TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. EeJenmiddag 3 uur: 765. i telegrafisch weerbericht waarnemingen in den morgen van I 10 Sept., medegedeeld door het I 'on Ned Met. Instituut te De Bildt l ogste stand 771.6 te Abisco. l.igste stand 756.1 te Valencia. l -wachting tot den avond van 11 Sept ■inkke lot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- ■r'elijken wind. Meest half- tot zwaarbe- V:. Mogelijk eenige regen. Weinig veran- in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. tuur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.) Hiiuur 'smidd.: 17 gr. C. (63 gr. F.) juur nam.: 19 gr. C. (66 gr. F.) fcoWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag- Hoogste stand des voorm. te 5 u. 24 min. Hoogste stand des nam. te 5 u. 40 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Hooge Rijndijk". 11 uur voorm.: 20 gr. C. 11 tour voorm.: 20 gr. C. 3uur nam.: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl' uur voorm. 18 gr. C. 11 uur voorm.: 18'/i gr. C. 3uur voorm.: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. lifoensdag 7.57 nam. tot 5.56 voorm. lONDOM DEN VOLKENBOND. [GENEVE, 10 Sept. (V.D.). De vergade- van den Volkenbond is hedenochtend een rede van den president van den Li ran den Volkenbond Rumeta (Vene- fcl.i); geopend. Onder de gedelegeerden ruin wij op Briand, Henderson, Curlius, r ijn. Zaleskv, Luinones, de Leon, Titi- :i. Procope, Hymans en bondsraad Motta rn bekende persoonlijkheden, die reeds Lis jaren de vergadering van den Vniken- |:i bijwonen.' Het ontbreken van Strese- L'jen Nansen valt op. I DE VREDESONDER- fcïDELINGEN MET GHANDI. JONDEN, 10 September. (V.D.l. Dt I - Indische regeering publiceert een lódeeling over de z.g. vredesonderhan- f.'ien met Ghandi. De bekende teiten Hen over het algemeen bevestigd. De Lering houdt "er rekening mede, dat het pokken der onderhandelingen mogelijk L eiding kan zijn tot versterking van de Fiagne tot ongehoorzaamheid. Aan den pren kant hebben de onderhandelingen F-eeede kringen van de Britsch Indische piking het besef doen ontstaan dat de pring van goeden wil is. [Het volk begrijpt, dat de verantwoorde- pfid voor het mislukken der onderhand^. Reen in de eerste plaats het gevolg is L de vergaande eischen van het congres. pN NIEUWE OCEAANVLUCHT pW YORK, 10 September. (V.D.) fPitein Royamuel uit Chicago, die vroeger pinden was aan den luchtvaartdienst F Peru, is uit Chicago hier aangekomen perste étappe voor de vlucht over den pan naar Berlijn over Rome, via Parjs. DE REVOLUTIE IN ARGENTINIë. I BUENOS AIRES, 9 Sept. (N. T. A.) Voor ■I- geheelo land is de staat van beleg afge- Wigd IBuenos Aires zijn twee mannen ge paleerd als de aanstichten van de nach- ftw straatgevechten op de Plaza de Maye Met openbaar gefusilleerd. worden nog meer executies venvacnt. [Bel het oog op strenge pers en kabel- puur zijn berichten alleen langs teleto- pen weg te verkrijgen. chef van het persbureau der regeering r aan de buitenlandsche correspondenten pedeeld, dat er zoolang de perscensuur [pat geen berichten uit Argentinië mogen Men verzonden, die niet eerst otlicieel 'j "ccensureerd en goedgekeurd. /"respondenten die hiermee in strijd han- ''jj1 worden uit het land gezet. T( censuur geldt voor telegraiischc en te- piische berichten. l^NOS AIRES, 9 Sept. (Reuter) De be- omtrent de aanhouding van Irigoyen hj onjuist. IgT reSeering heeft hem toegestaan op l| verzoek om gezondheidsredenen tijde- Ljefblijf te houden in de kazerne van ARRESTATIES IN POLEN. WARSCHAU, 10 September (V.D.). Vol gens een extra-editie van het sociaal-demo cratische blad „Robotnik" werden heden morgen vroeg 7 vroegere afgevaardigden en voornaamste personen van de „Zentrolen" te Warschau gearresteerd. Tot de gearresteer den behooren de voorzitter van het