TELEGRAMMEN. LAND- EN TUINBOUW. LAATSTE BERICHTEN. V1SSCHERMREBICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZIOHT. VRAGENRUBRIEK. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Sistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 766. TELEGRAFISCH WEERBERICHT •ia; waarnemingen in den morgen van Sept., medegedeeld door het Kon. Ned Met Instituut te De Bildt Hoogste stand 722.2 te Janmayen. Laagste stand 752.8 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 7 Septem- Meest zwakke, Zuid-Westelijke tot ijid-Oostelijke wind. Half tot zwaar be- olkt. Weinig of geen regen. Weinig ver tedering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 0 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 's midd.: 181/» gr. C. (66 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. sland des voorm. te 3 u. 26 min. Hoogste stand des nam. te 3 u. 41 min. Voor Maandag, stand des voorm. te 3 u. 57 min. Hoogste stand des nam. te 4 u. 13 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Hooge Rijndijk". "uur voorm.: 18 gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl' 7 uur voorm.: 18 gr. Cf 11 uur voorm.: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 8.06 n.m. tot 5.50 v.m. 8.04 n.m. tot 5.51 v.m. vervult, betoogde dr. Brüning, maakt t beeld van den volkswil onzuiver. Vraag: In wellk kamp zullen op dit oogen- k de meeste niet-kiezers aan te treffen 3? Antwoord: Dat is moeilijk te zeggen. Ik echter, dat het inzicht in het onge le belang van deze verkiezing aan de iter de regeering staande partijen een oaten aanwas uit het Kamp der niet-kie- zal bezorgèn. De tegenwoordige regee- •g heeft alle problemen aangepakt, die in tfr tijden geen oplossing vonden. Vraag: Zullen echter niet juist deze re- igsmaatregel'Ti den arbeid der achter gering 9taande partijen bemoeilijken? btwoord: Het tegenovergestelde zou het moeten zijn, wanneer men nog gcloo- nag in een politiek instinct bij het c volk. De maatregelen der rijksregee- bemoeilijken niet het werk der achter peering staande partijen, maar verge- 'üelijben dit. De regeering, die een hope- financieelo toestand van haar voor vers erMe, heeft de begrootmg in orde acht. De regeering heeft orde gebracht k staatsfinanciën, waardoor het den toe eigen Rijksdag mogelijk zal zijn de her- faingsplannen der regeering rustig te zwegen. Het is mogelijk geweest, meer 1 milliard mark voor het werkverschaf- k'program beschikbaar te stellen. Daar- wordt aan 100,000 arbeiders brood schaft. *ij hebben niet gesproken over zuinig- doch wij hebben inderdaad een 9paar- staalshuishouding ingevoerd. Gisteren ft vice-kanselier Dietrich nog voor de fowling over 1931 een bezuiniging van dan 300 millioen in vergelijking met binnen aankondigen. |*ij hebben menigeen leed berokkend, dat raar. maar het geheel is er bij gebaat het vertrouwen van het buitenland in Duitsche economie en den Duitschen ar- is versterkt. |karom geloof ik. dat velen, die vroeger de stembus wegbleven, omdat zij Jolen inzien, dat de beloften enkel lok- Men voor den verkiezingsdag waren, 'al hun plicht zullen doen. Wij hebben het onmogelijke beloofd, wij noodigen Duitsche staatsburgers uit, onze te beoordeelen. Vaag: Gelooft gij in den komenden lag uw program te kunnen verwezen- lidwoord: De beslissing daarover ligt bij mij en het Rijkskabinet, maar in l-ind der kiezers op 14 September. Zij