sisifci?» PUROI Aspirin Pit buisje behoort in Uw zak KERK- EN SCHOOLNIEUWS. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. NIEUW TYPE LUCHTSCHIP OP KOMST? Naar de Daily Herald meldt zal in den Duitschen luchtscheepsbouw een princi- pieele wijziging worden gebracht, daar dr. Eckener op grond van de ervaringen van de vlucht over den Oceaan van het luchtschip R 100 de voordeelen, welke dit luchtschip tegenover de Zeppelins bezit, heeft erkend. Naar aanleiding van zijn jongste beeoek aan Cardinglon heeft dr Eckener met de Engel- gcbe luchtscheepbouwmaatsehappij reeds de vraag besproken, hoe de voordeelen van beide typen van luchtschepen in een nieuw lype vereenigd zouden kunnen worden Deze besprekingen zijn intusschen voortgezet en Woensdag zal thans Ie Bristol een nieuwe conferentie worden gehouden, waaraan de deskundigen van de Engelsche maatschappij cn dr. Dtirr van de Zeppelinmaatschappij zullen deelnemen. Hiérbij'zal in bijzonder heden worden besproken, hoe in de toe komst een nieuw type van luchtschip gecon strueerd kan worden Het nieuwe Duitsche luchtschip zal reeds volgens dit nieuwe type worden gebouwd en reeds in den aanstaan den zomer voor het transatlantische verkeer in dienst worden gesteld. JACK DIAMOND. DE KONING DER ONDERWERELD. De koning der New Yorksche Onderwe reld, Jack Diamond, is te Aken gearres teerd op order van de Berlijnsche politie, die op haar beurt weer van den Amerikaanschen consul het verzoek ontving tot aanhouding over le gaan. Diamond wordt beschuldigd van moord op een kaslooper. RECLAME. venals alle andere onmisbare dingen vulpenhouder potlood portefeuilleg enz. welke een man niet kan missen. eenig op de wereld L«l op orenj» band an Bayerkruij. Prijs75 ets. 7766 NED. HERV. KERK. Beroepen: ie Renswoude, W. Rijnsburger, te Polebroek. Aangenomen: naar Zierikzee H. J Bar- nouw le Aardenburg. Bedankt: voor Broek in Waterland H. J. Barnouw le Aardenburg: voor Zetten-An- delst A M. den Oudeten te Elburg. GEREF. KERK. Tweetal, le Urk H. Wiersema le Oldehove en S. Wouters te Dronrijp. EVANG. LUTH. GEM. Beroepen: te Nijmegen P. H. Borgers te Den Helder. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: te Rotterdam-Zuid A. de Blois te DiVksland. Bedankt: voor Rampen J. Vreugdenbil te Bruinisse. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Beroepen: te Purmerend W. Banga te Wolvega o DE SYNODE DER GER. KERKEN In de gisterenmorgen voortgezette zitting van de Generale Synode der Gereformeerde Kerken lieeft de heer G. Weerstra uit Korn- werd gerapporteerd over de Java-Soeniba- film. De Synode aanvaardde het aanbod van •het comité om deze film over te nemen. Ook over het deelnemen aan de Zending9tentoon stelling rapporteerde de heer Weerstra. Depu. (aten ontvingen de bevoegdheid om bij een ev. zendingstentoonstelling naar bevind van zaken te handelen, onder nadere verantwoor delijkheid aan de Generale Svnod<?. Ten laatste rapporteerde de heer Weer stra over het pensioen van ds. L Adriaanse ie Zeist. em. miss. predikant van Poerwo- redjo. waaromtrent een regeling werd vast gesteld. M.T.S. TE HAARLEM. Sedert de vorige opgave worden lol de Middelbaar Technische School te Haarlem toegelaten tot het eerste studiejaar, afdee ling bouwkunde, J. P. Olivier en P. van den Wijngaard te Leiden, afdeeling werktuig bouwkunde en eleclrolechniek W. K. Brede, rode. Warmond; G G. Slob. Hoofddorp en H van der Waals, Leiden; tot het tweede studiejaar, afdeeling werk lui gbowkunde J. H Versteeg, Ocgslgeesl; werd bevorderd van hel tweede studiejaar tot het practische leer jaar afdeeling werktuigbouwkunde L. F. J. Pornmée Oegstgeest en tot het laatste stu diejaar afdeeling werktuigbouwkunde J, P. Bruynzeel, Veur; .T. P J. M Hollants en L A de Lange Leiden en afdeeling elec- tro-lechnfek. II H. de Wal. Oegstgcest. