SPORT. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Toerist: „Dus U bent niet meer ue oud ste inwoner van het dorp?" Inwoner: „Nee meneer. Me geheuge wordt steeds minder. Er is een jonge kerel vooi noodig met een beter geheuge, die zich de slag van Waterloo nog kan herinnere." (Humorist.) HET „VRAAGTEEKEN" IN AMERIKA. Costes en Bellonte zijn gistermorgen vroeg naar Dallas (Texas) gestart om te trachten den prijs van 25.000 dollars te winnen Het 1900 K.M. lange traject moet zonder tusschenlanding worden afgelegd AMY TOHNSON. De gezondheid van de Engelsche Vliegster Amy Johnson heeft zoo geleden, dat zij al haar veih in te nissen om in het openbaar te verschijnen, heeft moeten verbreken. Na haar terugkeer uit Australië had zij zich verbonden op en rondvlucht van twee maanden dertig plaatsen te bezoeken Zij moet nu langen lijd rust nemen. RECLAME. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE VERWOESTINGEN IN SANTO DOMINGO. Men is er thans in geslaagd de kabelver binding tusschen Sanlo Domingo en Amerika le herstellen. Bevestigd wordt, dat de helft van den staat door den orkaan geteisterd is. Bovendien zijn groote deelen der stad over stroomd. Het aantal dooden wordt op 300 en dat der gewonden op 900 geschat, doch de mogelijkheid bestaat, dat in deze cijfers nog wijzigingen komen. De bevolking is voor een groot deel dakloos en er is behoefte aan levensmiddelen, water en verbandmateriaal. Het Amerikaansche Roode Kruis organiseert een hulpactie. Onder de bevolking speelden zich tijdens j den wervelstorm, die vier uur duurde, ver schrikkelijke scènes af. Het geheele leger werd op de been geroe pen, om reddingswerk te verrichten. Bruggen zijn verwoest en de straten onbe gaanbaar. De stadswijken Djevavilla, Duarte en San Carlo zijn in een ruïne veranderd. Het stedelijk krankzinnigengesticht werd met den grond gelijk gemaakt en een aantal krankzinnigen, die er zonder letsel afge komen waren, renden als wilden door de slad, totdat ze tenslotte weer door militairen gegrepen werden. Ook de gebouwen van het blad „La Opi nion" werden verwoest. AND REE'S EXPEDITIE. ■Navagadós meldt aan het „Rbld." uit Tromsö, dat uit het gevonden dagboek van Andrée is gebleken, dat de bation na een korle vlucht beschadigd werd. Vermoedelijk was deze loen nog ten Zuiden van den 83en breedtegraad. Na de daling liep de beman ning over het viaste ijs in zuidoostelijke richting. Den 5den September waren zij nog op marsch. Frankel zou tijdens dezen tocht aan uitputting zijn bezweken. Enkele dagen na 5 Sept. kwamen Andrée en Strindberg op bet eiland aan. Hier be zweek de laatste tengevolge van den ver moedenden tocht. Andrée begroef hem. Voot zijn eigen dood borg Andrée de dagboeken onder zijn lichaam. Het volledige dagboek zal waarschijnlijk gelegenheid scheppen om den geheelen tocht te reconstrueeren. De ontcijiering zal le Stockholm geschieden. GROOTE BRAND TE LONDEN. Door een geweldigen brand is te Londen in de City een magazijn, waarin o.a. kolo niale waren, specerijen en andere goederen lagen opgestapeld verwoest Ofschoon 25 pompen geweldige hoeveelheden water in het vuur wierpen, breidde het vuur zich met ongekende snelheid uit. zoodat na eenige uren het dak reeds instortte en het geheele gebouw in een puinhoop veranderde. De waarde der verbrande goederen bedTaagl ongeveer f. 300.000. Deze brand was de grootste, welke dit jaar te Londen voor kwam. Het vuur deelde zich ook nog