BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. jsennidd&g 3 uur: 771. ^Huniddag 2 uur: 771. telegrafisch weerbericht mraemingen in den morgen van 30 Augustus, medegedeeld door het to Ned Met. Instituut te De Bildt Kiste stand 773.7 te Wisbey. ug?'e stand 761.5 te Yanmayen. svachling tot den avond van 31 Aug.: vatte tot matige aanvankelijk nog st ZO. wind. Tijdelijk Westelijke tot r wind. met toenemende bewolking met i op onweer en afkoeling vooral in het ~*t In bet Oosten droog, behoudens op onweer. Iets koeler. luchttemperatuur. nr voorm.20 gr. O. (68 gr. F.), lur 's midd.24 gr. O. (75 gr. F.) 5watertijden te katwijk a. 2. Voor Zondag. ogste stand des voorm. te 8.37 uur. logste stand de6 nam. te 9.10 uur. Voor Maandag. sgste stand des voorm. te 9.43 uur. (ogste stand des namjf.te 10.27 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". sir voorm.24 gr. O. «ur voorm.24 gr. O. Zweminrichting „De Zijl' uur voorm.21% gr. O. uur voorm.22% gr. C. licht op voor fietsers e.a. lierdag 8.22 n.m. tot 5.38 v.m. idsg 3.20 n.m. tot 5.40 v.m. Trianon-Theater. w wie het beroemde boek „De vier n" nog niét gelezen heeft, zal het. na tollen van de film in het Trianon-fche- aker een reden zijn, het alsnog te Omgekeerd is het even zoo: hij, die n gaat stellig de film zien. En men isn niet bedrogen uit: de roem die er "vrafging, was niet overdreven I 2 een spanning zit er in dit voortref- 1 fotografeerde verhaal! Een verhaal aïzaroe soldatenmoed, van grenze- sllopoffering en zelfrehabilitalie! jeugdige Feversham, telg uit een ge- t waarvan ieder voorvader een sieraad t«r het Brilsehe leger, heeft angst de van moed niet te kunnen voort- wanneer hij opgeroepen wordt, om n tegen de kaffers te strijden, vraagt lag uit den dienst. Zijn vrienden ;tn hem van lafheid en zenden hem to witte veer toe. Hij weet wat dit be- 'il volgens een oer-oud gebruik beduidt "5 lafaard die zich door zelfmoord van Oude voor den krijgsraad te besparen. 'M aanslaande vrouw reikt hem een jtijn stervende vader wijst hem op een N". als eenige uitkomst, w hij zweert allen te dwingen de 0 terug te nemen één voor éénl Nt de verte volgt hij de bewegingen «epen en houdt zich van alle verrich- op de hoogte. Wal anderen niet ge- 1 U's gansche regimenten niet aandur- [tolbrengt dan hijl - der vrienden verlost hij uit de ne- jn Omdurman. de gevangenis der ~™oden. Alle denkbare gevaren trot- 'm, ontsnappen zij na een wilde vlucht bosschen der wildernis en hij. ver- veer terug. SWt het door: gansch alleen dringt "0" tol de opstandige bezetting van de Jj^iden kaffers omsingelde vesting Jotde bezetting aan te vuren, tot het o-uk dal hulp verschenen en de over- behaald isl Zijn onversaagdheid 'ongewoon: tenslotte zijn alle veeren '1 zijn bezit, naast de volledige reba te v'an zijn regeering, die hem de onderscheidingen verleent. En uit- als hoogste goed: het hart van zijn Elhne! alul *^er ze'(^zame f'bns die ver boven -«lelmaal uitreiken en waaraan men L®^bt goed zal doen. haar te leeren wij durven met de hand op ons Waren, dat deze voortreffelijk op- 1 'n boeiend uitgewerkte geschiedenis U meesleuren I ib?' 'e^ere slappeling len voorbeeld en bij den moedige slechls de "akker roepen „Och. dal ik toch mijn leven zóó iefs doen kon" in jJ^Programma o a. een alleraardigst '.Achter de Schermen" met Bébé 'n de hoofdrol Wij vestigen er nog ^oht op dat drie nieuwe groote ex- 'emPeratuui' in zaal kool U'fj de hitte behoeft dus niemand r« '"Puzaakt te voelen, de waarlijk zeer «Me film De Vier veeren niet 'nieren. Casino-theater. Het programma opent deze week met prachtige natuuropnamen uit Indiê Willy Mullens voert ons hier langs verschillende kraters, waarbij bij zonder