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE LEIDSCHE STADHUISBOUW. De vernietiging door brand van het Leidsche Stadhuis, een ware ramp, zoowel voor Leidenaars als andere Nederlanders, dreigt lhan9. na anderhalf jaar zelfs, nog grooter verwoestingen aan le richten, door dat het oude stadsschoon in zijn kern nog grondiger aangetast kan worden bij de uit voering van het plan Dudok. Mogen wij dat lijdelijk aanzien? Mede doordat een beroep op de publieke opinie over hél Leidsche Stadhuisvraagstuk wordt gedaan geeft schrijver dezes het vol gende ter overdenking: De vraag; .-Hoe te handelen" i^ nu een knap architect een (hoewel „vrijblijvende") opdracht voor hét ontwerp van een nieuw raadhuis in schetsontwerp uitvoerde en ter I beoordeeling inzond, eenvoudiger geworden hoewel neteliger omdat de belangen van een onzer beste en hoogstaande bouwkun stenaars daarmee gemoeid zijn. Bij de oplossing van dit stadhuisvraagstuk dient uitgegaan te worden van de ge dachten: No 1. het kwaad veroorzaakt door de brand behoort zooveel mogelijk hersteld te worden No. 2. een alleszins fraai en gerieflijk ge bouw dat voor uitbreiding vatbaar is, be hoort daarbij te passen. Dit waren natuurlijk steeds de twee lei dende gedachten bü alle tot dusver gedane herbouwpogingen, maar allerlei bij-over wegingen brachten telkens het onder No. 1 gestelde tot wankelen. Gelukkig zal niemand meer reppen over het neerhalen van den nog overgebleven voorgevel maar is het geen eerezaak de toren, hel wonder van na-middeleeuwsche Nederlandsche bouwkunst te herplaatsen? Zooals uil hel ingezonden stuk in het Leidsch Dagblad van 18 Juli 1929 werd betoogd is de herbouw van dezen toren door talrijke nog bestaande projectie- en door snee teekeningen mogelijk. Met alle aandrang moet o. g. pleiten voor een zoo volledig mogelijk herstel van het oude stadsbeeld waarbij noch de voorgevel noch hel silhouet der stad de toren kan missen. Door de loop der gebeurtenissen is nu volkomen vast komen te staan (wat in bovenbedoeld ingezonden stuk werd voor gesteld) dal het Breestraat-extérieur zoowel wat de gevel als wat de toren betreft in zijn oude luister hersteld, althans benaderd kan worden. Het raadhuis ontwerp van Dudok loont n,l. een ruimte indeeling die ongedwongen bij de oude raam- en deuropeningen aansluit terwijl de wederoprichting van den toren op de oorspronkelijke plaats geen overwegende bezwaren o'plevert. aangezien deze geheel los staand in een hoek van de binnenplaats terecht zou komen in het plan Dudok. Het is rru wel tragisch voor architect Dudok dat door zijn keurig ontworpen ruimte verdeeling duidelijk getoond wordt dat de oude stadhuisgevel met den toren in een nieuw ontwerp behouden kan worden, waar door de kans dat zijn plan aangenomen wordt sterk wordt verkleind maar er slaan te ernstige belangen op bet spel om dit te verzwijgen. Uit het volgende moge blijken dal hóe geniaal en schoon van verhoudingen het plan Dudok ook i9. er onweerlegbare mo tieven aangevoerd kunnen worden die bet uitvoeren van dit plan behooren te beletten. Want hoezeer o. g. ten volle onderschrijft wat de N. R. Crl van 22 Augustus op merkte, dat het- -groot van visie, vast van verhoudingen door interessante details en massawerking verlevendigd" is- toch zal dit ontwerp -hier ter plaatse een désillusie opleveren, omdat het daar misplaatst zal staan zonder