PUROL er op! J. G. P. B0UMA1I Het verzacht en geneest. UIT DE OMSTREKEN. TANDARTS. EEN BRUTALE INBRAAK TE ROTTERDAM. Vier brandkasten opengebroken. Gisternacht is in het kantoorpand Mercu- rius, aan de Boompjes no. 40 te Rotterdanj, weer eens een echt ouderwetsche „kraak" gepleegd, waarbjj de inbrekers systematisch te ^verk zijn gegaan, vjjf kantoren hebben doorzocht, vier brandkasten hebben gefor ceerd, tal van schrijfbureaux hebben ge opend, vele kasten hebben doorzocht, maar waarbij zij zich met een buit, die in waarde zeker ver beneden hun verwachting is ge bleven, tevreden hebben moeten stellen. Onder inbrekers geldt een vangst van on geveer f. 300, een fiets, eenige papieren en een verguld zilveren medaille, benevens een paar sigaren, niet voor een honorarium, dat evenredig is aqn de vele moeite, welke men zich heeft getroost en aan het risico, dat men heeft geloopen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de inbrekers zich eergisteravond, tegen den tijd, dat het kantoorpand zou worden gesloten, hebben verstopt in de kolenkast van een momenteel leegstaand kantoorlokaal, dat gelijkvloers aan de voorzijde is gelegen. Toen het pand verder geheel was verlaten, zijn zij aan den slag gegaan. In de keuken, welke niet was afgesloten, vonden zij een zakje met een groot aantal sleutels, waarmee zjj de verschillende kantoorlokalen konden binnenkomen. Hun onderzoekingstocht heeft zich door het geheele pand uitgestrekt. Het eerste bezoek gold het kantoor van de fdrma Binnenveld en Scheller, dat gelijkvloers aan de achterzijde van het pand is gevestigd. Hier hebben zij de brandkast opengewrongen, Iaden van schrijfbureaux Opengebroken, maar ondanks een minitieuze inspectie niets van hnn gading kunnen vinden. Met enkele sigaren uit een van de schrijftafelkastjes hebben Zij Zich tevreden moeten stellen, waarna zjj naar de tweede verdieping zijn gegaan. ASn de achterzijde ligt daar het kantoor van de n.v. Jolianaveem. Daar heb ben zjj een geldkistje opengebroken en een schrijfbureau doorzocht. Deze arbeid leverde 60' cent op. Vervolgens zijn zjj naar de voorzijde van het pand gegaan, waar een kaotoor van de gist- en spiritusfabriek is gelegen. Dit kantoor is grondig doorzocht, maar zjj hebben er geen succes gehad. Daarna zijn de inbrekers naar de derde ver dieping gegaan, waar de kantoren van de firma Niibel en Co. en van da Holland- Eqnland zqn gevestigd. In het eerstgenoemde kantoor hebben zjj van de brandbast het slot uitgebroken. In de kast vonden zij een ijzeren geldkistje, dat zjj eveneens heb ben geforceerd. Uit dit geldkistje is een bedrag van ongeveer f. 300 gestolen. In het kantoor van de Holland-Rijnlijn vonden zijn twee brandkasten. De eerste hebben zij aan de bovenzijde opengebroken. In de eerste kast stond een ijzeren geldkistje, dat zij hebben opengebroken. Er zat evenwel niets van hün gading in. Uit de andere brandkast hebben zij een verguld zilveren medaille en enkele papieren gestolen. Daarna zqn zq weer naar beneden gegaan. Uit de gang hebben zij toen nog een fiets meegenomen, waarna zq het pand hebben verlaten. De politie stelt een grondig onderzoek in. ———o HET VLIEGONGEVAL BIT LOOSDRECHT. De burgemeester van Loosdrechl heeft lot de Commandanten van de vliegkampen De Eooy, De Mok en Schellingwoude het ver zoek gericht gedurende het tijdvak van 1 Maart tot 1 November de watervliegtuigen niet meer le doen dalen op de z.g. Eemie Plas, doch hiervoor de Loenderveensche plas te nemen en wel op 300 Meter afstand van de daar gevestigde badinrichting. o KINDERVERLAMMING. Bij een zesjarig kindje te Dongen heeft zich een geval van kinderverlamming voor gedaan. 