p. v. „het oosten" strijd en vriendschap. alphen. boskoop. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. leiderdorp. GEMEENTERAAD. De nieuwe financieele regeling, wegenverordening. nieuwkoop. noorden. roelofarendsveen. waddinxveen. UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan den rijn. katwijk-aan-zee. oegstgeest. L.C.C.—V.O.C. II. V.O.C. wint met 127 ram op de eerste innings. J.C.C begon met balten en bracht het zij Kantebeen (13) A van Es (13). lijs Schie (13) en F. van Es (18) tot 88. If. ran Herwaarden 519. De Jongh 423 Y.0.C, deed het daarna heel wat beter en «ide 315 runs, waarvan Van Herwaar- j 92, Ingelsc 66. De Jongh 13. Merk aardig zijn de bowlingcijfere van F. van die 7 wickets nam voor slechts 39 runs "pe Leidsche speelde daarna den tijd uit. lf(! Kantebeen (12) was het 43 voor 8 zoiden. Van Herwaarden 26. L.C.C. [otïwam dus op 't nippertje aan een in- ujs nederlaag. H.B.S.—ATAX II. H.B.S. wint mei innings en 84 runs. Het gaat met de Ajax-reserves dit jaar heel slecht. Gisteren werd in Den Haag rjm HBS. met slechts acht menschen ispeeld. Voor 32 zaten onze stadgenooten inden kant en tot dit totaal had Brouwer m verdienstelijke 15 bijgedragen. Mets -8. Van Doorn 19. Daartegenover stelde H.B.S 121, waar- ui Hom 12. Van Doorn 31, Mets 22, Ta- ;me 22 en Schefier 20 nol out. Van Kuik -27. De Jongh 371. Van Goor 237. In de tweede innings werd Ajax voor i-rhts 35 uitgesmeten met alleen Van lik (15) in de dubbele cijfers. Mets 511, itn 11, Van Doorn 117. PAARDENSPORT. ET concours-hippioue te den haag. Op den derden dag van het Haagsche «cours zijn de volgende uitslagen ver gen: Springconcours voor burger - amateurs, tdicap. Paarden, welke nog niet aan een icieel springconcours hebben deel geno- springen 12 hindernissen tot 1 m; arden, die aan 'n officieel springconcours hen deelgenomen zonder een prijs Ie nnen 12 hindernissen tot 1.10 m; paar- 13e en 4e klasse 12 hindernissen tot 1.20 cn paarden 2e en le klasse 12 hindernis, i lot 1.30 m. 1. H. Gescher, 's Gravenbage met Olga, lonten in 1 min. 12 1/5 sec.; 2. J. D. Bru ten Cale, Almelo met Alsana, 0 fouten 1 min. 13 1/5 sec.; 3. D. H. Pasman, 's- avenhage, 0 fouten in 1 min. 17 2/5 sec.; G. van Maasdijk, 's Gravenhage met it Kid, 0 fouten in 1 min 19 3/5 sec.; 5. Sayers, 's Gravenhage met Scamp, 2 len in 1 min. 20 sec.; 6. mevr. Stokvis. Sravenhage met Toby, 2 fouten in 1 min. sec.; 7. C. Klein, 's Gravenhage met Mia, oalen in 1 min. 40 sec., 8. mej. J. Keu- Eindhoven met Gitaune, 4 foulen in 1 19 sec.; 9. J. W. van Rees, Wassenaar Iris. 4 fouten in 1 min. 23 sec.; 10 nslallen, 's Gravenhage met Atlantic, 4 T, in 1 min. 26 4/ö sec. iervolle vermeldingen: C. Koning, 's Gra. ihage met Ideal, 4 fouten en mevr, D. v. «ken, Scheveningen met Ha3san, 5 fou- isncours voor aangespannen geregis- de harddravers, gespannen voor sulkev. ïjders in kleuren. 1. S, v. d. Oord, Haar. -.ermeer mei Miss Zelda Peter; 2. D. de :;er X. Vennep met Uniform; 3. Jac v. Graaff, 's Gravenhage met Postduifje G; mtvr. Leene, 's Gravenhage met Peter •rigan St. L.. 5. C. F. Ockhorst. 's Gra- iaage met Quitewell St. L.; 6. dezelfde Madrigal. Duoklasse. 1. mej. Hicmslra en freule de la Passière. 's Gravenhage met Sa nta en Prince Charming; 2. H. D. Pas- i en mevr. Pasman, 's Gravenhage met tona en Germanicus; 3. R. J. J. Hiem- en Gravin v. Limburg Stirum. 's Gra- ihage met Arak en Burgfried. 