OOBOWIJKERHOUT van Wagtendorff van Rijn noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. DE ORANJEFEESTEN. stompwijk. valkenburg. veur. wassenaar. zoeterwoude. reclame. VISSCHERIJBERICHTEN. vischprijzen. CORRESPONDENTIE. haus; A. Bergjar, Hissi; Buyting llonte-CarloKarl. Hartmann, Otden- Ciarles Herdsek. Neuenahr; H. Kaiser. Lvnden, Nyborg; Friedrich Menz. •aten: Mynen Watter, Suan de Prins; Valesca. Osterfeldvan Ree, Os- ,yernSchwester. Kon. Lindentbal; .vfcmidt, Braunschweig; Hettv Schrors, hamarasee; W. Sturm, Innsbruck; ~ann. Biel Suisse; Toaopsn. Borken: Essen; Wolffgang, Wottawa triefkaarten zonder adras. p? heer I van der Deyl alhier is ge- voor het diploma met aanteekening jen Alg Ned. Politiebond. Jjjonnementen en Advertentiën en worden opgegeven aan Heer 8200 Havenstraat 16, alhier. Voortzetting Oranjefeest. sieren werden onder begunstiging van itn weer. de feestelijkheden voortgezet. Avonds bewoog zich een dichte men- -jnassa langs de straten, welke genoot de fastastische verlichting met schijn- >:.-s van gemeente-toren en nieuw jhuis. acht uur werd op de muziektent een J gegeven door de „Harpe Davids" in .werking met de Christel, zangverem icordia". Het programma werd geopend Ps. 98 vers 1 en 3. zang van „Concordia" klonk prachtig den stillen avond, en vond veel bijval, jemeene bewondering verwekten ver ms de vele winkel-étalage's, waarvan werk gemaakt was. De feestcommissie M een moeilijke taak om op de juiste de prijzen toe te kennen. Allen mede- ers kómt een woord van lof toel Op elk id waren bijzondere attracties. Door de politie is proces-verbaal opge- ïi tegen een achttal te Leiden woon- jge personen, die uit baldadigheid docr .el van een catapult steenen wierpen de zwemmers in het zwembassin van jlmeer". Aan den Ablspoelwe? bij den afrit van Warmonderbrug geraakte een beladen "tauto van de Utrechtsche Wegenboüw- tschappij door een defect aan de stuur- hting te water. Met behulp van een i is de auto weer op den wal gebracht De Bloemenhandel. een grooten aanvoer werden de na prijzen besteed: Gladiolen f. 0.30 Cebotitanjers rood en rose f. 0.70 Helianbhus f. 0.600.80, Grysanthen 1.08, Statice f. 46, Stroobloemen X Asters in meerdere kleuren f. 0.30 SO, Zinnia f. 0.500.70, Convili's f. 0.70 Witte Lelies f. 0.100.L2, Dahlia's -1.40. Pompon-Dahlia's f. 0.600.70, Rasters f. 46- Afrikanen f. 46, per bos van 20 stuks f. 0.600.80, ?santhen per bos f. 0.200.4O, Mont- f. 0.20—0.30. Een prachtige viering! begunstiging van fraai weder n gistermorgen alhier de Oranjefees- ^ügevangen. Te 8 uur kondigde klok- bet feest aan. De schoolkinderen, «id met sjerp- en vlaggen trokken naar ;erschillende scholen, om daarmee in •ht door de gemeente naar het feest- i te gaan. Was er verleden jaar ge- over de groote afstanden tusschen '"schillende klassen, thans waven inaat- i genomen, om alles een ordelijk ve;- te geven. De muziekvereemgingt-n iKendo" en .,St .Am'brosius" zorgden