NAGEKOMEN BERICHTEN. SCHEEPSVERRINTMHGEN. BEURSOVERZTÜT. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. sermiddag 3 uur: 765. tanmiddag 3 uur: 765. ULEGRAFISCB WEERBERICHT I waarnemingen in den morgen van September, medegedeeld door het Ned. Met Instituut te De Bildt taste stand 770.8 te Vardoe. L;sle stand 754.7 te Marseille, l-rachting tot den avond van 12 Sep ta" Zwakke tot matige wind uit Ooste- I richtingen. Nevelig tot halibewolkt. pchijnlijk droog weer. Weinig veran- in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. lar voorm.14 gr. C. (57 gr. F.) tajur 'smidd.: 16 jr. C. (61 gr. F.) tair nana: 17 gr. C. (63 gr. F.) (iWATERTIJDEN TE KATWIJK a. 2. Voor Vrijdag. ■gste stand des voorm. te 5 u. 53 min. |ejste stand de9 nam. te 6 u. 9 min. WATERTEMPERATUUR. (Zweminrichting „Hooge Rijndijk". Tjur voorm.: 19'/i gr. C. leur voorm.: 19'/s gr. C. |:ar nam.: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl' leur voorm.: 18gr, C. Iuur voorm.: 18 gr. C. :ur nam.: 18 gr. C. I LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Jtderdag 7.53 nam. tot 6 uur voorm. WOUBRUGGE. De Wilhelmina-ieesten. lier goede weersgesteldheid vingen de lelijkheden ter viering van den 50sten tardag van H. M. de Koningin gistermor- |an met koraalmuziek, welke om 8 uur het raadhuis ten gehoore werd ge it i 9 uur verzamelde zich de feeslcom- met vele.genoodigdeoi in het raad- J waar de voorzitter der commissie de (Zijdeveld den Burgemeester de geluk- pen der bevolking overbracht. Spre- apte dat de '<-estviering waardig zoude [Spreker bood namens de feeslcommis- levrouw Boddens Hosang pen (raai let aan. Nadai de burgemeester den (Zijdeveld met eenige woorden dank had Ji, verzamelden de genoodigden zich op |:alcon. waar de burgemeester een tagswoord sprak. teler achtte het goed de ieestviering te a ra de warme bestraling van de oranje- lien geboortedag wordt door een ieder Tcht met de zijnen Dit geldt ook voor (nationaal gezin te meer waar het nu ltroonjaar betreft. Spreker hoopt, dat |ie feestviering in de geest der Koningin neren door te „geven"! Niet om den (ral men kampen, maar omdat men door lts nemen iets geeft tot het welslagen last leest. Met een driewerf hoezee voor pidgin eindigde spreker. Na een inlei- f woord van den heer de Boer zongen plingen der Chr School daarop een i voor de Koningin" waarna door alle [kinderen de eerste coupletten van het rlmus werden gezongen, pafgegaan door de muziek trokken de "en daarop in optocht door het dorp, Egende op het teestterein waar de kin- sdstrijden een aanvang namen i middags vond het concoifrs hippique waarvoor groote belangstelling be- Behalve vele plaatselijke autoriteiten pten wij o.a op de eeretribune op de van het Eere-Corailé Majoor J E. Muiier en den heer D. ten Cate ver. Voorts Overste A. G Nauta Pieter Sundant van het 6e Reg. Veld-Artillerie l'eie anderen. twee uur werd aangevangen met een >urs voor landbouwpaarden. De jury Unde uit de heeren C. van den Berg. f Los en C. Verdegaal zag zich voor een [■'ijken taak gesteld om de 12 deel- •3de paarden te keuren Na riip overleg de le prijs toegekend aan '.Juliana" [den heer A. Noordam. Den 2en