Nationale grasbaan-wedstrijden van „Swif I De nederlaag van mej. Hitomi was een ver- rasjng. Derde serie: 1. Gelius (Duilschland) 12,8 see 2. Walasiewicz (Polen) 12.8 sec.: 3. Teittelhaucg (Esiland) 13.6 sec.; 4. Scho- 'iinska (Polen). Voor de finale plaatsen zich de eërsfe twee dames van elke serie, Dgmi-finale 200 M.: Eerste serie: 1. WaltLsiewic^z (Polen) 26.7 sec.; 2. Lorenz (Duitschland) 27.4 sec.; 3. Hreb'rinova (Cechoslovakije) 28.5 sec.; 4. Grieg (Oosten rijk). Tweede serie: 1. Halstead (Engeland) 26.5 sec.; 2. Dollinger (Duitschland) 27.1 sec.; 3. Wagner (Oostenrijk) 28.8 sec.; 4. Jurgensen (Estland). Derde serie: 1. mej. Schuurman (Nederland) 26.3 sec.; 2. Hitomi (Japanl 27 sec.; 3. Batham (Engeland) 27.2 sec Tte uitslag van de eerste serie in de voor wedstrijden estafette 4 maal 100 M. was: 1. Engeland I 2. Oostenrijk; 3. Hongarije. Tweede serie: 1 Duitschland; 2. Polen; 3. Cechoslovakije; 4. Italië. Derde serie: 1. Japan; 2. Frankrijk; 3. Joegoslavië. Na den (weeden dag heeft Duitschland de leiding met 21 puiften, 2. Polen 11 punten, 3. 4 en 5 Nederland, Japan en Oostenrijk, elk 3 punten; 6. en 7. Italië en Engeland, elk 2 punten-, 8. Letland met 1 punt. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BOCHUM. Berger wint de 100 Meter. Men meldt ons uit Boohum (Duitschland) Door de Turn-und Sportverein. ..Bochum" werden gisleren internationale atletiek wedstrijden georganiseerd, waaraan ook door Nedérlandsche akhlelen werd deelge nomen. De weersomstandigheden waren zeer ongunstig. De regen gulste hij stroomen neer. aóoddt de banen vrijwel doorweekt waren. Hieraqjs is het toe te schrijven, dat er geen bijzondere prestaties werden gele verd. Het aan'tal toeschouwers bedroeg 1500 De uitslagen luiden: 100 Af, hardloopen: 1. Berger (Nederland) 10.8 sec. 2. Lammers (OJdenburg) 10.8 sec. (op enkele milimeters). 3. Borchmeyer (Hannover) 10 0 sec. 200 Meter hardloopen: 1. Gillmeisler (Hannover) 2S.6 sec. 2. Van den Berghe (Néderiand) 23.2 sec. 3. Otto (Duiflburg) 23.6 sec. Verspringen: 1. KÓchermann '(Hamburg) 7.385 Me-tor. 2. De Boer (Nederland) 6.92 Meter. 3. Möile (DtlsseldoTf) 6.87 Meter. NEDERLANDSCH RECORD DISCUSWERPEN VERBETERD. Bij de te Amsterdam gehouden interna tionale wedstrijden der Amsterdamsche Po- litie Gymnastiek en Sportvereeniging heeft Boslma (A.PiG.S.) het Nederjandsch record discuswerpen gebracht op 40.44 Al. Waar het geen open wedstrijd betrof zal dit record waarschijnlijk niet ericend worden. o EEN R.K. AT H LET IEK -UNIE OPGERICHT. Gisteren had, naar de „Maandagmorgen" meldt- in Kotel Victoria te Nijmegen een vergadering plaats van afgevaardigden van verschillende Diocesane atbletiek-, voetbal en gymnastiek-organisaties. Aanwezig bleken te zijn afgevaardigden van de K.-K. Bossche gymnastiekbond (J. t. Rijzewijk), Bossche voetbalbond (P. Bakker), D.U.A.C. (J. Stufkens), D.H.A.K. (NV de Zwager), Limburgsohe gymnastiek bond (Brouwers), benevens enkele mede bestuurderen van bovengenoemde organi- saties. Na eenige bespreking werd besloten tót de oprichting van een R.