centraal bestuur van de sociaal-democratische partij in Polen Balieki, de bekende aanklager van den vroegeren minister v. financiën Czecho- witz, dr. Liebermann en verder dr. Vragiea en de redacteur Dubois, allen afgevaardig den van de socialistische partij. Verder wer den van de Wyswolance partij de afgevaar digde Baginski, van de „Piasten" partij dr. Viernek en van de nationale arbeiderspartij Domski gearresteerd. Tot nu toe is door de autoriteiten nog geen verklaring van de ar restaties gegeven. LEIDSCH STUDENTENCORPS Heden is de nieuwe inschrijving begonnen van nieuwe leden van het Leidsch Studenten corps. Zooals steeds trok het inhalen in de sofieteit „Minerva" der kaalgeknipte groenen veel bekijks. o GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE DIENST. Uit het jaarverslag van den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst bemerken wij allereerst, dat het aantal sterfgevallen 885 bedroeg, waarvan afkomstig waren uit an dere gemeenten. 228. De sterfgevallen waren als volgl ver deeld: Afkomstig Uit andere uit Leiden, plaatsen. Mannen 300 150 Vrouwen 357 78 Beneden den leeftijd van één jaar stier ven 92 kinderen, waarvan 46 uit andere plaatsen. Van deze kinderen zijn er 19 uit Leiden en 20 uit andere plaatsen overleden aan oorzaken, welke met de voeding geen verband hielden. Volgend staatje geeft een overzicht van de zuigelingensterfte in Leiden, vanaf het jaar 1924. Sterfte beneden het jaar, per 1000 levend aangegevenen: 1924 34.18 1925 37 45 1926 33.31 1927 27.22 1928 39.74 1929 33.19 De bewerking der sterfte-kaarten werd voortgezet, onder Controle van het Centraal- Bureau voor de Statistiek. In de maand Augustus werd een geval van Alastrim vastgesteld, doch de ziekte breidde zich niet uit. Door dr. Niemer, die den directeur, die met verlof was, verving, werden in overleg met inspecteur dr. Huls hof! Pol de noodige maatregelen getroffen. Aangezien de ziekte zich te Rotterdam en Delf' uitbreidde werd op ruimer schaal gelegenheid tot vaccinatie gegeven. De in enting van kinderen beneden de school- plicMigen leeftijd geschiedde door het In stituut van Praeventieve Geneeskunde. Het aantal gsrevaccineerde personen bedroeg op 30 September naar schatting 8500. Van 3e kinderen tusschen 6 en 12 jaren waren volgens schatting (na steekproeven) 15 pcL gerevaccineerd. Bovendien werden nog geënt voor de eerste maal 554 kinderen: Gedurende het eerste levensjaar 31; het tweede 89; het derde 139; het vierde 113; het vjjfde 74; het zesde S3; het zevende 26: het achtste 1 en het negende 2. Totaal 544. Voor kostelooze genees-, heel- en verlos kundige hulp werden 737 kaarten uitge reikt, waarvan 295 gezinskaarten en 442 persoonskaarten. 36 aanvragen werden af gewezen. Door semi-arlsen werden, onder toezicht van den stadsvroedmeester 827 verlos;ingen in do stad geleid, terwijl 203 alhier wonende vrouwen in het Academisch Ziekenhuis wer den geholpen. De stadsvroedvrouwen ver leenden hare hulp bij 35 verlossingen in de stad. Dit aantal bedroeg in 1926 118, in 1927 45 en in 1928 het aqntal van 43. In particuliere ziekenhuizen werden 29 patiënten vnor rekening der gemeente ge opereerd. te weten St. Elisabeth-ziekenhuis 23; Diaconessen- huis 6. Door de Gemeente werd in het geheel voor maatschappelijke hulp bij ziekte uitgegeven f. 2030.50 en wel aan 3-3 gezinnen. Voor 11 zwakke huisvrouwen werd de wasch uit besteed, waarvan de kosten f. 319.38 be droegen. Aan 43 personen werden versterkende middelen verstrekt, te weten: 284 L. melk, 1441/s ons vleesch en 142 eieren, tot een bedrag van f. 164.95. Aan andere maatschappelijke hulp werd uitgegeven f 155.66'/, en wel voor uitzen ding van 2 kinderen, door huiselijke om standigheden. naar de Vereeniging voor Chr. Jeugdhulp: kosten f. -16.75. en van 5 kinderen om dezelfde redenen