V-'i uitmaken of het hervormlngsprogram FMbregeering werkelijkheid zal worden. |^t Wie zich aan deze beslissing door Wijven van de stembus onttrekt, is de '«en Du'itsch staatsburger te zijn. niet Hoog er dan het kiesrecht staat de fvan dit recht gebruik te maken. slotte werd het stellen der praealabele kwestie aangenomen waarmee de motie van de baan was. Met algemeene stemmen nam het con gres een motie aan waarbij een beroep op de regeering werd gedaan om onverwijld bij wet de vakvereenigingen in dezelfde positie te brengen als die welke zij voor de wetswijziging van 1927 (tot stand geko men onder het conservatieve kabinet-Bald- win) innamen. Het congres heeft verder een resolutie aangenomen, waarbij aan het bestuur wordt opgedragen er bij de regeering sterk op aan to dringen, dat de wet op arbeidsge schillen en vakvereenigingen van 1927 ten spoedigst© wordt opgeheven, zoodat aan de vakvereenigingen de wettelijke positie zal worden teruggegeven, die zij bezaten vóór deze wet tot stand kwam, m.a.w. dat zij weder het recht krijgen tot staken, wan neer het hun belieft. Blijkens de correspondentie tusschen de' gevangen Indische leiders en den Onder koning, die thans gepubliceerd is, is het duidelijk, dat de Nationalisten volstrekt hun eischen niet gewijzigd hebben. Zij vragen le. het Techt om zich uit het Britsche Rijk terug te trekken; 2e. een volledig nationale regeering voor Indië, die verantwoordelijk is tegenover het volk en die het recht heeft om de nationale ver dediging en alle uitgaven te controleeren 3e vragen zij dat de Britsche eischen, met inbegrip van die betreffende de Indische openbare schuld verwezen worden naar een gemengde rechtbank; 4e. de onmiddellijke invrijheidstelling van alle politieke gevan genen, die geen daden van geweld gejpleegd hebben en de teruggave aan dezen van alle in beslag genomen goederen met terug betaling der betaalde boeten. Indien deze eischen aanvaard worden zouden de Nationalisten een einde maken aan de ongehoorzaamheidscampagne, maar het posten voor de drankgelegenhedcn en winkels van buitenlandsche goederen zou 'voortgezet worden. Het antwoord van den Onderkoning, over- handigd door bemiddeling van Tej Sapru en Jayakar zegt, dat de Nationalisten wei geren het groote kwaad erkennen, dat aan de welvaart van Indië berokkend is door de burgerlijke ongehoorzaamheid en dat er geen nuttig doel te bereiken is door eenige poging om de nationalistische voor stellen in bijzonderheden te bespreken. Do Onderkoning geeft te verstaan, dat, indien do burgerlijke ongehoorzaamheid stopgezet zou worden, de speciale maatregelen van de overheid ingetrokken zouden worden en dat hij de invrijheidstelling der politieke gevangenen volgens hun verdiensten zou aanbevelen evenals de vertegenwoordiging van het Congres op de ronde tafel-confe rentie om de toekomstige Grondwet van Indië te 'bestudeeren. TURKIJE. Hervorming van het kabinet? Naar de Turksche bladen metden, zal het kabinet binnenkort een ingrijpende verande ring ondergaan. De ministers van justitie, financiën en waarschijnlijk ook de ministers van binnen- landsche zaken en economie zullen door anderen worden vervangen. ZUD-AMF.R1KA. SCHATTEN VAN DEN BODEM DER ZEE. PARIJS. 