turf. Prijs per 1000 stuks f. 7.60f. 8. a-I I

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3