AGENDA. KUNST EN LETTEREN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Dr. H.NANNING's KINADRUPPELSl UIT DE RIJNSTREEK. Vrijdag. Sladszaal: Spr. Fedde Schurer, 8 uur namiddag. Valkenburg: Paardenmarkt. Zaterdag. Stadszaal (foyer): Ver. van Oud-leerlingen Genootschap M. S. G. 7 3/4 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Sept. a s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tele foon 552. NEDERLANDSCHE STUCADOORSPATROONSBOND. De 28e jaarlijksche vergadering van den Ned. Stucadoorspalroonsbond werd gisteren te 's-Hertogenbosch gehouden. In de vergadering klaagde de voorzitter over de groote conourrentie in de bouwvak ken. Besloten werd de 29e algemeene vergade ring te houden te Groningen. Verschillende verslagen werden goedge keurd. De heer J. A. de Moet werd met alge meene stemmen als bondsvoorzitter her kozen. De tweede voorzitter de heer A. A. Meyer (Amsterdam) werd eveneens herkozen. CHRISTELIJKE WERKGEVERS VEREENIGING- Te Groningen is gisteren de jaarvergade ring aangevangen van de Christelijke Werkgeversvereeniging, waarbij de onlangs opgerichte Groninger club als gastvrouw optreedt. De vergadering werd des middags ge opend door den voorzitter den heer F. L. van der Bom, uit Amsterdam. Prof. dr. H. Dooyeweerd, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, hield daarna een in leiding over: „De grenzen der overheids inmenging in het bedrijfsleven in het licht der Calvinistische wetsidee." VERSPREIDE BERICHTEN. Wij ontvingen het jaarverslag van het Verbond van Nederland9c.he Werkgevers. Er blijkt uit dat het ledental op 1 Juli 464 bedroeg (verleden jaar 460). Er zijn 50 ver- eenigingen aangesloten (verleden jaar 48). Ter gelegenheid van de Jaarbeurs wordt te Utrecht een lichtweek gehouden' welke gisteren is begonnen. Het geheel maakte een schitterend effect. ZOMERCONCERTEN PIETERSKERK. Dinsdag 16 September a.s. zal in de Pieterskerk het tweede van de serie Zomer- concerten. gegeven door den heer Leo Mens* plaats hebben. Aan dit concert zullen, be halve de heer Mens, hunne medewerking nog verleenen Di Moorlag, de bekende zan geres. en Jaap Stotijn, de beroemde hoboist van het ..Residentie-Orkest". o De serie van ontelbare reclame-al'bums is wederom met één vermeerderd, n.m.l. door het album „Neerland's groote mannen", uitgegeven door de reclame-afdeel ing van de Bffendi Frères Company. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het presidium van de Volkenbonds- vergadering - Gxaudi naar Rome. De president van den Raad van den ol- kenbond Rumela (Venezuela) heeft in zijn openingsrede van de vergadering van den Volkenbond in het bijzonder het overlijden van den Duitschen Minister van Builen- landsche Zaken dr. Stresemann herdacht. Als een oprecht vaderlander wist dr. Stre semann. dat de welvaart van elk volk sinds 1914 onmogelijk los gemaakt kan worden van de welvaart der overige volken Tevens werd Friljof Nansen, die zooveel voor de menschheid heeft gedaan, herdacht. De voorzitter sprak vervolgens over de resultaten van de vlootconferentie te Lon den. terwijl aan Briand dank gebracht werd voor het in behandeling brengen van het vraagstuk van de definitieve verzoening in Europa. De Volkenbondsvergadering heeft daarop met 46 van de 50 geldige stemmen den be kenden Roemeensehen staatsman en diplo maal Titulesco tot president gekozen. De Finsch? minister van buitenlandsche zaken van wien eenigen tijd geleden ook sprake was, had reeds aan het begin van de weck definitief van het presidentschap afge zien Titulesco dankte in een korte rede voor de eervolle verkiezing. Tot vice-presidenlen worden gekozen Briand, dr. Curtius. Henderson. Quinones de Leon, de Spaansche ambassadeur te Pa rijs, Matsudeira. de Japansche ambassadeur te Londen. Pn de vertegenwoordiger