AGENDA. SCHEEPSVERBINDINGEN. VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLAND. STER-TABAK SPORT. Vrijdag. Stadszaal: Spr. Fedde Schurer, 8 uur namiddag. Valkenburg: Paardenmarkt. Zaterdag. Stadszaal (foyer): Ver van Oud-leerlingen Genootschap Al. S. G 7 3/4 uur nam. Maandag. Den Burcht Ledenvergadering afd. Lei den Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. Dinsdag. Pieterskerk: Tweede zomerconcert. 8 1/4 uur nam. MUSEA. Stedelijk Elnseum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2 Geopend in November, De cember. Januari en Februari van 103 u.; in Maarl. April en Mei van 10uur, in Juni. Juli. Augustus en September van 106 uur, in October van 10—f uur Zon dags vanal halféén Enlrée Zondags koste loos. Maandags f 0 25, overige dagen f 0.10 Rijksmuseum van Ondheden, Rapenburg 28 1 Dec.1 Febr van 103 uur, 1 Febr. tol 1 April van 101 uur. 1 April1 Ocl. van 105 uur, 1 Ocl1 Dec. van 10i uur, Zondags van 1—1 uur Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen 010. Geoln-tecb Mineralogisch Museum, Garen- markt. lederen dag van 312 en van 1 30J uur. Zondagen gesloten Kosteloos. Etbnograpbiacb Museum, Rapenburg 67-69 en Breestraat 18 Op werkdagen van 10i uur Entrée Maandags 1.0.25, overige da gen f 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v, d. Werft- park Werkdagen 8 30—12, 1.305, Zater dags 8 3012. Kosleloos Prentenkabinet, Klokslceg 25. Tijdelijk gesloten. Herbarium, Nonnensleeg Dagelijks van 012.30 en 26 uur. Kosleloos. Hortn3 Botanicus, Rapenburg 73 Alle werkdagen van 1 April30 Sepl. 96 uur, 1 October31 Maart 9t uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10I uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tol en met Zondag 14 Sept. as waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkl 8, Tele foon 652. GEVESTIGD G. A. M. Aalbersberg, stuurman, J. van Govenkade 38 C. Aalbersberg, onder wijzeres, idem S. B. Akmamgelar, Rood- borststraat 30 J. S. Ardesch van Ilamcl' concertzangeres. Johan de Wilslraat 35 B. Baselt, H. Rijndijk 55 C. J. Beerman, N. Ac. Ziekenhuis A. Benner, dienstbode, Lammermarkt 15 K. E. W. Bobe, slager, Seringenslr. 2-1 a M. Bousma en lam., kaasventer, Voldersgracht 10 d H. Braggaar en fam., chef fitter, Resedastr. 12 K. J. Briedé, Rapenburg 1 J. M. Floor, Slee..sir. 59 G. Frei' kinderjuitr., Plan tage 3 If. B. R Fricling, Leeuwerikslr. 37 J Ouwehand, idem A. K. Fruchten Dam, Sophiaslr. 84 a A. C. Don, Hooge- woerd 27 a M. van Ginneken en iam.. arb. rang. N. S., Lombokslraat la IL Greven, Wasslraat 28 S G. Ilellreich, Haarlem merstraat 268 a C. J. Grader, Jan van Goyenkade 39 F. H. Th. Jasperse, onder wijzer, 3-Octoberslr 20 a G. Jeremiasse, suppoost, Hoogl. Kerkgr. 17 A. Knake' ieerl. Klerk N. S., W. Rozenslr. 58 J. Kuijl, onderwijzer, Langegrachl 204 IL J. J. Labree, Langebrug 1 13. E. Ma-Ajong, Merelslraal 5 C. Th Möllers, Oude Rijn 87 W. Nieder, chaulfeur, Rapenburg 101 G. Plagmeijer, dienstbode, Sleenstr. 59 A. Rietbergen, los werkman, Baatsstr. 19 W. Ritmeester huisschilder, Doelengracht 12 J. M. Scheerboom de Haan, Zoeterw. Singel 8 a S. N. van de Scheur, Kraaicr- straal 3 E. G. Elshofvan Schie, Haar lemmerstraat 139 a B. SlothouwerWes- tendorff. B. en Scbiekade 93 J. M. Spoel N. Rijn 76 a 1. Stam, dienstbode, Morsch- singel 3 D. Verweij, Langestraat 34 II. Wind, instrumentmaker, Marcdijk 88 a L. de Visser en fam., kwartiermeester, Pr. Hendrikstraat 17 a. o VERTROKKEN E. .J Akse, Biesboschstr. 