6 BRAND. Gisteravond om half tien is te Gronin gen een felle brand uitgebroken in de bij gebouwtjes van de lakstokerij van de N.V. v.h. K. Kiewit de Jonge aan den Frieschen Straatweg. De brandweer bestreed het vuur met 4 stralen op de waterleiding. De brand liet zich ernstig aanzien, zoodat een tweede molorspuil gerequireerd werd. Vele ledige- terpentijnvaten zijn verbrand, de lakstokerij zelf is behouden gebleven. De oorzaak van den brand is onbekend. De verzekering dekt de schade. GislormicMag is in een perceel aan de Eerste Veldkampslraat te Enschedé, waarin de sloffeerderij van den heer H. Kheler wn3 gevestigd en dat in eigendom toebehoorde aan de familie Nijkamp totaal uitgebrand. De oorzaak i9 onbekend. Te Eindhoven is de smederij van de firma Donkers afgebrand. o VERDRONKEN. Gisterenmiddag omstreeks vier uur wa ren twee jongens aan de Greuns, onder Leeuwarden, met een zeilboot aan het varen. Door verkeerd manoeuvreeren met liet roer door een van hen, had een aanvaring plaals met een ledige modderschuit, welke werd gesleept. Beide jongens geraakten te water. Een van hen, de 18-jarige K.W. werd door opvarenden van de modderpraam ge red. De andere jongen, de 18-jarige J. Brandstra, uit Huizum. verdronk. Na eenigen tijd werd het lijk opgehaald. DE ROOFOVERVAL TE ALEM. In verband met den roofoverval te Alem bij den heer W. A. Otten, kassier van de Boerenleenbank, waarbij onder bedreiging met een revolver door een viertal bandieten een bedrag van f. 3000 werd gestolen, kan nader worden gemeld dat de politie twee vermoedelijke daders heeft gearresteerd. Zij zijn naar Den Bosch overgebracht voor een eerste verhoor door den Officier van Justitie. INBRAAK IN EEN WAPEN- DEPOTTE. Toen de afdeeling Zwolle van den bij zonderen vrijwilligen Landstorm eergister avond kwam bij de schietbanen aan den Schevenweg voor de wekejijksche oefening, bleken de deuren geforceerd te zijn van het zich daar bevindende gebouwtje. Hierin worden bewaard de schietschijven en an dere benoodigdheden, geweren, pistolen en veelal eenige munitie. Alles bleek overhoop gehaald te zijn. De kast was opengebroken, de geweerriemen doorgesneden en de ge weren zelf overal, ook builen het ge bouwtje. weggeworpen. Daar verschillende vereenigingen hier oefenen, kon nog niet worden nagegaan, of en zoo ja. hoeveel wapenen gemist worden. Bij het gebouwtje werden eenige breekijzers en vijlen gevon den. In den nacht van Maandag op Dins dag hebben dichtbijwonenden lawaai op het tenrein gehoord. „Hbld." Uwes klaar met 't werk?". Zekerl rk hep 't lot morrege late legge." (Passing show") 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. DE EXPEDITIE VAN ANDREE. Het Stockhoimsche blad ,J)agens Nyhe- ter" publiceert een uiltreksel uit het dag boek van Strindberg Daaruit blijkt, dat de expeditie den ldden Juli 1897, drie dagen nadat de ballon was opgestegen, op een ijs- schol landde. Srindberg heelt op een zelf- geteekende kaart precies de plaatsbepaling aangegeven. Da expeditie