71sle Jaareanp VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1930 No. 21623 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. DE GROOTE HAVENBRUG. N k Het voornaamste Nieuws van heden. DE GROOTE HAVENBRUG. LEID DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel toot adrertentiên oh Leiden en plaat9en waar agentschappen ran ona Blad gevestigd zijn. Voor alle andere adrertentiên 85 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden ran 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per poet f. 2.35 portokosten. 0.18 n 0.18 kit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. [Burgemeester en Wethouders van Leiden jengen ter algemeene kennis, dat door hen j beslissing op het verzoek van: aA. uven en W. H. Waanders om vergunning t het oprichten van een meubelfabriek in Jet perceel Nieuwe Rijn No. 108, kadastraal |ekend gemeente Leiden, Sectie C. No. 612 b. 4e Commanditaire Vennootschap feiga" om vergunning tot hei oprichten van In instrumentmakerij in het perceel Harte- leeg No. 5, kadastraal bekend Gemeente |eiden. Sectie I. No. 1545 is verdaagd. AUG. L. REIMERINGER, Welh. Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 September 1930. 8529 I SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. IBurgemeester' en Wethouders van Leiden jengen ter algemeene kennis, dat te begin- (en op Woensdag 1 October 1930, krachtens pkel 17 der verordening van den 6den Jili 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk p-ijzigd bij de verordening van den 9den pil 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, inen, straten enz. en wateringen en slooten, ;houw zal worden gedreven over alle we- In, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, lotjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, pnevens de daarin gelegen of daartoe be- wrende bruggen en andere kunstwerken, wr zoover die bijzonder eigendom zijn, en, fcnder verhindering door of vanwege recht- jebbenden, voor het publiek verkeer open pan, alsmede over a.lle wateringen en oten, en de riolen ter vervanging daarvan maakt, benevens de daartoe behoorende luizen, duiker, buizen, toegangskokers en Irgelijke werken, voor zoover die bijzonder gendom zijn. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 September 1930. 8528 N.Z.H.T.M. J De Directie der Noord-Zuid-Holl. Tram pa Mij., heeft per dienstorder aan haar Jrsoneel medegedeeld, dat de ziekte- perve over het jaar 1929. gevormd inge lote het bepaalde in dienstorder no. 94 Jan 29 Mei 1927, een zeer ongunstig verlooo keft gehad. De ziekteuilkeeringen, inge- |ol?e het bepaalde in art 56 R. D V 1924 burende het afgeloopen jaar gedaan, be liegen het zeer hooge bedrag van ■03962.60, terwijl de reserveeringen gedu- inJe dat zelfde jaar hebben bedragen |32057.08. zoodat er een nadeelig verschil van t. 21905.52 en derhalve over 1929 pa verdeeling van een overschot zal kun- pn geschieden. GEM. REINIGINGS- EN ONTSMETTINGSDIENST. Jaarverslag over 1929. Aan bovengenoemd verslag, dat bij de firma IJdo in druk is verschenen, is het vol gende ontleend: Bij het bedrijf zijn thans in gebruik 1 molorsproei- en spoelwagen met sneeuw ploeg, 1 motorveegmachina, 13 onderstel len voor vuilniswagens met 13 bakken, 4 houten wagens voor de handkarophalers. 2 sproeiwagens en 1 veegmachine voor paar- detractie. 