mede aan belendende perceelen en was gisteravond laat nog niet geheel gebluscht. NOODWEER BOVEN IERLAND. Gedurende iwaall uren heelt een hevige slorm, gepaard met voortdurende donder slagen en bliksm en een tropischen regenval over Dublin en het grootste gedeelte van Ierland gewoed. Hel noodweer, dat le mid dernacht was aangevangen, hield aan lol gistermiddag 12 uur. Enorme schade werd aangericht aan de te velde slaande gewas sen. Vele huizen werden door den bliksem getroffen, terwijl veel vee in het land werd gedood. GEVAARLIJKE VLIEGERIJ. De Poolsche militaire vliegers hadden dc gewoonte heel laag over de huizen heen te scheren. Dit heeft te Warschau tengevolge gehad, dat een vliegtuig liegen een huis ge vlogen is en daarin is blijven steken. Binnen een oogenblik stond het toestel in brand. De beide vliegers vonden in de vlammen den dood. Bovendien liepen eenige burgers brandwonden op. Ook het Kleine huis, waar in het toestel terecht was gekomem, geraakte in brand. Dc brandweer wist le zorgen, dat deze brand geen grooteren omvang aannam. AARDBEVING IN BIRMA. In Birma zijn op ongeveer 130 K.M. ten Z.W. van Rangoon een reeks vrij heftige aardschokken waargenomen. Hoewel de ver bindingen verbroken zijn, is het vrij zeker, dat tal van personen vermist worden. Ver scheidene dorpen werden geteisterd en op vele plaatsen kwamen oyerstrpomingen voor Veriicht Uw Dagtaak met Eau dc Cologne 7950 GOLF. 'RDWIJKSCHE GOLFWEEK. wedstrijden van de Noordwijksöhe .eek zijn gisteren voortgezet. Palace Hotel-'beker: Halve eindstrijd: F. G. Waller (18) slaat II Horstman (12) op de 19de hole. In den eindstrijd komen dus J. W. Henny en F. G. Waller. Om den Van Henkelom-wisselbeker: Halve eindstrijdMevr. Noorduyn (16) slaat mevr. Carp (24) met 1 up.; mevr. De Bruïne Groene veld (16) slaat mevr. Furnee (28) met 5 en 4. In de Approach en putting competitie werd de 1ste prijs 'behaald door jhr. W. H. den Beer Porlugaal en de 2de prijs door E. Cremers respectievelijk met 8 en 9 elagen. ZEILEN. WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Bij de wedstrijden vart de Koninklijke op dc Zuiderzee zijn gisteren de volgende uit slagen verkregen: 6 M. klasse: 1. Kemphaan IV, gezeild door H. J. Pluygers; 2. Lou gezeil door E. Proehl. Handicapklasse B: 1. Ariadne, eigenaar P. .1. Bomhard; 2. Mercuur,eig. P. Wijdenes Handicapklasse C: 1. Noordsier, eigenaar C. Doekscn. Ronde- én platbodemklasse: 1. Dolfijn, eig. M. Sanders; 2. Zomerland, eig. H. L. Labouchère. VOETBAL. LUGDUNUM I—DELFT I Zondag a.s. speelt Lugd. I op het terrein achter- „Pomona" een oefenwedstrijd tegen de 3de klasser Delft I. Waar beide clubs met hun competitie-elftallen uitkomen, belooft het een aardige wedstrijd te worden. De wedstrijd vangt te 2 uur aan. terwijl van 12 tot 2 uur Lugd. II en Delft II (res. 3e kl.) tegen elkaar in het veld zullen komen BOKSEN. LEIDSCHE BOKSVEREENIGING „DE PUGILIST". Op Dinsdag 16 September organiseert bovengenoemde vereeniging bokswedstrijden in café-rest. „Concordia" aan de Steenstraat. Kwamen op vorige wedstrijden hoofdzake lijk Hagenaars in den ring, thans zullen o.a. een 8-tal Amsterdammers aan de wedstrijden deelnemen. Vooral voor Leiden zal het een bijzondere attractie wezen, dat de bekende Leidsche bokser v. d. Vlist, na geruimen tijd in Den Haag en ook verschillende wedstrij den in het buitenland gebokst te hebben, wederom in den Leidschen Ting zal ver schijnen. De parlijen zijn als volgt samen gesteld: J. v. d. VlistC. Faassen, A. Heusden H. Faassen; P. Marijtv. d. Woude; Roe- landseGoojaards; Freekede Vroome; Van Weizende Bruin. GaljardWitvliet; Di- dema—Gill; PijtakFloris; Nieuwkuik KTuiskamp. Reserve-partij: Verbeekde Leeuw. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie van morgen. sie zich bereid verklaard, als medicus op het terrein aanwezig te zijn, voor hulp bij cventueele ongevallen, bijgestaan door den gediplomeerden verpleger, den heer A. J. Nefkens. Buiten de geldprijzen en kunstvoorwerpen di$ „Swifl" heeft disponibel gesteld, zijn er nog een aantal extra prijzen. De uitslag van de laatste recordrit over 18.6 K.M. luidt: 1. J. Verschoor in 30.55; 2. E. Sladek, in 32.26; 3. J. Riethoven, in 32.42; 4. J. van Wezel, in 33.48; 5. Th. Wurzer, in 34.57. Hierbij wist J Verschoor het record, dat alreeds op zijn naam stond, met 1 sec. te verbeteren. o PAARDENSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSRIT DER K. M. S. V- Gisteren is deze ril vanuit de legerplaats Oldebroek voortgezet. Het eerste deel was het ponlveer Wijhe (16 K.M.)aldaar was voor allen 20 minu ien rust, voor het overzetten over den IJssel. Vervolgens liep de route voor de burger- ruiters over Raalte langs den kortsten weg naar het beginpunt van de cross nabij Le- melerveld. De leden der K. M. S. V. moesten op dit tweede gedeelte een omweg van pl.m. 10 K.M. maken over Lultenberg (totaal le wegpaxcours 41, resp 51 K.M.). De tweede cross ging over het zeer ge accidenteerde terrein van den Lemelerberg. waarbij de hoogste punten moesten worden gepasseerd. De Cross eindigde nabij de Nieuwe Brug ten Zuiden van Ommen. Nog slechts 4 K.M. was van daar af te leggen. Het resultaat van gisteren is: Heer en mevr. Reinders 30 min. 5 sec., mej. Tideman 26 min. 54 sec., mej. v. Stoll: 25 min. 20 sec., mr. Hoogerbergh 20 min. 10 sec., allen der B. R. T.; Heerma v Voss 20 min 49 sec., de Bruine 26 min. 0.5 sec Alma 22 min. 3.5 sec., Pahud de Morlagnes 18 min. 0.3 sec., Verweij 21 min. 41 sec., Hertzberger 18 min. 25.sec.. Ilcken 20 min. 48 sec., Zijlstra 21 min. 0 3 sec., Bisschoff v Heemskerk 17 min 42 sec., v. d. Hoog 15 min. 0.7 sec., allen van K. M. S. V. Voor zoover reeds kon worden nagegaan kwamen alle paarden goed in Ommen aan. Gezien het zware parcours zijn zeer korle tijden gemaakt. Speciaal door luit. v. d. Hoog, die er daardoor in slaagde in de beide eerste crossen den kortsten tijd te maken. Dubbel jammer dus van den gisteren opge- loopen straftijd in vertiand met hel missen van de start te Slaverden. De stand aan het einde van den tweeden dag is (nog niel officieel): K M S. V.: 1 Bischoff v. Heemskerck 31 min. 18 sec.; 8. Pahud de Morlagnes 31 min.; 4 Hertzberger 35 min. 32 sec.; 5. Ilcken 36 min. 56 sec. 3 Heerma van Voss 35 min. 12 sec.; 0.9 sec.; 6. Zijlstra 38 min. 42 sec.; 7. Verwev 38 min. 4-6 sec.; 8. Alma 39 min. 30 sec.; 9. v d. Hoog 44 min 35 sec.; 10 de Bruine 40 min 14 sec. B. R. V 1 mr. Moogenhergh 31 min. 50 sec.; 2. mej. Stolk 37 min. 51 sec.; 3. mej. Tideman 41 min. 45 sec.; 4. mevr. Reinders 45 min. 42 sec.; 5. Reinders 48 min. 42 sec. WIELRENNEN. DE NATION. WEDSTRIJDEN VAN „SWIFT". Naar men ons meedeelt, bedraagt het aan tal deelnemende renners voor de wedstrij den van Swift thans in totaal 63, waaronder renners zijn, die hun sporen alreeds lang verdiend hebben bij andere wedstrijden De opening zal met een enkel woord ge schieden door