4 Bereden ihe, 's Gravenhage met Queen en Light- krrolle vermeldingen. Suyk en mej. v. 'hen, s' Gravenhage en mevr. Stufkens SN 's Gravenhage'. hrrière springen. 1. H. Gescher. 's Gra nge mei Bodega. 0 fouten en kapt. J. de Kruyfff. Amersfoort met Abaisse, 0 'en: 3 D. H. Pasman, 's Gravenhage Ankona; 4. rilm. M Brevet, 's Graven- met Biniou; 5. ïhej E. Jurgcns. Ham mei Charbin; 6. H Gescher. 's Gra nge met Grietje-. 7. J. Roderwald. 's frenhage met Radja. DUIVENSPORT. '^vlucht van Roosendaal. De vogels zijn vri]heid gesteld met donker regenachtig j;ren bereikten hun hokken als volgt: Fiber le. 7e. 8e, 9e. 10e, 11e-. Sierag 2e. Re, 19e. 25e; Degenaar 3e, 12e, 15e, ••21e-. Stoeke 5e; Wolters Ge. 13e. v. d. ':ril 17e, 23e, 24e; Monteba 18e, 22e; de us 20e. ^eerste vogel werd geconstateerd om 56 m. 55 sec. en de 25ste om 4 u. 53 m. Voor deze vlucht waren acht eere- ;?en beschikbaar gesteld, waarvan ieder nemer er een won. (Voorschoten") i^Qcoursvlucht met jonge duiven vanaï ';5 (België). Afstand 189.138 K.M. Ge- 8 uur 15 min. F* eerste vogel bereikte het hok te 11 F3 min. 5 sec., de laatste prijswinnende U te 11 uur 29 min. 35 sec. Fyuitslag was: F. L. Smit. le, 9e, 14e en •J- A. van Adrichem. 2 en 7; A de 3; C. Versteeg Jr. 4. 17 en 18; K I. ^°rp. 5 en 12; J. Schrijvers. G en 23; .Donders, 8. 11 en 22; H. H. J. van Kla- ^0; K. Soheffer, 13; J. P. Brederode. J. Raaphorst, 19 en 21; A. Oud-s- *.20. Aanbesteding. De uitslag van de door den bouwkundige G. W. Vis gehouden aanbesteding voor den bouw van twee woonhuizen voor rekening van den heer H. van Varik aan de Gnep- hoek is als volgt: Perc. 1. Beton en metselwerken C. de Graat. Koudekerk f.3280; van Bennekom, Hazerswoude f.3100. W. Barreveld f.3060; H. Oudenes t. 2998; Snel en Henry f.2830 J. Tolk f.2779; D. Donker f. 2650. Perc. 2. Timmer en ijzerwerk. Wed. Boers, Hazerswoude f.2780; D. van Geest, Zwam- merdam f 2600; Jongeneel, Koudekerk f.2495; v. d. Sterren. Koudekerk f.2160, T. A Kooi f.2150; B. C. Meyer, Koudekerk f. 2145. Pcrc. 3 Lood en Zinkwerk. W. den Hertog f.389; Eymer. Koudekerk f.335; A. J. v. d. Linden f 320; .1. J. Bonte f.289; Vilters, Koudekerk f. 275, Oosterom f. 210. Perc. 4 Electr. geleidingen. Vitters, Kou dekerk f.96; J. J. Bonte f.80; Oosterom f. 75W. den Hertog f. 69. Perc. 5. Glas en Verfwerk. H. Wysman f. 615; \V. v Üiest f. 540; Gebrs. Verhoeff f. 539; H. Bauer f. 4S3; Hortensius, Koude kerk f. 466; J. Hoogendoorn f.370. In massa: Gebrs Vrisekoop f. 7528wed. Boers, Ha zerswoude f.6597. W Barreveld f.6575; Jongeneel. Koudekerk f.6500; Stigter. Wou- brugge f. 6398, D. van Geest, Zwammerdam f 6325; Smit en Wentink f.6297; v. d. Sterren. Koudekerk f. 6210; Janmaat en van Dijk. Nieuwveen f.5872; T. A. Kooi f.5500: B. C. Meijer. Koudekerk f 5-180; D. Donker f. 5464. Waar geen woonplaats is vermeld wonen aannemers te Alphen aan den Rijn. In verband met de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin zullen de kantoren der gemeente-secretarie, burg. stand en het kantoor van den gemeente-ont vanger op 1 September a.s. gesloten zijn. Door den landbouwer v. D. werd bij de politie aangifte gedaan dat door onbekende personen baldadigheid werd gepleegd aan hem toebehoorende eigendommen. Bij het vallen van een schutting had een zoontje van den heer K. het ongeval op 2 plaatsen zij linkerpols te breken, zoodat de jongen zich in het ziekenhuis te Leiden onder heelkundige behandeling moest stel len. Zwemfeest Boskoopsche