2 modder- of tuimelkarren 19 straatveegwagens, 1 stortkar, 2 transport wagens, 6 handwagens, 15 ruimkarren, 18 kruiwagens, 1 magazijn-kruiwagen, 6 diep- schuiten, 3 waterschuimersschuiten, 36 schuiten in gebruik bij den pachter, 1 bag- gemolen, 6 onderlossers en 1 sleepboot be nevens kleine gereedschappen voor vaklie den en reinigers. Aan voeding voor 16 paarden werd be sleed: 49.812 KG. Langstraatshooi f. 3154 60 33.200 K G haver f. 4253 70 Voeding voor zieke paaiden f. 5 63 Totaal f. 7413 93 De aangevoerde hoeveelheid vuil bedroeg in dit verslagjaar ruim 57 ton meer dan in 1928 Voor hel geregeld afhalen van bedrijfs- vuil waren per 31 December 154 contrac ten afgesloten, waarvoor een bedrag van f 6606.90 werd ontvangen. Alle overeenkomsten inzake het afhalen van bedrijfs-, tuin- en kazerne-afval uit verschillende gebouwen voor Universitair onderwijs en kazerneering bleven gehand haafd. Hiervoor werd ontvangen een bedrag van f. 2801.50. In het gebouw der Vuilverbranding werd lot 18 November verbrand 10.670 000 K G. huis- en bedrijfsvuil. De naar Nieuwkoop afgevoerde hoeveelheid vuil bedroeg 3254 'kub. M. Per inwoner en per dag werd 0.59 K G. vuil verzameld, per werkdag gemiddeld 4.1.551 K G De grootste hoeveelheid bedroeg op 14 Januari 68.000 K.G., de kleinste op 31 Augustus 21.400 K.G Voor marktreiniging werd 1110 M3 duin- water g'ebruikf. Voor straatbesproeiipg word met den motor-sproeiwagen en een enkele maal met den paardensproeiwagen 907n duinwater gebruikt (vorig jaar 4939 M3) en door den motorsprociwagen werd 4535 K M. gesproeid. De specie-opbrengst der kolken bedroeg 1400 kub. M. Het baggerwerk leve/de 15948 kub M. specie op. Door de Vuilverbranding werd verbrand 10 670 000 K.G. huis- en bedrijfsvuil; de geproduceerde stoom bedroeg 6801 ton. de slakkenprodiictie 6234 ton De ontsmettingsdienst gebruikte 321 maal het ziekentransporlrijluig voor het vervoer van patiënten. Er werden 24 perceelen ont smet In totaal werden 528 partijen lijf- en beddegoed door stoom in den onlsmetlings- oven. tijdcliik van het Rijk in bruikleen en 27 partijen in de forma.linekast ontsmet De reinigingsdienst leverde een verlies op van f 178845.15, de ontsmettingsdienst van f 3688.181/', de vuilverbranding van f. 35077.731/». GOUDEN JUBILEUM C. A. WAGEMANS. Een koninklijke onderscheiding. Heden herdenkt de heer C. A. Wageman9 boekbinder-magazijnmeester den dag, dat hij voor 50 jaren in dienst trad bij A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij. Te halfelf op net directiekantoor genoodigd, werd hij bij afwezigheid van den directeur, den heer van Looy en wegens lichte ongesteldheid van den heer van Waalwijk, commissaris der vennootschap toegesproken door een der procuratiehouders.den heer Du Croix, die hem geluk wenschte met dezen zeer j bijzonderen dag. Spreker schetste den jubilaris als een 1 zeer nauwgezet magazijnmeester, die voor de firma de juiste man op de juiste plaats is gebleken. Hij overhandigde hem namens de ven nootschap een enveloppe met inhoud en een fraaie bloemenmand. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer A. L. Reime- ringer Wethouder en waarnemend burge meester van Leiden, die wegens afwezig heid van den burgemeester den jubilaris huldigde en hem tevens de euremedaille in brons van Oranje-Nassau overhandigde. Daarna spraken nog de heer H. P. Dam, procuratiehouder en de algemeene chef en bedrijfsleider de heer Merkelijn woorden van hulde. Tot slot sprak de jubilaris. Ten eerste tot den Wethouder, hem zeer dankende voor de woorden en onderscheiding en hij vroeg hem of hij de dank aan H. M. wilde overbrengen De Directie dankte hij hartelijk voor de schoone woorden en de cadeaux, hij hoopte nog langen tijd de firma te mogen dienen. Ook tot de overige sprekers richtte hij woor den van dank. Nu werd de jubilaris uitgenoodigd mede naar de ontvangzaal te gaan waar hem bij monde van den heer de Graaf kassier onder •het uitspreken van een pittige speech een mooie theekasl, rooktafel met rookstel na mens procuratiehouder, afdeelingschef en kantoorpersoneel werd aangeboden. Ook voor deze hulde en blijken van be langstelling dankte-de jubilaris harlelijk. Thans volgde de jubilaris zijn makkers naar beneden in het technisch bedrijf waar in bijzijn van den Wethouder, Procuratie houders, Chefs, dames en heeren personeel werd toegesproken door den chefdrukker den heer M. Crama, die hem huldigde in opdracht van zijn kameraden hem nog vele jaren toewenschte