HUN BEIDER WEG. KERK- EN SCHQ0LNIEUWS. BURGERL. STAND V. LEIDEN SPORT. FEUILLETON. EEN KRANIGE REDDING. Dezer dagen passeerde op de Maa9 le Boermond de sleepboot „Gordie" met vier schepen, lezen -wc in „Schuttevaer". De parlevinker Huber Zormar was juist bezig met aan de vrouw van het tweede schip, schipper M. H. Vossen, groenten te ver- koopen, toen het tien-jarig dochtertje van dien schipper overboord viel. In het volgend oogenblik spoelde het kind onder de motor boot van den parlevinker door en werd door de zuiging van het schip naar beneden getrokken. Zormar bedacht zich geen oogen- •b!ik. sprong gekleed le water en wist het kind op zij onder het schip uit te halen De vader van het kind, door het gegil van zijn vrouw opmerkzaam gemaakt, liet zijn roer los, sprong in een oogwenk in zijn roeiboot en wist nog net bijtijds bij den redder te komen, die met den dood wor stelende. het kind boven zich hield en uit de zuiging van de snelvarende schepen trachtte le komen. Ondertusschen had kapitein Piet van Thuil van de sleepboot Gordie" de boot losgegooid, voer met een prachtige ma noeuvre terug en terwijl hij op ongeveer drie meter van het tweede stuurlooze schip was. sprong de machinist op het stuur looze schip „Gatherina", en wist nog juist te voorkomen dat er ook malerieele onge lukken 'gebeurden. Twee uur daarna, toen alles goed afge- loopen was. werd den redder, door de in Roermond liggende schippers en vele bur gers hulde gebracht voor zijn onverschrok ken daad. De verliefde kruideniersbediende maakt een paar pakjes klaar voor het meisje zij ner droomen. (Passing Show). BU1TENLANDSCH GEMENGD. DE GEVAARLITKE GRENS. Dr. Jozsef Jeges, redacteur van de Hon- gaarsche couranl Felsöbéieska, uit Jinos- halma, geraakte enkele maanden geleden op een wandeling in de buurt van zijn woon plaats bij vergissing over de Zuid-Slavische gTens met het resultaat, dat hij gearresteerd werd en dat hij wegens spionnage en wegens majesteitschennis, die hij door een artikel in zijn blad zou hebben begaan, tot drie jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. ZWENDEL-AFFAIRE TE KEULEN. De politie te Keulen is een groole zwendel- affaire op het spoor gekomen. Voor drie maanden werd het lijk van een Pool ge vonden, die gedood was door een revolver schot. Een zekere Frau Felscher, die in de wo ning op dat oogenblik aanwezig was, werd gearresteerd, onder verdenking schuldig le zijn aan den moord. Het bleek echler, dat de Pool zelfmoord had gepleegd, nadat hij een bedrag van 100.000 mark. dat de ver dachte hem gegeven had, verspeeld had. Een verder onderzoek bracht aan het licht, dal de gearresteerde dame. die veel relaties had bij Keulsche kooplieden, zich schuldig had gemaakt aan-groote zwendelarij. Onder voorgelen voordeelige beleggingen le welen, had zij de laatste jaren een bedrag van 250 000 tot 300.000 mark weten te krijgen, waarvan bij haar arrestatie nog 70.000 mark over was. De rest had ze met den Pool op gemaakt, behalve een klein gedeelte, dat ge bruikt was om „rente" uit te keeren. Ruim 20 bekende personen werden de dupe van haar „beleggingskunst". OVERSTROOMINGEN IN TSJECHIE. In hel oosten van Tsjechië zijn bij groole overstroomingen vier personen, van wie drie kinderen, omgekomen De aangerichte schade is groot. o WOLKBREUK BIT IRKOETSK- Tengevolge van een hevige wolkbreuk is een goudmijn in de nabijheid van Irkoetsk geheel overstroomd en zijn acht arbeiders verdronken. MIJNONGEVAL. In een mijn le Willersback slorllen plot seling eenige rotsblokken van de zoldering van een schacht naar beneden, waardoor vier mijnwerkers bedolven werden en gedood. ONGEVAARLIJKE BOM. De bom die Donderdagochtend op de bin nenplaats van het gebouw der vakvereeni- gingen van Hannover werd gevonden, was, zooals inlusschcn uit een onderzoek is ge bleken, geheel ongevaarlijk, ze was namelijk met kunstmeststoffen gevuld. GROOTE ZWENDEL MET TEXTIELGOEDEREN TE MOSKOU. Uit Moskou wordt gemeld, dat de G.P.OE. is overgegaan tot arrestatie van 63 personen, die verdacht worden, zich te hebben schul dig gemaakt aan een groole zwendet-affaire met leatielgoederen, uit de voorraden van het Roode Leger. 