-K. Athletiek-Unie. Het voorloopig comité aangevuld met den heer Bus (D.U.A.C.) en Clerx (Bossche gymnastiekbond) zal statuten en reglement ontwerpen. De diverse bonden zullen begin Januari wederom worden opgeroepen om deze statuten en reglementen goed te keu ren en een defipitief bestuur en de ver schillende commissies te kiezen. ZEILEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Lcu wint den Btrijd der zesmeters. Op den laatsten dag van de wedstrijden van de Koninklijke heeft Lou den strijd der zesmeters gewonnen. De heer E. Proehl kwam daardoor in het tijdelijk bezit van den NederlandSchen Roeibondprijs en van den Halve Ataenprijs als wisselprijzen, terwijl de heer H. J. Pluygers nevens den van Tuyl- wisselbeker, definitief in het bezit kwam van den Telegraafprijs, wegens het driemaal achtereen winnen daarvan als resultaat van den eersten wedstrijd. De uilslagen waTen: Zesmeter-klasse: 1. Lou, stuurman eige naar E. Proehl; 2. Astrid, st. eig. H Nathan. HaDdicap-klasse C: 1. Noordster, eigenaar G. Doeksen. Ronde- en platbodemklasse: 1. Zomerland, sl. eig. H. L. Labouchère; 2. Dolfijn, st. eig. Af. Sanders Handicapklasse B: 1. Ariadne, st. eig. F. J. Bernhard; 2. Tjuut st. eig. dr. Grauwstra. LAWN-TENNIS. BELGIE—NEDERLAND. Zaterdag 13 en Zondag 14 Sept. wordt in Chateau d'Ardenne (B.) de ontmoeting België Hólland gehouden. De volgende Belgische spelers zijn voor dezen wedstrijd aangewezen: Enkelspel: De Borman, Van Zuylen, ■Ewbank, Lacroix, Borin, De Ridder, Laloux en W. van zien Bemden. Invaller is v. Reeck. Dubbelspel: Lacroix, Francois, v. Zuylen, D'è Borraan, Ewbank en Toussaint. Invallers zijn Borin, De Ridder, Laloux en Van Beek. Voor NederlandBelgië (dames) op 20 en 21 Sept. a.s. te Breda werde» de volgende Belgische speelsters aangewezen: Dupont, Sformes, Dumonceau en Ittner. Invalsters: Yanaekére, Nauts en Montulêt. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De uitslag van den Zaterdag gehouden vlaggenwed9trijd luidt: le prijs Jkvr. N. van Limburg Slirum (10) met Jhr. den Beer Poorlugal (10) op de 20ste green; 2e prijs de heer en mevrouw ten Bosch, op de 20ste baan. Finale van den Heukelom-wisselbeker: Aievrouw Noorduyn (16) slaat mevrouw de Bruine Groenevcldt (16) met 4 en 2. Goll bag-wisselbeker: uitslaj Jhr. R. v. d. Wijck en J. W. Henny beiden met 2 up. Deze spelers zullen dus moeten over- kampen. <1 Gisteren. wa9 het de laatste dag van het tournooi. Thans ging de strijd om de British American Challenge Cup, open voor dames en heeren, medalplay (handicap max. 20) 18 holes. Winnaar werd Mr. G. M. del Court van Krimpen te Den Haag met een netto-score van 77. Hij verkreeg tevens den prijs voor de beste scratch-score, zijnde een kunst voorwerp, uitgeloofd door den heer E. Cre- mers. Om den tweeden prijs zal moeten worden overgespeeld door de heeren H. Horstman en J. W. Henny elk met 79. WIELRENNEN. DE RONDE VAN DEN HAAG. Gisteren heeft onder groote belangstelling de jaarlijksche wielerwedstrijd, uitgeschre ven door de Residentie Rennersclub Sparta, genaamd „de Ronde van den Haag" plaats gehad. Start en finish hadden plaats op de Boorlaan, bij de Alaliebaan. Het 45 K.A1. lange parcours was als volgt uitgezet: Boor laan, Jozef Israëlslaan, Oostduinlaan, Raam- weg, N. Parklaan, Gevers Deynootplein en -weg, Slrand Boulevard om de Visschers- haven via de Daal en