iroolijke marschmuziek, terwijl, wan de muziek zweeg een viertal tambours de nmziekvereeniging der N. Z. H. geroffel deden hooren. In den stoet o.a. ook het borstbeeld van H. M. gedragen. •uurlijk waren vele ouders tegen- om hun kinderen te zien voorbij en en getuige te zijn van de kinder- het feestterrein werd het feest ge- d door den voorzitter der Oranjever- "g. den heer A. Wamaar Jr.. die het sde zeide 3nken des lofs voor den Gever van ?oeds." 1 i* de spreuk die gegoten is m een de klokken van ons mooie Raadhuis, 'i5g aan dag haar vriendelijk geklank Jïis doen klinken. En iets van die ■°te moet ook doorklinken op dit feest. ontvangen veel goeds. geliefde Konnigin werd 50 jaar ge- Haar regeering over ons werd be- ?d er zoo bleef de band tusschen *rid en Oranje onverbroken. Wie van do historie van ons land en |pt dat de geschiedenis zich ook nu orhaalt, dat. ons Vaderland onder de Qg van een Oranje rijkelijk wordt ■Qd. Er is dus reden om dankbaar te zijn, er is reden om feest te vierenEn gelukkig zijn er voor ons dorp geen omstandigheden die ons het feestvieren moeilijk maken en die onze stemming drukken Er is nog werk en brood, we mogen zelfs «preken van wel vaart. Daarom is er dankbaarheid en blijd schap in ons hart en maken wij ons op om ia opgewektheid feest te vieren. Wij betreuren het dat onze burgemeester verhinderd is dit jaar de feesten bij te wonen, maar wij heeten zijn plaatsvervan ger wethouder Bader hartelijk welkom in ons midden, als hoofd der gemeente, als vertegenwoordiger van 'net wettig gezaj Gij ziet hier voor n mensohen van allerlei leeftijd, mensc-lmn van allerlei stand en v-Q allerlei levensbechouwing. Maar wij zijn allen éën in liefde voor ons mooie dorp en voor on« goede Vaderland en in onze hoogachting en hulde voor allen die over ons gesteld zijn en inzonderheid voor onze zeliefrle en geëerbiedigde Koningin Oranje klanten. eroot en klein, laat ons daarom ons feest oprnen door eensgezind, geestdriftig met elkaai te zingen de beide eerste cou pletten van ons oude Wilhelmus. Hierna sprak weth. Bader op dc hem eigen kernachtige manier, een kort oword. Vervolgens vingen de kinderspelen aan. Verschillende fraaie prijzen waren be schikbaar gesteld, zoodat voor elke klas eenige prijzen aanwezig waren. De ver schillende spelen leverden af en toe span nende momenten op. Onder de spelen wer den de kinderen in de poffertjestent ont haald. hetgeen natuurlijk in zeer goede aarde viel- Een woord van lof komt toe aan het on derwijzend personeel der verschillende scholen, dat zijn taak met lust vervulde en ondanks het vermoeiende werk tot het laatst de spelen leidde. Ook de muziekver eeniging liet zich niet onbetuigd. Zij zorgde dat den geheclen morgen de vroolijke stem ming er in bleef! Des middags vingen onder groote belang stelling van de ingezetenen en vele vreem delingen, de volksspelen aan. Er was wel veel ouds bij, doch tiet bestuur der Oranje, vereeniging zorgt ook voor wat nieuws. E** was een „Indianendans" voor jongens. Onder de volksspelen liet „Crescendo" vroolijke wijsjes hooren. en ook 's avonds was zij weer present. Het was op het schitterend verlichtte feestterrein zeer druk en wij gelooven, dat de houders der verschillende kramen, zweef- en draaimolen niet te klagen heb ben. 