'N WEDREN TUSSCHEN TWEE ZEEKASTEELEN. Op het oogenblik vindt een ware wedstrijd plaats tusschen de Engelsche Oceaanstoomer „Maurelania" en het Duitsche zeekasteel „Europa". Beide schepen verlieten tege lijkertijd Southampton, doch de „Europa" arriveerde met een zeemijl voorsprong te Cherbourg. De „Maurelania" zette na een zeer kort oponthoud te Cherbourg de reis voort, na een kwartier gevolgd door de „Europa". MILLIOENEN-OPLICHTING Gedurende de jongste weken hebben, naar de „Deutsche Allgemeine Ztg." uit Breslau verneemt, twee gezusters Weig- mann, beiden gescheiden vrouwen, die den indruk wisten te wekken, dat zij weldra een erfenis (en bedrage van 20 millioen mark in handen zouden krijgen, een reeks zaken lieden te Breslau opgelicht voor een totaal bedrag van meer dan een millioen mark, dat zij gedeeltelijk in goederen, gedeelte'ijk bij wijze van leening verkregen. Zij beweerden de eenige erfgenamen le zijn van een scheepskapitein, Baensch ge naamd, die in 1839 te Paramaribo zou zijn overleden. Hij zou de grootmoeder der zu;- ters tot zijn eenige erfgename hebben hc- noemd, maar deze in 1876 gestorven vrouw zou door hel optreden der belasting-amb tenaren verhinderd zijn tot het in-bezit-iic- men der nalatenschap. De zusters wilden nu probeeren, het bedrag van 20 niihioen van den fiscus los te krijgen. Met behulp van papieren en beëedigde verklaringen, die zij behendig wisten los te krijgen, waarbij zij door een notaris uit Glatz, dr. Stiller, werden geholpen, wisten zij allen twijtcl hij de bedrogen zakenlieden weg te nemen. Dezen stelden zich dan te vreden met „aandeelen in de toekomstige erfenis", die door de twee zusters en haar helpers in groole hoeveelheden werden uit gegeven. De twee zusters en de notaris zijn reeds gearresteerd; men verwacht dat nog vele andere personen in hechtenis zujlen wor den genomen. VIER ITALIAANSCHE VLIEGERS GEDOOD. Aan de Westkust van Sardinië stortte gisteren bij het opstijgen een militair water vliegtuig van 200 nuter hoogte naar bene den in zee. De piloot, de waarnemer en een mecano werden gedood. Bij Tarente stortte een militair watervlieg tuig van 300 meter hoogte eveneens naar beneden. De piloot, die alleen in het toestel zat, kwam om het leven. SCHEEPSBOTSING OP DEN RIJN. In de nabijheid van Bingen is het Zater dagavond op den Rijn tot een botsing tus schen twee stoomschepen gekomen. Door een detect aan de stuurinrichting liep het s.s. „Schuermann" met volle vaart op het dichtbezelte passagiersschip „Glück Auf", welks scheepswand verbrijzeld werd en de keuken totaal vermeld. Onder de 600 passagiers van de „Glück Auf" ontstond een paniek. Vier personen werden zwaar gewond, 30 liepen liohte ver wondingen op Tal van opvarenden kon men slechts met moeite beletten in het wa ter te springen. Gelukkig slaagde men er in, de „Glück Auf" naar den kant te sturen Tal van booten kwamen toen le hulp en brachten de passagiers aan land. NOODWEER IN BEIEREN. In Opper-Beieren is hel opnieuw noodweer geweest. In het gebied van Chemsec waren het wolkbreuken, gepaard aan hagelslag. De watermassa's, die langs de bergen omlaag kwamen, sleurden rotsblokken mee. In de burl van Rosenheim is de spoorweg over 200 M. ondermijnd. DE DUITSCHE OCEAANVLUCHT Zaterdagmiddag is de Duitsche Oceaan vlieger von Gronau van Groenland opgeste gen om zijn tocht naar Amerika voort te zetten. Hij is geland op het Queensport- vliegveld te