bleef,.lot den 22slen Juli op haar ankerplaats cn was genoodzaakt den 27en Juli een groote hoeveelheid bagage achter te laten, zoodat maar 140 K.G. over bleef. Den lien Augustus werd de 82e, den 7en September de 81e breedtegraad over schreden. Den 12en Sept. moest rantsoen worden ingesteld en den 16en gaven de expeditieleden hun poging om hun marsch voort te zetten op. Den volgenden dag wer den de gletschers van het Witte Eiland op gemerkt. De ijsschol, op welke de expeditie een sneeuwhut had gebouwd, brak den 2en October-en den 5en werden de Poolreizigers de gevangenen van het eiland. Den 6en October brak een sneeuwstorm uit. Na deze aanteekening is nog maar een enkel woord 1e lezen: Berusting. Na den 17den October slaat er niets meer opgeteekend. o DE ZEPPELIN TE MOSKOU. Om 10 uur, Oost-Europeesche tijd, ver scheen de Zeppelin boven Moskóu en kruiste twee uur boven de stad. door honderdduizen den toeschouwers met gejuich begroet. De buitengewoon moeilijke landing aan den landingsmast. werd met de hulp van man schappen der SovjetluchtvaaTt voorbeeldig uitgevoerd. Op het landingsterrein bevonden zich o. a. vertegenwoordigers van de bur gerlijke en de militaire luchtvaart, talrijke leden van officieele en wetenschappelijke lichamen, leden van het corps diplomatique, hel Duilsehe gezantschap en de Duilsclte kolonie, de pers. De chef der luchtstrijdkrachten van de Sovjet-Unie, Baranof, begroette dr. Eckener met een rede, waarin hij o. a. zeide: „Ik ben cr vasl van overtuigd, dat het bezoek van het Duilsehe luchtschip onder uwe leiding opnieuw de vriendschappelijke betrekkingen tusschen heide landen niet alleen verder ontwikkelen, doch ook den nauwen band tusschen de Duitsche en de Sovjelistische luchtvloot nauwer aanhalen zal." Op het vliegveld werd aan de opvarenden een lunch aangeboden. Allen hebben ge schenken ontvangen. Dr. Eckener kreeg een zilveren beker. Als curiosum wordl achleral medegedeeld, dat, volgens een Lellandsch bericht, Russi sche grenssoldaten het luchtschip bij het passeeren van de Russische grens in den nacht van Dinsdag op Woensdag beschoten 'hebben, omdat hun van den tocht naar Mos kou niels bekend was. Van Russische zijde wordt dit bericht stellig tegengesproken; de Sovjet-Unie had don locht van de Zeppelin naar Moskou zoo grondig voorbereid, dat de Russische bevol king volkomen ingelicht was over den weg, dien hel luchtschip zou volgen. Om 3 uur is de terugtocht aanvaard. Dr. Eckener bracht dank voor de hartelijke ont vangst. 60 K.G. post wordt nu teruggeno men benevens 2 sovjet-ingenieurs. o EEN LYNCHPARTIJ. In een plaats in den staat Mississippi zijn Iwee negers, die beschuldigd werden van slruikrooverij, door de menigte aan de po litie afhandig gemaakt en opgehangen. ERNSTIG TRAMONGELUK TE i ZURICH. Gisteravond is bij den Zürichberg een ernstig tramongeluk gebeurd. Drie voor een remise staande leege tramwagens, waarvan de remmen blijkbaar niet vastgezet waren, raakten op de hellende straat in beweging er reden in groote vaart den Zürichberg af. Ze botsten tegen een toeristenlram, die 20 passagiers vervoerde. Deze tram reed door de botsing in snelle vaart bergaf waarts, waarbij de wagen ontspoorde en tegen een muur reed. De tram werd vol komen vernield. Twee der inzittenden wer den vermorzeld, 6 ernstig en 8 licht ge