prijs ferf ...Jutena" van den heer J. Noordam. F 3en prijs „Delly", wier fraaie gang "'Ier opviel, van den heer L. Noordam "•id ..Nelly" van den heer van Rijn: 5. "I" van den heer G Kroes en 6. \Trui" I den heer J Noordam ['volgens werd epn caroussel gereden '2 Onderofficieren van het 6e Reg. Md onder leiding van den opper meester. De bijzonder verzorgde rij- «iivre in volmaakte regelmaat gere- Ifond een dankbaar onthaal bij het tal- (t publiek De Burgemeester huldigde den door hem een fraaie krans in Wou- Jthe kleuren aan te bieden, .^rna verschenen de ..Amstelruiters" Iwenkerk in den ring Na 'n vlot entree [droussel in losse houding gereden, 1 een springconcours waaraan 6 rui- [kelnamen In het bijzonder het hoog- over hindernissen van 1.30 M. hoogte trok zeer de belangstelling De le prijswinnaar onlving als belooning een rij zweep voor zijn welverdiende prestatie. Daarop volgde een hally-ho waarbij bleek hoezeer de dames en heeren hun paarden in bedwang hadden. Het stappen, draven en galoppeeren ging in vlot tempo. De prijswinnaars de heeren v. d. Zwaan, Verdegaal en Vermeulen oogsten een dank baar applaus. Tol slot volgde een springconcours. Een 8-tal hindernissen moest in vlug tempo ge nomen worden, waarbij slechts enkele rui ters een foutloos parcours wisten af te leggen. Met groote spanning werden de springdemonstraties gadegeslagen en alge meen was het applaus wanneer een moei lijke sprong goed genomen werd. Nadat mevrouw Hosang de prijswinnaars- linten aan de paarden had gespeld, sprak de Burgemeester een woord van lof tot de deelnemers- hen dankende voor het vele dezen middag geboden. Zich tot de Regi mentscommandant wendende betuigde spre ker de dank der burgerij voor de verleende medewerking Spreker hoopte dat het Regi ment een krans als herinnering zou willen aanvaarden Spreker bedankte de jury-leden voor hun arbeid, hel Eerecomi'té voor hunne tegenwoordigheid en besloot met een driewerf hoera op de Koningin. Gelijke huldegroet op het 6e Reg Veld- Art.. op de Amstelruiters, op den eere-voor- zitter en de feestcommissie volgden spon taan Met een enkel woord reikte de burgemees ter ten slotte de prijzen uit en daarmee was de hippische middag weer voorbij. RONDOM DEN VOLKENBOND. GENEVE, 11 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Om 10.40 heeft voorzitter Titulescu de Volken bondsvergadering geopend. Sir Borden wees op de aanzienlijke resultaten, verkregen door het Kelloggpact en huldigde daarna Briand voor zijn memorandum. Briand verklaarde, dat de moreele macht van den Volkenbond van jaar tot jaar toe neemt. Hij wees op de betéekenis van het Kellogg-pact, dat nieuwe garanties heeft geschapen en op die van de Londensobe Vlootconferentie, welke het mogelijk heeft gemaakt, dat de Internationale Ontwape ningsconferentie in November met succes bijeen ka nkomen. Hij verklaarde alles te zullen doen, om een nieuwe vreeselijke oorlog te voorkomen. Vervolgens behandel de hij de tot stand koming van pen Euro- peeschen Statenbond. o DE ZEPPELIN WEER THUIS. BERLIJN, 11 Sept. (V.D.) Het lucht schip ,,Graf* Zeppelin" is hedenmorgen te 11 uur 35 te Friedrichshafen van de vlucht naar Moskou teruggekeerd. De afstand werd in löVè uur afgelegd raet een gemiddelde snelheid van 123 K.M. per uur. De volgende passagiersschepen zijn Vrij dag 12 Sept. in radio-telegrafische verbin ding met de daarnaast vermelde kuststa- tions en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Holland". N V.) Alcyone Olinda Pernarabuco-Radio. Baloeran, Schev.