mooie opnamen van uitbarstende kraters in den nacht ons oog boeien en welke opnamen soms met levensgevaar zijn opgenomen. Hierna volgt als eerste hoofdfilm „Meisjes past opl" een comedie, waarbij het even verrassende als komische slot toch alles weer in orde brengt. Na de pauze wordt aangevangen met de tweede hoofdfilm „Het teeken van Zorro", waarin Douglas Fairbanks de hoofdrol ver tolkt Over deze film, welke reeds eerder hier vertoond is, behoeft niel veel gezegd te worden De naam Fairbanks is voldoende waarborg, dat hel een film is, welke in alle opzichten af is. Waar de armen ook door de overheid worden verdrukt, steeds is de geheimzinnige en onbekende Zorro aanwe zig om het voor hen op te nemen, en als overwinnaar uit het strijdperk te treden, tot hij eindelijk andere cahalleros aan zijn zijde weet te krijgen, om gezamenlijk een einde aan de lyrannie te maken De groote opkomst, ondanks de warmte, is de beste aanbeveling voor deze film. Nie mand verzuime dan ook, dit theater te be zoeken. Ten nadeele van H P., wonende aan den Morschweg zijn gisternacht vijftig kui kens uil een schuur ontvreemd. Bij den stalhouder Dieben zijn vijf schapen geschut, welke onbeheerd op de markt zijn achtergebleven. De politie ver strekt inlichtingen. Gistermiddag te circa 3 uur is op de Breestraat het paard van den groentenkoop- man C. B. op hol geslagen De inhoud van den wagen viel gedeeltelijk op de straat, terwijl het lemoen van den wagen brak. Eenige tientallen meters verderop werd het paard tot stilstand gebracht. DUITSCHLAND. Het verdrag met Finland. Over het DuitschFinsche handelsver drag wordt nog gemeld: De zending van den Duitschen onder handelaar Ritter heeft dit succes gehad, dat de handelsverdragverhouding tusschen Duitschland en Finland door een vriend schappelijke overeenkomst gewijzigd wordt. De kritiek van vele kringen der Duitsche openbare meening op het oude verdrag was in de eerste plaats gericht tegen den lan gen duur, die vijf jaar, en voor een enkele belangrijke positie als b.v, boter, zelfs 7 jaar bedroeg, en in de tweede plaats tegen het feit, dat de tarieven voor boter en kaas geruimen tijd niet gewijzigd_konden wor den. Deze verbinding op langen termijn is opgeheven en voor de contingenten gelden de autonome bepalingen. In Berlijnsche politieke kringen wordt deze regeling buitengewoon toegejuicht, vooral omdat zij bereikt wordt zonder dat de vriendschappelijke verhouding tot Fin land er onder lijdt-. HONGARIJE. Onrust op 1 September? De soc.-dem. vakbonden wilden 1 Sept. to Boedapest deraonstreeren, hetgeen de overheid verbood. De socialisten willen echter doorzetten. De stad is inmiddels vol politie en gendarmerie Uit de fabrie ken wordt verzekerd, dat alle arbeiders aan de betoogingen zullen deelnemen. In een voorstad zijn 13 arbeiders gearresteerd nad at reeds de Nepszava in besiag was ge nomen, confisceerde de politie twee sociale vakbladen, een mijnwerkers- en een metaal arbeidersorgaan, waarin tot deelneming aan de betooging werd aangespoord. Ook de communisten zijn thans in actie getre den. Er worden circulaires verspreid, waar in wordt gezegd, dat de communisten aan de betooging van 1 September niet zullen deelnemen, daa rzij geeD genoegen kunnen nemen met een stil protest. Zij willen in plaats van deze betooging op 6 September hun eigen vergadering houden. De politie heeft reeds maatregelen genomen om dit te verhinderen. Naar verluidt, zouden de winkeliers te Boedapest besloten hebben 1 September hun zaken te sluiten uit vrees voor rustverstoring. BULGARIJE. Macedonisch jeugdcongres. Te Sofia is het congres der Macedonische jeugdorganisaties gehouden Er zijD vier moties aangenomen. De eerste