36II, A'dam H. P. Arends, Kon. Instituut, den Hel der E. J. M. van den Berg, Julianastr. 41, Zwolle P. Beukers, Schraeveliusstr. 24, Haarlem C. Boel, Folmina Paviljoen Wijk O 84a, Houten M. B8ke, Deijlerweg I, Wassenaar H. v. d. Bol, Brinkstr. 24, Baarn F. A. v. d. Boog, Missie College, Katwijk J. W. Boon, Zeevaart school, Delfzijl II. J. M. Boonacker, Julianalaan 10, Oegstgeest W. C. Braat, Emmalaan 37, Oegstgeest - A. R. Brandsma, Huizem Schrans 82, Leeuwarderadeel K. Brouwer, Corn. Trompstr. 38, Delft L. J. Th. Bruijns, Enschedeschestr., Hengelo (O.) C. P. Burghoorn, Venezuela P. G. Douleben, Sportlaan 121, den Haag A. F. M. A. Döpp. St. Veronicagesticht, Haarlem H. van Driel. N. I. Ziekenhuis, Amsterdam A. M. G. Dussee, St. Joseph- gesticht, Tilburg L. Eckert, Korte Bocbtstr. 3, Noordwrjkerhout J. A. F,ek- hol, Kerkstr. 2, Bodegraven G. C. Fer- werda, Schiedam D. Fleischer, N.O..I E. Gebauer, Wassenaerkade 58, Katwijk L. M. van Gelderen, Broerestr. 18, Arnhem H. E. G. Goebel, N.O.I. J. W. Groot Enzerink, Pr. Hendriklaan 19a, Helmond A. B. de Gunst, Megen J. C. Gijsman, Akerstr. 9b. Maastricht E. Hans, Zijpendalscheweg 91, Arnhem L. W. Hildermsse, Zaalbergstr. 62, Alpben a. d. Rjjn S. J. van der Hoeven, Paul Krugerstr. 1, Arnhem B. Holswilder, Nieuw Vennep, Haarlemmermeer E. Hujj, N. Keizersgracht 110, Amsterdam A. de Jager, Vrouwenweg 78, Zoeterv.oude J. C. Jonker, Corn. Trorapstr. 38, Delft J. M. Jonker, Oranjeweg 34, Noordwjjk W. Jonker, Statenlaan 23, den Haag A. J. W. Kaas, Terweeweg 78, Oegstgeest M. L. Kennedy, Anna van Buerenstr. 2, den Haag J. van Keppel, St. Jacobslaan 416. Nijmegen .J. W. Kesler, Pr'msengr. 77, den Haag - E. Klijmeij— Bitsma, Loui- dijk 15, Maarsseveen M. van der Kolk, Admiraal de Ruijterweg 419 I, Amst idem P H. Kouw, Zeist, Huis Ier Heide. P. Kunst, den Haag, v. Hogenhoucklaan 74 - M. Lens, id., Nassau Zuilensteinstr. 45. 11. P. Linthorst Iloman, Assen. Kloosterstr. 1. B. van der Meulen, den Haag, Adel- lieidstraat 236. P. H. M. C. Monnéc, Haarlem, Zonnelaan 51. A. de Mooij, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 109. M. de Mooij, idem, de Kempenaerstr. 109. J. Overduijn. Utrecht, Homoeopatisch Zieken huis H. PIlipsMartin, den Haag, van Boetzelaerlaan 181. II. Praamsma, Joure Boterstr. E 9. A Benkema. Rotterdam, Ilaampoorlslr. J. M. Gorisvan der Reijden, Voorburg, v. d. Wateringenlaan 172. E. Richter, Dortmund. F. M. L. Ruempol, Rotterdam, Beukelsdijk 78 E. J. A. de Ruiter, id., Gouverneslr. 36b. E. J. Rutgers, Amsterdam, 3e Helmerstr. 6. M. S. L. Schoof, Amsterdam, Konin ginneweg 54. W. J. Snijders, den Haag, Zusterstr. 63. A. M. L. Sommers. Oegst geest, Emmalaan 51. G. W. H. Soos, Megen, Gymnasium: C. W. Spanjer, Rotterdam, Beijerlandschclaan 87. J. Termaten, Amsterdam, v. Tuijl van Seroos- kerkemveg 64. I. L. Uitenhoüt, Oegst geest, Emmalaan 74. A. P. de Vaan, Venray, St. Annageslicht. Verdoorn, Voorburg, Essenstcinstr. 195. A. D. Ver hoop, den Haag, Oostduinweg 65. J. M. Verver, Baarle-Nassau. Missiehuis. M. Vis, Wassenaar, Katwijkscheweg. E. v. Welbergen, den Haag, Merkusstr. 