Bergschelaan naar Kijkduin, Loosduinen, Afonsler, Poeldijk, Honselersdijk, Kwinlsheul, Wateringen en over den v. Vredenburchweg door Rijswijk naar Voorburg en via den Leidschen straat weg naar de Boorlaan. Dit parcours moest door de Onafhanke- lijken, Amateurs en Nieuwelingen driemaal, door de Juniores éénmaal worden afgelegd. In totaal gingen 110 renners van sldrt. Er hadden enkele valpartijtjes plaals, waarbij Wildschut aan het hoofd werd verwond en vaji verdere deelname moest afzien. De nieuweling Stroop, die als eerste in zijn categorie de eindstreep passeerde, werd wegens het zich laten slepen gedisqualifi- ceerd. Alle nummers werden in den eindspurt heslist. De uitslagen luiden: Categorie Onafhankelijken: 1. J. H, Al. v. Rossum, Den Haag, in 2 uur 50 m. 2 sec.; 2. G. Af. Heslinga, den Haag, op twee leng ten; 3. C. D. Wals, Den Haag; 4. A. Polak, Stadschendijk; 5. H. J. Alkema, Loosduinen; 6. J. C. v. d. Ende, Den Haag; 7. F. Raay- makers, Rotterdam; 8 K. Worries, den Haag 9. W. Matena, den Haag en 10. J. Verheg gen, Eindhoven. Categorie Amateurs: 1. G. C. Groot, A'dam in 2 uut 58 min. 60 sec.; 2. F. v. Wijk, A'dam op */i lengle; 3. A. J. Hees, den Haag; 4. B. Schulte, A'dam, 5. A. v. d. Laan, A'dam; 6. P. Kersten, Heerlen; 7. A. J. Loozen, A'dam; 8. Jac. Hollander, den Haag; 9. A. J. Kuys, Den Haag. Categorie Nieuwelingen; 1. F. Dunder, A'dam, in 3 uur 3 m. 45 sec.; 2. J. van Nas sau, A'dam; 3. P. Bakker, A'dam; 4. C. Hol lander, Den Haag; 5. H. C. Ammerlaan, Den Haag. Categorie Juniores, aldeeling A. J. Hol lander, Den Haag, in 1 uur 30 min,; 2. A H. Oudijk, den Haag; 3. P. J AI. van Berkum; 4. F. Scholtes, Den Haag; 5. B. Daenen, Den Haag. Aldeeling B: 1 D. Pas, Den Haag, in 1 u. 33 m. 3 sec.: 2. A van Rossum, Den Haag; 3. Al. Verheyen, Den Haag; 4. A. Holstein, Den Haag en 5. W. Hus, Den Haag. SCHERMEN. OM DEN SEINPOST-BEKER. De Amsterdamsche Schermclnb definitief winnaar. In één der zalen van het Seinpost-theater te Scheveningen hadden gisteren de wed strijden om den Seinpost-wisselbeker plaats Deze sledenwedstrijd is een equipe-wedstrijd op alle drie wapens, waarbij die zaal of vereeniging winnaar wordt, die in totaal de meeste partijen heeft gewonnen. Beker houder was de A.S.B. (Amsterdam.) De animo was ditmaal al bijzonder gering daar alléén H.S.B. (Den Haag) en de A.S.B had den ingeschreven en waren opgekomen. Te 11 uur werd begonnen met den floret- wedstrijd, onder leiding van den generaal Scheffer, waarvoor de H.S.B. uitkwam met de heeren Gaarkeuken, Jole, Stam en Schrürs, waartegen de A.S.B. stelde de heeren Knoeck (Paoli), Stijnders (Incas. bank), Burger (Giando) en Mosman (Aerts). In dezen wedstrijd, die meer spannend dan fraai was, wist de A.S.B. te zegevieren met 9 gew. p. 57 ontv. en 64 geg. tr. tegen 7 gew. p. 64 ontv. en 57 ^eg. Ir. Vermelding verdient het goede stijl schermen van Knoeck en Burger. Eerstgenoemde wist al z'n partijen te winnen. Onder leiding van den kapitein Scherpen- huizen werd direct doorgegaan met de de gen match. Voor deze ontmoeting werd de H.S.B. vertegenwoordigd door de heeren Kuykhoven, v. Gogh, Delbaere en Me, de A.S.B door de heeren Joosten, Mosman, Dullemond en Driebergen (allen zaal