LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. ministercrisis in panama. BEURSOVERZICHT. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELASTINGTERREIN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand, Jfcttrmiddag 8 uur: 764. M^enmidda* 8 uur: 763. telegrafisch weerbericht waarnemingen in den morgen van 9 Sept. medegedeeld door het J Son Ned Met Instituut te De Bildt (Hoogste stand 772.0 te Ingoe. Laagste led 754.4 te Blacksod. Verwachting tot i avond van 10 SeptemberZwakke tot Ltige, Zuid-Oostel. tot Zuid-Westel. wind. ar bewolkt tot betrokken met tijdelijke klaring. Waarschijnlijk eenige regen. Kjoig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 17 gr. C. f63 gr. F.) 112 uur 'smidd.: 18 gr. C. (65 gr. F.) huur nam.: 10 gr. C. (66 gr. F.) gwatertijden te katwijk 2. Voor Woensdag. lüoogste stand des voorm. te 4 u. 57 min. IHoogste stand des nam. te 5 u. 10 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". tuur voorm.: 19'/j gr. C. 111 uur voorm.: 20 gr. C. 13 sur nam.SO'/i gr C. Zweminrictiting „De Zijl' I "uur voorin.: 18 gr. C. 111 uur voorm.: 18 gr. C. |3uur nam.: 18'/» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. 7.59 nam. tot 5.54 voorm. NIEUW VLIEGTUIG-AFWEER GESCHUT VAN ENGELAND. LOMDEN. 9 Sept. (NT.A.) De Engel- sche marine heeft een nieuw vliegluig-af- weer-gesahut in gebruik genomen. Het is een achlloopig machinegeweer met groote vuurenelheid en draagwijdte. Hot nieuwe geschut zal worden aange bracht op alle Engetsche oorlog9schepon en later ook in de steden worden gebruikt als afweer tegen luchtaanvallen. o BESCHERMENDE MAATREGELEN IN ZUID- AFRIKA. PORT ELISABETH, 9 Sept. (Reuter). Het congres van den Kaaptandsche Laad- bouwbond heeft besloten de regeering van de Unie van de Zuid-Afrikaansche staten te verzoeken het voorbeeld van Australië in zake de belasting op kunstzij en kunstwol zoo hoog mogelijk op te voeren, en eveneens wettelijk vast te stellen dat alle kleedings- materiaal dat wol bevat, voorzien moet zijn van een merk, waarop het wolpercentage staat aangegeven. o PEST OP DE PHILLIPPIJNEN. PARIJS. 9 Sept. (V.D.) Uit Manilla wordt gemeld, dat op Luzon pest is uitgebroken. Reeds zijn honderden personen omgekomen, o DE RAMP OP SAN DOMINGO. SAN DOMINGO 9 Sept. (N.T.A.) Volgens een bericht van de Associated Press is tenge, volgc van het gebrek aan levensmiddelen een hongersoproer uitgebroken. Hel grootste gedeelte der bevolking heeft sedert Woensdag 11 niets te eten gehad. Omstreeks 100 personen trachtten de op slagplaats aan de haven te bestormen om zich van de daar geloste levensmiddelen meester te maken, doch zij werden door de Nationale garde teruggedreven. De Amorikaanschc marinotroepen hielden zich gereed om eventueel in te grijpen. BRAND. I ATHENE, 9 Sept. (N. T. JL)'. Door on- I vrzichtigheid van een der matrozen is aan toidvan het tankschip Drapalsana van da iiodard Oil Cy een grooten brand uitge laten. I ten zeilboot'in de nabijheid van het tank- hp vatte eveneens vlam en stak negen dere kleinere booten, die petroleum aan I 'aden waren, in brand. ITien matrozen zijn om het leven gekomen; fïhade is zeer aanzienlijk. |lTHENE, 9 Sept. (V.D.) Omtrent den rid in de haven van Piraeus wordt nader eld I Het gevaar voor uitbreiding van den |::ud tot de in de nabijheid gelegen ojv aiplaatsem van de groote petiroleummaat- ■ppijen, is zeer groot. De materieele Iriide loopt