's Avonds van halfnegen tot negen uur werden op het terrein gemeenschappe lijk vaderlandsche liederen gezonden onder leiding van Crescendo". Ook dit bleek een succes! Toen de electrische verlichting een oogenblik haperde, zong men zeer toe passelijk: „Zie de maan schijnt door de boomen I" Wij laten hieronder de uitslagen der vel schillende wedstrijden volgen Vogelschieten (schutters boven 18 jaar): Vogel A: Romp, G. Alberts, kop, G. Alberts lc vleugel. L. Guldemond Czn., 2e vleugel, L. Guldemond Czn., staart, M. J. v. Breda, vlag, J. Hulschbosch. Vogel B: Romp, C. v. d. Berk, kop, A. van Niekerk, le vleugel, W. Stoute, 2e vleugel, M. van Tol, staart, J. W. N Bak ker, vlag, J. Doornbosch. Onthoofding van Landru voor meisjes van 16 jaar en ouderle pr. T. Lagerberg, 2. Circa Hoogstraten, 3. M. Hoogstraten, 4. Sjaan van Resteren, 5. A. Nborderraeer, 6. Jannie van Dijk. Stoelendans, voor meisjes van 1315 jaar: le pr. A. van Tol. 2. Greta Gordijn, 3. L. Koolman, .4 J. Frijlink. 5. An Bergman. 6. C. Berg, 7. J, v. d- VoorL 8. N. de Groot, 9. C. Kuiper, 10 F. Blijleven, 11. C. van Egmond, 12. Co Hoogkamer, 13. A. Herreirr, 14. J. Elstgeest, 13. J. Sfaf- feleu. 16. Tr. Jonkers. Indianendans, voor jongens van 13—15 jaar: le pr. C. Hoogervorst, 2. L. Kuiper, 3. S. Vos, 4. C. van Stevn. 5. P. Couvee, 6. A. Vonk, 7. M. van Hage. 8. H. Vttj burg. 9. H. Pcrfors, 10. G. Kapteijn, 11. L. v. d. Kwaak, 12. L. Oudshoorn. Ringrijdcn per fiets, voor meisjes van 15 jaar en ouder: le pr. Martha Rijnsburser, 2. Annie van Bakkum, 3. Jo Bol, 4. J. Wa- gcma'ns, 5. Ren* Rreuwija, 6. Geertje v. d. Zwet, 7. Rie Ammerlaan, 8. Gerda- Har tine, 9. Jans v. d. Pol. 10. Teuntje van Keulen, 11. Willy Salter. Burgerlijke Stand. Bevallen - M. J. van Rijn geb. Lelieveld d. Getrouwd: M. Opperman en A. P. M. Havik. Oranjefeesten. 't la wel laat. maar feeslplannen zijn er. Er heeft zich een commissie gevormd; welke de zaak flink en voortvarend heeft aange pakt. Wij zullen dus op 13 September weer feest hebben, 't Komt er nu maar op aan de commissie in haar pogen te steunen. Een voorloopig programma is opgemaakt en als allen nu meewerken door flinke deel neming aan de spelen, dan kan alles nog vlot van stapel loopen. Burgerlijke Stand, Bevallen: A. H. Beukers geb. Olst- hoorn z. M. J. F. van Vliet. geb. v. d. Lans z. A. v. d- Berg geb. Schreuders z. Ondertrouwd: Th. J. Jekkers en M. W. Olsbhoorn. 