van Bolivia, Costa da Reis, Tot het presidium behooren bovendien de gekozen voorzitters der zes Volkenbonds commissies. t. w. de Italiaansche senator Scioloja (juridische commissie; Colijn (Ne derland) (commissie voor technische vraag stukken); Polilis, Griekenland (ontwape ningscommissie); Carton de Wiart, België (huishoudelijke- en verkiezingseommissie): graaf Aponyi (sociale en hygiënische com missie) en Sir Robert Borden, Canada (poli tieke commissie). Hierop werden, zooals elk jaar, zes com missies ingesteld. De Nederiand9che delegatie zal op de vol gende wijze over deze zes commissies ver deeld worden. In de eerste commissie voor juridische kwesties zullen zitting nemen mr. J. Limburg en als plaatsvervangend lid prof. Franpois. In de tweede commissie voor economische en technische vraagstukken mr. L. J H. Trip. die de Nederlandsche woordvoerder zijn zal, nu de commissie aan Colijn het presidium over haar bijeenkom sten heeft toevertrouwd. In de derde com missie voor ontwapeningskwesties zal zit ting hebben prof. van Eysinga met als plaatsvervangend lid prof. Franpois. In de vierde commissie voor budgetaire en organi satievraagstukken mr. Trip en als plaats vervangend lid mevr. Kluyver; in de vijfde commissie voor humanitaire en sociale vraagstukken het Nederlandsch-Indische ltd de heer Soejono met als plaatsvervanger de heer van Wettum en in de zesde commissie voor politieke vraagstukken jhr. Loudon. Gistermiddag heeft bij den secretaris generaal van den Volkenbond een bespre king plaats gehad over de kwestie van do militaire bescherming der spoorwegen in het Saargebied. Behalve Briand en Curtius, ram ook de Italiaansche gedelegeerde Scia- loja, in de plaats van den naar Roma ver trokken minister van buitenlandsche zaken Grandi, aan het onderhoud deel. De bedoe ling was, aan de hand der onderhandelingen van Dinsdag in den Raad, een voorstel uit te werken, op grond waarvan de Raad in een der eerstvolgende zittingen zijn besluit zal nemen. De deelnemers aan de bespreking zijn overeengekomen, tot de regeeringscommis9ie voor het Saargebied, die te Genève aanwe zig is. eenige vragen te richten. Naar men zegt, heeft de regeeringscommissie reeds een zitting gehouden, waarin de kwestie insge lijks behandeld is. Men gelooft, dat de aangelegenheid nog deze week geregeld zal worden. Voorts had gisteravond een bespreking plaats tusschen eenige leden der Neder landsche, Deensche, Noorsche en Zweedsche delegaties ter bespreking van bet voorstel der regeering van Denemarken, dat de Scan dinavische Staten en Nederland een gemeen schappelijke resolutie zullen indienen, waar bij de Volkenbondsvergadering de wensche- lijkheid uitspreken zal, met het oog op de meeningsverschillen, die in den laatsten tijd gerezen zijn over de juiste beteekenis van de meestbegunstigingsclausule van het sluiten eener internationale conventie, die op ondubbelzinnige wijze deze beteeke nis zal vaststellen. De verschillen, die gerezen zijn lusschen Duitsohland eenerzijds en Nederland en De nemarken anderzijds over de meestbegunsti gingsclausule, in verband met de bespre kingen over het Duitsch-Finsche handels verdrag, gaven de aanleiding tot deze ge meenschappelijke bespreking. Volgens don correspondent van het Ber liner Tageblatt ie Rome is het vertrek van Grandi, den leider van de Italiaansche delo- galie te Genève, eenvoudig toe te schrijven aan het feit, dat Grandi het na zijn bespre king met Briand, die voornamelijk aan de Fransch-Italiaansche betrekkingen was gs- wijd, noodzakelijk heeft geacht zich met Mussolini in verbinding te stellen. Er wordt aan herinnerd, dat hij ook tijdens de confe rentie te Londen tweemaal naar Rome is ge reisd om Mussolini op de hoogte Ie stellen van den toestand. In het begin van de vol gende week