wond. SMOKKELSCHIP AANGEHOUDEN. In de nabijheid van Libau heeft een vuur gevecht plaats gehad tusschen het stoom schip „Anni", dat onder Duitsche vlag voer en de grenswacht. De grenswacht werd ten slotte door een militate watervliegtuig ge steund. Het smokkelschip werd gedurende een uur onder vuur genomen en moest ten slotte de haven binnenloopen Te Libau werd het geheel doorschoten schip in be slag genomen Het had een groote hoeveel heid smokkelwaren aan boord. De beman ning werd in arrest gesteld. a NIEUW VLIEGTERREIN VOOR ANTWERPEN De minister van Verkeerswezen, Lippens, heeft het nieuwe vliegveld van Antwerpen te Deurne geopend. Onder de genoodjgden bevonden zich de leden van het Congres voor Luchtverkeer. RECLAME. Dit moet Uw eerste gedachte zijn hij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huidverwondi ngen 8355 AALSMEER. Wijkverpleging. Het bestuur van „Wijkverpleging" heeft van de Centrale Veiling gehuurd in het oude gebouw aan de Marktstraat het bene denkantoor, waarin een eigen werkkamer voor Zuster Roobol zaLWorden gevestigd, om loopende patiënten te helpen. Bovendien zal er zeer waarschijnlijk een consultatie bureau voor T.B.C.-bestrijding en mogelijk ook voor zuigelingenzorg gevestigd worden. Gelukkig, dat in deze richting nu stappen gedaan worden! Bevolking. Blijkens officieele gegevens bedroeg de bevolking op 1 Augustus jl. 4380 mannen en 4084 vrouwen, totaal 8500. Gaat de be- volkingaanwas op ongeveer dezelfde wijze voort, dan kan in den loop van 1933 onze 10.000ste burger(es) ingeschreven worden. Mond- en Klauwzeer. In de laatste dagen is nog weer mond en klauwzeer uitgebroken onder de vee stapels van:T. A. van Zijverden. Aalsmeer- derdijk; L. N. Oosterwijk, Schinkelpolder; J. P. Blauw, Bovenkerk. Gelukkig is de ziekte over het algemeen aan het afnemen, terwijl zij onder 36 veestapels is geweken. Legaten. De Geref. Kerkbode maakt melding van een tweetal legaten aan de Gereformeerde Kerk; een van wijle mej. de Wed. J. Schol len en een groot f. 100.van wijle mevr. J. D. van IperenKroon. Concert Morgenavond geeft „Aalsmeers Fanfare corps" een concert in de muziektent te Aalsmeer-Oost aan den Machineweg. De Wilhelminaieesten. Te Aalsmeer-Oost i9 gistermorgen het tweedaagsch fee9t ingezet met een optocht der kinderen van de openbare 9chool naar het feestterrein. Een optocht, welke in de buurtschap veel belangstelling trok. De kinderen werden goed onthaald en zijn eenige uren bezig gehouden met diverse spelletjes, om. baldragen, tonkruien, turf- stapelen enz. terwijl zij tot slot zich in den zweefmolen mochten vermaken. Onderwijl de kinderen nog aangenaam bezig werden gehouden, was de tijd aange broken voor het bloemencorso, waarvoor groote animo bleek te bestaan. Ongeveer 30 nummers waren hiervoor ingeschreven. Het was een schitterende stoet- welke zich te ongeveer 2 uur in beweging zette, om zijn langen tocht Aalsmeer-OostDorp en terug le maken. Er waren bij: prachtig met bloe men versierde personenauto's, reclame-auto's rijwielen in diverse soorten en groepen. Het mag gezegd worden, van dit corso was veel werk gemaakt en allerwege in de'gemeente was de belangstelling groot. Ook talrijke vreemdelingen waren in de gemeente ge komen. om het bloemencorso te zien. De prijzen werden door de jury als volgt toege kend: Personenauto's, le prijs Verbeek en Bol; 2e. „De Meerbode"; 3e. P. Verbeek; 4e. G. W. v. d. Bosch; 5e. id.; 6e. Springintveld; 7e. KI. Ivniep. Reclame auto's: le. Gb. Jongkind; 2a. Drukkerij Mur. 2b. Kr. Kniep; 2c. A. L. v. Es; 3a. J. Koopman; 3b, C. Kroes, 4a. J. j Hoogervorst; 4b. Garage Visser; 5c. J. Jong- 1 kind Mzn 6e. Boomhouwer en Harting; 7e. G. W. Borgman; 8e. P. Verhoek. Enkele rijwielen: le. C. v. Zijverden; 2e. T. Jongkind; 3e. J. Millenaar. 