0 De Wilhelminafeesten. De Oranjefeesten zijn hier een groot succes geworden! Gistermorgen werden om ca. SL/i uur vaderlandsche liederen en koraalmuziek ten gehoore gebracht door de jnuziek-veree- niging ..Excelsior", op het üurpsplein, waai verder om 9Xuur de schoolkinderen zich verzamelden. Een optocht werd gevormd, bestaande uil het bestuur, de muziek-veree- niging ..Excelsior" en de schoolkinderen, onder geleide der klasse-onderwijzers. De optocht trok door verschillende dorpsstraten en splitste zich daarna in tweëen De kin deren der le en 2e klassen der lagere scho len begaven zich naar het Centraal-Thea- tei. ter bijwoning van de feestvoorstelling, terwijl het overige gedeelte van den optocht noar het feestterrein ging. waar den kin deren poffertjes en wafelen werden aangebo den, alsook een ritje in den draaimolen. De kermis was vanaf s morgens reeds in vollen gang. en het dorp was vol feestgangers, ter wijl overal een echt gezellige stemming heersehte. De volks- en kinderspelen namen inmid dels ook een aanvang, en wel met vogelschie ten. om 10 uur v.m., waarvan de uitslagen als volgt zijn Isle prijs W. Wensveen (romp); 2de prijs Theo Vermeulen (kop); 3de prijs A. Slrooker (rechtervleugel). 4de prijs P. Ruigrok ("lin kervleugel) 5de prijs L. A. v. d. Berg (staart). 6de prijs W de long (ving) Voortgezet werd met den grabbelton, voor meisjes van 7 lol 10 jaar, s middags om 2 uur, wedloop met wagentje voor meisjes van 1012 jaar; stoelendans voor meisjes van 1315 jaar; ringsteken mei -rijwielen voor meisjes van 16 jaar en ouder, kuipjesteken voor jongens van 79 jaar-, ruiter te paard voor jonlgens vnn iO12 jaar. en ..het eerst aan den trein" voor jongens van 13-15 jaar Een en ander vond natuurlijk grooten bij val en de jeugd, alsook de ouders, amuseer den zich kostelijk. Verscheidene kindoren wonnen fraaie prijzen Deze dag werd besloten met een concert, aangeboden door de muziek-vereenigmg „9xcelsior", aanvangende om 8 uur des avonds in de muziektent op het Burcht plein. Tot laat in den avond bleef men in het Lunapark- bijeen. Deze feestdag werd voortdurend door prachtig weer begunstigd. DE NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING. De toekenning der prijzen. Voor den tuinbouw werden de prijzen op de Nijverhcidstentoonstelling als volgt toe gekend: Gr. gouden med.: W. Waarscn-, zilv. med.: Gezgmenlijke Bloembollenl^veelcers te Was senaar; gr. gouden mem: .\f:G. van Tol*, verg. zilv. med.: A. G. v. Tol; gr. gouden med.: Kweekerij Boschgeest, verg. zilv. med.: Gebr. Bouw; verg. ziJv./med: Kweekerij Clingen- daal; kl. goudep med.: J. Bats; verg. zilv. med.: W. P. v. d. Kroft; zilv. med.: L. Gaar keuken; bronzen med.: J. G. Ballego. G. van 't Slot. Groep A {buiten): gr. gouden med.