w Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 9 September 1930 Tweede Blad No. 21620 GEMENGD NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. VIGE-ADMIRAAL QUANT heeft le Den Helder de beëediging verricht van de nieuw benoemde officieren der zeemacht. De officieren leggen den eed af. ENRICO MARTINEZ, vice-president van Argentinië, die in verband met de onlusten en den uitgebroken op stand evenals president Irigoyen moest aftreden. GEREED VOOR HET SCHOT. In Tunbridge Wells (Engeland) hebben schietwedstrijden met den boog plaats gehad om het kam pioenschap van Zuid-Engeland. Een der deelneemsters in actie. egen een auto aangeloopen. Öe 34-jarige zeeman J. H. M is op den «lsingel te Rotterdam tegen een auto feloopen. Met een schedelbreuk is hij in ziekenhuis aan den Coolsingel opge- verdronken. brand. glazenwasscher gevallen. Gistermiddag is te Amsterdam een 34- jarige glazenwasschcr, die op een ladder stond ter hoogte van de tweede verdieping van een perceel op den hoek van de Hen drik Jacobszstraat en de Lomanstraat, om laag gestort.. De man bleek ernstig gewond te zijn aan het rechteroog, terwijl rechterpols en rech terbeen gebroken waren. Per auto van den Geneesk. dienst is de man naar een der gasthuizen vervoerd. Gistermorgen te circa half elf is te Bus- uit het water langs het Rozenlaantje onbekende vrouw opgehaald van onge- 40-jarigen leeftijd. De vrouw bleek niet overleden te zijn, zoodat kunst ige ademhaling werd toegepast. Deze *rde echter geen gunstig resultaat op. ïe Utrecht heeft gisteravond een felle baande brand gewoed aan de Mengel Jglaan. Het vur ontstond op de boveii- r!&eping van het royale hoekpand, dat N genoemde laan door de Haagstraat rit begrensd en wel nabij de kantoorlo- f*n der clichéfabriek van Jansen en Bie- a*r Ook de privé-vertrekken der familie lelaar waren in dit huis gevestigd en verluidt zou de dochter des huizes [!13 zijn geweest met het reinigen van japon door middel van benzine, toen "tfliog brand ontstond. Het meisje wist het perceel te ontvluchten en waar hide de politie. Dra teekenden lekkende dongen zich tegen den donkeren avond lei af, zoodat spoedig een groote me- het fantastisch schouwspel van uit 7erte volgde De brandweer, onde-r lei- van haar commandant, den heeT Vle- was spoedig met raotorspuit cn lad- "agen ter plaatse en slaagde er binneD :Qur in de situatie meester te worden. bovenverdieping 'brandde geheel uit. de oudste inwoonster van ons land f Zaterdag des n.m. te 6 uur is te Otterloo (Geld.) overleden mevr. de wed. Breseijn geb. Zuur en, in den leefttfd van 104 jaar. Den 31 October a.s. zou zij 105 jaar gewor den zijn. Zij vestigde zich aldaar in Februari 1930, komende uit Utrecht. kind er v erl am m in g. Kinderverlamming heeft zich voorgedaao bij den 18-jarigen zoon van den landbouwer Holtenbroek te Okkenbroek (gemeente Die penveen). De patiënt werd vervoerd naar de barakken te Deventer. inbreker aangehouden. Te Vught is op vier plaatsen in het Villapark ingebroken. De Vughtsche politie arresteerde zekeren T. T. die zich in 'n heg trachtte te verschuilen. Twee koffers met gestolen goederen werden in zijn bezit gevonden brandstichting te oss. Gisternacht is het huis van P. Ouwens staande in de Karsteeg te Oss geheel afge brand. Van den inboedel kon nagenoeg j niets gered worden. Een 100-tal kippen i kwam in de vlammen om. j de andree-expeditie. Slraatroover (onbewust dat zijn collega op de vlucht is geslagen, en een agent achter hem staat): „Nou maat, ik gooi, en jij grijpt!" (Humorist) BUITENLANDSCH GEMENGD. jack diamond eischt schadevergoeding. Jack Diamond, de uit Duitschland ge zette „koning van de New-Yorksche onder wereld" heeft thans bij de Pruisische poli tie een eisch tot schadevergoeding inge diend. Een advocaat te Berlijn eischt uit naam van Jack zoowel de kosten voor de heen- en