in de millioenen. I Over het verloop van den geweldigen l-iad worden de volgende bijzonderheden lpneld: 1 Tengevolge van het defect raken van een J'inhneleiding van het Engelsche wacht- l-zp „Donax" verspreidde de uitloopende Iriczine zich op het water. Aan den oever lande zee zat een arbeider, die boven een :en vuur sijn eten kookte. Hij wierp de 'lerblijfselen van het vuur in het water, l'aarop onmiddellijk de benzine op het Inter in brand vloog. Ongeveer twintig lifilechepen en eenige stoomschepen bevon- l;'n zich plotseling op de brandende zee. I'm groote paniek brak uit. De bemannin- |f«i der Bchepen vluchtten en lieten de l'Urtuigen aan hun lot over. Op het water ontstond een ware hel. Het vrachtschip „Ponax" en acht zeil I-iepen geleken drijvende flambouwen. |Me schepen waren met benzine geladen en Iontploften met donderend geweld Overal Jird hulpgeroep van in nood verkeerende l^nschen geboord. 1 Op de nabij gelegen opslagplaatsen van de I Standard Oil", de Shell. Speiseoen en andï- Maatschappijen, waarvoor groot gevaar I :id, dat zij dooi het vuur werden aange- I ontstond een geweldige opwinding. I Alleen het Engelsche vrachtschip „Pnnnv" :',d reeds 15.000 Ion benzine aan boo-d Acht zeilschepen en een stoomschip zijn I ncwoest A'olgens de voorloopige berichten zijn ?r fn dood en en vele gewonden De schadi 'ordt op zes millioen gulden geraamd. 0e steeds nog brandende zee biedt een I J'friwekkend tchouwspel. He' gevaar voor "I in brand geraken van me»r schepen is 'P niet bezwoi en Volgens latere berichten staan er al 18 schepen in brand. ttOME. 3 September (V. D.) Nabij San- fündetto heefl een hevige brand gewoed "j een landhuis, dal geheel in vlammen op hu? Twee vrouwen en vier kinderen kwa- ®8n om. EEN NEGER GELYNCHT. NEW-YORK, 9 Sept. (Reuter). Een troep gewapende mannen heeft in de gevangenis van Darian (Georgia) een neger gelyncht, die ervan werd beschuldigd in een vuurgevecht een politieagent te hebben gedood en drie anderen le hebben gewond. Ofschoon het gebouw door een afdeèling der Nationale Garde, met machinegeweren gewapend, werd bewaakt, wislen de ver woede Heden binnen le dringen en den neger dood te schieten. o NIEUWE NATUURRAMP TE SANTÉ DOMINGO. NEW-YORK, 9 Sept. (Reuter). Uit Santé Domingo wordt een nieuwe natuurramp gemeld; door een wervelstorm zijn wolk breuken losgebarsten, die nu reeds meer dan uur duren. Dê*rnïèréii 'zijn'zóó ge wassen, dat zij niet meer bevaarbaar zijn, zoodat de menschen niet van levenemidde len kunnen worden voorzien, tenzij door middel van vliegtuigen. Ongeveer 40.000 menschen worden door den hongerdood be dreigd. NEW YORK. 9 Sept. (Reuter). Uit Pa- rima wordt gemeld, dat drie ministers n.l. van financiën, binnen- en buitenland se zaken zijn afgetreden wegens oneenig- tusschen den minister van onderwijs de kamer, TER-AARDE-BESTELLING Mr. VAN LEEUWEN. De begrafenisstoet van mr. dr. W. F. v. Leeuwen, oud-vice-president van den Raad van State, veTtrok hedenochtend circa kwart over tien van het sterfhuis aan het Bezuidenhout te Den Haag, naar de be graafplaats te Velsen. In de lijkauto wer den op de kist meegevoerd een krans van H. M. de Koningin-Moeder en bloemstuk ken van de naaste familie. Een 6-tal volg auto's reden mede, waarin alleen familie leden hadden plaats genomen. De meeste andere belangstellenden gingen met den trein, die 10.57 uur van het Holl. Spoor station vertrok. Met