uitgezonden naar de Cortona-Stichting en Carmelilesscn- Stichting: kosten f.212. Door 1 gezin, welk zelf bijdroeg in de knslen. werd gebruik gemaakt van een der woningen der Vereeniging „Zomers Builen" le Katwiik. Verband en geneesmiddelen. Op een verzoek van de zijde der apothe kers om verhooging van honorarium werd gunstig beslist. Wijkverpleging. Nederlandsche Protestantenbond. Wijkgebouw Langeslraat: Behandelingen 8962. Patiënten 750 Baden 2. Aan huis gebrachte bezoeken 3850 aan 230 patiënten. Wijkgebouw Prinsenstraat: Behandelingen 1194. Patiënten 201. Aan buis gebrachte bezoeken 3863 aan 254 patiënten. R.K. Vereeniging tot Wijkverpleging. Wijkgebouw Middelstegracht: Bezoeken bij zieken 6241. Behandelingen in het wijkgebouw 9489. Baden 6. Ope raties 16. Wijkgebouw Oostdwarsgracht: Bezoeken bij zieken 7263. Behandelingen in het wijkgebouw 4664. Baden 52. Ope raties 53. Wijkgebouw Boerhaavestraat: Bezoeken bij zieken 6685. Behandelingen in het wijkgebouw 7587. Baden 12. Verder werden versterkende middelen, levensmiddelen vele kleedingstukken ver strekt. Ziekenverpleging „Levendaal". Bezoeken bij zieken 3034. Behandelingen in het wijkgebouw 4097. Baden 8. Melk uit gereikt in hel wijkgebouw 319 liter. Verder werden maaltijden en kleeren uitgereikt. Wijkverpleging -.Betbesda". Bezoeken bij zieken 3610. Behandelingen in het wijkgebouw 2078. Aantal patiënten 348. Baden 52. Uitgereikt werden 1190 liter melk en andere versterkende middelen. Chr. Wijkverpleging „Phebe". Bezoeken bij zieken 3311. Behandeling in het wijkgebouw 3943. Uitgereikt werden 4021.5 liter melk en andere versterkende middelen. Vooronderzoek bij opname in krankzinnigengestichten. Gedurende 1929 werden in hel geslicht Endegeest opgenomen 48 personen, t.w. 26 mannen en 22 vrouwen, waarvan 11 in bewaring werden gesteld. Vooronderzoek had plaats in 16 gevallen. In het gesticht Voorgeest werden 3 jon gens opgenomen. Consultatie-bureau voor zenuw en geesteszieken. De vestiging van dit bureau werd door. den Raad voorloopi» voor een jaar goedge keurd. Hiermede is onmiskenbaar in een behoefte voorzien, het drukke bezoek wijst dit uit. Dr. H. C. Jelgersma, die het burëau leidt, bleek herhaaldelijk in staat te zijn opname in een gesticht te voorkomen, terwijl dank zij zijn bemoeiingen aan eenige onvolwaardige arbeidskrachten werk werd verschaft. Jaarverslag Gem. Geneesk. Dienst. Door de stadsgeneesheeren werden 277 bezoeken gebracht. Op de consultatie bureaus der Vereeniging „Zuigelingen zorg" werden 561 zuigelingen ingeschreven terwijl 223 zuigelingen, die geruimen tijd waren weggebleven, ook weder werden in geschreven. Het totaal aantal wordt dus 784. Het vorig jaar bedroeg dit aantal 776. Van de nieuw ingeschrevenen genoten 361 bij hun komst borstvoeding, 64 gemengde voeding en 136 fleschvoeding. Het aantal bezoeken, aan de drie consultatie-bureaus gebracht te zamen bedroeg^202, tegen 3997 in het vorige jaar. Huisbezoek werd 2018 malen afgelegd. Tn het geheel werden 139 kinderen uit gezonden, te weten: 34 kinderen, met te zamen 1412 verpleegdagen, door de afdee- Iing Leiden van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies; 32 kinderen, met le zamen 842 verpleeg dagen, door de afdeeling Leiden der Ver eeniging voor Chr. Gezondheids-en Vacan- tiekoloniën; 51 kinderen, met te zamen 1817 ver pleegdagen, door den Kring Leiden van hef R.K, Huisvestings-Comité; 22 kinderen, met te zamen- 616 ver pleegdagen, door de Vacantiekolonie „Naar Buiten." In alle gevallen, waar Gemeentelijke subsidie werd gevraagd, onderzocht de Di recteur van den Gem. Geneeskundigen Dienst de kinderen vóór de uitzending. Aangezien de auto van den Eersten- Hulpdienst versleten was, werd een nieuwe wagen, ditmaal een klein model zieken auto aangeschaft, die goed voldoet. In het geheel werd 38S maal hulp ver leend voor ongevallen. Op de scholen werden door de chool- artsen 29473 kinderen nagezien: 2526 maal was de leerling afwezig. In het geheel wer den 8693 briefjes uitgereikt, als volgt te verdeelen: DE gosten VERTAARDAG VAN LUIT.