6. Sept. (V.D.) Duikers van het llaliaansche stoomschip „Artiglio" is het gelukt, van het Engelsche sloomschip „Egypt"' dat met twee millioen goud fran ken aan boord aan de kust van Brest is gezonken, een slalen geldkist aan de opper vlakte te brengen. Het werk der duikers was buitengewoon moeilijk en gevaarlijk. Men rekent, dat het nog minstens tot 1931 zal duren, voor men de geheele goudschat die in 100 kisten in het ruim staat opgeslagen, aan de oppervlakte zal hebben gebracht. BEZUINIGING IN FRANKRIJK. PARIJS, 6 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Naar de Matin" meldt heeft ministerpresident Tardieu, die tevens minister van binnen- landsche zaken is, besloten de uitgaven voor zijn ministerie met 17 pCt. te verlagen. UIT ARGENTINIË. BUENÓS-AIRES; 6 Sept. Ned. Tel. Ag.) Het aftreden van president Irigoyen dat als een loopend vuurtje verspreid werd heeft in de stad als een bom gewerkt. De bevolking is opgewonden van vreugde en steekt overal vuurwerk af. De couranten komen met extra-bladen uit. Door den nieu wen president Martines is evenwel censuur op de pers ingesteld. De telefoonverbindin gen van het groote blad „La Nacion" en van alle andere bladen waren merkwaar digerwijze plotseling alle verbrokeD. In den afgeloopen nacht hebben voorliet gebouw van het blad „La Prense" botsin gen plaats gehad tusschen voor- en tegen standers van den afgetreden president Irigoyen. (Wij merken hierbij op dat er van een definitief aftreden van den president tot dusver nog geen sprake is. Red. ,,L. D.") Mr. Dr. W. F. VAN LEEUWEN OVERLEDEN. ENGELAND. T*kveieenigingscongres De corres- ^teitie tusschen de Indische leiders en ten Onderkoning gepubliceerd. 1^' vakvereenigingscongres te Notting- tJkeelt gisteren gediscussieerd over een j inzake een wettelijken zes-urendag. rJ*TWerpmg er van werd voorgesteld op dat zij onuitvoerbaar was en ten 1 President Irigoyen rnimt tijdelijk het veld. Het aspect in Argentinië wisselt met den dag! Nauwelijks is het bericht ontvangen dal president Irigoyen weer zoo ongeveer den toestand meester is, of een ander is al weer verzonden, meldende dat hij is afgetreden! Doch ook dit blijkt al weer onjuist te zijn: Iregoyen is niet heengegaan, doch heeft op verzoek van het kabinet tijdelijk het veld geruimd en zjjn macht in handen 'gegeven van vice-president Mar- tenez. Hij heeft tevens den staat van beleg afgekondigd. CHINA. Amerika en Duitschland leveren vliegtuigen. Nationalistische vliegtuigen hebben in de laatste 3 dragen Tsjengtsjou gebombardeerd, waardoor een aantal personen gedood en gewond zgn. Het onderzoek van een zwaar neergeschoten vliegtuig bracht aan het licht, dat deze meerendeels door de Vereenigde Staten en voor het overige door Duitsch land geleverd zijn, hetgeen felle verbitte ring tegen deze landen heeft veroorzaakt. IJMUIDEN, 6 Sept. 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot p. K.G. f 21.70: Griet p. kist van 50 K.G f.65f 30; Tongen p. K.G. f.3 1.7.15; Middelschol f.-f6f.27. Zetschol f. 28—f. 34, Kleine Schol f. 23— f. 2.50, Schar f. 15, Tongschar 1. 