- N. Groenendijk; kl. gouden med.: Gebr. Zoete melk. Kweekerij Alpina; verg. zilv. med.: G. Kostey zilv. med.: firma Endtz. Groep B: gr gouden med.: P. Zegwaard, bronzen med.: J. Anderson; verg. zilv. med.: M. Sjouke; zilv. med.: A J. Duivenvoorden; bronzen med.: G. v. Egmond; gr. gouden med.: A. H. Aartsen, D. de Gans; zilv. med.: J H. Lourens. P. Polderman. Groep A. Eere-prijzen. Med. van H M. de Koningin: W. Maarsen; gouden med.: Gebr. Bouw; f.25.Vereenigde Bloembollen- kweekers; Kunstvoorwerp: N. Groenendijk; f 10.Gebr. Zoetemelk; Kunstvoorwerp: M. Sjouke; verg. zilv. med.: R. Laarman, Kwee kerij Alpina, Kweekerij Clingendaal, J. Bats; verg. zilv. med.: W. v. d. Kjoft: zilv. med.: Bloembollencultuur, W. Maarsen. P. Zeg waard, R. Laarman, Florigaza, Expostiie Hongaarsche kleedjes. L. Pool, M. Sjouke. Groep B Eere-medailles. Med. H.M. Ko ningin-Moeder: P. Zegwaard: gr. gouden med.: A. H. Aartsen; gouden med.: D de Gans. Veetentoonstelling: Afd. A. Vet Vee. 1ste prijs W. Kroes te Overschie; 2e pr. idem. Afd. A II. Fijnste en zwaarste Os (niet afgewisseld) le pr. G. J. de Kroes te Voor burg; 2e. W. de Kroes te Overschie; 3e. idem. Afd. A. III. Fijnste en zwaarste koe (afge wisseld): le pr. J. G. Hoogevcen te Wasse naar, tevens kampioen; 2e. A. L. Graafland le Overschie; 3e. idem. Afd. A. lila. Fijnste en zwaarste koe (zes breede tanden): le pr. W. Hoogerbrugge te Overschie; 2e. J. C. Hoogeveen te Wassenaar; 3e. J. L. de Groot, te Zoetermeer. Afd. A. 4. Fijnste en zwaarste koe (4 breede tanden): le pr. J. C. Hoogeveen te Wasse naar; 2e. idem; 3e. idem. Afd. A. 5. Fijnste en zwaarste koe (2 breede tanden): le pr. J. C. Hoogeveen te Wasse naar! 2e. W. Hoogerbrugge te Overschie; 3e. Adr. van der Marei te Wassenaar. Afd. A. 6. Fijnste en zwaarste kalf: le pr. Adr. van der Marei te Wassenaar; 2e. C. Mastricht te Leiden; 3e. idem. Afd. Dikbil: le pr. Adr. van der Marei te Wassenaar; 2e. Jac. de Kroes te Overschie. De beste 12 stuks Collectie J. C. Hoogeveen te Wassenaar, le prijs. Afd. B. Gebruiksvee. De beste melkkoe Zwart witkop Gron. Veeslag: le pr. C. J. van der Stoel te Wassenaar; 2e. idem; 3e. C. G. Breukink te Voorschoten, Afd. B 8. De beste schot Zwart witkop Gron. Veeslag: le pr. G. J. van der Stoel te Wassenaar. Afd. B 9. De beste vaars Zw. witkop Gron. Veeslag: le pr. A. Pruissen te Haarlemmer meer; 2e. W Nell te De Kaag. Afd. B 10. De beste melkkoe Zwart-bont Hol!, veeslag (afgewisseld) le pr P. C. Nell te Wassenaar; 2e. C. H. van Vliet, te Voor schoten; 3e. C. J. van Leeuwen le Slompwijk. Afd. B 12. De beste vaars Zw. bont Holl. Veeslag (twee tanden): le pr. A. Pruissen Rijk, Haarlemmermeer. Afd. B 13. Vier beste melkgevende koeien (Zw. witkop Holl. Veeslag) le pr. P. van dei Marei te Wassenaar; 2e. G. J. van der Sloel te Wassenaar Afd. B 14 De vier besle melkgevende koeien Zw Bont Hoil. Veebeslag: le pr. G. A. M van Wissen te Wassenaar; 2e. C. II. van Vliet tc Voorschoten. Afd. B 15 De beste en fijnste Gqisie Koe (het mee«t geschikt voor de mesterij): le pr. C Nell te Wassenaar; 2e. W. Nell te De Kaag; 3e. M. de Graaf te Voorschoten Afd. B. 16. De vier beste en fijnste Guisle Koeien (het meest geschikt voor de mesteriji: le pr. A. van Siraalen te Wassenaar; 2e. M. de Graaf le Voorscholen; 3e. C. II v. Vliet te Voorscholen. Afd. C. Fokvee: le pr. S. van der