Aerts). In dezen wedstrijd was het spe) veel beter, terwijl daarnaast ook een betere stijl werd bewaard. Hoewel de A.S.B. op de helft der match met 53 achterstond wist hij toch ook deze match met 11 gew. p. 17 ontv. en 24 geg. tr. te winnen, tegen 6 gew, p. 24 ontv. en 17 geg. fcr. Te ruim 3 uur werd onder leiding van den heer Peeters begonnen met dè sabel match. Thans kwamen voor Amsterdam uit Mosman, Burger, Mr Dullemond en Drie bergen; voor den H.S.B. Monlfoort, Boef, Stam en Gaarkeuken. Om den beker te winnen had de A.S.B. nog 5 winstpartijen noodig, zoodat deze ontmoeting wel de zwaarste voor Amsterdam was. In de derde ronde wist Driebergen met 51 Boef te slaan, waarmode hij de 5e winstpartij voor Amsterdam behaalde en den beker won. De H S B. trok zeer sterk en won de sabelmatch met 9 gew. p. 59 ontv. en 59 geg. tr. tegen 7 gew. p. 59 ontv. en 59 geg. tr. Totaal-uitslag: A.S.B. 27 gew. part.; H.S.B. 21 gew. part. Door deze overwinning i9 de beker thans definitief overgegaan in handen van den A.S.B. Na afloop reikte de heer Timmer den beker uit aan het winnende team. WATERPOLO. L.Z.C.—Z.I.A.N. Gisteren speelde de L.Z.C. eenige vriend schappelijke wedstrijden tegen Z.I.A.N. uit Den Haag De dames speelden het eerst en hadden legen de zich in het water veel beter thuis voelende Z.I.A.N.-dames, vooral voor de rust niet veel in te brengen. De Z.I.A.N.-voor- lioede schoot echteT erbarmelijk slecht. Stand rust 02. Na de rust voerden de Z.I.AJST.-dames den stand tot 05 op, dank zij niet erg safe keepen van de L.Z.C.-doel- verdedigster. Hierna kwam een estafette over 10x40 M. aan de beurt, die een zeer spannend verloop had. Op de eerste 6 banen had de L.Z.C. een kleinen voorsprong, maar lang zamerhand haalde Z.I.A.N. op. Op de 9e baan kreeg de L.Z.C. echter weer een kleine voorsprong. De laatste LZ.C.-er kon echter tegn den zeer snellen De Haas niet houden en deze bezorgde zijn club dan ook de over winning door als eerste in 'n totaal tijd van 4 min. 8 4/5 sec. aan te tikken. De Haas zwom zeer snel. Hij legde de 40 M. in 21 4/5 sec. af. De tijd van de L.Z C was 4 min. 11 sec. Tenslotte volgden nog een tweetal polo- wedstrijden tusschen L.Z.C. IIIZ.I.A.N. II en LZ.C. II—Z.I.A.N. I. De achterhoede van het derde knoeide nogal, vooral voor de rust, zoodat vele hachelijke oogenblikken voor hst L Z.C.-doel ontstonden. De (Hagenaars wisten echter niet te doelpunten. Toen even voor de rust een Hagenaar het water uit moest, maakte de L.Z.C. van haar numerieke meerderheid gebruik en gaf de midvoor, na keurig op- zwemmen van den rechtsvoor zijn club de leiding. Stand met de ru9t 10. Na de rust vertoonden beide ploegen vrij goed spel. Kort voor het einde schoot de L Z.C.-rechtsvoor nummer twee in het net, zoodat L.Z.C. III dezen wedstrijd met 20 won. Anders wa9 het met het tweede. Dit had vooral voor de rust niet veel in te brengen, maar dé keurig op dreef zijnde L.Z.C.