4e. H. Gere king-. 5e. D. Baarse; 6e. J. Rinkel. Paren rijwielen: le. Mej. C. Been en Lydia Jongkind. Groepen: le. Jac. Jongkind Gzn. en Jac. Jongkind Kzn. Te ongeveer 6 uur werd het corso beëin digd, dat alleszins geslaagd mag heeten en ongetwijfeld een prachtige reclame voor ons centrum is geweest. Wij vermelden voorts nog. dat op dezen eersten feestdag de turnvereeniging -, Aalsmeer" haar mede werking verleende en des avonds Marmer- groepen door haar werden vertoond Op het feestterrein zijn verschillende ten ten van vermaak enz. opgesteld, en op den eersten avond was er flink publiek opge komen, dat op echt prettige wijze feest heeft gevierd op dezen schoenen zomeravond en -nacht. Hedenmorgen om 10 uur begonnen de verschillende volksspelen, terwijl bij gunstig weer het feest zal worden besloten met het traditioneele vuurwerk 1 De heer Th. Cazemier alhier is ge slaagd voor het diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond. BENTHUIZEN. Bij de gehouden controle op rijwiel plaatjes en wegeDbelastingkaaa-ten alhier, werd tegen verschillende personen proces verbaal opgemaakt, wegens niet in het bezit zijn van de vereischte merken. o HAARLEMMERMEER. Inenting. In hel tijdvak van 30 September tot 8 Oc tober a.s. zal in Haarlemmermeer 'op de daartoe gebruikelijke plaatsen door de ge meentelijke geneeskundigen gelegenheid worden gegeven tot koslelooze inenting en herinenting. De bietenteelt in Haarlemmermeer. Omtrent de uitkomsten van de bielenteelt in den Haarlemmermeerpolder worden goede verwachtingen gekoesterd. Het gunstige we der der laatste dagen heeft op de ontwik keling van dit gewas zijn gunstigen invloed in ruime mate doen geiden. De bieten staan er dan ook goed bij, terwijl het percentage suikergehalte ongetwijfeld nog steik toege nomen is. Er is ook dit jaar weder in dezen polder een groot aantal hectaren met bieten be- teeld, zoodat er met de a.s. campagne in dezen polder en aan de suikerfabriek „Hol land" te Halfweg gedurende enkele weken voor vele handen weder volop werk zal aijn. De iepziekte. Ln Hoofddorp en op andere plaatsen in Haarlemmermeer' zijp vele oude en jonge iepenboomen door de ziekte aangetast. Een groot aantal is reeds doodgegaan en zal naar verwacht wordt wel spoedig wor den opgeruimd om plaats te maken voor nieuwe aanplantingen. Tot hoofd van de bijzondere school le Schinkelveer alhier, is benoemd de heer H. H. de Jong, in gelijke betrekking werk zaam te Hijdaard, gemeente He nn aarde- radeel (Fr.). o KATWIJK AAN DEN RIJN. Inzet der Koninginnefeesten. Begunstigd door prachtig weer, zijn gis teren de Koninginnefeesten alhier begon nen. De inzet was het kinderfeest, ter ge legenheid van den öOsten verjaardag van H. M. de Koningin grootsch opgezet. Geen wonder, dat het vooral de jeugd was die met verlangen naar dezen dag had uitge zien. Wij mogen al dadelijk constateeren dat deze