contact met de omgeving, ler- wijl de „torende-pijler" alles uit zijn om geving zal neerdrukken en als element voor het 9tadssilhouel nietszeggend of grof zal staan. Dat hel aspect van de Vischmarktgevel zoo ongelooflijk zal disharmonieeren met zijn omgeving, met het intieme van dit stadsbeeld, is nooit te verhelpen, want hoe zeer de Holland9che huizen aan uitwendige vormveranderingen onderhevig zijn in (Ie loop der lijden, het is ondenkbaar dat heel Leiden zich naar een nog le slichten bouw werk zal dienen te herzien. Getuigt hel niet van grove miskenning van hel voor- en nageslacht, een gebouw van onzen tijd hoo- vaardig als norm te stellen? En loch zou, om bei werk van Dudok tot zijn recht te laten komen- dit moeten geschieden. Dat daarenboven de opvattingen van Dudok inzake vormuilbeelding diametraal tegenover die der bouwers van het oude stadhuis staan kan en zal niemand willen wegcijferen. Ter verontschuldiging consta teert Dudok dat beide gevels nooit tegelijk gezien kunnen worden maar de toren is van de Breestraat-zijde zeer zeker te zien. Door dat Dudoks lcun9t vlakte- en ruimtewerking beoogt zonder de fijnere indeeline van het intérieur zooals van vloeren, scheidings muren enz. ook maar eenigszins uitwendig te laten spreken en door een volslagen gemis van het sculpturale bij dezen modernen architect is er een grooter contrast tusschen oude en nieuwe gevels moeilijk le bedenken. Als tenslotte bedacht wordt dat voor de plaatsing van de hoofdingang pl.m. 400 M2. grond van het Vischmarktplein benut moet worden waardoor de typisohe verwijding van de Nieuwe Rijn versmalling behoeft waaruit tenslotte voortvloeit dat de Koren beurs ter vernietiging opgeschreven wordt dan kan schrijver dezes door al deze niet te ontzenuwen aanmerkingen tot een veroor- deeling van Dndoks ontwerp besluiten. De keuze van den bouwmeester was voor dit speciale geval fataal omdat deze bouw kunstenaar. zooals verwacht moest worden, onmogelijk een bevredigende oplossing kon leveren zonder zijn kunst ontrouw te wor den. Laat ons dankbaar zijn dat door dit ontwerp thans duidelijk de mogelijkheid gedemonstreerd is de herbouw van den ouden stadhuisgevel benevens den toren. Als binnenkort een besloten prijsvraag onder de Nederlandsche bouwmeesters bijv. Kropholler. Staal, Mertens enz uitgeschre ven wordt, zullen, gezien hun antecedenten, ontwerpen inkomen waarbij de hiervoor genoemde fouten vermeden zullen worden. Doch dan dient bovendien als voorwaarde gesteld le worden rekening te houden met de ter plaatse le herbouwen oude stadhuis toren. Eventueel zou pl.m. 200 M2. platte grond ontleend aan de belendende perceeleu en een klein gedeelte van de Vischmarklstraat ter beschikking gesteld kunnen worden. J. J. GERSTEL. Van den toren zijn zes bladen 55 x 36 c.M. groot. Het eerste geeft een aanzicht van den toren op 1/100 der ware grootte waarbij de steenlagen en zelfs de grootte der leien zijn aangeven. Het tweede blad toont de opstand-door- snede van den vierkanten romp op 1/40. benevens pinakels op 1/10. Het derde blad geelt de verticale door snede en de plattegrond ter hoogte der balustrade op 1/40. Tiet vierde blad toont de balklagen op drie verdiepingen en détails van het Irap- torenlje op 1/40, terwijl het vijfde en zesde blad de verticale doorsnede van den toren helm met acht dwarsdoorsneden op 1/40 en een détail van de balustrade op 1/10 der ware grootte aangeeft. Op al deze zes bladen zijn de details zoo volledig mogelijk en scherp geteekend, met aanduiding der constructie. Hoejem, S. Zurel, A. Dijkstra, J. Verschoor, G. Pelser, C. Rijnders