190. G. M. Westen, Haarlem, Ripperdastr. 3. M. P. de Wilde, id., Kleverlaan 86.- W. H. Willms, N.-Amerika. N. Witsen Elias, Den Haag. Kon. Emmakade 199 .1. Wol- merslett, id., Rijswijksclieweg II.T.O Jhr. F .C. K. de Wijkersloolh de Wecrdesleijn, Maastricht, Wilhelminasingel 32. J. van der Zeeuw, Schiedam Geertvlielschestr. 40a. De volgende passagiersschepen zijn Don derdag 11 Sept. in radiotelegrafische ver- binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Holland N.V.) Alcyone, Rugby-Radio. Baloeran, Schev.-Radio. Edam, Rugby-Radio. Flarcdria, Schev.-Radio. Indrapoera, ifl. Insulinde, id. Jan Pietersz. Coen. id. Klipfontein, Rugby-Radio- Nieuw Ain sterdam, Louisburg Radio VAS. Patria. Schev.-Radio. P. C. Hooft, id. Pr. der Nederlanden, id. Pr. F re der ik Hen drik, Rugby-Radio. Rotterdam, Schev.- Radio. Slamat, id. Spaarndam. Rug by-Radio. - Stuyvesant, id. Zeelaridia, Schev.-Radio. IJMUIDEN, 10 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.801.50. Tongen f 2.75—1.80. Griet per kist van 50 K.G. f. 57—30. Middelschol f. 31. Zetschol f, 42— 29. Kleine Schol f. 31-8,50. Bot f. 9.50— 8. Schar f. 12—4.10. Tongschar f. 48. Rog gen per 20 stuks f. 2820. Vleetcn per stuk f. 4.10—1.60 Pieterman en Poontjes .per kist van 50 K.G. f306.50. Groote Schel- visch f. 65—45. Middel Schelvisch f. 58— 36. Kleinmiddel Schclv. f. 29—20. Kleine Schelv. f. 14—4.20. Kabeljauw pea' kist van 125 K.G. f. 82—60 Gullen per kist van 50 K.G. f. 28—7 Wijting f. 6—3,60. Makreel f. 13.50—9.50. Lengen per stuk f. 1.20—0.70. Koolvisch f. 1.250.20. Heilbot per K.G f. 1.85-1.55. 1784 kisten versche haring f. 9.50—4.75 per kist. Aangekomen 17 stoomtrawlers: IJM 37, met f.6102; IJM 482, met f.3965; 1JM 38, met f.6600: IJM 73, met f.3600; IJM 418, met f. 3344: IJM 374, met f. 3720; IJM 272, met f. 2975; IJM 48, met f. 4288; IJM 107, met f. 16O0IJM 40, met f. 1585; IJM 14, met f.2360; IJM 80, met f.3623; IJM 50, met f. 2313; IJM 65, met f. 1920; l.TM 110, met f. 3499: IJM 20. met f. 2811; IJM 4, mot f. 3300. En 2 loggers: IJM 262. met f. 812; KW 24, met f. 879. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 8 Sept. Tusschcn 1 gr. 01. en 1 gr. 30' 01. en 54 gT. 25' Nbr. en 55 ga'. 20* Nbr. MA. 1, 100 kantjes; MA 15, 2 last; VL 40, 5 last: VL 52. VL 73. 70 kantjes: VL 78, 10 kantjes; VL 97, nihil; VL 112, VL 116, 2 last; VL 142, 11 last: VL 172. 5 last; VL 200, nihil; VL 207. nihil; VL 2HR. IJM 1-D, KW 22, 1 mand; KW 141, SCH 75, 12 last: SCH 314. 20 kantjes. Praairappoit Hr. Ma. *,Vulcanus". 8 Sept. Tusschen 0 gr. 50' en 1 gr. 40' 01. en 54 gr. 50' en 54 gr. 25' Nbr. IJM 123, 500 manden; IJM 73, 900 manden; IJM 34, 300 manden; VL 81, 9 kantjes; KW 62, 50 kantjes; SCH 48, 92 kantjes- SCH 274, 9 last. o DE ALGEMEENE TOESTAND, De spoorwegbescherming iu het Saargebied Debat tusschen Curtius en Briand De Nederlandsche vertegenwoordiging te Genève. De Raad van den Volkenbond is alleen gistermorgen in vergadering bijeen geweest, in den namiddag zijn bijeenkomsten van diverse eommissie gehouden, terwijl daar enboven de hoofdpersonen weer eveD gele genheid hadden de verder te voeren be sprekingen voor te bereiden. Aan het begin der zitting werd