dag schitterend is geslaagd en ook het bestuur der Oranjevereeniging met voldoening op dien inzet mag terugzien. Met groote dankbaarheid mag worden ge zien op het vele werk, dat door dit bestuur is tot stand gebracht. Evenzoo op het on derwijspersoneel dat zich ook zeer veel moeite en opoffering getroost heeft. Het was reeds begonnen met de traditio neele optocht der bewaarschoolkinderen. Die stoet van kleine kleuters was reeds aardig om te zien en ook zij waren reeds vol enthousiasme! Dat was reeds te mer ken aan de vreugdevolle gezichtjes en het met vuur zingen der verschillende Oranje liederen. In de school werd het feest voort gezet met een heerlijke tra-ctatie. De groot sten voerden voor de commissie van toe zicht op de Bewaarschool het „Lintenspel" uit. Voldaan keerden zij dan huiswaarts. Des namiddags werd het feest voortgezet door de kinderen der lagere scholen. Het werd ingezet met een optocht dooi- het dorp. begeleid door de Harmonie ..Kat wijk". Ook door hen was er ditmaal veel werk van gemaakt. Algeracen was men vol lof! Verschillende groepen hadden zich ge vormd. De „Tndianengroep". de „Schaat senrijders". ,de .Versierde Zwaan", de „Slak met Elfenkoningin" voortgetrokken door kabouters, „Onze Jantjes", ,,het Kaar- tcnspel", enz. enz. 't Was alles even pracfi- tig. De stoet trok enorme belangstelling! Na een tocht door het dorp ging men naar het feestterrein om aan de verschillende spelen te beginnen. Vooraf hield burge meester J. Schokking een toespraak, waar bij spr. wees op dp beteekenis van ons Vor stenhuis. De muziek speelde het Wilhelmus, dat door allen spontaan werd meegezongen. Dc verschillende spelen hadden een vlot verloop. De oudste jongens speelden op het veld van „Quick Boys" enkele partijen voetbal. Hier volgen de uitslagen der verschil lende spelen lste klasse jongens: Vlagsteken1. Jac. Meijer, 2. G. v. Dijk, 3. K. v. Veen, 4. G. Spierenburg. Houtjes rapen: 1. A. v. d. Meij, 2. Cor Noordermeer, 3. R. v. ft;;» 4. P. v. d. Bosch. Tweede klasse jongens? Tonrollen1. W. de Bruin, 2. C. Freoke 3* D. v. Egmond, 4. D. Vooys. Turfrapen- i P. v. d. Logt, 2. A. Blonk, 3. F. Kuilman' 4 P. v. d. Akker. Derde klasse jongens: Zakloopen: 1. B. Zwaan, 2. M. Grooten' dorst, 3. J. Boezaard, 4. L. v. Bijn. Broodje happen: 1. C. Compeer, 2. J. Verhart, 3 H. Aanhane. 4. N. Houwer, Vierde klasse; Jongens: MastloopenL G. v. Delft, 2. g! Peet, 3. P. v. d. Boog, 4. Theo Looyenl steijn. Naar den trein: 1. J. Zandbergen 2. M. v. d. Gugten, 3. P. R. v. Rijn, 4. g] Slecht. Vijfde klasse: Jongens: Hindernis, baan: 1. A. v. Leeuwen, 2. A. Heemskerk 3. H. Koele wijn, 4. A. Houwer. Tonruiter: I. P. v. d. Perk, 2. Cor Looyenstein, 3. H. de Lange, 4. H. Verhart, Zesde en zevende klasses Jongens: Voetballen: Winnaars 2 clubjes. Eerste klasse Meisjes: Ballendragen1. J Lammens. 