-GENERAAL DE BAS. Luitenant-generaal b. d. F. de Bas, oud- directeur van het Krijgsgeschiedkundig Archief, is heden, gelijk onder Binnenland is vermeld, 90 jaar geworden. Met het oog op zijn gezondheidstoestand Ifad de generaal zijn verzoek bekend gemaakt, hem op dezen dag geen bezoeken te brengen. Daarmee bleek heden, behoudens enkele uitzonde ringen, rekening te zijn gehouden. Des te grooter was echter het aantal telegrafische en schriftelijke gelukwenschen en kaartjes, dat den 90-jarige was toegezonden. Voorts hadden velen hem een bloemenhulde doen toekomen. Van den minister van Defensie ontving de generaal een telegram, vermeldendde de hartelijke gelukwenschen aan den krassen 90-jarige. De chef van den Generalen Staf, luitenant- generaal H. A. Seyffardt, zond, mede namens de officieren van dien staf en de leidende personen van het Krijgsgeschiedkundige Archief een bloemenhulde aan den nestor van dien staf, met een hartelijk schrijven, houdende gelukwenschen. Voorts ontving generaal De Bas een schrij ven van gelukwensch namens het wapen der cavalerie, van den inspecteur van dat wapen, en een namens de officieren van het 3e half- regiment huzaren, van den commandant van dat regiment. UIT HET BOEKDRUKKERS- BEDRITF. In aansluiting aan het korte bericht (men zie onder" Binnenland), betreffende het afbreken van de onderhandelingen over een Collectieve Arbeidsovereennkomst in het hoekdrukkersbedrijf, deelt de Federatie der Werkgeversorganisaties in dat bedrijf ons nog het volgende mede: De voornaamste wijziging, welke van de zijde der werknemers was voorgesteld, was die van loonsverhooging, gepaard met in krimping van het aanlal gemeenteklassen, hetgeen practisch neerkwam op een loons verhooging van 5 cents per uur voor het ge- heele land (voor Amsterdam 3 cents). Eenige andere wenschen waren nog: Inkrimping van de begrenzing van den arbeidstijd; verkorting van den nachtarbeid van 42 tot 38 uur en andere verzwaringen, speciaal voor het dagbladbedrijf; verder gaande beperking van het aantal overuren; verlenging der vacanlie van 6 tot 9 dagen. De voornaamste wenschen, welke van werkgeverszijde waren ingediend, luidden Uitbreiding van de arbeidsbegrenzing, waardoor de mogelijkheid zou worden ge schapen ran een tweeploegenstelsel voor het machinale bedrijf; een onderzoek in hoeverre de daling der indexcijfers aanlei ding geeft tot loonsverlaging; combinatie van het individueel minimumloon met een minimnm groepsloon en verruiming van het recht van ontslag. Onder leiding van den voorzitter der On derhandelingscommissie, den heer J. H. van Lonlchuyzen te Zeist, begonnen de onder handelingen met algemeen® beschouwingen. Van werknemerszijde werd daarbij het standpunt verdedigd, dat de toestand in het grafisch bedrijf, gezien ook de geringe werkloosheid van den laatsten tijd, thans toelaat, om de verslechteringen", welke sedert 1923 in de C. A. O. waren aange bracht, geleidelijk weg te nemen, terwijl voorts ook den arbeider toekwam zijn aan deel in den vooruitgang en vergroot-ing der wereldproductie. De patroonslegafle, welke bestond-uit ver tegenwoordigers van boekendrukker?, han delsdrukkers als het Dagbladbedrijf, betoog de daartegenover dat de indexcijfer? der ko9ten van het levensonderhoud sedert het begin der thans geldende C. A. O. met bijna 5 pet. waren gedaald, hetgeen een vermeer dering van het reëele loon met meer dan 5 pet. beleckende. Verder werd de meenin.g geuit, dat de zgn. „verslechteringen" sedert 1923 eveneens op grond van de sterke daling der indexcijfers practisch waren