-keeper hield dé g'eVaarlijke schoten goed. Toch kon hij niet Verhinderen dat De Haas. vrijliggend even voor rust zijn. club de leiding gaf. Rust 01. Na de rust was de L.Z.C eerst in de meer derheid, de midvoor maakte gelijk. Daarna even een gelijkopgaand spel. totdat Z.I.A.N. geleidelijk het spel in handen nam L Z C. maakte nog een doelpunt, doch verloor dezen in de beste verstandhouding gespeel den wedstrijd met 52. U.Z.C. (dames') PROMOVEERT. Door een 50 zege op Thetis promoveert het dames-zevental der Utrechtsche Zwem- club naar de eerste klasse. PROMOTIE EN DEGRADATIE. Voor de promotie en degradatie-competitie werden gisteren twee wedstrijden gespeeld. Te Gouda speelde G.Z.C. gelijk tegen A Z. Uitslag 11. Te Hillegersberg won K.P.C. met 21 van S.V.H. ZWEMMEN. NATIONALE WEDSTRITDEN VOOR ZWEMONDERWITZERS EN ONDERWITZERESSEN. Mej. C. van Gelder vestigt een Ned. record 500 M. schoolslag. In de overdekte zwem- en bad-inrichling „De Regentes" te Den Haag hadden gister middag nationale zwemwedstrijden plaals voor zwemonderwijzers(essen). waarvoor groote belangstelling bestond. Tijdens de wedstrijden vestigde mej C. v Gelder (R.D.Z.) een Nederlandsch record 500 M. schoolslag. Zij zwom deze afstand in 8 min. 5 sec. De voornaamste resultaten luiden: 50 M rugzwemmen dames: 1 mej. Staats, Den Haag, 47 4/10 sec.: 2. mej. A. P Monlé, Utrecht, 48 sec.; 3 mej. B. Thiery, Den Haag, 49 8'10 sec. 50 M. rugzwemmen heeren: 1. F. Leen- aards, Den Haag, 39 4/10 sec. 50 M schoolslag dames. 1. mej. A. A. Monlé, Utrecht. 45 2/10 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. F. Leenaard9. Den Haag, 1 min. 26 9ec. Popduiken voor heeren (boven 35 jaar)- 1 W. P. v. d. Baak. Overveen 22 2/10 sec. Popduiken voor dames: 1 mej. J. Staats, Den Haag. 26 6/10 sec. Popduiken heeren: 1 H Pezie Jr.. Zaan dam, 19 sec. 75 M. gemengde wisselslag estafette. 1 Zwembad Zuiderpark, Den Haag, (mej. N. Wagner, N. Waagenanr F, Leenajards) in 562/10 sec, -j-1 L:,1—!. Veel belangstelling en een vlot verloop. De .Amsterdammer C. van Rijn won gisteren den sprintwedstrijd voor amateurs en onafhankelijken Grasbaan-wedstrijden van Swift! Een nieuwtje voor de Sleutelstad, en dus vrij veel kijkers, al hadden wij ons dat aan tal nog wel iets gTOoter gedacht! Mannen van gezag in de wielerwereld waren belast met de leiding en het spreekt bijkans vanzelf, dat de organisatie dienten gevolge niet heel veel te wenschen over heeft gelaten. Och, ja, men begon een half uur te laat, terwijl er heel in den aanvang somtijds te groote gapingen zijn geweest tusschen de verschillende nummers, doch allengs is dit beter geworden en zeer op tijd waren de goed geslaagde wedstrijden, die zonder twijfel propagandisch effect heb ben gehad, ten einde. Swift, dat thans elf jaar bestaat, zal er met voldoening op mo gen terug zienl Ter inleiding heeft de voorzitter der Ne- derlandsche Wielren-Unie, jhr. van den Bergh van Heemstede, een korte toespraak gehouden, waarin hij hulde heeft gebracht aan Swift voor het organiseeren van deze wedstrijden, en de Verwachting heeft geuit dat dit eerste grasbaan-tournooi te Leiden een sportief en vlot verloop zou hebben. Begonnen werd daarna met de sprintwed strijden voor amateurs en onafhankelijken en er hebben zich daarbij aanvankelijk nog al wat valpartijen voorgedaan, zonder dat deze echter tot persoonlijke ongelukken hebben geleid. Men viel zacht in het gras en de door den val defect geraakte fietsen schenen als het ware van deeg te zijn Even kneden, en de