Guysbough op A'ieuw-Schot- land. PREDIKBEURT BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Dinsdag nam. 7 1/4 uur, ds. J. R. van Oordt van Werkendam. NED. HERV. KERK. Beroepen te HelTëndoorn, als hulppred.: I. Tammel ing. Godsdienstonderwijzer te Kollumerzwaag. Bedankt: Voor de Bildt (nieuwe pred. plaats): D. J. van de Graaf le Ede. DE SYNODE DER GEREF. KERKEN. In de voortgezette vergadering van de Synode der Geref. Kerken waren nog eenige stukken ingekomen w.o. een brief van den heer Seerp Anema. verzoekende uit het huwelijksformulier de uitdrukking te verwij deren dat Sara Abraham gehoorzaam was hem noemende haren heer. Het werd naar de commissie verwezen. Voortgegaan werd alsnu met de behan deling van het rapport over de uitvoering van art. der Kerkenordening (emeriteering van predikanten). De conclusies werden aan vaard. behoudens de voorgestelde samen- spreking van afgevaardigden uit Friesland- Noord over een daar gerezen uitvoerings- quaestie. Ds. W. Breukelaar bracht daarna rapport uit over de Keucheniusschool. Daarna besprak men de verplichte bijdrage der Kerken aan de Generale Kas. Een voorstel van dè Particuliere Synode van Zeeland om art. 25 der Zendingsorde te wijzigen en zoo tot een ander percentage sfan heffing te komen, werd verworpen. Eveneens een verzoek van een kerkeraad in Friesland om te komen tot de uitgifte van catechismuspreeken voor leesdiensten. Ten slotte werd nog behandeld het rap port van Deputaten voor de uitvoering van art. 41 der Kerkenordening (Steun aan hulp behoevende Kerken). Tegen het voorstel om deputaten te mach tigen zoo noodig van de Kerken de helft te vragen in plaats van een derde der eerste collecte voor hulpbehoevende Kerken, werden bedenkingen geopperd. Met drie stemmen tegen werd tenslotte de machtiging verleend. De vergadering ging daarop in comité- generaal. Morgen voortzetting. TWEE NIEUWE FILMS VAN HET ZENDINGSBUREAU TE OEGSTGEEST. Hét Zendingsbureau te Oegstgeest be ijvert zich de laatste jaren om door mid del van films Indië dichtbij te brengen en daardoor de belangstelling van vele Ne derlanders te vestigen op de terreinen die door de Prot. Zending bewerkt worden. Een paar jaar geleden werd de eerste proef genomen met de overal geprezen Warta-Sarifilm, die kort daarop gevolgd werd door een tweede film. de Melawan- Gclapfilm (Strijd tegen de duisternis). Men verzoekt ons mede te deelen, dat thans twee geheel nieuwe films zijn eaam- gesteld van geheel ander genre. De een ervan draagt tot titel ..Borneo-film". Aan deze film is onafscheidelijk verbonden de naam van den alom bekenden heer li. F. Tillema. Uit zijn schat van opnamen, foto- graphiccn etc. heeft het Zendingsbureau een keus mogen doen en daaruit mogen samenstellen een film, die ten doel heeft Borneo te laten zien voor wat betreft land en volk, het doordringen van de Wester- sche beschaving en daartegenover het Hei dendom in al zijn donkerheid. Verschil lende tafereelen heeft de heer Tillema weten vast te leggen. Dc Bomeo-film geeft natuur, volkstypen, het werk der Prot. Zending, de oude hanengevechten en ook b.v. een echt heidensch doodenfeest. Behalve deze film werd door het Zen dingsbureau overgenomen een geheel nieuwe film van de Ri.jnsche Zending met betrekking tot den arbeid door de Duit- scners op de Mentawei-eilanden ten Z.W. van Sumatra. Dit is wat men zou kunnen noemen een „mooie film", tot in alle on derdeden verzorgd. De opnamen zijn bui tengewoon goed geslaagd, terwijl door de film een zekere lijn loopt, waardoor een climax ontstaat en men met zekere span ning het einde van de film tegemoet ziet. Het gaat er voor het Zendingsbureau nu om, dat deze films onder de aandacht gebracht worden van het groote publiek Wij twijfelen er niet aan of als de films eenmaal gaa.n draaien van