dezen trein gingen ook mede de vertegenwoordiger der Konin gin, vice-admiraal Rambonnet en de ver tegenwoordiger der Prinses, mr. Baron Baud. Omtrent, de begrafenis op de begraaf plaats ,,Westerveld" meldt men ons: Achter de kist, door 4 kransen gedekt, schreden allereerst de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, gepensionneerd vice-admiraal J. J. Rambonnet en baron Baud, de kamerheer van Prinses Juliana. Hierna volgden Z. K. H. Prins Hendrik met mevrouw Van Leeuwen en haar oudsten zoon en de leden van den Raad van State. Het gemeentebestuur van Amsterdam, voorafgegaan door den hoofdbode, werd vertegenwoordigd door de wethouders F. R. de Miranda, E Polak en J. Douwes, den gemeente-secretaris, deD heer H. Rovers en de fractie-voorzitters van den gemeente raad. Daarna volgde een lange schare waarin o.m. de luitenant-generaal Insinger, de vice-admiraal Quant, de minister van Koloniën, de heer De Graaff en de Com missaris der Koningin in Noord-Holland werden opgemerkt. Toen de kist in de groeve was neerge laten eD allen zich om het graf hadden ge schaard, trad de vice-president van den Raad van State, mr. F. A. C. graaf Van Lynden van Sandenburg naar voren. In een zeer sympathieke rede schetste spr. den levensloop van den overledene. De oudste zoon van den overledene bracht hierna eer biedigen dank aan Z. K. H. Prins Hendrik die tijdens de ziekte zooveel belangstelling toonde en thans persoonlijk aanwezig was. Ook den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana werd dank gebracht voor hun tegenwoordigheid. Hierna nam spr. met korte woorden af scheid van zijn vader. Aangedaan verlieten vervolgens allen den doodenakker. STATEN-GENERAAL. Hoe de Koninklijke Stoet zal zijn samengesteld. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot Voorziter van de Eerste Kamer der Staten- Generaal gedurende de zitting die zal aan vangen op den derden Dinsdag in Septem ber 1930, de heer Mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. lid van die kamer. De Vereenigde Vergadering van de beide Kamers der Staten-Generaal, waarin de Minister van Staat, Minister van Binnen- laïidsche Zaken en Landbouw. Jhr. Mr. Ch. J. M. Rüys de Beerenbrouck namens de Koningin het tegenwoordige zitingjaar in naam der Koningin voor gesloten zal ver klaren, zal a.s. Zaterdagmiddag ten 3 uur in het Gebouw der Tweede Kamer plaats hebben. Hot wordt thans bevestigd, dal de Ko ninklijke stoet naar de Ridderzaal, in ver band met de opening van het nieuwe zit tingjaar der Staten-Generaal Dinsdag IS dezer een belangrijke uitbreiding zal on dergaan. De inkrimping ni de mobilisatie en in de volgende jaren had ten gevolge dat de da mes en heeren der Hofhouding, die aange wezen waren om de plechtigheid der ope ning bij te wonen, bij aankomst van de Ko ningin aan de Grafelijke Zalen zich reeds in het gebouw bevonden en daar Hare Majesteit opwachtten. Thans echter zullen, evenals voor 1914, al deze Hof dignitarissen in den stoet me derijden in met twee paarden (vroeger vier) bespannen galakoetsen. Dientengevolge zullen thans een zestal rij tuigen meer in den stoet mederijden en bestemd voor den kamerheer ceremonie meester, acht kamerheeren, de groot-offi cieren van Barer Majesteits Huis, de groot meesteres van de Koningin en, omdat dit maal ook da Koningin-Moeder de opening bijwoont de waarnemende grootmeesteres van Koningin Emma. En dan volgt de opporceremoniemeesler der Koningin, gezeten eveneens in een met twee paarden bespannen gala-koets en achter dezen koets sluit zich onmiddellijk aan de met acht paarden bespannen Koninklijke Staatsiekoets, waarin zullen gezeten zijn H. M. de Koningin, vergezeld door H. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. de Prins en H. K. H Prinses Juliana. De weg dien de Koninklijke stoet zal nemen zal geen verandering ondargaan en er zal van hel Kon. Paleis in het Noordeinde door de Heulstraat, het Lange Voorhout (be- schelpte pad), de Korte Vijverberg naar hel Binnenhof vice-versa gereden worden. „DE AVONDPOST". Naar wij vernemen iB ;met ingang van 1 Noveniber a.s. benoemd' tot hoofdredac teur van „De Avondpost" ie heer D. Hans, yoarnalist-te 's-Gravenhaptw - DE VRIJHEIDSBOND. De door het hoofdbestuur van de Libe rale Staatspartij „De Vrijheidsbond" in zijn laatste vergadering benoemde perscommis sie kwam dezer dagen voor de eerste maal bijeen en werd door den voorzitter, mr A. N Molenaar, geïnstalleerd. In de samenstelling van deze commissie is een wijziging gekomen, doordat de heer D. Hans wegens drukke bezigheden daarin geen zitting kon nemen. In diens plaats is tot lid benoemd mr Joh. J. Belinfanle. De secretaris der partij, mr. J. Rutgers, woonde evenals alle leden der commissie, de verga dering bij. Uitvoerig werden door de verschillende leden hun inzichten omtrent de perspropa- ganda uiteengezet en ten slotte werd door de commissie een program voor haar verde ren arbeid vastgesteld. Als vice-voorzitter werd aangewezen het hoofdbestuurslid mr M H. de Boer. .PHILIPS EN DE VOLKENBONDSZENDERS. Naar aanleiding van het bericht uit Genève, omtrent de aanbesteding van den kortegoifzender voor den Volkenbond, waarin o.m werd gemeld, dat de bestelling uitslui tend verdeeld zou worden over in groote staten gevestigde industrieën, deelt de N V Philips Radio ons mede, dat de door de Mar coni Company te leveren zender geheel zat worden uitgerust met Philips zendlampen, zooo'at ook de Nedertandsche industrie aan deze leverantie deelneemt. MOORD TE ROTTERDAM. Van morgen om 10 uur is de eigenaresse van pand 57 A aan de Prinsenstraat te Rotterdam bij de politie gekomen met de mededeeling, dat een 36-jange bewoonster van haar huis A. van Rijt haar kamerdeur afgesloten had en geen teekenen van leven gaf De politie heefl de deur opengebroken en heeft de vrouw op bed gevonden ver borgen onder een gewatteerde deken doch zonder kleeding. Zij had een ernstige scheurwond aan het hoofd die vermoedelijk toegebracht' was met een scherp voorwerp en bovendien was haar een punt van het kussen met geweld in den mond gewrongen, zoodat zij waarschijnlijk door verstikking o n het leven is gekomen. In de kamer werd niets aangetrof fen dat aanwijzingen gaf voor den dader. Een beurs werd leeg op het buffet gevonden. Medebewoners en bewoonsters van het huis hebben het slachtoffer om streeks 12 uur thuis hooren komen in gezel schap van een man. die later is weggegaan. Men heeft geen enkel vermoeden wie deze man geweest kan zijn. Het lijk is naar een ziekenhuis overgebracht, waar het zal wor den geschouwd. Verder ontbreekt ieder spoor. De vrouw was gescheiden. BRANDSTICHTING. Den 3en dezer maand is in den Haag de heer K. gearresteerd Deze aanhouding ge schiedde in verband met het afbranden op 6 Mei 1.1. van een villa te Nieuw-Milligen, onder Apeldoorn, waarin