kan Grandi le Genève terug worden verwacht. Grandi zou vermoedelijk in het begin cf in den loop van het volgend jaar tot Ita- liaansch anVbassadeur te Londen worden be noemd. DUITSCHLAND. Bindend verklaard. De arbitrale uitspraak van 4 Sept. voor de mijnen in het Roergebied is bindend ver klaard. o ENGELAND. Da ronde-lalel-conferentie. Weer een Rns ontvoerd? Thans is de lijst gepubliceerd van verte genwoordigers van Indische staten en Engelsch-Indische afgevaardigden, welke de onderkoning uit naam van de regeering uit- genoodigd heeft om deel te nemen aan de ronde-lafel-conferenlie. die over eenige we ken te Londen bijeen zal komen Het is mo gelijk, dal als gevolg van nog niet beëindigde correspondenties, nog nieuwe namen aan de lijst zullen worden toegevoegd Op het oogen- blik bevat zij de namen van 16 vertegen woordigers van Indische staten en vijftig van Engelsch-Indië. Onder de eerste vindt men bekende namen als die van de maharadjah's van Bikanir, Alwar, Patiala en Nawanagar, welke laatste in de Engelsche sportwereld als groot cricketer bekend is De Engelsch-Indische namen vertegen woordigen alle politieke schakeeringen met uitzondering van de Congrespartij en alle Indische groepeeringen, met inbegrip van de krijgshaftige stammen, de Indische Christe nen, de paria's, den koopliedenstand, de Europeesche bevolking, drie vertegenwoor digers van Burma en twee Indische vrou wen. Onder de namen vindt men die van Aaga Khan Jinnah, een bekend Mohamme- daansch politicus, die ook het vertrouwen der Hindoe's geniet. Sir Tej Pahadur Sapru, de bekende liberale politicus. Sa='ri, de lei dende Hindoe-politicus en Sir Mahammad Hafi, vooraanstaand Mohammedaansch leider De namen van de vertegenwoordigers van Hooger- en Lagerhuis zijn nog niet bekend gemaakt. De regeering heeft de leiders van de twee oppositiepartijen uitgenoodigd om vertegenwoordigers te benoemen. De conferentie zal in het paleis van St. James gehouden worden. Gemeld wordt uit Calcutta, dat de politie een nieuwe fabriek van bommen ontdekt heeft en drie mannen en een vrouw gear resteerd heeft. In het Pundsjal-gebied werden 20 perso nen gearresteerd, die er van verdacht worden betrokken te zijn bij den bomaanslag op den trein in Indië, die het vorige jaar December plaats had, doch nog tijdig kon worden ontdekt. Een zekere Alexander Semoesjin, een Rus, die sedert een 10-tal jaren in Engeland woonde, is op geheimzinnige wijze .te Huil verdwenen. Semoesjin heeft tijdens de revolutie aan de zijde der „Witten" gestreden en een be langrijken militairen post bekleed. Hij had de gewoonte, Russische schepen, die te Huil aankwamen, te bezoeken, teneinde zich op de hoogte ie stellen van de toestanden in Rusland. Men acht het niet onmogelijk, dat hij bij een zoodanige gelegenheid vastgehouden en ontvoerd is. o FINLAND. De anti-communistische actie. Gisternacht is te Abö een communistisch gemeenteraadslid door onbekenden ontvoerd. Hij werd in nachtgewaad in een auto gezet en op eenige kilometers van de stad ge bracht. Daarop liet men hem liggen, nadat men hem de belofte afgeperst had. dat hjj onmiddellijk ontslag zou nemen als lid van den gemeenteraad. In Sankt Marie werd een afgevaardigde op gelijke wijze ontvoerd, fn Poeytis werd een voorstander van de Lappo-beweging bij een poging tot ontvoering door een com munist neergeschoten. Alle communistische gemeenteraadsleden van Helsingfors hebben Dinsdag hun man daat neergelegd, nadat reeds tevoren een gedeelte van hen ontslag had genomen. POLEN. De arrestatie der oppositie-leden. De reeds gemelde arrestaties van 18 leden der oppositie hebben tegelijkertijd 's nachts tusschen twee en drie uur plaats gehad. De afgevaardigden werden uit hun bed gelicht, waarbij het tot dramatische tooneelen kwam, omdat de meesten