alle zijden de aanvragen om vertooningen bij het Zen dingsbureau te Oegstgeest zullen binnen komen. ONDERTROUWD J. dc Lange jm. en C. Huisman jd J G. H, van Daalen jm. 26 j. en H. M. Dekker jd. 26 j. G. M. Montanus jm. 29 j. en A. A. Raurkes jd. 27 j. J. Janssen jm. 28 j. en J. Meijvogel jd 26 j. S J. Kopelman jm. 36 j. en J. Hirsch jd. 27 j. C. Rietbergen jm. 25 j. en J. Sommeting jd. 19 j. M. Verhoog jm 25 j. en C. G. Hoppenbrouwer jd. 21 j. J. Lui jm. 23 j. en S. van den Broek jd. 23 j. Th. Vernet jm. 23 j. en J. C. Gijsman jd. 22 j. C. Zuidhoek jm 31 j. en G. van Rossum jd. 27 j. M. A. van Egmond jm. 22 j. en A. M Dickhoof jd. 24 j. P. Tegelaar jm. 46 j. en J. M. Corel jd. 51 j. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND Uitslagen van gisteren. lste klasse: V. R. A.—P. j wonnen door V. R. A. met 6 wickcsl 24 runs. P. W. 88; V. R. A. 112 Vco (gestaakt). V. V. V.-H. C. C. II: Gew. doorL II met 161 runs. H. C. C. 20*2 too (gesl.)V. V. V. 88 en 83 voor 5 (gesta Haarlem—Rood en Wit. Gew. Haarlem met 4 runs ©n 1 wicket; R. PaT| 1GO; Haarlem 164 voor 9. H. D. V. S.—H. C. C. I. Gew. H. C. C. met 2 wickets en H. D. V. S. 6—1H. C. C. 90 voor 81 staakt). Overgangsklasse: Ajax—R. 1 Gew. door Ajax met 16 runs; Ajail R. C. H. 60. H. C. C. Ill—H. T. cl Gew. door H. C. C. met 30 runs; H Cl 113 en 63: H. T. C. C. 65 cn 81. 2de klasse B. Sparta—Excel! Gew. door Sparta met 52 runs; V. 0. L. C. C. Gew. door V. O. C. met! runs. V. O. C. werd door deze overf ning kampioen der 2de klasse B. 3de Klasse BH. B. S.Ajai Gew. door H B. S. met innings rj runs: H. B, S.—Quick II. Gew. door J met 37 runs. Excelsior II—H. D. V, $.1 Gew. door Excelsior met 18 runs. Uitslagen ontleend aan ,,De Cril ATAXR.C.H. Ajax wint met 16 runs op de eerste innings. De Lcidenaars gingen het eerst nad wickets en gelijk wij hadden verwachl het fastbowlen van De Graaf den AiaJ heel wat moeite. De beste Ajax-vl vielen voor een schijntje runs en hctl in den aanvang alleen L. Janssen. d;:| R.C.H.'-aanval weersland wi9t te P. de Vrind met 14 en Van der Pulirril 7 hielpen hem daarbij uitstekend, maal dat Janssen voor 36 zich liet verj door een „full toss" van Kleijn kwal 76 aan de Ajax-innings een einde. Def| 539, Kleijn 321. De Haarlemmers bleken in hun in! een heilig ontzag te hebben voor Kief Engelsche Leidenaar gooide heel wal ballen maar de R.C.H -ers scholen j op de mat en durfden geen bal spelen! kwam voornamelijk door de groote off-bj van Rice waarmede hij dc eerste I lemsche wickets opruimde. Hij puzzeldi batsman telkens opnieuw en de kregen op die manier op hot bowlen! Rice geen schijn van een kans Aan andere wicket gooide P. de Vrind inl aanvang een serie zeer goede ballen, f hij verviel allengs weer in zijn oudeI om te hard te bowlen. Dat kostl^f waarbij nog kwam, dat het „fielden! Leidenaars zeer veel te wenschen 'i een wedstrijd, waarin de legenpa^ laag totaal heeft te passeeren 1 runs cadeau worden gegeven en mi« van L. Janssen en Snijders kunnenI kend zijn. Desondanks werd R.C H. vf uitgesmeten, hetgeen niet zoozeer verdiensten van den A.S.C -aanva' wij maken een uitzondering voor hel len van Rice en de enkele goedp ballen De Vrind maar meer aan het gem:'] ballingscapaeiteiten der Haarlemmer^ vermelden valt in deze nieuwe innin goede werk van A. Janssen achter bril ket en de 26 not out van W. Kleijn 522, P. de Vrind 5—37. Dat De Graaf, de gevaarlijkste Haal sche bowler, het met zijn totaal onnoi lange aanloop niet lang zou kunn^J houden zagen wij reeds in de eersle r innings. Deze Haarlemmer heeft iöI beginne een uilslekende actie en hij ook wel op het wicket. Maar all eng? hij zijn snelheid en zijn lengle kwijl j de tweede innings van Ajax boezenici den Leidenaars geen vrees meer in. H?