voor ruim 1.100.900 aan schilderijen was verzekerd. N'aar de medehelpers van R. wordt gezocht. Verdachte is naar Zulphen overgebracht. KIND GESTIKT. In een perceel aan de Bunschotensche- straat te Den Haag, geraakte het jongetje van 9 maanden Th. G., dat in de wieg lag, me', den hals verward fn een bandje, dat om den hals bevestigd was en waaraan een speentje vastzat. Het kind is door het spelen met dit bandje gestikt. De ouders waren bij de buren op visite, ma&r de vader kwam telkens even kijken en constateerde dan dat het kind stil was. Later op den avond be merkten de ouders tot hun grooten schrik, dat hun zoontje levenloos in de wieg lag. Kleine geschenken onderhonden de vriendschap. Natuurlijk was het een Franschman, die een formule vond voor het feit, dat kleint geschenken de vriendschap onderhouden. Het pleit voor het gezond inzicht van den uilvinder, dat hij heeft doen uitkomen, dat het vooral niet altijd de groote kostbare cadeaux zijn. welke het cement vormen voor den vriendschapsband Dat we hier werkelijk met een universeel verschijnsel te doen hebben, wordt wel fraai geïllustreerd door het feit. dat zelfs de fiscus zich aan de bekoring ervan niet kon onttrekken. Daar is b.v. 't geval van 'n pre* dikant in die gemoedelijke gemeente, waar de leden van hun ingenomenheid met den persoon van den dominee blijk gaven door het aanbieden van kleine geschenken. Zoo werd bijv een rijwiel aan den jong9ten pastoriebewoner geschonken, terwijl domi nee zelf eenige dagen voor hij een buiten» landsch reisje zou gaan maken èen ëVéloppö ontving met inhoud, als tegemoetkoming in de reiskosten. De inspecteur bleef natuurlijk niet onkun dig van dezo uitingen van offervaardigheid in verband waarmede bij dezen dienaar van den fiscus de vraag ree9, of de geldswaarde dier geschenken niet als inkomen voor den predikant moest worden beschouwd. Blijkbaar wilde hij echter het zoet van den vriendschapsband niet een bitteren nasmaak doen krijgen, alvorens naar het oordeel van zijn superieuren te hebben gevraagd. Zoowel de Directeur als de minister wa ren echter zeó overtuigd van de waarheid, dat de kleine cadeaux dè vriendschap on derhouden, dat zij de charme dier kleine geschenken niet wilden verstoren door ze in een aanslagbiljet te betrekken. Beide autoriteiten gaven te kennen, dat dergelijke geheel vrijwillige geschenken niet konden worden aangemerkt als voordeelen, door een predikant uit zijn ambt verkregen. Intusschen is de fiscus niet altijd zoo ge voelig voor poëtische omstandigheden; vooral indien het geschenk verband gaat houden mei het beroep van den begiftigde, dan wor den de overwegingen van den fiscus alras strikt zakelijk. Dat ondervond de directeur eener N.V., toen de algemeene vergadering dier maat- 'schappij besloten had een levensverzeke ring ten bate van dien directeur of diens erfgenaam te doen sluiten, waarvan de pre- miën betaald werden door de N.V. De directeur was nu van meening, dat zijn salaris werd vastgesteld door de Alge meene Vergadering en dat bij het sluiten der verzekering geen andere bedoeling had voor. gezeten dan pensionneering door de N.V. van zijn nagelaten betrekkingen bij zijn over lijden. Voorts vond hij, dat. wanneer men de premiebolaling wilde beschouwen als een salarisvermeerdering, men toch zou moeten erkennen, dat hij daarover niet beschikken kon, zoodat de premiën z.i. te beschouwen waren als