-Radio. Comraewyne, id. Edam. St Georges-Radio. Flan- dria, Schev.-Radio Insulinde, id. Jan Pictprsz. Cocn, id Johan de Witt, id. Klipfontein, Rugby-Radio. Nieuw Am sterdam, Porti she ad-Radio. Patria, Schev.-Radio. P. C Hooft, id. Prins der Nederlanden, id. - Prins Frederik Hendrik, Rugby-Radio. Rotterdam. Schev.-Radio. Slamat, id. Spaarndam, Rugby-Radio. Stuyvesant. id. Volen- damv Schev.-Radio. Zeelandia. id. (Bij verzending van een radio-telegram via Scheveningen-Radio bedragen de totale kosten 44 centen per woord). AMSTERDAM, 11 Sept. Onder leiding van H.V.A.'s spreidde de beurs heden een vaste stemming ten toon. De willige stem ming in Suikers zal moeten worden toege schreven aan de vrij groote verkoopen tot onveranderde prijzen, die de Visp de laat ste dagen heeft geëffectueerd. De minder courante soorten stelden zich eveneens hoo- ger. Van de Industrieele fondsen waren Margarine Unies goed van toon en liepen na hoogcren inzet tot boven 250 op. De Philipsaandeelcn boekten een avance van enkele pSt. A.K.U.'s zagen zich enkele pCt. ontgaan. De Acooustiekaandeelen wa ren vrijwel onveranderd. Tabakken had den een kalme markt; doch profiteerden van de algemeen gunstige tendenz. Alle Sumatra-aandeelen boekten flinke winsten. Rubbera-andeelen ontmoetten goede vraag. In Amsterdam Rubbers ging begin beurs nogal wat om en daarbij werd een koers winst van 1 pCt. of meer gemaakt. Van de minder courante soorten vielen Indische door een voordeelig verschil van 5 pCt. op. De handel in Koninklijke had niet veel te beteekenen Het fonds kon in navolging van de overige afdeelingen op een hooger niveau komen Scheepvaartaandeelen lagen buiten de belangstelling. Minwaarden hadden een kalm verloop. Eenige affaire had plaats in Algemeene Exploraties, die lichtelijk in herstel verkeerden. Boetons waren verwaarloosd. De Arnerikaansche aandeelen trokken maar weinig belangstel ling. De stemming was opgewekt, doch groote verschillen kwamen niet voor. Prologantie 1 3/4 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.05 13/16. Duitschland 59.16 1/2. Frankrijk 9.75 1/2. België 34.64 1/2. Zwit- serland 48.20. Oostenrijk 35.10. Denemar ken 66.50. Zweden 66.75. Noorwegen 66.50. New-York 2.48 3/8. V. V. S. L. Tot dusverre hebben zich 130 dames- studenten laten inschrijven voor het lid maatschap der V. V. S L. Het vorige jaar bedroe? dit aantal 110. De inschrijving sluit as. Dinsdag KAPPERSCLUB „HULP EN VRIENDSCHAP'. De Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap", opgericht 29 November 1880, welke dus haar gouden jubileum tegemoet gaat, organiseert ter inleiding van dat feest, een groot Nationaal Kapconcours en Vak wedstrijd op Zondag en Maandag 12 en 13 October as in de Stadsgehoorzaal alhier, waarvoor het Bestuur van verschillende in stellingen