meest verwrongen rijwielen haddenweer het gewenschte mo del en waren weer geschikt om er opnieuw den strijd mee aan te bindenLater toen men meer aan de baan gewend was en het gras waarschijnlijk meer was op ge droogd is er nog slechts bij uitzondering een renner ten val gekomen. De sprintwedstrijd voor amateurs en on afhankelijken scheen aan den Swift-man W. Graafmans een goede kans op de zege te bieden, doch hij werd reeds bij de halve i dadelijk! beslissing geëlimineerd, toen hij uen start ten val kwam en (nadat er atgebeldj niet opnieuw mocht deelnei wegens het los nggen van zijn voorb; De Amsterdammer van Rijn werd tht winnaar in 55,2 seconden. De inhaalw] strijd voor nieuwelingen bracht een fraaie en verdiende zege voor C. Pelser er tweemaal in slaagde een tegenstander' te halen, een prestatie, waartoe niema anders het vermocht te brengen. Hoe zi het publiek zijn rijden op prijs stelde bl< uit het daverende applaus bij het mat van de eere-ronde. Hij nam later nog d aan de afval-race en wist ook toen als e ste te eindigen. Een voor de toeschouw belangwekkend en interessant nummer de kamp over twintig ronden voor i teurs en onafhankelijken. Voortdurend er wisseling aan den kop en zoo bleef spanning tot aan het einde, toen Hidd '(Amsterdam) als eerste over de lijn met een halve lengte voor zijn stadgen< de Wolf. Graafmans, die geregeld een g stige positie wist in te nemen, werd e' voor het ingaan der laatste ronde door concurrent hardhandig op zij gesmeten, daardoor een oogenblik zijn vaart volkon kwijt en verspeelde er in ieder geval winstkans geheel en al door. Hij eindij nu op de derde plaats. De Wolf werd evi eens tweede in den premie wedstrijd over ronden, ditmaal achter den hooldstedel Schulte, die reeds na vijftien ronden uitloop-poging deed, een halve ronde v< sprong nam en deze op keurige wijze t te behouden, hoe de achtervolgers zich inspanden om den vluchteling nog tijdig bereiken 1 Een voorgiftwedstrijd voor Sw juniores (gewonnen door A. Riethoven) een race voor leden van Swift over ronden (met Verschoor als winnaar) bes ten het programma. Wij laten hier tenslotte de uitslagen gen, waarbij wij er de aandacht op vestig dat slechts voor enkele nummers tijd is genomen. Sprintwedstrijden voor amateurs en afhankelijken over 2 ronden, 1ste seri 1 C. van Rijn (Amsterdam) 59,4 s., 2. H. Wijk; 2de serie: 1. G. J. van Parijs (Nooi wijk-Binnen) 56,4 s.; 2. J .W. de Wolf (A sterdam); 3de serie: 1. H. J. Dieterra (Koog aan den Zaan) 53 s., 2. J. Hidde (Amsterdam); 4e serie: 1. W. Graafma (Leiden) 1 m. 1,8 s., 2. C. Muis (Amst dam); 5e serie: 1. J. Riethoven (Leiden) 51 sec., 2. J. van Dijk (Amsterdam). In halve beslissing reden verder mee Spijk (Rotterdam) en Schulte (Amsterdam), die hun- serie gevallen waren. lste halve beslissing: 1. Van Rijn, Riethoven, 3. Dieterman. 2de halve beslissing: 1. Van Dijk, 2. V Wijk, 3. Spijker. Beslissing: 1. Van Rijn, 55,2 sec., 2. D terman, 3. Riethoven, 4. Van Dijk. Inhaalwedstrijd over 5 ronden v< nieuwelingen: lste serie: 1. Duivenvoor* 2de serie: 1. J. Verschoor (Noordwijkerho 3de serie: 1. A. Dijkstra (Amsterdam); serie: 1. G. Pelser (Amsterdam); 5e ser 1. C. Rijnders (Amersfoort). lste halve beslissing: 1. Pelser, 2 m. 45 2de halve beslissing: 1. Dijkstra, 2 m 51,6 s. Snelste tweede: Verschoor. Beslissing: 1. Pelser, 2 m. 31,6 s.; Dijkstra, 3. Verschoor. 