jhr. I. L. van den Berch van Heemstede. De wedslrijd-jury zal bestaan uit de heeren John Stol, een oude bekende van de Zesdaagsche wedstrijden; J. Ukker- man, oud-voorzitter der A. S. C Olympia-, George Hogenkamp, schrijver van het boek werk „Halve eeuw wielersport" en den heer P. T de Jong, officieel tijdwaarnemer, veT- der bijgestaan door vele bekenden uit de wielrenwereld Dus een staf van menschen. die zeker zal zorgdragen voor een eerlijken strijd. Hierbij heeft dr. A. J. Schreuder, voorz. der Medische Sportkeurings-Gommis- KATWITK-AAN-ZEE. BELANGRIJKE LEDENVERGADERING VAN „DE VERPLEGING" Een rumoerige avond. Voor deze vergadering bestond zeer veel belangstelling In langen tijd is er niet zulk een opgewonden bijeenkomst geweest. De voorzittersfliamcr beukte herhaaldelijk. De geheele vergadering bleek tenslotte een storm in een glas water; de afloop was bevredi gend. In zijn openingswoord heette de vooi zilter, de heer G. van Duyn, allen welkom op deze bijzondere ledenvergadering. Spr. wil releveeren, waarom deze vergadering uitgeschreven is. Dit is niet bij allen vol komen duidelijk Met Maart wilde een lid opgenomen worden in het Acad. Ziekenhuis te Leiden, maar er was geen plaats. Drie dagen later weer zulk een geval. De secre taris en de Voorzitter zijn toen naar het Acad. Ziekenhuis gegaan en hebben er met den direcleur over gesproken .Zooals altijd werden zij zeer welwillend te woord gestaan, er was echter niets aan te veranderen Een vergadering werd den 24sten April belegd om deze zaak ernstig onder de oogen te zien. Drie gevallen van niet-opneming hadden zich slechts in 6 voorafgaande iaren voorge. daan en nu binnen korten tijd reeds 9. Spr. behandelt nu, wat er tusschen den Besturen bond en „De Verpleging" is voorgevallen Spr. zegt. dal het een zaak was van het bestuur van „De Verpleging Om haast te maken heeft men een circulaire laten rond gaan om tot de oprichting van een vrijwillig fonds te komen het Operatiefonds Zeer vele gezinnen zijn reed9 toegetreden en hebben de eerste week al betaald. Over het openingswoord van den voorzit ter wilden enkelen debat voeren De voorzit ter kon dit niet toelaten. Hierop ontstond een groot tumuli. De voorzitter van den Bestu renbond, de heeT B. v. d. Bent mocht eenige toelichtingen geven van het schrijven van dezen bond, dat vriendschappelijk bedoeld was Eenige brieven met het antwoord wor den vervolgens voorgelezen. Na tallooze in terrupties kon verder de agenda afgewerkt worden. Aan de beurt kwam het voorstel van het bestuur, tegemoetkoming der reis kosten voor loopende patiënten. De voorzit ter gaat de geschiedenis hiervan na Wegens de misbruiken, spr. noemt eenige voor beelden uit zijn naaste omgeving moest het ingetrokken worden. Er zijn nu eenige maatregelen genomen om zooveel mogelijk fraude tegen te gaan. Nadat nog eenige le den, het woord gevoerd hebben, gaat de ver gadering er meer accoord Nu volgt punt 3, de hoofdschotel van dezen avond: Inge komen schrijven, onderteekend door eenige leden, over aanvulling der statuten en huis houdelijk reglement. De heer v. d. Bent zegt: Onlangs ontving ieder lid van „De Verpleging" een circulaire dip een eigenaardigen inhoud bevatte. Eigen aardig. omdat hierin wordt gesproken van een apart fonds buiten de vereeniging om, wat is onderteekend door het bestuur van „De Verpleging". Nog eigenaardiger wordt het, wanneer men leest een apart fonds te moeten oprichten, waar