is gericht tot de Macedonische emi granten. waarvan wordt geconstateerd, dat zij eendrachtig zijn en er naar streven de gedunde rijen in het westelijk strqdfront aan te vullen, terwijl de tweede is gericht tot de bevolking van Macedonië en de derde aan de Kroatische bevolking, die tot medewerking wordt aangespoord. De laat ste motie protesteert tegen het standrecht in de gebieden van Kustendil eD Petritsj, evenals tegen de in hechtenisneming van de Macedoniërs en de „verraderlijke poli tiek" der Bulgaarsche regeering. POLEN. De Sejm-voorzitter mishandeld Crisis te Memel. Op den voorzitter vaD het Poolsche parle ment is volgens de bladen een aanslag ge pleegd. Vier officieren, die tot de Poolsche oppositiepartij behooren, hadden den voor zitter in zijn tuin opgezocht, en hem ver zocht het land te verlaten. Toen hij dat niet doen wilde, sloegeD zij op bem los, zoodat hij zwaar gewond werd. Men neemt echter aan, dat de verwondingen niet levensgevaarlijk zijn. De Landdag van Memel heeft een motie van wantrouwen aangenomen tegen het directorium. Daarop is de Landdag ont bonden. ZUID-AMERIKA. Onrust overal. De president der Ver. Staten Hoover, heeft een onderhoud gehad met Stimson, den minister van buitenl. zaken, over Peru. Besloten is dat de Vereenigde Staten zul len optreden, indien het in Peru tot geweld plegingen mocht komen. De Amerikaansche zaakgelastigde in Peru zou, naar gemeld wordt, verklaard hebben, dat de Vereenigde Staten geen diploma tieke betrekkingen met de nieuwe regee ring zullen aanknoopen, als de afgezette president Leguia niet in vrijheid wordt ge steld. Intusschen blijven de berichten over toe nemende onrust in Argentinië aanhouden. Zelfs heet het, dat in de Braziliaansche pro vincie Rio Grande do Sul eeD revolutie wordt voorbereid. De regeering heeft alle ten dienste staande middelen aangewend om verrassingen te voorkomen. De revolu- tionnairen staan onder leiding van Juan de Souza. Ed op Cuba is een tegen de regeering gericht complot ontdekt. Er hadden ver schillende arrestaties plaats. Twee officie ren zijn ernstig gewond. De politie stelt een onderzoek in. De Peruaansche gebeurlijkheden wevken aanstekelijk AUSTRALIË. Stakingen. Ten gevolge van een oproep der vakver- eeniging van vrachtrijders, die reeds in staking is, heeft de bond van zeelieden aangekondigd, dat zijn leden binnen 24 uur de schepen zullen verlaten, uit sympathie met de bootwerkers in verband met de agitatie, die sedert lang aan den gang is voor het ontslag van de vrijwilligers uit de haven. i SEPTEMBER TE BOEDAPEST. BOEDAPEST, 30 Aug. (V.D.) Nu de autoriteiten alhiér den soc-democraten het houden van een demonstratie op 1 Septem ber hebben verboden, hebben de soc.-demo craten besloten in samenwerking met de vakbonden een demonstratie-wandeltocht te organiseeren. De arbeiders, die niet in groepen door de stad mogen trekken, zui len nu in kleine groepjes van hoogstens 6 man, door de stad wandelen en op de trot toirs van de drukke straten hun leuzen laten hooren. Na een pa-ar minuten ver volgen zij hun wandeling weer, zoodat er geen volksoploopen^ ontstaan en de politie geen reden kan krijgen om in te grijpen. De leiding is van meening, dat op deze wijze de arbeiders overal in de stad voort durend hun leuzen kenbaar kunnen maken en dat het effect niet minder zal zijn dan van een groote demonstratie. VLIEGTUIG OP EEN HUIS. ROCHEFORT, 30 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Gistermiddag raakte een vliegtuig van de vliegschool in de lucht in brand. De piloot viel uit zijn parachute en viel dood. Het vliegtuig viel op een huis en ver oorzaakte een ontploffing en brand. De eigenaar van het huis werd op slag gedoo 