Stoel te Wassenaar: 2e. P. Roodenburg te idem; 3e. P van dér Marei te Wassenaar: een', vee- melding: E Knhn le Wassenaar. Afd. C. 20. De vier besle kalfkoeien (7 maanden drachtig) te pr. G. J. van der Stoel Ie Wassenaar; 2e. IIJ. van Wissen te Den Haag. Afd. C 21. Het fijnste en zwaarste Pink: le pr M de Graaf te Voorschoten; 2e. G. van Leeuwen !e Valkenburg; 3e. A. Pruissen Rijk •e Haarlemmermeer. Afd. C 22 De vier fijnsle en zwaarste pin ken: le pr G. van Leeuwen te Valkenburg; 2e. M de Graaf fe Voorschoten; 3e. G. C. Breukink te idem. Afd. C 23. Het fijnsle en zwaarste Graskalf: le pr. C. Breedijk te Waddinxveen; 2e. C. Nell fe Wassenaar; 3e. C. Breedijk te Wad dinxveen. Afd. C 24. De vier fijnsle en zwaaTsfc gras- kalveren le pr. C. Breedijk te Waddinxveen; 2e. W Nell te De Knag; 3e. C. Nell te Was senaar. Afd. C 25. De fijnste en zwaarste siter (geb vóór 1928): te pr. C. H. van Santen te Voorschoten 2e. C.. J. Knijnenburg te Was senaar. A-fd. C 26. De fijnste en zwaarste stier: le pr. J. Kool te Wassenaar. 2e. C. Breedijk te Waddinxveen; 3e J. J. Konst te Zeven hoven. AFtf. C 27. De fijnste en zwaarste stier (geb in 1929) le pr. M. Cohn fe Wassenaar; 2e. C. J. van Leeuwen te Sfompwijk; 3e. H. J. van Wissen te Den Haag. Afd. C 28. De fijnsle en zwaarste stier (geb. in 1930): le pr. J. J. Konst te Zeven hoven; 2e. H. Overdeves tte Wassenaar; 3e. C. II. van Vliet te Voorschoten. Afd. D 29. Schapen. De zes fijnste en zwaarste en vetste schapen, le pr. G. .T. van der Stoel te Wassenaar; 2e. idem; 3e. A. Bin nendijk le Wassenaar. Afd. D 30. De zes fijnste, en zwaarste weidelammeren: le pr. N. A. den Hollander te Wassenaar; le en extra prijs L. v. Ree wijk te Hoofddorp; 2e. Jac. Kroes te Over schie; 3e. P. Verboom le Voorschoten; be- stuursprijs M. Nell te Wassenaar. Afd. D 31. De zes fijnste en zwaarste zuiglammerenle pr. W. Nell te De Kaag; 2e. P. M Vrij te Leidschendam; 3e. G. J. van der Stoel le Wassenaar. Afd. D 32. De beste fokram (geboren voor 1930): te pr. L. van Reeuwijk te Hoofddorp; 2e. W. Nell te De Kaag; 3e. G. J. van der Stoel te Wassenaar Afd. D 33. De besle fokram (geboren in 19C0): le pr. L. van Reewijk te Hoofddorp; 2e. P. M. Vrij tb Leidschendam. 3e. idem. Afd. D 34. De zes fijnste fokschapen: le prijs L. van Reewijk te Hoofddorp-, 2e S. van der Stoel te Wassenaar 3e. C. Breukink te Voorschoten; bestuursprijs M. P. Vrij te Nooddorp. Afd. E Varkens 35. De vier fijnste en zwaarste vette varkens: le prijs G. J. van der Stoel te Wassenaar; 2e. C. Nell te Wassenaar. Afd E 36. De zes fijnste zouters (80—100 K G.): le pr. L. A. v. d. Berg te Wassenaar; 3e. G. Knijnenburg te Wassenaar. Afd. E 36a. Meest geschikt voor slagerij, te zwaar voor zoutens: le pr. C. Netl te Wassenaar; 2e. L. A. van der Berg te Was senaar; 3e. C. Nell te Wassenaar. Afd. E 37. De zes beste schrammen: le prijs jhr. H. Loudon te Wassenaar; 2e. A. Binnendijk te Wassenaar; 3e. G. Knijnen burg, idemeerv. vermelding G. van Santen te Wassenaar. Afd. E 38 De beste zeug met minstens 8 biggen: le pr. A. C. Dijkman te Voorscho ten; 2e. P. Verboom te Voorschoten; 3e. J. Kortekaas te Wassenaar. Afd. E 39. De beste drachtige zeug: le pr. C Nel) te Wassenaar; 2e. J. Prosman en P. G. Riem te Wassenaar; 3e. A. Binnendijk le Wassenaar. Afd. E 40. De besle beer geboren in 1929 of vroeger: le prijs C. Nell te Wassenaar; 2e. J. Prosman en P. G.