51. alles p. kist v. 50 K.G. Vleeten p. stuk f. 3.50t. 0 93, Pieterman en Poontjes f. 4.20f. 3 50, Middel Schelvisch f. 28f. 18, Kleinmiddel Schelvisch f. 15.50 f. 12, Kleine Schelv. f. 8.50f. 4.60, Gullen f.21f. 2.90, alles p. kist van 50 K.G.; Ka beljauw p. kist van 125 K.G. f.60f.51; Lengen p. stuk f. 2.751; Heilbot p. K.G. f,1.75f. 1.60; Wijting p, kist van 50 K.G. f.6f. 2.50; Koolvisch p sfuk f.0 63: Ma kreel p. kist van 50 K G f 24.50f. 18. j Aangekomen 10 stoomtrawlers: IJM. 43 mei f. 1760 IJM. 60 met f. 1900 IJM. 127 met f. 2172. IJM. 184 met f. 2603. IJM 158 met f.2042. IJM. 21 met f.3791. IJM. 155 met f. 1420. IJM. 105 met f. 3428 IJM. 177 met f.2839. IJM. 97 met t. 2314 En de loggers: IJM. 33 met f. 7785 pekelharing; KW. 56 270 kantjes pekelharing; IJM. 21 met 666 kisten versche haring. Prijzen van f. 5.604.90. IJM. 94 met 15 last pekelharing. I Hij bereikte den leeftijd van 70 jaar. Op 70-jarigen leeftijd is heden in den vroegen ochtend te Den Haag overleden de oud-vice president van den Raad van State mr. dr. W. F. van Leeuwen; oud-commis saris der Koningin in Noord-Holland en oud-burgemeester van Amsterdam. De thans ontslapene, die te Soovabaya in 1860 werd geboren, kwam reeds op zeer jeugdigen leeftijd met zijn ouders te Am sterdam wónen. Door zelfstudie en privaat lessen wist hij zich dermate te ontwikke len, dat hij met goed gevolg het toelatings examen deed tot de Amsterdamsche Uni versiteit alwaar hij in 1883 ,,cum iaude" in de rechten promoveerde,"Hvaarna hij zich in de hoofdstad als advocaht vestigde. Tot 1895 oefende mr. Van Leeuwen de advocatuur uit, want in genoemd jaar werd liij gekozen lot lid van den Amsterdam- 9chen Gemeenteraad Zoozeer had het toen 35-jarige raadslid reeds de aandacht op zich weten te vesti gen, dat hij nog in datzeltde jaar en dit wel in de moeilijke periode van de ontwikkeling van verschillende groote gemeente-bedrij ven gekozen werd lot wethouder van Fi nanciën. Zes jaren later zag mr. Van Leeuwen zich benoemd tot burgemeester van Amster dam als opvolger van mr. Vening Meinesz. Gedurende negen jaar heeft de thans ont slapene met krachtige hand het burge meesterschap van de hoofdstad des lands waargenomen en zijn heengaan in 1910 werd dan ook algemeen belreurd. Hot ambt van burgemeester verwisselde mr. Van Leeuwen met dat van Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland. In die hoedanigheid zetelde hij tot De cember 1914, toen hem de hooge onderschei ding te beurt viel van te worden benoemd tot vice-president van den Raad van State. Als zoodanig heeft hij Prinses -Tuliana toen zij den 18-jarigen leeftijd bereikt had, ge ïnstalleerd als lid van den Raad van State. Tot 1928 heeft de thans ontslapene dit hooge ambt bekleed. Gezondheidsredenen noopten hem tot heengaan. Van 1902—1910 heeft mr. Van Leeuwen zitting gehad in de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal. Zijn verdiensten jegens den lande werden indertijd beloond door zijn benoemingen tot commandeur in de orde van den Nederland- sche Leeuw, in de orde van Oranje Nassau en in de Huisorde van Oranje, terwijl hem ook eenige hooge buitenlandsche onderschei dingen (en deel zijn gevallen. Gedurende vele jaren maakle mr. van Leeuwen deel uit van den Raad van Com missarissen van de Nederlandsch Indische Snoorweg-Maatschappij. van welken Raad hij den laalslen lijd voorzitter was. Ook is hij o.a. president-commissaris geweest van de Twentsche Bank. De teraardebestelling zal plaals hebben aanstaanden Dinsdag op de begraafplaats Westerveld, nabij Velzen, na aankomst al daar van den trein van 11 uur 46 min. LEVEND VERBRAND. In de woning van het echtpaar S. in de Tuinstraat te Groningen, waar een 79-jarige man en een 85-jarige oude vrouw woon achtig zjjn, raakten hedenmorgen, toen de vrouw een op den grond staand gastoestel wilde