verplichte pensioenbijdragen en als zoodanig ook weer in mindering van het inkomen konden worden gebracht. Op deze wijze kwam de heele kwestie dus neer op een bijtelling en gelijktijdige aftrek van hel bedrag der jaarlijksche premie. De Inspecteur was het met deze voorstel ling van zaken niet eens en het gevolg was, dat de uitspraak van den Raad van Beroep werd uitgelokt Dit college wa9 van oordeel, dat appel lant's bewering, dat hij tijdens zijn leven niet over het verzekeringsbedrag zou kunnen beschikken, niet juist was. daar die beschik king hem tijdens zijn leven was toegekend, doch zelfs al zou dat niet het geval geweest zijn, dan nog vond de Raad. dat het besluit der Algemeene Vergadering der N.V. betee- kende, dat het inkomen uit arbeid voor ap pellant weid vermeerderd met de premiën, welke jaarlijiks door de N.V. te zijnen be hoeve werden betaald. Verder was de Raad van oordeel, dat in dezen geen plaats kon zijn voor een ziens wijze. waarbij de premie beschouwd werd als een door appellant verplichte bijdrage voor pensioen, zoodat ook op dien grond geen aftrek kon worden toegestaan. Aldus werd de appellant over de geheele linie in het gelijk gesteld en wel hoofdza kelijk als gevolg van de omstandigheid, dat de jaarlijksche bijdrage in den vorm van de premie nauw verband hield met appellant's beroep. Vragen op dit gebied zullen gaarne door onzen medewerker worden beantwoord. AMSTERDAM, 9 Sept. De belangstelling op de beurs was heden onbeteekenend en het waren vrijwel alleen de Rubberaan- deelen, waar iets in omging. De stemming was hier gedrukt en de minder courante soorten moesten meerendeels verliezen aan- toonen. Amsterdam Rubbers echter hiel&en zioh goed. De andere aideelingen waren meerendeels iets gedeprimeerd. Van de In- dustrieel'e fondsen werden de Philips-aan- deelen een 10-tal punten lager afgedaan. Margarine Unies kwamen beneden 250 te recht. De Aceoustiekaandeelen en A.K.U.'o vielen terug. Tabakken hadden een be perkte markt hetgeen niet verhinderde, dat de groote Sumatrasoorten op een lager niveau terecht kwamen. De Suikerwaar den waren kalm en hadden een gedrukte tenUenz en zoowel H.V.A.'s als verschil lende minder courante soorten moesten ver liezen ineasséeren. De Scheepvaartmarkt was kalmdo noteeringen stelden zich mee rendeels iets lager. Van affaire op de Olie- afdèeiing was niet veel te bemerken. De stemming was er niet op verbeterd in ver band met de prijsverlaging del' benzine in Amerika. Koninklijke verkeerden in reac tie en noteerden enkele punten lager. De«» Mijnafdeeling was kalm. Algemeene Explo raties vielen na een koogere opening op het laagste pei'l van gisteren terug. De han del in Amerikaansche fondsen had niet veel te betpekcöen. De noteeringen vielen groo. tendcele têrug evenals in Wallstreet. Prolongatie 1 3/4—1 1/2 pCt, WISSELKOERSEN. Engeland 12.07 18/16, Duitschland 69.18 1/2, Frankrijk 9 75 1/4, België 34.361/2, Zwit serland 48.20 1/2, Oostenrijk 35.10, Dene marken 66.52 1/2, Zweden 66.75, Noor wegen 66.52 1/2, New York 2.48 7/16. LEIDEN, Melkveiling van 8 September. Aanvoer 55100 liter Hoogste prijs f. 10 60, laagste prijs f. 7.50 en midden prijs f. 8 60 per 100 liter. LEIDEN, Vette varkensmarkt van Dins dag 9 Sept Aangevoerd totaal 303 stuks, zwaar 282, lioht 21 stuks, prijs per kilo le vend gewicht: zwaar: f. 0.640 61, licht I. 0.63—0.60, handel matig. Een enkel var ken 1 cent boven noteering. LEIDEN. Noteering Coup. Groenten- Fruit en Bloemenveiling-vereenigifig „Leldeü en Omstreken. 