alleen zij lid van kunnen worden, die reeds lid van „De Ver pleging" zijn en dal alles geschiedt buiten „De Verpleging" om. Hel is spr. nog niet duidelijk, dal men als bestuur van een be slaande vereeniging, zoo maar een andere vereeniging kan oprichten zonder statuten en zonder reglement en zonder leden, en waarvan men dan zichzelf als bestuur heeft benoemd Spr. constateert dan, dat het be stuur in strijd heefl gehandeld met artikel 10 der statuten en geeft dan ook naar aan leiding hiervan het bestuur in overweging deze circulaire in le trekken. Spr. zegt ver der: Ik lees in die circulaire, dat de con tributie een halve cent per week zal be dragen. Spr. acht het eng gezien om voor een luttele halve cent een nieuw fonds op te richten Hiermede stelt men toch de fi nancieel kerngezonde vereeniging in een eigenaardig daglicht. Ook komt deze halve- centen-kweslie de eer der leden te na. omdat ieder lid toch wel zooveel naastenliefde be zit. dat hij gaarne een cent. als het moet twee centen zou willen offeren, om den nood ie helpen lenigen van zijn medebroeder, die door zeer bijzondere omstandigheden in gioote financieele moeilijkheden is gebracht. Spr. geeft nog een bebouwing over hel laatste gedeelte der circulaire, dat de ver goeding zal bestaan uit ten hoogste f. 100. Hij vindt dit een halve maatregel. Spr. wil een algemeene conlribuiieverhooging. Hier uit kunnen alle onkosten betaald worden. De Voorzitter. G. van Duyn geeft een mooie uiteenzetting van hei doel en het werk der „Verpleging". Allen gevoelen zich hierin solidair, hoog en laag. Nergens vindt men een vereeniging, die zoo werkt als „De Verpleging", met haar meer dan 12.000 le den. waarvan 7230 betalende, waarvan alle kinderen beneden de 16 iaar vrij van bela'ing zijn. Spr. wijst er vervolgens op. dat bel niet zoo gemakkelijk gaat om de statuten te wijzigen. De Koninklijke Goed keuring is bier voor noodig De heer v Leeuwen deelt mede, dat het bestuur een halve cent voldoende acht De heer v. Tongeren verdedigt het werk en de waarde van „De Verpleging" Hij wijst ook op de gevaren, die er aan de sla tulen verandering veitbonden ziin. Hij stelt voor om liet ingekomen schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. De voorzitter deelt mede, dal het in het geheel niet hel plan was om buiten de le den om le gaan Op de algemeene vergade ring zou over de zaak gesproken worden. Maar de nood drong direct tot handelen Ds. Kalkman spreekt er zijn teleurstelling over uit, dat hij onmogelijk op het eerste gedeelte van deze vergadering kon zijn Hij spreekt hier als gewoon lid der „Verpleging" Met vele anderen vindt hij het zeer onaan genaam, dat er een wrijving is ontslaan, dat is niet in liet belang der vereeniging Spr zou het ten zeerste betreuren, als dit voorstel van het bestuur le niet werd ge daan Spr. kan verklaren, dat als het ge. heele Nieuwe Ziekenhui? in bezit genomen is, het sporadisch zal voorkomen, dat er geen plaats is. Enkele andere heeren, Vink. Vooys, Noppe v d. Zwam en De Best voeren ook nog het woord Tenslotte vraagt de heer v. Tongeren, of de heeren bereid zijn hun schrijven in te trekken. Nadat hierover nog eenige woor den gevallen zijn. wordt het voorstel inge trokken. De rondvraag gaf nog aanleiding lot en kele nadere verklaringen over enkele aange legenheden Om ongeveer half elf was deze veelbewo gen vergadering achter den rug. Men ging tenslotte eensgezind uit elkander. Gisterenmiddag