het door Procope uitgebrachte rapport over eenige koloniale mandaten aangenomen. Briand verklaarde daarbij dat Frankrijk geneigd i? met Syrië ook in de toekomst in liberalen geest samen te werken. Eenige, over 't ai gemeen minder belangrijke zaken, werden afgedaan, waarna de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Grandi, rappor teerde dat de herziening van het statuut van het Internationale Gerechtshof te Den Haag, waartoe het vorige jaar werd be sloten, niet in werking kan treden, tenge volge van de oppositie van Cuba, San Do- mingo en Guatemala. De vergadering van den Volkenbond zal onderzoeken of binnen het raam van het tegenwoordige .statuut, zekere wijzigingen kunnen worden aangebracht. Een langdurig debat is gevoerd tusschcn de heeren Curtius en Briand over het terug, trekken van de internationale spoorwegbe scherming uit het Saargebied. 't Begon met een rapport van Grandi, die de feiten weergaf en eindigde met te concludeeren „dat door de ontruiming van het Rijnland en de houding van de Saarregeering de toestand veranderd is." Briand beet on middellijk toe, constateerde dat het onder zoek in deze kwestie nog niet ver genoeg gevorderd is en stelde voor een commissie te benoemen, die de zaak ernstig zou on derzoeken en daarna aan den Volkenbonds raad een beslissing zou voorstellen. Waar mede hij bedoelde de kwestie voorloopig op de lange baan te schuiven Iedere nieu we toegeeflijkheid ten opzichte van Duitsch- land, doet de actie zijner politieke tegen standers in Frankrijk immers weer feller oplaaien... 1 Maar natuurlijk kwam dr. Cur tius hiertegen in 't geween-. Hij zag geen reden meer voor het. verder handhaven van de internationale spoorwegbescherming en meendp dat dc Saarregeering voldopnde gendarmerie heeft om voer de openbare veiligheid te zorgen, waartoe het verdrag van Versailles haar verplichte. Hij meende dat cr alle reden was om thans een be slissing te nemen. Waar nu Briand een nader onderzoek wensehte, verklaarde hij zich bereid danr- f.oo rnpdc te werken, mits... op zeer korten termijn en dan onder voorwaarde, dat de Raad van den Volkenbond reeds in één der- eerstvolgende dagen een definitieve beslis sing zal nemen. Na eenige verdero besprekingen is ten slotte op voorstel van rGrandi besloten den Raad ,,zoo 'spoedig mogelijk een beslissing voor te stellen." Dat Briand met dit be sluit meer ingenomen zal zijn dan Curtius, lijkt ons vrij duidelijk. Het begrip „zoo spoedig mogelijk" is hu eenmaal wat heel erg rekbaar i De Fransche bladen schreven gisteravond enthousiast over dc besprekingen te Ge nève over het Statenplan van Briand. Al gemeen blijken zij van gevoelen te zijn flat de Fransche premier een groote over winning heeft behaald. Het „Journal des Débats" vergelijkt de bijeenkomst met een parlementszitting, waarin Briand als. premier de vertrouwens kwestie heeft gesteld, terwijl Henderson dan oppositieleider zou geweest, zijn. De .Temps" is van meening, dat de be spreking van het vraagstuk nog scherpe tegenstellingen aan den dag zal brengen. De ,,Soir" legt cr den nadruk op, dat de bespreking, welker hartelijk karakter alter- wege wordt erkend, zeer zeker een goeden invloed zal hebben op de voortzetting van dezen historischen arbeid, waarvoor