Reddingsbrigade. In samenwerking met de Haarlemsche Reddingsbrigade", zal door de „Boskoopsche Reddingsbrigade" op Maandag 1 September a.s een groot zwemfeest gehouden worden in do Boskoopsche Bad- en Zweminrichting. Het belooft een schitterend Teest te worden! Het Koninginneieeat. De deelneming voor de allegorische en reclame-optocht is niet onbevredigend te noemen. De commissie meent evenwel in herinnering te moeten brengen, dat daaraan tevens een bloemencorso is verbonden. Daar aan bloemen, hier ter plaatse geen gebrek is, twijfelt de commissie niet, of de deelname daarvoor zat eveneens groot wor den. Openlucht concert. De muziekvereeniginjj „Harmonie Excel siorzal morgen des nam. 8 uur onder lei ding van haren directeur den heer H. v. 't Veld uit Leiden in den tuin van den heer J. H. v. Straaten v. Nes aan de Burg. Colijn- slraat een openluchtconcert geven. Poging tot vernieling. Zaterdagavond werd de politie ter assis tentie geioepen in de woonkeet, waar de grondwerkers, werkzaam aan den spoordijk, gehuisvest zyn. Het bleek, dat een hunner in dronken toestand het inwendige- van de keet wilde vernielen. De politie maakte Korte metten, door den woestaard te boeien, en op te sluiten m net arrestanten lokaal. Een noodlottige benzine-ontploffing. Gisteravond is er alhier een ontzettend ongeluk gebeurd. up een terrein, van den in aanbouw zgnden spoorweg in den Fettepoider, lagen eenige vaten benzine, waaronder ook een leeg vat. Twee jongens, die zich aldaar ophielden, kwamen op de "ongelukkige gedachte, om een brandende lucuer in net leege vat te gooien, met het gevolg, dat een hevige ontploiling ontstonu. Een der jongens, de 15-jarige A. Nijhoi werd een eind wegge slingerd, terwijl nij zeer ernstig aan beide beenen werd verwond. De jongen die hevige pijnen leed en veel bloed verloor, werd naar zijn woning aan de Zuidkade vervoerd, alwaar door 3 dok toren een voorloopig verband werd gelegd, waarna de patiënt naar een ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Naar wij vernemen is de toestand ernstig. De andere jongen had het gevaar be grepen, en was uit de omgeving gegaan. De knal van het uit elkaar springende vat, werd ver in den omtrek gehoord. Nader vernemen wjj, dat het slachtoffer hedenmorgen aan zgn verwondingen over leden is. De tien perceeltjes bouwterrein, gele gen aan de Nieuwstraat van de erven Knep- per zijn ingezet op respectievelijk f. 625, f. 500. f. 500. f. 475. f 400. f. 400. f. 375. f.400. f.350 en f 450. De gehouden collecte, ten bate van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente heeft in het gebouw „Salvatori" de som van f. 27.96 opgebracht. 547. Toen zij voor den rechter waren gekomen, toonde deze zich een aardig man, die tot Jokko, die hem een hand gaf. zeide: „Je ziet, dat 'k tegen 'n grapje kan. Maar wat je deed, was lang niet netjes, houd. Jokko, voortaan je fatsoen. Hier is mijn hand, zei d'aap, ik zal T nooit weer, dat beloof ik u rechter, doen. 548. En van den rechter reden ze naar 't circus, dat nog stond op het groote plein. En de terugkeer van Jan en zijn vrienden, scheen in de stad bekend te zijn. Want het groote plein stond vol menschen. Er klonk gejuich van allen kant. Men schreeuwde: Leve Jan, Duim en Jokko, en men wuifde met hoed en hand. De De Raad kwam in voltallige openbare vergadering bijeen Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna kwam in behande ling: le. Een schrijven van de Ned. vereeni- ging tot bescherming van dieren, waarin de medewerking van B. en W. werden ge vraagd, om een verordening in het leven te roepen, dat bij voorkomenden brand het vee zoo spoedig mogelijk kan worden ver wijderd. 