8 Sept. Andijvio t. 0.80 tot t. 2, kroten f. 2.50 tot f. 3.40, komkommers f. 2 lot f. 6, bloemkool I f. 8 tot f. 10, bloemkool II f. 2 tot f. 6, roode kool f. 5 tol r. 8, 6avoyekool I. 8 lot f, 15, groene koot f. 2 tot f. 5, rapen f. 4 tot f. 6, meloenen f. 4 lot f. 30, pieterselie f. 1 tol f. 3, pret f. 1.40 tot f. 2.50, radijs f. 1.50 tot f,2, selderie f. 1.10 tot f. 2, kropsalade f. 1 tot f. 3.40, wortelen f t tot f. 11, perziken f. 5 tot f 15 per 100 stukskroten f. 4 tot f. 5 kroten gek. f. 8 tot f. 10, snljboonen f. 10 tot f. 40. stokboo- nen f. 10 tot f. 27, pronkboonen f. 2 tot f 5, slamboonen f. 15 tot f. 23. postelein f. 5 tot f. 8, spinazie f. 4 tot f. 8. tomaten A f 11 20, tomaten B f. 8.40, tomalen C f 7.40, toma ten CC f.2 20, Uien f.3 tot f.6, wortelen f. 4 tot f. 6, aardappelen f. 2 tot f. 4 per 100 kilo. ALPHEN AAN DEN RIJN. veiling van 8 September 1930. N.V. Tuinbouwveiling. Spinazie f.711; Heerenboonen 1427; Snijboonen f.428; Spekboonen f.3 Postelein f. 48; Peen f. 1.40 per 100 K.G. Peen f.6—11; Kroten f.33.80; Uien f 4:' Andijvie f. 23.00 per 100 bos, Kropsla I f.4; Komkomers I f.2 608. Bloemkool I f. 1.5010; Savoyckool f. 13; Roodekool f. 9; Meloenen f. 1030 per 100 stuks. BOSKOOP' veiling van 8 Sepl. 1930. Coüp. Vereen ,,De Boskoopsche Veiling". Rozen: Ophelia 1820 et.; Golden Ophelia 2642; Marcel Rouyer 4055; Hadley 68 80; Claudius Pemet 5970; Columbia 48—66; Butterfly 31—54; Mae Keiler 40— 65; Wilh. Kordes 3250: Mad Jules Bouché 8045; Rosalandia 6075; WiB- nett 2230; Kilham 5070: Phoebe 39 69; v. Rossem 4055; Keiserin A. Victoria 4050; Else-Poulsen 5070; Gemengde rozen 812; Polyantharozen 3556. Diver sen: Dahlia's, grootbloemig 1620, idem, kleinbloemig 510; Chrysanten, grootbloe mig 1.702.10, idem tros 1.001.60; Gla diolen 812; Lelies 1.101.40; Clematis Durandi 1520; Anjers 1219; Physalis Franchetli 3050; Erika, (kluit! per stuk 19. BODEGRAVEN. Kaasmarkt 9 September. Aanvoer 440 wagens, 17793 stuks, 160137 kilo, le soort R.M. f. 0.440.48, 2e soort R.M. f. 0.370.42, zwaar met R.M. tot 53 ct. Handel flauw. 45 kippen. Prijzen f. 22.75. KATWIJK .AAN DEN RIJN, veiling van 8 Sept. Tuinbouwver. Katwijk en Omslr- Aanvoer: 125 kist aardappelen, 2460 bos peen, 29.500 bloemkool. Eigenheimers f. 1.40 1.70; Peen per 100 bos 1911. Bloem kool 1ste soort per 100 f. 10 5019.70. ROTTERDAM, 8 Sept. 1930 Binnenland- sche Granen. Tarwe' met tamelijk aanbod verkocht van f. 7.75 tot f. 8.50. uitgezochte partijtjes erboven, voerkwalileit van f. 6.50 tot f. 7, jarige van f. 13 lot f. 13.50; Gerst Chevalier, van f. 6 tot f. 6.50; Haver, van f.4.50 tot f. 6; Erwten, kleine groene, van f.8 tot f. 11; Schokkers van f. 10 tot f 15.50 extra puike erboveb.; Bruine boonen. jarige van f. 11 tot f. 12, nieuwe niet noemens waard ter markt. Koolzaad van t 12 lot f.13, extra kwaliteit hooger: Karwijzaad van f.29 tot f 30. inclus.; Blauw maan zaad van f. 30 tot f. 32' inclus. Alles per 10O kilo netto. ROELOFARENDSVEEN, veiling van 8 September. Tomaten A 3.204.20 .idem B 3.60—4.60, idem C 1.30—1.70 per 50 kilo. Meloenen 641 ct. p. stuk. Druiven 2527 ct. p. pond. Snijboonen 1.153.00. Prinsen- boonen 1.55. Snijboonen stek 1.60 per 10 kilo. Augurken fijn 9.80, fijnbasterd 2.80 p. 25 kilo. 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3