3* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 September 1930 Tweede Blad No. 21617 GEMENGD NIEUWS. Êrxj^e haren niet nerven! DE MINISTER VAN WATERSTAAT, Mr. P. RBY-M0R, heeft de nieuwe keersluis te Vlissingen officieel geopend in tegenwoordigheid van den directeur van Rijkswaterstaai en den Commissaris der Koningin in Zeeland. Minister Reyraer bekijkt het herinn> ringsafbum dat hem bij gelegenheid der opening werd aangeboden. PROF. DR. P. H. DAMSTÉ, wien op zijn verzoek met ingang van 15 Sept. eervol ontslag verleend is als hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. DE „MARNIX VAN ST. ALDEGONDE7', het groote nieuwe motorschip heeft gister r het Prins Hendrik-dok te Amsterdam verlaten, nadat te voren, de laatste h& aan d? interieurs was gelegd. De matrassen voor de passagiers-hutten worden aai, uoord gebracht. Het schip gaat volgende week drie dagen proefvaren, onder com mando van kapitein Van der Laan, uit Warmond. DRUIVENOOGST IN ROEMENIë. Zwaar beladen met de kostelijke vruchten, trek- fen de landmeisjes huiswaarts, vanwaar de verzending naar de steden geschiedt. ..PRINSES ASTRID", een nieuw soort dahlia, die met een gouden medaille be kroond werd op de Eerste West-Brabant- 8che Bloembollenbeurs, die gisteren te Steenbergen is geopend. COSTES EN BELLONTE GESLAAGD. Na het bekend worden van de landing van Costes en Bellonte na hun geslaagde Oceaanvlucht in .Amerika, kwam de Fransche minister van luchtvaart, Laurent Eynac, de echtgenooten der beide vliegers met het succes gelukwenschen. |ernstige aanritding in den haag. Motorrijder rwaar gewond. |totermiddag omstreeks kwart over twee in de Geleenstraat, boek Schelde- ^t te Den Haag een ernstige aanrijding tu9scben een motorrijwiel en een Htauto. De motorrijder, de 18-jarige J. 'bt de De Riemerstraat, bekwam een 'ielfractuur en .is door den Geneeskun- pn Dienst in zorgwekkenden toestand r het ziekenhuis aan den Zuidwal ver- N De vermoedelijke oorzaak van het P'al is het niet voldoende rechlsrijden 1 den motorrijder BRANDEN. De ongewenschte brandweer. ^krmiddag is door onbekende oorzaak f uitgebroken in een hooiberg van een p-fij, gelegen op de grens van Halfweg l^isterdam lang9 den Spaarnwouderdijk I-woners, de heer Loogman en zijn ge- IMgden er in zich overhaast in veilig- Tle brengen. Het was noodig, want het r dat in den geweldigen hooiberg onuit- r-jjk voedsel vond, sloeg razend snel lIcb heen. Vu de hooiberg tegen den stal lag, ging y^rzelfder tijd mee in brand Binnen een was de beorderij een geweldige De wind joeg de vlammen juist den kant van de gebouwen op. Een schuur was het volgende slachtoffer en ten slotte gebeurde, wat men reeds lang zag aan komen het woonhuis dat met de schuur onder één dak lag, vloog in brand. De motorbrandspuit van Halfweg begon de bestrijding van bet vuur met vier stra len. Spoedig verscheen ook de Amsterdamsche brandweer ter plaatse, doch de brand woedde nog juist enkele meters buiten het Amsterdamsche gebied- zoodat zonder toe stemming van den burgemeester van Half weg geen water mocht worden gegeven. Deze oordeelde de hulp van de Amster damsche brandweer ongewenscht, zoodat zij ten laatste weer inrukte. Van de boerderij is, uitgezonderd het woonhuis, dat overeind is gebleven, hoewel het zeer zware waterschade heeft gekregen, nagenoeg geen steen op den andere ge bleven. Hoe snel ihet vuur om zich heen heeft gegrepen, blijkt wel uit het feit, dat de be woners bij hun vlucht geen tijd meer had den twee waakhonden die in den stal aan den ketting lagen, te bevrijden. De dieren zijn levend verbrand. Tot overmaat van ramp raakte de motor spuit van de Halfwegsche brandweer defect, zoodat er geen druppel water meer kon ge geven worden. Voor de gebouwen was dit minder erg, daar het vuur hier reeds wegens gebrek aan voedsel vanzelf aan het uitster ven was. De beide groote hooibergen echter brandden nog als fakkels. De brandweer heeft ze stil