van hen niet wilden ge- looven aan een arrestatiebevel en meenden met een overval te doen te hebben. ABC bericht, dat de afgevaardigde Barticki, toen de politie de deur van zijn kamer in het Sejm-hotel openbrak, dacht dat bandieten bij hem inbreken wilden, en uit het raam riep: „Hulpl Rooversl" De wacht van den Land dag snelde toe. maar werd door de sterke politie en gendarmerie-afdeelingen niet in de kamer gelaten. De regeeringspers schrijft, dat de gearres teerden zich in een gevangenis in de provin cie bevinden, waar, wordt echter niet gezegd. Tevens is te Warschau de heele oppositie pers in beslag genomen. Eenige protesten zijn reeds bij de regee ring ingediend, doch zullen weinig balen. Na afloop van een zitting van het kabinet publiceert het Poolsche Telegraafagent- schap een officieele verklaring, waarin wordt medegedeeld, dat de arrestatie van vroegere afgevaardigden geschied is wegens een aan tal politieke misdrijven, waardoor de veilig heid van den staat in gevaar gebracht wordt. De ontbinding van de Sjem heeft de arresta ties mogelijk gemaakt. Het onderzoek is in handen der justitie gesteld. TURKIJE. Een verklaring van Kemal pasja. In antwoord op diverse vragen gesteld in een open brief, heeft Kemal pasja een verklaring uitgegeven, waarin hij verklaart, dat hjj de leider is der Volkspartij. Er bestaat geen enkele reden waarom h\j zich van haar zou afscheiden. De president voegt daaraan echter toe, dat hij de onpartijdigheid niet zal opgeven, die hem opgelegd wordt door zijn tegenwoordige officieele functie, die met het einde van het jaar afloopt. VEREENIGDE STATEN. Verscherpt toezicht op de immigratie. President Hoover heeft bekend gemaakt, dat het in verband met de werkloosheid in de Vereenigde Stalen noodig is. scherper op de immigratie te letten en dat daarom aan alle consulaten opdracht is gegeven om bij aanvragen voor een visum nauwkeurig te onderzoeken, of er geen kans bestaat, dat de aanvrager in de Vereenigde Staten arm lastig zal worden. fn deze abnormaie tijden moet in ieder geval afzonderlijk worden vastgesteld, of de arbeider of handwerker, die naar de Vereen. Staten wenscht te emigreeren. ook kans op werk in de Vereenigde Staten heeft. Deze bepaling geldt niet voor emigranten, die reeds familieleden in de Vereenigde Stalen hebben, of een waarborgsom kunnen stellen. o ARGENTINIË. Gaat Uiibnru heen? Uriburu heeft verklaard, dat hij volstrekt niet verlangend is naar een politieke loop baan. Ik ben een militair en een patriot, zeide hij en ben nooit ^en staatsman ge weest; ik ben ook niet voornemens het nu te worden. Nadat ik drie dagen aan het be wind ben geweest, vraag ik ifiij al, wat de politici drijft om de macht te veroveren. Is dit een aanwijzing dat Uriburu spoedig zal heengaan? Doch wat zal er dan le voor schijn komen? Opnieuw zijn eenige aanhangers van oud president Irigoyen gearresteerd, terwijl de gemeenteraad van Buenos-Ayres ontbon den is Een nauwer contact met de Ver. Staten schijnt in ieder geval de bedoeling te zijn van het nieuwe regime. DE MINDERHEDEN. GENÈVE, 11 Sept. (V..D). De vertegen woordiger der Bulgaarsche vereeniging „Otez Paissi" Boris Petkow heeft bjj het Secre tariaat van den Volkenbond een petitie inge diend, geteekend door den Metropolitaan van Sofia Stephan en door vertegenwoordigers van de leidende commissie. Verder werden gedurende de laatste dagen 30.000 petities tot den Volkenbond gericht. Deze komen uit alle steden en dorpen van Bulgarije. Het doel van deze groote actie is de op 14 Januari 1930 door drie vertegenwoor digers van de Bulgaarsche minderheid in Macedonië aan den Volkenbond gerichte petitie te steunen, waarin verlangd wordt dat de Volkenbond een onderzoek zal in stellen of de Bulgaarsche minderheid in Zuid-Slavïe de rechten heeft, die