dezer gemeente fraaie medailles mocht ontvangen. Z. K. H. Prins Hendrik stelde o m. een groote bronzen medaille be schikbaar. De deelname aan dit concours belooft een succes en waardig begin der feestelijkheden voor deze jubileerende vereeniging te wor den. DE KONINKLIJKE FAMILIE. Eenige weken naai Huis ten Bosch. De Koninklijke Familie, die a.s. Maandag per auto tegen den middag van hel Loo in Den Haag wordt verwacht, zal een paar weken intrek nemen in hel Paleis het Huis ten Bosch. HET DEMONSTRATIEF CONGRES DER S. D. A. P. Opnieuw inzage der radio-redevoeringen geweigerd. Naai wij vernemen heeft de radio-om roep controlecommissie gisteren aan do V.A'.R.A. het-volgende telegram doen toe komen In antwoord op uw telegram van heden, waarbij u principieele bezwaren maakt tegen den door de controlecommis sie gostelden eisch tot voorafgaande over legging van de te houdeü redevoeringen, hebben wb de eer u beleefd opmerkzaam te maken op a.rt. 10 van het radio-reglement in verband met artikel 7 van het radio-con trole reglement, waarbij aan de controle commissie het recht is toegekend om van alle redevoeringen of voordrachten vooraf een schema of de tekst te verlangen. Gij zult ons dus alsnog verplichten aan ons verzoek te voldoen. Namens de radio-omroep-controle- commissie, (w. g.) WEBER. Du V.A.R.A. heeft hierop het volgende geantwoord: Hebben telegram doorgezon den aan besturen N.V.V en S.D.A.P. en ontvingen bericht dat besturen en sprekers op u bekende motieven persisteeren op ingenomen standpunt; kunnen derhalve aan herhaald verzoek niet voldoen. (w.g.) V.A.R.A.-BESTUUR. BRIEFTELEGRAMMEN IN HET BINNENLANDSCH VERKEER. Met ingang van 1 October a.s. wordt bij wijze van proef de gelegenheid tot ver zending van brieftelegrammen in het bin- nenlandsche verkeer opengesteld. Deze te- Megrammen kunnen wordeD- aangeboden op alle rijkskantoren, telegraafstations en spoorwegtelegraafkantoren. Dp inhoud van deze telegrammen is vrij, behoudens ere vorm die uitsluitend verstaanbare taal mag bevatten. Deze telegrammen worden ver werkt, onmiddellijk na het gewone tele gramverkeer. De bestelling ten huize van den geadresseerde gesohiedt door middel van de gewone eerstvolgende postbestel ling. Het bezigen van een telegram-adres of vermelding van den naam vaan den ge- adresseerd*» en het nummer van ziin po bi- bus is toegelaten. Boven het adres moet de betaalde dienstaanwijzing L. T. worden geplaatst. Het tarief der brieftelegramoien is gesteld op de helft van dat der volbe- taalde telegrammen. Bij verloren raken van een brieftelegram na aflevering door den telegraafdienst aan het postkantoor, kan geen aanspraak wor den gemaakt op terugbetaling van de 6ein- kosten. Bi.i regelmatig gebleken klachten is een dusdanige vergoeding niet uitgesloten. Na het vorenstaande zal het wel niet noo- dig zijn alsnog te wijzen op het groqte nut van dezen nieuwen dienst, waardoor het correspondentieverkeer ten zeerste be vorderd wordt. MINISTER FOURIE IN ONS LAND. De Minister van Mijnwezen en Nijverheid van de Unie van Zuid-Afrika. de heer A P. J. Fourie, vergezeld van zijn secretaris, den heer de Waai Davies, is hedenochtend uit