men te Genève is bijeen gekomen. In verband met de terugtrekking van de spoorwegbewakingstroepen in het. Saar gebied, vestigt het „Journal des Débats" er dc aandacht op, dat men in Volken- hondskringen verrast is geweest^ over den spoed, waarmede de Duitsehe minister van Buitenlandsche Zaken, Curtius, deze aan gelegenheid wenscht te regelen. m Naar het „Yad." verneemt, zal jhr. mr. J. Loudon dit jaar niet meer de gedele geerde der Nederlandsche regeering in de derde commissje. van de Volkenbondsver gadering, di^ het ontwapenmgsvraagstuk zal moeten behandelen, zijn. Men zal zich herinneren, dat Loudon verleden jaar in eenige moeilijkheden verkeerde, toen hij eerst als voorzitter van de voorbereidings commissie voor de ontwapeningsconferen tie had te spreken en daarna als woord voerder van de Nederlandsche regeering eenige denkbeelden had tc verkondigen, die niet volkómen met het inzicht der voorbereidingscommissie overeenstemden. Teneinde dergelijke moeilijkheden ditmaal te vermijden, zal de heer Loudon dit jaar Nederland vertegenwoordigen in de zesde commissie, dc politieke commissie van de Vollcenbondsvertradering, die waarschijnlijk het plan van Briand te behandelen zal krijgen. Dc- gedelegeerde van de Neder landsche regeering in de derde, de ontwa peningscommissie, zal dit jaar zijn prof Van Eysinga, met als plaatsvervangende gedelegeerde prof. Francois. Dit neemt natuurlijk niet weg. dat de heer Loudon als voorzitter van de voor bereidingscommissie voor de ontwapenings conferentie toch de bijeenkomsten der derde commissie zal bijwonen en daar eventueel ook als zoodanig het woord zal voeren. BELGIE. Prins Bondewijn Een toespraak van den Koning. Ds bureaux van Kamer en senaat hebben de koninklijke familie hun gelukwenschen overgebracht bij de geboorte van prins Boudewrjn. De koning beantwoordde de felicitatie met een korte toespraak, waarin hij uiting gaf aan de vreugde der koninklijke familie over deze voortzetting van de dynastie. De Belgische monarchie had sinds 1830 steeds onveranderlijk gehandeld volgens de prin cipes die het openbare leven eischte, en 's konings zoon was vast besloten, deze traditie te handhaveD en zorg te dragen, dat de dynastie ook verder haar plichten vervullen zou en onophoudelijk vol toewyding zoe werken aan de grootheid van het vaderland. De ontvangst hg dj eeuwfeesten overal aan d? koninklijke familie bereid, had bewezen, hoezeer dezelfde gevoelens volk en dynastie van België bezielden. DUITSCHLAND. Het aantal werkeioczen. Het aanlal werkeloozen in Duilschland bedroeg per 31 Augustus jl., vólgens offiei- eele gegevens, 2.872.000. In de eerste helft van Augustus was het aantal werkeloozen met ongeveer 80.000 toegenoemen. terwijl deze toename in de tweede helft dier maand 28.000 bedroeg. d FRANKRIJK. De staking der textiel-arbeiders. De slaking in hel Noord-Fransche lextiel- gebicd is thans gedeeltelijk bijgelegd. Het is den minister gelukt ook de werkgevers ge deeltelijk tot aanvaarding van de voorstellen te bewegen. De voorstellen komen in hoofd zaak hierop neer, dat de lasten voor de sociale verzekeringen door de werkgevers zullen worden gedragen. o ENGELAND. Winston Chnrchill contra de kranteniords Drie tusschentijdsche verkiezingen. Winston