2de. Een verzoek van het bestuur van de Chr. Oranjevereeniging alhier, om subsidie voor het te houden kinderfeest ter herden king van de verjaardag van H. M. de Ko ningin. Op voorstel van B. en W. wordt voor elk leerplichtig kind een bijdrage van f. 0.50 verleend. 3de. Een verzoek van hetzelfde bestuur om een subsidie van f.200 ter dekking van de kosten van af te steken vuurwerk aan het slot van het te houden feest De voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen, gezien den economischen toestand, hiervoor geen bij drage te verleenen. Den heer Groenendijk spijt dit ten zeerste, doch hij kan het mo tief van B. en W. billijken. Met algemeene stemmen wordt besloten hiervoor geen gelden beschikbaar te stellen. Hierna wordt de ge/neenterekening over 1929 voorloopig vastgesteld op: gewone dienst inkomsten f. 94924.36, uitgaven f. 69669.181/», saldo f. 25255.171/'. Kapitaal- dienst inkomen f 1900, uitgaven f. 1700. Saldo f. 200. Vervolgens wordt aangeboden de rekening over 1931. op een in- en uit gaaf van f. 87162,53. volgens de nieuwe financieele regeling. De voorzitter deelt mede dat vermoedelijk geen opcenten voor de gemeentefondsbelasting zal behoeven te worden geheven. Aan de orde wordt ge steld het 4de punt van de agenda: ..Be handeling Wegenverordening", welk punt in de vorige vergadering was aangehou den. en nu bij de leden ter inzage was ge weest. Een lange, doch niet zeer vrucht bare discussie werd hierover gehouden. De heer Groenendijk was het niet eens met de opvatting van B enW. wat aanging de minimumbreedte van de nieuw te bouwen panden, en stelde voor deze van 4 op 5 Meter le brengen. Aldus besloten. De heer van Leeuwen wees op art. 50, waarin ver vat is, dat binnen 50 meter afstand van een woning geen mestput, pulpopslagplaats en varkenshokken mogen zijn. waardoor verscheidene landbouwers in hun boeren bedrijf gedupeerd zullen zijn. De voorzitter merkt op. dat dit niet op de bestaande toestanden betrekking heeft. De verordening wordt met algemeene stem men aangenomen. Hierna deelt de voorzit ter mede dat bij de aanbesteding van het weghalen van vuilnis en asch een drietal biljetten waren ingeleverd. doch geen gun ning plaats had gehad. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten vergadering te houden. Na heropening wordt besloten liet ophalen van vuilnis en asch van 1 Sept. tot 31 December 1930 op te dragen aan Gebr. van der Ing voor f. 37.50 per maand. Vervolgens leest de voorzitter voor een conceptverordening tot beffing van pre cariorechten. heffing van rechten voor het innemen van openbare grond en water. Deze verordening werd met algemeene stemmen ongewijzigd aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer Klaver de aandacht op het langs de openbare weg slaan van auto's, voornamelijk wal betreft bij de garage van den heer Meester, hetgeen gevaar voor het verkeer oplevert. De heer Groenendijk had gaarne gezien, dat. in- plaats van de oude houten leuning een af scheiding was gemaakt, in overeenstem ming met de nieuw gemaakte Koningsbrug. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Johannes, z. van H. J. Zuurmond en G. de Wit Alhier is het eerste geval van kinder verlamming geconstateerd. Het patiëntje, nog niet een jaar oud, is naar het Ac.Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Aldus de „Tel." Inbraak in N.-H. Kerk. Alhier is ingebroken in de consistorie kamer van de Ned. Herv. Kerk. Niets wordt vermist; men kon vingerafdrukken maken en voetsporen constateeren, doch overigens is van den dader of de daders niets bekend. De politie stelt een ijverig onderzoek in en verzoekt allen die aanwijzingen kunnen geven, dit ten spoedigste te willen doen o Diefstal bloembollen. Bij den heer P. A. alhier zijn wederom een partij bloembollen King Alfred gestolen. De partij lag nog te drogen op het land. Vermist worden 1000 K.G. Om deze partij te vervoeren hebben de dieven gebruik moeten maken van een praam. De uitgeloofde premie ad f. 100 blijft ook in dezen zaak ien volle gehandhaafd. Nu de tuinderij toch al zoo slecht is beleekent d t een dubbele schadepost. Het is te hopen dat door de noodige aanwijzingen het der po litie zal mogen gelukken de daders op le sporen, want het gaat nu toch werkelijk met deze diefstallen wel al te ver! Gisteren hield pastoor C. Wiemers le Wassenaar een liefdadigheidspredikatie ten behoeve van zijn nieuwe parochie aan Den L»?ijl te Wassenaar, welke opbracht een be drag van f. 626. Groote animo. Voor de betrekking van bode-concierge ten gemeentehuize alhier hebben zich 51 sollici tanten aangemeld. Door een paard getrapt. De landbouwer B. v. B. kreeg in het wei land een trap van een zijner paarden waar door hij aan beide beenen ernstige kneuzin gen opliep en zich onder medische behande ling moest stellen. Aangereden. De 10-jarige P. H. werd aan den Brugweg door «een motorrijder aangereden. Het ventje liep een hersenschudding op. Medische hulp was spoedig aanwezig. Den motorrijder treft geen schuld. Arbeidsongeval. De houtschaver K. B. verwondde zich bij zijn werkzaamheden zoo ernstig aan den linkerhand, dat een vingertop werd afge sneden. Te Leiden is de man onder heel kundige hulp gesteld. Mond- en Klauwzeer. Door de Inspectie van den Veeartsenij- kundigen dienst zijn een groot aantal geval len van mond- en klauwzeer als genezen verklaard. Thans zijn nog 9lechls 8 boerde rijen besmet. Door de politie allbier is aangehouden J. K.. arbeider, alhier, verdacht van het las tig vallen van kinderen. Aan de Hooge Brug werd de wielrijder v. M. alhier aangereden door B.. die in volle vaart de Brug afkwam. De rijwielen werden vernield. De schade is bij minnelijke schik king geregeld. SCHIETWEDSTRIJDEN KRING DUINLAND Aan de Gewestelijke Schietwedstrijden in de prov. Zuid-Hólland, le houden op Don derdag en Zaterdag 11 en 13 Sept. zullen in den eindwedstrijd klasse C. XII daar zij de hoogste uitkomsten behaald hadden in den Kringwedstrijd van „Duinland", gehouden op 29 Juli 1.1., deelnemen: de heeren L. v. Egmond te Rijnsburg, C. van Leeuwen te Katwijk, Ja<". Bloot te Katwijk. J. Slinger land te Katwijk, en G. Vos te Rijnsburg. Reserven mogen zijn G. v. Klaver te Rijns burg. G. v. Vliet te idem, P. Slingerland le Katwijk en J. Kromhout te Rijnsburg. Aardappelen diefstallen. Te Vijfhuizen alhier werden in den laatsten tijd bij herhaling aardappelen van het land gestolen. De rijksveldwachter v. d. T., die reeds eenige malen streng sur veilleerde, slaagde er in een man te ar resteeren, die juist een hoeveelheid aard appelen wegnam. De verdachte, een zwerver, afkomstig uit Roelofarendsveen werd naar Hoofddorp overgebracht en aldaar