Londen te Den Haag aangekomen. Aan het Hollandsche Spoorstation was te zijner be groeting aanwezig d-e heer Bosman, eerste secretaris van de Zuid-Afrikaansche Legatie. I De heeren hebben hun intrek genomen in Hotel des Indes. LEGEROEFENINGEN AFGELAST WEGENS MOND- EN KLAUWZEER. De in de streek van Barneveld, Leusden en Amersfoort op 23 en 24 September voorgenomen legeroefeningen onder leiding van den Commandant van het Veldleger, gaan niet door. Gebleken is, dat veel ter reinen nog besmet zullen zjjn, waardoor onoverkomelijke bezwaren het houden der oefeningen in den weg zouden staan. Het staat nog niet vast, welke oefening(en) hier voor in de plaats zullen treden. Hierom trent is echter zeer spoedig een beslissing te verwachten. BRANDEN. Te Midwolde (gem. Leek, Gr.) is heden morgen de winkelbehuizing van den heer G. Zwart totaal afgebrand. De geheele inven taris ging mede verloren. De oorzaak van den brand is het vlam vatten van een petroleum-toestel. De motor spuit uit Leek was spoedig ter plaatse; doch er kon niets meer gered worden. Te Ooslerwolderpolder, gem. Nieuwolda i? door onbekende oorzaak afgebrand de ge heel met koren gevulde kapschuur bij de boerderij van den heer H. R. Dallinga. Men denkt aan kwaadwilligheid. Alles was ver zekerd. De vorige schuur is in Mei afge brand. NEDERLANDSCHE HULP OP SAN DOMINGO. Aneta meldt uit Willemstad dat in het zwaar getroffen San Domingo assistentie wordt verleend door H M.'s ,,De Arend", die op 9 dezer vfertr'ok met levens- en ver bandmiddelen, terwijl zich ook twee docto ren aan boord bevinden. Deze hulp wordt zeer gewaardeerd. Het schip blijft op ver zoek van den president der republiek San Domingo, Trujicl, tot 20 September al daar. Hierdoor is de reis, welke de gou verneur van Curasao aan boord van den torpedoboot jager ,,Van Galen" naar de Bovenwindsche eilanden zou maken, uitge steld tot 22 September. ,,De Arend" zond aan den commandant van den ,,Van Galen" een telegram, waarin wordt gemeld, dat de stad San Domingo biina geheel werd verwoest tengevolge van den wervelstorm, welke het land heeft, geteisterd. Alleen het centrum der stad en de moderne gebou wen 'bleveD gespaard. Het aantal dooden bedraagt 3000; terwijl 23000 personen wer den gewond Stapels lijken werden ver brand. De kerken worden ingericht voor hen, die dakloos zijn en voor de gewon den. De stad biedt een allerdroovigsten aanblik. Overal liggen stukken van de ge golfde ijzeren dakbedekkingen verspreid, welke als scheermessen door de lucht zijn geslingerd. FAMILIEDRAMA IN DEN HAAG Op de tweede etage van de woning in de Wilhelminastraat 33 heeft het echtpaar B. dat in voortdurende oneenigheid leefde, he denmorgen hoogloopende twist gekregen, waarbij de vrouw den man met een mesje aan het achterhoofd een niet ernstige wond toebracht. Terwijl een te hulp geroepen po litieagent den man in de keuken hielp heeft de vrouw zichzelf in de woonkamer met een scherf van een flesch den hals afge sneden. SCHIP GESTRAND. Bij Liefkenshoek (Zeeland^ is het Engel- sche stoomschip „Trepelian", groot 12.000 ton, geladen met graan en bestemd naar Antwerpen, gestrand. Twaalf sleepbooten zijn in de