1, doordat zijn hoofd afgeslagen werd; zijn vrouw en kindje werden gewond. DE HITTEGOLF. ROME, 30 Aug. (Belg. Tel. Ag.) Een hevige hittegolf teistert Italië. De bladen melden, dat in de provincie talrijke gevaL len van bezwijming en zonnesleeg hebben plaats gehad. Volgens de waarnemingen der meteorolo gische bureaux zal de temperatuur nog ver der stijgen. LAWN-TENNIS. LEIDSCHE TENNISPARK. Onderlinge wedstrijden. De uitslagen van gistermiddag en heden morgen zijn Heeren enkelspel A: 2de ronde: B. v. Haeften sl. L. Dingemans 6—4, 6—0; W. O. Brouwer sL H. Slangen 75, 63. Halve eindstrijd: T. Damsté sl. W. O. Brouwer 76, 61. Heeren enkelspel BEindstrijdJ. Noordman sl. F. Sandwijk 6—2, 6—4. Dames enkelspelHalve eindstrijdMej. M. J. Goekoop sl. moj. H. Boekwijt 62, 63. Heeren dubbelspel: Voorronde: Dr. F. Gerritsen en W. H. Roobol sl. F. Sandwijk en H. H. W. Schneiders 6—3, 61. Dames dubbelspel: Mej. Staats en mej. Schunk sl. mej. Beurschgens en mej. C. Boer 64, 16, 63; mej. M. J. Goekoop en mej. H Boekwijt sl. mej. Beurschgens en mej. Q. Boer 6—3, 63. Gemengd dubbelspel: le ronde: MevT. Roobol en de heer Roobol sl. mej. Schunk en W. Beun 63, 62; mej. Staats en F. Sandwijk sl. mej. Beurschgens en H. H. W. Schneiders 61, 61. TERAARDEBESTELLING Dr. G. T. BOEKENOOGEN. Hedenmiddag vond onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats< van wij len dr G. J. Boekenoogen op „Rhijnhof". Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op: mr. v. d. Sande Bakhuyzen, prof. dr. \V. Martin, ir. A. G. Bosman namens de Commissie voor de Lakenhal, prof. L. Knap pert, prof. J. W. Muller, J. H. Damslé en prof. Hesseling namens de Ned. -Mij. voor Letterkunde, P A. Hibma, voorzitter van den kerkeraad der Doopsgezinde gemeente alhier, ds. Bonga, predikant dier gemeente, en overige leden en oud-leden van dezen kerkeraad, Th. v. d. Vlugt, voorzitter van den Z. H. Zeeuwschen Ring voor Doopsge zinde Gemeenten, prol. Appeldoorn uit Am sterdam, namens de Algemeene Doopsge zinde Sociëteit, dr. A. A. van Rijn, bibliothe caris der Mij. voor Letterkunde, dr. J. A. N. Knutlel, namens de Redactie van het Neder- landsch Woordenboek, mr. J. W. Verburgt, w.n. archivaris van de gemeente Leiden, G. J. Ie Poole, namens de ver. Oud-Leiden, A, Coert, w.n. directeur van de Lakenhal, ds. Koekebakker, oud-secretaris van den Z. H. Zeeuw9chen Ring voor Doopsgezinde ge meenten, dr. C. Wieder, bibliothecaris van de Leidsche Universieit, prof. dr. de Vries en talrijke anderen. Verschillende kransen dekten de baar, o.a. van de Redactie van Het Nederlandsch Woordenboek en van de Doopsgez. Gem Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door dr. G. Boekenoogen, broeder van den overledene. Deze gaf uiting aan de groote droefheid, die in den hechten familie kring werd gevoeld. De overledene is te vroeg aan dit leven ontrukt; het was, ondanks de ziekte van dezen winter, toch nog zoo onver wacht. Spr. beschreef zijn karakter en wees er op, hoe hij altijd met heel zijn hart bij zijn werk was en iedereen bijslond waar hij kon. Moge alles wat hij gedaan heeft, een schat blijven, iets onversterfelijks, aldus eindigde spr. Hierop nam ds. Bonga. preidkant der Doopsgezinde gemeente alhier het woord. Deze spoorde een ieder aan, te werken zoo- l8ng het dag was, zooals de overledene dit steeds gedaan heeft. Spr. memoreerde de grootste plichtsbetrachting en de nauwge zetheid, die tot voorbeeld voor een ieder mogen strekken. „Vrome, trouwe Boe kenoogen, God schenke U zijn wondere vrede", aldus luidde de laatste groet van den diepbewogen predikant. Dr. J. A. N. Knuttel sprak namens de mede-redacteuren van het Nederlandsch Woordenboek. Door een betreurenswaardige