in voorloopig ar rest gesteld. Cck hi©r een Autotocht v. Ouden v. Dagen. Hier heeft zich een comité gevormd met het doel de ouden van dagen en hen. die langdurig aan huis gebonden zjjn. een auto tochtje aan te bieden, zooals in vele andere plaatsen, ook in de omgeving, gebruikelijk is geworden. Na de drukte in "het bdllen- bedrjjf, in de tweede helft van September, zal het tochtje plaats hebben. Voor een collecte heeft het gemeente bestuur. dat sympathiseert met het doel, reeds toestemming gegeven. Dames zullen een ljjst ter teekening aanbieden. Burgemeester Pont heeft bereidwillig het eere-voorzitterschap aanvaard. Het Comité bestaat uit de heeren Th. Jonkheer, voor zitter, P. D. van Mourik, secretaris, M. de Groot, penningmeester. P. H. Fgma, J. Hvlkema, P. Klaver, A. Leliveld, W. van der Marei, K. Velthuys en W. van Zanten. Ouden van dagen boven de 70 jaar. kunnen zich voor deelneming aanmelden bij den secretaris Stationsweg 40, alhier. Het mooie werk za! ongetwijfeld slagen! Meeting van H. B. B. en S. D. A. P. Op een weiland van de gemeente naast, de zweminrichting gelegen, hebben de H. B. B. en de afdeeling van de S.D.A.P. Zondagmiddag een meeting gehouden. Lei der van de bijeenkomst was de heer P. H. Fijma, die een kort woord vooraf sprak. De spreker was de heer M. A Reinalda uit Haarlem. Zijn onderwerp was: ,,Xiefc met de wapenen der barbaren". De arbei ders zangvereeniging ,,De «Stem des Volks zong enkele liederen en de afdeeling Haarlem van de A. J. C. verleende mede werking. Dc opkomst was matig. Het Koninginnefeest. liet bestuur der Oranje-vereeniging hield Zaterdag met welwillende medewerking van de „Harmonie Katwijk" ren muzikale rond wandeling door het dorp, waarbij gecollec teerd werd voor de extra versiering en ver lichting ter gelegenheid der Koninginne- f eesten. Het werd een groot succes; de collecte bracht f. 220.82 op: terwijl nog enkele giften werden toegezegd. Hierdoor is het bestuur in slaat gesteld haar voorstellen ten uitvoer le brengen. Iemand, die den 23sten Juli in de dui nen was bekeurd wegens het plukken van zeedistels, had een valschen naam opgege ven. Zaterdag is hij door de politie in Den Haag aangehouden en naar hier overge bracht. o Gift tweede Ned. Herv. Kerk. Wederom is bij den heer H. W. A van Riessen waarnemend penningmeester d*- vereeniging voor den bouw rener tweede kerk ten behoeve van de Ned. Herv. Ge meente alhier een belangrijke gift binnen gekomen. groot f. 200 van een Leidsch inge zetene. Met groote dankbaarheid en als een be wijs van de steeds grooter wordende be hoefte. deed ds. lansen Schoonhoven hier van gistermorgen bij den aanvang van den kerkdienst mededeeling aan de gemeente In de rails. De bestuurder van auto II 80684 reed Za terdagavond bij den wissel achter 't Groene Kerkje door hel verblind worden van een uit tegenovergestelde richting komende auto in de tramrails waardoor de auto defect ge raakte en er niet meer op eigen kracht kon uitkomen. Door den garagehouder A. J Kranenburg is de auto naar de garage gesleept ter repa ratie. Doordat de trams in beide richtingen juist waren vertrokken ondervonden deze geen vertraging. Voorwiel afgebroken. Zaterdagavond te omstreek* acht uur wilde C. P. uit Amsterdam die ®en bestel auto bestuurde op den Rhijngeasterstra&t- weg een Fordvraehtaufo passeeren P deed dit wat onhandig en reed tegen het linker- 3-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7