in het verdrag van St. Germain aan de Bulgaarsche regeering zjjn toegezegd. EEN RUSSISCH PROTEST. HELSINGFORS, 11 Sept. (V.D.). De P.ussische gezant te Helsingfors heeft bij dea Finschen minister van buitenlandsche zaken geprotesteerd tegen de Lappo-bewe ging. De Russische regeering dreigt, wan neer er geen verandering in den toestand komt, scherpe maatregelen te nemen. De nota, die de Russische gezant over handigde. is zeer scherp gesteld, daar de Finsche regeering de eerste Russische nota in deze zaak niet heeft beantwoord. RUSLAND EN ENGELAND. LONDEN, 11 Sept. (N. T. A.) Over de Sovjet-onderhandelingen met Engelsche firma's wordt vernomen, dat de Russische afgevaardigden aan de Engelsche scheeps- en machine-industrie opdrachten willen ge ven tot eon bedrag van 60 millioen gulden. Ook Ie Glasgow zijn Russische onderhan delaars aangekomen om met de in aanmer king komende firma's besprekingen le voe ren over verschillende leveranties. IRIGOYEN LEVENSGEVAARLIJK ZIEK? NEW YORK, 11 September. (V.D.) Volgens hier ontvangen telegrammen zou Irigoyen levensgevaarlijk ziek zijn. UIT CHINA. LOiNDEN, 11 September. (V.D.). De laatste drie dagen zijn, te Hangkau 29 com munisten terecht gestéld. In verband met verwachte nieuwe aanvallen der commu nisten wordt de staat van beleg streng ge handhaafd. De Franschen hebben ter ver dediging van hun kolonie twee tanks naar Hangkau gezonden. De Chineesche autori teiten weigerden den Franschen toestemming te geven oorlogsmateriaal aan land te bren gen, zoodat een Fransche militaire afdeeling ontboden moest worden om het aan land brengen der tanks mogelijk le maken. DE FRANKLIN-EXPEDITIE. LONDEN. 11 September (V.D.). De beide kampen van de Franklin-expeditie, die ongeveer 80 jaar geleden in de Noordelijke IJszee zijn verdwenen, zijn door den Cana- deescben natuurvor9cher Burkards op het Koning Willem eiland lerug gevonden De overblijfselen zijn ter beschiking gesteld van de regeering te Ottawa. RECLAME. STORM EN ONWEER. LONDEN, 11 Sept. (Ned. Tel. Ag.). Giste ren hebben in Engeland zware stormen, ge paard gaande met hevige regens en onwe- ders, gewoed. Te Londen heeft het zoo sterk geregend, dal het verkeer in de straten ge deeltelijk moest worden stopgezet, daar de riolen het water niet vlug genoeg konden wegvoeren. In eenige bioscopen moesten de voorstellingen worden geslaakt, daar door het inslaan van den bliksem op enkele plaatsen der slad kortsluiting was ontstaan. Ook te Glasgow hebben onweders gewoed, waardoor ernstige schade is aangericht. VLIEGONGEVAL. PARIJS, 11 September. (V.D.). Er komt geen einde aan de serie ongevallen bij de Fransche militaire luchtvaart. Gister avond heelt op het militaire vliegveld „Orly" te Parijs weder een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij twee marine-officieren ge dood werden. Het vliegtuig was even na acht uur opgestegen en had nauwelijks een hoogte van 200 M. bereikt, toen het plotse ling neerstortte. De beide inzittenden wa ren op slag dood. LONDEN, 11 Sept. (Reuter). Een vlieg tuig van de Belgische luchtlijn is vanoch tend even buiten Croydon neergestort De piloot en de mecanicien gijn verbrand. Het verongelukte vliegtuig was een Fok- kcrmachinc op weg van Londen naar Brus sel, dat de mail overbracht. Het uitzicht was slecht. De post is behouden. o NOODLOTTIGE BRAND. PARIJS 11 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Te Dieppe is in een woonhuis een groole brand uitge broken. itngevolge waarvan een vader met twee zi'-.ie.' kinderen in de vlammen is om gekomen. EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p.fl. 3184 LEIDERDORP. Een welgeslaagd OranjefeeetI Het Oranjefeest heeft hier gisteren, bega stigd door fraai weer, een schiterend va loop gehadl Des morgens te 8 uur