samenloop van omsandigheden was hij de eenige zijner collega's, die hier aanwezig kon zijn. Uitvoerig besprak dr. Knuttel de verdien sten van den overledene voor het Woorden boek en behandelde diens andere veelzijdige interessen. Nooit stelde de kennis van dr. Boekenoogen teleur, wanneer men hem om raad vroeg. Men klopte nimmer tevergeefs bij hem aan. en onder zijn leiding werd alles goed. Prof Appeldoorn wees er op, dat met grooten weemoed het verscheiden van dr. Boekenoogen is gevoeld in den wijden kring van de Doopsgezinde Broederschap, waaraan de oevreledene een groot deel van zijn arbeid heeft besteed. Hij memoreerde tevens de vele onderzoekingen, waardoor licht verspreid is in de duisternis van het ontstaan der Doopsgezinde Gemeenten. De overledene heeft ook hier zijn talen ten op de schitterendste wijze bewezen, Te vens herdacht hij zijn verdienste als Be stuurslid van de Alg. Doopsgezinde Socië teit en als curator van de Doopsgezinde Kweekschool. Steeds wist hij hgt juiste woord te vinden en hij betoonde zich altijd een vraagbaak voor iedereen. Prof Knappert voerde het woord namens de Ned Mij. voor Letterkunde en besprak de rijke gaven van den overledene. Tevens herdacht hij zijn groote liefde voor de taal, die hij als commissielid ruimschoots be wezen heeft. Wij zullen deze teruggetrok ken persoonlijkheid eerbiedig in onze na gedachtenis bewaren, aldus epr. Mr. v. d. Sande Bakhuyzen beschouwde het werk van Dr Boekenoogen voor de Lakenhal. Hel is niet moeilijk, aldus spr., woorden van waardeering voor den overle dene le vinden. Zijn oordeel was immer juist en zijn advies uitnemend. Tevens herinnerde spr aan het finan- cieele bestuur, dat de overledene op zich ge nomen had en dat zich kenmerkte door de groote nauwkeurigheid en liefde, waarmede het verricht werd. Zijn tactvolle wijze van optreden was oorzaak, dat men een groote sympathie voor hem was gaan koesleren. Namens den Kerkeraad der Doopsgez. ge meente sprak, de heer Hibma, evenals dr. van Rijnbach namens den Ring van Z.H. Zeeuwsche Gemeenten. Uitvoerig bespraken zij de verdiensten voor deze colleges. O.a. ook zijn arbeid voor het Bethlehemshofje, waarvan de bewoners bijna voltallig aan wezig waren. Met oen „Rust Zacht" dankte een der familieleden ten slotte voor de belangstel ling, waarna men diep onder den indruk het kerkhof verliet BRAND. Gisteravond ontstond er brand in een gevulden hooiberg, staande nabij de wo ning van de Erven F. van Ommen, in de kom van het dorp Wezep. Spoedig sloegen de vlammen over naar de landbouwerswo- ning van de Erven Van Ommen en de daarnaast staande kapitale boerderij, be woond door den heer H. Boer Jzn., alsmede naar de woning, bewoond door de gezinnen H. Bleyenberg en A. Siebrand. Behalve deze drie woningen, werden mede een vier tal met hooi en koren gevulde bergen en eenige schuren een prooi der vlammen. In de woning en schuur van de Erven Van Ommen kwamen 1 paard, 1 kalf en een 7- tal varkens in de vlammen om. Van de iniboedels der bewoners kon een gedeelte worden gered. Naar wij vernemen waren, zoowel de woningen en belendende gebouwen, alsook de verschillende inboedels verzekerd. De brandspuit van Wezep wa6 spoedig ter plaatse, doch daar door de dichte be bouwing aldaar een groote uitbreiding werd gevreesd, werd spoedig de motorbrandspuit uit Oldebroek en een dergelijke spuit uit het naburige Zwolle gerequireerd, welke spoedig arriveerden, waarna men er met vereende krachten in mocht slagen een ver- verdere voortschrijding van den brand te beteugelen. Een viertal gezinnen werd door deze brand dakloos. De burgemeester der gemeente was spoedig op het terrein van den brand aanwezig. De oorzaak van den brand, welke veel volk op de been bracht, is onbekend. DE TAXI-STAKING TE DEN HAAG. Omtrent de staking bij A.T.A.M te den Haag vernemen wij, dat beide partijen gisteravond wederom een conferentie heb ben gehad met burgemeester Patijn. In deze bijeenkomst is men tot een com promis gekomen, dat hedenmiddag in een vergadering der stakers besproken zal wor den. Verwacht mag worden dat de slaking binnen korten tijd tot het verleden zal be hooren. o DE STAKING DER K. L. M.