terugreis van Amerika naar Duitsch land terug alsook een schadeloosstelling voor zijn arrestatie en de ernstige bena deeling van zijn credietl o drie mijnwerkers verongelukt. Naar de officieele Pruisische Persdienst mededeelt, zijn in de steenkolenmijn Car- sten-Centrum drie mijnwerkers door gas- verstikking om het leven gekomen. Zij wer den een uur later door den inmiddels ge- waarschuwden hulpdienst geborgen. Ver geefs werd nog getracht de levensgeesten op te wekken Het gas is plotseling voor den dag geko men. Het was tot nu toe niet bekend, dat in de betreffende afdeeling gassen voor kwamen. Een rouwdienst voor de deelnemers. Te Tromsoe is gisteren een rouw dienst voor Andree en zijn metge zellen gehouden. De belangstelling daar voor was buitengewoon groot, zoodat reeds lang voor het begin van den dienst een groote menigte zich voor de kerk had op gesteld. Zoodra de deuren geopend werden, stroomde de kerk terstond vol en duizen den moesten buiten blijven. De twee kisten met het stoffelijk over schot van Andree en Strandbergh waren j bij de preekstoel opgesteld en met de Zweedsche en Noorsche vlaggen bedekt. De geestelijke herinnerde er in zijn toespraak aan, dat in dezelfde kerk twee jaar geleden een rouwdienst is gehouden voor Amund sen en Latham en bracht voorts hulde aan de nagedachtenis van de deelnemers aan de Andreo-expeditie Na afloop van den dienst werden de kis ten naar den Zuidelijken uitgang van de kerk gedragen, waar zij vocrloopig blijven, totdat de robbenvanger, Isbjoern, die het stoffelijk overschot van Fraenkel aan boord heeft, aangekomen zal zijn. De drie kisten zullen dan te gelijkertijd aan boord van de „Svenkund" worden gebracht, die de kisten naar Stockholm zal overbrengen. Het ver trek van de „Svenksund" wordt daardoor eenige dagen vertraagd. costes en bellonte op het witte huis. De Fransche Oceaanvliegers Costes en Bellonte zijn gistermiddag in het Witte Huis te Washington door president Hoover ontvangen. De president begroette de vlie gers in naam van de Amerikaansche regee ring en het Amerikaansche volk en her dacht in zijn rede speciaal de pioniers van de lucht, die bij vergeefsche pogingen om over den Atlantischen Oceaan te vliegen, het leven verloren hebben. Het succes der Fransche vliegers bewijst echter, dat er geen perken zijn gesteld aan den moed en de onverschrokkenheid van den mensch. Costes en Bellonte bedankten in een korte toespraak den president en het Ame rikaansche volk voor hun vriendelijke ont vangst en herinnerden er aan, dat drie jaar geleden Lindbergh en Byrd het eerst de verbinding door de lucht tusschen Amerika en Frankrijk mogelijk gemaakt hebben. Het onthaal dat men huD, Costes en Bellonte, thans in Amerika bereid heeft, bewijst, dat de gevoelens, die Amerika en Frankrijk verbinden, dezelfde gebleven zijn. Gisteravond werd een feestmaaltijd gege ven ter eere van de Fransche vliegers. verduistering van 16 millioen francs- Een notarisklerk heeft zich ten Paleizs van Justitie te Parijs aangemeld met de mededeeling dat hij zestien millioen francs verduisterd had. Nadat gebleken was dat zijn opgave juist was werd hij opgesloten. J. P., te L. Waarschijnlijk graaft een mol gangen in uw tuin. U kunt het dier verjagen door petroleum in de gangen te gieten of gestampt glas hierin te strooien. L. N., te L. De dienstbetrekking eindigt niet door den dood van den werkgever, tenzij uit de overeenkomst het tegendeel voortvloeit. In uw geval moet een opzeg gingstermijn van zes weken in acht worden genomen. U kunt een schadeloosstelling vragen gelijk aan het loon over z°-= weken. K., te L. De regelen betreffende gratis- admissie zouden van toepassing zijn, als u een burgerlijke procedure zou moeten voe ren. Met uw belangen zal ongetwijfeld reke ning worden gehouden

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5