\Riem te Wassenaar; 3e. J. Kool te Wassenaar; eervolle vermel ding C. Wassenaar te Noordwijk. Afd. E 41. De beste beer geboren in 1930: 2e prijs C. Nell te Wassenaar; 3e. G. A. M. van Wissen te Wassenaar. Afd. E 42. De beste twee zeugen geboren in 1930: le prijs Wed. A. M. Westgeest te Wassenaar; 2e. C. Nell te Wassenaar; 3e. G. A. M. van Wissen te Wassenaar; eerv. vermelding C. Nell te Wassenaar; idem, idem. Afd. Geiten (De beste melkgevende geit): le prijs Lenie Vogels te Wassenaar; 2e A. Blok te Voorschoten; 3e. idem. Ard. Zuivel Afd. Goudsche Kaas, 2 kazen gemaakt na 1 Jan. '30 en vóór 25 Juni 1930: le prijs Wed. C. Nell te Voorschoten; 2e. P. Roelofs te Oudewetering; 3e. G. A. M. van Wissen te Wassenaar. Afd. Goudsche kaas. 2 kazen 9 K.G of lichter: 3e rrijs G. A. M. van Wissen te Wassenaar. 2 Kazen van 9 K.G. of lichter, gemaakt na 20 Juli 1930: le prijs B. M. van Zwieten te Alphen; 2e. L. de Wit te Alphen; 3e. J. Kool te Wassenaar. Goudsche kaa9. 2 kazen van 9 K.G. of lichter gemaakt na 20 Juli 1930: le prijs G. J Kempen. Aarlanderveen2e. Wed. G. Nell te Voorschoten; 3e. Wed. A. E. Westgeest te Wassenaar. Leidsche kaas. 2 kazen zwaarder dan 6 K.G. gemaakt'na 1 Jaunari en vóór 25 Juni 1930: le prijs A. J. Verkleij. Sassenheim; 2e. P. Roelofs te Oudewetering. Leidsche Kaas. 2 kazen van 6 K.G. of lichter, gemaakt na 1 Januari 193025 Juni 1930- 2e prijs W. G. Duynisveldt, Voor schoten; 3e. J. van Noort te Lisse. 2 kazen zwaarder dan 6 K.G. gemaakt na 20 Juli 1930: le prijs W. C. Duynisveldt te Voorschoten; 2e. W. Heemskerk te Lisse; 3e. C H. van Vliet te Voorschoten. 2 Kazen van 6 K.G. of lichter gemaakt na 1 Juli 1930: le prijs J. van Noort te Lisse; 2e. A- J- Verkleij te Sassenheim; 3e. W. Cr. Duynisveldt te Voorschoten. Afd. Boter. Een pot boter inh. 5 K G.: le prijs J. Rotteveel te Lisse; 2e. J. A. van der Voort te Lisse. Op auto ceschoten? Gisterenmiddag omstreeks halfzcs rsed de heer van der Z. uit den Haag alhier met een motoTnjluig langs den Hooge Rijndijk. In 't Lage Rak vloog plotseling een hard voorwerp door de voorruit, waardoor een rond gaatje ontstond. De bestuurder de heer Z. werd eveneens geraakt en aan het rech teroor bloedend verwond. De heer D. die naast hem zat bleef ongedeerd. Men ver moedt, dat met een buks geschoten is. De politie heeft de zaak in handen, en stelt ee nernslig onderzoek in. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Hendrika, d. van P. A. Vink en C. J. Janmaat Gijsbert, z. van G. C. Morree en P. J. Steeneveld Johan nes Petrus, z. van J. C. Mooijman en C. M. H. de Jong. Overleden: Cornelia van Steyn, 79 jaren Johanna de Vreede, 64 jaren Bertha Amata Boulers, 34 jaren. Getrouwd: Petrus Theodorus den Elzen en Maria Cornelia Zonderop Slephanus Johannes van Leeuwen en Cornelia Johanna van der Maat. 7704 IJMUIDEN, 11 September. Tarbot per K.G. f. 1.601.10; Griet per kist van 50 K.G. f. 6030; Tongen per K.G. f. 2 251.66: Zetschol per kist van 50 K G. 1. 4435: Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 358; Bot per kist van 50 K.G. f. 6—1.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 18 4.50. Tongschar per kist van 50 K.G. f. 40; Vleeten per stuk f. 6.302 25; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 32 6; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 4630; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. 1. 3526; Klcinmiddel Schelvisch per kist van 50 K G. f. 2315.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 112.80, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 78—>1; Gullen per kist van 50 K.G. f. 21420; Lengen per stuk 1. 20.65; Heilbot per K.G. f 1.65; Wijting per kist van 50 K G. f. 42.60; Koolvisch per stuk f. 1 500.13; Makreel per kist van 50 K.G. f. 16 507.50. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM 24 met 998 kisten verschc haring, f. 5—2.40 per kist; SD 99 met f. 3400. 1J.M 120 met f. 2600; IJM 271 met f. 2200; IJM 74 met 1. 1600; IJM 64 met f. 1296; IJM 384 met f. 2600: IJM 491 met 1. 2700; IJM 253 met f. 3700; IJM 3 met f. 2598; IJM 82 met 1. 2600; IJM 90 met 1. 2100: IJM 87 met f. 2348; IJM 139 met f. 1400; IJM 138 met f. 2000. IJM 102 met f. 2400; IJM 47 met f. 999; IJM 195 met f. 2100; IJM 39 met f 4000; IJM 192 met 1. 2758; IJM 157 met f. 1900; IJM 103 met 1. 2987; IJM 29 met f. 1820: IJM 72 met f. 1712; IJM 114 met f. 1917. Pracirapport Hr. Ms. „Nautilus". 9 September. Tusschen t gr. O L. en 1 gr 15 min. O.L. en 54 gr 45 min. .V. Br. en 54 gr. 35 min. N.Br VL 43, 50 kantjes; VL 79. nihil. VL 84, 7 kantjes; VL 132. nihil; VL 142, 11 last; VL 147. 1 last; VL 197 10 kantjes; VL200, 2 last; VL 207, 19 k/J VL 211, nihil. SC1I 6G, 1 kantje; SCH 75. SCJI 201. 30 kantjes: SCH 243. 40 kantjes: SOH 314. 2 last; SCH 341, 96 kantjes; KW 134. 7 kantjes; KW 175; tusschen 1 gr. min. O.L, en 1 gr. 10 min. O.L. en 54 gr. 30 min. N.Br. en 5-1 gr 25 min. N.Br.: VL 27, 50 kantjes. VL 88. 60 kantjes; VL 156, 9 last; SCH 46. SCH 180. 3 tast; SCH 242 60 kantjes; SCH 284, nihil; SCH 402, 8 last; KW 16, nihil; KW 95, 1 last; KW 110, 8 last; tusschen 1 gr. 15 min. O.L. en 1 gr. 25 min. O L. en 54 gr. 25 min. N.Br. en 54 gr. 15 min. N.Br VL 114. SCH 49. 3 last; SCH 270. KW 15. 5 last KW 58, 12 last; KW 62, 50 kantjes: KW 70. 3 tast; KW 127, IJM 119. IJM •-'82, 14 last. Leidsch Burger. Aangezien uw naam door u niet bekend wordt gemaakt, kun nen wij uw stuk niet opnemen. 8—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7