nabijheid om assistentie te ver- leenen. LIJK GEVONDEN. Hedennacht ongeveer 1 uur is op de spoorlijn RotterdamAmsterdam ter hoogte van de kruising van de Staatsspoorlijn, in de omgeving van de Schenkkade te Den Haag, het lijk gevonden van een jongen man. Uit papieren, welke op het lijk. waarvan het hoofd door een trein moet zijn afgereden, gevonden zijn- is gebleken dat het slacht offer is P H. wonend, aan de le Van den Boschstraat te Den Haag Vermoed wordt, dat de jongeman, wegen» het niet slagen voor een examen, zich voor den trein heeft geworpen. Z. K. H. de Prins zou zich hedenmiddag van uit Den Haag naar Wassenaar begeven tot het brengen van een bezoek aan de eerste Nijverheidstentoonslelling aldaar. Onmiddel lijk daarna gaat Z.K.H. weder naar het Loo. UIT NED. OOST-1NDIE. DE BRAND TE PONTIANAK. Kwaadwilligheid in het spel? PONTIANAK, 10 Sept. (Anela). Omtrent den brand in de Chineesche wijk valt nog te vermelden, dat de geheele houten passar op eenige blokken na, werd vernield. Ook het kantoor van de Societa Commissionaria di Esportazione e di tmportazione en de Favorite-bioscoop zijn verbrand. De B.B.- ambtenaren, militairen en burgers trachtten het vuur te snuitten, waartoe zij hun uiterste krachten inspanden. De schade be draagt vermoedelijk vier millioen. Men ver moedt dat kwaadwilligheid in het spel is. LEIDEN, 10 Sept. Noleering coëp. groen ten-, fruit- en bloemenveiling-vereeniging „Leiden en Omstreken" Andijvie tl1.90; kroten f. 34; komkommers t 5S; bloem kool I f 5—18.70, n t. 1—6. roode kool f.5 8; Savoye kool f.812; groene kool i. 3 5; rapen f.56; meloenen f.530; Pie terselie f.12; prei f.23; radijs f.12; selderie f. 1.402; kropsalade f. 0.902; knolselderie f.712; wortelen f 512. ra barber f.0 801.40; perziken f.515,alles per 100 stuks. Kroten f.57; kroten, gek. f.710; snij-boonen f.541; stokboonen f. 1029; pronkboonen f.57; stamboonen f.1120; postelein f.58; spinazie f.5 10; tomaten A f. 10. B f. 8.40. C f. 6.60, GC f. 3.20; uien f.35; Wortelen f.4—S; sprui ten I f. 1014, II f. 45, alles per 100 Kilo. GOUDA, 11 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2470 stuks, waarvan 270 slachl- varkens. PrijzenV ette varkens 29—31V5 ct. per pond, levend met 2 pCt. korting. Londensohe 2528 ct.id. Zouters 2830 ct., id. 699 magere varkens f. 3050 p. stuk. 1387 biggen t. 1522. 7 runderen f. 325375. 33 nuchtere kalveren f. 1822. 49 schapen f. 2S32. 25 bokken en geilen f. 38. Han del alles matig Kaasmarkt. Aanvoer 320 partijen kaaa Prijzen Je kw. met rijksmerk f. 4449, 2e kw. f. 3843. Zware f. 52. Han del matig. Aanvoer 191 partijen eieren. Kippeneieren f. 77.75 p. 100 stuks. Een deneieren f. 5.50—6. Handel vlug. Aanvoer 718 ponden boter. Goeboter f. 0.850.95 p. pond. Weiboter f. 0.75—0.85. Handel vlug. Coöp. Z.-Holl. eierenveiting Aangevoerd 22.700 kippeneieren. 6658 K.G. f- 7.7.10, 68—60 K.G. f. 7—7.20. 60—62 K.G. f. 7.10— 7.80. Bruine 6065 K.G. f. 7.407.70. Kleine eieren f. 4.805.50. Eendeneieren f. 5.90. ALPHEN AAN DEN RIJN. 10 September. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn". Veiling van Spinazie per 100 K.G. f.811. Heerenboonen f. 1124. Snijboonèn f. 10.50 15 Pronkboonen f 3 904.90. Spekboo- nen f.35.50. Postelein f.9. Uien f. 3—4. Peen f. 711. Kroten f. 3.804 10. Andijvie '22.40. Kropsla I per 100 stuks f. 33.50. Kropsla II f. 1.50. Bloemkool I f. 1.5011. Savoyekool I 1013. Roodekool f. 79.50. Meloenen f. 1539. BENTHUIZEN, 9 Sept. Aangevoerd 2333 kippeneieren, prijs 1 6.25—7.55. 51 eenden, eieren f. 6.156.30 p 100. Bloemkool 24, roodekool 47 p. 100 stuks. Rabarber 4, radijs 35 per 100 boa Uien 4, boonen 1820 p. 100 K.G. Kaas 1823 ets. por pond. Waarden 0.861.10 p. stuk. BOSKOOP. 10 September. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling" Ophelia 1013; Golden Ophelia 1424, Marcel Bouyer 2540; Hadloy 3560; Claudius Pernet 3856; Columbia -4062; Butterfly 28—35: Mac Keller 31—39; Wilh. Kordes 2330; Mad. Jules Bouché 2034; Rosalandia 4S—65; Phoebe 42; El9e Poul- sen 6270; v. Rossem 3655; Gemengde rozen 1014; Keizerin A. Victoria 20; Flo- rex 5060: Kiltham 25—30; Polyantha- rezen 2440 Diversen: Dahlia's, grootbloemig 1218; Dahlia's kleinbloemig 510; Chrysanten, grootbloemig 1 602.30: Chrysanten, tro9 1001.40; Gladiolen 69; Gerbina 55— 70; Asters 5—8; Lelies 1.20; Clematis Du- randi 2527; Anjers 915; Physalis Fran- chett-i 2530; Clematis P. Hendrik 2.70; id mr. Palijn 1.10. BARNEVELD, 11 Sept. Aangevoerd wer den 900.000 eieren. Prijzen van f. 7.25 tos f. 8.25 per 100 stuka Hamdel vlug. KATWIJK a da RlA. 10 September Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Onastr" Eigenheimers f 0.901.70; Peen per 100 bos f. 5.008.50; Bloemkool, le soort per 100 f 15.10—25 20. Aanvoer 270 kisten aardappelen; 2100 bos Peen; 27.100 stuks Bloemkool. NOORDWUKERHOUT, 10 September Veiling „De Eendracht" Snijbooene f 0 60 1.96: Dubbele heerenboonen zonder dr. f. 0 151.10: Dubbele heerenboonen met draad f. 0 251.16: Stokheerenboonen f 0.851.55; Slanrheerenboonen f. 0 45 1.15: Enkele heerenboonen met draad f. 0.201 15; Tuinboonen f. 1.00; alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN. 10 Seplember Tomaten A f. 4 00—6.00: idem B 3 905.50; idem C 802 0O per 60 K.G.Meloenen 2—30 ct per sluk Sla 1 30—3 80 per 100 krop. Druiven 26 ct. per pond. Snijboonèn 80—2 60; Prinsenboonen 658.05; Dubb. Stam 30 per 10 K.G.; Stippel 17 ct. per 25 K.G. VEUR. 10 September Engelsche Kom kommers. le soort f. 6 60; idem 2e soort f 2 00-, idem 3e soort f. 1.00; idem wan kleurige f. 1.50; idem stek fO.15: Gele Komkommers, le 9oort f. 1300; idem 2e soort f. 8 00; idem 3e soort f. 3.00; idem stek f. 0.60; Kropsla le soort f. 4.50; idem 2e soort f. 1.00; idem uitschot f. 0 30; Stoofsla f. .1,50; Peen f 19 00; Bloemkool, le soort f. 6.50; idem 2e soort f 1.50: Tomaten, mid. f. 4.20; idem gr. ronde f. 5.00: idem 2e soort f. 3.00; idem 3e soort f. 2.00; idem bonken f. 2.50; idem uitschot f. 1 00: idem riip f 4 50 Andijvie, ned 100 f 2 60; Spinazie f 0.14 Postelein f 6 00- Snijboonèn f 28 00; Spercieboonen f 22.00: Radijs f 1.00. VOORSCHOTEN, 10 September. V.P.V, Kippeneieren f 7 708.40 per 100; Eenden eieren f. 6 707 70 per 100 Kippen f 0 850 90: Hanen f 0.80; Konijnen f 0.50; Kalkoenen f. 1.45; Duiven f. 0.22, per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3