hebben de kinderen van de Gemeenteschool en van de Prinses Julianabewaarsehool Koninginnefeest ge vierd De gemeentezaal was rijkelijk ver sierd Door vrijwillige bijdragen van de ouders der beide bewaarscholen werden de kinderen verblijd met een poppenkastver- looning De kleuters hebben zich daarmee goed vermaakt Na afloop daarvan gingen dc kinderen onder leiding der hoofden, mevr. v d Burg en mej. Couvée naar dp scholen terug, waar de kinderen door de Oranje- vereeniging op lekkers en limonade gelrac- teerd werden. Op verzoek van de moeder is de r v «e M- ~duis aangehouden en naar onze gemeente terug gebracht. NOORDWIJK-BINNEN. Voortzetting der Oranjefeesten. Gisteren werd evenals den vorigen dag onder begunstiging van prachtig zomerweer de laatste feestdag der Oranjefeesten ge vierd. Te negen uur hadden er kinderspelen plaats op het Lindenplein en bij de Ned. Herv Kerk. terwijl het fanfarecorps „Excel sior" in de muziektent op het Lindenplem speelde. Deze kinderspelen gaven den vol genden uitslag: Prijswinnaars fndianendans voor jongens van 12—16 jaar. 28 deelnemers- 1 Koos v Kampen. 2 A Zwitser; 3. Jan Mulder; 4. Piet de Haas; 5. Jan v. Winsen 6. Jan Al kemade; 7. P. v. Amsterdam; 8 Henk de Jong. 9 Gerard v. Rijn; 10 Jan Verschoor: 11. Piet Glasbergen: 12. Guus Caspares. 13 Rinus de Jong; 14. Theo Hoogervorst15. Bas Steenvoorden; 16 A v; Went Prijswinnaars baldragen voor meisjes van 712 jaar. aantel deelneemsters 195 1. Truus v. d Berg: 2 Annie Otto; 3. Neeltje v. d. Haak: 4 Jo Steenvoorden 5 Femia Jansen. 6. Mie v. Rossum. 7. Al ie Hoogervorst: 8. Jopie Choufour; 9 Mientje Warmenhnven; 10 Marie v. Rijn; 11. Alie Hiep. 12. Marie de Lange. 13. Jane v. Schooien; 14. Coba v. Egmond. 15. Mientje Warmenhoven; 16. Coba de Jong; 17. Neeltje v. Woersum; 18. Alie Steenvoorden 19. Truus v. d. Weijden; 20. Clasina Zonn^ veld; 21. Nelly v. Oosten; 22. Annie v. d. 1 Weijden. Prijswinnaars kinderwagen-race voor meisjes van 12 j. en ouder. 58 deelneemster? 1. Hendrika Steen voorden 2. Marie Vink- 3. Jo Slats; 4 Martha Hermans; 5. Nelly I Mulder; 6. Johanna Groenenwoud; 7. Dirkje v. d. Haak; 8. Willy Rijnsburger; 9. Sophie I Meeuwenoord; 10. Marie Westgeest, 11. Paulina Westgeest-. 12. Dina Versteeg; 13. Lisa VlietVlieland14. Truus v. d. Zwart; 15 Marie v. d. Plas. Prijswinnaars koekhappen voor jongenj van 7—12 jaar (145 deelnemers)1. C. Zuid hoek, 2. Jan Groenendijk, 3. Adriaan v. d. Linden, 4. Jacob v. d. Linden, 5. Piet Wij. nands. 6. Mees Bakker, 7. Dirk Hartman,! 8. G. Boot, 9. Jan Plug, 10. Jan Christiaanw 11. Jan Groothuys, 12. Paul Hiep, 13. Jan Salman. 14, Jan Sluis. 15. Theo CaspersJ 16. Giel Wijnands, 17. A. v. Woersum. Des middags te 1.30 uur was er samen-' komst voor het ringsteken voor meisjes met! versierde rijwielen op de laan van HuizJ Offem. Met de deelneemsters werd. voor afgegaan door de muziek, een rondgang' door het dorp gemaakt, waarna de rine- rijderij op de Voorstraat gehouden wer-i. Er waren rijwielen bij die heel mooi ver- sierd waren. De- jury kende de prijzen toe als volgt: Eigenaardigst geheel: 1. Beppie v. d. Holst en Jo de Lange, 2. Maria KouwmJ hoven, 3. Greta v. Echen, troostprijs Rika, v Oosten. Voor het mooist versierde rijwiel: 1. Jans Groenenwoud. 2. Nellie Oliemans, 3. Jo Ruigrok, 4. Bettie Vinck. 5. Rika Bp uk, 6. Sjana v. d. Raad. 7. Jeanne Meppelingj 8. Rika Schaap, 9. Lies Sleeboom. De uitslag der ringrijderij was: 1. Sophii v. 