e.a. Na het verrijden der wedstrijden door bovengenoemde renners zullen de club leden I. Mechelse, C Keyzer, Th. Wurzer, W. Graafmans, J. Riethoven, J. Verschoor, A. v. Egmond, J. v. Wezel, C. A. Slierings, E. Slaöek, D. Ramp, W. Severijnen en G. Parijs ook nog voor een persoonlijken wed strijd starten, evenals de juniores H. Riet hoven, E. de Water, R. Riethoven, J. Riet hoven Jr., W. Roelandse en C. Paals. Hedenavond laatste recordril over 18.6 K M. Start uiterlijk kwart over zeven. GOLF. DE GOLFWEEK TE NOORDWIJK AAN ZEE. De stand van de gehouden wedstrijden van de golfweek te Noordwijk aan Zee is als volgt: Palace hotel wisselbeker: In de kwart- eindstrijden zijn: J. W. Hennv (20), H. Bin nendijk (13), H. Horstman (12) en F. G. Waller (18). Mrs. Cremer's ladiescup: In den eindstrijd zijn: mevr. Tod (19) en mevr. Furnee (28). De He'.mhorsl-wisselbeker (Ecletic Medal Play) werd gewonnen door mevr. Schift mei 32 1/3. Om den Iweeden 'prijs wordt over- gekampl door S. Maneck en F. G Waller, elk 33. WATERPOLO. DE ZIJL I—MAASCOMBINATIE O2. De Zijl verschijnt 'niet 2 invallers, terwijl de Rotterdammers een combinatie van Maas I ?n TI gevormd hebben. De gasten zijn overwegend slerker en maken zeer spoe dig een goal. Vele aanvallen hunnerzijds mislukken, evenals enkele van de Zijl. Na de rust ziet men ongeveer helzelfd# spel als :n de le helft. De Maas maakt opnieuw een doelpunl, terwijl eenige fraaie aanvallen van de Zijl teniet gaan Het einde komt dus mei 0—2 o S.V.H. I—L.Z.C. II 3—1. Gisterenavond speelde L. Z. C. II in Hille- gersberg tegen een volledig S.V.H. 1. kam pioen der 2e klasse. Het was een prettige, vlot gespeelde wedstrijd, die door S. V. H. met 31 gewonnen werd Stand met de rust t1 Vrijdagavond wordt in de zweminrichting aan den Hooge-Rijndijk gespeeld L. Z C. VI Poelmeer II KORFBAL. OM DEN v. ZIMMEREN-BEKER. Fluks is voornemens de wedstrijden om den v. Zimmeren-beker. behoudens goedkeu ring van den N K B.. op den 7en September le doen plaats vinden. 0 Eibernest (Den Haag) zal dan spelen in de plaats van Vitesse, dat op dien datum verhinderd is. VITESSE NAAR ENSCHEDE. Vilesse zal op 7 September deelnemen aan de seriewedstrijden van D. O. S.. le En schedé. Deze wedstrijden worden gehouden ter gelegenheid van D. O S.' 20-jarig be slaan In totaal nemen 20 twaalftallen deel, waaronder de Westelijke le klassers Deetos. Olvmpia en Vitesse. Vitesse zal spelen mei dezelfde combinatie als waarmede zij dezen zomer haar vicantie- tocht maakte. o WIELRENNEN. DE NATION. WEDSTRIJDEN VAN SWIFT. Ingevolge de besluiten der Sport-Commis- sie voor de nationale wielerwedstrijden van Swift van a s. Zondag op het A. S. C.-terrein I zijn voor deze wedstrijden contracten afge sloten met onderstaande renners Aldeeling Amateurs en Onafhankelijken J v. flossum, kampioen van Ned. 1928: W. Graafmans, 2e winnaar kamp v Ned. 1930; G. v Parijs. C v Rijn, H v Wijk. J J. i Looijen, J. W de Wolf, B Bentveld, J. v d Ende. B Siegcl. H J Dieterman. Jac. Schaft, .1 v. Dijk. C Muus. F. Kerselaar. A Ruys. Th Wurzer. .1 Riethoven. W Severijnen, I. Heidens, B Schutte. F R a a y makers, J. C. Spijker, F C. Leyse en A de Jonge. In de afdeeling Nieuwelingen I Schoen, G. Kuypers, N. de Vries, G. v. d. Ruit, H. v. VOETBAL. SPORTCLUB OEGSTGEEST. Door registratie van den naam S. V O. bij den K. N. V. B. is een wijziging in den naam gekomen en deze vastgesteld als S.C O. (Sportclub Oegs'.geest). ZIJN MOEDER VERMOORD. Met gesloten deuren heeft te Utrecht terecht geslaan de 17-jarige jongen uit Soest, i die op 29 April j.I. zijn moeder had vermoord