| van den Haarlemschen aanval heelemaal niels tc beteekenen en (33 not out) en Meijer (34 not ou^,_ de bowlerij volkomen meesier. Op 761 2 gaf R.C.H. den strijd op. De Graaf Hellingmans 121. Vrij naar hel Engelsch - H ANTONSEN (Nadruk verboden). 46) XXXV. Ze bleven tot bijna middernacht pralen en Dick ging naar bed met het prettige ge voel, dat Waring graag had dat hij bleef. Hij zag de toekomst hoopvol in. ofschoon hij, toen hij over het gesprek nadacht, tot de ontdekking kwam. dat er heel geen cijfers genoemd waren. Maar Waring was blijkbaar zoo eerlijk en oprecht, dat Dick er niet aan kon twijfelen, of zijn aandeel zou meer dan redelijk wezen. Audrey had hem verzocht, dit aanbod om harenhvillp aan te nemen. Goed, den vol genden morgen zou hij al zijn goeden wi! toonen en aan het werk gaan, zoo hard en gced als hij maar kon. Aan het landleven als zoodanig had hij nu juist geen hekel, maar tol nu toe had hij gedacht, dat er al leen in Londen geld te verdienen was. Wa- Ting scheen de zaak gecombineerd te heb ben en overdag te werken als een landman en 's avonds te leven als een stndsmensch. Waarom zou hij dat voorbeeld niet kun- nen volgen? Eén minuut nadat Dick zijn hoofd op hel kussen had gelegd, zoo scheen het hem ten minste toe. kwam de oude John hem zeg gen, dat het half zes was. Hij trok het gor dijn op en keek in een grauwe, mistige sche mering. Er viel een dichte motregen. Dick stak zijn kaar9 aan om zich bij te scheren, nam zijn bad en trok zijn oudste kleeren on zwaarste schoenen aan. Daarna ging hij naar beneden,'waar John hem een kop kof fie en twee sneden brood met boter voor zette. Het ontbijt was pas om acht uur. Waring kwam even later naar beneden, dronk zijn kop koffie leeg en stak een pijp aan. Klaar? Ja, zei Dick. Wat een hondenweer is het vanmorgen. Waring keek hem verwonderd aan. De heele week zulk goed weer niet go- had. Regen is hard noodig. Ik hoop maar dat het den heelen dag doorregent. Oèhjadat is zooik dacht er zoo gauw niet aan. mompelde Dick. Hij zette zijn kraag op. want evenals een kat had hij er een gruwelijken hekel aan om nat le worden. Waring geleidde hem door mijlenlange boomgaarden, wees op de verschillende boomsoorten, praalle over boven- en onder grond. kunstmest, temperaluur en duizend andere dingen, waarvan Dick zoo goed ai« geen versland had. Daarna gingen ze do^r de broeikassen, waar de werklui reeds aan den gang waren en luisterde hij naar be merkingen over tomaten, asperges, perziken, sla en alle mogelijke soorten groenten. Ton slotte gingen ze de melkerij door en zagen daar mannen en meisjes aan het werk met eigenaardige machines, die Waring separa tors noemde Dick snapte er niets van. Het eenige, dat tol zijn bewustzijn was doorge drongen, toen zo om acht uur thuis kwa men voor het ontbijl, was. dat hij een ra- zenden honger en nergens verstand van had. Er scheen van hem verwacht te worden, dat hij voor de koeien en paarden veearis zou spelen, hoornen zou enten en deskundige zou wezen op hel gebied van tomalen. grond soorten en bevloeiingswerken. Bovendien was hij doornat. En zijn eenige gedachte was. dat hij naar zijn ontbijt ver langde. Hij at als een wolf. Maar ondertus schen was hel hem toch voortdurend, alsof er ergens iels niet in den haak was. hij wist niet wat. Eerst toen hij weer builen in den regen liep. viel het hem in. wat het was. Hij had geen brief gehad van Audrey. Op eens kon hij zijn hoofd niet meer bij de groenten houden en werd hij gekweld door angst en zorg, hoe ze hel maken zou. of de herlog erg opgespeeld zou hebben of Jo- celyn zich zou misdragen hebben, of ze 9orrs weer weggeloopen was. Hij kreeg er spijt van. dat hij uit Londen was weggegaan. Als hij gebleven was. dan bevond hij zich nu ten minste in de buurt van hel slagveld. Hij zou in staat zijn geweest om haar op