aansteken, de kleeren van de vrouw in brand. Toen voorbijgangers, die vlammen zagen het huis binnendrongen, vonden zij het halfverkoolde lijk van de oude vrouw. De man, die tijdens het ongeluk nog te bed lag, bekwam geen letsel. De brandweer was het kleine binnenbrandje spoedig meester. Vraag: Mijn Clivia wordt steeds sleek ier. Reeds dadelijk na den bloei worden de I bladeren leelijk. Mevr. W. J. J. de G. te L. A n t w.: De plant is vermoedelijk door do bloei sterk uitgeput. Raadpleeg u eens een bloemist. Laat de plant daar eens behande len en misschien bestaal er mogelijkheid, dat de plant tijdelijk in een broeikas een plaats krijgt. De atmosfeer is daar vochtig, wat de plant goed doet. De Clivia moet ver moedelijk worden verpot en dan kunnen de wortels nagezien; mogelijk zitten daarin rottende doelen. Vraag: Hierbij een paar blaadjes van mijn varens. Wat is oorzaak van het in elkaar trekken? W. K. te V. Antw.: Uw varens hebben in een le warm verlrek gestaan waarin de lucht te droog was. eZker in de laatste warme da gen. Tevens hebben de bladeren veel sporen gevormd. Dit zijn de bruine puntjes aan den onderkant. Verwijder de oudste bladeren en sproei ééns per week de planten met water flink nat. Houdt dagelijks de aarde flink voehiig. Vraag: Mijn Azalia staat inden tuin en ziel er goed uit. Wanneer moet de plant naar binnen en hoe verder ie behandelen? W. K. le V. An tw.: Haal uw plant begin October in huis, in een licht, vooral koel verlrek. Vooral do eerste weken en zelfs zoo lang mogelijk ongekookt, wel vorslvrij. Lucht bij mooi weer, zorg evenwel dal geen tocht ontslaat. Houdt de plant regelmatig vochtig. J. S. Vragen op tuinbouwgebied aan de Redac tie onder motto „Tuinbouw". WEEKBLADEN. „De Wereldkroniek" biedt foto's van het ■verlichte Den Haag; voorts verschillende schilderijen van de filmactrice Maria Loni. waaruit wel blijkt, welk een totaal afwij kende visie ieder schilder op haar heeft, een serie geestige leekeningen onder het motto „Hittegolfgevoelens" en talrijke foto's van de pogingen tot drooglegging in de Ver. Staten. ,,Het Leven" wijdt veel aandacht aan den zwemtocht StavorenEnkhuizen van me vrouw Brouwer; merkwaardige foto's too- nen de grootheid en het verval van Russi sche ballingen; begonnen wordt met een in teressante artikelenreeks „Slavernij in de 20ste eeuw, tenslotte foto's van pogingen om binnenkort naar de maan te vliegen. Het hoofdartikel in de „Groene Amster dammer" is gewijd aan den 70-jarigen mgr. Nolens. Arts Th. H. Schlichting schrijft over „Reinheid en onthouding", Braakensiek tee- kende een geestige spotprent op de radio- censuur. a „De Haagsche Post" behandelt uitvoerig Hans Hartmann's boek „Die jungo Gene ration in Europa", tevens een artikel: Aan den vooravond van de Rotary Conferentie en een interview met den bekenden pacifist Graaf CoudenhovenKalergi „de moedigste man van Europa". NIEUWE UITGAVEN. „Zonneschijn" het maandblad voor de jeugd bij uitstek biedt wederom een keur- collectio van verhalen en raadsels afgewis seld met goedgeslaagde illustraties. Van de verhaaltjes noemen wij: „De Prins zonder Schaduw" van N. van Hichlum met illustra ties van Anton Pieck, „Hoe Joop en Bé vriendinnen werden" van Ella Goldstein, cn de „Zeven Zussen" van A. C. C. de Vletter. GEORGES DE PORTO-RICHE f B. T. A. meldt uit Parijs d.d. gisteren het overlijden van den tooneelschrijver