Onder de getuigen 'werden prof. dr. J. Baart i de la Faille, prof. dr. L. Bonman en dr. W G. Sillevis Smit als deskundigen ge hoord. De officier van Justitie, mr. Fabius. vroeg in zijn requisitoir, ontoerekenbaarverkla ring en op grond hiervan plaatsing in een krankzinnigengesticht, terwijl de verdachte daarna ter beschikking van de regeering gestéld zou moeien blijven. Als verdediger trad mr. A. J. van Vessem op .De rechtbank zal 15 Septembc" a.s uit spraak doen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Beste melkkoeien werden op de markten van gisteren nogal gezocht, en dientenge volge werden hooge prijzen besteed f. 300— f. 430 per stuk. Het vee waar niet zoo veel •melk onder zat. ging lui van de hand en hiervan waren de prijzen volstrekt niet hooger. Het magere vee voor de mesterij had even zoo iets meer afzet, doch ook in de beste soort-en, oude magere koeien, met weinig melk er onder, geen animo voor. Jonge beesten kalm prijshoudend/Zoo was de handel in gebvuiksvee gisteren over de geheele linie. Aanvoeren breidden zich weer iets uit. Het vette vee voor de slachtba.nk werd schaarsch aangeboden. De markten te Rot terdam. Amsterdam stijf duur. Voor 3öe soort Dinsdag op de Rotterdamsche markt alleen met wat flauwer prijzen. Zulks als gevolg van nog groote invoeren van Deen- sche geslachte koeien, die hier en elders grif worden verkocht tot ongeveer 25 cent per K.G minder als het Hollandsche vleesch. De Groningsche en Purmerender markten haddeD gisteren een gewoon verloop, onge veer nog prijshoudend. Noteeringen gingen van f. 1—f. 1.22 per K.G. Stieren vluggen handel f. 0.90—1.10 per K.G. Kalveren allen wat lager, vette kalveren gingen met enkele centen per pond omlaag. Nuchtere kalveren rnret f 2—f. 3 per stuk laeer, f. 12—f. 22 per stuk. Graskalveren duur. heel duur zelfs. Men besteedde van f. 80—f. 125 per stuk. Voor de slachters f. 0.90—f. 1.— per K.G. De varkensprijzen bleven begin der week vrijwel geliik. voor de zware soorten. 7>ch geen vlugge markten, met neiging tot ver laging. Zouters ongeveer J cent per pond lager. Schapen en lammeren, door beter weer voor bet vervoer naar 't buitenland, weer wat vaster in priis. VAN DER S. DE MELKPRITS. De gisteren, te Rotterdam gehouden alge- meene vergadering van den Bond van Melk veehouders in Zuid-Holland heeft een motie aangenomen, waarin de Bond uitspreekt, dat hij met een prijs van 7 cent per liter voor melk. die voor industriëele doeleinden wordt gc-bezigd. niet accoord kan gaan en dat de prijs 8 cent moet zijn De Bond motiveert zijn houding, door er op te wijzen, dat veel melk die op indus triëele basis wordt verhandeld, toch als consumptieraelk aan den man wordt ge bracht. waarvan de prijs dien de boer be taald krijgt. 10 cenl per liter is De prijs van melk ir den kleinhandel is fe Rotterdam reeds met twee cent per liter verhoogd RECLAME. en Doorzitten bij Wieirijden. Zonnebcano en Smetten, verzacht en geneest men met Doos 30-60 en 90 ct Tube 80 ct Bij Apoth. ca Orogiitco ALPHEN. Rijkspont-spaaibank. Aan hel postkantoor en de daaronder tea. sorteerende hulppostkantoren werd gedu rende de maand Augustus 1930 ingeleid I 22.243.20 en terugbetaald f. 19273.18. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 18491. De melkprijs. Met ingang van heden is de melkprijs iu onze gemeente wederom met 1 ct per liter verhoogd en bedraagt thans 14 ct. Openlucht-concert. Morgenavond 8.15 geeft de Chr. muziek- vereeniging een concert in de muziektent aan de Stationsstraat. Op de fe Harmeien gehouden molor- hindernis cn behendigheidswedstrijden be haalde onze plaatsgenoot de heer A J Engelen den lstsn prijs. A BOSKOOP. Zwemcnrsus. De zweracursus voor dit jaar is wederon geëindigd, met als resultaat, dat van de ongeveer 30 deelnemers het meerendeel kar zwemmen, Onder de leerlingen bevonden zich per soncn van middelbaren leeftijd. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Sijtsema, Reijerskoop 105k C A. v. d. Akker, Zijde 20 A; A. Vrijen hoef, Tuinstr. 75J. W. Spruijtenburg, Tuin straat 103; J. Okkerse, Ridderbuurt 20; v. Loon, Nieuwslr. 23; J. C. Bulk, Reijers koop 78; C. Moerings, Tuinstr. 17; W Ver weij, Zuidkade A 116 en A. Verweij, Zuid kade A 118. Vertrokken: P. A. v. d. Broek, naa Nieuwerbrug; G. Slob, naar Wassenaar H A. B. BOnnemeijer naar Beverwijk. Aanrijding. Dezer dagen had in de Kerkstraal eer aanrijding plaats, welke wederom een gevol| was van het hard en woest rijden Twee dames fietsten over de Burg. Colijn straat in de richting van de Kerkstraat de Kerkstraat gekomen werd een der damei door een uit de tegenovergestelde richtin fietsenden jongen aangereden, met gevolg zij van haar rijwiel viel, en zich zeer era stig aan een har-er knieën verwondde, lei wijl haar rijwiel geheel werd vernield Bij een omwonende binnen gebracht, ra zij Ier plaatse verbonden. De jongen, die door zijn onverantwoord! lijk en woest rijden, het ongeluk veroorzaü had. reed, zonder zich ergens over le bi kommeren door. Concert. Maandagavond gaf de Chr. muziekvei eeniging ..Concordia" onder leiding van de directeur, den heer J. Noordanus uit Leide een concert op het terrein van den Middelkoop aan de Zuidkade. Het programma, in hoofdzaak marschi en vaderlandsche liederen, werd keurig a gewerkt en oogstte veel bijval bij het zes talrijke publiek. Vermelden wij nog' dat de muzieklei voor deze gelegenheid, smaakvol was vel licht en met bloemen versierd, zoodal h( geheel een gezelligen aanblik gaf. Zwemfeest. Alhier is in de Bad- en Zweminrichtin een zwem- en sportfeest gehouden door <j Faarlemsahe en Boskoopsche Reddingsbr gaden. Des morgens arriveerden de Haarlemmei en werden eerst eenige bezoeken gebracf aan enkele kweekerijen. Vervolgens werd i hotel „Neuf" de lucb gebruikt, bij welke ge legenheid door den heer Struve, voorzittf van de Boskoopsche brigade een harteli] woord van welkom heeft gesproken, hetgee beantwoord werd door den heer Smit, voori der Haarlemsche brigade, die tevens b( dankte voor de hartelijke ontvangst in h< mooie .Bloemen- en Plantendorp" 's Middags werd aangevangen met verschillende demonstraties, waarbij S°e gewerkt werd. en het publiek genoot van hetgeen werd gepresteerd. Vermelden wij nog- dat de belang;!? ling van het publiek zoo groot was, dal vele zich tevreden moesten slellen met ce staanplaats. Gedurende de afgeloopen maand wei aan den Rijkspostspaarbank alhier jngj legd f 88-10.59. en terug betaald f. 3879.71 Het laatste door het kantoor uitgegeve boekje draagt het nummer 4990 Bij beschikking van den minister va B. Z. en L. is herbenoemd tot tijdel'l learaar aan de Rijkstuinbouwschool ara:? de heer G. van der Veen te Huizen e zijn benoemd tot leeraar de heeren D- h° lewijn te Haarlem en A. J. Koens te venhage. BODEGRAVEN. De Koninginneleesten. Met batrekking tot de feestviering morgen vera m;n wij nog, dat de ieestelU samenkomst der Chr. Oranjevereen. worden opgeiuisteru door zang van de Km 7618 oa dersangvareenijing „Hosanna". f De tilm van de „Vgljaar tjksche' s*' bevatten beelden van het Koninklijk een oiftl-Hollandsche Boerenbruiloft- maarsche Kaasmarkt en verder een spo' irtfil®

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6