-PILOTEN. Naar wij vernemen hebben de slakende K. L. M.-piloten besloten een afwachtende houding aan te nemen lol tijd en wijle van de kopstukken der K. L. M. een uiinoodi- ging wordt ontvangen voor een onderlinge bespreking. De Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Gzn., heeft inzake het conflict bij de K. L. M. inlichtingen aan beide partijen gevraagd. a H.M. de Koningin-Moeder is heden ochtend per auto ven Soesldijk vertrokken naar het Loo met de eerste Hofdame, ba ronesse van Ittersum en de Kamerheer Jhr. de Pesters om Maandagmiddag naar Soest- dijk terug te keeren. Hedenmorgen is een wielrijder G. J. P., uit Roelofaxendsveen, die in de Dorp straat te Oegstgeest ter linkerzijde van den weg reed, aangereden door een vrachtauto van de gemeente. De fiets werd totaal ver nield, doch de berijder kwam er met tal van schaafwonden betrekkelijk goed af. Dr. Hugenholte verleende de eerste geneeritun- dige hulp. WEEKBLADEN. „Het Leven" brengt foto's van den Zui- derzeezwemtochb van mevrouw Brouwer, talrijke afbeeldingen uit het leven van H. M. de Koningin en van Lear Black, van de stervende Zuiderzee en uit de onderwereld van Chicago. A. O. Josephus Jitta wijdt in „'de Groene Amsterdammer" een hoofdartikel aan de verdeoling van den zendtijd, waarin hij tofc de conclusie komt, dat een algemeen pro gramma slechte door een algemeene ver- eeniging kan worden uitgezonden. Dr. Jan Romein schrijft over „De strijd bij de wieg der menschheid", Huib Luus over „Griek* sche schilderkunst," C. A. Klaasse behan delt de vacantie van Ford. In de „Wereldkroniek" zien wij Duit sche zeilvliegers in het Rhön-gebergte, voorts een nieuwe variatie op het golfspel uit Amerika en een bedevaarf^opgang naar Japan's Heiligen Berg. De „Haagsche Post" wijdt aandacht aan de doodstraf, tevens aan Schotsche schijn huwelijken, evenals aan het jubileerende Nederlandsche gymnasium. LEIDEN, 29 Aug. Goentenveiling. Andijvie 1. 13; Kroten f. 1-2; Komkom mers f. 815; Bloemkool I f. 510; idem II f. 2I; Roode Kool 36; Savoye Kool 48; Groene Kool 2Meloenen f. 2- 35; Pieterselie f 12; Prei f. 12; Sel derie f. 23; Kropsalade f. 2—5; Wortelen f. 510; Perziken f. 515 per 100 stuks. Snijboonen f. 1046. Stokboonen f. 10 26; Pronkboonen 46; Stamboonen 8157 Postelein f. 5—8; Spinazie f. 23. Spruiten I. 1013; Aardappelen f. 25 per 100 kilo ALPHEN, 29 Aug. Tuinbouwveiling. Spinazie f. 37; Heerenboonen f. 522; Snijboonen 1. 3—14; Pronkboonen I 3.50 14; Postelein f. 1—6; Peen 3 —14; Kroten f. 2.50—3; Andijvie f 4—4 40. Kropsla I f. 36; Komkommer f. 812; Bloemkool I f. 1—12; Meloenen f. 1441 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 10500 sluks Prijs per 100 stuks. Kipeieren f. 5.50—6 60; Een deneieren f 55 70: AARLANDERVEEN, 29 Aug. Eieren- veiling. Aanvoer 4683 stuks. Kipeieren 1. 5.60—6.75; Eendeneieren f. 5.306.60. Boter f. 7085; Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN, Veiling van 29 Aug Due of York per kist van 25 K G. f. 0.60—0.80; Eigenheimers per kisi van 25 K.G. f. 0.701.30; Peen per 100 bos 16.40 8.90, bloemkool lste soort per 100 1.2.60 7.90. Aanvoer 635 kisten aardappelen; 2650 bop peen; 56.300 stuks bloemkool, l 8-1 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3