Georges de Porto-Riche. Hij werd 81 jaar. De thans ontslapene was o.m. schijver van het hier te lande bekend geworden tooneelstuk „Amoureuse" AMSTERDAM, 6 September. Bij kalme c uitzetten spreidde de A'damsche Beurs op I den eersten beurs-Zaterdag na de vacan- tie maanden een vaste houding ten toon en de meeste vooraanstaande fondsensoor- ten konden hooger koerspeil bereiken Van de industrieelen brokken Philips een flinke belangstelling, waarvan de noteering tot 340 pCt. aantrok om dan iets te reageeren. Margarine-Unies begonnen lichtelijk onder 't vorig niveau, maar konden later goed op- loopen. Accoustieken klommen eenige pun ten hooger, terwijl Aku's nauwelijks ver anderd waren. De stemming voor Scheep vaarten was vast, in verband met het aan trekken van het indexcijfer in Augustus. Rubbers maakten slechts kleine variaties mee en waren prijshoudend. Tabakken konden zich handhaven. Suikers waren verdeeld maar per saldo niet slecht van toon. H.V.A.'s werden op de vorige prijzen afgedaan, terwijl de minder courante iets hooger kwamen. De olie's hadden een kalm voorkomen en waren weinig veranderd. Van de Mijnwaarden liepen Algem. Expl. na lager inzet, tot op de noteering van gis tere nop. Boetons stelden zich fractioneel hooger. Amerikanen waren prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 12.071/2. Duitschlan 59.12 Frankrijk 9.75 9/116, Belgie 34.67, Zwitser land 48.22, Oostenrijk 35.11. Deneraarken G6.48 3/4, Zweden 65.48 3/4, Noorwegen 6G.71 1/2, New York 2.48. Mej. C. H. K. te L. Hier ter stede wordt vanwege het Leidsche Volkshuis aan den Apolhekersdijk een cursus in E. H B. O. ge geven. Duur van den cursus 3 maanden (Oct.-December). Lesgeld 16 ct. per week. Nadere inlichtingen kunt u aldaar iederen Dinsdagavond van 79 uur inwinnen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De beste melkkoeien zijn op 't oogenblik 8chaarsch in handen te krijgen en waren dan ook gisteren op onze markt weinig te koop. 127 kalf- en melkkoeien meest in mindere soorten. Er was een lui duren hau- del. 131 vare-koeien werden wat vlugger verkocht. Besteed werd voor melkkoeien f. 260—420, varekoeien f. 210—360 per stuk. Op de afdeeling vette koeien 161 stuks en 58 stieren. In beide soorten ging do handel goed, met flinke hooge prijzen. Koeien f. 1.10—1.25, stieren f. 0.95—1.10 per K.G. Tc Leeuwarden werden aangevoerd 295 kalf en melkkoeien. Bij deze kleine aan voer was de handel flauw, maar de notee-» ring niet lager Vet vee aldaar 195 en 157 stieren. De eerste goed te verkoopen, en duur, en de stieren alleen voor de beste goed en prijs houdend. Grasfokkalveren door hooge prijzen stug- ger f. 80—130. Graskalveren voor den dood vlugge handel, eveneens duur tot f. 2 per kilogram. De Zwolsche markt had ook bij schrale aanvoeren een ongeveer gelijk verloop. Melk- en slachtvee duurachtig. Vette kal veren te Leeuwarden vaster. Op de markt alhier heel kalm en wat lager in prijs. De varkensmarkt had een wat opgewek ter aanzien. Vette varkens, mest en fok- varkens werden te Leeuwarden tegen wat stijvere prijzen verhandeld en ook alhier te Leiden ging er op de jpagere varkensmarkt en in biggen wat meer om, met wat vastere prijzen. Varkens voor de zouterij bestemd bood men zoo goed als niet aan. Do schapenmarkten flink bezet. Vettë schapen en lammeren vlugge handel met een paar gulden per stuk hoogere 'prijzen. Fok en Weidesehapen willig onveranderd duur. VAN DER S. LEIDEN, Noteering Coop. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-ver „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 1 tot f. 2, Kroten f. 2 tot f. 3, komkommers f. 2 tot f. 6, bloem kool I f. 8 tot f. 15. bloemkool II f. 2 lot f. 5, rc.ode kool f.5 tot f.8, savoye kool f.7 tot f. 10, groene kool f. 2 tot f. 4, China kool f 4 tot f. 7, meloenen f. 5 tot f. 30, pieter selie f. 1 tot f. 2, prei f. 1 tot f. 2, radijs f. 1 tot f. 2, selderie f. 1 tot f. 3, kropsalade f. 2 lot f. 3, wortelen f. 6 tot f. 12 en perziken f. 5 tot f. '25 per 100 stukskroten f. 4 tot f.5, kroten, gek. f.6 tot f.8, snijboonen f.5 tot f.44, stokboonen f.10 tot f.31, pronk- boonen f. 2 tot f. 5, slamboonen f. 15 tot f. 25, postelein f. 6 tot f. 8, spinazie f. 7 tot f. 10, uien f. 3 tot I. 6, spruiten I f. 8 tot f. 11 en aardappelen f- 3 tot f. 5 per 100 kilo. Botermarkt van 6 Sept. De prijzen van boter op de heden gehouden markt wa ren als volgt: prima fabrieksboter (conlrole) f 1.75 per kilo, prima boerenboter f. 1.65 tot f. 1.75 per kilo-, goede boerenboter f. 1.50 tot f. 1.60 per kilo. Aangevoerd: 80-8. 17-16 vaten, wegende 1770 kilo. Handel goed. Turfmarkt van 1 tot en met 6 Sept. Aanvoer lange turf 245.000 stuks. Prijs per 1000 stuks f. 7.50f. 8. AARLANDERVEEN, 5 Sept. Aanvoer 4659 eieren. Prijs kippeneieren f. 5.90—6.70. Eendeneieren f. 5.40-5.70 per 100 stuks. Boter 7093. Kaas 35—37. Aardappelen f. 2.10 per 35 K.G. ALPHEN, 5 Sep. Spinazie f. 7—12. Hce- renboonen f. 12—18.20. Snijboonen f. 7—24. Postelein f. 3—7 per 1C0 K.G. Peen f. 5—11, Kroten f. 3—3.60. Andijvie f. 2—4.20 p. 100 bos. Kropsla I f. 2.50—4.50. Komkommers I f. 7. Bloemkool I f. 4—11. Savoyekool f. 13 Roodekool f. 9. Meloenen f. 8—49 per 100 stuks. Eierenveiling van 4 Sept. Aanvoer 9300 stuks. Kippeneieren f. 6.907.70. Eenden eieren f. 46 p. 100 stuks. BOSKOOP, 5 Sept. RozenOphelia 18— 28 ct. Golden Ophelia 23—42 Marcel Rouyer 57—45. Hadley 57—90. Claudius Pernet 46— 68. Columbia 50—70. Butterfly 38—51. Mac Keiler 50—92. Wilh. Kordes 42—60. Mad. Jules Bouché 2745. Rosalandia 70—90. Phoebe 35—60. Else Poulsen 40—64. Van Rossem 70-80. Florex 90—1.06. Gemengde rozen 12—18. Polyantharozen 33—40. Di versen Dahlia's grootbloemig 1015. Chry santen, grootbloemig 1.902. Id. tros l.OO— 1.60. Gerbera 41—59 Lelies 1.10. Clematis Durandi 27—31. Anjers 10—20. Physalis Franchetti 48—55. Clematis mr. Patijn 1.50. Id. Pr. Hendrik 2.30. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Sept. Eigen heimers per kist van 25 K.G. f. 0.801.70. Peen per 100 bos f. 911.70. Bloemkool le soort per ICO f. 13.4024.60. Aanvoer 350 kiSfen aardappelen, 2150 bos peen, 30400 bloemkool. NOORDWIJKERHOUT, 5 Sept. Snij. boonen f. 0.152.80; dubbele heerenboonen zonder draad f. 0.701.35; dubbele met draad f 0.751.30; stokboonen f. 0.90—1.80, Raspers f. 1.50, Capucijners f. 0.70—1.15. Toinboonen f. 1.10. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 5 Sept. Toma ten A. 3.50—5.50, B. 3.10—5.30, C 1.20—3, p. 50 K.G. Meloenen 2—35 ct. p. stuk. Drui ven 2526 ct. per pond Sla 1.004.40 per 100 krop. Spinazie 8 ct. per K.G. Snijboo nen 0.20—3.10. Prinsenboonen 0.851.70. Dubb. stamboonen 1.30 p. 10 K.G. Augur ken: fijn 3.20, basterd 90, grof 70, bommen 49—51 per 25 K.G. 8—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3