speelde! Chr. Muziekvereeniging „Devote" enka nummers koraalmuziek op het plein voor L Chr. School. Om 9 uur stelden zich de ki deren van de beide scholen op het terrein het Kinderhuis Voordorp op en maakt daarna onder geleide een omwandeling d< een deel der gemeente. Voor het Raadhi werd halt gehouden, alwaar de voorzit van de Chr. Oranjevereeniging, de hl G. Los een toespraak hield tegen de bur| meester, welke door dezen word beantwoo Op het feestterrein aangekomen, werden i schillende spelen gehouden, en aan de w ners prijzen uitgereikt, de versnaperingen tractalies ontbraken hierbij niet. Des namiddags werden verschillende vol] spelen gehouden. Voor Ringrijden met v sierde paard en tilbury waren 14 deelnemi le prijs versiering A. v. d. Sijs, 2de pr Bos, 3e pr. A. v. d. Stoel. Ringsteken: le A. v. d. Stoel, 2e pr. A. v. Leeuwen Az 3e G. v. d. Stoel. Ringsteken op rijwielen (27 deelnemer le pr. van Wijck, 2e pr. J. Jansen, 3e mej. A. v. Rijn. Voor de mooist versie: fiets: le pr H. Boekee, 2e pr. mej. M. BI mendaal. Boegsprietloopen: lc pr. J. Hoogendo 2e pr. G. v. Tol, 3e pr. A. Roest. Hardrijden met kinderwagens met hind nissen door dames: le pr. mej. M. v. Win 2e pr. A. v. Tol. Zakknuppclen: le pr. F. Blom, 2e pr. v. d. Sijs. Tons'.eken door dames en heeren: le mej. M. v. d. Vegte, 2e pr. mej. J. Kik, 3e de heer J. van Tilburg. Bij het gehouden avondfeest werd een openluchtbioscoop de film „Met kwartje de wereld rond" vertoond, waai het muziekcorps van de Leidsche politie feestvreugde verhoogde. De Ghr. Ora vereeniging mag op een welgeslaagd terugzien I o di fe NIEUWKOOP. Vlieger wedstrijd. De hoofden der verschillende schol hebben voor alle leerplichtige kinderen gen Zaterdagmiddag' a.s. een vlieger* strijd uitgeschreven. Voor de hoogste en meest origineele zullen prijzen beschikbi zijn. Om dit te beo.ordeelen zijn gevraagd heeren B. M. Domsdorf en P. G. Overvliet De zwarte lijst. Door den burgemeester zijn weder drietal personen uit Noorden op de zoo naamde „Zwarte lijst" geplaatst. Aan vergunning- en verlofhouflers is het straffe van hechtenis of boete verboden 1 in hunne lokalen toe te laten of te laten V blijven De inbraak in het Raadhuis. Wij vernemen, dat het der politie is. den vermoede-lijken dader op te spo van de inbraak in het Raadhuis, we plaats vond in den nacht van 28 op 29 1 jl Het blijkt te zijn de 29-jarige G. H. de De arrestatie vond plaats te Alblasserds waar hij 9inds korten tijd werkzaam is. werd naar het arrestantenlokaal all overgebracht en in verzekerde bewar gesteld. Het onderzoek is nog in vollen gang. Burgerlijke Stand. Overleden: Petronella Antonia Corne Kwakkenbos 1 jaar. Ondertrouwd: C. A. Vink 27 j. en A. E. Wit 25 j., te Amsterdam. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Jozef Abraham, z. A. Vlasraan en M. F. van den Berg. M tinus Jacobus, z. v. M. Lek en G. A. der Pijl. Christina, d. v. G. J- Hel' en M. Pieterse. Overleden. Bernardus Vork wed. van Verduin 84 j. Maarten Baas echtg. v J. A. Vuijk 64 j. OndertrouwdJ. P. Hoogenboom jm. j. en A. van Lammeren jd. 25 j. Belanghebbenden worden er aan innerd dat de inlevering van milit. kl ding en uitrusting (lichting 1915) voor d gemeente zal plaats hebben op Vrijdag October a.s. voorm. 11 uur te Roelofaren veen in een der localen van het gemef tehuis aldaar. WADDINXVEEN. Leerplichtwet. De burgemeester heeft nog eens hijH catie de werkgevers gewaarschuwd, da verboden is leerplichtige kinderen in dienst te nemen. Het schijnt, dat dn dij i verrichten van veldarbeid zoo nu en nog voorkomt. In gevallen van overtr zal proces-verbaal worden opgemaakt. Met ingang van 1 Oct. a.9. i9 fen°ne| tot onderwijzeres aan de Chr. 9chool Oranjelaan alhier, mej. G. P. van den te .Woerden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2