20 ronden voor amateurs en onafhanl lijken (niet geplaatst in den sprintvn strijd): 1. I. Hiddens (Amsterdam) 10 29,6 s.; 2. J. W. de Wolf (Amsterdam), W. Graafmans (Leiden), 4. B. Schu (Amsterdam). Voorgiftwedstrijd over 2 ronden (va Swift-juniores): 1. A. Riethoven, 2. Paats, 3. R. Riethoven. Premiewedstrijd voor amateurs en on hankelijken (over 30 ronden): 1. B. Scbu (Amsterdam), 2. J. W, de Wolf (Amst< dam), 3. H. J. Dieterman (Koog a. d. Zaai 4. H. van Wijk (Amersfoort). Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1- Pelser (Amsterdam), 2. C. Rijnders (Arae foort), 3. H. van Hoyen (Amersfoort), 4 #van der Ruit (Capelle aan den IJsel). 10 ronden voor leden van Swift: 1. Verschoor, 2. W. Graafmans, 3. W. Sev rijnen. Schoonspringen voor dames: 1 mej. B. Thierry, Den Haag, 36 38 pnt. Schoonspringen voor heeren: 1 L. W. Sto- lijn. Den Haag, 52.64 pnt. 75 M. wisselslag voor dames: 1 mej. A. A. Monlé, Utrecht, 1 09 8/10 sec. 50 M. vrije slag heeren: 1 H. Pezie Jr., Zaandam, 31 sec. WEDSTRIJDEN TE HILLEGOM. De onderlinge zwemwedstrijden van den Haarlemschen Zwembond, als gast van de H'illegomsdhe Zwemvereeriiging zijn Zater dagmiddag gehouden m de Gemeente- Zweminrichting le Hillegom. Er was veel belangstelling. De inrichting was voor zoo ver mogelijk in een feestelijk pakje gestoken en het weer was vrij gunstig. Eenige raadsleden waren aanwezig. Aan de wedstrijden is deelgenomen door D.W.R. (Haarlem), H.P.C. (Heemstede), H.ZV (Hillegom), H.V.G.B. (Haarlem), Halfweg, Zignea (Haarlem) en de Z.C. Haarlem. De uitslagen waren: 200 M. vrije slag heeren: J. van Hems- bergen, Haarlem, 2 min. 49,4 sec S. A. Liezenberg Haarlem 2.54.3 100 M. rugslag dames: L. Kollerie, D.W.R. 1.44.1; R. van Spaendonck, Zignea, 1.50.2. 100 M. schoolslag heeren: G. H. Vrugt D.W.R. 1.23.2; H. C. J. Nieuwenhoff H.V.G.B 1.24.4. 100 M rugslag heeren: A. J. v. d. Me< H.V.G.B. 1.22.4; C. Zeeman, Haarlem 1.32 5 x 50 M. estafette dames Ploeg H.Z V. 100 M. schoolslag dames: L. Koller D.W.R. 1.37; P. Roogertsman, Zignea 143 100 M. vrije slag heeren: J. v. Hemsbe gen, Haarlem, 1.10.4; S. v. d. Meer H. G. B. 1.12. 3 x '0 M. wisselslag dames Zignea I 2 16 D.W.R. 2.18.1. 50 M. vrije slag dames, nieuwelingen: Paardekooper H.Z.V. 0.45 ;N. Paardekoop H.Z.V. 0.51, J. Paardekooper H.Z.V. 051. 3 x 50 M. wisselslag heeren: H.V.G.B I.45.1, Haarlem 1.51.1. I 100 M. vrije slag dames: K. Kan H.P 1.33,2; R. van Spaendonck, Zignea, 1.33- 50 M. schoolslag H.Z.V. dames: B. raven 0.501, idem heeren: P. Velthu 047.4. Schoonspringen dames: B. Venema. Zi nea 44.02; T. Beun, Zignea 41.65; heeren G. L. Boot H.V.G.B. 51.45. 8 x 50 M. estafette. Halfweg Ó-4L H.Z.V. 6 31. 3 x 50 M vrije slag heeren H.V.GR - 50' M. vrije slag dames- Zignea I 3-25 50 M. vrije slag heeren, nieuweling* J. Timmers H.Z.V. 0.40; J. Britzei H.z- 0.41, J. van Roon, Halfweg 0.42 4. 50 M geblinddoekt zwemmen n Knuyt, Zignea 1 01.2, L. Bouchaart R I.03.1; idem heeren: R. Broers, Raiiw 0.60.1; K. Rol, H.V.G.B. 0.511.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12