onder dezelfde omstan digheden als tot nog toe: hij bood hem na mens hun allen 6 salonstoelen en een mooi bloemstuk aan. Zeer onder den indruk van al deze hulde blijken dankte de jubilaris voor het hem aan gebodene. Hij en zijne vrouw die ook bij al deze huldigingen tegenwoordig was waren er zeer door geroerd. Daarop ging de jubilaris naar huis om daar den verderen dag in feeststemming door te brengen met zijn familie. s NEDERL. TOONEELVERBOND. Aideeling Leiden. Onder presidium van mevr. W. v. Itallie- v. Embden heeft in den Schouwburg de jaar vergadering plaats gehad van de afd. Leiden van het Nederl. Tooneelverbond. Na goedkeuring der notulen en van het jaarverslag volgde bestuursverkiezing. Her kozen werd de heer A. Goekoop en gekozen in de vacatures der heeren F. H. N Bloemink en M. G. Verwey, die beiden voor een her benoeming bedankten, mevr. De VriesDe Vries en de heer J. A. Christiaanse. In de ka9commissie werden gekozen de heeren J. Baak, B. v. d. Lijke en mevr. De Vries, terwijl tot afgevaardigde naar de alg. vergadering te Amsterdam mej. Coebcrgh werd Ijenoemd, tot plaatsvervangend afge vaardigde de heer J. Baak. Werd voor het komend seizoen den leden 10 pCt. reductie gegeven voor de abonne- menLsvoorstellingen, tevens zal 20 pCt. reductie worden gegeven voor alle nieuwe stukken (behalve op Zondag), terwijl in Maison Bruyns een tweetal extra-avonden zal worden georganiseerd, waarvan het pro gram etc. nader zal worden bepaald. De „Maria" passeert de voor het eerst electrisch geopende Havenbrug. OPENING R.K. SPORTWEEK. Hedenavond zal ter openipng van de R.K Sportweek een optocht der deelnemende vereenigingen worden gehouden met mede werking van de R.K. Muziekvereeniging „Perosi' en de Harmonie „Werkmans Wils kracht". De optocht zal de volgende route nemen: vanaf Den Burcht, Nieuwslraat, Hooigracht, Pelikaanstraat. Haarl.str., Mare, Rijnsb. Singel, Steenstraat, Boerhavestraat, Morscb straat, Blauwpoortsbrug, Prinsessekade, Breestraat, Steenschuur, Doezastraat, J. v. Houtkade, Korevaarstraat, Gangetje, Boter markt, Korenbeurs, Den Burcht. HERHALINGSOEFENINGEN BIT HET 4de REG. INFANTERIE. De dienstplichtige korporaals en man schappen der lichtingen 1925 en 1927 van van het 4e Regiment Infanterie zijn gisteren voor 17 dagen herhalingsoefeningen onder de wapenen gekomen. De ondero-ficieren van diezellde lichtingen, alsmede verscheidene reserve-officieren, zijn reeds sedert 4 Sept. j.l. in werkelijken dienst. De oefeningen zullen in hoofdzaak gehouden worden te Leiden en omgeving. Van 22 tot en met 24 September a.s. moet het regiment echter deelnemen aan de legermanoeuvres in Lim- burg. Getrouw aan de traditie van vorige jaren heeft de can inc-commissie ook ditmaal weder gezorgd voor de noodige ontspanning van de militairen buiten de diensturen. Voor dat doel trad gisteravond in de eenigszins feeste lijk aangekleede can tinezaal van de Morsch- poortkazerne op het hier ter stede wèl- bekende humoristen-duo Hellemann en La- man, dat, met een goed verzorgd programma, de talrijke aanwezigen waaronder eenige hoofd- en subalterne officieren op aan gename wijze enkele uren heeft bezig ge houden. Naar wij vernemen heeft ook het strqk- ensemble „Euterpe" de toezegging gedaan om zich gedurende deze herhalingsoefeningen weer een enkele maal beschikbaar te stellen voor het geven van een muzikalen avond. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Leidsch Incasso-Bureau, Morscb weg 73a, Leiden. Eigenaar F. J. van Kampenhout, Leiden Procuratiehouder: Mej. A. van Ko nijnenburg, Leiden. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap voorheen Gebr. J en L. Dekker. Oude Vest 163. Leiden. Groothandel in tabak, sigaren, sigaretten en rookersarlikelen. Nieuwe Commissaris: W. B. Dekker, Leiden. „Galvano", Bouwelouwesteeg 2531, Lei den. Nvkkelinrichting, verbronzen, vergul den, verzilveren, verkoperen, enz. Bijvoe ging uitgeoefend bedrijf: emaillleeren en verchroomen. Naamlooze Vennootschap Beekman's Da mes en Heerenkleedinghandel, Steenschuur 2. Korevaarstraat, Leiden Uittredend Com missaris: A C van der Waarden, Rotterdam Inleggerij „Neptunus", St. Ursulasteeg 9b, Leiden Tnleggen van visch- en zuurwaren. Uittredend Vennoot: P. van Rosse, Lelden, d.d. 1 Juli 1939. P Laman, Hoogewoerd 93, Leiden, Siga renmagazijn. Wijziging handelsnaam thans. Wed. P. LamanVos. Bouwmaterialen S. Bennink, Hooge Rijn dijk 278, Leiderdorp. Nieuwe Gevolmach tigde: J. Noordanus. Leiden. G. van der Lee, Voorstraat 63, Noordwijk Binnen Galanterieën en huishoudelijke ar tikelen Uittredend Eigenaar: G. v. d. Lee, Noordwijk. Nieuwe Eigenaar: Wed M. A. van der LeeWassenaar. Noordwijk-Bin- nen. Wijziging handelsnaam thans: Wed. G. van der Lee. BINNENLAND. Be proeftocht der Marnix van St. Aide- geede; het schip aan de maatschappij over gedragen. Binnenland, le Blad.) De lege roef eningen zullen thans in Noord- Limburg worden gehouden. (Binnenland, le Blad.) ZJLH. Prins Hendrik te Wassenaar. (Uit de Omstreken. 2e Blad.) BUITENLAND. Redevoeringen van Briand en Henderson te Genève. (Buitenl. en Tel., le Blad.) Be oppositie in Polen weert zich, doch de regeering gaat rustig voort. (Buitenl. en Tel., le Blad). De Stromboli in werking. (Buitenl. Gem. 2e Blad en Tel., le Blad.) DIPLOMA-ZWEMMEN DE ZITL. Voor het diploma-zwemmen in De Zijl zijn geslaagd de heeren: H. Hasselbach, C. Boom P. Hendriks, L. Mieremet, J. v. Strien, Ph. Trap; en de dames: R. Klinkhamer, A. v, Leeuwen, J. Huisman, C. J. de Roode, J. Montanu9- A. Montanus, R. Montanus, H Stakenburg, G. Lancel, J. de Wit, M. v. Hout, N. Cornet. Aan de navolgende agenten van politie is door het bestuur der zwem-ver. „De Zijl" het diploma van geoefend zwemmer uitge reikt: A. J. v. d. Berg, J. v. d. Tuuk, J. C. Huisman, D. Verstraeten en F. G. K. Troost. De heer M. van Hilten alhier verwierf het diploma vanwege den Alg. Ned. Politie bond. Onze stadgenoole, mej. N. Teljeur, is met ingang van 16 Sept. j.l. benoemd tot onderwijzeres bij het V. L. O. te Haarlem. Gisteren werd door 43 leerlingen uit de afdeeling metaalbewerking der Ambachts school alhier, onder leiding van hun leeraren Leicher en Hoek een uitstapje gemaakt naar Rotterdam. Des morgens werd een bezoek gebracht aan de Rotterdamsche Lloyd, alwaar van het motorschip „Sibajak" zoowel dekken, hutten als machinekamer in oogenschouw werden genomen. Des middags werden de verschillende werkplaatsen der Rotterdamsche Droogdok Mij. bezichtigd. Te plm. 17.30 uur arriveerde allen te Leiden, ten zeerste voldaan over hetgeen zij dien dag gezien en geleerd hadden. Overzicht van de bewapening van het beton in den kelder, waar de machinerieën staan opgesteld. Het feit, dat gistermiddag voor het eerst de electrische installatie van de vernieuwde groote Havenbrug in werking is gesteld, is voor ons aanleiding geweest ons ook verder eens op de hoogte te stellen van het stadium, waarin de werkzaamheden verkceren. We vonden den aannemer, den heer A. Verhagen uit Made (N.-Br.) dezelfde lirma, die ook eenige jaren geleden hier ter stede den Rijns- burgerweg aanlegde onmiddellijk bereid ons eenige inlichtingen te verstrekken. Het werk is aangenomen voor f. 112.000. exclusief de ijzerconstructie van den boven^ bouw, welke werd geleverd door de Neder- landsche Staalindustrie te Rotterdam. Medio April van het vorige jaar werd met het afbreken van de oude brug begonnen en wanneer de werkzaamheden eenzelfde vlot verloop hebben als tot dusverre, kan de openstelling voor het verkeer van de nieuwe brug tegen het einde van dit jaar worden tegemoet gezien. Hoewel het Havenplein nog bij lange na niet in overeenstemming is gebracht met het moderne aspect van de brug de oude trot toirs zijn nog niet opgeruimd en het oude

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1