Churchill heeft op een vergade ring van conservatieven in Dumbartonshire het woord gevoerd en daarbij de pogingen van de machtige krantenlords Beaverbrook en Rolhermere om, met hun pers politieken invloed uit te oefenen over het hoofd van de conservatieve leiders heen scherp gehe keld. „Wij zouden", zoide hij, „een groote fout begaan, als wij onze parlementaire regee ring voor een krantenregeering verruilden. De kranten spelen in ons hedendaagsche le ven een groote rol. maar wanneer zij zich builen hun eigenlijke gebied begeven 'n ruim gebied voor verschaffen van nieuws en van belangrijke lectuur en van organen om de openbare meening tol uiting te bren gen en van een forum voor vrije gedachten- wisselingwanneer zij trachten den staat le beheerschenwanneer zij op onbehoorlijke wijze de berichten die zij afdrukken, ver- hanselcn en kleuren; wanneer zij zooveel mogelijk alle meeningen behalve hun eigene onderdrukken; wanneer zij alle mannen uil het openbare leven die zich niet aan hun wil onderwerpen, belasteren of klei neeren; wanneer zij candidaten financieel Meunen en aanprijzen, de verkiezingen ver ward maken en de stemmen verdeelen; wanneer zij de politiek aan partijleiders voorschrijven en zelfs het recht eischen cm ministers van de Kroon te kiezen dan worden zij een misstand, die gevaarlijk voor de constitutie en noodlottig voor een goede regeering is" Alle goede burgers moesten zich legen zulk een machtsaan- rcatiging verzeWen. Er zullen binnenkort tusschentijdsche verkiezingen noodig zijn; te Shipley door het overlijden van den arbeidersafgevaar digde Mackinder-, te South Paddinglon door het overlijden van den conservatieven afge vaardigde King, die de vorige maand bij een schipbreuk is verdronken en te Har- borough door het aftreden van kapitein Her- bert (conservatief). Het nieuw gekozen parlement van Canada is geopend. De gouverneur-generaal las de troonrede, waarvan o.m. gezegd wordt dat een verhoogihg der invoerrechten noodig is om de toeneming van de werkeloosheid te verhinderen, Door deze verhooging hoopt men de noo- dige middelen te kunnen verkrijgen om de vestiging van werkeloozen op het land te bevorderen en de industrie te ontwikkelen o HONGARIJE. Het huwelijk van aartshertog Albrecht. Naar aanleiding van het huwelijk van aartshertog Albrecht heeft de hofmaarschalk van ex-keizerin iZla het volgende bekend gemaakt: Aartshertog Albrecht is, in verband met zijn in Engeland met mrs. Rudnay gesloten huwelijk, 4 September te Lequeitio aange komen. Keizerin Zita, die tijdens de minder jarigheid van keizer-koning Otto alleen te beslissen heeft, heeft haar toestemming voor het aangaan van dit huwelijk geweigerd en den aartshertog ernstig over zijn optreden onderhouden. Naar uit Boedapest wordt gemeld, zal aartshertog Albrecht deze verklaring niet beantwoorden, daar hij zich op het stand punt stelt, dat vo6r hem slechts de Hon- gaarsche wet bindend is. RECLAME. vergist U, ik ken U niet, maar wij rooken beiden Door den heerlijken geur hiervan, meent gij een vriend te herkennen." 