achterhaald en juist op een vermeerdering van het reëele loon uitkwam. Al? voornaamste argument werd van pa troonszijde evenwel naar voren gebracht, dat de huidige wereldcrisis, die ook op het bedrijfsleven in Nederland haar invloed uit oefent en naar men verwachten kan ook in het hoekdrukkersbedrijf in sterke mate een malaise zal veroorzaken, den toestand zoo onzeker maakt, dat de patroonsdelegatie op dit oogenblik, zoowel tegenover het Neder landsche bedrijfsleven in het algemeen, als het hoekdrukkersbedrijf in het bijzonder, geen verantwoording op zich durft te nemen voor verdere verbetering der arbeidsvoor waarden. o INBRAAK. Gisteravond werd tijdens de kermisdrukte in café „de Kikvorsch" te Geldrop ingebro ken. Een opkamer, waar een rijke ambte naar verbleef, werd geheel overhoop gebaald. Een bedrag van ruim T. 200 is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. o DE MOORD TE DEURNE. Betreffende de vechtpartij met doodelijken afloop op Zondagavond j.I. te Deurne (N.B.) vernemen wij, dat van de twee aangehouden verdachten uit Helmond, L. thans bekend heeft den doodsteek aan het slachtoffer K. te hebben toegebracht. De andere verdachte M. is daarna gisteren op vrije voeten gesteld. L. is heden overgebracht naar het huis van bewaring te Roermond. BRAND. Gisteravond omstreeks negen uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij van Oosterhaus te Neede. De geheele boerderij ging in vlammen op. Het woonhuis, dat afzonderlijk was gelegen, bleef gespaard. 53 varkens kwamen in de vlammen om. Groote voorraden fourage, de geheele oogst, veel landbouwwerktuigen, een tractor, melk machines, enz. pingen verloren. De schade is zeer aanzeinlijk. De boerderij was een bekend foksiation voor varkens. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. o De minister van Nijverheid en Mijn wezen vaai de Unie van Zuid-Afrika, de heer A. P. J. Fourie, vroeger administra teur van de Kaap-provincie (ongeveer het zelfde als Commissaris der Koningin ten onzent) zal Donderdagochtend 11 Septem ber uit Londen te 's-Gravenhage aanko men voor een kort verblijf in ons land. UIT NED. OOST-INDIE. GROOTE BRAND OP BORNEO. BATAVIA, 10 September. (Ned. Tel. Ag.). Een groote brand heeft de Chineezenwijk van Pontianak op Borneo verwoest. De schade wordt op drie millioen gulden ge9ohat. o MILITAIRE TAPTOE IN DEN HAAG. Op 16 September zal te Den Haag des avonds een militaire taptoe worden gehou den, aanvangende des avonds te halfnegen. Ook bet 4e regiment infanterie uit Lei den zal er aan deelnemen. De taptoe wordt gehouden op het Plein 1813. DE GENTLEMAN-INBREKER. Inbraken te Oegstgeest. In hooger beroep stond voor het Haagsche Gerechtshof terecht de 29-jarige paarden koopman M. H. L. de „gentleman inbrekeri', die door de Rechtbank, wegens een serie inbraken le Oefstgeest en omstreken ge pleegd was veroordeeld tot vijf jaren gevan genisstraf. met ter beschikkingstelling van de Regeering. Van dit vonnis waren zoowel de verd. als de officier van justitie in hooger beroep gegaan. In deze zaak werden getuigen gehoord, o.a. de deskundige dr. Gerretsen die verd. onderzocht heeft en verklaarde dat deze van degeneratieve psychopatische construc tie is, dooh voor zijn daden verantwoorde lijk moet worden gesteld. Op de hem dooT den president jhr. tnr. von Weiier, gestelde vragen, antwoordt verd. zich niets meer te kunnen herinneren. Een zelfde antwoord geeft verd. op alle vragen, welko hem na elk getuigenverhoor worden gesteld. Nadat een viertal getuigen was gehoord, kwam getuige S. uit Oegstgeest, voor het hekje, die evenals de anderen een ver klaring aflegde, omtrent do toedracht der bq hem gepleegden inbraak. Deze getuige scheen zeer op het zenuwgestel van verd. te werken, want nauwelgks was hij in de getuigenbank gezeten, of verd. sprong