uit laten branden en er alleen een oogje op gehouden, dat de vlammen geen verder onheil stichtten. De heer Loogman was sind9 zeer korten tijd geen eigenaar meer van de boerderij. Hij bewoonde haar nog slechts als pachter. De schade wordt door verzekering gedekt. De voorraad hooi, die verbrandde was onge veer 20.000 kg. groot. Gisteren zijn te Valthermond zeven korenhoopen door onbekende oorzaak ver brand. Verzekering dekt de schade. Tevens is verbrand een groote hoeveelheid uitge- dorscht stroo. De gebouwen, behoorende tot de boerderij van den heer Raa, onder de gemeente Hoogwoud, zijn tot den grond afgebrand. Niets kon worden gered. De bewoners kon den zich met moeite in veiligheid stellen. De woning van J. Kuipers te Surhuister- veen (Fr.) is een prooi der vlammen gewor den Ook de inboedel. Verzekering dekt de 9chade. De woning van G. Wiegersma te Ureterp (Fr.) is een prooi der vlammen geworden. Ook verbrandden 8 voer hooi en 3 voer haver. Verzekering dekt de schade. Door onbekende oorzaak brandden een hooiberg en een schuur van den landbou wer N. Oosterkamp te Schanebroek, ge meente Raalte, tot den grond af. Met veel moeite kon de boerderij worden behouden. Verzekering dekt de schade. Aan den Noorderbuitensingel te Gronin gen is de rijwielherstelplaats van den heer W. Ruiter uitgebrand. Er werd groote schade aan de vele rijwielen toegebracht. De oorzaak-is onbekend. Eergisteren ontstond brand in de boerderij van den landbouwer A. v. F. te Made (N. Br.) Een paard, twee kalveren, een var ken en een bok kwamen in de vlammen om; tal van gereedschappen verbrandden. Een en ander was verzekerd. met f. iooo er vandoor. Een 23-jarige loopknecht te Haarlem had van zijn patroon opdracht gekregen een bankbiljet van f. 1000 in te wisselen en eenige postwissels te verzenden. De jonge man is met het resteerende geld naar Am sterdam gegaan, waar hij nieuwe kleeren kocht. Zijn patroon had inmiddels bij de politie aangifte gedaan, waardoor het jonge mensch denzelfden avond op het Rem- brandlplein te Amsterdam kon worden aan gehouden. Hij had nog f. 675 in zijn bezit. Geld en kleeren zijn in beslag genomen en do jongeman is te Haarlem in bewaring gesteld. reclame. door electrischen stroom gewond. Te Renkum is een schilder, die bezig was de ijzeren bogen van de bovengeleidiing van de eleetrische tram te schilderen, met de verfkwast in aanraking gekomen met een van de stroomdraden. De man kreeg een hevigen schok, waardoor hij van den mon tagewagen achterover op straat sloeg. Hij werd met zware inwendige kneuzingen per Roode Kruis-auto naar het Eliza'bethsgast- huis te Arnhem overgebracht. EN l HÜPAL- h&ersterklngswater, gedoponoerd, M verwijdert op gehoel natuurlijke wijze grijze /M naren, doordat het de haarwortels tot nlouwo MW pigment-vorming en afzetting hlorvan In het haermorg aanzet. Daarom hot eenvoudigst*» en gemakkelijkste middel. Miskleuren ultgoelotonl Ultoto- kond tegen haaruitval en rooe.R.f3,85.Prospektus gratis. Hootd-cJépet: Jan Sola Vereen. Apoth. Rozengr.29 Amsterdam - R. Hartetr.74 Lolden, Firma REYST KRAK, Stocnstraat 41. verdronken. Gisteren had de 10-jarige knaap G. B. te Nijmegen het ongeluk in de Waal te ge raken. De jongen verdronk. trouwauto in 't gedrang. Een voor een stilstaande wagen uitwij kende auto botste gisteravond op den Dam- sterweg te Noorddijk (Gron.) met groote kracht tegen een autobus van de Damster Auto Mij. te Appingedam. In de auto was een bruidspaar gezeten uit Woltersum. De brui degom, de heer E. S., werd ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de bruid er zonder letsel af kwam. De heer S. is naar het zie kenhuis te Groningen overgebracht. Van de auto werd de motorkap ingedrukt, terwijl het stuurrad afbrak. De autobus echter werd slechts licht beschadigd. De chauffeur en de andere inzittenden kwamen er met kleerscheuren en lichte verwondingen af.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5