8281 TURKIJE. De actie der Koerden. Officieel wordt uit Angora gemeld, dat het offensief tegen de Koerden in het Ararat- gebergte zich met succes ontwikkelt; bet verzet der opstandelingen is gebroken; zjj trekken in zuidoostelijke richting terug. Binnenkort zullen operaties beginnen in het grensgebied van Irak, waar reeds Turk- sche troepen zijn samengetrokken. o ZUID-AMERIKA. Nog geen rust in Argentinië Hel zonderlinge misverstand. De voorloopige regeering van Argentinië heeft verscheidene veranderingen aange bracht in het interne militaire commando. In de plaats van generaal Torango is de vroegere minister van oorlog tot inspecteur- generaal van het leger benoemd. De buitenlandsche vertegenwoordigers van Argentinië hebben order gekregen de for meering van het bestuur door de nieuwe regeering ter kennis te brengen van de regeeringen, bjj welke zjj geaccrediteerd zijn. Hoe overigens de toestand preciesJs wordt uit de berichten niet duidelijk. Na tuurlek gelooft niemand dat de ernstige gevechten te Buenos Aires uitsluitend het gevolg zë geweest van een misverstand. Veeleer krjjgt men den indruk dat de aan hangers van Irigoyen in actie zjjn gekomen en ten (mislukte) poging hebben gedaan do m,acht weer te veroveren. Op dezen loop van zaken wjjst ook het feit dat de regeering bevel heeft gegeven president Irigoyen, die ziek is, opnieuw te arresteeren. Op ver schillende punten van de stad zgn sterke troepenafdeelingen gestationeerd. De cava lerie patrouilleert in volle uitrusting door de straten. Men rekent blijkbaar met een heropleving van den strijd. CHINA. De ccntra-regeering geïnstalleerd. De Noordelijke contra-regeering, die sinds het bekend worden harer samenstelling al weer aanmerkelijk verzwakt is, is te Peking met schilderachtige militaire plechtigheid geïnstalleerd. Generaal Yen Hsi Sjan heelt als president van den Raad van State den eed afgelegd. WATERPOLO. DE ZIJLALPHEN 4—o. Gisteravond speelde in de zweminrichlin; „de Zijl" de Zijl I—Alphen I. Alphen bedt 2 invallers, terwijl v. d. Horst wederom in de Zijl-gelederen is. De eerste aanval is voor de Zijl en reeos denken wij Snoeker te zien scoren, doch e: keeper redt schitterend. De Zijl blijf'. in offensief en schot op schot volgt op Alphen-' dool, doch de lat brengt eenige malen ree- ding. Eindelijk volgt bet eersle doelpunt, a Snoeker opzwemt en doorgeeft aan Kraaijen- brink, die in gedekte positie 10 maakt. «j>. een aanval van do Zijl volgt, die op niets uit loopt. Kort daarna is het rusten. Na de rust is de Zijl wederom het eers bij den bal, doch door slecht schieten van W. Snoeker is de kans verkeken. AipMj komt slechts sporadisch bij het Zijl-doe waar v. d. Horst zorgt, dat de eenige aanva afgeslagen wordt. Even daarna zwemt Snoeker fraai op en geeft op het juiste nwj ment over aan F. v. d. Mark, die. hoe**- houdbaar, doelpunt 20. Even daarna maa W. Snoeker 3—0. Als er wederom uiL zwommen is volg', een snelle aanval, wia - uit laatstgenoemde speler no. 4 in net jaagt. Nu volgt een Alphen-aanval, welke niets uitloopt. Een Alphen-speler word wel, waarna ook een Zijl-spel«r uitv Aiphen forceert weer een aanval, doch de brengt redding. Als scheidsrechter v tri - sum. die correct leidde, het einde aankon heef', de Zijl verdiend gewonnen. De wedstrijd de Zijl IIAiphen D. hierna zou worden gespeeld, is niet ooo - gaan, aangezien Alphen II niet is opgf|^j

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2