't Woud, 2. Afra v. Eeden. 3. Willy v. d Holst, 4. Annie v. d. Raad. 5. Alids v d Poel, 6. Truus v. Oosten, 7. Lena Hoogen thijl, 8. Jaeoba v. d. Poel. 9. Tina v. d Plas, 10. Jo Ruigrok, 11. .Annie Tocbak, 12. Hendrika Steenvoorden, 13. Rika Beuk' 14. Rika v. Oosten. 15. Rika Schaap. Hier voor waren 71 deelneemsters. Tijdens de ringrijderij hadden op he Sportpark en het Lindenplein volks- et kinderspelen plaats, waarvan de uitslag va als volgt: Prijswinnaars hardloopen met hinderni» sen (70 deelnemers)1. J. v. Woersum, 2 A. Zwitser, 3. Arie v. Beelen, 4. Guus Cai pers. 5. Piet Glasbergen, 6. Krein de Best 7. Theo de Ridder, 8. D. v. d. Hoonard. 9 Frans v. Wensen. 10. J. Haasnoot, 11. Ari Westgeest Azn., 12. C v. Egmond, 13. Jai Alkema-de, 14. Piet Vink, 15. Cor Glasbei gen, 16. Henk Steenvoorden, 17. Antoo: Caspers, 18. Bas Steenvoorden, 19. Harr; Faas. 20. Wim Vink, 21. Theo Hoogervor? 22. Jaap Smit. Prijswinnaars hoogspringen (16 deelni mers)- 1. C. Ruigrok (S.J.C.) 1.60 M.' Th. de Hollander (D.O.S.) 1.55 M., 3. I Pastoor (D.O.S.) 1.50 M.. 4. Th. v. d. Ber (S.J.C.) 1.45 M. Prijswinnaars verspringen (15 deeta mers): 1. Th. v. 't Wout (D O.S.) 5.30M 2. Th. v. d. Berg (S.J.C.) 5.20 M.. 3. Marijt (D.O.S.) 5.10 M., 4. J. Marijt (S. C.) 5 M. Prijswinnaars touwtrekken (deelneme 10 groepen van 4):. 1. f. 30, personeel G mcentewerken, 2. f. 20. personeel Jae. Groot en Zonen, 3. f. 10. personeel Ve eenigde Bloemb.cultuur, 4. f. 7.50, pers neel C. Alkemade en Zn., 5. f. 5, persone fa. v. Konijnenburg en Mark, troostpr f. 2.50, personeel gebr. Steenvoorden. Prijswinnaars schietwedstrijden (4? de< nemers): 1. D. Luschers, 2. C. Imtboi 3. A. J. v. d. Zalm, 4. C. v. d. Berg. 5. Schelvis. 6. C. Alketnadc. 7. Jan Vink, W. v. d. Berg, 9. P. v. Boheraen, 10. J. Bohemen, 11. Tb. Vink. 12. T. v. Wijk. Prijswinnaars versierde straten: 1. Ker straat f. 15, 2. Limburg Stirumstraat f. 1 Na afloop werden de prijzen in Hot Royal door den voorzitter den heer Math met een toepasselijk woord uitgereikt. Evenals den vorigen avond had ond zeer veel belangstelling de zanguityoeni plaats van de Chr. gem. zangvereeniging* „Advendo" en .,Soli deo Gloria' 0< thans vertolkten "belangstelling en appja hoe dit op prijs werd gesteld. De voorzitt der O. V. dankte den directeur en de led< voor het gepresteerde en bood den dire teur een prachtige bloemenmand met jebloemeD aan. hetgeen gepaard ging daverend applaus der toeschouwers. Verder werd op het feestterrein cd do verschillende vermakelijkheden het fcfi voortgezet. Het bestuur der O. V. mag tevredco zi over het resultaat van haar werk. H oranjefeest is ook thans wedeT uitstekei geslaagd VOORSCHOTEN. In de Ned. Hen* Kerk hoopt a.s Zond voor het eerst na de vacantie weer voor gaan ds. H. P. Fortgens. In den oenten dienst za! de H. Doop worden bediend. A3 gifte hederiavond aan de pastorie. Door den kunstenaar H. Pieck is reclameplaat ontworpen voor de 23e Nedc landsche Jaarbeurs, welke dezer dager1 f opend zal worden. De plaat, in r uitgevoerd door de steendrukkerij te Rotterdam, zal zeer zeker aller aa dacht trekken. Het Joodscb Nationaal Fonds beeft nieuwe zakkalender voor het jaar 5^ gegeven. Het kalendertje bevat alle «e waardigheden omtrent het naai Fonds en de Nederlandsche Jood organisaties. Verschenen is de eerfete aflevering het maandblad van den Algemeenen derlandscben Bond „Ons Goed Rgc»

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6