plot seling uit de beklaagdebank. zonder dat de achter- hem gezeten rijksveldwachter zulks kon verhinderen en wilde zich op get. S. werpen. In zijn woestheid wierp verd. het aan wezig schrijfmateriaal van de perstafel. Nog voor dat hij evenwel kans zag den get. te naderen waren hem de handboeien aangedaan en nam hij tusschen twee veld wachters in de beklaagdenbank plaats. Tijdens de volgende geluigenverhooren hield verd. zich verder kalm. Stereotyp antwoordde hij ontkennend op alle hem gestelde vragen. De procureur-generaal mr. de Visser achtte de verschillende ten la9teleggingen, ook die waarvan de rechtbank verd. heeft vrijgesproken, wettig en overtuigend bewe zen, o.a. de inbraken te Haarlem en Over- veen, en concludeerde tot vernietiging van het vonnis ten aanzien van de vrijspraken. Spr. noemt verd, een gevaarlijk inbreker, die niet in de samenleving thuis behoort en concludeert lot schuldigverklaring aan de ten lasle gelegde 6 diefstallen en vraagt ten aan zien van de straf bevestiging van het vonnis. Tijdens het requisitoir wordt verd. we derom, naar hij beweert, geïrriteerd door get. S. (,,die nagemaakte rechercheur van politie"). Deze get. had n.l. verd. op hel Sta tion Leiden met een hem toebehnorende koffer aangetroffen en zich als rechercheur van politie voorgedaan). Uitspraak over 14 dagen. AMSTERDAM, 10 Sept. De beurs had een stil voorkomen en hoewel van een alge- meene tendenz niet gesproken kan worden, zoo bleven de noteeringen van gisteren nagenoeg in alle afdeelingen gehandhaafd. Koersverschillen van be teekenis kwamen niet voor. Van de industrieele fondsen trokken Margarine Unie's goede belang stelling. Beginbeurs wa-s de noteering boven 250 pCt., maar in 't verder verloop ging heb avance weer verloren. De Philipsaandee- len schommelden rondom 320 pCt., terwij! A.K.U.'s aantrokken in verband met be richten omtrent hooger omzetten, door het concern. Accoustieken bewogen zioh op 't vorig peil. Rubbers waren algemeen fractio- neel hooger, in verband met de meer prijs houdende tendenz voor het product, als mede op dekkingen. Van de Rubbers on-" derscheidden H.V.A.'s zioh door vast te beginnen. De hoogere noteeringen bleven niet behouden. Tabakken waren eenigszins verdeeld. Na hoogere noteeringen voor Se- nembah'8 waren de andere Sumatrasoorteö nagenoeg onveranderd. Olie's werden meerendeels iets lager ge noteerd. Koninklijke zagen zich enkele pro. centen ontgaan, evenals de buitenlandsche soorten. Scheepvaarten hadclen een be perkte markt. Amerikanen waren stil. De noteeringen, in navolging van New-York, bewogen zich op onsystematische wijze. Prolongatie2 pCt. o WISSELKOERSEN. Engeland 12.07 13/16-, Duitsohland 59.16; Frankrijk 9.751/2; België 34.64; Zwitser land 48.20; Oostenrijk 35.10; Denemarken 66.50; Zweden 66.75; Noorwegen 66.50;' New York 2.48 5/8. AMSTERDAM, 10 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 308 vette kalveren, prijs le kw, f. 0.96—1, 2e kw. f. 0.83—0.91, 3e kw. f. 0.82 0.86. 27 nuchtere kalveren 1319 p. stuk. 480 varkens: Vleesch varkens van 90110 K.G. f. 0.790.80, zware varkens f. 0.77— 0.79, vette varkens f. 0.74—0.76 per K.G. NOORDWIJKERHOUT. Veiling „De Een dracht van 9 Sept. Snijboonen f.1 452.30. Dubbele heeren- boonen zonder draad f. 11.55. Dubbele heerenboonen met draad f. 1.25—2. Stam- heerenboonen f. 0 602.15. Enkele heeren boonen met draad f. 1.251.85 Tuinboonen f. 0.75. Alles per zak van 10 K.G WOERDEN 10 Sept. Kaasmarkt. Aan gevoerd 459 partijen kaas. Prijs 3642. Met rijksmerk 43—48, 2e kw. 36—41. Zware 51. Handel traag. KOUDEKERK, 10 Sept. Aangevoerd 3630 stuks eieren. Kippeneieren f. 7—7.80, een deneieren f. 5—5.60 p. 100 stuks. Oude kip pen f. 0.55—0.95, hanen f. 0.60—0.75 p. stuk. Boter f. 0.75—0.80. »-l 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3