2. W. v. Rossem, 3. M. Boter mans, 4. R. v. Tol. Vlagsteken: 1. D. Blonk, 2. J. Castenmiiler, 3. G. Bekker, 4. S. Koelewijn. Tweede klasse meisjes: Wasch ophangen1. T. Aanhanen, 2. M. v. d Bos, 3. G. Heemskerk, 4. C. Ouwerling, Turfrapen: 1. A. Wouters, 2. Schrama, 3, P. Compeer, 4. M. Schoneveld. Vierdi klasse meisjes: Zakloopen: 1. T. Bekker 2 C. van Elk, 3. L. Spierenburg, 4. J. v. d, Vijver. Naar den trein: 1. C. v. d. Perk 2. T. Lamboo, 3. T. v. Egmond, 4. S. Com peer. Vijfde klasse meisjes: Ballendragen 1. M. de Ruyter, 2. C. v. Egmond, 3. X Verhart, 4. A. Jansen. Geblinddoekt hin dcrnisloopen: 1. C. Geervliet, 2. C. v. d. Boog, 3. N.Dutrieux, 4. Kr. Schaap. Zesdi klasse meisjes: Stoelendans: 1. F. Meijer 2. R. Wonters. Pop aanklecden: 1. B. Zuy derduin, 2. M. Minnee, 3. A. Koelewijn, 4 N. v. d. Jagt. Zevende klasse meisjes Stoelendans: I. S. Verhoog, 2. L. Spieren burg. Wasch ophangen: 1. N. Looyensteijn 2 J. Zwaan, 3. H. v. d. Tol, 4. A. v. d Perk. Na afloop keerde men in optocht naa; het dorp terug, waarna de stoet bij d< Bruggestraat werd ontbonden. Des avond gaf de Harmonie Katwijk een concert in di nieuwe muziektent aan de Commandeurs laan, waar de feeststemming er bij de hon derden feestelingen spoedig in was en menij rondedansje rond de tent werd gemaakt Het was daar reeds op den eersten da{ uiterst gezellig. Met dit concert was het feest van dei eersten dag beëindigd. Hedenmorgen zette het feest in met ko raalmuziek op den toren door de Harmonie Te halfnegen was het verzamelen op be veilingsterrein van versierde auto's, fiet sen, wagens en andere voertuigen voo welke versiering ook mooie prijzen beschik Ibaair zijn. De uitslag hiervan volgt alsnog Dan ging men, alweer begeleid door d< Harmonie, in optocht door het dorp naa het feestterrein waar de volksspelen eej aanvang namen waarover morgen. Heden avond schitterende verlichting van het g« heele dorp. Het gemeentehuis is van ge raeentewege verlicht met een zestal Isïï pen van ieder 1000 kaars sterkte. Ee schitterend effect gaf dit reeds bij de proel verlichting. Ook vindt een groote optoch met lampions plaats. Gebeten. Het 10-jarig zoontje van den heer J. werd door eem onder den handwagen lo< pende hond van den petroleumhandelaar i O. ernstig gebeten toen het kind dien wi gen passeerde. Nadat dr. Hueting h< eerste verband had gelegd, is het kind naa het St. Elisabethgasthuis te Leiden ve voerd voor verdere behandeling. Hiern kon het jongetje weer naar het ouderlij huis worden gebracht. Aangifte is gedaan bij de politie. Tiamderaillement. Bij het vernieuwen der tramrails aan de ValkenburgerwegVoorstraat ontspoorde 2 wagens met biels. Ongevallen kwarae niet voor. Alleen eenige stoornis en opon houd bij het verkeer. Gevestigd te Katwijk (Zeel BADSTRAAT 3 SpreekurenWerkdagen 1-3 en 7-8 i Zaterdag 9-12 en 1-3 uur. I KATWIJK-AAN-ZEE. Jeugdige stroopers. Gisteren stroopten eenige jongens ra® honden en strikken op de terreinen van waterleiding. Het waren C. B. uit hel WesB pad, W. G. en C. V. uit het Eerste Duinpa® NOORD WIJK. Lijst van onbestelbare brieven briefkaarten. Brieven Binnenland. C. Eedinger. An sterdam; Smulders, Noordwjjk Binnen: Tasi laar, Rotterdam; Wornsbekker, Breezana. Brieven Buitenland. M. Houghtoj Birmingham; Rene Lenoir, Versailles (5. O); J. Manroe, Glasgow; Georg. Segebadl Nowatz (New Jersey). J Briefkaarten Binnenland. Jopie alkal Noordwijk aan Zee; N. van den Bej Leiden; E. van den Osei, Harlingen; Frel:t«j ScheveningenE. Hirschmann. Rotterdam Kalff v. Goudalver, 7 A. Kellenbaci Gouda- E. Kolff-Schulte, E. Kolsterei Noordwjjk aan Zee; Jo en Theo Mul z| 7 R. van Sohqndel, Den Haag: J J Heemstede; M. en J. Vouw, Utrecht. m Vegter, Rotterdam; B. V. ,J. Veen, Nr.mrS Briefkaarten Buitenland. J

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6