le bellen, of bij het huis op wacht te staan. Als het moesl, had hij kunnen aanbellen en toegang gevraagd hebben. Hier op deze boerderij midden in het land was hij van alles afgesneden en geheel aan zijn angstige verbeelding overgelalen. stelde hij zien Audrey voor. door haar vader en haar dik ken broer en dien snertkerel van een Joce- lyn van alle kanten in het nauw gedrongen om haar te doen toestemmen in die krank zinnige verloving. Hij kon hel ten laatste niet uithouden. Uoen de dag ten einde liep en het werk bijna gedaan was. en er ook met de fweede post geen brief gekomen wa* zocht hij den oudpn John op. Zeg eens. is er een postkantoor in het dorp? Jawel, mijnheer, maar dat sluit om zes uur. U kunt er niet meer terecht. Watgesloten? En ik moet een telegram versturen.... heel noodzakelijk! John keek hem vriendschappelijk mede lijdend aan. maar schudde het hoofd. Het spijt me voor u. mijnheer. Maar ik weet er geen raad op. Maar lieve hemel stel je nu eens voor, dat iemand op sterven lagl Of dat er een aardbeving kwam! Het eenige. wat ik er op weet, mijn heer. is dat u me dat telegram geeft en dan zal ik er morgenochtend dadelijk voor zor gen. dat het weg komt. Dick was woedend wegens zijn onmacht. Maar er zat niets anders op. dan geduld le oefenen. Dorpspostkantoren zijn nu eenmaal niet ingericht op aardbevingen of plotse linge sterfgevallen. Hij schreef dus een lang telegram en John nam het van hem aan met de belofte, dat hij den volgenden morgen, zoodra het postkantoor open ging. het zou afgeven. Na dien eersten morgen van algemcene inspectie werd Dick toevertrouwd aan do zorg vari een tuinmansbaas. die hem de eerste beginselen moest leoren van het werk. De man 9prak het dialect van de streék mi was dus nog al lastig te verslaan, maar hij bezat een grappigen humor, die Dick vaak deed lachen en hem het medegedeelde des te beter deed onthouden. Nu en dan zagen ze Waring op een af stand. terwijl hij onvermoeid het werk in specteerde. Hij zocht steeds naar verbete ringen en werkte even lang als zijn werk lieden. was hier en daar en overal, maakio plannen, gal aanwijzingpn en werkte ?;s hel noodig was eigenhandig mee. De beste manier, om iemands karakter te leeren kennen, is wel dag aan dag met hem samen te zijn van 's morgens tot 's avonds. Dat was dan ook met die twee hel geval. Dick sprak Waring alleen aan de ras den, maar hij bemerkte al heel gauw, voor een bijzondere man hij wel was. de lunch sprak hij over niets anders oa werk. maar na het diner, als ze samcl een dag hard werken in avondcostuum den haard zaten, dan kwam zijn we.: kendheid los en liet hij zijn gewone t( houdendheid varen. Twee uur lang konden ze soms voel vuur zitten, zonder dat iets anders te ren was dan het pruttelen van een pii dan plotseling kon Waring beginnen praten. Dan vertelde hij over avonlu'd het Afrikaansche oerwoud, over I'M inboorlingen, over blanken, die in ver hoekjes van de tropen geheel ten gaan. Of hij wikkelde Dick in zinnige beschouwingen over de n en over de plaats, die de were.d1 ruimte innam. En al moesten ze canj den volgenden morgen vroeg op, dan so| soms tot een of twee uur in den uacntjj len doorpraten. Nooit toonde hij een:?? heid, noch trachttp hij le poseeren. iemand, die van alies gezien en A heeft Het ecne verhaal volgde als/'3' uit het vorige en hij ondersteunde zijn den levendig door de gebarer vaDl smalle, gebruinde handen. Hij lokt? kingen van Dick uit en weerlegde rustig en zonder een spoor van hefE' Maar op andere avonden sch??n in slaaf te zijn om hem aan het pr*^ krijgen. Dan gaf hij nauwelijks of woord op a! wat Dick zei en za' pijp te rocken, totdat hij. zoodn tien uur sloeg, opstond en me' ef knikje de kamer uitging. (Wordt verrot I

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6